Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2008 r.
19:19
Edytuj ten wpis

Obwodnica Lublina zmieniła trasę?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 19 A A

Pojawił się nowy wariant obwodnicy Lublina - zaalarmowali nas wczoraj wzburzeni mieszkańcy podlubelskiej Wólki. - Do tej pory istniał tylko jeden projekt. I na tej podstawie budowaliśmy domy i planowaliśmy przyszłość - mówią.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W gminach, przez które będzie przebiegać obwodnica Lublina, zostały wyłożone szczegółowe plany trasy. W Wólce i Jastkowie zawrzało. Największe zmiany pojawiły się od węzła Lubartów do węzła Witosa i między węzłami Bogucin i Dąbrowica.

- Od lat ludzie wiedzieli, którędy będzie szła droga. A tymczasem na planie, obok starej, jest wytyczona druga wersja przebiegu dwupasmówki. Teraz będę ją miał pod samymi oknami - denerwuje się Zenon Błasik z Wólki.

Skąd się wziął drugi wariant? - Od listopada obowiązują nowe przepisy dotyczące takich inwestycji - tłumaczy Zbigniew Szepietowski, zastępca dyr. lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

Teraz GDDKiA, choć ma pozwolenie na budowę obwodnicy zgodnie z pierwotnym planem to, aby ruszyć z inwestycją potrzebuje zezwolenia środowiskowego.

- A żeby je uzyskać, musimy mieć alternatywny projekt przebiegu drogi w rejonach obszarów Natura 2000 i przedstawić go do konsultacji mieszkańcom - mówi Szepietowski.

Dodaje, że to także warunek do ubiegania się o unijne dofinansowanie. Jednocześnie uspokaja. - Wszelkie analizy niezależnych eksportów oraz oceny finansowe przemawiają za realizacją pierwotnego wariantu. Tym bardziej, że 20 proc. nieruchomości w tym rejonie zostało już wykupionych.

Przeciwni nowemu przebiegowi obwodnicy są m.in. mieszkańcy gmin Jastków i Wólka. - Bo wszyscy planowali przyszłość kierując się starą koncepcją. Kupowali tu ziemię i budowali się - mówią.

Wspiera ich samorząd. - Do wyburzenia pójdzie bardzo dużo domów - potwierdza Ewa Flis, sekretarz gminy Wólka. - A z myślą o pierwszym wariancie zostały już uzbrojone grunty.

Konsultacje społeczne potrwają do 22 grudnia. Ich wyniki na przełomie stycznia i lutego trafią do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. - Trzy miesiące później dyrekcja zdecyduje, który wariant będzie realizowany - dodaje Szepietowski.

- Przy podjęciu decyzji środowiskowej bierzemy pod uwagę aspekty ekologiczne, ale również i społeczne - mówi Beata Sielewicz, szefowa RDOŚ w Lublinie.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Filip.S. / 14 kwietnia 2009 o 01:09
0
Ciągle czytam to samo. Tylko bicie piany. Czy ktoś może polecić kancelarię adwokacką, która podejmie się reprezentacji moich interesów w starciu z GDDKiA i innymi urzędami? Czy są w tym mieście odważni adwokaci, którym się jeszcze chce coś zrobić? Napiszcie na tym forum jeżeli znacie takich ludzi ale nie tych, o których krążą tylko legendy.
Avatar
Gość / 5 marca 2009 o 10:32
0
Dajcie żyć tym ludziom z Konopnicy !!! Mają rację !!!

[i]
Po co komu obwodnica na granicach miasta - za 10 lat zanim ją skończą a Lublin się rozrośnie to trzeba będzie kombinować i budować nową dalej.


A jak myślicie - KTO ma w tym interes, żeby forsować nowe wersje obwodnicy, zamiast według najstarszej i najlepszej koncepcji z 1998r. ???


Pewnie "ta grupa trzymająca władzę w Lublinie", której wysługują się pismaki przedstawiające ich racje !!!


... a może przejrzeć, KTO w ostatnich latach nakupił działek w różnych miejscach i KTO najwięcej zarobi na wytyczeniu nowej obwodnicy ............


POD ROZWAGĘ i DO SPRAWDZENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

a co z 13 ha lasu do wyciecia ???????????????????

czy pro ekologiczna unia dofinansuje obwodnicę przez las nie takie inwestycje powstrzymano ze wzgledu na ochrone środowiska
Dajcie żyć tym ludziom z Konopnicy !!! Mają rację !!!

[i]
Po co komu obwodnica na granicach miasta - za 10 lat zanim ją skończą a Lublin się rozrośnie to trzeba będzie kombinować i budować nową dalej.


A jak myślicie - KTO ma w tym interes, żeby forsować nowe wersje obwodnicy, zamiast według najstarszej i najlepszej koncepcji z 1998r. ???


Pewnie "ta grupa trzymająca władzę w Lublinie", której wysługują się pismaki przedstawiające ich racje &#... rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2009 o 21:40
0
półtora melona wyceniam, ale Cie nie stać mieszkancu bloku na uboczu
Avatar
Gość / 25 lutego 2009 o 17:59
0
KONOPNICZANKA napisał:
w Konopnicy obwodnica ma isc przez osiedle domkow jednorodzinnych i "projektanci" tych cudownych planów leją na nas!!!!! Ta gmina to przedmieście Lublina, mieszczuchy uciekają z miasta i budują się u nas w gminie a te BARANY planują w tym miejscu obwodnicę.... CHORE !!!! POPROSTU CHORE !!!! Zamiast puścić to po jakiś polach, zabitych wsiach to oni puszczają przez przedmieścia Lublina! Ale dopóki możemy to będziemy się odwoływać do wszystkich świętych i nie damy się !! Nie zamierzam sąsiadować z obwodnicą !!!!!!!!!

TO SPRZEDAJ MI CHATE ZA MELONA, JAK PEWNIE NA TYM ZADUPIU CENISZ I Z GLOWY.
ote>
TO SPRZEDAJ MI CHATE ZA MELONA, JAK PEWNIE NA TYM ZADUPIU CENISZ I Z GLOWY. rozwiń
Avatar
KONOPNICZANKA / 16 lutego 2009 o 14:05
0
mieszkańcy marysina napisał:
Stanowczo sprzeciwiamy się jako mieszkańcy Marysina gmina Jastków zmianie trasy obwodnicy. W nowym wariancie trasa przebiega przez nowe osiedle domków jednorodzinnych. Nikt z nas nie wiedział o zmianie trasy obwodnicy. Spowoduje to wzrost hałasu, zanieczyszczenia powietrza, konieczność wyburzenia domów i wywołało już wzburzenie w społeczeństwie gminy Jastków. Wielu z nas nie wiedziało o zmianach i wybudowało nowe domy za dorobek swojego życia. Spokój nasz został zakłócony w znacznym stopniu. Nie uspokajają nas zapewnienia, że to tylko wariant teoretyczny. Będziemy protestować przeciwko takiemu rozwiązaniu. Pierwszy wariant był nam znany od lat i był umieszczony w planie zagospodarowania przestrzennego gminy Jastków. Kierując się tym planem dokonywaliśmy zakupu działek i budowy domów na które gmina wydawała pozwolenia. Pierwszy wariant przebiega poza terenami zabudowanymi, które w znacznej części zostały już wykupione. Dlaczego więc kieruje się trasę obwodnicy na tereny o gęstej zabudowie, gdzie trzeba wyburzać nowe domy i koszty budowy obwodnicy będą znacznie wyższe? Czy ktoś się liczy z ludźmi? Żądamy kategorycznie powrotu do pierwszej wersji projektu. Będzie taniej obędzie się bez niepokojów społecznych.



w Konopnicy obwodnica ma isc przez osiedle domkow jednorodzinnych i "projektanci" tych cudownych planów leją na nas!!!!! Ta gmina to przedmieście Lublina, mieszczuchy uciekają z miasta i budują się u nas w gminie a te BARANY planują w tym miejscu obwodnicę.... CHORE !!!! POPROSTU CHORE !!!! Zamiast puścić to po jakiś polach, zabitych wsiach to oni puszczają przez przedmieścia Lublina! Ale dopóki możemy to będziemy się odwoływać do wszystkich świętych i nie damy się !! Nie zamierzam sąsiadować z obwodnicą !!!!!!!!!



w Konopnicy obwodnica ma isc przez osiedle domkow jednorodzinnych i "projektanci" tych cudownych planów leją na nas!!!!! Ta gmina to przedmieście Lublina, mieszczuchy uciekają z miasta i budują się u nas w gminie a te BARANY planują w tym miejscu obwodnicę.... CHORE !!!! POPROSTU CHORE !!!! Zamiast puścić to po jakiś polach, zabitych wsiach to oni puszczają przez przedmieścia Lublina! Ale dopóki możemy to będziemy się odwoływać do ws... rozwiń
Avatar
mieszkańcy marysina / 21 grudnia 2008 o 13:58
0
Stanowczo sprzeciwiamy się jako mieszkańcy Marysina gmina Jastków zmianie trasy obwodnicy. W nowym wariancie trasa przebiega przez nowe osiedle domków jednorodzinnych. Nikt z nas nie wiedział o zmianie trasy obwodnicy. Spowoduje to wzrost hałasu, zanieczyszczenia powietrza, konieczność wyburzenia domów i wywołało już wzburzenie w społeczeństwie gminy Jastków. Wielu z nas nie wiedziało o zmianach i wybudowało nowe domy za dorobek swojego życia. Spokój nasz został zakłócony w znacznym stopniu. Nie uspokajają nas zapewnienia, że to tylko wariant teoretyczny. Będziemy protestować przeciwko takiemu rozwiązaniu. Pierwszy wariant był nam znany od lat i był umieszczony w planie zagospodarowania przestrzennego gminy Jastków. Kierując się tym planem dokonywaliśmy zakupu działek i budowy domów na które gmina wydawała pozwolenia. Pierwszy wariant przebiega poza terenami zabudowanymi, które w znacznej części zostały już wykupione. Dlaczego więc kieruje się trasę obwodnicy na tereny o gęstej zabudowie, gdzie trzeba wyburzać nowe domy i koszty budowy obwodnicy będą znacznie wyższe? Czy ktoś się liczy z ludźmi? Żądamy kategorycznie powrotu do pierwszej wersji projektu. Będzie taniej obędzie się bez niepokojów społecznych.
Stanowczo sprzeciwiamy się jako mieszkańcy Marysina gmina Jastków zmianie trasy obwodnicy. W nowym wariancie trasa przebiega przez nowe osiedle domków jednorodzinnych. Nikt z nas nie wiedział o zmianie trasy obwodnicy. Spowoduje to wzrost hałasu, zanieczyszczenia powietrza, konieczność wyburzenia domów i wywołało już wzburzenie w społeczeństwie gminy Jastków. Wielu z nas nie wiedziało o zmianach i wybudowało nowe domy za dorobek swojego życia. Spokój nasz został zakłócony w znacznym stopniu. Nie uspokajają nas zapewnienia, że to tylko warian... rozwiń
Avatar
Filip / 20 grudnia 2008 o 08:22
0
sikorówka napisał:
Tak deb***nej koncepcji przebiegu obwodnicy przez Kolonię Pliszczyn gm. Wólka Lubelska świat nie widział!!! Trasa szybkiego ruchu ma przebiegać w odległości 10m!!!!!! od najbliższych zabudowań osiedla domków jednorodzinnych tzw. "sikorówki" w Kolonii Pliszczyn. Na domiar złego jedyne połączenie tegoż osiedla z Lublinem czyli przedłużenie ul. Dożynkowej, dodam że niedawno kosztem dużych pieniędzy gm. Wólki Lubelskiej i m. Lublin odnowionej z pięknym asfaltem i tu rrrrewelacja!!!!! ma być zasypana!!!! wysokim 11 metrowym nasypem. Ma być ślepą ulicą! W koncepcji wielkich strategów GDDiA nowe połączenie ma być gdzie indziej wybudowane za potężne pieniądze samorządów. Takiej głupoty to świat chyba nie widział, tym bardziej że śmiało można wybudować dużo mniejszym kosztem tzw. tunel zasypowy podobny do zrealizowanych w Lublinie tuneli nad ul. Północną. Ale myślenie "wielkich budowniczych" GDDiA nie ma nic wspólnego z koncepcją budowy "Przyjaznego i taniego Państwa Obywatelskiego". Znowu z głupoty urzędników powstanie żródło i zarzewie nowego niepokoju społecznego!!! przy budowie tak potrzebnej dla Lublina obwodnicy.

Bo ci, którzy projektują muszą też projektować dochody swoje i swoich partnerów biznesowych. za Rudnik nikt chyba nie siedzi. nic nie dzieje się w oderwaniu od kasy. popatrz na operaty, które trafiają do GDDKiA. nikt w nie nie zagląda a to przecież w oparciu o nie dokonywany jest wykup za nasze budżetowe pieniądze.

Bo ci, którzy projektują muszą też projektować dochody swoje i swoich partnerów biznesowych. za Rudnik nikt chyba nie siedzi. nic nie dzieje się w oderwaniu od kasy. popatrz na operaty, które trafiają do GDDKiA. nikt w nie nie zagląda a to przecież w oparciu o nie dokonywany jest wykup za nasze budżetowe pieniądze. rozwiń
Avatar
janusz / 11 grudnia 2008 o 17:52
0
panie Grrr ty jesteś nie z Lubelszczyzny DURNIU Lublin to prastare polskie miasto i nie oplówaj GO
Avatar
ktosik / 11 grudnia 2008 o 14:34
0
Tak sobie czytam raz jeszcze artykuł i coś mi się tu nie zgadza. Nie jest potrzebny alternatywny plan budowy obwodnicy, ani autor artykułu ani Szepietowski nie poczytali chyba ustawy. Problemem jest obszar Natura 2000, bo o to w tym chodzi. Mając na mysli alternatywę ustawa mówi, że inwestycja może być zlokalizowana przy obszarze Natura 2000, tylko wtedy gdy nie ma dla niej alternatywy, gdy jest to inwestycja służąca życiu i zdrowiu ludzi, lub obronności ( tak w skrócie). Decyzja srodowiskowa i tak powinna być wydawana, bo o tym mówi ustawa. Ustawa wymaga też konsultacji społecznych. O wszystkim tym towarzystwo urzędnicze, nie dość że zapomniało, to jeszcze alternatywy im się pomylili. Chyba, że coś się zmieniło w ostatnich dwóch tygodniach.
Tak sobie czytam raz jeszcze artykuł i coś mi się tu nie zgadza. Nie jest potrzebny alternatywny plan budowy obwodnicy, ani autor artykułu ani Szepietowski nie poczytali chyba ustawy. Problemem jest obszar Natura 2000, bo o to w tym chodzi. Mając na mysli alternatywę ustawa mówi, że inwestycja może być zlokalizowana przy obszarze Natura 2000, tylko wtedy gdy nie ma dla niej alternatywy, gdy jest to inwestycja służąca życiu i zdrowiu ludzi, lub obronności ( tak w skrócie). Decyzja srodowiskowa i tak powinna być wydawana, bo o tym mówi ustawa.... rozwiń
Avatar
KRisS / 11 grudnia 2008 o 11:18
0
To trochę chyba nie po kolei robią, a organizacje ekologiczne już powiadomione o konsultacjach?
Avatar
Filip.S. / 14 kwietnia 2009 o 01:09
0
Ciągle czytam to samo. Tylko bicie piany. Czy ktoś może polecić kancelarię adwokacką, która podejmie się reprezentacji moich interesów w starciu z GDDKiA i innymi urzędami? Czy są w tym mieście odważni adwokaci, którym się jeszcze chce coś zrobić? Napiszcie na tym forum jeżeli znacie takich ludzi ale nie tych, o których krążą tylko legendy.
Avatar
Gość / 5 marca 2009 o 10:32
0
Dajcie żyć tym ludziom z Konopnicy !!! Mają rację !!!

[i]
Po co komu obwodnica na granicach miasta - za 10 lat zanim ją skończą a Lublin się rozrośnie to trzeba będzie kombinować i budować nową dalej.


A jak myślicie - KTO ma w tym interes, żeby forsować nowe wersje obwodnicy, zamiast według najstarszej i najlepszej koncepcji z 1998r. ???


Pewnie "ta grupa trzymająca władzę w Lublinie", której wysługują się pismaki przedstawiające ich racje !!!


... a może przejrzeć, KTO w ostatnich latach nakupił działek w różnych miejscach i KTO najwięcej zarobi na wytyczeniu nowej obwodnicy ............


POD ROZWAGĘ i DO SPRAWDZENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

a co z 13 ha lasu do wyciecia ???????????????????

czy pro ekologiczna unia dofinansuje obwodnicę przez las nie takie inwestycje powstrzymano ze wzgledu na ochrone środowiska
Dajcie żyć tym ludziom z Konopnicy !!! Mają rację !!!

[i]
Po co komu obwodnica na granicach miasta - za 10 lat zanim ją skończą a Lublin się rozrośnie to trzeba będzie kombinować i budować nową dalej.


A jak myślicie - KTO ma w tym interes, żeby forsować nowe wersje obwodnicy, zamiast według najstarszej i najlepszej koncepcji z 1998r. ???


Pewnie "ta grupa trzymająca władzę w Lublinie", której wysługują się pismaki przedstawiające ich racje &#... rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2009 o 21:40
0
półtora melona wyceniam, ale Cie nie stać mieszkancu bloku na uboczu
Avatar
Gość / 25 lutego 2009 o 17:59
0
KONOPNICZANKA napisał:
w Konopnicy obwodnica ma isc przez osiedle domkow jednorodzinnych i "projektanci" tych cudownych planów leją na nas!!!!! Ta gmina to przedmieście Lublina, mieszczuchy uciekają z miasta i budują się u nas w gminie a te BARANY planują w tym miejscu obwodnicę.... CHORE !!!! POPROSTU CHORE !!!! Zamiast puścić to po jakiś polach, zabitych wsiach to oni puszczają przez przedmieścia Lublina! Ale dopóki możemy to będziemy się odwoływać do wszystkich świętych i nie damy się !! Nie zamierzam sąsiadować z obwodnicą !!!!!!!!!

TO SPRZEDAJ MI CHATE ZA MELONA, JAK PEWNIE NA TYM ZADUPIU CENISZ I Z GLOWY.
ote>
TO SPRZEDAJ MI CHATE ZA MELONA, JAK PEWNIE NA TYM ZADUPIU CENISZ I Z GLOWY. rozwiń
Avatar
KONOPNICZANKA / 16 lutego 2009 o 14:05
0
mieszkańcy marysina napisał:
Stanowczo sprzeciwiamy się jako mieszkańcy Marysina gmina Jastków zmianie trasy obwodnicy. W nowym wariancie trasa przebiega przez nowe osiedle domków jednorodzinnych. Nikt z nas nie wiedział o zmianie trasy obwodnicy. Spowoduje to wzrost hałasu, zanieczyszczenia powietrza, konieczność wyburzenia domów i wywołało już wzburzenie w społeczeństwie gminy Jastków. Wielu z nas nie wiedziało o zmianach i wybudowało nowe domy za dorobek swojego życia. Spokój nasz został zakłócony w znacznym stopniu. Nie uspokajają nas zapewnienia, że to tylko wariant teoretyczny. Będziemy protestować przeciwko takiemu rozwiązaniu. Pierwszy wariant był nam znany od lat i był umieszczony w planie zagospodarowania przestrzennego gminy Jastków. Kierując się tym planem dokonywaliśmy zakupu działek i budowy domów na które gmina wydawała pozwolenia. Pierwszy wariant przebiega poza terenami zabudowanymi, które w znacznej części zostały już wykupione. Dlaczego więc kieruje się trasę obwodnicy na tereny o gęstej zabudowie, gdzie trzeba wyburzać nowe domy i koszty budowy obwodnicy będą znacznie wyższe? Czy ktoś się liczy z ludźmi? Żądamy kategorycznie powrotu do pierwszej wersji projektu. Będzie taniej obędzie się bez niepokojów społecznych.



w Konopnicy obwodnica ma isc przez osiedle domkow jednorodzinnych i "projektanci" tych cudownych planów leją na nas!!!!! Ta gmina to przedmieście Lublina, mieszczuchy uciekają z miasta i budują się u nas w gminie a te BARANY planują w tym miejscu obwodnicę.... CHORE !!!! POPROSTU CHORE !!!! Zamiast puścić to po jakiś polach, zabitych wsiach to oni puszczają przez przedmieścia Lublina! Ale dopóki możemy to będziemy się odwoływać do wszystkich świętych i nie damy się !! Nie zamierzam sąsiadować z obwodnicą !!!!!!!!!



w Konopnicy obwodnica ma isc przez osiedle domkow jednorodzinnych i "projektanci" tych cudownych planów leją na nas!!!!! Ta gmina to przedmieście Lublina, mieszczuchy uciekają z miasta i budują się u nas w gminie a te BARANY planują w tym miejscu obwodnicę.... CHORE !!!! POPROSTU CHORE !!!! Zamiast puścić to po jakiś polach, zabitych wsiach to oni puszczają przez przedmieścia Lublina! Ale dopóki możemy to będziemy się odwoływać do ws... rozwiń
Avatar
mieszkańcy marysina / 21 grudnia 2008 o 13:58
0
Stanowczo sprzeciwiamy się jako mieszkańcy Marysina gmina Jastków zmianie trasy obwodnicy. W nowym wariancie trasa przebiega przez nowe osiedle domków jednorodzinnych. Nikt z nas nie wiedział o zmianie trasy obwodnicy. Spowoduje to wzrost hałasu, zanieczyszczenia powietrza, konieczność wyburzenia domów i wywołało już wzburzenie w społeczeństwie gminy Jastków. Wielu z nas nie wiedziało o zmianach i wybudowało nowe domy za dorobek swojego życia. Spokój nasz został zakłócony w znacznym stopniu. Nie uspokajają nas zapewnienia, że to tylko wariant teoretyczny. Będziemy protestować przeciwko takiemu rozwiązaniu. Pierwszy wariant był nam znany od lat i był umieszczony w planie zagospodarowania przestrzennego gminy Jastków. Kierując się tym planem dokonywaliśmy zakupu działek i budowy domów na które gmina wydawała pozwolenia. Pierwszy wariant przebiega poza terenami zabudowanymi, które w znacznej części zostały już wykupione. Dlaczego więc kieruje się trasę obwodnicy na tereny o gęstej zabudowie, gdzie trzeba wyburzać nowe domy i koszty budowy obwodnicy będą znacznie wyższe? Czy ktoś się liczy z ludźmi? Żądamy kategorycznie powrotu do pierwszej wersji projektu. Będzie taniej obędzie się bez niepokojów społecznych.
Stanowczo sprzeciwiamy się jako mieszkańcy Marysina gmina Jastków zmianie trasy obwodnicy. W nowym wariancie trasa przebiega przez nowe osiedle domków jednorodzinnych. Nikt z nas nie wiedział o zmianie trasy obwodnicy. Spowoduje to wzrost hałasu, zanieczyszczenia powietrza, konieczność wyburzenia domów i wywołało już wzburzenie w społeczeństwie gminy Jastków. Wielu z nas nie wiedziało o zmianach i wybudowało nowe domy za dorobek swojego życia. Spokój nasz został zakłócony w znacznym stopniu. Nie uspokajają nas zapewnienia, że to tylko warian... rozwiń
Avatar
Filip / 20 grudnia 2008 o 08:22
0
sikorówka napisał:
Tak deb***nej koncepcji przebiegu obwodnicy przez Kolonię Pliszczyn gm. Wólka Lubelska świat nie widział!!! Trasa szybkiego ruchu ma przebiegać w odległości 10m!!!!!! od najbliższych zabudowań osiedla domków jednorodzinnych tzw. "sikorówki" w Kolonii Pliszczyn. Na domiar złego jedyne połączenie tegoż osiedla z Lublinem czyli przedłużenie ul. Dożynkowej, dodam że niedawno kosztem dużych pieniędzy gm. Wólki Lubelskiej i m. Lublin odnowionej z pięknym asfaltem i tu rrrrewelacja!!!!! ma być zasypana!!!! wysokim 11 metrowym nasypem. Ma być ślepą ulicą! W koncepcji wielkich strategów GDDiA nowe połączenie ma być gdzie indziej wybudowane za potężne pieniądze samorządów. Takiej głupoty to świat chyba nie widział, tym bardziej że śmiało można wybudować dużo mniejszym kosztem tzw. tunel zasypowy podobny do zrealizowanych w Lublinie tuneli nad ul. Północną. Ale myślenie "wielkich budowniczych" GDDiA nie ma nic wspólnego z koncepcją budowy "Przyjaznego i taniego Państwa Obywatelskiego". Znowu z głupoty urzędników powstanie żródło i zarzewie nowego niepokoju społecznego!!! przy budowie tak potrzebnej dla Lublina obwodnicy.

Bo ci, którzy projektują muszą też projektować dochody swoje i swoich partnerów biznesowych. za Rudnik nikt chyba nie siedzi. nic nie dzieje się w oderwaniu od kasy. popatrz na operaty, które trafiają do GDDKiA. nikt w nie nie zagląda a to przecież w oparciu o nie dokonywany jest wykup za nasze budżetowe pieniądze.

Bo ci, którzy projektują muszą też projektować dochody swoje i swoich partnerów biznesowych. za Rudnik nikt chyba nie siedzi. nic nie dzieje się w oderwaniu od kasy. popatrz na operaty, które trafiają do GDDKiA. nikt w nie nie zagląda a to przecież w oparciu o nie dokonywany jest wykup za nasze budżetowe pieniądze. rozwiń
Avatar
janusz / 11 grudnia 2008 o 17:52
0
panie Grrr ty jesteś nie z Lubelszczyzny DURNIU Lublin to prastare polskie miasto i nie oplówaj GO
Avatar
ktosik / 11 grudnia 2008 o 14:34
0
Tak sobie czytam raz jeszcze artykuł i coś mi się tu nie zgadza. Nie jest potrzebny alternatywny plan budowy obwodnicy, ani autor artykułu ani Szepietowski nie poczytali chyba ustawy. Problemem jest obszar Natura 2000, bo o to w tym chodzi. Mając na mysli alternatywę ustawa mówi, że inwestycja może być zlokalizowana przy obszarze Natura 2000, tylko wtedy gdy nie ma dla niej alternatywy, gdy jest to inwestycja służąca życiu i zdrowiu ludzi, lub obronności ( tak w skrócie). Decyzja srodowiskowa i tak powinna być wydawana, bo o tym mówi ustawa. Ustawa wymaga też konsultacji społecznych. O wszystkim tym towarzystwo urzędnicze, nie dość że zapomniało, to jeszcze alternatywy im się pomylili. Chyba, że coś się zmieniło w ostatnich dwóch tygodniach.
Tak sobie czytam raz jeszcze artykuł i coś mi się tu nie zgadza. Nie jest potrzebny alternatywny plan budowy obwodnicy, ani autor artykułu ani Szepietowski nie poczytali chyba ustawy. Problemem jest obszar Natura 2000, bo o to w tym chodzi. Mając na mysli alternatywę ustawa mówi, że inwestycja może być zlokalizowana przy obszarze Natura 2000, tylko wtedy gdy nie ma dla niej alternatywy, gdy jest to inwestycja służąca życiu i zdrowiu ludzi, lub obronności ( tak w skrócie). Decyzja srodowiskowa i tak powinna być wydawana, bo o tym mówi ustawa.... rozwiń
Avatar
KRisS / 11 grudnia 2008 o 11:18
0
To trochę chyba nie po kolei robią, a organizacje ekologiczne już powiadomione o konsultacjach?
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo

Tomasz Wójtowicz świętował jubileusz 65-lecia na sportowo 0 0

Największe triumfy święcił w latach 70. i na stałe wpisał się do annałów światowej siatkówki. Tomasz Wójtowicz świętował swoje 65. urodziny w hali Globus razem z kibicami podczas meczu Asseco Resovii Rzeszów z Cerrad Czarnymi Radom.

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie

130 terytorialsów złoży przysięgę na pl. Zamkowym w Lublinie 0 0

W najbliższą niedzielę 130 terytorialsów złoży przysięgę na placu Zamkowym w Lublinie, w przededniu 100. rocznicy urodzin patrona mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Ceremonia rozpocznie się w samo południe.

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski" 27 6

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty

Zamiast do rolnika, zadzwonił do dziennikarza o tym samym nazwisku. Teraz ma kłopoty 22 7

„Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać?” – miał zapytać swojego rozmówcę lekarz weterynarii. Chodziło o próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Weterynarz sądził, że rozmawia z rolnikiem, ale przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy
galeria

Tydzień innowacji w Lublinie. Leczenie światłem i samochody bez kierowcy 0 1

W każdej sekundzie do internetu podłączana jest setka urządzeń. Nasze mózgi w ciągu roku przetwarzają tyle danych, co mózgi naszych dziadków w ciągu całego życia. Materiały przyszłości to te, które można dalej przetwarzać i łatwo utylizować. A po autach elektrycznych, napędzanych wodorem, na drogi wyjechały samochody bez kierowcy.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 5 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 23 50

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 6

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 4

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 40 54

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 11 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 15

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 4

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!