Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 sierpnia 2016 r.
8:02

Nowe restauracje w Lublinie. Pizzerie, kuchnia polska, piwo

112 14 A A

Pizzerie na osiedlach, kuchnia polska w centrum. Sprawdziliśmy jakie nowe lokale powstały w mieście, a jakie zmieniły wizerunek i menu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Nowych restauracji jest więcej niż w analogicznym okresie minionego roku – przyznaje Tomasz Lis, kierownik działu żywności Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie, która kontroluje takie miejsca. W tym roku było ich już 13.

U Kucharek
U Kucharek

U Kucharek, al. Spółdzielczości Pracy 34

– Na rozbudowujących się osiedlach powstają pizzerie i lokale serwujące kebaby i zapiekanki. Można w nich zjeść na miejscu albo zamówić dowóz do domu. Zauważamy, że stosunkowo nowym trendem jest powrót do polskiej kuchni. Stąd duża popularność pierogarni, naleśnikarni, czy plackarni – wylicza Lis.
Przykładem jest pierogarnia „U kucharek” przy alei Spółdzielczości Pracy 34.

- Sam uwielbiam pierogi i dlatego postanowiłem się nimi zająć. Chciałem jednak zaprezentować nieco inną formę pieroga. To mają być oprócz tradycyjnych, także pierogi w nieco lepszym stylu i z bardziej wyszukanymi składnikami. Stąd nadzienie z wołowiny, prawdziwe borowiki, kurki, szpinak łączony z serem gorgonzola i suszonymi pomidorami, czy ciasteczka oreo w cieście czekoladowym. Tradycyjną omastę zastępujemy też często sosami poprawiającymi smak pierogów. I co bardzo ważne, w przeciwieństwie od garmażerek, nie robimy pierogów na zapas. Każde zamówienie jest realizowane indywidualnie stąd gwarancja świeżości – tłumaczy Łukasz Nowomiejski, właściciel.

Burger Store
Burger Store

Burger Store, ul. Okopowa 14

Sławę zyskał już „Burger Store” przy Okopowej 14. - Otworzyliśmy lokal w same wakacji i dlatego, klientów jest mniej niż spodziewamy się to odnotowywać w trakcie roku akademickiego - przyznaje Bartosz Prokuski, właściciel lubelskiej burgerowni, która jest jego trzecim lokalem o tym samym profilu. Pozostałe funkcjonują w Rzeszowie i Tarnowie. - Kiedy wrócą studenci ruch będzie na pewno o wiele większy, chociaż już teraz nie możemy narzekać. Klienci chwalą sobie nasze burgery. Ich zadowolenie przekłada się na to, że wracają. Działamy dopiero od półtora miesiąca, a już zyskaliśmy stałych klientów. To dla nas największy powód zadowolenia.

Matteo
Matteo

Matteo, ul. Langiewicza 10

Od początku wakacji przy ulicy Langiewicza 10 działa „Matteo”, czyli restauracja powstała z zauroczenia kuchnią włoską. Jej właściciele są miłośnikami kuchni pachnącej Toskanią, Sycylią i Abruzją. - Dlatego w naszej karcie królują makarony, zupy kremy, pizze i sałatki – wylicza Agnieszka Słowik, współwłaścicielka – Działamy na Miasteczku Uniwersyteckim, ale studentów z racji wakacji jest na razie niewielu. Nasz lokal odwiedzają jednak chętnie rodziny z dziećmi. Najczęściej wybierają z karty polędwiczki wieprzowe i kurczaka saltimbocca z opiekanymi ziemniakami i sałatką wiosenną. Te dania mają szansę stać się naszymi sztandarowymi przysmakami.

Alan Hugs
Alan Hugs

Alan Hugs, ul. Narutowicza 8

Podczas wrześniowego Festiwalu Smaku otwarty zostanie przy ul. Narutowicza 8 „Alan Hugs”, który zastąpi „Bierhalle". - Zmiana będzie ogromna – zapewnia Agnieszka Przytuła, właścicielka. – Ocieplamy wystrój. Zmieniamy kartę. Chcemy prowadzić restaurację pokazującą naszą lubelską gościnność i czekać na gości z otwartymi ramionami.

W lokalu funkcjonować będzie najlepszy – jak zapewnia właścicielka – koktail bar w mieście. We własnym browarze warzone będzie piwo rzemieślnicze. Motywem przewodnim restauracji będzie jednak grill. Specjalnością restauracji mają być grillowane świńskie uszy, steki z całego świata i burgery z wołowiny. - Oferować będziemy także szaszłyk na metry, do którego gratis dodawać będziemy wszystkie dodatki oraz serwować mięsa w myśl zasady „jesz ile chcesz”. Takiej propozycji jeszcze w Lublinie nie było – dodaje Przytuła.

Czarcia Łapa
Czarcia Łapa

Czarcia Łapa, ul. Rynek 19

Nowy wizerunek już zyskała staromiejska „Czarcia Łapa”, w której remont trwał od marca. Od środy już jest czynna. Zmieniły się nie tylko wnętrza, które nawiązują teraz do podawanych tam dań kuchni śródziemnomorskiej ale także menu.

Nóż, ul. Kościuszki 3

Kościuszki 3 to bardzo gastronomiczny adres. Wiele lat karmiła tu „Pani Pizza”, potem „Sotto i Denti”, Restauracja Pub „U Piekarza” a niedawno „Garmażerka Wyżerka”. I znów remont. Od września będzie tu Kuchnia i Bar „Nóż”.

Nowy lokal

- Nowy lokal gastronomiczny powstaje przy Krakowskim Przedmieściu 24 – mówi Olga Komajda z biura nieruchomości Prestige Property. – Wcześniej działała tam instytucja finansowa. W ciągu trzech najbliższych miesięcy trwać będą prace adaptacyjne lokalu. To duża inwestycja. W jej efekcie otrzymamy nową, dużą restaurację. Na parterze będzie to 60 mkw., a na pierwszym piętrze – dodatkowych 100 mkw.

Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Iwona / 17 lutego 2017 o 18:34
0
Jest to fakt ale nie ma ogródka !
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2016 o 15:50
0
Biernhalle piwo miało dobre, ale jedzenie porażka. Ciekawe co teraz tam będzie Nóż sprzedaje burgery w Radości, póki co lepszego w Lublinie /siw się popsuł, burger store - porazka, jedynie RRC w miare smaczne/ nie jadłam wiec ciekawa jestem co jeszcze będą podawać w lokalu, oby nie same burgery. Szkoda że nie ma wzmianki o nowej pizzeri Pep and Roni na nadbystrzyckiej, pyszna włoska pizza. Top 3 w Lublinie.
Avatar
Michał / 16 sierpnia 2016 o 15:37
0
Oferte z NOŻA można próbować juz w Radosci na terenie Perly,jadłem dwa razy i nie ukrywam, jeśli nie zejdą z jakosci to nie będzie kolejnego 7 lokalu ;)
Avatar
anna / 13 sierpnia 2016 o 17:58
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ludzie, tylko nie CZARCIA ŁAPA!!! Wczoraj tam byłam I NIGDY WIĘCEJ!! Okropne dania, niesmaczne, a w dodatku podają-UWAGA!!!!URWANĄ, NIEŚWIEŻĄ "bagietkę" prawie do wszystkich dań (w tym do sałatki Cesar). Wystrój lokalu-tragiczny. W karcie znajdziecie ośmiorniczki, a obok tego PIEROGI Z PATELNI I ŻUREK. Naczynia-masakryczne. Nie polecam, ja byłam i nigdy więcej!!!! Nie wiem o co chodzi w tym lokalu.
Trzeba znowu dać cynk do Magdy Gessler. :)
Trzeba znowu dać cynk do Magdy Gessler. :) rozwiń
Avatar
Marcin / 13 sierpnia 2016 o 17:15
0
tykwa napisał:
" Kościuszki 3 to bardzo gastronomiczny adres. Wiele lat karmiła tu „Pani Pizza”, potem „Sotto i Denti”, Restauracja Pub „U Piekarza” a niedawno „Garmażerka Wyżerka”. I znów remont. Od września będzie tu Kuchnia i Bar „Nóż”. " .... a niedługo pewnie kolejna (szósta) knajpa. :)
A kebab na przeciwko ciągnie wiele lat i nie narzeka...
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2016 o 16:13
0
Ludzie, tylko nie CZARCIA ŁAPA!!! Wczoraj tam byłam I NIGDY WIĘCEJ!! Okropne dania, niesmaczne, a w dodatku podają-UWAGA!!!!URWANĄ, NIEŚWIEŻĄ "bagietkę" prawie do wszystkich dań (w tym do sałatki Cesar). Wystrój lokalu-tragiczny. W karcie znajdziecie ośmiorniczki, a obok tego PIEROGI Z PATELNI I ŻUREK. Naczynia-masakryczne. Nie polecam, ja byłam i nigdy więcej!!!! Nie wiem o co chodzi w tym lokalu.
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2016 o 16:13
0
Burger store " narazie nie narzekamy"siedza i pala szlugi przed lokalem :)Swiat alkoholi sie zmyl ze tez sie ludziom chce w takie utopijne interesy inwestowac..na krakowskim tez byl ostatnio kebab king zywej duszy tam nie widzialem :D
Avatar
tykwa / 13 sierpnia 2016 o 14:29
0
" Kościuszki 3 to bardzo gastronomiczny adres. Wiele lat karmiła tu „Pani Pizza”, potem „Sotto i Denti”, Restauracja Pub „U Piekarza” a niedawno „Garmażerka Wyżerka”. I znów remont. Od września będzie tu Kuchnia i Bar „Nóż”. " .... a niedługo pewnie kolejna (szósta) knajpa. :)
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2016 o 13:12
0
Niedaleko Gęsiej na Ametystowej w Stokrotce będzie amerykańska pizzernia DOMINO'S PIZZA.
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2016 o 11:22
0
Na Gesiej jest bardzo smaczne Bistro. Zarcie git i z dowozem .wiec prosze bie pisax ze na Gesiej nic nie ma bo to bzdura.
Avatar
Iwona / 17 lutego 2017 o 18:34
0
Jest to fakt ale nie ma ogródka !
Avatar
Gość / 16 sierpnia 2016 o 15:50
0
Biernhalle piwo miało dobre, ale jedzenie porażka. Ciekawe co teraz tam będzie Nóż sprzedaje burgery w Radości, póki co lepszego w Lublinie /siw się popsuł, burger store - porazka, jedynie RRC w miare smaczne/ nie jadłam wiec ciekawa jestem co jeszcze będą podawać w lokalu, oby nie same burgery. Szkoda że nie ma wzmianki o nowej pizzeri Pep and Roni na nadbystrzyckiej, pyszna włoska pizza. Top 3 w Lublinie.
Avatar
Michał / 16 sierpnia 2016 o 15:37
0
Oferte z NOŻA można próbować juz w Radosci na terenie Perly,jadłem dwa razy i nie ukrywam, jeśli nie zejdą z jakosci to nie będzie kolejnego 7 lokalu ;)
Avatar
anna / 13 sierpnia 2016 o 17:58
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Ludzie, tylko nie CZARCIA ŁAPA!!! Wczoraj tam byłam I NIGDY WIĘCEJ!! Okropne dania, niesmaczne, a w dodatku podają-UWAGA!!!!URWANĄ, NIEŚWIEŻĄ "bagietkę" prawie do wszystkich dań (w tym do sałatki Cesar). Wystrój lokalu-tragiczny. W karcie znajdziecie ośmiorniczki, a obok tego PIEROGI Z PATELNI I ŻUREK. Naczynia-masakryczne. Nie polecam, ja byłam i nigdy więcej!!!! Nie wiem o co chodzi w tym lokalu.
Trzeba znowu dać cynk do Magdy Gessler. :)
Trzeba znowu dać cynk do Magdy Gessler. :) rozwiń
Avatar
Marcin / 13 sierpnia 2016 o 17:15
0
tykwa napisał:
" Kościuszki 3 to bardzo gastronomiczny adres. Wiele lat karmiła tu „Pani Pizza”, potem „Sotto i Denti”, Restauracja Pub „U Piekarza” a niedawno „Garmażerka Wyżerka”. I znów remont. Od września będzie tu Kuchnia i Bar „Nóż”. " .... a niedługo pewnie kolejna (szósta) knajpa. :)
A kebab na przeciwko ciągnie wiele lat i nie narzeka...
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2016 o 16:13
0
Ludzie, tylko nie CZARCIA ŁAPA!!! Wczoraj tam byłam I NIGDY WIĘCEJ!! Okropne dania, niesmaczne, a w dodatku podają-UWAGA!!!!URWANĄ, NIEŚWIEŻĄ "bagietkę" prawie do wszystkich dań (w tym do sałatki Cesar). Wystrój lokalu-tragiczny. W karcie znajdziecie ośmiorniczki, a obok tego PIEROGI Z PATELNI I ŻUREK. Naczynia-masakryczne. Nie polecam, ja byłam i nigdy więcej!!!! Nie wiem o co chodzi w tym lokalu.
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2016 o 16:13
0
Burger store " narazie nie narzekamy"siedza i pala szlugi przed lokalem :)Swiat alkoholi sie zmyl ze tez sie ludziom chce w takie utopijne interesy inwestowac..na krakowskim tez byl ostatnio kebab king zywej duszy tam nie widzialem :D
Avatar
tykwa / 13 sierpnia 2016 o 14:29
0
" Kościuszki 3 to bardzo gastronomiczny adres. Wiele lat karmiła tu „Pani Pizza”, potem „Sotto i Denti”, Restauracja Pub „U Piekarza” a niedawno „Garmażerka Wyżerka”. I znów remont. Od września będzie tu Kuchnia i Bar „Nóż”. " .... a niedługo pewnie kolejna (szósta) knajpa. :)
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2016 o 13:12
0
Niedaleko Gęsiej na Ametystowej w Stokrotce będzie amerykańska pizzernia DOMINO'S PIZZA.
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2016 o 11:22
0
Na Gesiej jest bardzo smaczne Bistro. Zarcie git i z dowozem .wiec prosze bie pisax ze na Gesiej nic nie ma bo to bzdura.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 0 0

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 2 0

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 0

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 7 9

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 5 11

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 1 7

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 9

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 12

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 24 14

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 49 5

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 17

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!