Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 czerwca 2011 r.
14:37
Edytuj ten wpis

Palikot o oskarżeniach CBA: To inspiracja Schetyny

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 11 A A
Janusz Palikot (archiwum)
Janusz Palikot (archiwum)

Centralne Biuro Antykorupcyjne zakwestionowało oświadczenia majątkowe Janusza Palikota. Sam zainteresowany odpiera zarzuty. Twierdzi, że to działanie polityczne. Zamierza kwestionować zarzuty CBA.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Wczoraj zakończyliśmy kontrolę. Protokół z niej wręczyliśmy Januszowi Palikotowi. Teraz ma on siedem dni na zapoznanie się z wynikami i złożenie zastrzeżeń – mówi Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA. – Po ich otrzymaniu CBA zdecyduje, jakie wyciągnąć wnioski z raportu i czy skierować sprawę do prokuratury.

Biuro sprawdzało poselskie oświadczenia majątkowe Janusza Palikota z lat 2005 – 2010. Kontrola trwała 10 miesięcy. Nie wiadomo dokładnie, czego dotyczą zarzuty pod adresem byłego posła. CBA nie udziela takich informacji.

– Ja również tylko pobieżnie zapoznałem się z protokołem – mówi Palikot. – W sobotę, razem z prawnikami dokładnie go przejrzymy. Wtedy podejmę decyzję o dalszych krokach.

Według Palikota, kontrola CBA to zagrywka polityczna.

– Rozpoczęto ją z inspiracji Grzegorza Schetyny – dodaje Janusz Palikot. – Chodzi o zarzucenie szerokiej sieci i zbieranie informacji na zasadzie "może cos się znajdzie”. Jestem tylko zdziwiony, że CBA może bezkarnie łamać prawo.

Agenci zwrócili się o informacje do ponad 700 firm. Zdaniem Palikota, przedsiębiorcy nie byli jednak informowani, że mogą odmówić złożenia wyjaśnień.
– Kilka firm zgłosiło się do mnie z informacją, że takie fakty miały miejsce – dodaje Palikot.

Przedstawiciele biura odpierają wszelkie zarzuty. – Nie jesteśmy myśliwymi. Wszystkie czynności były wykonywane zgodnie z przepisami – zapewnia Dobrzyński.

W poniedziałek zastrzeżenia Janusza Palikota trafią do CBA. Biuro będzie miało 7 dni na reakcję.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
crx / 9 czerwca 2011 o 08:18
0
Masz zupełną rację"obiektywny".Pełny szacun.Po części pewnie jedni drugich rolują!!!
Avatar
Latawiec / 9 czerwca 2011 o 06:46
0
[quote name='Janek' timestamp='1307558509' post='487310']
Ponad 700 firm sprawdzali ?!?! To już naprawdę nie mają się do czego przyczepić.

Prawdopodobieństwo, że ktoś nakłamie jest większe niż, że mieliby faktycznie coś znaleźć...
POPiS z Kościołem łowią aby udupić Ruch Palikota
[/quote]


Pewnie gdyby DW podal, ze chodzi o zakup za 0,5 mln samolotu, ktory nie zostal w oswiadczeniu majatkowym wyszczegolniony to i larum bys nie podnosil. I wcale nie idzie o to, ze kupil sobie samolota i lata nim tu i tam ale o fakt, ze srodkow na ten cel nie wykazal majac przytym olbrzymie dlugi. Mial byly juz posel Palikot niemal osiem lat czyli az dwie kadencje by wyprostowac dzialania panstwa wobec obywateli, a na dzialania sluzb specjalnych nalozyc parlamentarna kontrole - co zrobil w tym i innnych sprawach zwiazanych z tzw. "przyjaznym panstwem"?


Jak "Kowalski" ukryje zrodlo dochodow, ktorymi sfinansowal zakup 20 letniego Golfa za 5 tysiecy zlotych, to musi zaplacic 3750 zlotych podatku(75%) lub idzie siedziec. Pora najwyzsza zeby byly juz posel Palikot zaplacil 375 tysiecy podatku od ukrytych dochodow lub organizowal swoje konferencje pod cela.

Ma widac chlop powazny problem skoro zadna z 700 podanych czy wskazanych firm nie chciala potwierdzic finansowania zakupu tego jego samolota-moze gdyby sie jeszcze nie obnosil publicznie z tym, ze sprzedal samolot, a srodki w ten sposob uzyskane przeznaczyl na partie, ktora sam zglosil pozniej do wykreslenia...
[quote name='Janek' timestamp='1307558509' post='487310']
Ponad 700 firm sprawdzali ?!?! To już naprawdę nie mają się do czego przyczepić.

Prawdopodobieństwo, że ktoś nakłamie jest większe niż, że mieliby faktycznie coś znaleźć...
POPiS z Kościołem łowią aby udupić Ruch Palikota
[/quote]


Pewnie gdyby DW podal, ze chodzi o zakup za 0,5 mln samolotu, ktory nie zostal w oswiadczeniu majatkowym wyszczegolniony to i larum bys nie podnosil. I wcale nie idzie o to, ... rozwiń
Avatar
studnet / 8 czerwca 2011 o 23:47
0
ludzie otrząśnijcie się z poczuci normalnego otaczającego nas świata. Media robią nam wodę z mózgów a my to wszystko łykamy jak młode pelikany. Dlaczego nagle Palikota nie ma w telewizji? Robi afery jak dawniej, pali marihuane i media o nim milczą. Jak byłby w PO mówili by cały czas. Media mają udział w tym żeby banda czworga PIS, PO, SLD i PSL była ciągle przy korycie. Telewizja ma z tego realne pieniądze i zyski. Nakręcanie całej otoczki wokół polityki: afery, kłótnie, sondaże, wszystkie gorące tematy tylko po to żeby odwrócić uwagę od rzeczy ważnych. Trzeba odsunąć bande czworga od koryta i wybrać inncy ludzi z poza obecnego sejmu. Jest 12 partii startujących w wyborach a ludzie myślą tylko o 3-4. Czas to zmienić, zabrać im koryto wybrać alternatywy Janusz Korwin-Mikke czy inną mniejszą partie prawicową ale nie tych złodzieji od 20 lat rządzących!!!
ludzie otrząśnijcie się z poczuci normalnego otaczającego nas świata. Media robią nam wodę z mózgów a my to wszystko łykamy jak młode pelikany. Dlaczego nagle Palikota nie ma w telewizji? Robi afery jak dawniej, pali marihuane i media o nim milczą. Jak byłby w PO mówili by cały czas. Media mają udział w tym żeby banda czworga PIS, PO, SLD i PSL była ciągle przy korycie. Telewizja ma z tego realne pieniądze i zyski. Nakręcanie całej otoczki wokół polityki: afery, kłótnie, sondaże, wszystkie gorące tematy tylko po to żeby odwrócić uwagę od rze... rozwiń
Avatar
Janek / 8 czerwca 2011 o 20:41
0
Ponad 700 firm sprawdzali ?!?! To już naprawdę nie mają się do czego przyczepić.

Prawdopodobieństwo, że ktoś nakłamie jest większe niż, że mieliby faktycznie coś znaleźć...
POPiS z Kościołem łowią aby udupić Ruch Palikota
Avatar
obiektywny / 8 czerwca 2011 o 17:48
0
[quote name='crx' timestamp='1307546009' post='487223']
A tak miedzy Nami,Polakami- wszyscy mają wszystko w d..ie.Cwaniaczki ciągną kasę z Unii,posłowie z budżetu,pracownicy rolują pracodawców i tak kręci się ten cyrk....ale już coraz wolniej!!!!!
[/quote]


w demokratycznej Polsce to tylko i wyłącznie pracodawca roluje pracownika, a nie na odwrót !!!
Avatar
crx / 8 czerwca 2011 o 17:13
0
A tak miedzy Nami,Polakami- wszyscy mają wszystko w d..ie.Cwaniaczki ciągną kasę z Unii,posłowie z budżetu,pracownicy rolują pracodawców i tak kręci się ten cyrk....ale już coraz wolniej!!!!!
Avatar
crx / 8 czerwca 2011 o 16:23
0
Jak na razie oczywiście.Bo po Euro 2012 już nie da się karmić narodu igrzyskami,a wyjdzie naga prawda.Szczęść Boże i życzę dużo zdrowia!
Avatar
crx do =adam= / 8 czerwca 2011 o 16:20
0
Jestem tym Polakiem,dla którego najważniejsza jest polska racja stanu.Ale niewielu to potrafi zrozumieć,dlatego teren ten wygląda jak wygląda ,bez jakiejkolwiek nadziei na sensowne zmiany!!!
Avatar
adam / 8 czerwca 2011 o 15:47
0
[quote name='crx' timestamp='1307538556' post='487183']
Niech Pan się trzyma Panie były Pośle!Kiedyś ,gdy będzie w miarę sensownie ,miejsce IPN-u zajmie nowa instytucja -badająca motywy funkcjonowania wielu pożal się Boże służb w najjaśniejszej solidaruchowej i postsolidaruchowej!!!
[/quote]
A KIM TY JESTEŚ? CZYŻBY Z TYCH LEPSZYCH SŁUŻ Z POPRZEDNIEJ EPOKI??? WIDAĆ SPEC Z CIEBIE!
Avatar
a / 8 czerwca 2011 o 15:45
0
OJ JAKI BIEDAK!!!!!! HA HA !!!
Avatar
crx / 9 czerwca 2011 o 08:18
0
Masz zupełną rację"obiektywny".Pełny szacun.Po części pewnie jedni drugich rolują!!!
Avatar
Latawiec / 9 czerwca 2011 o 06:46
0
[quote name='Janek' timestamp='1307558509' post='487310']
Ponad 700 firm sprawdzali ?!?! To już naprawdę nie mają się do czego przyczepić.

Prawdopodobieństwo, że ktoś nakłamie jest większe niż, że mieliby faktycznie coś znaleźć...
POPiS z Kościołem łowią aby udupić Ruch Palikota
[/quote]


Pewnie gdyby DW podal, ze chodzi o zakup za 0,5 mln samolotu, ktory nie zostal w oswiadczeniu majatkowym wyszczegolniony to i larum bys nie podnosil. I wcale nie idzie o to, ze kupil sobie samolota i lata nim tu i tam ale o fakt, ze srodkow na ten cel nie wykazal majac przytym olbrzymie dlugi. Mial byly juz posel Palikot niemal osiem lat czyli az dwie kadencje by wyprostowac dzialania panstwa wobec obywateli, a na dzialania sluzb specjalnych nalozyc parlamentarna kontrole - co zrobil w tym i innnych sprawach zwiazanych z tzw. "przyjaznym panstwem"?


Jak "Kowalski" ukryje zrodlo dochodow, ktorymi sfinansowal zakup 20 letniego Golfa za 5 tysiecy zlotych, to musi zaplacic 3750 zlotych podatku(75%) lub idzie siedziec. Pora najwyzsza zeby byly juz posel Palikot zaplacil 375 tysiecy podatku od ukrytych dochodow lub organizowal swoje konferencje pod cela.

Ma widac chlop powazny problem skoro zadna z 700 podanych czy wskazanych firm nie chciala potwierdzic finansowania zakupu tego jego samolota-moze gdyby sie jeszcze nie obnosil publicznie z tym, ze sprzedal samolot, a srodki w ten sposob uzyskane przeznaczyl na partie, ktora sam zglosil pozniej do wykreslenia...
[quote name='Janek' timestamp='1307558509' post='487310']
Ponad 700 firm sprawdzali ?!?! To już naprawdę nie mają się do czego przyczepić.

Prawdopodobieństwo, że ktoś nakłamie jest większe niż, że mieliby faktycznie coś znaleźć...
POPiS z Kościołem łowią aby udupić Ruch Palikota
[/quote]


Pewnie gdyby DW podal, ze chodzi o zakup za 0,5 mln samolotu, ktory nie zostal w oswiadczeniu majatkowym wyszczegolniony to i larum bys nie podnosil. I wcale nie idzie o to, ... rozwiń
Avatar
studnet / 8 czerwca 2011 o 23:47
0
ludzie otrząśnijcie się z poczuci normalnego otaczającego nas świata. Media robią nam wodę z mózgów a my to wszystko łykamy jak młode pelikany. Dlaczego nagle Palikota nie ma w telewizji? Robi afery jak dawniej, pali marihuane i media o nim milczą. Jak byłby w PO mówili by cały czas. Media mają udział w tym żeby banda czworga PIS, PO, SLD i PSL była ciągle przy korycie. Telewizja ma z tego realne pieniądze i zyski. Nakręcanie całej otoczki wokół polityki: afery, kłótnie, sondaże, wszystkie gorące tematy tylko po to żeby odwrócić uwagę od rzeczy ważnych. Trzeba odsunąć bande czworga od koryta i wybrać inncy ludzi z poza obecnego sejmu. Jest 12 partii startujących w wyborach a ludzie myślą tylko o 3-4. Czas to zmienić, zabrać im koryto wybrać alternatywy Janusz Korwin-Mikke czy inną mniejszą partie prawicową ale nie tych złodzieji od 20 lat rządzących!!!
ludzie otrząśnijcie się z poczuci normalnego otaczającego nas świata. Media robią nam wodę z mózgów a my to wszystko łykamy jak młode pelikany. Dlaczego nagle Palikota nie ma w telewizji? Robi afery jak dawniej, pali marihuane i media o nim milczą. Jak byłby w PO mówili by cały czas. Media mają udział w tym żeby banda czworga PIS, PO, SLD i PSL była ciągle przy korycie. Telewizja ma z tego realne pieniądze i zyski. Nakręcanie całej otoczki wokół polityki: afery, kłótnie, sondaże, wszystkie gorące tematy tylko po to żeby odwrócić uwagę od rze... rozwiń
Avatar
Janek / 8 czerwca 2011 o 20:41
0
Ponad 700 firm sprawdzali ?!?! To już naprawdę nie mają się do czego przyczepić.

Prawdopodobieństwo, że ktoś nakłamie jest większe niż, że mieliby faktycznie coś znaleźć...
POPiS z Kościołem łowią aby udupić Ruch Palikota
Avatar
obiektywny / 8 czerwca 2011 o 17:48
0
[quote name='crx' timestamp='1307546009' post='487223']
A tak miedzy Nami,Polakami- wszyscy mają wszystko w d..ie.Cwaniaczki ciągną kasę z Unii,posłowie z budżetu,pracownicy rolują pracodawców i tak kręci się ten cyrk....ale już coraz wolniej!!!!!
[/quote]


w demokratycznej Polsce to tylko i wyłącznie pracodawca roluje pracownika, a nie na odwrót !!!
Avatar
crx / 8 czerwca 2011 o 17:13
0
A tak miedzy Nami,Polakami- wszyscy mają wszystko w d..ie.Cwaniaczki ciągną kasę z Unii,posłowie z budżetu,pracownicy rolują pracodawców i tak kręci się ten cyrk....ale już coraz wolniej!!!!!
Avatar
crx / 8 czerwca 2011 o 16:23
0
Jak na razie oczywiście.Bo po Euro 2012 już nie da się karmić narodu igrzyskami,a wyjdzie naga prawda.Szczęść Boże i życzę dużo zdrowia!
Avatar
crx do =adam= / 8 czerwca 2011 o 16:20
0
Jestem tym Polakiem,dla którego najważniejsza jest polska racja stanu.Ale niewielu to potrafi zrozumieć,dlatego teren ten wygląda jak wygląda ,bez jakiejkolwiek nadziei na sensowne zmiany!!!
Avatar
adam / 8 czerwca 2011 o 15:47
0
[quote name='crx' timestamp='1307538556' post='487183']
Niech Pan się trzyma Panie były Pośle!Kiedyś ,gdy będzie w miarę sensownie ,miejsce IPN-u zajmie nowa instytucja -badająca motywy funkcjonowania wielu pożal się Boże służb w najjaśniejszej solidaruchowej i postsolidaruchowej!!!
[/quote]
A KIM TY JESTEŚ? CZYŻBY Z TYCH LEPSZYCH SŁUŻ Z POPRZEDNIEJ EPOKI??? WIDAĆ SPEC Z CIEBIE!
Avatar
a / 8 czerwca 2011 o 15:45
0
OJ JAKI BIEDAK!!!!!! HA HA !!!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 0 0

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 4 4

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 2

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 8

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 7

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 21 12

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 36 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 6

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 18 17

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!