Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lutego 2012 r.
16:31
Edytuj ten wpis

Ogród Saski będzie zamknięty aż do 2013 roku. Rusza przebudowa

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 18 A A
Ogród Saski zostanie zamknięty na czas przebudowy (Jacek Świerczyński)
Ogród Saski zostanie zamknięty na czas przebudowy (Jacek Świerczyński)

Najpóźniej w poniedziałek całkowicie zamknięty zostanie wstęp do Ogrodu Saskiego. Park staje się placem budowy. Robotnicy mają m.in. wymienić alejki, wyciąć część drzew i posadzić nowe. Mieszkańcy wejdą tu znowu dopiero w przyszłym roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Firma, która ma zająć się budowlaną częścią przebudowy ogrodu już przejęła ten teren i odtąd formalnie jest on placem budowy.

– Zamierzamy do 20 lutego wyłączyć z użytkowania Ogród Saski, nie będzie można tam wejść – zapowiada Grzegorz Siemiński, zastępca prezydenta miasta. – Robimy to przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców, nie możemy wpuszczać ich na ten teren.

Ratusz nie zdecydował się na częściowe zamykanie parku. – Bo trudno mi wyobrazić sobie sytuację, gdy na bieżąco będziemy wygradzać poszczególne fragmenty Ogrodu Saskiego przestawiając ogrodzenie – dodaje Siemiński.

W jaki sposób park zostanie zamknięty, skoro Ratusz mówi, że nie wyobraża sobie wielkiego płotu wzdłuż jednej z głównych ulic? – Jeszcze nie wiemy – przyznaje Barbara Bielak z lubelskiej firmy Hen-Bud, która wygrała miejski przetarg na roboty budowlane. – Ich wartość to 5,7 mln złotych – informuje Ludwika Stefańczyk, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta.

Jaki jest zakres robót? – Wymienione zostaną alejki, powstanie nowe ogrodzenie, poprawiony zostanie ciek wodny i dolny staw – wylicza Siemiński. A to jeszcze nie wszystko: wejścia mają być dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Wytną 385 drzew

Najprawdopodobniej jeszcze w środę rozstrzygnięty zostanie przetarg na wykonanie robót zieleniarskich w Ogrodzie Saskim. Na ten wynik trzeba było długo czekać, bo magistrat miał podejrzenia, czy firma, która złożyła najtańszą ofertę rzeczywiście będzie zdolna wykonać wszystko za zadeklarowaną cenę.

Ratusz rezerwował na te prace 6,6 mln zł, tymczasem najtańsza firma gotowa była podjąć się zlecenia za 1,5 mln zł. Aby sprawdzić, czy nie jest to rażąco niska cena – byłoby to podstawą do odrzucenia oferty – miasto powołało biegłego. Treści jego opinii miasto nie ujawnia. – Nie możemy podać tej informacji do czasu zakończenia prac przez komisję przetargową – zastrzega Stefańczyk. Wszystko ma być jasne w środę, a Ratusz szacuje, że umowę z wykonawcą zdoła podpisać do 24 lutego.

W ramach prac zieleniarskich wyciętych ma być 385 drzew, z których tylko 14 to starodrzew, a reszta to samosiejki. W zamian pojawią się nowe rośliny. Ogrodnicy będą musieli też m.in. zerwać dwudziestocentymetrową wierzchnią warstwę ziemi z całego terenu parku.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
uuuuu / 6 marca 2012 o 17:14
0
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=8472
dla przeciwnych zamknięciu Saskiego
Avatar
Miodowy Patataj / 2 marca 2012 o 00:08
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1330255210' post='602615']
Popelniasz ten sam blad, ktory popelniaja urzednicy decydujacy o losach naszego parku - to nie jest zwyskly remont!! To nie jest jedna z wielu ulic, ktora mozna zamknac i zrobic objazd przez inna. To jest JEDYNY czynny, sprawny (choc nieco zaniedbany), uzyteczny i uzywany przez mieszkancow park w Lublinie! Miasto nie daje nam zadnej alternatywy, zalatawia sprawe za naszymi plecami i pozbawia dziesiatki tysiecy ludzi rocznie (jesli nie wiecej!!) na prawie dwa lata dostepu to terenu zielonego.

Wszystkich zainteresowanych losem drzew w Parku Saskim zapraszam tutaj: www.facebook.com/DoParku

Staramy sie zbierac aktualne informacje. Obecnie czekamy tez na odpowiedz od miasta w sprawie szczegolow "remontu" - mamy prawo wiedziec jakie zmiany sa szykowane i czym uzasadniona jest planowana wycinka az 385 drzew!!!
[/quote]

Nie wykazałeś dlaczego popełniam ten sam błąd oraz na czym polega. Podtrzymuję własne stanowisko. Dodam jeszcze, że przed zamknięciem Ogrodu Saskiego przebywałem w nim niemal codziennie i jego stan nigdy mnie nie zadowalał.

Sądziłem dotychczas, że nie ma potrzeby marnować słów na poparcie pomysłu przebudowy bądź remontu, ponieważ trafność tej idei jest oczywista. Być może kondycja Ogrodu była do przyjęcia jeszcze w okresie PRL-u, z którym to okresem mogłaby się dzisiaj kojarzyć. W moim przekonaniu używanie zestawnienia wyrazów "Ogród Saski" stanowi contradictio in se, a jeżeli ponadto jako odpowiednik tego połączenia zostanie podane słowo "park", to nastąpi contradictio in adiecto.

Niestety jestem tutaj zmuszony do nadużywania języka, bowiem każdy element parku o którym wspomnę nie aspiruje do posiadania swojej nazwy. Stan "alejek" lub "chodników" jest opłakany. To samo dotyczy wszelkich "schodów" (na których zresztą można pozostawić własne zęby). "Trawniki" przypominają grunty rolne. Strefa drzew i krzaków jest mocno zaniedbana - dziwię, że taki obraz jest dopuszczalny w czymś, co rzekomo ma być parkiem miejskim. Na "ławkach" z radością siadają chyba tylko pokutnicy. Sama "fontanna" nie jest szczególnie finezyjna i kunsztowna, chociaż znośna. "Altana" również cnoty nie posiada - służy bardziej zachętą do wypicia czegoś mocniejszego, jak to mają w zwyczaju niektóre towarzystwa. "Oświetlenie" jest beznadziejne, a wielu miejscach go brak. Beznadziejny jest także zbiornik wodny, po prostu wygląda bardzo niechlujnie. Natomiast sens istnienia obiektu z dolnej części parku, ze zbiornikiem sprzężonego, tudzież wielkiej wybetonowanej dziury, pozostaje dla mnie tajemnicą mistyczną. Czymkolwiek by to było, raczej wyjątkowego zachwytu nie może wzbudzać. Sama scena ujdzie, jednakże miejsc dla audytorium również z wielkim entuzjazmem nie można postrzegać. Pomijam już widok innych eksponatów, m. in.: "szachownicy", dziwnego stosu kamieni i samego monumentu upamiętniającego założenie Ogrodu. Nadmienić chyba pozostaje, że jakiekolwiek "ogrodzenie", czy to zewnętrzne parku, czy też to znajdujące się wewnątrz chyba najlepiej służy odstraszając przed wejściem. Słowem: wydaje się, że osoby, które obraz Ogrodu Saskiego dotąd cieszył, prawdopodobnie nie czerpały przyjemności z przebywania w zadbanym, eleganckim parku miejskim.

Uważam więc, że idea remontu jest dobra. Oczywiście zastrzeżenia może budzić sam projekt, a zwłaszcza koncepcja wycinki (tylu) drzew. Niemniej jednak, wiele zależy od sposobu wykonywania projektu i ostatecznego rezultatu prac.
[quote name='Tomasz' timestamp='1330255210' post='602615']
Popelniasz ten sam blad, ktory popelniaja urzednicy decydujacy o losach naszego parku - to nie jest zwyskly remont!! To nie jest jedna z wielu ulic, ktora mozna zamknac i zrobic objazd przez inna. To jest JEDYNY czynny, sprawny (choc nieco zaniedbany), uzyteczny i uzywany przez mieszkancow park w Lublinie! Miasto nie daje nam zadnej alternatywy, zalatawia sprawe za naszymi plecami i pozbawia dziesiatki tysiecy ludzi rocznie (jesli nie wiecej&... rozwiń
Avatar
Tomasz / 26 lutego 2012 o 12:20
0
[quote name='Miodowy Patataj' timestamp='1329594903' post='599005']
Bardzo dobrze i najwyższy czas! Obecny stan Ogrodu to zwyczajna ruina. Zastanawiam się tylko, jak zostanie zrealizowany projekt, bo jeżeli tak marnie jak remont 3 Maja, (a wszystko na to wskazuje, skoro przebudową ma zająć się POLSKA firma i tym bardziej LUBELSKA), to faktycznie szkoda zachodu. Natomiast remont chodników (sc. PSEUDOCHODNIKÓW) w mieście to osobna kwestia.
[/quote]

Popelniasz ten sam blad, ktory popelniaja urzednicy decydujacy o losach naszego parku - to nie jest zwyskly remont!! To nie jest jedna z wielu ulic, ktora mozna zamknac i zrobic objazd przez inna. To jest JEDYNY czynny, sprawny (choc nieco zaniedbany), uzyteczny i uzywany przez mieszkancow park w Lublinie! Miasto nie daje nam zadnej alternatywy, zalatawia sprawe za naszymi plecami i pozbawia dziesiatki tysiecy ludzi rocznie (jesli nie wiecej!!) na prawie dwa lata dostepu to terenu zielonego.

Wszystkich zainteresowanych losem drzew w Parku Saskim zapraszam tutaj: www.facebook.com/DoParku

Staramy sie zbierac aktualne informacje. Obecnie czekamy tez na odpowiedz od miasta w sprawie szczegolow "remontu" - mamy prawo wiedziec jakie zmiany sa szykowane i czym uzasadniona jest planowana wycinka az 385 drzew!!!
[quote name='Miodowy Patataj' timestamp='1329594903' post='599005']
Bardzo dobrze i najwyższy czas! Obecny stan Ogrodu to zwyczajna ruina. Zastanawiam się tylko, jak zostanie zrealizowany projekt, bo jeżeli tak marnie jak remont 3 Maja, (a wszystko na to wskazuje, skoro przebudową ma zająć się POLSKA firma i tym bardziej LUBELSKA), to faktycznie szkoda zachodu. Natomiast remont chodników (sc. PSEUDOCHODNIKÓW) w mieście to osobna kwestia.
[/quote]

Popelniasz ten sam blad, ktory popelniaja u... rozwiń
Avatar
Tomasz / 26 lutego 2012 o 12:15
0
[quote name='starykon' timestamp='1329766111' post='600030']
Tak tak, w tym roku pewnie alebo w przyszlym...
A bywasz Pan w ogole w Saskim???
[/quote]

Dokladnie - Saski przed zamknieciem byl jak najbardziej dzialajacym i uzytecznym parkiem! JEDYNYM tego typu w miescie. Korzystalo z niego tysiace mieszkancow kazdego tygodnia w cieplym okresie roku. Nie liczac uczestnikow wydarzen w muszli koncertowej! Wszyscy bezmyslnie akceptujacy decyzje o jego zamknieciu najwyrazniej nie bywali tam za czesto lub wcale.

To oczywiste ze decyzja o jego zamknieciu rowniez zostala podjeta przez urzednikow nie majacych z parkiem nic wspolnego. Razi zalatwienie sprawy za plecami mieszkancow, czyli realnych uzytkownikow parku, brak informacji, konsultacji czy jakiejkolwiek alternatywy. Przeciez zagwarantowanie dostepu do terenow zielonych jest OBOWIAZKIEM miasta wobec mieszkancow!

Wszystkich zainteresowanych losem drzew w Parku Saskim zapraszam tutaj: www.facebook.com/DoParku

Staramy sie zbierac aktualne informacje. Obecnie czekamy tez na odpowiedz od miasta w sprawie szczegolow "remontu" - mamy prawo wiedziec jakie zmiany sa szykowane i czym uzasadniona jest planowana wycinka az 385 drzew!!!
[quote name='starykon' timestamp='1329766111' post='600030']
Tak tak, w tym roku pewnie alebo w przyszlym...
A bywasz Pan w ogole w Saskim???
[/quote]

Dokladnie - Saski przed zamknieciem byl jak najbardziej dzialajacym i uzytecznym parkiem! JEDYNYM tego typu w miescie. Korzystalo z niego tysiace mieszkancow kazdego tygodnia w cieplym okresie roku. Nie liczac uczestnikow wydarzen w muszli koncertowej! Wszyscy bezmyslnie akceptujacy decyzje o jego zamknieciu najwyrazniej nie bywali... rozwiń
Avatar
starykon / 20 lutego 2012 o 20:28
0
[quote name='Juras' timestamp='1329238389' post='596624']
Brawo,
Wreszcie Ogród Saski będzie miejscem, gdzie lublinianie udadzą się z przyjemnością i bez wstydu zaprowadzą tam osoby odwiedzające Lublin.
[/quote]

Tak tak, w tym roku pewnie alebo w przyszlym...
A bywasz Pan w ogole w Saskim???
Avatar
Miodowy Patataj / 18 lutego 2012 o 20:55
0
Bardzo dobrze i najwyższy czas! Obecny stan Ogrodu to zwyczajna ruina. Zastanawiam się tylko, jak zostanie zrealizowany projekt, bo jeżeli tak marnie jak remont 3 Maja, (a wszystko na to wskazuje, skoro przebudową ma zająć się POLSKA firma i tym bardziej LUBELSKA), to faktycznie szkoda zachodu. Natomiast remont chodników (sc. PSEUDOCHODNIKÓW) w mieście to osobna kwestia.
Avatar
klaudia.g / 17 lutego 2012 o 17:13
0
mi to sie w ogole nie podoba wolalabym zeby wyremontowali ulice za te pieniadze
Avatar
Tadzio / 15 lutego 2012 o 12:39
0
No w koncu!!! Ale czy oferta obejmuje wyprowadzke tych olbrzymich stad gawronow? Bo jezeli nie , to szkoda fatygi!!
Avatar
Gienek / 15 lutego 2012 o 12:35
0
No dobrze. A czy oferta obejmuje wyprowadzke tych olbzrzymich stad gawronow!
Avatar
Charliefrown / 15 lutego 2012 o 10:02
0
idiotyzm. Kolejny przypadek, kiedy przedsięwzięcie nie ma uzasadnienia społecznego czy gospodarczego. Chodzi tylko o to, zeby dać zarobić jakiemuś znajomemu architektowi przyrody, który dostanie premię niczym Prezes Narodowego Centrum Sportu. A może rzeczywiście jakieś przymiarki do sprzedania terenów pod budowę apartamentowców. Komu przeszkadzają stare drzewa? W ten sposób znikną chyba jedyne płuca miasta, zwłaszcza, że z tego co słyszałem dzisiaj w programie radiowym mają w tym czasie zamknąć Ogród Botaniczny.
Avatar
uuuuu / 6 marca 2012 o 17:14
0
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=8472
dla przeciwnych zamknięciu Saskiego
Avatar
Miodowy Patataj / 2 marca 2012 o 00:08
0
[quote name='Tomasz' timestamp='1330255210' post='602615']
Popelniasz ten sam blad, ktory popelniaja urzednicy decydujacy o losach naszego parku - to nie jest zwyskly remont!! To nie jest jedna z wielu ulic, ktora mozna zamknac i zrobic objazd przez inna. To jest JEDYNY czynny, sprawny (choc nieco zaniedbany), uzyteczny i uzywany przez mieszkancow park w Lublinie! Miasto nie daje nam zadnej alternatywy, zalatawia sprawe za naszymi plecami i pozbawia dziesiatki tysiecy ludzi rocznie (jesli nie wiecej!!) na prawie dwa lata dostepu to terenu zielonego.

Wszystkich zainteresowanych losem drzew w Parku Saskim zapraszam tutaj: www.facebook.com/DoParku

Staramy sie zbierac aktualne informacje. Obecnie czekamy tez na odpowiedz od miasta w sprawie szczegolow "remontu" - mamy prawo wiedziec jakie zmiany sa szykowane i czym uzasadniona jest planowana wycinka az 385 drzew!!!
[/quote]

Nie wykazałeś dlaczego popełniam ten sam błąd oraz na czym polega. Podtrzymuję własne stanowisko. Dodam jeszcze, że przed zamknięciem Ogrodu Saskiego przebywałem w nim niemal codziennie i jego stan nigdy mnie nie zadowalał.

Sądziłem dotychczas, że nie ma potrzeby marnować słów na poparcie pomysłu przebudowy bądź remontu, ponieważ trafność tej idei jest oczywista. Być może kondycja Ogrodu była do przyjęcia jeszcze w okresie PRL-u, z którym to okresem mogłaby się dzisiaj kojarzyć. W moim przekonaniu używanie zestawnienia wyrazów "Ogród Saski" stanowi contradictio in se, a jeżeli ponadto jako odpowiednik tego połączenia zostanie podane słowo "park", to nastąpi contradictio in adiecto.

Niestety jestem tutaj zmuszony do nadużywania języka, bowiem każdy element parku o którym wspomnę nie aspiruje do posiadania swojej nazwy. Stan "alejek" lub "chodników" jest opłakany. To samo dotyczy wszelkich "schodów" (na których zresztą można pozostawić własne zęby). "Trawniki" przypominają grunty rolne. Strefa drzew i krzaków jest mocno zaniedbana - dziwię, że taki obraz jest dopuszczalny w czymś, co rzekomo ma być parkiem miejskim. Na "ławkach" z radością siadają chyba tylko pokutnicy. Sama "fontanna" nie jest szczególnie finezyjna i kunsztowna, chociaż znośna. "Altana" również cnoty nie posiada - służy bardziej zachętą do wypicia czegoś mocniejszego, jak to mają w zwyczaju niektóre towarzystwa. "Oświetlenie" jest beznadziejne, a wielu miejscach go brak. Beznadziejny jest także zbiornik wodny, po prostu wygląda bardzo niechlujnie. Natomiast sens istnienia obiektu z dolnej części parku, ze zbiornikiem sprzężonego, tudzież wielkiej wybetonowanej dziury, pozostaje dla mnie tajemnicą mistyczną. Czymkolwiek by to było, raczej wyjątkowego zachwytu nie może wzbudzać. Sama scena ujdzie, jednakże miejsc dla audytorium również z wielkim entuzjazmem nie można postrzegać. Pomijam już widok innych eksponatów, m. in.: "szachownicy", dziwnego stosu kamieni i samego monumentu upamiętniającego założenie Ogrodu. Nadmienić chyba pozostaje, że jakiekolwiek "ogrodzenie", czy to zewnętrzne parku, czy też to znajdujące się wewnątrz chyba najlepiej służy odstraszając przed wejściem. Słowem: wydaje się, że osoby, które obraz Ogrodu Saskiego dotąd cieszył, prawdopodobnie nie czerpały przyjemności z przebywania w zadbanym, eleganckim parku miejskim.

Uważam więc, że idea remontu jest dobra. Oczywiście zastrzeżenia może budzić sam projekt, a zwłaszcza koncepcja wycinki (tylu) drzew. Niemniej jednak, wiele zależy od sposobu wykonywania projektu i ostatecznego rezultatu prac.
[quote name='Tomasz' timestamp='1330255210' post='602615']
Popelniasz ten sam blad, ktory popelniaja urzednicy decydujacy o losach naszego parku - to nie jest zwyskly remont!! To nie jest jedna z wielu ulic, ktora mozna zamknac i zrobic objazd przez inna. To jest JEDYNY czynny, sprawny (choc nieco zaniedbany), uzyteczny i uzywany przez mieszkancow park w Lublinie! Miasto nie daje nam zadnej alternatywy, zalatawia sprawe za naszymi plecami i pozbawia dziesiatki tysiecy ludzi rocznie (jesli nie wiecej&... rozwiń
Avatar
Tomasz / 26 lutego 2012 o 12:20
0
[quote name='Miodowy Patataj' timestamp='1329594903' post='599005']
Bardzo dobrze i najwyższy czas! Obecny stan Ogrodu to zwyczajna ruina. Zastanawiam się tylko, jak zostanie zrealizowany projekt, bo jeżeli tak marnie jak remont 3 Maja, (a wszystko na to wskazuje, skoro przebudową ma zająć się POLSKA firma i tym bardziej LUBELSKA), to faktycznie szkoda zachodu. Natomiast remont chodników (sc. PSEUDOCHODNIKÓW) w mieście to osobna kwestia.
[/quote]

Popelniasz ten sam blad, ktory popelniaja urzednicy decydujacy o losach naszego parku - to nie jest zwyskly remont!! To nie jest jedna z wielu ulic, ktora mozna zamknac i zrobic objazd przez inna. To jest JEDYNY czynny, sprawny (choc nieco zaniedbany), uzyteczny i uzywany przez mieszkancow park w Lublinie! Miasto nie daje nam zadnej alternatywy, zalatawia sprawe za naszymi plecami i pozbawia dziesiatki tysiecy ludzi rocznie (jesli nie wiecej!!) na prawie dwa lata dostepu to terenu zielonego.

Wszystkich zainteresowanych losem drzew w Parku Saskim zapraszam tutaj: www.facebook.com/DoParku

Staramy sie zbierac aktualne informacje. Obecnie czekamy tez na odpowiedz od miasta w sprawie szczegolow "remontu" - mamy prawo wiedziec jakie zmiany sa szykowane i czym uzasadniona jest planowana wycinka az 385 drzew!!!
[quote name='Miodowy Patataj' timestamp='1329594903' post='599005']
Bardzo dobrze i najwyższy czas! Obecny stan Ogrodu to zwyczajna ruina. Zastanawiam się tylko, jak zostanie zrealizowany projekt, bo jeżeli tak marnie jak remont 3 Maja, (a wszystko na to wskazuje, skoro przebudową ma zająć się POLSKA firma i tym bardziej LUBELSKA), to faktycznie szkoda zachodu. Natomiast remont chodników (sc. PSEUDOCHODNIKÓW) w mieście to osobna kwestia.
[/quote]

Popelniasz ten sam blad, ktory popelniaja u... rozwiń
Avatar
Tomasz / 26 lutego 2012 o 12:15
0
[quote name='starykon' timestamp='1329766111' post='600030']
Tak tak, w tym roku pewnie alebo w przyszlym...
A bywasz Pan w ogole w Saskim???
[/quote]

Dokladnie - Saski przed zamknieciem byl jak najbardziej dzialajacym i uzytecznym parkiem! JEDYNYM tego typu w miescie. Korzystalo z niego tysiace mieszkancow kazdego tygodnia w cieplym okresie roku. Nie liczac uczestnikow wydarzen w muszli koncertowej! Wszyscy bezmyslnie akceptujacy decyzje o jego zamknieciu najwyrazniej nie bywali tam za czesto lub wcale.

To oczywiste ze decyzja o jego zamknieciu rowniez zostala podjeta przez urzednikow nie majacych z parkiem nic wspolnego. Razi zalatwienie sprawy za plecami mieszkancow, czyli realnych uzytkownikow parku, brak informacji, konsultacji czy jakiejkolwiek alternatywy. Przeciez zagwarantowanie dostepu do terenow zielonych jest OBOWIAZKIEM miasta wobec mieszkancow!

Wszystkich zainteresowanych losem drzew w Parku Saskim zapraszam tutaj: www.facebook.com/DoParku

Staramy sie zbierac aktualne informacje. Obecnie czekamy tez na odpowiedz od miasta w sprawie szczegolow "remontu" - mamy prawo wiedziec jakie zmiany sa szykowane i czym uzasadniona jest planowana wycinka az 385 drzew!!!
[quote name='starykon' timestamp='1329766111' post='600030']
Tak tak, w tym roku pewnie alebo w przyszlym...
A bywasz Pan w ogole w Saskim???
[/quote]

Dokladnie - Saski przed zamknieciem byl jak najbardziej dzialajacym i uzytecznym parkiem! JEDYNYM tego typu w miescie. Korzystalo z niego tysiace mieszkancow kazdego tygodnia w cieplym okresie roku. Nie liczac uczestnikow wydarzen w muszli koncertowej! Wszyscy bezmyslnie akceptujacy decyzje o jego zamknieciu najwyrazniej nie bywali... rozwiń
Avatar
starykon / 20 lutego 2012 o 20:28
0
[quote name='Juras' timestamp='1329238389' post='596624']
Brawo,
Wreszcie Ogród Saski będzie miejscem, gdzie lublinianie udadzą się z przyjemnością i bez wstydu zaprowadzą tam osoby odwiedzające Lublin.
[/quote]

Tak tak, w tym roku pewnie alebo w przyszlym...
A bywasz Pan w ogole w Saskim???
Avatar
Miodowy Patataj / 18 lutego 2012 o 20:55
0
Bardzo dobrze i najwyższy czas! Obecny stan Ogrodu to zwyczajna ruina. Zastanawiam się tylko, jak zostanie zrealizowany projekt, bo jeżeli tak marnie jak remont 3 Maja, (a wszystko na to wskazuje, skoro przebudową ma zająć się POLSKA firma i tym bardziej LUBELSKA), to faktycznie szkoda zachodu. Natomiast remont chodników (sc. PSEUDOCHODNIKÓW) w mieście to osobna kwestia.
Avatar
klaudia.g / 17 lutego 2012 o 17:13
0
mi to sie w ogole nie podoba wolalabym zeby wyremontowali ulice za te pieniadze
Avatar
Tadzio / 15 lutego 2012 o 12:39
0
No w koncu!!! Ale czy oferta obejmuje wyprowadzke tych olbrzymich stad gawronow? Bo jezeli nie , to szkoda fatygi!!
Avatar
Gienek / 15 lutego 2012 o 12:35
0
No dobrze. A czy oferta obejmuje wyprowadzke tych olbzrzymich stad gawronow!
Avatar
Charliefrown / 15 lutego 2012 o 10:02
0
idiotyzm. Kolejny przypadek, kiedy przedsięwzięcie nie ma uzasadnienia społecznego czy gospodarczego. Chodzi tylko o to, zeby dać zarobić jakiemuś znajomemu architektowi przyrody, który dostanie premię niczym Prezes Narodowego Centrum Sportu. A może rzeczywiście jakieś przymiarki do sprzedania terenów pod budowę apartamentowców. Komu przeszkadzają stare drzewa? W ten sposób znikną chyba jedyne płuca miasta, zwłaszcza, że z tego co słyszałem dzisiaj w programie radiowym mają w tym czasie zamknąć Ogród Botaniczny.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 0 1

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 5 2

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 1 11

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 1

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 3 0

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 12 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 8

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.