Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 maja 2008 r.
18:34
Edytuj ten wpis

Palikot nie odbiega od normy

0 6 A A

Polityk PO ujawnił wyniki swoich badań. Na naszą prośbę przejrzał je Grzegorz Dzida z Kliniki Chorób Wewnętrznych Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Echo serca w porządku. USG narządów jamy brzusznej i prostaty też. Bez zmian chorobowych tętnice szyjne i kręgowe. W normie wyniki badań krwi takie, jak - morfologia, OB, bilirubina, wapń, elektrolity. Poseł nie jest zakażony wirusem HIV ani żółtaczką typu B.

Czy coś szwankuje? Pomiar ciśnienia to 150 na 90. Wynik może wskazywać na nadciśnienie, zwłaszcza że badanie dna oka wykazało drobne zmiany w naczyniach krwionośnych. Pomiary ciśnienia trzeba będzie więc powtórzyć. Niepokojący jest poziom cholesterolu całkowitego - 327 mg/dl.

Żeby zmieścić się w normie, nie można przekroczyć 200. Dr Dzida radzi powtórzyć to badanie za jakieś dwa, trzy miesiące, przestrzegając przez ten czas diety niskotłuszczowej. Jeżeli zły wynik się utrzyma, poseł musi brać leki obniżające poziom cholesterolu.

Dalszej obserwacji i diagnostyki wymaga glukoza, która u Palikota jest za wysoka. Wyszło mu 120 mg/dl, a maksymalnie może być 110. Jeżeli zwyżkowa tendencja się nie zmieni, może to oznaczać, że posłowi grozi cukrzyca.

Podsumowanie dr. Dzidy wygląda tak: Palikot cierpi na zaburzenia takie jak większość populacji. To problemy cywilizacyjne.

Lekarz spojrzał w specjalną tabelę oceniającą ryzyko zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych w ciągu 10 lat. Bierze się pod uwagę cholesterol, ciśnienie oraz palenie papierosów. - Ryzyko wyniosło 1 procent.

Dobrą dla posła diagnozę postawił w poniedziałek w TVN prof. Zbigniew Religa. - Jest pan idealnie zdrowy - stwierdził. Zwrócił tylko uwagę na zbyt wysoki poziom cholesterolu i ciśnienie.

Palikot spędził w prywatnej warszawskiej klinice 10 godzin, za badania zapłacił 2800 zł. Wyniki ujawnił w telewizji. Po co? Chce zachęcić do podobnych badań innych polityków, przede wszystkim prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Poseł dopytywał się w styczniu, czy głowa państwa nadużywa alkoholu. Rozpętała się burza. PiS i otoczenie Kaczyńskiego uznali to za atak polityczny. Czy doszło do obrażenia prezydenta, bada prokuratura.

- Wiedza o stanie zdrowia najważniejszych ludzi w państwie jest potrzebna wyborcom. Gdyby wiedzieli o problemach z alkoholem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, to nie wiem, czy by go wybrali na drugą kadencję - argumentuje Palikot.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 maja 2008 o 16:08
0
robert napisał:
No dobrze, ale gdzie są wyniki badań psychiatrycznych pana Palikota??? Te, opublkowame w artykule są niekompletne!


Wydaję się że Palikot nie potrzebuję robić badań psychiatrycznych. Według mnie jest to jak najbardziej sprawny umysłowo człowiek i jako jeden z nielicznych stara się walczyć z ze złem w tym kraju!!
Avatar
robert / 21 maja 2008 o 15:14
0
No dobrze, ale gdzie są wyniki badań psychiatrycznych pana Palikota??? Te, opublkowame w artykule są niekompletne!
Avatar
Zdrowa / 14 maja 2008 o 19:00
0
"Kupił" je za 2008, baranie, bo tyle kosztuja badania. A tego człowieka na to stać. Zawsze może obciążyć państwo. Wyniki komentował też Religa, więc o co chodzi? Chociaż jest kontrowersyjnie, cos sie dzieje, ten człowiek przykluwa uwage. Moze troche pajacuje, ale dzieki temu zmusza do myślenia tych wszystkich prostakow, ktorzy nie rozumieja jego zabiegów. Probuje w sposob obrazowy im to wytlumaczyc. Jesli tego nie rozumiecie sami siebie szufladkujecie (ale rym )
"Kupił" je za 2008, baranie, bo tyle kosztuja badania. A tego człowieka na to stać. Zawsze może obciążyć państwo. Wyniki komentował też Religa, więc o co chodzi? Chociaż jest kontrowersyjnie, cos sie dzieje, ten człowiek przykluwa uwage. Moze troche pajacuje, ale dzieki temu zmusza do myślenia tych wszystkich prostakow, ktorzy nie rozumieja jego zabiegów. Probuje w sposob obrazowy im to wytlumaczyc. Jesli tego nie rozumiecie sami siebie szufladkujecie (ale rym ) rozwiń
Avatar
Normalny / 13 maja 2008 o 21:18
0
Jeżeli normą ma być podwyższony choresterol. że o wejściu w fuzję z urzędem marszałkowskim jako właściciel fundacji a zarazem poseł na Sejm RP to ja wole być nienormalny.

"Patrz mój dobrotliwy Boże
Na swój ulubiny ludek,
Jak wychodzi rano w zboże
Zginać harde karki z trudem.
Patrz, jak schyla się nad pracą,
Jak pokornie klęski znosi
I nie pyta - Po co? Za co?
Czasem o coś Cię poprosi:

- Ujmij trochę łaski nieba!
Daj spokoju w zamian, chleba!
Innym udziel swej miłości!
Nam - sprawiedliwości! ...


...Grzmijcie gniewem Wszyscy Święci!
Handel lud zalewa boży,
Obce kupce i klienci
W złote wabią go obroże.
Liczy chciwy Żyd i Niemiec
Dziś po ile polska czystość;
Kupi dusze, kupi ziemie
I zostawi pośmiewisko...

- Co nam hańba, gdy talary
Mają lepszy kurs od wiary!
Wymienimy na walutę
Honor i pokutę!

- Jeden naród, tyle kwestii!
Wszystkich na raz - nie wysłuchasz! -
Zadumali się Niebiescy
W imię Ojca, Syna, Ducha...

- Co nam hańba, gdy talary... "
Jacek Kaczmarski - "Kantyczka z lotu ptaka"
Jeżeli normą ma być podwyższony choresterol. że o wejściu w fuzję z urzędem marszałkowskim jako właściciel fundacji a zarazem poseł na Sejm RP to ja wole być nienormalny.

"Patrz mój dobrotliwy Boże
Na swój ulubiny ludek,
Jak wychodzi rano w zboże
Zginać harde karki z trudem.
Patrz, jak schyla się nad pracą,
Jak pokornie klęski znosi
I nie pyta - Po co? Za co?
Czasem o coś Cię poprosi:

- Ujmij trochę łaski nieba!
Daj spokoju w zamian, chleba!
rozwiń
Avatar
zdrowy / 13 maja 2008 o 19:57
0
Za 2800 kupił wyniki co na to prokuratura??
Od normy może nie dobiega ale zdrowy człowiek tak nie wygląda.
Avatar
Gość / 13 maja 2008 o 19:53
0
Palikot nie odbiega od normy.
Co jeszcze przyjmiemy za normę?...
Avatar
Gość / 21 maja 2008 o 16:08
0
robert napisał:
No dobrze, ale gdzie są wyniki badań psychiatrycznych pana Palikota??? Te, opublkowame w artykule są niekompletne!


Wydaję się że Palikot nie potrzebuję robić badań psychiatrycznych. Według mnie jest to jak najbardziej sprawny umysłowo człowiek i jako jeden z nielicznych stara się walczyć z ze złem w tym kraju!!
Avatar
robert / 21 maja 2008 o 15:14
0
No dobrze, ale gdzie są wyniki badań psychiatrycznych pana Palikota??? Te, opublkowame w artykule są niekompletne!
Avatar
Zdrowa / 14 maja 2008 o 19:00
0
"Kupił" je za 2008, baranie, bo tyle kosztuja badania. A tego człowieka na to stać. Zawsze może obciążyć państwo. Wyniki komentował też Religa, więc o co chodzi? Chociaż jest kontrowersyjnie, cos sie dzieje, ten człowiek przykluwa uwage. Moze troche pajacuje, ale dzieki temu zmusza do myślenia tych wszystkich prostakow, ktorzy nie rozumieja jego zabiegów. Probuje w sposob obrazowy im to wytlumaczyc. Jesli tego nie rozumiecie sami siebie szufladkujecie (ale rym )
"Kupił" je za 2008, baranie, bo tyle kosztuja badania. A tego człowieka na to stać. Zawsze może obciążyć państwo. Wyniki komentował też Religa, więc o co chodzi? Chociaż jest kontrowersyjnie, cos sie dzieje, ten człowiek przykluwa uwage. Moze troche pajacuje, ale dzieki temu zmusza do myślenia tych wszystkich prostakow, ktorzy nie rozumieja jego zabiegów. Probuje w sposob obrazowy im to wytlumaczyc. Jesli tego nie rozumiecie sami siebie szufladkujecie (ale rym ) rozwiń
Avatar
Normalny / 13 maja 2008 o 21:18
0
Jeżeli normą ma być podwyższony choresterol. że o wejściu w fuzję z urzędem marszałkowskim jako właściciel fundacji a zarazem poseł na Sejm RP to ja wole być nienormalny.

"Patrz mój dobrotliwy Boże
Na swój ulubiny ludek,
Jak wychodzi rano w zboże
Zginać harde karki z trudem.
Patrz, jak schyla się nad pracą,
Jak pokornie klęski znosi
I nie pyta - Po co? Za co?
Czasem o coś Cię poprosi:

- Ujmij trochę łaski nieba!
Daj spokoju w zamian, chleba!
Innym udziel swej miłości!
Nam - sprawiedliwości! ...


...Grzmijcie gniewem Wszyscy Święci!
Handel lud zalewa boży,
Obce kupce i klienci
W złote wabią go obroże.
Liczy chciwy Żyd i Niemiec
Dziś po ile polska czystość;
Kupi dusze, kupi ziemie
I zostawi pośmiewisko...

- Co nam hańba, gdy talary
Mają lepszy kurs od wiary!
Wymienimy na walutę
Honor i pokutę!

- Jeden naród, tyle kwestii!
Wszystkich na raz - nie wysłuchasz! -
Zadumali się Niebiescy
W imię Ojca, Syna, Ducha...

- Co nam hańba, gdy talary... "
Jacek Kaczmarski - "Kantyczka z lotu ptaka"
Jeżeli normą ma być podwyższony choresterol. że o wejściu w fuzję z urzędem marszałkowskim jako właściciel fundacji a zarazem poseł na Sejm RP to ja wole być nienormalny.

"Patrz mój dobrotliwy Boże
Na swój ulubiny ludek,
Jak wychodzi rano w zboże
Zginać harde karki z trudem.
Patrz, jak schyla się nad pracą,
Jak pokornie klęski znosi
I nie pyta - Po co? Za co?
Czasem o coś Cię poprosi:

- Ujmij trochę łaski nieba!
Daj spokoju w zamian, chleba!
rozwiń
Avatar
zdrowy / 13 maja 2008 o 19:57
0
Za 2800 kupił wyniki co na to prokuratura??
Od normy może nie dobiega ale zdrowy człowiek tak nie wygląda.
Avatar
Gość / 13 maja 2008 o 19:53
0
Palikot nie odbiega od normy.
Co jeszcze przyjmiemy za normę?...
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 1 1

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 4 1

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 2

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0