Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2008 r.
19:19
Edytuj ten wpis

Obwodnica Lublina zmieniła trasę?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 19 A A

Pojawił się nowy wariant obwodnicy Lublina - zaalarmowali nas wczoraj wzburzeni mieszkańcy podlubelskiej Wólki. - Do tej pory istniał tylko jeden projekt. I na tej podstawie budowaliśmy domy i planowaliśmy przyszłość - mówią.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W gminach, przez które będzie przebiegać obwodnica Lublina, zostały wyłożone szczegółowe plany trasy. W Wólce i Jastkowie zawrzało. Największe zmiany pojawiły się od węzła Lubartów do węzła Witosa i między węzłami Bogucin i Dąbrowica.

- Od lat ludzie wiedzieli, którędy będzie szła droga. A tymczasem na planie, obok starej, jest wytyczona druga wersja przebiegu dwupasmówki. Teraz będę ją miał pod samymi oknami - denerwuje się Zenon Błasik z Wólki.

Skąd się wziął drugi wariant? - Od listopada obowiązują nowe przepisy dotyczące takich inwestycji - tłumaczy Zbigniew Szepietowski, zastępca dyr. lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

Teraz GDDKiA, choć ma pozwolenie na budowę obwodnicy zgodnie z pierwotnym planem to, aby ruszyć z inwestycją potrzebuje zezwolenia środowiskowego.

- A żeby je uzyskać, musimy mieć alternatywny projekt przebiegu drogi w rejonach obszarów Natura 2000 i przedstawić go do konsultacji mieszkańcom - mówi Szepietowski.

Dodaje, że to także warunek do ubiegania się o unijne dofinansowanie. Jednocześnie uspokaja. - Wszelkie analizy niezależnych eksportów oraz oceny finansowe przemawiają za realizacją pierwotnego wariantu. Tym bardziej, że 20 proc. nieruchomości w tym rejonie zostało już wykupionych.

Przeciwni nowemu przebiegowi obwodnicy są m.in. mieszkańcy gmin Jastków i Wólka. - Bo wszyscy planowali przyszłość kierując się starą koncepcją. Kupowali tu ziemię i budowali się - mówią.

Wspiera ich samorząd. - Do wyburzenia pójdzie bardzo dużo domów - potwierdza Ewa Flis, sekretarz gminy Wólka. - A z myślą o pierwszym wariancie zostały już uzbrojone grunty.

Konsultacje społeczne potrwają do 22 grudnia. Ich wyniki na przełomie stycznia i lutego trafią do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. - Trzy miesiące później dyrekcja zdecyduje, który wariant będzie realizowany - dodaje Szepietowski.

- Przy podjęciu decyzji środowiskowej bierzemy pod uwagę aspekty ekologiczne, ale również i społeczne - mówi Beata Sielewicz, szefowa RDOŚ w Lublinie.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Filip.S. / 14 kwietnia 2009 r. o 01:09
Ciągle czytam to samo. Tylko bicie piany. Czy ktoś może polecić kancelarię adwokacką, która podejmie się reprezentacji moich interesów w starciu z GDDKiA i innymi urzędami? Czy są w tym mieście odważni adwokaci, którym się jeszcze chce coś zrobić? Napiszcie na tym forum jeżeli znacie takich ludzi ale nie tych, o których krążą tylko legendy.
Avatar
Gość / 5 marca 2009 r. o 10:32
Dajcie żyć tym ludziom z Konopnicy !!! Mają rację !!!

[i]
Po co komu obwodnica na granicach miasta - za 10 lat zanim ją skończą a Lublin się rozrośnie to trzeba będzie kombinować i budować nową dalej.


A jak myślicie - KTO ma w tym interes, żeby forsować nowe wersje obwodnicy, zamiast według najstarszej i najlepszej koncepcji z 1998r. ???


Pewnie "ta grupa trzymająca władzę w Lublinie", której wysługują się pismaki przedstawiające ich racje !!!


... a może przejrzeć, KTO w ostatnich latach nakupił działek w różnych miejscach i KTO najwięcej zarobi na wytyczeniu nowej obwodnicy ............


POD ROZWAGĘ i DO SPRAWDZENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

a co z 13 ha lasu do wyciecia ???????????????????

czy pro ekologiczna unia dofinansuje obwodnicę przez las nie takie inwestycje powstrzymano ze wzgledu na ochrone środowiska
Dajcie żyć tym ludziom z Konopnicy !!! Mają rację !!!

[i]
Po co komu obwodnica na granicach miasta - za 10 lat zanim ją skończą a Lublin się rozrośnie to trzeba będzie kombinować i budować nową dalej.


A jak myślicie - KTO ma w tym interes, żeby forsować nowe wersje obwodnicy, zamiast według najstarszej i najlepszej koncepcji z 1998r. ???


Pewnie "ta grupa trzymająca władzę w Lublinie", której wysługują się pismaki przedstawiające ich racje &#... rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2009 r. o 21:40
półtora melona wyceniam, ale Cie nie stać mieszkancu bloku na uboczu
Avatar
Gość / 25 lutego 2009 r. o 17:59
KONOPNICZANKA napisał:
w Konopnicy obwodnica ma isc przez osiedle domkow jednorodzinnych i "projektanci" tych cudownych planów leją na nas!!!!! Ta gmina to przedmieście Lublina, mieszczuchy uciekają z miasta i budują się u nas w gminie a te BARANY planują w tym miejscu obwodnicę.... CHORE !!!! POPROSTU CHORE !!!! Zamiast puścić to po jakiś polach, zabitych wsiach to oni puszczają przez przedmieścia Lublina! Ale dopóki możemy to będziemy się odwoływać do wszystkich świętych i nie damy się !! Nie zamierzam sąsiadować z obwodnicą !!!!!!!!!

TO SPRZEDAJ MI CHATE ZA MELONA, JAK PEWNIE NA TYM ZADUPIU CENISZ I Z GLOWY.
ote>
TO SPRZEDAJ MI CHATE ZA MELONA, JAK PEWNIE NA TYM ZADUPIU CENISZ I Z GLOWY. rozwiń
Avatar
KONOPNICZANKA / 16 lutego 2009 r. o 14:05
mieszkańcy marysina napisał:
Stanowczo sprzeciwiamy się jako mieszkańcy Marysina gmina Jastków zmianie trasy obwodnicy. W nowym wariancie trasa przebiega przez nowe osiedle domków jednorodzinnych. Nikt z nas nie wiedział o zmianie trasy obwodnicy. Spowoduje to wzrost hałasu, zanieczyszczenia powietrza, konieczność wyburzenia domów i wywołało już wzburzenie w społeczeństwie gminy Jastków. Wielu z nas nie wiedziało o zmianach i wybudowało nowe domy za dorobek swojego życia. Spokój nasz został zakłócony w znacznym stopniu. Nie uspokajają nas zapewnienia, że to tylko wariant teoretyczny. Będziemy protestować przeciwko takiemu rozwiązaniu. Pierwszy wariant był nam znany od lat i był umieszczony w planie zagospodarowania przestrzennego gminy Jastków. Kierując się tym planem dokonywaliśmy zakupu działek i budowy domów na które gmina wydawała pozwolenia. Pierwszy wariant przebiega poza terenami zabudowanymi, które w znacznej części zostały już wykupione. Dlaczego więc kieruje się trasę obwodnicy na tereny o gęstej zabudowie, gdzie trzeba wyburzać nowe domy i koszty budowy obwodnicy będą znacznie wyższe? Czy ktoś się liczy z ludźmi? Żądamy kategorycznie powrotu do pierwszej wersji projektu. Będzie taniej obędzie się bez niepokojów społecznych.



w Konopnicy obwodnica ma isc przez osiedle domkow jednorodzinnych i "projektanci" tych cudownych planów leją na nas!!!!! Ta gmina to przedmieście Lublina, mieszczuchy uciekają z miasta i budują się u nas w gminie a te BARANY planują w tym miejscu obwodnicę.... CHORE !!!! POPROSTU CHORE !!!! Zamiast puścić to po jakiś polach, zabitych wsiach to oni puszczają przez przedmieścia Lublina! Ale dopóki możemy to będziemy się odwoływać do wszystkich świętych i nie damy się !! Nie zamierzam sąsiadować z obwodnicą !!!!!!!!!



w Konopnicy obwodnica ma isc przez osiedle domkow jednorodzinnych i "projektanci" tych cudownych planów leją na nas!!!!! Ta gmina to przedmieście Lublina, mieszczuchy uciekają z miasta i budują się u nas w gminie a te BARANY planują w tym miejscu obwodnicę.... CHORE !!!! POPROSTU CHORE !!!! Zamiast puścić to po jakiś polach, zabitych wsiach to oni puszczają przez przedmieścia Lublina! Ale dopóki możemy to będziemy się odwoływać do ws... rozwiń
Avatar
mieszkańcy marysina / 21 grudnia 2008 r. o 13:58
Stanowczo sprzeciwiamy się jako mieszkańcy Marysina gmina Jastków zmianie trasy obwodnicy. W nowym wariancie trasa przebiega przez nowe osiedle domków jednorodzinnych. Nikt z nas nie wiedział o zmianie trasy obwodnicy. Spowoduje to wzrost hałasu, zanieczyszczenia powietrza, konieczność wyburzenia domów i wywołało już wzburzenie w społeczeństwie gminy Jastków. Wielu z nas nie wiedziało o zmianach i wybudowało nowe domy za dorobek swojego życia. Spokój nasz został zakłócony w znacznym stopniu. Nie uspokajają nas zapewnienia, że to tylko wariant teoretyczny. Będziemy protestować przeciwko takiemu rozwiązaniu. Pierwszy wariant był nam znany od lat i był umieszczony w planie zagospodarowania przestrzennego gminy Jastków. Kierując się tym planem dokonywaliśmy zakupu działek i budowy domów na które gmina wydawała pozwolenia. Pierwszy wariant przebiega poza terenami zabudowanymi, które w znacznej części zostały już wykupione. Dlaczego więc kieruje się trasę obwodnicy na tereny o gęstej zabudowie, gdzie trzeba wyburzać nowe domy i koszty budowy obwodnicy będą znacznie wyższe? Czy ktoś się liczy z ludźmi? Żądamy kategorycznie powrotu do pierwszej wersji projektu. Będzie taniej obędzie się bez niepokojów społecznych.
Stanowczo sprzeciwiamy się jako mieszkańcy Marysina gmina Jastków zmianie trasy obwodnicy. W nowym wariancie trasa przebiega przez nowe osiedle domków jednorodzinnych. Nikt z nas nie wiedział o zmianie trasy obwodnicy. Spowoduje to wzrost hałasu, zanieczyszczenia powietrza, konieczność wyburzenia domów i wywołało już wzburzenie w społeczeństwie gminy Jastków. Wielu z nas nie wiedziało o zmianach i wybudowało nowe domy za dorobek swojego życia. Spokój nasz został zakłócony w znacznym stopniu. Nie uspokajają nas zapewnienia, że to tylko warian... rozwiń
Avatar
Filip / 20 grudnia 2008 r. o 08:22
sikorówka napisał:
Tak deb***nej koncepcji przebiegu obwodnicy przez Kolonię Pliszczyn gm. Wólka Lubelska świat nie widział!!! Trasa szybkiego ruchu ma przebiegać w odległości 10m!!!!!! od najbliższych zabudowań osiedla domków jednorodzinnych tzw. "sikorówki" w Kolonii Pliszczyn. Na domiar złego jedyne połączenie tegoż osiedla z Lublinem czyli przedłużenie ul. Dożynkowej, dodam że niedawno kosztem dużych pieniędzy gm. Wólki Lubelskiej i m. Lublin odnowionej z pięknym asfaltem i tu rrrrewelacja!!!!! ma być zasypana!!!! wysokim 11 metrowym nasypem. Ma być ślepą ulicą! W koncepcji wielkich strategów GDDiA nowe połączenie ma być gdzie indziej wybudowane za potężne pieniądze samorządów. Takiej głupoty to świat chyba nie widział, tym bardziej że śmiało można wybudować dużo mniejszym kosztem tzw. tunel zasypowy podobny do zrealizowanych w Lublinie tuneli nad ul. Północną. Ale myślenie "wielkich budowniczych" GDDiA nie ma nic wspólnego z koncepcją budowy "Przyjaznego i taniego Państwa Obywatelskiego". Znowu z głupoty urzędników powstanie żródło i zarzewie nowego niepokoju społecznego!!! przy budowie tak potrzebnej dla Lublina obwodnicy.

Bo ci, którzy projektują muszą też projektować dochody swoje i swoich partnerów biznesowych. za Rudnik nikt chyba nie siedzi. nic nie dzieje się w oderwaniu od kasy. popatrz na operaty, które trafiają do GDDKiA. nikt w nie nie zagląda a to przecież w oparciu o nie dokonywany jest wykup za nasze budżetowe pieniądze.

Bo ci, którzy projektują muszą też projektować dochody swoje i swoich partnerów biznesowych. za Rudnik nikt chyba nie siedzi. nic nie dzieje się w oderwaniu od kasy. popatrz na operaty, które trafiają do GDDKiA. nikt w nie nie zagląda a to przecież w oparciu o nie dokonywany jest wykup za nasze budżetowe pieniądze. rozwiń
Avatar
janusz / 11 grudnia 2008 r. o 17:52
panie Grrr ty jesteś nie z Lubelszczyzny DURNIU Lublin to prastare polskie miasto i nie oplówaj GO
Avatar
ktosik / 11 grudnia 2008 r. o 14:34
Tak sobie czytam raz jeszcze artykuł i coś mi się tu nie zgadza. Nie jest potrzebny alternatywny plan budowy obwodnicy, ani autor artykułu ani Szepietowski nie poczytali chyba ustawy. Problemem jest obszar Natura 2000, bo o to w tym chodzi. Mając na mysli alternatywę ustawa mówi, że inwestycja może być zlokalizowana przy obszarze Natura 2000, tylko wtedy gdy nie ma dla niej alternatywy, gdy jest to inwestycja służąca życiu i zdrowiu ludzi, lub obronności ( tak w skrócie). Decyzja srodowiskowa i tak powinna być wydawana, bo o tym mówi ustawa. Ustawa wymaga też konsultacji społecznych. O wszystkim tym towarzystwo urzędnicze, nie dość że zapomniało, to jeszcze alternatywy im się pomylili. Chyba, że coś się zmieniło w ostatnich dwóch tygodniach.
Tak sobie czytam raz jeszcze artykuł i coś mi się tu nie zgadza. Nie jest potrzebny alternatywny plan budowy obwodnicy, ani autor artykułu ani Szepietowski nie poczytali chyba ustawy. Problemem jest obszar Natura 2000, bo o to w tym chodzi. Mając na mysli alternatywę ustawa mówi, że inwestycja może być zlokalizowana przy obszarze Natura 2000, tylko wtedy gdy nie ma dla niej alternatywy, gdy jest to inwestycja służąca życiu i zdrowiu ludzi, lub obronności ( tak w skrócie). Decyzja srodowiskowa i tak powinna być wydawana, bo o tym mówi ustawa.... rozwiń
Avatar
KRisS / 11 grudnia 2008 r. o 11:18
To trochę chyba nie po kolei robią, a organizacje ekologiczne już powiadomione o konsultacjach?
Avatar
Filip.S. / 14 kwietnia 2009 r. o 01:09
Ciągle czytam to samo. Tylko bicie piany. Czy ktoś może polecić kancelarię adwokacką, która podejmie się reprezentacji moich interesów w starciu z GDDKiA i innymi urzędami? Czy są w tym mieście odważni adwokaci, którym się jeszcze chce coś zrobić? Napiszcie na tym forum jeżeli znacie takich ludzi ale nie tych, o których krążą tylko legendy.
Avatar
Gość / 5 marca 2009 r. o 10:32
Dajcie żyć tym ludziom z Konopnicy !!! Mają rację !!!

[i]
Po co komu obwodnica na granicach miasta - za 10 lat zanim ją skończą a Lublin się rozrośnie to trzeba będzie kombinować i budować nową dalej.


A jak myślicie - KTO ma w tym interes, żeby forsować nowe wersje obwodnicy, zamiast według najstarszej i najlepszej koncepcji z 1998r. ???


Pewnie "ta grupa trzymająca władzę w Lublinie", której wysługują się pismaki przedstawiające ich racje !!!


... a może przejrzeć, KTO w ostatnich latach nakupił działek w różnych miejscach i KTO najwięcej zarobi na wytyczeniu nowej obwodnicy ............


POD ROZWAGĘ i DO SPRAWDZENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

a co z 13 ha lasu do wyciecia ???????????????????

czy pro ekologiczna unia dofinansuje obwodnicę przez las nie takie inwestycje powstrzymano ze wzgledu na ochrone środowiska
Dajcie żyć tym ludziom z Konopnicy !!! Mają rację !!!

[i]
Po co komu obwodnica na granicach miasta - za 10 lat zanim ją skończą a Lublin się rozrośnie to trzeba będzie kombinować i budować nową dalej.


A jak myślicie - KTO ma w tym interes, żeby forsować nowe wersje obwodnicy, zamiast według najstarszej i najlepszej koncepcji z 1998r. ???


Pewnie "ta grupa trzymająca władzę w Lublinie", której wysługują się pismaki przedstawiające ich racje &#... rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2009 r. o 21:40
półtora melona wyceniam, ale Cie nie stać mieszkancu bloku na uboczu
Avatar
Gość / 25 lutego 2009 r. o 17:59
KONOPNICZANKA napisał:
w Konopnicy obwodnica ma isc przez osiedle domkow jednorodzinnych i "projektanci" tych cudownych planów leją na nas!!!!! Ta gmina to przedmieście Lublina, mieszczuchy uciekają z miasta i budują się u nas w gminie a te BARANY planują w tym miejscu obwodnicę.... CHORE !!!! POPROSTU CHORE !!!! Zamiast puścić to po jakiś polach, zabitych wsiach to oni puszczają przez przedmieścia Lublina! Ale dopóki możemy to będziemy się odwoływać do wszystkich świętych i nie damy się !! Nie zamierzam sąsiadować z obwodnicą !!!!!!!!!

TO SPRZEDAJ MI CHATE ZA MELONA, JAK PEWNIE NA TYM ZADUPIU CENISZ I Z GLOWY.
ote>
TO SPRZEDAJ MI CHATE ZA MELONA, JAK PEWNIE NA TYM ZADUPIU CENISZ I Z GLOWY. rozwiń
Avatar
KONOPNICZANKA / 16 lutego 2009 r. o 14:05
mieszkańcy marysina napisał:
Stanowczo sprzeciwiamy się jako mieszkańcy Marysina gmina Jastków zmianie trasy obwodnicy. W nowym wariancie trasa przebiega przez nowe osiedle domków jednorodzinnych. Nikt z nas nie wiedział o zmianie trasy obwodnicy. Spowoduje to wzrost hałasu, zanieczyszczenia powietrza, konieczność wyburzenia domów i wywołało już wzburzenie w społeczeństwie gminy Jastków. Wielu z nas nie wiedziało o zmianach i wybudowało nowe domy za dorobek swojego życia. Spokój nasz został zakłócony w znacznym stopniu. Nie uspokajają nas zapewnienia, że to tylko wariant teoretyczny. Będziemy protestować przeciwko takiemu rozwiązaniu. Pierwszy wariant był nam znany od lat i był umieszczony w planie zagospodarowania przestrzennego gminy Jastków. Kierując się tym planem dokonywaliśmy zakupu działek i budowy domów na które gmina wydawała pozwolenia. Pierwszy wariant przebiega poza terenami zabudowanymi, które w znacznej części zostały już wykupione. Dlaczego więc kieruje się trasę obwodnicy na tereny o gęstej zabudowie, gdzie trzeba wyburzać nowe domy i koszty budowy obwodnicy będą znacznie wyższe? Czy ktoś się liczy z ludźmi? Żądamy kategorycznie powrotu do pierwszej wersji projektu. Będzie taniej obędzie się bez niepokojów społecznych.



w Konopnicy obwodnica ma isc przez osiedle domkow jednorodzinnych i "projektanci" tych cudownych planów leją na nas!!!!! Ta gmina to przedmieście Lublina, mieszczuchy uciekają z miasta i budują się u nas w gminie a te BARANY planują w tym miejscu obwodnicę.... CHORE !!!! POPROSTU CHORE !!!! Zamiast puścić to po jakiś polach, zabitych wsiach to oni puszczają przez przedmieścia Lublina! Ale dopóki możemy to będziemy się odwoływać do wszystkich świętych i nie damy się !! Nie zamierzam sąsiadować z obwodnicą !!!!!!!!!



w Konopnicy obwodnica ma isc przez osiedle domkow jednorodzinnych i "projektanci" tych cudownych planów leją na nas!!!!! Ta gmina to przedmieście Lublina, mieszczuchy uciekają z miasta i budują się u nas w gminie a te BARANY planują w tym miejscu obwodnicę.... CHORE !!!! POPROSTU CHORE !!!! Zamiast puścić to po jakiś polach, zabitych wsiach to oni puszczają przez przedmieścia Lublina! Ale dopóki możemy to będziemy się odwoływać do ws... rozwiń
Avatar
mieszkańcy marysina / 21 grudnia 2008 r. o 13:58
Stanowczo sprzeciwiamy się jako mieszkańcy Marysina gmina Jastków zmianie trasy obwodnicy. W nowym wariancie trasa przebiega przez nowe osiedle domków jednorodzinnych. Nikt z nas nie wiedział o zmianie trasy obwodnicy. Spowoduje to wzrost hałasu, zanieczyszczenia powietrza, konieczność wyburzenia domów i wywołało już wzburzenie w społeczeństwie gminy Jastków. Wielu z nas nie wiedziało o zmianach i wybudowało nowe domy za dorobek swojego życia. Spokój nasz został zakłócony w znacznym stopniu. Nie uspokajają nas zapewnienia, że to tylko wariant teoretyczny. Będziemy protestować przeciwko takiemu rozwiązaniu. Pierwszy wariant był nam znany od lat i był umieszczony w planie zagospodarowania przestrzennego gminy Jastków. Kierując się tym planem dokonywaliśmy zakupu działek i budowy domów na które gmina wydawała pozwolenia. Pierwszy wariant przebiega poza terenami zabudowanymi, które w znacznej części zostały już wykupione. Dlaczego więc kieruje się trasę obwodnicy na tereny o gęstej zabudowie, gdzie trzeba wyburzać nowe domy i koszty budowy obwodnicy będą znacznie wyższe? Czy ktoś się liczy z ludźmi? Żądamy kategorycznie powrotu do pierwszej wersji projektu. Będzie taniej obędzie się bez niepokojów społecznych.
Stanowczo sprzeciwiamy się jako mieszkańcy Marysina gmina Jastków zmianie trasy obwodnicy. W nowym wariancie trasa przebiega przez nowe osiedle domków jednorodzinnych. Nikt z nas nie wiedział o zmianie trasy obwodnicy. Spowoduje to wzrost hałasu, zanieczyszczenia powietrza, konieczność wyburzenia domów i wywołało już wzburzenie w społeczeństwie gminy Jastków. Wielu z nas nie wiedziało o zmianach i wybudowało nowe domy za dorobek swojego życia. Spokój nasz został zakłócony w znacznym stopniu. Nie uspokajają nas zapewnienia, że to tylko warian... rozwiń
Avatar
Filip / 20 grudnia 2008 r. o 08:22
sikorówka napisał:
Tak deb***nej koncepcji przebiegu obwodnicy przez Kolonię Pliszczyn gm. Wólka Lubelska świat nie widział!!! Trasa szybkiego ruchu ma przebiegać w odległości 10m!!!!!! od najbliższych zabudowań osiedla domków jednorodzinnych tzw. "sikorówki" w Kolonii Pliszczyn. Na domiar złego jedyne połączenie tegoż osiedla z Lublinem czyli przedłużenie ul. Dożynkowej, dodam że niedawno kosztem dużych pieniędzy gm. Wólki Lubelskiej i m. Lublin odnowionej z pięknym asfaltem i tu rrrrewelacja!!!!! ma być zasypana!!!! wysokim 11 metrowym nasypem. Ma być ślepą ulicą! W koncepcji wielkich strategów GDDiA nowe połączenie ma być gdzie indziej wybudowane za potężne pieniądze samorządów. Takiej głupoty to świat chyba nie widział, tym bardziej że śmiało można wybudować dużo mniejszym kosztem tzw. tunel zasypowy podobny do zrealizowanych w Lublinie tuneli nad ul. Północną. Ale myślenie "wielkich budowniczych" GDDiA nie ma nic wspólnego z koncepcją budowy "Przyjaznego i taniego Państwa Obywatelskiego". Znowu z głupoty urzędników powstanie żródło i zarzewie nowego niepokoju społecznego!!! przy budowie tak potrzebnej dla Lublina obwodnicy.

Bo ci, którzy projektują muszą też projektować dochody swoje i swoich partnerów biznesowych. za Rudnik nikt chyba nie siedzi. nic nie dzieje się w oderwaniu od kasy. popatrz na operaty, które trafiają do GDDKiA. nikt w nie nie zagląda a to przecież w oparciu o nie dokonywany jest wykup za nasze budżetowe pieniądze.

Bo ci, którzy projektują muszą też projektować dochody swoje i swoich partnerów biznesowych. za Rudnik nikt chyba nie siedzi. nic nie dzieje się w oderwaniu od kasy. popatrz na operaty, które trafiają do GDDKiA. nikt w nie nie zagląda a to przecież w oparciu o nie dokonywany jest wykup za nasze budżetowe pieniądze. rozwiń
Avatar
janusz / 11 grudnia 2008 r. o 17:52
panie Grrr ty jesteś nie z Lubelszczyzny DURNIU Lublin to prastare polskie miasto i nie oplówaj GO
Avatar
ktosik / 11 grudnia 2008 r. o 14:34
Tak sobie czytam raz jeszcze artykuł i coś mi się tu nie zgadza. Nie jest potrzebny alternatywny plan budowy obwodnicy, ani autor artykułu ani Szepietowski nie poczytali chyba ustawy. Problemem jest obszar Natura 2000, bo o to w tym chodzi. Mając na mysli alternatywę ustawa mówi, że inwestycja może być zlokalizowana przy obszarze Natura 2000, tylko wtedy gdy nie ma dla niej alternatywy, gdy jest to inwestycja służąca życiu i zdrowiu ludzi, lub obronności ( tak w skrócie). Decyzja srodowiskowa i tak powinna być wydawana, bo o tym mówi ustawa. Ustawa wymaga też konsultacji społecznych. O wszystkim tym towarzystwo urzędnicze, nie dość że zapomniało, to jeszcze alternatywy im się pomylili. Chyba, że coś się zmieniło w ostatnich dwóch tygodniach.
Tak sobie czytam raz jeszcze artykuł i coś mi się tu nie zgadza. Nie jest potrzebny alternatywny plan budowy obwodnicy, ani autor artykułu ani Szepietowski nie poczytali chyba ustawy. Problemem jest obszar Natura 2000, bo o to w tym chodzi. Mając na mysli alternatywę ustawa mówi, że inwestycja może być zlokalizowana przy obszarze Natura 2000, tylko wtedy gdy nie ma dla niej alternatywy, gdy jest to inwestycja służąca życiu i zdrowiu ludzi, lub obronności ( tak w skrócie). Decyzja srodowiskowa i tak powinna być wydawana, bo o tym mówi ustawa.... rozwiń
Avatar
KRisS / 11 grudnia 2008 r. o 11:18
To trochę chyba nie po kolei robią, a organizacje ekologiczne już powiadomione o konsultacjach?
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Misja Dubaj za miliony złotych. Efekty znikome, nagrody urzędnikom wypłacone
Pierwsza strona dziennika
galeria

Misja Dubaj za miliony złotych. Efekty znikome, nagrody urzędnikom wypłacone

Ponad 2,2 mln złotych kosztowała prezentacja naszego regionu podczas tygodnia lubelskiego na Expo 2020 w Dubaju. Mimo braku wymiernych gospodarczych efektów tej misji, 13 pracowników Urzędu Marszałkowskiego otrzymało nagrody uznaniowe.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin zakończył rundę zasadniczą efektownym zwycięstwem na własnym torze. W niedzielę podopieczni duetu Maciej Kuciapa-Jacek Ziółkowski rozbili Moje Bermudy Stal Gorzów 59:31, a w dwumeczu 105:75. „Koziołki” przystąpią do play-off z pozycji lidera stawki

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Jeden turnus rehabilitacyjny to minimum 3 tys. zł. Fotelik samochodowy dla niepełnosprawnego dziecka – 6 tys., wypożyczenie urządzenia, które spionizuje chłopca – drugie tyle. A jeszcze koszty dojazdów na zajęcia, dodatkowe lekcje... Wydatków jest mnóstwo. Ale dzięki piłkarskiej imprezie, rodzicom Oliviera będzie choć trochę łatwiej.

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach
zdjęcia
galeria

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach

W weekend odbyły się zawody jeździeckie, które były pierwszym etapem zmagań. Piker Open Summer Jumping Cup.

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS
zdjęcia
galeria

Bliżej roślin w Ogrodzie Botanicznym UMCS

W niedzielę w Ogrodzie Botanicznym UMCS odbyło się Święto Botaniki. Wydarzenie, będące częścią obchodów Jubileuszu 100-lecia Polskiego Towarzystwa Botanicznego oraz corocznych obchodów Roku Botaniki.

KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Eksperymentalna obrona zdała egzamin

KS Wiązownica – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:2. Eksperymentalna obrona zdała egzamin

Mimo wielu problemów kadrowych Orlęta Spomlek na otwarcie nowego sezonu wywalczyły trzy punkty na trudnym terenie w Wiązownicy. Biało-zieloni pokonali beniaminka 2:1, a decydującą bramkę w końcówce strzelił Arkadiusz Maj

Łowcy pedofilów zatrzymali mężczyznę z Lubartowa. Ponownie tego samego

Łowcy pedofilów zatrzymali mężczyznę z Lubartowa. Ponownie tego samego

Grupa Dzieciak w sieci donosi o zatrzymaniu mężczyzny, który już wcześniej został ujęty za wysyłanie dziewczynce obscenicznych treści.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów. Duża przewaga gospodarzy 59:31 [zapis relacji na żywo]

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów. Duża przewaga gospodarzy 59:31 [zapis relacji na żywo]

Pozycje obu drużyn w tabeli PGE Ekstraligi - dzisiejszego gospodarza, czyli Motoru Lublin, oraz Moje Bermudy Stali Gorzów - już się nie zmienią. Jednak to nie oznacza, że będziemy oglądać sportowe widowisko pozbawione emocji. Nad Bystrzycę przyjeżdża przecież najlepszy obecnie polski żużlowiec - Bartosz Zmarzlik - który w przyszłym roku ma bronić żółto-biało-niebieskich barw. Początek spotkania wyznaczono na godz. 19.15. Transmisję zapewnia Canal+ Sport 5. Zachęcamy również do śledzenia naszej relacji na żywo.

Chełm: Propozycje do budżetu obywatelskiego. Boisko za drogie, kort niezgodny z planem

Chełm: Propozycje do budżetu obywatelskiego. Boisko za drogie, kort niezgodny z planem

43 wnioski zgłoszono w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Chełmie. Kilkanaście z nich zostało odrzuconych. Ich autorzy mają ostatnią szansę na składanie odwołań

Dwa sparingowe zwycięstwa Azotów Puławy

Dwa sparingowe zwycięstwa Azotów Puławy

W drugim meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym Azoty Puławy pokonały Handball Stal Mielec 29:20. W kolejnym sparingu brązowi medaliści kraju pokonali na wyjeździe Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 31:27

Gmina Józefów. Przybędzie siłowni pod chmurką

Gmina Józefów. Przybędzie siłowni pod chmurką

W sześciu kolejnych miejscowościach mieszkańcy będą mieć do dyspozycji nie tylko place zabaw, ale również siłownie na świeżym powietrzu.

Superbohaterowie w Warsztatach Kultury. Zajęcia dla dzieci
14 sierpnia 2022, 11:00

Superbohaterowie w Warsztatach Kultury. Zajęcia dla dzieci

14 sierpnia o godz. 11 w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 7) odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 5-12 lat o tematyce superbohaterskiej.

Dzieci z ukraińskiej Bojarki wystąpią w Domu Chemika
8 sierpnia 2022, 18:00

Dzieci z ukraińskiej Bojarki wystąpią w Domu Chemika

Puławy goszczą grupę 60 uczniów ze szkoły artystycznej z Bojarki na Ukrainie. Ich pobyt w mieście partnerskim został sfinansowany z dobrowolnych wpłat mieszkańców, wsparcia miasta Douai oraz środków budżetowych. W poniedziałek wystąpią w Puławskim Ośrodku Kultury.

MKS FunFloor Perła Lublin wygrał turniej towarzyski w hali Globus
galeria

MKS FunFloor Perła Lublin wygrał turniej towarzyski w hali Globus

Podopieczne Moniki Marzec pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski oraz słowacką Iuventę Michalovce

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!