Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 lipca 2019 r.
18:24

Nowe miejsca na nowe bloki w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
24 35 A A
Proponowany plan zagospodarowania terenu dałby inwestorom sporo swobody
Proponowany plan zagospodarowania terenu dałby inwestorom sporo swobody (fot. Maciej Kaczanowski)

Nawet 30 m wysokości mogą mieć bloki, których budowę chce dopuścić Ratusz u zbiegu ul. Roztocze i Orkana na terenie po fabryce wind. Nowe przeznaczenie tych działek określi plan zagospodarowania, którego projekt został wczoraj upubliczniony przez Urząd Miasta. Zmiany mają też objąć teren przy ul. Jana Pawła II

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Miejscy urzędnicy zmieniają plan zagospodarowania pofabrycznego terenu na wniosek inwestora, który chciałby tutaj budować bloki mieszkalne. Dzisiaj nie może ich tu stawiać, bo zgodnie z obowiązującym planem ta nieruchomość może być wykorzystana tylko na cele produkcyjne i magazynowe.

Wczoraj planiści pokazali swoją propozycję nowego wykorzystania tych nieruchomości po fabryce Lift Service. Teraz muszą zebrać uwagi od wszystkich zainteresowanych, nie tylko najbliższych sąsiadów. O tym jak i gdzie zgłaszać takie uwagi piszemy poniżej.

Co zamiast fabryki?

Proponowany plan zagospodarowania terenu dałby inwestorom sporo swobody. Umożliwiłby zabudowanie pofabrycznych nieruchomości blokami mieszkalnymi, ale jednocześnie nie przesądzałby, że to jedyny możliwy sposób wykorzystania terenu. Projekt planu dopuszcza też „nieuciążliwe usługi”, takie jak biura, hotele, akademiki, handel, gastronomię, naukę, ochronę zdrowia, czy obiekty sportowe.

Posesje mieszkańców ul. Urzędowskiej miałyby być oddzielone od nowej zabudowy pasem zieleni izolacyjnej. Pasy zieleni miałyby otaczać pofabryczny teren (zbliżony kształtem do trójkąta) z pozostałych dwóch stron, czyli od ul. Orkana i ul. Roztocze.

Dowolne proporcje

Jeżeli pokazany wczoraj projekt stanie się obowiązującym planem zagospodarowania terenu, to inwestor będzie mógł łączyć funkcje mieszkaniowe i usługowe w dowolnych proporcjach. Będzie mógł nawet zbudować same mieszkania lub same obiekty usługowe. Miejscy urbaniści wykluczają tutaj usługi związane z motoryzacją.

Z projektu wynika również, że inwestor może umieścić na lokale usługowe na parterach budynków ciągnących się wzdłuż ul. Roztocze oraz na parterach narożnych budynków od strony ul. Orkana.

Rożne wysokości

Ograniczenia mają dotyczyć maksymalnej wysokości nowych budynków. Pofabryczny teren został podzielony przez planistów na kilka stref. W jednych dopuszczona byłaby wyższa zabudowa, w innych sporo niższa.

Najwyższe budynki, mające nawet 30 m, mogłyby powstać w narożnej strefie położonej u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Obok wyznaczona zostałaby strefa, w której nowa zabudowa mogłaby osiągnąć maksymalnie 25 m wysokości, dalej przewidziano pas terenu na budynki nie wyższe niż 18-metrowe. Najwyżej 12 m mogłyby mieć budynki w ostatniej, najwęższej strefie, położonej najbliżej ogródków przyległych do domów jednorodzinnych wzdłuż ul. Urzędowskiej.

Jak dużo parkingów

W upublicznionym wczoraj projekcie planu zagospodarowania określone są także wymogi dotyczące minimalnej liczby miejsc parkingowych towarzyszących nowym budynkom. Na każde mieszkanie o powierzchni do 50 mkw. musiałoby przypadać jedno miejsce postojowe, na większe 1,2 miejsca na samochód, a na największe (te powyżej 70 mkw.) 1,5 miejsca parkingowego.

Dla ewentualnych biurowców proponowany wskaźnik to nie mniej niż 5 miejsc postojowych na 100 mkw. powierzchni użytkowej, dla obiektów sportowych minimum 4 miejsca na 100 mkw. powierzchni użytkowej, a dla obiektów handlowych przynajmniej 3,2 miejsca parkingowego na 100 mkw. powierzchni sprzedaży. W przypadku akademików ustalono minimum 0,9 miejsca parkingowego na 10 pokoi, zaś dla hoteli przynajmniej 0,6 miejsca na 1 pokój, a w przypadku hoteli pracowniczych tylko 0,4 miejsca na pokój.

Nie tylko po fabryce

Również wczoraj Urząd Miasta pokazał projekt nowego planu zagospodarowania terenu leżącego między ul. Jana Pawła II a ogrodami działkowymi przy ul. Roztocze i Bieszczadzkiej. Chodzi o nieruchomość znajdującą się naprzeciw bloków przy Kryształowej.

– W obecnie obowiązującym planie jest to teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej – informuje Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta Lublina. Planiści chcą poszerzyć to przeznaczenie o „usługi nieuciążliwe” i dać inwestorom swobodę w mieszkaniu proporcji między mieszkaniami i usługami. Budynki mogłyby też zająć nieco większą powierzchnię od tej, na którą pozwala obecny plan.

Bliżej ul. Jana Pawła II nowa zabudowa mogłaby mieć cztery piętra (16 m wysokości), bliżej działek o jedno piętro mniej (maksymalnie 12 m). Nowe budynki miałyby być oddzielone od dwupasmówki pasem zieleni izolacyjnej, zieleń miałaby się też (przynajmniej teoretycznie) znaleźć pomiędzy budynkami. Proponowane wskaźniki parkingowe są takie same, jak w przypadku terenu pofabrycznego.

Gdzie zgłaszać uwagi?

• Projekty planu są dostępne na stronach internetowych Urzędu Miasta oraz (do 14 sierpnia) w Wydziale Planowania (Wieniawska 14, pokój 1115).

• W najbliższy czwartek wszyscy zainteresowani (nie tylko sąsiedzi) przyszłością nieruchomości pofabrycznych i tych wzdłuż ul. Jana Pawła II mogą przyjść na spotkanie z planistami Ratusza. Dyskusja zacznie się o godz. 16 w siedzibie Wydziału Planowania (ul. Wieniawska 14, sala 1206).

• Wszyscy zainteresowani mogą też zgłaszać uwagi do projektu. – W nieprzekraczalnym terminie do 5 września – podkreśla Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta. Uwagi można zgłaszać tylko pisemnie (w wersji papierowej lub elektronicznej), podając swoje dane i wskazując działkę, której dotyczą zastrzeżenia. Pisma należy wysyłać na adres: Prezydent Miasta Lublin, pl. Łokietka 1, 20-109 Lublin albo planowanie@lublin.eu). Osoby, które zdecydują się na formę elektroniczną muszą opatrzyć pismo kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym. 

• Zgłoszone uwagi powinny być przeanalizowane przez planistów. Jeżeli zgodzą się z częścią zastrzeżeń i zmienią projekt, będą musieli go później ponownie wyłożyć do publicznego wglądu. Jeżeli odrzucą wszystkie uwagi, to już w październiku projekt planu może trafić pod głosowanie Rady Miasta.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
K / 23 lipca 2019 o 19:27
+34
Fabryczka cyk do strefy, żeby nie płacić podatków, a zwolniona działeczka pod "akademiki" na wynajem. Tak się kręci dewelo-rozwój. Do czasu.
Nie rozumiem tych komentarzy o dewelopierodłach. Miasto musi się rozwijać. Chce się rozwijać. Chcą tu przyjeżdżać młodzi ludzie, uczyć się, studiować, pracować. To wszystko, choćby taki delikwent przyjechał tylko na 3-4-5 lat, przynosi miastu korzyści, nie tylko ekeonomiczne. A tu kilku (bo nie sądzę, by było ich więcej) maruderów, opłacanych być może przez polityczną konkurencję obecnych władz miasta, albo zwyczajnych trolli, którzy nic nie potrafią, wiecznie pieje tę samą śpiewkę. pochwal się, jeden z drugim, co w życiu osiągnąłeś, zaproponuj jakiś sensowny rozwój miasta, zaleć ludziom mieszkanie w lepiankach - może kilku z was wybiorą na prezydenta... Tylko że wy nic nie potraficie, tylko dewelo-coś-tam. Zatrzymaliście się w rozwoju i chcecie, by miasto zrobiło to samo. Jesteście żałośni!
Nie rozumiem tych komentarzy o dewelopierodłach. Miasto musi się rozwijać. Chce się rozwijać. Chcą tu przyjeżdżać młodzi ludzie, uczyć się, studiować, pracować. To wszystko, choćby taki delikwent przyjechał tylko na 3-4-5 lat, przynosi miastu korzyści, nie tylko ekeonomiczne. A tu kilku (bo nie sądzę, by było ich więcej) maruderów, opłacanych być może przez polityczną konkurencję obecnych władz miasta, albo zwyczajnych trolli, którzy nic nie potrafią, wiecznie pieje tę samą śpiewkę. pochwal się, jeden z drugim, co w życiu osią... rozwiń
Avatar
wyborca / 23 lipca 2019 o 22:11
+29
A co tam słychać w rządowym programie mieszkanie+. Ile już mieszkań wybudowano? Tylko niech nikt nie pisze, że to Prezydent Lublina ma dać działki. Miasto nie jest od spełniania cudzych obietnic wyborczych za własne pieniądze. Chodzi o to co zrobił w tej sprawie rząd i Wojewoda jako reprezentant rządu w terenie. Dlaczego nie rozdysponował swoich nieruchomości na mieszkania w ramach tego programu?
Avatar
K / 23 lipca 2019 o 19:41
+29
Żeby to jeszcze faktycznie tworzylo jakies miasto...a to w wiekszosci tylko odhumanizowane blokowiska, z placami parkingowymi powciskanym gdzie się da, taka anty-urbanistyka, anty-miasto, w sam raz dla przyjezdnych z wiosek, dla których mieszkanie na parkingowisku to "prestiż"
A jakiego nieodkumanizowanego miasta oczekujesz od społeczeństwa, które nawet na spotkaniu towarzyskim siedzi z nosami w smartfonach? Nie rozśmieszaj mnie. Przenieście się wy wszyscy maruderzy na Stare Bronowice i tam zamieszkajcie, tam prowadźcie swoje pełne człowieczeństwa życie.
A jakiego nieodkumanizowanego miasta oczekujesz od społeczeństwa, które nawet na spotkaniu towarzyskim siedzi z nosami w smartfonach? Nie rozśmieszaj mnie. Przenieście się wy wszyscy maruderzy na Stare Bronowice i tam zamieszkajcie, tam prowadźcie swoje pełne człowieczeństwa życie. rozwiń
Avatar
K / 23 lipca 2019 o 20:04
+26
Bronowice spoko, chociaż wolę Śródmieście - piekne kamienice, zabudowa pierzejowa, po prostu MIASTO. Nie ma tego za wiele ale dobre chociaż tyle
O tak, i zarówno na Bronowicach, jak i w Śródmieściu mnóstwo zieleni, bardzo humanistyczne miasto... Do tego gdyby tak wszyscy chcieli mieszkać właśnie tam, gdzie do dziś są kamienice opalane węglem, gdzie nie ma miejsc parkingowych, gdzie wiele ulic jest albo wyłączonych z ruchu, albo ten ruch jest ograniczony, to by się wszyscy zadusili.
Avatar
Gość / 23 lipca 2019 o 20:48
+22
Te pisowskie gamonie to pewnie buty nadal na rzepy noszą. Sznurowanie ich przerasta, nie ogarniaja tematu. Za Pruszkowskiego czuli się doskonale. Szaro, smutno, swojsko.
Avatar
az / 24 lipca 2019 o 05:50
+9
Za Pruszkowskiego prawie nic nie budowano tylko upadały firmy i był spokój z tym gdzie co budować.
Avatar
Lolek / 24 lipca 2019 o 08:00
+6
Bronowice spoko, chociaż wolę Śródmieście - piekne kamienice, zabudowa pierzejowa, po prostu MIASTO. Nie ma tego za wiele ale dobre chociaż tyle
 Piekne kamienice w Srodmiesciu zamieszkale przez patologie, ktora te kamienice dewastuje
Avatar
K / 24 lipca 2019 o 08:20
+5
Fabryczka cyk do strefy, żeby nie płacić podatków, a zwolniona działeczka pod "akademiki" na wynajem. Tak się kręci dewelo-rozwój. Do czasu.
Zuno oczywiście nie omieszka się POchwalić, że w jego raju POdatkowym na Felinie (gdzie 80% obsady to miejscowi geszefciarze, którzy przenieśli się tam z innych części miasta) POwstały "nowe miejsca pracy".
A wolałbyś fabrykę czegokolwiek pod własnym blokiem/domem? Naprawdę? Skoro ci twoi "geszefciarze" się przenieśli, to pewnie mieli takie prawo. Jeśli ktoś je złamał, to donieś do prokuratury, a ine kłapiesz jadaczką bez sensu.
A wolałbyś fabrykę czegokolwiek pod własnym blokiem/domem? Naprawdę? Skoro ci twoi "geszefciarze" się przenieśli, to pewnie mieli takie prawo. Jeśli ktoś je złamał, to donieś do prokuratury, a ine kłapiesz jadaczką bez sensu. rozwiń
Avatar
DrInz / 23 lipca 2019 o 19:44
+5
Bronowice spoko, chociaż wolę Śródmieście - piekne kamienice, zabudowa pierzejowa, po prostu MIASTO. Nie ma tego za wiele ale dobre chociaż tyle
Avatar
Wojciech Górski / 24 lipca 2019 o 12:22
+4
A może - zamiast szukać nowych miejsc pod inwestycje na obrzeżach miasta - przebudować Lubartowską, Zamojską, 1 Maja, Kunickiego i inne dzielnice materialnego ubóstwa? Slumsy w Śródmieściu straszą turystów i wystawiają złą opinię o gospodarzach miasta. Wojciech Górski.
Avatar
Aleks. N. / 25 lipca 2019 o 08:31
0
ATTN: We're giving away a real loan to companies and individuals. You can apply for USD 100,000 as a natural person and USD 1,000,000 as a cooperating body or company. Our services are authentic and well documented for legal purposes. Send an e-mail to the contact: aleksandra.nikolaevich@gmail.com Congratulations to our valued customers who received a loan yesterday, we hope you believed in our services? Contact us today if you need a loan.
Avatar
K / 25 lipca 2019 o 07:45
0
A może - zamiast szukać nowych miejsc pod inwestycje na obrzeżach miasta - przebudować Lubartowską, Zamojską, 1 Maja, Kunickiego i inne dzielnice materialnego ubóstwa? Slumsy w Śródmieściu straszą turystów i wystawiają złą opinię o gospodarzach miasta. Wojciech Górski.
Świetny pomysł, tylko są pewne problemy. Żeby "przebudować" potrzebne są koszmarne pieniądze, konieczne jest wykwaterowanie ludzi (a dokąd?), w dodatku przy pierwszych wyburzeniach zaraz okaże się, że coś jest pod spodem, wejdą archeolodzy i inne IPN-y i całość rozciągnie się w czasie na kilkanaście lat, albo dłużej. Z czego chciałby Pan to finansować?
Świetny pomysł, tylko są pewne problemy. Żeby "przebudować" potrzebne są koszmarne pieniądze, konieczne jest wykwaterowanie ludzi (a dokąd?), w dodatku przy pierwszych wyburzeniach zaraz okaże się, że coś jest pod spodem, wejdą archeolodzy i inne IPN-y i całość rozciągnie się w czasie na kilkanaście lat, albo dłużej. Z czego chciałby Pan to finansować? rozwiń
Avatar
Wojciech Górski / 24 lipca 2019 o 12:22
+4
A może - zamiast szukać nowych miejsc pod inwestycje na obrzeżach miasta - przebudować Lubartowską, Zamojską, 1 Maja, Kunickiego i inne dzielnice materialnego ubóstwa? Slumsy w Śródmieściu straszą turystów i wystawiają złą opinię o gospodarzach miasta. Wojciech Górski.
Avatar
Gość / 24 lipca 2019 o 10:52
0
budować skoro fabryka już niepotrzebna, z resztą bloki są o wiele mniej uciążliwe niż jakaś fabryka albo zakład produkcyjny
Avatar
klm / 24 lipca 2019 o 09:21
+2
Za Pruszkowskiego prawie nic nie budowano tylko upadały firmy i był spokój z tym gdzie co budować.
 Przepraszam. Wybudowano szopkę przed ratuszem która zresztą się spaliła.
Avatar
Te Be Wał / 24 lipca 2019 o 09:14
0
Łysy przez 4 lata nie znalazł w miescie działki na program mieszkanie+ To jest gospodarz?
A dlaczego miał dać? Mamy gospodarkę rynkową i oddawanie terenu na spełnienie cudzych obietnic, to niegospodarność! Tak samo z Kościołem - chce budować kolejną świątynię, to niech kupi teren za rynkową cenę.
 Chyba, że jesteś dewelocwaniakiem i kupujesz działke pod usługi i kolega z ratusza zmienia ci ją pod mieszkaniową. Wtedy to nie wolny rynek, ale oligarchia. 
Avatar
K / 24 lipca 2019 o 08:24
+1
Te pisowskie gamonie to pewnie buty nadal na rzepy noszą. Sznurowanie ich przerasta, nie ogarniaja tematu. Za Pruszkowskiego czuli się doskonale. Szaro, smutno, swojsko.
Za Pruszkowskiego bardzo wielu mieszkańców Lublina czuło się SPOKOJNIEJ, bo nie wycinano drzew a jeśli wycinano to nie w takich ilościach - przy jednej ulicy, konkretnie Pana Tadeusza wkrótce ma zostać wyciętych 50 drzew, słownie PIĘĆDZIESIĄT tylko przy jednej ulicy. Czy rozwój miasta polega na masowym ścinaniu drzew? Dług Lublina wynosi już około półtora miliarda złotych i rośnie z miesiąca na miesiąc, można sobie sprawdzić ile wynosił dług miasta za Pruszkowskiego, był kilkakrotnie mniejszy niż w roku 2019, dług nie daje spokoju bardzo wielu mieszkańcom Lublina. Kto w przyszłości będzie ten dług spłacać? Sprawa Górek Czechowskich też niepokoi wielu mieszkańców, sposób w jaki Żuk i większość Rady Miasta go wspierająca postąpili na przełomie czerwca i lipca w sprawie Górek Czechowskich bardzo źle świadczy o Żuku i o radnych go wspierających. Skoro Żuk i ci radni zachowali się tak jak się zachowali w sprawie Górek Czechowskich, lekceważąc wynik referendum z kwietnia, to czy mieszkańcy Lublina mogą być spokojni o działania prezydenta miasta w innych sprawach?
Tak, dług nie rósł, było spokojnie, niewiele się działo, miasto uległo stagnacji. O mały włos nie uruchomiono rynsztoków. Szkoda, że do tego nie doszło - wtedy proPiSowscy mieszkańcy miasta poczuliby się wreszcie idealnie: brud, smród i ubóstwo. I tylko ksiunc by musiał uważać, żeby w gówno nie wdepnąć chodząc po kolędzie...
Tak, dług nie rósł, było spokojnie, niewiele się działo, miasto uległo stagnacji. O mały włos nie uruchomiono rynsztoków. Szkoda, że do tego nie doszło - wtedy proPiSowscy mieszkańcy miasta poczuliby się wreszcie idealnie: brud, smród i ubóstwo. I tylko ksiunc by musiał uważać, żeby w gówno nie wdepnąć chodząc po kolędzie... rozwiń
Avatar
K / 24 lipca 2019 o 08:20
+5
Fabryczka cyk do strefy, żeby nie płacić podatków, a zwolniona działeczka pod "akademiki" na wynajem. Tak się kręci dewelo-rozwój. Do czasu.
Zuno oczywiście nie omieszka się POchwalić, że w jego raju POdatkowym na Felinie (gdzie 80% obsady to miejscowi geszefciarze, którzy przenieśli się tam z innych części miasta) POwstały "nowe miejsca pracy".
A wolałbyś fabrykę czegokolwiek pod własnym blokiem/domem? Naprawdę? Skoro ci twoi "geszefciarze" się przenieśli, to pewnie mieli takie prawo. Jeśli ktoś je złamał, to donieś do prokuratury, a ine kłapiesz jadaczką bez sensu.
A wolałbyś fabrykę czegokolwiek pod własnym blokiem/domem? Naprawdę? Skoro ci twoi "geszefciarze" się przenieśli, to pewnie mieli takie prawo. Jeśli ktoś je złamał, to donieś do prokuratury, a ine kłapiesz jadaczką bez sensu. rozwiń
Avatar
K / 24 lipca 2019 o 08:18
+3
Łysy przez 4 lata nie znalazł w miescie działki na program mieszkanie+ To jest gospodarz?
A dlaczego miał dać? Mamy gospodarkę rynkową i oddawanie terenu na spełnienie cudzych obietnic, to niegospodarność! Tak samo z Kościołem - chce budować kolejną świątynię, to niech kupi teren za rynkową cenę.
Avatar
Lolek / 24 lipca 2019 o 08:00
+6
Bronowice spoko, chociaż wolę Śródmieście - piekne kamienice, zabudowa pierzejowa, po prostu MIASTO. Nie ma tego za wiele ale dobre chociaż tyle
 Piekne kamienice w Srodmiesciu zamieszkale przez patologie, ktora te kamienice dewastuje
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublinianka Aleksandra Mirosław pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio!

Lublinianka Aleksandra Mirosław pojedzie na Igrzyska Olimpijskie w Tokio! 3 0

Ogromny sukces odniosła lublinianka Aleksandra Mirosław (dawniej Rudzińska) z Klubu Wspinaczkowego Kotłownia Lublin. Zawodniczka po raz drugi z rzędu została mistrzynią świata w konkurencji na czas, tym razem w Hachioji w Japonii. Wywalczyła też awans na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio

Długi weekend na drogach woj. lubelskiego. Dwie osoby nie żyją

Długi weekend na drogach woj. lubelskiego. Dwie osoby nie żyją 0 0

Policjanci podsumowali wypadki podczas długiego weekendu.

Wkrótce będą spore problemy z przejazdem ul. Diamentową pod wiaduktem. Nie tylko tam

Wkrótce będą spore problemy z przejazdem ul. Diamentową pod wiaduktem. Nie tylko tam 3 6

Od wtorku kierowców czekają spore problemy z przejazdem ul. Diamentową pod wiaduktem kolejowym. Robotnicy przebudowujący wiadukt wkraczają w kolejny etap prac. Przez wiele dni jezdnia będzie tu znacznie zwężona. Nasilić mają się także utrudnienia przy wiadukcie nad Drogą Męczenników Majdanka

Potańcówka jarmarkowa na placu Dominikańskim [zdjęcia]
galeria

Potańcówka jarmarkowa na placu Dominikańskim [zdjęcia] 0 1

Śmiech, zabawa i dużo ruchu. To była szalona potańcówka jarmarkowa. W piątek na placu przy klasztorze dominikanów chętnych do tańca nie brakowało.

Górnik Łęczna - Elana Toruń 1:3. Wielkie kontrowersje

Górnik Łęczna - Elana Toruń 1:3. Wielkie kontrowersje 0 3

Miało być pierwsze zwycięstwo u siebie w nowym sezonie, a jest pierwsza porażka. Górnik Łęczna w niedzielę okazał się gorszy od Elany Toruń. Rywale wygrali 3:1

Znamy "jedynki" Lewicy w wyborach do Sejmu

Znamy "jedynki" Lewicy w wyborach do Sejmu 5 26

Liderzy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiosny i partii Razem ogłosili nazwiska kandydatów, którzy znajdą się na pierwszych miejscach wspólnych list w październikowych wyborach do Sejmu. Największe ugrupowania z lewej strony sceny politycznej przystąpią do nich pod szyldem Lewica.

Zamach na weselu w Afganistanie. Zginęły 63 osoby

Zamach na weselu w Afganistanie. Zginęły 63 osoby 0 4

Rzecznik prezydenta Afganistanu podał na Twitterze, że w sobotę w Kabulu doszło do ataku terrorystycznego w wyniku, którego zginęło około 63 osoby, a 182 odniosło rannych.

Poniatowa: Jechał z dziećmi i żoną. Był pijany i nie zatrzymał się do kontroli

Poniatowa: Jechał z dziećmi i żoną. Był pijany i nie zatrzymał się do kontroli 0 8

42-latek z Poniatowej miał ponad 2 promile alkoholu we krwi w dodatku jechał z dziećmi i żoną. Ponadto nie zatrzymał się do kontroli.

Lubella inwestuje i wprowadza nowe smaki na rynek

Lubella inwestuje i wprowadza nowe smaki na rynek 0 7

Lubella, jedna z firm będących wizytówką Lubelszczyzny, stawia na zmiany. Po tym, jak w ubiegłym roku uruchomiła nowoczesny kompleks produkcyjno-magazynowy, teraz wprowadza nowe, delikatniejsze smaki.

Parczew: Prowadził samochód kompletnie pijany i w dodatku bez prawa jazdy

Parczew: Prowadził samochód kompletnie pijany i w dodatku bez prawa jazdy 0 5

53-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu we krwi, a mimo to kierował samochodem. Dodatkowo nie posiadał prawa jazdy. Teraz za jazdę „pod wpływem” grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Ksiądz Kachnowicz ukarany suspensą. Nie może wykonywać czynności kapłańskich

Ksiądz Kachnowicz ukarany suspensą. Nie może wykonywać czynności kapłańskich 58 32

Po tym jak ks. Łukasz Kachnowicz oznajmił, że jest gejem kuria lubelska nałożyła na niego suspensę. Nie może on teraz wykonywać obowiązków kapłańskich. Poinformował za pomocą mediów społecznościowych rzecznik archidiecezji lubelskiej ks. Adam Jaszcz.

Tak było w sobotę podczas Jarmarku Jagiellońskiego. Sprawdź co się będzie działo w niedzielę [zdjęcia]
galeria

Tak było w sobotę podczas Jarmarku Jagiellońskiego. Sprawdź co się będzie działo w niedzielę [zdjęcia] 0 0

Pierogi, sery, kasza. Co było najsmaczniejsze na Festiwalu Gryczaki?
galeria

Pierogi, sery, kasza. Co było najsmaczniejsze na Festiwalu Gryczaki? 6 0

Szesnaście pierogów gryczanych, czternaście dań na bazie kaszy, dwanaście serów i dwanaście deserów zaprezentowało się na kulinarnym konkursie podczas Festiwalu Gryczaki 2019 w Janowie Lubelskim. Wybraliśmy dla was najbardziej łakome kąski.

Śpiewa Karel Gott jeden z najwybitniejszych czechosłowackich muzyków

Śpiewa Karel Gott jeden z najwybitniejszych czechosłowackich muzyków 0 3

Swoim głosem zawojował Europę i Amerykę lat 60, 70 i 80. W USA był nazywany „Ciekawostką zza żelaznej kurtyny” i „Sinatrą Wschodu”. A w organizację niedawnych 80. urodzin Karela Gotta włączył się osobiście sam prezydent Czech.

Wojna z bolszewikami była sprawą narodową

Wojna z bolszewikami była sprawą narodową 0 2

Rozmowa z prof. dr. hab. Marcinem Kruszyńskim, naczelnikiem Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN w Lublinie, kierownikiem Zakładu Historii i Wychowania Patriotycznego LAW w Dęblinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.