Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 kwietnia 2019 r.
14:06

Obrońcy górek czechowskich podsumowują referendum. "Uszanujcie głos mieszkańców" [wideo]

Autor: Zdjęcie autora drs
0 67 A A

Uszanujcie głos mieszkańców opowiadających się przeciw zabudowie górek – apelują aktywiści, którzy namawiali do głosowania na „nie”. Ich zdaniem samorządowcy nie powinni się zasłaniać zbyt małą frekwencją, tylko opowiedzieć się przeciw budowie bloków mieszkalnych na dawnym poligonie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Wyniki są proste – komentuje Krzysztof Gorczyca, prezes Towarzystwa dla Natury i Człowieka, organizacji przeciwnej budowie bloków na górkach. – Ogłoszono referendum, poproszono mieszkańców Lublina o zdanie, ubierając to w dużo wyrazów „oddajmy głos ludowi”, „posłuchajmy głosu mieszkańców”. Mieszkańcy wypowiedzieli się z bardzo dużą przewagą, którą w normalnych wyborach uznano by za dominującą. Powiedzieli „nie”.

Zdaniem Gorczycy rozkład głosów jest tak wyraźny, że nie powinna mieć znaczenia niska frekwencja skutkująca nieważnością referendum. – To, co radni i prezydent zrobią z tym referendum będzie kolejnym sprawdzianem tego, czy rzeczywiście zapowiedzi o umiłowaniu demokracji i oddaniu mieszkańcom głosu były traktowane poważnie, czy też była to kolejna próba załatwienia deweloperowi intratnego biznesu – przekonuje prezes organizacji ekologów.

Społecznicy zwracają uwagę na to, że kampania przed referendum była dla nich nierówną walką z przedsiębiorcą, którego stać na reklamę. – Deweloper korzystał ze swojej przewagi ekonomicznej jak tylko potrafił, wytapetował miasto swoim przekazem, a mimo to dwie trzecie osób, które poszły na referendum powiedziały „nie” – mówi Gorczyca.

Aktywiści oczekują, że samorząd Lublina odrzuci prośby TBV o umożliwienie budowy bloków. Liczą również na to, że Ratusz pozbawi spółkę obecnych możliwości zabudowy tego terenu.

– Powinniśmy się zastanowić, czy zmiana planu nie powinna iść w stronę odwrócenia możliwości inwestowania na 30 ha, żeby to był w całości 105-hektarowy teren naturalistycznej zieleni na północy miasta – przekonuje Paweł Cegiełko, jeden ze społeczników.

Zauważają oni, że na głosowanie najchętniej poszły osoby mieszkające blisko górek. – O czym to świadczy? Otóż narracja dewelopera, że są tam chaszcze, że kleszcze skaczą na ludzi, nie jest prawdziwa – ocenia Paulina Zarębska-Denysiuk. – Ci ludzie się po prostu nie boją tego zielonego terenu i nie chcą mieć tam blokowiska. 

e-Wydanie

Komentarze 67

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tghrt / 8 kwietnia 2019 o 14:48
+21
Kupił teren pod park i chce stawiać bloki. I na tym polega problem.  Kupił za cenę "x"  bo kupił przyszły park i chce z ego uzyskać teren budowlany warty 100 x  
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 17:49
+19
Ludzie powiedzieli dość brudnej kampanii, trollom, fejkowym kontom, wizualizacjom bez bloków ( sorry były 3 majaczące na horyzoncie) , ewidentnej kontrze do społeczeństwa, sojuszowi władzy i pieniądza, podpalonym przed referendum podwójnie górkom, jak wycinano i wycina się zieleń. Wszystkiemu co pokazało jak Lublin jest teraz chory, jak nie ma elit. Ludzie nie chcieli gorszego powietrza , korków, rezygnacji z usług, terenów sportowych, przepełnionych szkół. Dlatego pokazali układowi rządzącemu miastem gest Kozakiewicza. Tym którzy mieli nas za bezwolnych baranów. Tym którzy chcieli zniszczyć dobre prawo chroniące interes społeczny. Teraz państwo radni zastanówcie się nad tym co zrobicie. Po której stronie będziecie potrafili stanąć. Czy będziecie suwerenni. Od prezydenta już niczego nie wymagam. Robił wiele aby go w tym za wiele przed ludźmi nie było.
Ludzie powiedzieli dość brudnej kampanii, trollom, fejkowym kontom, wizualizacjom bez bloków ( sorry były 3 majaczące na horyzoncie) , ewidentnej kontrze do społeczeństwa, sojuszowi władzy i pieniądza, podpalonym przed referendum podwójnie górkom, jak wycinano i wycina się zieleń. Wszystkiemu co pokazało jak Lublin jest teraz chory, jak nie ma elit. Ludzie nie chcieli gorszego powietrza , korków, rezygnacji z usług, terenów sportowych, przepełnionych szkół. Dlatego pokazali układowi rządzącemu miastem gest Kozakiewicza. Tym którzy mieli nas ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 17:55
+18
Wybory i referenda maja to do siebie że niezależnie od frekwencji wygrywa ten kto zdobył większość głosów. Pzrez analogię można by próbować formułować stwierdzenie, że na Żuka głosowało tylko 0.6x0.4 = ok. 0.25, czyli 25 % mieszkańców w drugiej turze, czyli przeciwko kandydaturze Żuka jest 75 %, czyli ci co nie głosowali, więc jakim cudem Żuk został prezydentem ?
Avatar
Tomasz / 8 kwietnia 2019 o 15:44
+18
Firma TBV wielokrotnie oficjalnie przyznawała się publicznie do łamania prawa przez siebie.Prezes W.Dzioba stwierdza bowiem w wywiadach i reklamach, a także na oficjalnej stronie TBV można przeczytać,że Górki Czechowskie ulegają postępującej degradacji.I rzeczywiście tak jest.Ponieważ TBV do tego dopuścił od 2016 r. i dalej to robi,nie podejmując działań by powstrzymać ten proces degradacji !!! W tej sytuacji Prokuratura ma obowiązek wszcząć postępowanie z urzędu przeciwko właścicielowi terenu,gdzie obowiązują zapisy Ustaw o Ochronie Przyrody i Ochronie Środowiska,a także Dyrektywy Śiedliskowe UE.
Firma TBV wielokrotnie oficjalnie przyznawała się publicznie do łamania prawa przez siebie.Prezes W.Dzioba stwierdza bowiem w wywiadach i reklamach, a także na oficjalnej stronie TBV można przeczytać,że Górki Czechowskie ulegają postępującej degradacji.I rzeczywiście tak jest.Ponieważ TBV do tego dopuścił od 2016 r. i dalej to robi,nie podejmując działań by powstrzymać ten proces degradacji !!! W tej sytuacji Prokuratura ma obowiązek wszcząć postępowanie z urzędu przeciwko właścicielowi terenu,gdzie obowiązują zapisy Ustaw o Ochronie Przyrod... rozwiń
Avatar
gość / 8 kwietnia 2019 o 14:26
+18
Obrońcy cudzej własności. Pieniactwo i hipokryzja. W Polsce jeżeli sąsiad może ci zaszkodzić to z całą pewnością to zrobi. Co ci pieniacze mają do cudzej własności? Dlaczego na własnej ziemi nie można budować bo sąsiad tak chce?? A ja chcę żeby oni wrócili na wieś do swoich rodziców bo w miejscu gdzie stoją ICH blokowiska kiedyś były takie same górki ! Tą metodą można zrobić skansen z całego miasta. Ale lepiej niech wiocha mieszka na wsi i po sprawie.
 Ma plan zagospodarowania to niech buduje to na co mu ten plan pozwala, dla mnie referendum mogłoby się nie odbyć i wszystko mogłoby zostać po staremu.
 Ma plan zagospodarowania to niech buduje to na co mu ten plan pozwala, dla mnie referendum mogłoby się nie odbyć i wszystko mogłoby zostać po staremu. rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 17:53
+15
Brawo Obrońcy, brawo mieszkańcy. A czy powiemy brawo radni? Ooo mam obawy, dopóki drapieżnik szczytowy rozdaje kulki wielu dalej będzie skakać przed nim z drzewa na drzewo. Jeszcze te miejskie spółki.....
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 14:27
+15
Brawo!! Pogonić to towarzystwo dewolo-ratuszowe. Ostatnio chyba każdy zauważył że ekipa ratusza jest targana jakąś dziwną niewidzialną siłą ludzi o grubych portfelach. Kosztem szybkiego zysku wąskiej grupy ludzi cierpi lub będzie cierpieć całe miasto teraz albo w przyszłosci. Ten transfer do prywatnych kieszeni biznesu wciąż trwa a zadłużenie rośnie. Może wreszcie lidzie się obudzą.
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 15:02
+13
Oczywiście gdyby proporcje były odwrotne ogłoszono by, że frekwencja była wyższa niż w wyborach do rad dzielnic i trzeba pójść za głosem mieszkańców. Propaganda dewelopera trwa nadal co widać w dzisiejszym oświadczeniu. Przekonuje że 91% jest na tak, nie odnosi się do wyników referendum. Niestety myślę że wyrok na górki już dawno zapadł i tak czy siak będzie betonowanie. Pan Żuk jak gdzieś nie widzi betonu w mieście to żyć nie może. Tylko chyba zatrzymał się w czasie bo miarą nowoczesnych miast jest właśnie duża ilość zieleni.
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 18:10
+12
widzę że dewelotrolle dale produkują swoje farmazony. Choć nawet nie powiem kim trzeba być aby jeszcze się w ten sposób produkować dzień po miażdżącym wyniku referendum. Teraz w kolejny debilny sposób. W skrócie mówiąc to one, wraz z tymi reklamami jak od świadków Jehowy plus buta i arogancja załatwiły ten wynik. Od początku było wiadomo że nie ma szans na osiągnięcie progu 30%. I czuję że tak miało być. Jeśli teraz Żuk uruchomi radę miejska, jakże suwerenną wobec swego suzerena i zrobią to przekształcenie wbrew woli społeczeństwa, to będzie to istny skandal, mam nadzieję że na cała Polskę. Jak to ktoś dobrze ujął. Władza która idzie wbrew społeczeństwu, jest na starcie skończona.
widzę że dewelotrolle dale produkują swoje farmazony. Choć nawet nie powiem kim trzeba być aby jeszcze się w ten sposób produkować dzień po miażdżącym wyniku referendum. Teraz w kolejny debilny sposób. W skrócie mówiąc to one, wraz z tymi reklamami jak od świadków Jehowy plus buta i arogancja załatwiły ten wynik. Od początku było wiadomo że nie ma szans na osiągnięcie progu 30%. I czuję że tak miało być. Jeśli teraz Żuk uruchomi radę miejska, jakże suwerenną wobec swego suzerena i zrobią to przekształcenie wbrew woli społeczeństwa, to będzie... rozwiń
Avatar
śmieciowa firemka / 8 kwietnia 2019 o 17:43
+11
Obrońcy  górek ...referendum  skończone  teraz  trzeba  brać  się za robotę  i  te górki  posprzątać.
 Chwilowo obrońcy mieli ważniejsze zadanie: pozamiatać propagandę tebewałków oraz ich troliszcz. A Górki sprzątali już niejednokrotnie, ale co z tego, skoro dewelocwaniak konsekwetnie odmawia ustawienia choćby nawet kilku koszy na śmieci. Trudno nie zauważyć, że bałaganik, mozliwy do uprzątnięcia w kilka dni, wcale mu nie przeszkadza, a wręcz raczej dostarcza uciechy i okazji do wrzucania śmieciowych słit-foci na jego konfabulacyjny profil na FB.
 Chwilowo obrońcy mieli ważniejsze zadanie: pozamiatać propagandę tebewałków oraz ich troliszcz. A Górki sprzątali już niejednokrotnie, ale co z tego, skoro dewelocwaniak konsekwetnie odmawia ustawienia choćby nawet kilku koszy na śmieci. Trudno nie zauważyć, że bałaganik, mozliwy do uprzątnięcia w kilka dni, wcale mu nie przeszkadza, a wręcz raczej dostarcza uciechy i okazji do wrzucania śmieciowych słit-foci na jego konfabulacyjny profil na FB. rozwiń
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2019 o 05:06
-2
eko barany i jołop naczelny gorczyca
Avatar
JHXX / 9 kwietnia 2019 o 08:20
+8
Jak to ju.ż. było wielokotnie powiedziane i napisane, JAK DEVELOPER CHCE BUDPOWAĆ TO NIECH KUPUJE DZIAŁKI BUDOWLANE UCZCIWIE ZA NIE PŁACĄC, A JAK KUPUJE TERENY ZIELONE TO MA TERENY ZIELONE I NIE MOŻE BUDOWAĆ. ten developer to szczyt obłudy, manipulacji i zakłamania. Wioskowe cwaniaki chcą się obłowić bo kupili tereny zielone tanio bo nie można budować, a teraz chcą zmanipulować ludzi, przekształcić tereny zielone na budowlane i wymyślają bajduły o parku, Jak ten developer chce być taki dobry to niech zrobi park na tych 75 ha, sprzeda Miastu za 1 zł. i dopiero wtedy prosi o pzekształcenie reszty terenu i pozwolenie na budowę, może dostanie ale rachej nie.
Jak to ju.ż. było wielokotnie powiedziane i napisane, JAK DEVELOPER CHCE BUDPOWAĆ TO NIECH KUPUJE DZIAŁKI BUDOWLANE UCZCIWIE ZA NIE PŁACĄC, A JAK KUPUJE TERENY ZIELONE TO MA TERENY ZIELONE I NIE MOŻE BUDOWAĆ. ten developer to szczyt obłudy, manipulacji i zakłamania. Wioskowe cwaniaki chcą się obłowić bo kupili tereny zielone tanio bo nie można budować, a teraz chcą zmanipulować ludzi, przekształcić tereny zielone na budowlane i wymyślają bajduły o parku, Jak ten developer chce być taki dobry to niech zrobi park na tych 75 ha, sprzeda Mi... rozwiń
Avatar
Wer / 8 kwietnia 2019 o 22:27
-10
Oby Wam TBV jak najszybszej ten teren zamknął, ogrodził, zakazał na niego wstępu! Jego i ma do tego prawo! A Wy na spacery wokół własnych bloków. Krótko i szybko, jak na spacerniaku. Pomiędzy psimi odchodami... Wiocha...
Avatar
Mówię po raz wtóry / 8 kwietnia 2019 o 20:17
-5
Mówię to po raz wtóry, bo macie to na swoim sumieniu. Tzw. "obrońcy", z czego się cieszycie? - zwolniliście właściciela terenu nie tylko z obietnicy przekazania terenu miastu, ale i z urządzenia parku. Niegratuluję! Powinniście na codzień tak beczeć, jak dziś. Barany! Zrobiliście ten sam błąd, co rada miasta w 2000 r., kiedy nie skorzystano z prawa pierwokupu i górki przeszły w ręce prywatne. Nie rozumiałem, jak można było podjąć tak krótkowzroczną, wręcz głupią decyzję! Teraz widzę jak - wystarczy kilku baranów!
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 20:06
-3
ROZPOCZNĄ ?!!! Toczączą się od 20 lat dyskusję?!!! Po co? Wypromowanie siebie? Dziękuję
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 18:10
+12
widzę że dewelotrolle dale produkują swoje farmazony. Choć nawet nie powiem kim trzeba być aby jeszcze się w ten sposób produkować dzień po miażdżącym wyniku referendum. Teraz w kolejny debilny sposób. W skrócie mówiąc to one, wraz z tymi reklamami jak od świadków Jehowy plus buta i arogancja załatwiły ten wynik. Od początku było wiadomo że nie ma szans na osiągnięcie progu 30%. I czuję że tak miało być. Jeśli teraz Żuk uruchomi radę miejska, jakże suwerenną wobec swego suzerena i zrobią to przekształcenie wbrew woli społeczeństwa, to będzie to istny skandal, mam nadzieję że na cała Polskę. Jak to ktoś dobrze ujął. Władza która idzie wbrew społeczeństwu, jest na starcie skończona.
widzę że dewelotrolle dale produkują swoje farmazony. Choć nawet nie powiem kim trzeba być aby jeszcze się w ten sposób produkować dzień po miażdżącym wyniku referendum. Teraz w kolejny debilny sposób. W skrócie mówiąc to one, wraz z tymi reklamami jak od świadków Jehowy plus buta i arogancja załatwiły ten wynik. Od początku było wiadomo że nie ma szans na osiągnięcie progu 30%. I czuję że tak miało być. Jeśli teraz Żuk uruchomi radę miejska, jakże suwerenną wobec swego suzerena i zrobią to przekształcenie wbrew woli społeczeństwa, to będzie... rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 17:55
+18
Wybory i referenda maja to do siebie że niezależnie od frekwencji wygrywa ten kto zdobył większość głosów. Pzrez analogię można by próbować formułować stwierdzenie, że na Żuka głosowało tylko 0.6x0.4 = ok. 0.25, czyli 25 % mieszkańców w drugiej turze, czyli przeciwko kandydaturze Żuka jest 75 %, czyli ci co nie głosowali, więc jakim cudem Żuk został prezydentem ?
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 17:53
+15
Brawo Obrońcy, brawo mieszkańcy. A czy powiemy brawo radni? Ooo mam obawy, dopóki drapieżnik szczytowy rozdaje kulki wielu dalej będzie skakać przed nim z drzewa na drzewo. Jeszcze te miejskie spółki.....
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 17:49
+19
Ludzie powiedzieli dość brudnej kampanii, trollom, fejkowym kontom, wizualizacjom bez bloków ( sorry były 3 majaczące na horyzoncie) , ewidentnej kontrze do społeczeństwa, sojuszowi władzy i pieniądza, podpalonym przed referendum podwójnie górkom, jak wycinano i wycina się zieleń. Wszystkiemu co pokazało jak Lublin jest teraz chory, jak nie ma elit. Ludzie nie chcieli gorszego powietrza , korków, rezygnacji z usług, terenów sportowych, przepełnionych szkół. Dlatego pokazali układowi rządzącemu miastem gest Kozakiewicza. Tym którzy mieli nas za bezwolnych baranów. Tym którzy chcieli zniszczyć dobre prawo chroniące interes społeczny. Teraz państwo radni zastanówcie się nad tym co zrobicie. Po której stronie będziecie potrafili stanąć. Czy będziecie suwerenni. Od prezydenta już niczego nie wymagam. Robił wiele aby go w tym za wiele przed ludźmi nie było.
Ludzie powiedzieli dość brudnej kampanii, trollom, fejkowym kontom, wizualizacjom bez bloków ( sorry były 3 majaczące na horyzoncie) , ewidentnej kontrze do społeczeństwa, sojuszowi władzy i pieniądza, podpalonym przed referendum podwójnie górkom, jak wycinano i wycina się zieleń. Wszystkiemu co pokazało jak Lublin jest teraz chory, jak nie ma elit. Ludzie nie chcieli gorszego powietrza , korków, rezygnacji z usług, terenów sportowych, przepełnionych szkół. Dlatego pokazali układowi rządzącemu miastem gest Kozakiewicza. Tym którzy mieli nas ... rozwiń
Avatar
śmieciowa firemka / 8 kwietnia 2019 o 17:43
+11
Obrońcy  górek ...referendum  skończone  teraz  trzeba  brać  się za robotę  i  te górki  posprzątać.
 Chwilowo obrońcy mieli ważniejsze zadanie: pozamiatać propagandę tebewałków oraz ich troliszcz. A Górki sprzątali już niejednokrotnie, ale co z tego, skoro dewelocwaniak konsekwetnie odmawia ustawienia choćby nawet kilku koszy na śmieci. Trudno nie zauważyć, że bałaganik, mozliwy do uprzątnięcia w kilka dni, wcale mu nie przeszkadza, a wręcz raczej dostarcza uciechy i okazji do wrzucania śmieciowych słit-foci na jego konfabulacyjny profil na FB.
 Chwilowo obrońcy mieli ważniejsze zadanie: pozamiatać propagandę tebewałków oraz ich troliszcz. A Górki sprzątali już niejednokrotnie, ale co z tego, skoro dewelocwaniak konsekwetnie odmawia ustawienia choćby nawet kilku koszy na śmieci. Trudno nie zauważyć, że bałaganik, mozliwy do uprzątnięcia w kilka dni, wcale mu nie przeszkadza, a wręcz raczej dostarcza uciechy i okazji do wrzucania śmieciowych słit-foci na jego konfabulacyjny profil na FB. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 67

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koniec spania na podłodze przy chorym dziecku? Rodzice nie będą płacić za łóżko i jedzenie

Koniec spania na podłodze przy chorym dziecku? Rodzice nie będą płacić za łóżko i jedzenie 0 0

Rodzice czuwający w szpitalu przy chorym dziecku nie będą musieli płacić za łóżko oraz jedzenie – zdecydował Sejm. Radość rodziców studzą medycy. – Sama zmiana przepisów jeszcze nie sprawi, że przybędzie miejsca dla osób chcących czuwać blisko dziecka – słyszymy w szpitalu

Kierowca jechał za szybko. Chevrolet uderzył w drzewo i dachował

Kierowca jechał za szybko. Chevrolet uderzył w drzewo i dachował 0 0

Zbyt szybka jazda doprowadziła do zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę w Urzędowie - informuje kraśnicka policja.

Niemka Ama Degbeon ostatnią zagraniczną koszykarką w Pszczółce Polski Cukier

Niemka Ama Degbeon ostatnią zagraniczną koszykarką w Pszczółce Polski Cukier 0 1

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin postawi w nadchodzącym sezonie na mocną rotację podkoszową. Jak ustaliliśmy, kontrakt z klubem podpisała piąta zagraniczna koszykarka – silna skrzydłowa z Niemiec Ama Degbeon

Chciał uniknąć zderzenia z sarną. Razem z pasażerem trafił do szpitala
galeria

Chciał uniknąć zderzenia z sarną. Razem z pasażerem trafił do szpitala 0 0

Kierowca chciał uniknąć zderzenia z sarną, samochód uderzył w betonowe ogrodzenie. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Remisy z rezygnacją w tle. Grała bialska klasa okręgowa

Remisy z rezygnacją w tle. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

W meczu na szczycie wicelider Grom Kąkolewnica podzielił się punktami z liderem Huraganem Międzyrzec Podlaski. Po porażce 0:3 z Olimpią Okrzeja szkoleniowiec Tytana Jan Jakubiec złożył rezygnację. O przyszłości trenera zdecyduje zarząd klubu

Tomaszów Lubelski: Wjechał w rondo i zaczął uciekać

Tomaszów Lubelski: Wjechał w rondo i zaczął uciekać 0 0

Dzięki czujnej postawie świadków pijany 30-latek został zatrzymany.

Podpory się rozsunęły, mężczyźni spadli z rusztowania. Trafili do szpitala

Podpory się rozsunęły, mężczyźni spadli z rusztowania. Trafili do szpitala 0 0

Dwaj mężczyźni spadli z rusztowania podczas prac budowlanych. Obaj trafili do szpitala.

Spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini
22 maja 2019, 17:00

Spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini 0 0

W ramach cyklu "wernisaże literackie Akcentu" w środę, 22 maja o godz. 17 w siedzibie redakcji przy ul. Grodzkiej 3 odbędzie się spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini - przewodniczącą Związku Polaków we Włoszech.

Śmiertelny wypadek pod Zamościem. 17-latek zmarł w szpitalu

Śmiertelny wypadek pod Zamościem. 17-latek zmarł w szpitalu 1 3

Śmiertelny wypadek w miejscowości Barchaczów (gm. Łabunie).

Chełmska PWSZ zaproszona do Sieci Badawczej Łukasiewicz

Chełmska PWSZ zaproszona do Sieci Badawczej Łukasiewicz 2 0

Chełm ma szansę trafić do elitarnego klubu 12 polskich miast w których swą siedzibę będą miały instytuty naukowe zrzeszone w powołanej 1 kwietnia br. Sieci Badawczej Łukasiewicz, holdingu rządowym w którego skład weszło 38 instytutów naukowych.

Czy pieczywo w supermarketach powinno być zasłonięte? Lubelski sanepid kontra znana sieć handlowa
Tylko u nas

Czy pieczywo w supermarketach powinno być zasłonięte? Lubelski sanepid kontra znana sieć handlowa 11 7

Piątkowe wyroki sądu nie zakończyły trwającego trzy lata sporu sieci handlowej Tesco z lubelskimi inspektorami sanepidu. Poszło o brak osłon nad pojemnikami z pieczywem sprzedawanym luzem. Sanepid chce zakrycia bułek, by nie zostały zanieczyszczone. Sieć Tesco tłumaczy, że pokrywy są zbędne.

Tancerze UDS Lublin wracają z medalami z Mistrzostw Europy w Rimini
galeria

Tancerze UDS Lublin wracają z medalami z Mistrzostw Europy w Rimini 0 3

Lubelscy tancerze ze Studia Tańca UDS wrócili z Mistrzostw Europy we włoskim Rimini z medalami i pucharami. Obronili trofeum z ubiegłego roku i dołożyli do tego kilka innych sukcesów.

Burze z deszczem i gradem dziś w woj. lubelskim. Najnowsze ostrzeżenie pogodowe IMGW
film

Burze z deszczem i gradem dziś w woj. lubelskim. Najnowsze ostrzeżenie pogodowe IMGW 10 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia dla woj. lubelskiego.

Chełmstok 2019. Riverside gwiazdą festiwalu
16 czerwca 2019, 14:00

Chełmstok 2019. Riverside gwiazdą festiwalu 0 1

Po 10 latach przerwy w Chełmie zostanie zorganizowany rockowy festiwal Chełmstok. Gwiazdą tegorocznej edycji jest długo wyczekiwany zespół Riverside. Wydarzenie rozpocznie się 16 czerwca o godz. 14 w Amfiteatrze Kumowa Dolina.

Tatran sprawił niespodziankę. Grała chełmska klasa okręgowa

Tatran sprawił niespodziankę. Grała chełmska klasa okręgowa 0 3

Drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej odniósł zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Tatran Kraśniczyn. Outsider pokonał na wyjeździe Granicę Dorohusk 6:2, a pięć goli strzelił młodzieżowiec Bartosz Niedrowski. Trener Unii Białopole Waldemar Kogut złożył rezygnację po wyjazdowej porażce z Agrosem Suchawa

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.