Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 grudnia 2008 r.
19:19
Edytuj ten wpis

Obwodnica Lublina zmieniła trasę?

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 19 A A

Pojawił się nowy wariant obwodnicy Lublina - zaalarmowali nas wczoraj wzburzeni mieszkańcy podlubelskiej Wólki. - Do tej pory istniał tylko jeden projekt. I na tej podstawie budowaliśmy domy i planowaliśmy przyszłość - mówią.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W gminach, przez które będzie przebiegać obwodnica Lublina, zostały wyłożone szczegółowe plany trasy. W Wólce i Jastkowie zawrzało. Największe zmiany pojawiły się od węzła Lubartów do węzła Witosa i między węzłami Bogucin i Dąbrowica.

- Od lat ludzie wiedzieli, którędy będzie szła droga. A tymczasem na planie, obok starej, jest wytyczona druga wersja przebiegu dwupasmówki. Teraz będę ją miał pod samymi oknami - denerwuje się Zenon Błasik z Wólki.

Skąd się wziął drugi wariant? - Od listopada obowiązują nowe przepisy dotyczące takich inwestycji - tłumaczy Zbigniew Szepietowski, zastępca dyr. lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie.

Teraz GDDKiA, choć ma pozwolenie na budowę obwodnicy zgodnie z pierwotnym planem to, aby ruszyć z inwestycją potrzebuje zezwolenia środowiskowego.

- A żeby je uzyskać, musimy mieć alternatywny projekt przebiegu drogi w rejonach obszarów Natura 2000 i przedstawić go do konsultacji mieszkańcom - mówi Szepietowski.

Dodaje, że to także warunek do ubiegania się o unijne dofinansowanie. Jednocześnie uspokaja. - Wszelkie analizy niezależnych eksportów oraz oceny finansowe przemawiają za realizacją pierwotnego wariantu. Tym bardziej, że 20 proc. nieruchomości w tym rejonie zostało już wykupionych.

Przeciwni nowemu przebiegowi obwodnicy są m.in. mieszkańcy gmin Jastków i Wólka. - Bo wszyscy planowali przyszłość kierując się starą koncepcją. Kupowali tu ziemię i budowali się - mówią.

Wspiera ich samorząd. - Do wyburzenia pójdzie bardzo dużo domów - potwierdza Ewa Flis, sekretarz gminy Wólka. - A z myślą o pierwszym wariancie zostały już uzbrojone grunty.

Konsultacje społeczne potrwają do 22 grudnia. Ich wyniki na przełomie stycznia i lutego trafią do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. - Trzy miesiące później dyrekcja zdecyduje, który wariant będzie realizowany - dodaje Szepietowski.

- Przy podjęciu decyzji środowiskowej bierzemy pod uwagę aspekty ekologiczne, ale również i społeczne - mówi Beata Sielewicz, szefowa RDOŚ w Lublinie.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Filip.S. / 14 kwietnia 2009 o 01:09
0
Ciągle czytam to samo. Tylko bicie piany. Czy ktoś może polecić kancelarię adwokacką, która podejmie się reprezentacji moich interesów w starciu z GDDKiA i innymi urzędami? Czy są w tym mieście odważni adwokaci, którym się jeszcze chce coś zrobić? Napiszcie na tym forum jeżeli znacie takich ludzi ale nie tych, o których krążą tylko legendy.
Avatar
Gość / 5 marca 2009 o 10:32
0
Dajcie żyć tym ludziom z Konopnicy !!! Mają rację !!!

[i]
Po co komu obwodnica na granicach miasta - za 10 lat zanim ją skończą a Lublin się rozrośnie to trzeba będzie kombinować i budować nową dalej.


A jak myślicie - KTO ma w tym interes, żeby forsować nowe wersje obwodnicy, zamiast według najstarszej i najlepszej koncepcji z 1998r. ???


Pewnie "ta grupa trzymająca władzę w Lublinie", której wysługują się pismaki przedstawiające ich racje !!!


... a może przejrzeć, KTO w ostatnich latach nakupił działek w różnych miejscach i KTO najwięcej zarobi na wytyczeniu nowej obwodnicy ............


POD ROZWAGĘ i DO SPRAWDZENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

a co z 13 ha lasu do wyciecia ???????????????????

czy pro ekologiczna unia dofinansuje obwodnicę przez las nie takie inwestycje powstrzymano ze wzgledu na ochrone środowiska
Dajcie żyć tym ludziom z Konopnicy !!! Mają rację !!!

[i]
Po co komu obwodnica na granicach miasta - za 10 lat zanim ją skończą a Lublin się rozrośnie to trzeba będzie kombinować i budować nową dalej.


A jak myślicie - KTO ma w tym interes, żeby forsować nowe wersje obwodnicy, zamiast według najstarszej i najlepszej koncepcji z 1998r. ???


Pewnie "ta grupa trzymająca władzę w Lublinie", której wysługują się pismaki przedstawiające ich racje &#... rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2009 o 21:40
0
półtora melona wyceniam, ale Cie nie stać mieszkancu bloku na uboczu
Avatar
Gość / 25 lutego 2009 o 17:59
0
KONOPNICZANKA napisał:
w Konopnicy obwodnica ma isc przez osiedle domkow jednorodzinnych i "projektanci" tych cudownych planów leją na nas!!!!! Ta gmina to przedmieście Lublina, mieszczuchy uciekają z miasta i budują się u nas w gminie a te BARANY planują w tym miejscu obwodnicę.... CHORE !!!! POPROSTU CHORE !!!! Zamiast puścić to po jakiś polach, zabitych wsiach to oni puszczają przez przedmieścia Lublina! Ale dopóki możemy to będziemy się odwoływać do wszystkich świętych i nie damy się !! Nie zamierzam sąsiadować z obwodnicą !!!!!!!!!

TO SPRZEDAJ MI CHATE ZA MELONA, JAK PEWNIE NA TYM ZADUPIU CENISZ I Z GLOWY.
ote>
TO SPRZEDAJ MI CHATE ZA MELONA, JAK PEWNIE NA TYM ZADUPIU CENISZ I Z GLOWY. rozwiń
Avatar
KONOPNICZANKA / 16 lutego 2009 o 14:05
0
mieszkańcy marysina napisał:
Stanowczo sprzeciwiamy się jako mieszkańcy Marysina gmina Jastków zmianie trasy obwodnicy. W nowym wariancie trasa przebiega przez nowe osiedle domków jednorodzinnych. Nikt z nas nie wiedział o zmianie trasy obwodnicy. Spowoduje to wzrost hałasu, zanieczyszczenia powietrza, konieczność wyburzenia domów i wywołało już wzburzenie w społeczeństwie gminy Jastków. Wielu z nas nie wiedziało o zmianach i wybudowało nowe domy za dorobek swojego życia. Spokój nasz został zakłócony w znacznym stopniu. Nie uspokajają nas zapewnienia, że to tylko wariant teoretyczny. Będziemy protestować przeciwko takiemu rozwiązaniu. Pierwszy wariant był nam znany od lat i był umieszczony w planie zagospodarowania przestrzennego gminy Jastków. Kierując się tym planem dokonywaliśmy zakupu działek i budowy domów na które gmina wydawała pozwolenia. Pierwszy wariant przebiega poza terenami zabudowanymi, które w znacznej części zostały już wykupione. Dlaczego więc kieruje się trasę obwodnicy na tereny o gęstej zabudowie, gdzie trzeba wyburzać nowe domy i koszty budowy obwodnicy będą znacznie wyższe? Czy ktoś się liczy z ludźmi? Żądamy kategorycznie powrotu do pierwszej wersji projektu. Będzie taniej obędzie się bez niepokojów społecznych.



w Konopnicy obwodnica ma isc przez osiedle domkow jednorodzinnych i "projektanci" tych cudownych planów leją na nas!!!!! Ta gmina to przedmieście Lublina, mieszczuchy uciekają z miasta i budują się u nas w gminie a te BARANY planują w tym miejscu obwodnicę.... CHORE !!!! POPROSTU CHORE !!!! Zamiast puścić to po jakiś polach, zabitych wsiach to oni puszczają przez przedmieścia Lublina! Ale dopóki możemy to będziemy się odwoływać do wszystkich świętych i nie damy się !! Nie zamierzam sąsiadować z obwodnicą !!!!!!!!!



w Konopnicy obwodnica ma isc przez osiedle domkow jednorodzinnych i "projektanci" tych cudownych planów leją na nas!!!!! Ta gmina to przedmieście Lublina, mieszczuchy uciekają z miasta i budują się u nas w gminie a te BARANY planują w tym miejscu obwodnicę.... CHORE !!!! POPROSTU CHORE !!!! Zamiast puścić to po jakiś polach, zabitych wsiach to oni puszczają przez przedmieścia Lublina! Ale dopóki możemy to będziemy się odwoływać do ws... rozwiń
Avatar
mieszkańcy marysina / 21 grudnia 2008 o 13:58
0
Stanowczo sprzeciwiamy się jako mieszkańcy Marysina gmina Jastków zmianie trasy obwodnicy. W nowym wariancie trasa przebiega przez nowe osiedle domków jednorodzinnych. Nikt z nas nie wiedział o zmianie trasy obwodnicy. Spowoduje to wzrost hałasu, zanieczyszczenia powietrza, konieczność wyburzenia domów i wywołało już wzburzenie w społeczeństwie gminy Jastków. Wielu z nas nie wiedziało o zmianach i wybudowało nowe domy za dorobek swojego życia. Spokój nasz został zakłócony w znacznym stopniu. Nie uspokajają nas zapewnienia, że to tylko wariant teoretyczny. Będziemy protestować przeciwko takiemu rozwiązaniu. Pierwszy wariant był nam znany od lat i był umieszczony w planie zagospodarowania przestrzennego gminy Jastków. Kierując się tym planem dokonywaliśmy zakupu działek i budowy domów na które gmina wydawała pozwolenia. Pierwszy wariant przebiega poza terenami zabudowanymi, które w znacznej części zostały już wykupione. Dlaczego więc kieruje się trasę obwodnicy na tereny o gęstej zabudowie, gdzie trzeba wyburzać nowe domy i koszty budowy obwodnicy będą znacznie wyższe? Czy ktoś się liczy z ludźmi? Żądamy kategorycznie powrotu do pierwszej wersji projektu. Będzie taniej obędzie się bez niepokojów społecznych.
Stanowczo sprzeciwiamy się jako mieszkańcy Marysina gmina Jastków zmianie trasy obwodnicy. W nowym wariancie trasa przebiega przez nowe osiedle domków jednorodzinnych. Nikt z nas nie wiedział o zmianie trasy obwodnicy. Spowoduje to wzrost hałasu, zanieczyszczenia powietrza, konieczność wyburzenia domów i wywołało już wzburzenie w społeczeństwie gminy Jastków. Wielu z nas nie wiedziało o zmianach i wybudowało nowe domy za dorobek swojego życia. Spokój nasz został zakłócony w znacznym stopniu. Nie uspokajają nas zapewnienia, że to tylko warian... rozwiń
Avatar
Filip / 20 grudnia 2008 o 08:22
0
sikorówka napisał:
Tak deb***nej koncepcji przebiegu obwodnicy przez Kolonię Pliszczyn gm. Wólka Lubelska świat nie widział!!! Trasa szybkiego ruchu ma przebiegać w odległości 10m!!!!!! od najbliższych zabudowań osiedla domków jednorodzinnych tzw. "sikorówki" w Kolonii Pliszczyn. Na domiar złego jedyne połączenie tegoż osiedla z Lublinem czyli przedłużenie ul. Dożynkowej, dodam że niedawno kosztem dużych pieniędzy gm. Wólki Lubelskiej i m. Lublin odnowionej z pięknym asfaltem i tu rrrrewelacja!!!!! ma być zasypana!!!! wysokim 11 metrowym nasypem. Ma być ślepą ulicą! W koncepcji wielkich strategów GDDiA nowe połączenie ma być gdzie indziej wybudowane za potężne pieniądze samorządów. Takiej głupoty to świat chyba nie widział, tym bardziej że śmiało można wybudować dużo mniejszym kosztem tzw. tunel zasypowy podobny do zrealizowanych w Lublinie tuneli nad ul. Północną. Ale myślenie "wielkich budowniczych" GDDiA nie ma nic wspólnego z koncepcją budowy "Przyjaznego i taniego Państwa Obywatelskiego". Znowu z głupoty urzędników powstanie żródło i zarzewie nowego niepokoju społecznego!!! przy budowie tak potrzebnej dla Lublina obwodnicy.

Bo ci, którzy projektują muszą też projektować dochody swoje i swoich partnerów biznesowych. za Rudnik nikt chyba nie siedzi. nic nie dzieje się w oderwaniu od kasy. popatrz na operaty, które trafiają do GDDKiA. nikt w nie nie zagląda a to przecież w oparciu o nie dokonywany jest wykup za nasze budżetowe pieniądze.

Bo ci, którzy projektują muszą też projektować dochody swoje i swoich partnerów biznesowych. za Rudnik nikt chyba nie siedzi. nic nie dzieje się w oderwaniu od kasy. popatrz na operaty, które trafiają do GDDKiA. nikt w nie nie zagląda a to przecież w oparciu o nie dokonywany jest wykup za nasze budżetowe pieniądze. rozwiń
Avatar
janusz / 11 grudnia 2008 o 17:52
0
panie Grrr ty jesteś nie z Lubelszczyzny DURNIU Lublin to prastare polskie miasto i nie oplówaj GO
Avatar
ktosik / 11 grudnia 2008 o 14:34
0
Tak sobie czytam raz jeszcze artykuł i coś mi się tu nie zgadza. Nie jest potrzebny alternatywny plan budowy obwodnicy, ani autor artykułu ani Szepietowski nie poczytali chyba ustawy. Problemem jest obszar Natura 2000, bo o to w tym chodzi. Mając na mysli alternatywę ustawa mówi, że inwestycja może być zlokalizowana przy obszarze Natura 2000, tylko wtedy gdy nie ma dla niej alternatywy, gdy jest to inwestycja służąca życiu i zdrowiu ludzi, lub obronności ( tak w skrócie). Decyzja srodowiskowa i tak powinna być wydawana, bo o tym mówi ustawa. Ustawa wymaga też konsultacji społecznych. O wszystkim tym towarzystwo urzędnicze, nie dość że zapomniało, to jeszcze alternatywy im się pomylili. Chyba, że coś się zmieniło w ostatnich dwóch tygodniach.
Tak sobie czytam raz jeszcze artykuł i coś mi się tu nie zgadza. Nie jest potrzebny alternatywny plan budowy obwodnicy, ani autor artykułu ani Szepietowski nie poczytali chyba ustawy. Problemem jest obszar Natura 2000, bo o to w tym chodzi. Mając na mysli alternatywę ustawa mówi, że inwestycja może być zlokalizowana przy obszarze Natura 2000, tylko wtedy gdy nie ma dla niej alternatywy, gdy jest to inwestycja służąca życiu i zdrowiu ludzi, lub obronności ( tak w skrócie). Decyzja srodowiskowa i tak powinna być wydawana, bo o tym mówi ustawa.... rozwiń
Avatar
KRisS / 11 grudnia 2008 o 11:18
0
To trochę chyba nie po kolei robią, a organizacje ekologiczne już powiadomione o konsultacjach?
Avatar
Filip.S. / 14 kwietnia 2009 o 01:09
0
Ciągle czytam to samo. Tylko bicie piany. Czy ktoś może polecić kancelarię adwokacką, która podejmie się reprezentacji moich interesów w starciu z GDDKiA i innymi urzędami? Czy są w tym mieście odważni adwokaci, którym się jeszcze chce coś zrobić? Napiszcie na tym forum jeżeli znacie takich ludzi ale nie tych, o których krążą tylko legendy.
Avatar
Gość / 5 marca 2009 o 10:32
0
Dajcie żyć tym ludziom z Konopnicy !!! Mają rację !!!

[i]
Po co komu obwodnica na granicach miasta - za 10 lat zanim ją skończą a Lublin się rozrośnie to trzeba będzie kombinować i budować nową dalej.


A jak myślicie - KTO ma w tym interes, żeby forsować nowe wersje obwodnicy, zamiast według najstarszej i najlepszej koncepcji z 1998r. ???


Pewnie "ta grupa trzymająca władzę w Lublinie", której wysługują się pismaki przedstawiające ich racje !!!


... a może przejrzeć, KTO w ostatnich latach nakupił działek w różnych miejscach i KTO najwięcej zarobi na wytyczeniu nowej obwodnicy ............


POD ROZWAGĘ i DO SPRAWDZENIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!

a co z 13 ha lasu do wyciecia ???????????????????

czy pro ekologiczna unia dofinansuje obwodnicę przez las nie takie inwestycje powstrzymano ze wzgledu na ochrone środowiska
Dajcie żyć tym ludziom z Konopnicy !!! Mają rację !!!

[i]
Po co komu obwodnica na granicach miasta - za 10 lat zanim ją skończą a Lublin się rozrośnie to trzeba będzie kombinować i budować nową dalej.


A jak myślicie - KTO ma w tym interes, żeby forsować nowe wersje obwodnicy, zamiast według najstarszej i najlepszej koncepcji z 1998r. ???


Pewnie "ta grupa trzymająca władzę w Lublinie", której wysługują się pismaki przedstawiające ich racje &#... rozwiń
Avatar
Gość / 25 lutego 2009 o 21:40
0
półtora melona wyceniam, ale Cie nie stać mieszkancu bloku na uboczu
Avatar
Gość / 25 lutego 2009 o 17:59
0
KONOPNICZANKA napisał:
w Konopnicy obwodnica ma isc przez osiedle domkow jednorodzinnych i "projektanci" tych cudownych planów leją na nas!!!!! Ta gmina to przedmieście Lublina, mieszczuchy uciekają z miasta i budują się u nas w gminie a te BARANY planują w tym miejscu obwodnicę.... CHORE !!!! POPROSTU CHORE !!!! Zamiast puścić to po jakiś polach, zabitych wsiach to oni puszczają przez przedmieścia Lublina! Ale dopóki możemy to będziemy się odwoływać do wszystkich świętych i nie damy się !! Nie zamierzam sąsiadować z obwodnicą !!!!!!!!!

TO SPRZEDAJ MI CHATE ZA MELONA, JAK PEWNIE NA TYM ZADUPIU CENISZ I Z GLOWY.
ote>
TO SPRZEDAJ MI CHATE ZA MELONA, JAK PEWNIE NA TYM ZADUPIU CENISZ I Z GLOWY. rozwiń
Avatar
KONOPNICZANKA / 16 lutego 2009 o 14:05
0
mieszkańcy marysina napisał:
Stanowczo sprzeciwiamy się jako mieszkańcy Marysina gmina Jastków zmianie trasy obwodnicy. W nowym wariancie trasa przebiega przez nowe osiedle domków jednorodzinnych. Nikt z nas nie wiedział o zmianie trasy obwodnicy. Spowoduje to wzrost hałasu, zanieczyszczenia powietrza, konieczność wyburzenia domów i wywołało już wzburzenie w społeczeństwie gminy Jastków. Wielu z nas nie wiedziało o zmianach i wybudowało nowe domy za dorobek swojego życia. Spokój nasz został zakłócony w znacznym stopniu. Nie uspokajają nas zapewnienia, że to tylko wariant teoretyczny. Będziemy protestować przeciwko takiemu rozwiązaniu. Pierwszy wariant był nam znany od lat i był umieszczony w planie zagospodarowania przestrzennego gminy Jastków. Kierując się tym planem dokonywaliśmy zakupu działek i budowy domów na które gmina wydawała pozwolenia. Pierwszy wariant przebiega poza terenami zabudowanymi, które w znacznej części zostały już wykupione. Dlaczego więc kieruje się trasę obwodnicy na tereny o gęstej zabudowie, gdzie trzeba wyburzać nowe domy i koszty budowy obwodnicy będą znacznie wyższe? Czy ktoś się liczy z ludźmi? Żądamy kategorycznie powrotu do pierwszej wersji projektu. Będzie taniej obędzie się bez niepokojów społecznych.



w Konopnicy obwodnica ma isc przez osiedle domkow jednorodzinnych i "projektanci" tych cudownych planów leją na nas!!!!! Ta gmina to przedmieście Lublina, mieszczuchy uciekają z miasta i budują się u nas w gminie a te BARANY planują w tym miejscu obwodnicę.... CHORE !!!! POPROSTU CHORE !!!! Zamiast puścić to po jakiś polach, zabitych wsiach to oni puszczają przez przedmieścia Lublina! Ale dopóki możemy to będziemy się odwoływać do wszystkich świętych i nie damy się !! Nie zamierzam sąsiadować z obwodnicą !!!!!!!!!



w Konopnicy obwodnica ma isc przez osiedle domkow jednorodzinnych i "projektanci" tych cudownych planów leją na nas!!!!! Ta gmina to przedmieście Lublina, mieszczuchy uciekają z miasta i budują się u nas w gminie a te BARANY planują w tym miejscu obwodnicę.... CHORE !!!! POPROSTU CHORE !!!! Zamiast puścić to po jakiś polach, zabitych wsiach to oni puszczają przez przedmieścia Lublina! Ale dopóki możemy to będziemy się odwoływać do ws... rozwiń
Avatar
mieszkańcy marysina / 21 grudnia 2008 o 13:58
0
Stanowczo sprzeciwiamy się jako mieszkańcy Marysina gmina Jastków zmianie trasy obwodnicy. W nowym wariancie trasa przebiega przez nowe osiedle domków jednorodzinnych. Nikt z nas nie wiedział o zmianie trasy obwodnicy. Spowoduje to wzrost hałasu, zanieczyszczenia powietrza, konieczność wyburzenia domów i wywołało już wzburzenie w społeczeństwie gminy Jastków. Wielu z nas nie wiedziało o zmianach i wybudowało nowe domy za dorobek swojego życia. Spokój nasz został zakłócony w znacznym stopniu. Nie uspokajają nas zapewnienia, że to tylko wariant teoretyczny. Będziemy protestować przeciwko takiemu rozwiązaniu. Pierwszy wariant był nam znany od lat i był umieszczony w planie zagospodarowania przestrzennego gminy Jastków. Kierując się tym planem dokonywaliśmy zakupu działek i budowy domów na które gmina wydawała pozwolenia. Pierwszy wariant przebiega poza terenami zabudowanymi, które w znacznej części zostały już wykupione. Dlaczego więc kieruje się trasę obwodnicy na tereny o gęstej zabudowie, gdzie trzeba wyburzać nowe domy i koszty budowy obwodnicy będą znacznie wyższe? Czy ktoś się liczy z ludźmi? Żądamy kategorycznie powrotu do pierwszej wersji projektu. Będzie taniej obędzie się bez niepokojów społecznych.
Stanowczo sprzeciwiamy się jako mieszkańcy Marysina gmina Jastków zmianie trasy obwodnicy. W nowym wariancie trasa przebiega przez nowe osiedle domków jednorodzinnych. Nikt z nas nie wiedział o zmianie trasy obwodnicy. Spowoduje to wzrost hałasu, zanieczyszczenia powietrza, konieczność wyburzenia domów i wywołało już wzburzenie w społeczeństwie gminy Jastków. Wielu z nas nie wiedziało o zmianach i wybudowało nowe domy za dorobek swojego życia. Spokój nasz został zakłócony w znacznym stopniu. Nie uspokajają nas zapewnienia, że to tylko warian... rozwiń
Avatar
Filip / 20 grudnia 2008 o 08:22
0
sikorówka napisał:
Tak deb***nej koncepcji przebiegu obwodnicy przez Kolonię Pliszczyn gm. Wólka Lubelska świat nie widział!!! Trasa szybkiego ruchu ma przebiegać w odległości 10m!!!!!! od najbliższych zabudowań osiedla domków jednorodzinnych tzw. "sikorówki" w Kolonii Pliszczyn. Na domiar złego jedyne połączenie tegoż osiedla z Lublinem czyli przedłużenie ul. Dożynkowej, dodam że niedawno kosztem dużych pieniędzy gm. Wólki Lubelskiej i m. Lublin odnowionej z pięknym asfaltem i tu rrrrewelacja!!!!! ma być zasypana!!!! wysokim 11 metrowym nasypem. Ma być ślepą ulicą! W koncepcji wielkich strategów GDDiA nowe połączenie ma być gdzie indziej wybudowane za potężne pieniądze samorządów. Takiej głupoty to świat chyba nie widział, tym bardziej że śmiało można wybudować dużo mniejszym kosztem tzw. tunel zasypowy podobny do zrealizowanych w Lublinie tuneli nad ul. Północną. Ale myślenie "wielkich budowniczych" GDDiA nie ma nic wspólnego z koncepcją budowy "Przyjaznego i taniego Państwa Obywatelskiego". Znowu z głupoty urzędników powstanie żródło i zarzewie nowego niepokoju społecznego!!! przy budowie tak potrzebnej dla Lublina obwodnicy.

Bo ci, którzy projektują muszą też projektować dochody swoje i swoich partnerów biznesowych. za Rudnik nikt chyba nie siedzi. nic nie dzieje się w oderwaniu od kasy. popatrz na operaty, które trafiają do GDDKiA. nikt w nie nie zagląda a to przecież w oparciu o nie dokonywany jest wykup za nasze budżetowe pieniądze.

Bo ci, którzy projektują muszą też projektować dochody swoje i swoich partnerów biznesowych. za Rudnik nikt chyba nie siedzi. nic nie dzieje się w oderwaniu od kasy. popatrz na operaty, które trafiają do GDDKiA. nikt w nie nie zagląda a to przecież w oparciu o nie dokonywany jest wykup za nasze budżetowe pieniądze. rozwiń
Avatar
janusz / 11 grudnia 2008 o 17:52
0
panie Grrr ty jesteś nie z Lubelszczyzny DURNIU Lublin to prastare polskie miasto i nie oplówaj GO
Avatar
ktosik / 11 grudnia 2008 o 14:34
0
Tak sobie czytam raz jeszcze artykuł i coś mi się tu nie zgadza. Nie jest potrzebny alternatywny plan budowy obwodnicy, ani autor artykułu ani Szepietowski nie poczytali chyba ustawy. Problemem jest obszar Natura 2000, bo o to w tym chodzi. Mając na mysli alternatywę ustawa mówi, że inwestycja może być zlokalizowana przy obszarze Natura 2000, tylko wtedy gdy nie ma dla niej alternatywy, gdy jest to inwestycja służąca życiu i zdrowiu ludzi, lub obronności ( tak w skrócie). Decyzja srodowiskowa i tak powinna być wydawana, bo o tym mówi ustawa. Ustawa wymaga też konsultacji społecznych. O wszystkim tym towarzystwo urzędnicze, nie dość że zapomniało, to jeszcze alternatywy im się pomylili. Chyba, że coś się zmieniło w ostatnich dwóch tygodniach.
Tak sobie czytam raz jeszcze artykuł i coś mi się tu nie zgadza. Nie jest potrzebny alternatywny plan budowy obwodnicy, ani autor artykułu ani Szepietowski nie poczytali chyba ustawy. Problemem jest obszar Natura 2000, bo o to w tym chodzi. Mając na mysli alternatywę ustawa mówi, że inwestycja może być zlokalizowana przy obszarze Natura 2000, tylko wtedy gdy nie ma dla niej alternatywy, gdy jest to inwestycja służąca życiu i zdrowiu ludzi, lub obronności ( tak w skrócie). Decyzja srodowiskowa i tak powinna być wydawana, bo o tym mówi ustawa.... rozwiń
Avatar
KRisS / 11 grudnia 2008 o 11:18
0
To trochę chyba nie po kolei robią, a organizacje ekologiczne już powiadomione o konsultacjach?
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 listopada 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 listopada 2018 roku 0 1

Po policjantach czas na nauczycieli. Chcą 1000 zł podwyżki. Pójdą na zwolnienia lekarskie?

Po policjantach czas na nauczycieli. Chcą 1000 zł podwyżki. Pójdą na zwolnienia lekarskie? 0 35

Nauczyciele, to kolejna grupa zawodowa domagająca się podwyżek – o 1000 zł. Pedagodzy rozważają masowo branie zwolnień lekarskich w trakcie egzaminów ósmoklasistów, gimnazjalnych i matur. Manewr z L4 przyniósł już sukces policjantom – dostali to, co chcieli

Cztery nowe karetki. Trafią do Chełma, Krasnegostawu i Włodawy

Cztery nowe karetki. Trafią do Chełma, Krasnegostawu i Włodawy 0 4

Wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek i wojewoda lubelski Przemysław Czarnek osobiście przekazali chełmskiej Stacji Ratownictwa Medycznego cztery nowe karetki. Dwie zostaną w Chełmie, dwie trafią do Krasnegostawu i Włodawy

Podwyżki cen prądu mogą być nawet dwucyfrowe. O ile może podrożeć od 1 stycznia?

Podwyżki cen prądu mogą być nawet dwucyfrowe. O ile może podrożeć od 1 stycznia? 82 23

Wszyscy sprzedawcy energii elektrycznej złożyli już wnioski o wprowadzenie w nowym roku podwyżek dla klientów indywidualnych. Szczegóły są negocjowane z Urzędem Regulacji Energetyki, ale mówi się o wzroście od 20 do 40 procent.

Chełm: Remont odcinka krajowej dwunastki miał ruszyć, ale się opóźni

Chełm: Remont odcinka krajowej dwunastki miał ruszyć, ale się opóźni 1 3

Remont odcinka krajowej „dwunastki” w granicach miasta miał ruszyć jeszcze w tym miesiącu. Już jednak wiadomo, że drogowcy wejdą na plac budowy najwcześniej w lutym

Na Marszu Równości doszło do znieważenia godła państwowego? Sprawdza to policja

Na Marszu Równości doszło do znieważenia godła państwowego? Sprawdza to policja 106 9

Czy podczas Marszu Równości w Lublinie doszło do publicznego znieważania godła państwowego? To sprawdza policja. Chodzi o baner z orłem na tęczowym tle.

Śmiertelne potrącenie. 72-latka zginęła pod kołami auta

Śmiertelne potrącenie. 72-latka zginęła pod kołami auta 8 1

W miejscowości Struża (pow. świdnicki) doszło do tragicznego wypadku. Zginęła kobieta.

Grzegorz Krychowiak środkowym obrońcą w reprezentacji Polski? (wideo)
film

Grzegorz Krychowiak środkowym obrońcą w reprezentacji Polski? (wideo) 1 1

Piłkarska reprezentacja Polski ostatnio zawodzi. Biało-czerwoni nie wygrali jeszcze mecz za kadencji Jerzego Brzęczka, a szwankuje m.in. defensywa, która nie stanowi monolitu. Czy na środku obrony może zostać wypróbowany nominalny pomocnik Grzegorz Krychowiak?

Dotychczasowy zastępca prezydenta Żuka trafi do zarządu miejskiej spółki?

Dotychczasowy zastępca prezydenta Żuka trafi do zarządu miejskiej spółki? 33 43

Krzysztof Komorski, dotychczasowy zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i relacji zewnętrznych ma dostać stanowisko w zarządzie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – dowiadujemy się nieoficjalnie.

Zielona energia. Lubelskie przoduje w pozyskiwaniu funduszy w tej dziedzinie

Zielona energia. Lubelskie przoduje w pozyskiwaniu funduszy w tej dziedzinie 12 6

W Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym trwa montaż instalacji fotowoltaicznej. Nasze województwo przoduje w pozyskiwaniu dofinansowania na cele związane z odnawialnymi źródłami energii

AMD Radeon RX 590: Nowe karty graficzne. Z 3 grami za darmo

AMD Radeon RX 590: Nowe karty graficzne. Z 3 grami za darmo 0 0

Sugerowana cena nowych kart AMD Radeon RX 590 to 279 dolarów. A w pakiecie dostaniemy jeszcze trzy gry: Resident Evil 2, Devil May Cry 5 oraz Tom Clancy’s The Division 2.

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem

Wielki koncert w CSK. Kilkuset muzyków zagra dla Marysi, która walczy z nowotworem 12 3

Lubelscy artyści włączają się w walkę o życie i zdrowie niespełna 3-letniej Marysi Szlązak ze Świdnika, chorej na nowotwór móżdżku. Podczas niedzielnego Wielkiego Koncertu Charytatywnego dla Marysi w Centrum Spotkania Kultur wystąpi kilkuset muzyków. Można już kupić bilety

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17

Motor Lublin blisko awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-17 17 1

Blisko promocji do Centralnej Ligi Juniorów U-17 są także piłkarze Motoru. Lublinianie w pierwszym starciu barażowym z SMS Jarosław pokonali rywali na ich boisku aż 5:1. A to stawia ich w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach
23 listopada 2018, 19:00

Krzysztof Jahns wystąpi w Puławach 0 0

The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na stand-up w wykonaniu komika Krzysztofa Jahnsa. Wydarzenie odbędzie się 23 listopada o godz. 19.

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól

Kierowcy ciężarówek utknęli na całą noc. Piaskarka nie przyjechała, sami kupili sól 3 19

Kierowcy 20 ciężarówek nie będą mile wspominać nocy z niedzieli na poniedziałek. Przez opady śniegu i brak reakcji drogowców utknęli na całą noc Tarnawce. Ciężarówki nie mogły podjechać pod ośnieżony podjazd na drodze 842. Piaskarek nie było, więc sami kupili sól.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!