Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 sierpnia 2019 r.
7:37

Węglin: Nowy budynek w parku w Lublinie. Miasto chce dopuścić tu częściową zabudowę

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
136 96 A A
Projekt planu zagospodarowania określa także dozwolone przeznaczenie nowego budynku. Miałyby to być „usługi nieuciążliwe”, w szczególności biura, gastronomia, sklepy, hotele, dyskoteki, przychodnie, żłobek, przedszkole, szkoła, obiekty sportowe
Projekt planu zagospodarowania określa także dozwolone przeznaczenie nowego budynku. Miałyby to być „usługi nieuciążliwe”, w szczególności biura, gastronomia, sklepy, hotele, dyskoteki, przychodnie, żłobek, przedszkole, szkoła, obiekty sportowe

Ratusz chce dopuścić częściową zabudowę parku na Węglinie, gdzie mogłyby powstać m.in. sklepy, biura i mieszkania. Takie inwestycje miałby dopuścić nowy plan zagospodarowania terenu, którego projekt został w poniedziałek upubliczniony przez Urząd Miasta. Park wraz ze stojącym tu dworkiem jest własnością prywatną

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O zmianę planu zagospodarowania wnioskował do Ratusza właściciel terenu. Miejscy planiści poszli mu na rękę i stwierdzili, że w parku można postawić drugi budynek. Wczoraj Urząd Miasta pokazał projekt nowego planu zagospodarowania terenu, który miałby umożliwić tę inwestycję.

Na mapie zostały wyznaczone linie, między którymi musiałby się zmieścić nowy obiekt, włącznie z podziemnymi kondygnacjami. Jak duży fragment może być zabudowany?

– Przestrzeń pod lokalizację nowej zabudowy wyznaczona w południowo-zachodnim fragmencie parku to ok. 3 300 mkw. – informuje Grzegorz Jędrek z biura prasowego w lubelskim Ratuszu. – Obszar całego parku to ok. 42 000 mkw.

Urząd Miasta przekonuje, że powierzchnia zajęta przez zabytkowy dworek zsumowana z powierzchnią przeznaczoną pod nowy budynek nie przekroczą 10 proc. całego zespołu dworsko-parkowego. Ratusz zapewnia też, że nowa zabudowa, o ile powstanie, nie będzie mocno ingerować w zieleń. – Nowy obszar możliwej zabudowy usługowej wyznaczono tak, by zminimalizować kolizję z istniejącym drzewostanem.

Budynek, którego wzniesienie chcą dopuścić miejscy planiści, nie mógłby przekraczać 11 m wysokości. Urząd Miasta uzgadniał to z wojewódzkim konserwatorem zabytków, który sprawuje pieczę nad parkiem i dworkiem, które wpisane są do rejestru zabytków.

Projekt planu zagospodarowania określa także dozwolone przeznaczenie nowego budynku. Miałyby to być „usługi nieuciążliwe”, w szczególności biura, gastronomia, sklepy, hotele, dyskoteki, przychodnie, żłobek, przedszkole, szkoła, obiekty sportowe. Inwestor mógłby swobodnie wybierać wśród tych rodzajów działalności.

Plan zezwalałby także na „wprowadzenie funkcji mieszkaniowej wielorodzinnej”, ale pod warunkiem, że powierzchnia mieszkań nie przekroczy 30 proc. ogólnej powierzchni użytkowej nowego obiektu. W pokazanym projekcie jest też zapis, który umożliwiałby „wprowadzenie funkcji mieszkaniowej” do Dworku Węglińskich.

W projekcie nowego planu zagospodarowania wyznaczono ponadto miejsce na kolejny budynek usługowy, ale już poza obszarem ogrodzonego parku.

Mowa o terenie bliżej al. Kraśnickiej, między parkiem a sklepem Bricoman. Mogłyby tu powstać „usługi nieuciążliwe” od sklepów po biura, aż po stację paliw. Ale również ten budynek nie mógłby mieć więcej niż 11 m wysokości. Bliżej parkowego ogrodzenia wyznaczone ma być miejsce na parking, z zastrzeżeniem, że na 10 miejsc postojowych musi przypadać co najmniej jedno drzewo.

Czy to dobry pomysł na zmianę planu zagospodarowania? O tym może się teraz wypowiedzieć każdy zainteresowany tematem.

Uwagi będą przyjmowane przez Urząd Miasta do 23 września. Wcześniej, bo za niecały tydzień ma się odbyć otwarta dla wszystkich dyskusja z twórcami nowego planu zagospodarowania (29 sierpnia, godz. 16, ul. Wieniawska 14, piętro XII, sala 1206).

e-Wydanie

Komentarze 96

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2019 o 08:25
+47
Jakie robi cochce? Pozwolili mu na zbaudowę tylko 10% terenu, to jest "robi co chce?" No ale najlepiej w mieście nic nie budować, albo budować coraz dalej w polach, a do pól - autostrady.
Avatar
Iga / 20 sierpnia 2019 o 08:21
+44
Teren prywatny niech każdy robi sobie co chce, tylko podkreślam każdy ci o mniejszych działkach też!!!!
Avatar
anna / 20 sierpnia 2019 o 08:52
+38
I słusznie, że chcą budować. Powinni budować tam gdzie jest uzbrojenie, dobra komunikacja i bliskość centrum. Ludzie pracujący w lublinie powinni mieć blisko do miasta , a nie do urzędu gminy w Piaskach czy innej gminy. Oczywiście należy też brać pod uwagę zieleń, ale można wszystko mądrze pogodzić.
Avatar
el / 20 sierpnia 2019 o 09:34
+33
Tak się właśnie robi kasę, kupujemy za niewielkie pieniądze, wkładamy parę złotych żeby odbudować dworek, załatwiamy sobie pozwolenie na zmianę planu zagospodarowania parku i stajemy się milionerami.
Ależ bzdura. Nie warto czytać opinii na tym forum bo jest zdominowane przez ludzi którzy głośniej krzyczą niż myślą i kompletnie nie mają pojęcia o czym mówią. Odbudowa dworu to "niewielkie pieniądze"? Każdy kto ma pojęcie o realiach wie jak trudna i kosztochłonna jest odbudowa obiektu objętego ochroną konserwatorską.
Avatar
Marcinp / 20 sierpnia 2019 o 07:59
+32
Normalne w kazdym mieście na świecie... jak ma sie inaczej miasto rozwijać ????? To nie jest WIEŚ !!!!!
Avatar
Co by tu jeszcze / 20 sierpnia 2019 o 17:14
+22
Może zlikwidujmy w ogóle stanowisko konserwatora zabytków skoro i tak na wszystko się on godzi.PO co są wpisy do rejestru zabytków skoro i tak ich nikt nie przestrzega .. W Zamościu w obrębie zabytkowego układu urbanistycznego stanowiącego perełkę renesansu, jedyny zabytek urbanistyki renesansowej w Polsce, wpisany ponadto na listę UNESCO, konserwator zgodził się na budowę koszmarnego apartamentowca. To już drugi taki kwiatek po przebrzydkim hotelu ( bodajże o nazwie Renesans ) w obrębie murów miejskich. W Lublinie zniszczono w ten sposób panoramę Starego Miasta stawiając Tarasy Zamkowe, zniszczono śródmieści stawiając ( TBV) na zamknięciu perspektywy Krakowskiego Przedmieścia przeskalowany apartamentowiec. Wydaje mi się że ciągle ktoś myśli co by tu jeszcze spieprz...ć choć wskutek tej radosnej działalności chciwych inwestorów i kompletnej indolencji Urzędu Miasta miejsc do spiep..enia zostało już niewiele ...Jak tak dalej pójdzie to TBV wybuduje apartamentowiec na środku Placu Litewskiego albo w Parku Saskim ...
Może zlikwidujmy w ogóle stanowisko konserwatora zabytków skoro i tak na wszystko się on godzi.PO co są wpisy do rejestru zabytków skoro i tak ich nikt nie przestrzega .. W Zamościu w obrębie zabytkowego układu urbanistycznego stanowiącego perełkę renesansu, jedyny zabytek urbanistyki renesansowej w Polsce, wpisany ponadto na listę UNESCO, konserwator zgodził się na budowę koszmarnego apartamentowca. To już drugi taki kwiatek po przebrzydkim hotelu ( bodajże o nazwie Renesans ) w obrębie murów miejskich. W Lublinie zniszczono w ten sposób p... rozwiń
Avatar
koala / 20 sierpnia 2019 o 20:03
+19
..nieuciążliwe usługi , a wśród nich DYSKOTEKA. Za jakich naiwniaków władze miasta maja mieszkańców????
Avatar
Picek / 20 sierpnia 2019 o 19:12
+19
Z ta zielenia to niezly przekret. Od dluzszego czasu powoli wycinane byly drzewa. To bylo od dawna szykowane pod ta inwestycje. Ratusz zapewnia ze nie bedzie ingerecji w zielen :). Szkoda ze Ratusz nie widzial co sie dzialo wczesniej z zielenia. Szkoda gadac . Podobnie na ul. Roztocze z budowa blokow po Lift service. Pozwolic na taki moloch ktory bedzie bardziej uciazliwy niz ten maly zaklad. W zyciu nie zaglosuje na tych rzadzacych. W zasadzie to wiele osob ma takie zdanie. Ich dni sa policzone.
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2019 o 17:40
+18
"Miasto chce dopuścić tu częściową zabudowę" - to słowo "częściową" można sobie wsadzić miedzy wiersze, nie lepiej powiedzieć wprost, że chce się tutaj nagrzmocić kilka pokaźnych bloków i wszystko byłoby jasne? Nie bo trzeba stosować formę łagodzącą, by nie wywoływać zbytnich kontrowersji. Ten zielony teren to istna gratka dla dewelopera, który zechce tam się wybudować, to dziwne, że dotychczas nikt nie zwracał uwagi na ten obszar. Ja się boję, że za kilka kilkanaście lat jak tak szybko i nachalnie będzie się rządzić deweloperka w Lublinie to próżno się będzie spodziewać wolnego skrawka zieleni, a jeśli w ogóle będzie jakaś zieleń to chyba tylko sztuczna - tym się to skończy. Ten niewykorzystany obszar już lepiej na jakiś mały park przerobić niż nasadzić kolejnych betonowych kloców.
"Miasto chce dopuścić tu częściową zabudowę" - to słowo "częściową" można sobie wsadzić miedzy wiersze, nie lepiej powiedzieć wprost, że chce się tutaj nagrzmocić kilka pokaźnych bloków i wszystko byłoby jasne? Nie bo trzeba stosować formę łagodzącą, by nie wywoływać zbytnich kontrowersji. Ten zielony teren to istna gratka dla dewelopera, który zechce tam się wybudować, to dziwne, że dotychczas nikt nie zwracał uwagi na ten obszar. Ja się boję, że za kilka kilkanaście lat jak tak szybko i nachalnie będzie się rządzić dewe... rozwiń
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2019 o 10:55
+16
Obiekty sportowe zgodnie z planem mogłyby jak najbardziej powstać
Avatar
Japolan / 21 sierpnia 2019 o 21:06
+2
gdzie jest prokurator pytam przeciez to jakis przekret ratusza
Proponuję zapytać Żonę pana posła (i wiceministra "od budownictwa") Artura Sobonia, która w prokuraturze "gra pierwsze skrzypce" (jak szeptem mówią tutejsi PiS'owcy); być może tak mi się przyśniło.
Avatar
Gość / 21 sierpnia 2019 o 20:35
+5
gdzie jest prokurator pytam przeciez to jakis przekret ratusza
Avatar
Tomasz / 21 sierpnia 2019 o 10:17
+7
Zawod miejskiego planisty jest niezwykle korupcjogenny. Jedna decyzja i miliony zysku dla inwestora a jednoczesnie dewastacja otoczenia i przestrzeni miejskiej. Czy nad dzialalnoscia takich urzednikow nie powinno czuwac CBA??
 W grę wchodzi jeszcze kwestia interpretacji i egzekwowania przepisów prawa przez władzę wykonawczą tj.Urząd Miasta i Prezydenta.Chodzi o problem przestrzeni publicznej,której zarządcą jest właściciel prywatny.Skrajnymi przypadkami tego problemu w Lublinie są sprawy "Starego cmentarza unickiego" Unicka/Walecznych i sprawa Górek Czechowskich.Wg.obowiązujących przepisów prawa, właściciel taki ma obowiązki publiczne i nie może się od nich uchylać,a władze publiczne mają obowiązek egzekwować prawo w stosunku do niego.W obu przypadkach mamy do czynienia z łamaniem prawa przez właścicieli prywatnych i bierności władz publicznych.Cierpi na tym interes publiczny.
 W grę wchodzi jeszcze kwestia interpretacji i egzekwowania przepisów prawa przez władzę wykonawczą tj.Urząd Miasta i Prezydenta.Chodzi o problem przestrzeni publicznej,której zarządcą jest właściciel prywatny.Skrajnymi przypadkami tego problemu w Lublinie są sprawy "Starego cmentarza unickiego" Unicka/Walecznych i sprawa Górek Czechowskich.Wg.obowiązujących przepisów prawa, właściciel taki ma obowiązki publiczne i nie może się od nich uchylać,a władze publiczne mają obowiązek egzekwować prawo w stosunku do niego.W o... rozwiń
Avatar
Wylaczylem adblocka / 20 sierpnia 2019 o 22:44
+1
kuwra no bez jaj wyłączam tego ***ego adblocka i ciomgle nie moge przeczytać *** ***e zmiencie to wtf !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Kazio / 20 sierpnia 2019 o 20:55
+14
Najpierw jeden budynek, a potem całe osiedle, tak samo bedzie na Gorkach Czechowskich, nad Bystrzycą. Szczytne cele typu "park" a tak naprawdę mieszkańcy sa w "głebokim powazaniu" i realizowane są wyłacznie interesy doweloperów. To jest coś nieprawdopodobnego, jak mozna być przeciwko własnemu miastu i własnym mieszkańcom panie Żuk. Gdzie te obiecane w kampanii remonty ulic ? Po prostu kłamca, bo o tych inwestycjach w kampanii była cisza...Echhh
Avatar
koala / 20 sierpnia 2019 o 20:03
+19
..nieuciążliwe usługi , a wśród nich DYSKOTEKA. Za jakich naiwniaków władze miasta maja mieszkańców????
Avatar
czarny kot / 20 sierpnia 2019 o 19:38
+4
Teren prywatny niech każdy robi sobie co chce, tylko podkreślam każdy ci o mniejszych działkach też!!!!
Dobrze w takim razie ja na swojej prywatnej działce w centrum miasta zbuduję spalarnię śmieci albo chlewnię
 Lepiej krematorium albo ferme lisów.
Avatar
Picek / 20 sierpnia 2019 o 19:12
+19
Z ta zielenia to niezly przekret. Od dluzszego czasu powoli wycinane byly drzewa. To bylo od dawna szykowane pod ta inwestycje. Ratusz zapewnia ze nie bedzie ingerecji w zielen :). Szkoda ze Ratusz nie widzial co sie dzialo wczesniej z zielenia. Szkoda gadac . Podobnie na ul. Roztocze z budowa blokow po Lift service. Pozwolic na taki moloch ktory bedzie bardziej uciazliwy niz ten maly zaklad. W zyciu nie zaglosuje na tych rzadzacych. W zasadzie to wiele osob ma takie zdanie. Ich dni sa policzone.
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2019 o 17:40
+18
"Miasto chce dopuścić tu częściową zabudowę" - to słowo "częściową" można sobie wsadzić miedzy wiersze, nie lepiej powiedzieć wprost, że chce się tutaj nagrzmocić kilka pokaźnych bloków i wszystko byłoby jasne? Nie bo trzeba stosować formę łagodzącą, by nie wywoływać zbytnich kontrowersji. Ten zielony teren to istna gratka dla dewelopera, który zechce tam się wybudować, to dziwne, że dotychczas nikt nie zwracał uwagi na ten obszar. Ja się boję, że za kilka kilkanaście lat jak tak szybko i nachalnie będzie się rządzić deweloperka w Lublinie to próżno się będzie spodziewać wolnego skrawka zieleni, a jeśli w ogóle będzie jakaś zieleń to chyba tylko sztuczna - tym się to skończy. Ten niewykorzystany obszar już lepiej na jakiś mały park przerobić niż nasadzić kolejnych betonowych kloców.
"Miasto chce dopuścić tu częściową zabudowę" - to słowo "częściową" można sobie wsadzić miedzy wiersze, nie lepiej powiedzieć wprost, że chce się tutaj nagrzmocić kilka pokaźnych bloków i wszystko byłoby jasne? Nie bo trzeba stosować formę łagodzącą, by nie wywoływać zbytnich kontrowersji. Ten zielony teren to istna gratka dla dewelopera, który zechce tam się wybudować, to dziwne, że dotychczas nikt nie zwracał uwagi na ten obszar. Ja się boję, że za kilka kilkanaście lat jak tak szybko i nachalnie będzie się rządzić dewe... rozwiń
Avatar
Co by tu jeszcze / 20 sierpnia 2019 o 17:14
+22
Może zlikwidujmy w ogóle stanowisko konserwatora zabytków skoro i tak na wszystko się on godzi.PO co są wpisy do rejestru zabytków skoro i tak ich nikt nie przestrzega .. W Zamościu w obrębie zabytkowego układu urbanistycznego stanowiącego perełkę renesansu, jedyny zabytek urbanistyki renesansowej w Polsce, wpisany ponadto na listę UNESCO, konserwator zgodził się na budowę koszmarnego apartamentowca. To już drugi taki kwiatek po przebrzydkim hotelu ( bodajże o nazwie Renesans ) w obrębie murów miejskich. W Lublinie zniszczono w ten sposób panoramę Starego Miasta stawiając Tarasy Zamkowe, zniszczono śródmieści stawiając ( TBV) na zamknięciu perspektywy Krakowskiego Przedmieścia przeskalowany apartamentowiec. Wydaje mi się że ciągle ktoś myśli co by tu jeszcze spieprz...ć choć wskutek tej radosnej działalności chciwych inwestorów i kompletnej indolencji Urzędu Miasta miejsc do spiep..enia zostało już niewiele ...Jak tak dalej pójdzie to TBV wybuduje apartamentowiec na środku Placu Litewskiego albo w Parku Saskim ...
Może zlikwidujmy w ogóle stanowisko konserwatora zabytków skoro i tak na wszystko się on godzi.PO co są wpisy do rejestru zabytków skoro i tak ich nikt nie przestrzega .. W Zamościu w obrębie zabytkowego układu urbanistycznego stanowiącego perełkę renesansu, jedyny zabytek urbanistyki renesansowej w Polsce, wpisany ponadto na listę UNESCO, konserwator zgodził się na budowę koszmarnego apartamentowca. To już drugi taki kwiatek po przebrzydkim hotelu ( bodajże o nazwie Renesans ) w obrębie murów miejskich. W Lublinie zniszczono w ten sposób p... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 96

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta 0 0

Kobieta zginęła w pożarze domu przy ul. Nowy Świat w Lublinie

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin
galeria

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin 7 0

Sofia Ennaoui z powodów zdrowotnych nie wystąpi w mistrzostwach świata w Katarze. Wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m ma problemy ze ścięgnami Achillesa i kolanem.

Gaz z sieci, nie z butli. Przyjdź na spotkanie w tej sprawie

Gaz z sieci, nie z butli. Przyjdź na spotkanie w tej sprawie 1 7

Mimo tego, że Góra Puławska, czy Klikawa znajdują się w bliskiej odległości od Puław, lewobrzeżna część gminy Puławy nie ma dostępu do gazu. Ten, podobnie jak w małych miejscowościach, sprzedawany jest w butlach. To może się zmienić, ale jest warunek - wysoka liczba zainteresowanych gospodarstw oraz firm.

KPR Ruch Chorzów - MKS Perła Lublin 24:34

KPR Ruch Chorzów - MKS Perła Lublin 24:34 0 3

W pierwszym wyjazdowym meczu obecnego sezonu MKS Perła nie miała żadnych kłopotów w pokonaniu KPR Ruch Chorzów na jego terenie i wygrała różnicą 10 trafień.

Zrób test DNA i odłóż okulary na później. Jedyny taki salon optyczny w Polsce
Magazyn

Zrób test DNA i odłóż okulary na później. Jedyny taki salon optyczny w Polsce 17 7

Jaki wpływ mają geny na wady wzroku? Jak zadbać o oczy i jaką profilaktykę stosować w zależności od wyniku testu DNA? W Lublinie działa już jedyny w Polsce salon optyczny, w którym szybko i bezboleśnie można wykonać testy genetyczne

Łęczna przedłuża termin zgłaszania propozycji do budżetu obywatelskiego

Łęczna przedłuża termin zgłaszania propozycji do budżetu obywatelskiego 0 4

Nie jest najlepiej z pomysłami w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego w Łęcznej. Do 10 września wpłynęło ledwie kilkanaście ankiet, z czego kilka z błędami formalnymi.

Chełmianka – Podhale 1:1. Kolejny remis u siebie

Chełmianka – Podhale 1:1. Kolejny remis u siebie 0 0

Czwarty mecz bez zwycięstwa Chełmianki. Tym razem podopieczni trenera Artura Bożyka zremisowali u siebie z Podhalem Nowy Targ

Ponad 2 mln Polaków ma długi. Wkrótce upadłość konsumencka będzie łatwiejsza

Ponad 2 mln Polaków ma długi. Wkrótce upadłość konsumencka będzie łatwiejsza 2 3

Bez strachu przed komornikiem i z możliwością bezpiecznego wyjścia na prostą – taka przyszłość czeka dłużników. Wkrótce łatwiej będzie ogłosić upadłość konsumencką.

Księżyc świeci mocniej niż zwykle. To Pełnia Żniwiarzy [zdjęcia]
galeria

Księżyc świeci mocniej niż zwykle. To Pełnia Żniwiarzy [zdjęcia] 99 3

Wrześniowa pełnia Księżyca jest niezwykłym zjawiskiem. Ta, która wypadła 13 września, zdarza się niezwykle rzadko.

"Iskra Pamięci" w Zamościu [zdjęcia]
galeria

"Iskra Pamięci" w Zamościu [zdjęcia] 0 0

"Iskra Pamięci" w Zamościu. To akcja zapalenia zniczy w kształcie polskiego orła wojskowego według wzoru z 1919 roku.

Tysiąc stypendiów do rozdania. "Zapłaciłem za kurs językowy i kupiłem komputer"

Tysiąc stypendiów do rozdania. "Zapłaciłem za kurs językowy i kupiłem komputer" 0 1

Tylko do 20 września przyjmowane będą wnioski o stypendium dla najbardziej zdolnych uczniów. W tym roku otrzyma je rekordowa liczba dzieci.

Pani Marianna to najstarsza mieszkanka Lubelszczyzny. Na urodziny chciała "śledzika i piwko"

Pani Marianna to najstarsza mieszkanka Lubelszczyzny. Na urodziny chciała "śledzika i piwko" 482 15

Pani Marianna Błaziak to najstarsza mieszkanka Lubelszczyzny. Dzisiaj skończyła 110 lat. Pochodzi z Łopiennika Górnego w powiecie krasnostawskim.

MMTS Kwidzyn – Azoty Puławy 22:28

MMTS Kwidzyn – Azoty Puławy 22:28 0 0

Azoty Puławy wywalczyły na trudnym terenie W Kwidzynie drugi komplet punktów w tym sezonie

Wisła – KSZO 1:1. Wielki niedosyt w Puławach

Wisła – KSZO 1:1. Wielki niedosyt w Puławach 0 3

Wisła Puławy wygrywała na swoim stadionie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, ale tuż przed końcem meczu rywalom udało się zdobyć gola na wagę remisu

Czy muzeum stroni od technologii?"Sprawdza się tradycyjne oprowadzanie turystów przez przewodników"

Czy muzeum stroni od technologii?"Sprawdza się tradycyjne oprowadzanie turystów przez przewodników" 0 15

Czy Muzeum Czartoryskich w Puławach zbyt rzadko sięga po techniczne nowinki poprawiające wygodę korzystania z placówki przez odwiedzających? Zdaniem miejskiej radnej, jego dyrekcja mogłaby zrobić więcej, wprowadzając na przykład internetową sprzedaż biletów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.