Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 sierpnia 2011 r.
11:13
Edytuj ten wpis

Ogród Botaniczny: Prawie połowa pracowników do zwolnienia

Autor: Zdjęcie autora Pit
0 10 A A
Ogród Botaniczny
Ogród Botaniczny

21 z 50 pracowników Ogrodu Botanicznego UMCS straci pracę. Uczelnia tłumaczy zwolnienia szukaniem oszczędności. – Tutaj praca ma charakter sezonowy, pomimo zwolnień ogród będzie funkcjonował jak do tej pory – zapewniają władze UMCS.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
>> Nowa wersja portalu DziennikWschodni.pl - przetestuj i wyślij opinię
– Pracuję w ogrodzie od 39 lat, budowałam go od podstaw, a teraz dostałam taką nagrodę od władz UMCS – skarży się Teresa Kosior. Wczoraj rano od dyrektor Ogrodu Botanicznego dowiedziała się, że zostanie zwolniona.

– We wtorek od władz UMCS otrzymaliśmy listę członków naszego związku, którzy mieli być zwolnieni. Kiedy zadzwoniłem do ogrodu nikt nie wiedział o tym, dyrektor placówki dopiero po moim telefonie postanowiła poinformować pracowników – mówi Jerzy Kaczor z NSZZ Solidarność na UMCS.

Pracę według planów władz uczelni ma stracić 21 pracowników z 50 zatrudnionych.

– Działania te związane są z reorganizacją całej uczelni oraz poszukiwaniem oszczędności w obliczu już zaznaczającego się niżu demograficznego – tłumaczy Anna Guzowska, rzecznik Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej.

– Ogród intensywnie działa przez kilka miesięcy. Pracy nie stracą osoby, które są tam niezbędne przez cały rok. Przy podejmowaniu tej decyzji sprawdzaliśmy, czyja praca ma charakter sezonowy i tym osobom wręczone będą wypowiedzenia - dodaje.

– Największym obciążeniem finansowym dla ogrodu jest fundusz płacowy – tłumaczy Grażyna Szymczyk, dyrektor Ogrodu Botanicznego.

– Chcemy przejść na inny system pracy, żeby zmniejszyć koszty. Dla zwiedzających nasza placówka jest otwarta od marca do listopada, w tym czasie chcemy zatrudniać więcej osób. Jednak sezonowo, nie na stałe.

Pracownicy mają otrzymać wypowiedzenia do końca miesiąca. – Osoby te otrzymają trzymiesięczne odprawy, gdyż przyczyny zwolnień leżą po stronie zakładu pracy – zaznacza Guzowska.

– Nie sądziłam, że ja mogę znaleźć się na liście zwolnionych, podnoszę swoje kwalifikacje, jestem teraz na studiach – ocenia Kazimiera Bryda. – Przez cały rok mamy, co robić. W zimie opisujemy rośliny, wymieniamy się nasionami z ogrodami całego świata, jesteśmy w pracy 8 godzin dziennie.

Uczelnia zapewnia, że pomimo zwolnień jakość oferty placówki nie zmieni się. – Ogród będzie działał bez zakłóceń – dodaje Guzowska.

Za pracownikami, którzy mają być zwolnieni wstawiły się związki zawodowe. – Skierowaliśmy pismo do rektora, w którym sprzeciwiamy się zwolnieniom – mówi Jerzy Kaczor.

Pracownicy chcieli spotkać się wczoraj z władzami UMCS. Ani kanclerz, ani rektor nie znaleźli dla nich czasu.

Według szacunków UMCS zastąpienie pracowników całorocznych sezonowymi może uczelni dać rocznie 250 tys. zł oszczędności netto.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Juryd / 18 sierpnia 2011 o 06:23
0
W ogrodzie potrzebny jest dyrektor bo ta osoba co jest do niczego sie nie nadaje, zniszczy tak piekny ogród
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2011 o 02:55
0
http://zielonagora.naszemiasto.pl/serwisy/lubuskie_perly_2011/glosowanie/904745,10-najciekawszych-atrakcji-turystycznych-glosowanie,galeria,1065579,id,t,tm,zid.html?ocena=1
Avatar
SYLWESTER / 18 sierpnia 2011 o 01:12
0
Najważniejsze to jest "kaleczenie" nazwiska Patronki Uniwersytetu UMSC !. Rektor , Profesorowie i nawet
a może przede wszystkim Studenci powinni WRESZCIE zadbać by Uniwersytet pisał prawidłowe Nazwisko Patronki.
Nasza Polska Wybitność Naukowa nazywała się MARIA SKŁODOWSKA . Po wyjściu zamąż za Francuza CURIE, przyjęła
nazwisko MARIA SKŁODOWSKA CURIE . Ale Rektorat Uniwersytetu czynią z Polki... Francuskę i piszą ...
MARIA CURIE SKŁODOWSKA czyli mylnie podają popularną nazwę Uniwersytetu UMCS a to jest błąd analfabetyczny!.
Jako że to Lubelska Uczelnia, to i My Lublinianie mamy prawo wystąpić do Rektoratu Uczelni o przyjęcie prawi
dłowego nazwiska Patronki Uniwersytetu na UNIWERSYTET MARI SKŁODOWSKIEJ CURIE (UMSC).
Niech wreszczcie cały świat akademicki prawidłowo nazywa Lubelski Uniwersytet UMSC . Dziękujemy !.
A odnośnie Ogrodu Botanicznego to proponuje Spotkanie Władz Miejskich z Elektoratem UMSC i Uniwersytetem
Rolniczym w celu ustalenia właściwego PATRONATU nad OGRODEM BOTANICZNYM . Dyskusja powinna się toczyć nad
propozycją przejęcia PATRONATU przez Uniwersytet Rolniczy i Urząd Miasta Lublina oraz poszukiwanie dodatko
wych wsparć finansowych na utrzymanie i wzbogacanie wzorcowego OGRODU BOTANICZNEGO W LUBLINIE.
NSZZ"SOLIDARNOŚĆ" powinna wspierać tę propozycję,bo ona zapewni dalszą pracę obecnym Pracownikom a w przysz
łości nawet tę kadrę pracowniczą może zwiększyć. Wszystko po to, aby LUBLIN z dnia na dzień był PIĘKNIEJSZY !.
SZCZĘŚĆ BOŻE MEMU MIASTU LUBLINOWI !.
Najważniejsze to jest "kaleczenie" nazwiska Patronki Uniwersytetu UMSC !. Rektor , Profesorowie i nawet
a może przede wszystkim Studenci powinni WRESZCIE zadbać by Uniwersytet pisał prawidłowe Nazwisko Patronki.
Nasza Polska Wybitność Naukowa nazywała się MARIA SKŁODOWSKA . Po wyjściu zamąż za Francuza CURIE, przyjęła
nazwisko MARIA SKŁODOWSKA CURIE . Ale Rektorat Uniwersytetu czynią z Polki... Francuskę i piszą ...
MARIA CURIE SKŁODOWSKA czyli mylnie podają popularną nazwę Uniwersytetu UM... rozwiń
Avatar
nora / 17 sierpnia 2011 o 23:05
0
W bataniku jest nie zle, lecz nogi mozna polamac.
Bede chodzic do Saskiego
Avatar
róża / 17 sierpnia 2011 o 23:03
0
Zostanie tylko SAS do relaksu
Avatar
nora / 17 sierpnia 2011 o 23:00
0
ale Botanik sie zrobil brzydki )))))))))
W tym roku syf ))))))))
A co bedzie za rok?
Widac, ze nowa wladza Ogrodu - "do dupy"
Avatar
Zombi / 17 sierpnia 2011 o 22:54
0
to jak teraz pozwalniaja, to mysla, ze bedzie piekny?
A co Dyrekcja Ogrodu na ta redukcje?
Moze sama wyjdzie z graca?
Ale wstyd )))))))))))))
Avatar
Róża / 17 sierpnia 2011 o 22:46
0
jezeli za ostatnie lata liczba pracujacych w Botaniku sie zmniejszyla o 15 osob i to widac po nim, ze jest zaniedbany, to co bedzie jak kolejnych 20 osob zwolna. Wstyd wladzom UMCS !!!
Palca nie przylozyli w jego rozwoj, a cala lape w jego niszczenie. W Botaniku pracuja robole za grosze, a Wladzy UMCS siedza na 2 stolkach biorac podwojne duze pobory - WSTYD )))))))) Tu trzeba zwalniac )))))))))
Avatar
Wiolka / 17 sierpnia 2011 o 22:14
0
Lubelski ogród botaniczny niestety jest w opłakanym stanie. Jest zaniedbany, zarośniety. Kilka rabatek od ulicy wyglada jako tako, a resztę szkoda ogladac. Lepiek pojechac do pierwszego lepszego centrum ogrodniczego, zeby zobaczyć jak ogród może być piękny. W lubelskim botaniku powinno wymienić się cala kadrę. Finanse finansami, ale tam nikt nie ma ani pomysłu ani poczucia ogrodniczej estetyki. Przykre ale prawdziwie :-(
Avatar
newpubj nancy / 17 sierpnia 2011 o 12:14
0
I słusznie! Niech rośliny same się podlewają i pielęgnują... Koło mnie nikt nie lata. A za dwa lata to nie będzie ogród a puszcza botaniczna... Komuś odbiła palma.
Avatar
Juryd / 18 sierpnia 2011 o 06:23
0
W ogrodzie potrzebny jest dyrektor bo ta osoba co jest do niczego sie nie nadaje, zniszczy tak piekny ogród
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2011 o 02:55
0
http://zielonagora.naszemiasto.pl/serwisy/lubuskie_perly_2011/glosowanie/904745,10-najciekawszych-atrakcji-turystycznych-glosowanie,galeria,1065579,id,t,tm,zid.html?ocena=1
Avatar
SYLWESTER / 18 sierpnia 2011 o 01:12
0
Najważniejsze to jest "kaleczenie" nazwiska Patronki Uniwersytetu UMSC !. Rektor , Profesorowie i nawet
a może przede wszystkim Studenci powinni WRESZCIE zadbać by Uniwersytet pisał prawidłowe Nazwisko Patronki.
Nasza Polska Wybitność Naukowa nazywała się MARIA SKŁODOWSKA . Po wyjściu zamąż za Francuza CURIE, przyjęła
nazwisko MARIA SKŁODOWSKA CURIE . Ale Rektorat Uniwersytetu czynią z Polki... Francuskę i piszą ...
MARIA CURIE SKŁODOWSKA czyli mylnie podają popularną nazwę Uniwersytetu UMCS a to jest błąd analfabetyczny!.
Jako że to Lubelska Uczelnia, to i My Lublinianie mamy prawo wystąpić do Rektoratu Uczelni o przyjęcie prawi
dłowego nazwiska Patronki Uniwersytetu na UNIWERSYTET MARI SKŁODOWSKIEJ CURIE (UMSC).
Niech wreszczcie cały świat akademicki prawidłowo nazywa Lubelski Uniwersytet UMSC . Dziękujemy !.
A odnośnie Ogrodu Botanicznego to proponuje Spotkanie Władz Miejskich z Elektoratem UMSC i Uniwersytetem
Rolniczym w celu ustalenia właściwego PATRONATU nad OGRODEM BOTANICZNYM . Dyskusja powinna się toczyć nad
propozycją przejęcia PATRONATU przez Uniwersytet Rolniczy i Urząd Miasta Lublina oraz poszukiwanie dodatko
wych wsparć finansowych na utrzymanie i wzbogacanie wzorcowego OGRODU BOTANICZNEGO W LUBLINIE.
NSZZ"SOLIDARNOŚĆ" powinna wspierać tę propozycję,bo ona zapewni dalszą pracę obecnym Pracownikom a w przysz
łości nawet tę kadrę pracowniczą może zwiększyć. Wszystko po to, aby LUBLIN z dnia na dzień był PIĘKNIEJSZY !.
SZCZĘŚĆ BOŻE MEMU MIASTU LUBLINOWI !.
Najważniejsze to jest "kaleczenie" nazwiska Patronki Uniwersytetu UMSC !. Rektor , Profesorowie i nawet
a może przede wszystkim Studenci powinni WRESZCIE zadbać by Uniwersytet pisał prawidłowe Nazwisko Patronki.
Nasza Polska Wybitność Naukowa nazywała się MARIA SKŁODOWSKA . Po wyjściu zamąż za Francuza CURIE, przyjęła
nazwisko MARIA SKŁODOWSKA CURIE . Ale Rektorat Uniwersytetu czynią z Polki... Francuskę i piszą ...
MARIA CURIE SKŁODOWSKA czyli mylnie podają popularną nazwę Uniwersytetu UM... rozwiń
Avatar
nora / 17 sierpnia 2011 o 23:05
0
W bataniku jest nie zle, lecz nogi mozna polamac.
Bede chodzic do Saskiego
Avatar
róża / 17 sierpnia 2011 o 23:03
0
Zostanie tylko SAS do relaksu
Avatar
nora / 17 sierpnia 2011 o 23:00
0
ale Botanik sie zrobil brzydki )))))))))
W tym roku syf ))))))))
A co bedzie za rok?
Widac, ze nowa wladza Ogrodu - "do dupy"
Avatar
Zombi / 17 sierpnia 2011 o 22:54
0
to jak teraz pozwalniaja, to mysla, ze bedzie piekny?
A co Dyrekcja Ogrodu na ta redukcje?
Moze sama wyjdzie z graca?
Ale wstyd )))))))))))))
Avatar
Róża / 17 sierpnia 2011 o 22:46
0
jezeli za ostatnie lata liczba pracujacych w Botaniku sie zmniejszyla o 15 osob i to widac po nim, ze jest zaniedbany, to co bedzie jak kolejnych 20 osob zwolna. Wstyd wladzom UMCS !!!
Palca nie przylozyli w jego rozwoj, a cala lape w jego niszczenie. W Botaniku pracuja robole za grosze, a Wladzy UMCS siedza na 2 stolkach biorac podwojne duze pobory - WSTYD )))))))) Tu trzeba zwalniac )))))))))
Avatar
Wiolka / 17 sierpnia 2011 o 22:14
0
Lubelski ogród botaniczny niestety jest w opłakanym stanie. Jest zaniedbany, zarośniety. Kilka rabatek od ulicy wyglada jako tako, a resztę szkoda ogladac. Lepiek pojechac do pierwszego lepszego centrum ogrodniczego, zeby zobaczyć jak ogród może być piękny. W lubelskim botaniku powinno wymienić się cala kadrę. Finanse finansami, ale tam nikt nie ma ani pomysłu ani poczucia ogrodniczej estetyki. Przykre ale prawdziwie :-(
Avatar
newpubj nancy / 17 sierpnia 2011 o 12:14
0
I słusznie! Niech rośliny same się podlewają i pielęgnują... Koło mnie nikt nie lata. A za dwa lata to nie będzie ogród a puszcza botaniczna... Komuś odbiła palma.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 28 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!