Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 kwietnia 2019 r.
14:06

Obrońcy górek czechowskich podsumowują referendum. "Uszanujcie głos mieszkańców" [wideo]

Autor: Zdjęcie autora drs
0 67 A A

Uszanujcie głos mieszkańców opowiadających się przeciw zabudowie górek – apelują aktywiści, którzy namawiali do głosowania na „nie”. Ich zdaniem samorządowcy nie powinni się zasłaniać zbyt małą frekwencją, tylko opowiedzieć się przeciw budowie bloków mieszkalnych na dawnym poligonie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Wyniki są proste – komentuje Krzysztof Gorczyca, prezes Towarzystwa dla Natury i Człowieka, organizacji przeciwnej budowie bloków na górkach. – Ogłoszono referendum, poproszono mieszkańców Lublina o zdanie, ubierając to w dużo wyrazów „oddajmy głos ludowi”, „posłuchajmy głosu mieszkańców”. Mieszkańcy wypowiedzieli się z bardzo dużą przewagą, którą w normalnych wyborach uznano by za dominującą. Powiedzieli „nie”.

Zdaniem Gorczycy rozkład głosów jest tak wyraźny, że nie powinna mieć znaczenia niska frekwencja skutkująca nieważnością referendum. – To, co radni i prezydent zrobią z tym referendum będzie kolejnym sprawdzianem tego, czy rzeczywiście zapowiedzi o umiłowaniu demokracji i oddaniu mieszkańcom głosu były traktowane poważnie, czy też była to kolejna próba załatwienia deweloperowi intratnego biznesu – przekonuje prezes organizacji ekologów.

Społecznicy zwracają uwagę na to, że kampania przed referendum była dla nich nierówną walką z przedsiębiorcą, którego stać na reklamę. – Deweloper korzystał ze swojej przewagi ekonomicznej jak tylko potrafił, wytapetował miasto swoim przekazem, a mimo to dwie trzecie osób, które poszły na referendum powiedziały „nie” – mówi Gorczyca.

Aktywiści oczekują, że samorząd Lublina odrzuci prośby TBV o umożliwienie budowy bloków. Liczą również na to, że Ratusz pozbawi spółkę obecnych możliwości zabudowy tego terenu.

– Powinniśmy się zastanowić, czy zmiana planu nie powinna iść w stronę odwrócenia możliwości inwestowania na 30 ha, żeby to był w całości 105-hektarowy teren naturalistycznej zieleni na północy miasta – przekonuje Paweł Cegiełko, jeden ze społeczników.

Zauważają oni, że na głosowanie najchętniej poszły osoby mieszkające blisko górek. – O czym to świadczy? Otóż narracja dewelopera, że są tam chaszcze, że kleszcze skaczą na ludzi, nie jest prawdziwa – ocenia Paulina Zarębska-Denysiuk. – Ci ludzie się po prostu nie boją tego zielonego terenu i nie chcą mieć tam blokowiska. 

e-Wydanie

Komentarze 67

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
tghrt / 8 kwietnia 2019 o 14:48
+21
Kupił teren pod park i chce stawiać bloki. I na tym polega problem.  Kupił za cenę "x"  bo kupił przyszły park i chce z ego uzyskać teren budowlany warty 100 x  
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 17:49
+19
Ludzie powiedzieli dość brudnej kampanii, trollom, fejkowym kontom, wizualizacjom bez bloków ( sorry były 3 majaczące na horyzoncie) , ewidentnej kontrze do społeczeństwa, sojuszowi władzy i pieniądza, podpalonym przed referendum podwójnie górkom, jak wycinano i wycina się zieleń. Wszystkiemu co pokazało jak Lublin jest teraz chory, jak nie ma elit. Ludzie nie chcieli gorszego powietrza , korków, rezygnacji z usług, terenów sportowych, przepełnionych szkół. Dlatego pokazali układowi rządzącemu miastem gest Kozakiewicza. Tym którzy mieli nas za bezwolnych baranów. Tym którzy chcieli zniszczyć dobre prawo chroniące interes społeczny. Teraz państwo radni zastanówcie się nad tym co zrobicie. Po której stronie będziecie potrafili stanąć. Czy będziecie suwerenni. Od prezydenta już niczego nie wymagam. Robił wiele aby go w tym za wiele przed ludźmi nie było.
Ludzie powiedzieli dość brudnej kampanii, trollom, fejkowym kontom, wizualizacjom bez bloków ( sorry były 3 majaczące na horyzoncie) , ewidentnej kontrze do społeczeństwa, sojuszowi władzy i pieniądza, podpalonym przed referendum podwójnie górkom, jak wycinano i wycina się zieleń. Wszystkiemu co pokazało jak Lublin jest teraz chory, jak nie ma elit. Ludzie nie chcieli gorszego powietrza , korków, rezygnacji z usług, terenów sportowych, przepełnionych szkół. Dlatego pokazali układowi rządzącemu miastem gest Kozakiewicza. Tym którzy mieli nas ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 17:55
+18
Wybory i referenda maja to do siebie że niezależnie od frekwencji wygrywa ten kto zdobył większość głosów. Pzrez analogię można by próbować formułować stwierdzenie, że na Żuka głosowało tylko 0.6x0.4 = ok. 0.25, czyli 25 % mieszkańców w drugiej turze, czyli przeciwko kandydaturze Żuka jest 75 %, czyli ci co nie głosowali, więc jakim cudem Żuk został prezydentem ?
Avatar
Tomasz / 8 kwietnia 2019 o 15:44
+18
Firma TBV wielokrotnie oficjalnie przyznawała się publicznie do łamania prawa przez siebie.Prezes W.Dzioba stwierdza bowiem w wywiadach i reklamach, a także na oficjalnej stronie TBV można przeczytać,że Górki Czechowskie ulegają postępującej degradacji.I rzeczywiście tak jest.Ponieważ TBV do tego dopuścił od 2016 r. i dalej to robi,nie podejmując działań by powstrzymać ten proces degradacji !!! W tej sytuacji Prokuratura ma obowiązek wszcząć postępowanie z urzędu przeciwko właścicielowi terenu,gdzie obowiązują zapisy Ustaw o Ochronie Przyrody i Ochronie Środowiska,a także Dyrektywy Śiedliskowe UE.
Firma TBV wielokrotnie oficjalnie przyznawała się publicznie do łamania prawa przez siebie.Prezes W.Dzioba stwierdza bowiem w wywiadach i reklamach, a także na oficjalnej stronie TBV można przeczytać,że Górki Czechowskie ulegają postępującej degradacji.I rzeczywiście tak jest.Ponieważ TBV do tego dopuścił od 2016 r. i dalej to robi,nie podejmując działań by powstrzymać ten proces degradacji !!! W tej sytuacji Prokuratura ma obowiązek wszcząć postępowanie z urzędu przeciwko właścicielowi terenu,gdzie obowiązują zapisy Ustaw o Ochronie Przyrod... rozwiń
Avatar
gość / 8 kwietnia 2019 o 14:26
+18
Obrońcy cudzej własności. Pieniactwo i hipokryzja. W Polsce jeżeli sąsiad może ci zaszkodzić to z całą pewnością to zrobi. Co ci pieniacze mają do cudzej własności? Dlaczego na własnej ziemi nie można budować bo sąsiad tak chce?? A ja chcę żeby oni wrócili na wieś do swoich rodziców bo w miejscu gdzie stoją ICH blokowiska kiedyś były takie same górki ! Tą metodą można zrobić skansen z całego miasta. Ale lepiej niech wiocha mieszka na wsi i po sprawie.
 Ma plan zagospodarowania to niech buduje to na co mu ten plan pozwala, dla mnie referendum mogłoby się nie odbyć i wszystko mogłoby zostać po staremu.
 Ma plan zagospodarowania to niech buduje to na co mu ten plan pozwala, dla mnie referendum mogłoby się nie odbyć i wszystko mogłoby zostać po staremu. rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 17:53
+15
Brawo Obrońcy, brawo mieszkańcy. A czy powiemy brawo radni? Ooo mam obawy, dopóki drapieżnik szczytowy rozdaje kulki wielu dalej będzie skakać przed nim z drzewa na drzewo. Jeszcze te miejskie spółki.....
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 14:27
+15
Brawo!! Pogonić to towarzystwo dewolo-ratuszowe. Ostatnio chyba każdy zauważył że ekipa ratusza jest targana jakąś dziwną niewidzialną siłą ludzi o grubych portfelach. Kosztem szybkiego zysku wąskiej grupy ludzi cierpi lub będzie cierpieć całe miasto teraz albo w przyszłosci. Ten transfer do prywatnych kieszeni biznesu wciąż trwa a zadłużenie rośnie. Może wreszcie lidzie się obudzą.
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 15:02
+13
Oczywiście gdyby proporcje były odwrotne ogłoszono by, że frekwencja była wyższa niż w wyborach do rad dzielnic i trzeba pójść za głosem mieszkańców. Propaganda dewelopera trwa nadal co widać w dzisiejszym oświadczeniu. Przekonuje że 91% jest na tak, nie odnosi się do wyników referendum. Niestety myślę że wyrok na górki już dawno zapadł i tak czy siak będzie betonowanie. Pan Żuk jak gdzieś nie widzi betonu w mieście to żyć nie może. Tylko chyba zatrzymał się w czasie bo miarą nowoczesnych miast jest właśnie duża ilość zieleni.
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 18:10
+12
widzę że dewelotrolle dale produkują swoje farmazony. Choć nawet nie powiem kim trzeba być aby jeszcze się w ten sposób produkować dzień po miażdżącym wyniku referendum. Teraz w kolejny debilny sposób. W skrócie mówiąc to one, wraz z tymi reklamami jak od świadków Jehowy plus buta i arogancja załatwiły ten wynik. Od początku było wiadomo że nie ma szans na osiągnięcie progu 30%. I czuję że tak miało być. Jeśli teraz Żuk uruchomi radę miejska, jakże suwerenną wobec swego suzerena i zrobią to przekształcenie wbrew woli społeczeństwa, to będzie to istny skandal, mam nadzieję że na cała Polskę. Jak to ktoś dobrze ujął. Władza która idzie wbrew społeczeństwu, jest na starcie skończona.
widzę że dewelotrolle dale produkują swoje farmazony. Choć nawet nie powiem kim trzeba być aby jeszcze się w ten sposób produkować dzień po miażdżącym wyniku referendum. Teraz w kolejny debilny sposób. W skrócie mówiąc to one, wraz z tymi reklamami jak od świadków Jehowy plus buta i arogancja załatwiły ten wynik. Od początku było wiadomo że nie ma szans na osiągnięcie progu 30%. I czuję że tak miało być. Jeśli teraz Żuk uruchomi radę miejska, jakże suwerenną wobec swego suzerena i zrobią to przekształcenie wbrew woli społeczeństwa, to będzie... rozwiń
Avatar
śmieciowa firemka / 8 kwietnia 2019 o 17:43
+11
Obrońcy  górek ...referendum  skończone  teraz  trzeba  brać  się za robotę  i  te górki  posprzątać.
 Chwilowo obrońcy mieli ważniejsze zadanie: pozamiatać propagandę tebewałków oraz ich troliszcz. A Górki sprzątali już niejednokrotnie, ale co z tego, skoro dewelocwaniak konsekwetnie odmawia ustawienia choćby nawet kilku koszy na śmieci. Trudno nie zauważyć, że bałaganik, mozliwy do uprzątnięcia w kilka dni, wcale mu nie przeszkadza, a wręcz raczej dostarcza uciechy i okazji do wrzucania śmieciowych słit-foci na jego konfabulacyjny profil na FB.
 Chwilowo obrońcy mieli ważniejsze zadanie: pozamiatać propagandę tebewałków oraz ich troliszcz. A Górki sprzątali już niejednokrotnie, ale co z tego, skoro dewelocwaniak konsekwetnie odmawia ustawienia choćby nawet kilku koszy na śmieci. Trudno nie zauważyć, że bałaganik, mozliwy do uprzątnięcia w kilka dni, wcale mu nie przeszkadza, a wręcz raczej dostarcza uciechy i okazji do wrzucania śmieciowych słit-foci na jego konfabulacyjny profil na FB. rozwiń
Avatar
Gość / 10 kwietnia 2019 o 05:06
-2
eko barany i jołop naczelny gorczyca
Avatar
JHXX / 9 kwietnia 2019 o 08:20
+8
Jak to ju.ż. było wielokotnie powiedziane i napisane, JAK DEVELOPER CHCE BUDPOWAĆ TO NIECH KUPUJE DZIAŁKI BUDOWLANE UCZCIWIE ZA NIE PŁACĄC, A JAK KUPUJE TERENY ZIELONE TO MA TERENY ZIELONE I NIE MOŻE BUDOWAĆ. ten developer to szczyt obłudy, manipulacji i zakłamania. Wioskowe cwaniaki chcą się obłowić bo kupili tereny zielone tanio bo nie można budować, a teraz chcą zmanipulować ludzi, przekształcić tereny zielone na budowlane i wymyślają bajduły o parku, Jak ten developer chce być taki dobry to niech zrobi park na tych 75 ha, sprzeda Miastu za 1 zł. i dopiero wtedy prosi o pzekształcenie reszty terenu i pozwolenie na budowę, może dostanie ale rachej nie.
Jak to ju.ż. było wielokotnie powiedziane i napisane, JAK DEVELOPER CHCE BUDPOWAĆ TO NIECH KUPUJE DZIAŁKI BUDOWLANE UCZCIWIE ZA NIE PŁACĄC, A JAK KUPUJE TERENY ZIELONE TO MA TERENY ZIELONE I NIE MOŻE BUDOWAĆ. ten developer to szczyt obłudy, manipulacji i zakłamania. Wioskowe cwaniaki chcą się obłowić bo kupili tereny zielone tanio bo nie można budować, a teraz chcą zmanipulować ludzi, przekształcić tereny zielone na budowlane i wymyślają bajduły o parku, Jak ten developer chce być taki dobry to niech zrobi park na tych 75 ha, sprzeda Mi... rozwiń
Avatar
Wer / 8 kwietnia 2019 o 22:27
-10
Oby Wam TBV jak najszybszej ten teren zamknął, ogrodził, zakazał na niego wstępu! Jego i ma do tego prawo! A Wy na spacery wokół własnych bloków. Krótko i szybko, jak na spacerniaku. Pomiędzy psimi odchodami... Wiocha...
Avatar
Mówię po raz wtóry / 8 kwietnia 2019 o 20:17
-5
Mówię to po raz wtóry, bo macie to na swoim sumieniu. Tzw. "obrońcy", z czego się cieszycie? - zwolniliście właściciela terenu nie tylko z obietnicy przekazania terenu miastu, ale i z urządzenia parku. Niegratuluję! Powinniście na codzień tak beczeć, jak dziś. Barany! Zrobiliście ten sam błąd, co rada miasta w 2000 r., kiedy nie skorzystano z prawa pierwokupu i górki przeszły w ręce prywatne. Nie rozumiałem, jak można było podjąć tak krótkowzroczną, wręcz głupią decyzję! Teraz widzę jak - wystarczy kilku baranów!
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 20:06
-3
ROZPOCZNĄ ?!!! Toczączą się od 20 lat dyskusję?!!! Po co? Wypromowanie siebie? Dziękuję
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 18:10
+12
widzę że dewelotrolle dale produkują swoje farmazony. Choć nawet nie powiem kim trzeba być aby jeszcze się w ten sposób produkować dzień po miażdżącym wyniku referendum. Teraz w kolejny debilny sposób. W skrócie mówiąc to one, wraz z tymi reklamami jak od świadków Jehowy plus buta i arogancja załatwiły ten wynik. Od początku było wiadomo że nie ma szans na osiągnięcie progu 30%. I czuję że tak miało być. Jeśli teraz Żuk uruchomi radę miejska, jakże suwerenną wobec swego suzerena i zrobią to przekształcenie wbrew woli społeczeństwa, to będzie to istny skandal, mam nadzieję że na cała Polskę. Jak to ktoś dobrze ujął. Władza która idzie wbrew społeczeństwu, jest na starcie skończona.
widzę że dewelotrolle dale produkują swoje farmazony. Choć nawet nie powiem kim trzeba być aby jeszcze się w ten sposób produkować dzień po miażdżącym wyniku referendum. Teraz w kolejny debilny sposób. W skrócie mówiąc to one, wraz z tymi reklamami jak od świadków Jehowy plus buta i arogancja załatwiły ten wynik. Od początku było wiadomo że nie ma szans na osiągnięcie progu 30%. I czuję że tak miało być. Jeśli teraz Żuk uruchomi radę miejska, jakże suwerenną wobec swego suzerena i zrobią to przekształcenie wbrew woli społeczeństwa, to będzie... rozwiń
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 17:55
+18
Wybory i referenda maja to do siebie że niezależnie od frekwencji wygrywa ten kto zdobył większość głosów. Pzrez analogię można by próbować formułować stwierdzenie, że na Żuka głosowało tylko 0.6x0.4 = ok. 0.25, czyli 25 % mieszkańców w drugiej turze, czyli przeciwko kandydaturze Żuka jest 75 %, czyli ci co nie głosowali, więc jakim cudem Żuk został prezydentem ?
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 17:53
+15
Brawo Obrońcy, brawo mieszkańcy. A czy powiemy brawo radni? Ooo mam obawy, dopóki drapieżnik szczytowy rozdaje kulki wielu dalej będzie skakać przed nim z drzewa na drzewo. Jeszcze te miejskie spółki.....
Avatar
Gość / 8 kwietnia 2019 o 17:49
+19
Ludzie powiedzieli dość brudnej kampanii, trollom, fejkowym kontom, wizualizacjom bez bloków ( sorry były 3 majaczące na horyzoncie) , ewidentnej kontrze do społeczeństwa, sojuszowi władzy i pieniądza, podpalonym przed referendum podwójnie górkom, jak wycinano i wycina się zieleń. Wszystkiemu co pokazało jak Lublin jest teraz chory, jak nie ma elit. Ludzie nie chcieli gorszego powietrza , korków, rezygnacji z usług, terenów sportowych, przepełnionych szkół. Dlatego pokazali układowi rządzącemu miastem gest Kozakiewicza. Tym którzy mieli nas za bezwolnych baranów. Tym którzy chcieli zniszczyć dobre prawo chroniące interes społeczny. Teraz państwo radni zastanówcie się nad tym co zrobicie. Po której stronie będziecie potrafili stanąć. Czy będziecie suwerenni. Od prezydenta już niczego nie wymagam. Robił wiele aby go w tym za wiele przed ludźmi nie było.
Ludzie powiedzieli dość brudnej kampanii, trollom, fejkowym kontom, wizualizacjom bez bloków ( sorry były 3 majaczące na horyzoncie) , ewidentnej kontrze do społeczeństwa, sojuszowi władzy i pieniądza, podpalonym przed referendum podwójnie górkom, jak wycinano i wycina się zieleń. Wszystkiemu co pokazało jak Lublin jest teraz chory, jak nie ma elit. Ludzie nie chcieli gorszego powietrza , korków, rezygnacji z usług, terenów sportowych, przepełnionych szkół. Dlatego pokazali układowi rządzącemu miastem gest Kozakiewicza. Tym którzy mieli nas ... rozwiń
Avatar
śmieciowa firemka / 8 kwietnia 2019 o 17:43
+11
Obrońcy  górek ...referendum  skończone  teraz  trzeba  brać  się za robotę  i  te górki  posprzątać.
 Chwilowo obrońcy mieli ważniejsze zadanie: pozamiatać propagandę tebewałków oraz ich troliszcz. A Górki sprzątali już niejednokrotnie, ale co z tego, skoro dewelocwaniak konsekwetnie odmawia ustawienia choćby nawet kilku koszy na śmieci. Trudno nie zauważyć, że bałaganik, mozliwy do uprzątnięcia w kilka dni, wcale mu nie przeszkadza, a wręcz raczej dostarcza uciechy i okazji do wrzucania śmieciowych słit-foci na jego konfabulacyjny profil na FB.
 Chwilowo obrońcy mieli ważniejsze zadanie: pozamiatać propagandę tebewałków oraz ich troliszcz. A Górki sprzątali już niejednokrotnie, ale co z tego, skoro dewelocwaniak konsekwetnie odmawia ustawienia choćby nawet kilku koszy na śmieci. Trudno nie zauważyć, że bałaganik, mozliwy do uprzątnięcia w kilka dni, wcale mu nie przeszkadza, a wręcz raczej dostarcza uciechy i okazji do wrzucania śmieciowych słit-foci na jego konfabulacyjny profil na FB. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 67

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koniec spania na podłodze przy chorym dziecku? Rodzice nie będą płacić za łóżko i jedzenie

Koniec spania na podłodze przy chorym dziecku? Rodzice nie będą płacić za łóżko i jedzenie 0 0

Rodzice czuwający w szpitalu przy chorym dziecku nie będą musieli płacić za łóżko oraz jedzenie – zdecydował Sejm. Radość rodziców studzą medycy. – Sama zmiana przepisów jeszcze nie sprawi, że przybędzie miejsca dla osób chcących czuwać blisko dziecka – słyszymy w szpitalu

Kierowca jechał za szybko. Chevrolet uderzył w drzewo i dachował

Kierowca jechał za szybko. Chevrolet uderzył w drzewo i dachował 0 0

Zbyt szybka jazda doprowadziła do zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę w Urzędowie - informuje kraśnicka policja.

Niemka Ama Degbeon ostatnią zagraniczną koszykarką w Pszczółce Polski Cukier

Niemka Ama Degbeon ostatnią zagraniczną koszykarką w Pszczółce Polski Cukier 0 1

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin postawi w nadchodzącym sezonie na mocną rotację podkoszową. Jak ustaliliśmy, kontrakt z klubem podpisała piąta zagraniczna koszykarka – silna skrzydłowa z Niemiec Ama Degbeon

Chciał uniknąć zderzenia z sarną. Razem z pasażerem trafił do szpitala
galeria

Chciał uniknąć zderzenia z sarną. Razem z pasażerem trafił do szpitala 0 0

Kierowca chciał uniknąć zderzenia z sarną, samochód uderzył w betonowe ogrodzenie. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Remisy z rezygnacją w tle. Grała bialska klasa okręgowa

Remisy z rezygnacją w tle. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

W meczu na szczycie wicelider Grom Kąkolewnica podzielił się punktami z liderem Huraganem Międzyrzec Podlaski. Po porażce 0:3 z Olimpią Okrzeja szkoleniowiec Tytana Jan Jakubiec złożył rezygnację. O przyszłości trenera zdecyduje zarząd klubu

Tomaszów Lubelski: Wjechał w rondo i zaczął uciekać

Tomaszów Lubelski: Wjechał w rondo i zaczął uciekać 0 0

Dzięki czujnej postawie świadków pijany 30-latek został zatrzymany.

Podpory się rozsunęły, mężczyźni spadli z rusztowania. Trafili do szpitala

Podpory się rozsunęły, mężczyźni spadli z rusztowania. Trafili do szpitala 0 0

Dwaj mężczyźni spadli z rusztowania podczas prac budowlanych. Obaj trafili do szpitala.

Spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini
22 maja 2019, 17:00

Spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini 0 0

W ramach cyklu "wernisaże literackie Akcentu" w środę, 22 maja o godz. 17 w siedzibie redakcji przy ul. Grodzkiej 3 odbędzie się spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini - przewodniczącą Związku Polaków we Włoszech.

Śmiertelny wypadek pod Zamościem. 17-latek zmarł w szpitalu

Śmiertelny wypadek pod Zamościem. 17-latek zmarł w szpitalu 1 3

Śmiertelny wypadek w miejscowości Barchaczów (gm. Łabunie).

Chełmska PWSZ zaproszona do Sieci Badawczej Łukasiewicz

Chełmska PWSZ zaproszona do Sieci Badawczej Łukasiewicz 2 0

Chełm ma szansę trafić do elitarnego klubu 12 polskich miast w których swą siedzibę będą miały instytuty naukowe zrzeszone w powołanej 1 kwietnia br. Sieci Badawczej Łukasiewicz, holdingu rządowym w którego skład weszło 38 instytutów naukowych.

Czy pieczywo w supermarketach powinno być zasłonięte? Lubelski sanepid kontra znana sieć handlowa
Tylko u nas

Czy pieczywo w supermarketach powinno być zasłonięte? Lubelski sanepid kontra znana sieć handlowa 11 7

Piątkowe wyroki sądu nie zakończyły trwającego trzy lata sporu sieci handlowej Tesco z lubelskimi inspektorami sanepidu. Poszło o brak osłon nad pojemnikami z pieczywem sprzedawanym luzem. Sanepid chce zakrycia bułek, by nie zostały zanieczyszczone. Sieć Tesco tłumaczy, że pokrywy są zbędne.

Tancerze UDS Lublin wracają z medalami z Mistrzostw Europy w Rimini
galeria

Tancerze UDS Lublin wracają z medalami z Mistrzostw Europy w Rimini 0 3

Lubelscy tancerze ze Studia Tańca UDS wrócili z Mistrzostw Europy we włoskim Rimini z medalami i pucharami. Obronili trofeum z ubiegłego roku i dołożyli do tego kilka innych sukcesów.

Burze z deszczem i gradem dziś w woj. lubelskim. Najnowsze ostrzeżenie pogodowe IMGW
film

Burze z deszczem i gradem dziś w woj. lubelskim. Najnowsze ostrzeżenie pogodowe IMGW 10 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia dla woj. lubelskiego.

Chełmstok 2019. Riverside gwiazdą festiwalu
16 czerwca 2019, 14:00

Chełmstok 2019. Riverside gwiazdą festiwalu 0 1

Po 10 latach przerwy w Chełmie zostanie zorganizowany rockowy festiwal Chełmstok. Gwiazdą tegorocznej edycji jest długo wyczekiwany zespół Riverside. Wydarzenie rozpocznie się 16 czerwca o godz. 14 w Amfiteatrze Kumowa Dolina.

Tatran sprawił niespodziankę. Grała chełmska klasa okręgowa

Tatran sprawił niespodziankę. Grała chełmska klasa okręgowa 0 3

Drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej odniósł zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Tatran Kraśniczyn. Outsider pokonał na wyjeździe Granicę Dorohusk 6:2, a pięć goli strzelił młodzieżowiec Bartosz Niedrowski. Trener Unii Białopole Waldemar Kogut złożył rezygnację po wyjazdowej porażce z Agrosem Suchawa

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!