Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 lipca 2015 r.
6:31

Nowe wiadukty wkrótce przejezdne. Jak się zmieni dojazd do dworca PKP?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 54 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)
(fot. Maciej Kaczanowski)

Na przełomie sierpnia i września pojedziemy nowymi wiaduktami i nowym odcinkiem ul. Lubelskiego Lipca ‘80. Wtedy też ul. Młyńska odetchnie od codziennych korków. Stanie się ulicą ślepą. Do dworca kolejowego będziemy jeździli inaczej, niż do tej pory

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Otwarcie przejazdu przez budowaną trasę władze miasta ogłosiły w czwartek na placu budowy. Pod koniec wakacji nie będzie już trzeba korzystać z tymczasowej drogi i ul. Młyńskiej. Kierowcy nie będą musieli się gimnastykować skręcając ostro za skrzyżowaniem z al. Piłsudskiego. Pojadą prosto przez nową dwupasmówkę i nowe wiadukty w kierunku stadionu.

– Początkowo kierowcy będą mieć na wiaduktach po jednym pasie ruchu – zapowiada Stanisław Wydrych, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Mostów. – W tym czasie będą trwać jeszcze roboty wykończeniowe, być może także nocny montaż trakcji trolejbusowej – dodaje. Robotnicy powinni zejść z placu budowy pod koniec września i wtedy jezdnie nie będą już miejscami zwężane.

Wraz z otwarciem nowej trasy zmieni się też dojazd do dworca. Jadąc od al. Piłsudskiego trzeba będzie udać się nową dwupasmówką, potem skręcić w Stadionową, a na rondzie w Gazową. Tą samą drogą ma się odbywać wyjazd spod dworca, bo Młyńska stanie się drogą ślepą. Komunikacja miejska będzie wjeżdżać od strony ronda przez Gazową, zabierać pasażerów, zawracać na pl. Dworcowym i ponownie wyjeżdżać Gazową.

Dokąd doprowadzi nas nowa trasa? Dojedziemy nią do skrzyżowania z ul. Stadionową (miga tu teraz dużo sygnalizatorów). A tu będziemy mieć wybór: jeśli pojedziemy w lewo dotrzemy do nowego ronda na skrzyżowaniu Krochmalnej, Gazowej i Młyńskiej. Jeśli pojedziemy na wprost dalszym, istniejącym już odcinkiem ul. Lubelskiego Lipca ’80 wyboru juz nie będzie i zostaniemy zmuszeni do skrętu w lewo w Cukrowniczą, którą dojedziemy do Krochmalnej.

Ulica Lubelskiego Lipca ’80 ma biec znacznie dalej, niż do Cukrowniczej. Miasto ma ją doprowadzić do skrzyżowania Krochmalnej z Diamentową. – Zakładamy, że w 2018 roku być może mieszkańcy będą mogli pojechać od al. Unii Lubelskiej do ul. Jana Pawła II – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Dalej, przez ul. Jana Pawła II i ul. Armii Krajowej będzie można dotrzeć aż do otwartego w zeszłym roku odcinka al. Solidarności. Pod warunkiem, że powstanie nowy fragment ul. Bohaterów Monte Cassino od al. Kraśnickiej do węzła Sławin. – Dokumentacja została zlecona, firma ma ją wykonać na początku przyszłego roku – podkreśla Żuk.

Czy obie inwestycje zgrają się w czasie tak, że szybko możliwy stanie się przejazd od Gali przez Czuby do al. Solidarności? – To jest możliwe. Najprawdopodobniej wcześniej będziemy mieli środki finansowe na ul. Bohaterów Monte Cassino, niż na przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca ’80.

Połączenie, które ma być przejezdne pod koniec wakacji kosztuje 27 milionów złotych, z czego 18 milionów pokryje dotacja unijna. Prace są zaawansowane w 60 proc. Na końcu zaślepionej ul. Młyńskiej powstanie parking na 44 samochody, a pod wiaduktami dwa parkingi, każdy po 21 miejsc (fot. Maciej Kaczanowski)
Połączenie, które ma być przejezdne pod koniec wakacji kosztuje 27 milionów złotych, z czego 18 milionów pokryje dotacja unijna. Prace są zaawansowane w 60 proc. Na końcu zaślepionej ul. Młyńskiej powstanie parking na 44 samochody, a pod wiaduktami dwa parkingi, każdy po 21 miejsc (fot. Maciej Kaczanowski)

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 19 lipca 2015 o 10:24
0

ignorancie, cukrownię zlikwidował minister Jasiński z Pisu a nie żaden Żuk

a od stadionu to ty się odpierwiastkuj, 400-tysięczne miasto wojewódzkie jeden przyzwoitystadion mieć musi

ps: nasza arena za rok będzie gospodarzem Mistrzostw Europy U-21

Czy mam się cieszyć nadzieją ME2017 którą być może podrzucą ale jeszcze nie wiadomo.Jesteśmy w okresie wyborczym i tak traktuję te wiadomosci.Swoją drogą czy wybudowane stadiony uchroniły Grecję przed bankructwem ,swoją drogą ciekawa jestem czy Arena może zbankrutować,jeśli nie to czyim kosztem?

ię cieszyć nadzieją ME2017 którą być może podrzucą ale jeszcze nie wiadomo.Jesteśmy w okresie wyborczym i tak traktuję te wiadomosci.Swoją drogą czy wybudowane stadiony uchroniły Grecję przed bankructwem ,swoją drogą ciekawa jestem czy Arena może zbankrutować,jeśli nie to czyim kosztem?

rozwiń
Avatar
Gość / 18 lipca 2015 o 08:12
0
dziennik zaczyna doganiać konkurencyjny brukowiec w w wychwalaniu bufona z ratusza
Avatar
niepatriota / 17 lipca 2015 o 19:18
0

Witam Naczelnego Marudę. Wyjrzyj przez okno. Zobacz jak ładnie słoneczko świeci. Uśmiechnij się.

Niestety te pomysły komunikacyjne są co najmniej kontrowersyjne. Na al. Warszawskiej korki dłuższe, chociaż ruch dużo mniejszy. Na Sowińskiego, na skrzyżowaniu Ducha, Solidarności i Sikorskiego korki, że hej i bez perspektyw na szybkie (w perspektywie 5 lat) rozwiązanie. Ale na stadion, z którym nie wiadomo co zrobić dojedziemy komfortowo. 

Niestety te pomysły komunikacyjne są co najmniej kontrowersyjne. Na al. Warszawskiej korki dłuższe, chociaż ruch dużo mniejszy. Na Sowińskiego, na skrzyżowaniu Ducha, Solidarności i Sikorskiego korki, że hej i bez perspektyw na szybkie (w perspektywie 5 lat) rozwiązanie. Ale na stadion, z którym nie wiadomo co zrobić dojedziemy komfortowo. 

rozwiń
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 14:08
0
Po to żeby bezkolizyjnie przejechać dworcową. Żuk myśli wprzód o kilkanaście lat. Ten wiadukt się w przyszłości bardzo przyda.
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 12:59
0
Ale po co ten wiadukt?
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 12:58
0
Rzecz w tym ,że lubelskie śródmieście jest małe i strasznie zajeżdżone i zasmrodzone .To małe śródmieście się kisi coraz bardziej i nic się nie robi by udostępnić go mieszkańcom a nie tylko samochodom.W tej nowobogackiej wizji PO Lublina człowiek się nie liczy ,strach chodzić po tych zakopconych ulicach.
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 12:57
0
Następny pogięty pomysł Żuka.
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 12:45
0
nie ma co gadać, Żuk jest dobrym prezydentem...... a co najważniejsze nie chce być politykiem i nie jest zainteresowany uprawianiem polityki tylko chce dobrze rządzić miastem a po tym można poznać prawdziwego gospodarza
Avatar
bosman / 17 lipca 2015 o 11:39
0

no,no sama szlachta na tych forach,

wszystko skrytykują

pewnie furą lepiej się jeździło,

mimo wysiłków Prezydenta,

Lublin zawsze pozostanie Polską B,C

bo o tym decyduje mentalność i pochodzenie

Wysiłki PrezydĘta Żuka już wychudzą miastu bokiem. Niech on już przestanie się wysilać - będzie i taniej i mniej szkód :wacko:

Avatar
Adam Baranowski / 17 lipca 2015 o 11:14
0

Adam Baranowski - wieczny malkontent, nie ma chyba w mieście jednej inwestycji drogowej, której by nie oprotestował i nie skrytykował :lol: pewnie prywatnie fan Tułajewa i partii Populizm i Slogany - co byś nie zrobił, będzie źle :)

Może dlatego że miejskie inwestycje drogowe nie do końca są trafione? Buduje się sporo, ale na ile to poprawia komunikacje w mieście? Np. dlaczego buduje się Poligonową nie rozwiązując istotnego problemu jakim jest skrzyżowania Ducha, zbudowano za gigantyczne pieniądze przedłużenie Solidarności bez połączenia z Al. Kraśnicką a potem jeszcze ograniczona się prędkość do 60 km/h, buduje się wiele dwupasmówek na obrzeżach miasta a kluczowe inwestycje dla komunikacji w mieście pozostają niezrealizowane: Sowińskiego, Muzyczna, Krańcowa. Buduje się kawałek przedłużenia Diamentowej, zamiast połączyć ją z Abramowicką i odciążyć o 40% Kunickiego i skrzyżowanie na placu Bychawskim. Zbudowano 80% ścieżki wokół zalewu i od dwóch lat niemożna jej dokończyć. Zbudowano wielki stadion (to dobrze) na którym praktycznie nic się nie dzieje. Rozumiem że nie wszystko można zrobić tak jak by się chciało, ale tych złych przykładów jest chyba zbyt wiele. Oczywiście są też i pozytywne rzeczy: przedłużenie Jana Pawła, obwodnica Lublina, Słoneczny Wrotków, Hala Lodowa, nowy basen a właściwie sprytne połączenie funkcji sportowej z rekreacyjną, Rower Miejski, budowa wielu ścieżek rowerowych oraz wile inicjatywy kulturalnych. Myślę też, że dużą zasługą Prezydenta są inwestycje w strefie ekonomicznej i ściąganie do Lublina nowy inwestorów. A jeżeli chodzi o mnie: to jestem fanem udanych i trafionych rozwiązań, byłem fanem prezydenta Żuka (teraz jestem tyko zwolennikiem), a kto to jest Tułajew to nawet nie wiem. Pozdrawiam Adam Baranowski

Może dlatego że miejskie inwestycje drogowe nie do końca są trafione? Buduje się sporo, ale na ile to poprawia komunikacje w mieście? Np. dlaczego buduje się Poligonową nie rozwiązując istotnego problemu jakim jest skrzyżowania Ducha, zbudowano za gigantyczne pieniądze przedłużenie Solidarności bez połączenia z Al. Kraśnicką a potem jeszcze ograniczona się prędkość do 60 km/h, buduje się wiele dwupasmówek na obrzeżach miasta a kluczowe inwestycje dla komunikacji w mieście pozostają niezrealizowane: Sowińskiego, Muzyczna, Kra... rozwiń

Avatar
gość / 19 lipca 2015 o 10:24
0

ignorancie, cukrownię zlikwidował minister Jasiński z Pisu a nie żaden Żuk

a od stadionu to ty się odpierwiastkuj, 400-tysięczne miasto wojewódzkie jeden przyzwoitystadion mieć musi

ps: nasza arena za rok będzie gospodarzem Mistrzostw Europy U-21

Czy mam się cieszyć nadzieją ME2017 którą być może podrzucą ale jeszcze nie wiadomo.Jesteśmy w okresie wyborczym i tak traktuję te wiadomosci.Swoją drogą czy wybudowane stadiony uchroniły Grecję przed bankructwem ,swoją drogą ciekawa jestem czy Arena może zbankrutować,jeśli nie to czyim kosztem?

ię cieszyć nadzieją ME2017 którą być może podrzucą ale jeszcze nie wiadomo.Jesteśmy w okresie wyborczym i tak traktuję te wiadomosci.Swoją drogą czy wybudowane stadiony uchroniły Grecję przed bankructwem ,swoją drogą ciekawa jestem czy Arena może zbankrutować,jeśli nie to czyim kosztem?

rozwiń
Avatar
Gość / 18 lipca 2015 o 08:12
0
dziennik zaczyna doganiać konkurencyjny brukowiec w w wychwalaniu bufona z ratusza
Avatar
niepatriota / 17 lipca 2015 o 19:18
0

Witam Naczelnego Marudę. Wyjrzyj przez okno. Zobacz jak ładnie słoneczko świeci. Uśmiechnij się.

Niestety te pomysły komunikacyjne są co najmniej kontrowersyjne. Na al. Warszawskiej korki dłuższe, chociaż ruch dużo mniejszy. Na Sowińskiego, na skrzyżowaniu Ducha, Solidarności i Sikorskiego korki, że hej i bez perspektyw na szybkie (w perspektywie 5 lat) rozwiązanie. Ale na stadion, z którym nie wiadomo co zrobić dojedziemy komfortowo. 

Niestety te pomysły komunikacyjne są co najmniej kontrowersyjne. Na al. Warszawskiej korki dłuższe, chociaż ruch dużo mniejszy. Na Sowińskiego, na skrzyżowaniu Ducha, Solidarności i Sikorskiego korki, że hej i bez perspektyw na szybkie (w perspektywie 5 lat) rozwiązanie. Ale na stadion, z którym nie wiadomo co zrobić dojedziemy komfortowo. 

rozwiń
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 14:08
0
Po to żeby bezkolizyjnie przejechać dworcową. Żuk myśli wprzód o kilkanaście lat. Ten wiadukt się w przyszłości bardzo przyda.
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 12:59
0
Ale po co ten wiadukt?
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 12:58
0
Rzecz w tym ,że lubelskie śródmieście jest małe i strasznie zajeżdżone i zasmrodzone .To małe śródmieście się kisi coraz bardziej i nic się nie robi by udostępnić go mieszkańcom a nie tylko samochodom.W tej nowobogackiej wizji PO Lublina człowiek się nie liczy ,strach chodzić po tych zakopconych ulicach.
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 12:57
0
Następny pogięty pomysł Żuka.
Avatar
Gość / 17 lipca 2015 o 12:45
0
nie ma co gadać, Żuk jest dobrym prezydentem...... a co najważniejsze nie chce być politykiem i nie jest zainteresowany uprawianiem polityki tylko chce dobrze rządzić miastem a po tym można poznać prawdziwego gospodarza
Avatar
bosman / 17 lipca 2015 o 11:39
0

no,no sama szlachta na tych forach,

wszystko skrytykują

pewnie furą lepiej się jeździło,

mimo wysiłków Prezydenta,

Lublin zawsze pozostanie Polską B,C

bo o tym decyduje mentalność i pochodzenie

Wysiłki PrezydĘta Żuka już wychudzą miastu bokiem. Niech on już przestanie się wysilać - będzie i taniej i mniej szkód :wacko:

Avatar
Adam Baranowski / 17 lipca 2015 o 11:14
0

Adam Baranowski - wieczny malkontent, nie ma chyba w mieście jednej inwestycji drogowej, której by nie oprotestował i nie skrytykował :lol: pewnie prywatnie fan Tułajewa i partii Populizm i Slogany - co byś nie zrobił, będzie źle :)

Może dlatego że miejskie inwestycje drogowe nie do końca są trafione? Buduje się sporo, ale na ile to poprawia komunikacje w mieście? Np. dlaczego buduje się Poligonową nie rozwiązując istotnego problemu jakim jest skrzyżowania Ducha, zbudowano za gigantyczne pieniądze przedłużenie Solidarności bez połączenia z Al. Kraśnicką a potem jeszcze ograniczona się prędkość do 60 km/h, buduje się wiele dwupasmówek na obrzeżach miasta a kluczowe inwestycje dla komunikacji w mieście pozostają niezrealizowane: Sowińskiego, Muzyczna, Krańcowa. Buduje się kawałek przedłużenia Diamentowej, zamiast połączyć ją z Abramowicką i odciążyć o 40% Kunickiego i skrzyżowanie na placu Bychawskim. Zbudowano 80% ścieżki wokół zalewu i od dwóch lat niemożna jej dokończyć. Zbudowano wielki stadion (to dobrze) na którym praktycznie nic się nie dzieje. Rozumiem że nie wszystko można zrobić tak jak by się chciało, ale tych złych przykładów jest chyba zbyt wiele. Oczywiście są też i pozytywne rzeczy: przedłużenie Jana Pawła, obwodnica Lublina, Słoneczny Wrotków, Hala Lodowa, nowy basen a właściwie sprytne połączenie funkcji sportowej z rekreacyjną, Rower Miejski, budowa wielu ścieżek rowerowych oraz wile inicjatywy kulturalnych. Myślę też, że dużą zasługą Prezydenta są inwestycje w strefie ekonomicznej i ściąganie do Lublina nowy inwestorów. A jeżeli chodzi o mnie: to jestem fanem udanych i trafionych rozwiązań, byłem fanem prezydenta Żuka (teraz jestem tyko zwolennikiem), a kto to jest Tułajew to nawet nie wiem. Pozdrawiam Adam Baranowski

Może dlatego że miejskie inwestycje drogowe nie do końca są trafione? Buduje się sporo, ale na ile to poprawia komunikacje w mieście? Np. dlaczego buduje się Poligonową nie rozwiązując istotnego problemu jakim jest skrzyżowania Ducha, zbudowano za gigantyczne pieniądze przedłużenie Solidarności bez połączenia z Al. Kraśnicką a potem jeszcze ograniczona się prędkość do 60 km/h, buduje się wiele dwupasmówek na obrzeżach miasta a kluczowe inwestycje dla komunikacji w mieście pozostają niezrealizowane: Sowińskiego, Muzyczna, Kra... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 2 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 8 4

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 7 2

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 35 10

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na zamku. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 66 43

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia]
galeria
film

W Białej Podlaskiej powstała pierwsza odkryta pływalnia. Rektor wskoczył do wody [zdjęcia] 15 5

Pierwsza odkryta pływalnia w mieście już otwarta. Obiekt powstał przy Państwowej Szkole Wyższej. Pierwszy do wody wskoczył rektor prof. Józef Bergier.

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki
Zdjęcia
galeria

Wypadek na al. Witosa w Lublinie. Chevrolet po zderzeniu z busem rozpadł się na kawałki 32 10

Na al. Witosa w Lublinie doszło do zderzenia chevroleta z busem pasażerskim. Kilka osób jest rannych.

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę
galeria

Lubelskie: Śmiertelny wypadek na drodze nr 12. Kierowca i pasażerka peugeota wypadli przez szybę 8 15

Tragiczny wypadek w miejscowości Leokadiów (gm. Puławy) na drodze krajowej nr 12. Nie żyją dwie osoby.

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 15 3

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 38 14

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 1

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.