Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lipca 2008 r.
23:01
Edytuj ten wpis

Palikot znieważył prezydenta? (wideo)

0 38 A A

Janusz Palikot znów zaatakował prezydenta. W TVN 24 stwierdził, że uważa go za chama. Tą sprawą z urzędu zajęła się już prokuratura.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak poinformował prokurator Mateusz Martyniuk, prokuratura będzie wyjaśniać czy w tej sprawie doszło do znieważenia prezydenta RP.

Taki czyn zagrożony jest karą do trzech lat więzienia. Martyniuk poinformował też, że prokuratura zwróci się m.in. do TVN24 o nagranie, na którym zarejestrowana jest wypowiedź posła.

- Zgodnie z prawem, w niedługiej odległości Sejm powinien zajmować się wnioskiem o uchylenie immunitetu Januszowi Palikotowi - powiedział w TVN24 Jarosław Kaczyński.

Palikot: prezydent to cham

Na antenie TVN24 szef lubelskiej PO stwierdził, że uważa prezydenta za chama. W ten sposób odniósł się do sposobu, w jaki Lech Kaczyński miał kilka dni temu rozmawiać z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim.

- Jeżeli zapis tej rozmowy opublikowany w "Dzienniku" jest prawdziwy, to uważam Lecha Kaczyńskiego za chama. Życzę Polakom żeby jak najszybciej przestał być
prezydentem - powiedział w "Magazynie 24 godziny" w TVN24.

Palikot stwierdził, że wypowiedzi przytaczane przez "Dziennik" dyskredytują prezydenta.

- Nie można z ministrem rozmawiać tak jak z agentem obcego wywiadu. Nie można mieć za nic najważniejszych racji danego narodu - wyliczał Palikot, zaznaczając jednocześnie, że pozwala sobie na tak ostre słowa pod adresem Lecha Kaczyńskiego na podstawie doniesień "Dziennika". - Mam jednak nadzieję, że są one nieprawdziwe - dodał poseł z Lublina.

Prezydenta próbował bronić Artur Zawisza, strofując Palikota "aby nie próbował być bardziej Sikorski od samego Sikorskiego". - Po raz kolejny pan poseł zachował się jak skorpion - mówił były poseł PiS.

Platforma przeprasza za Palikota

- Jedyne, co mogę powiedzieć, to "przepraszam". Przepraszam pana prezydenta - powiedział chwilę po wystąpieniu Palikota jego klubowy kolega Jarosław Gowin, który też był gościem TVN24. Jak dodał, spodziewa się "zdecydowanej reakcji" klubu PO w stosunku do Palikota.

- Niemożliwe. Tak powiedział? - spytał z niedowierzaniem Eugeniusz Kłopotek z PSL. - To kolejny nieobliczalny występ, który nie przystoi parlamentarzyście. Ja się od tego odcinam zupełnie. To już totalna recydywa. Wstyd mi za takiego posła i to jeszcze posła mojej koalicji - mówił Kłopotek.

- Kiedy słyszę te wypowiedzi, muszę powiedzieć, że ideał sięgnął bruku - komentował wypowiedź Palikota Jerzy Wenderlich z SLD.

Brudziński: "Palikot kwalifikuje się na badania poczytalności umysłowej"

Poseł PiS Joachim Brudziński komentując dla PAP wypowiedź Palikota, powiedział, że po kolejnym ataku na prezydenta - poseł PO kwalifikuje się już na badania poczytalności umysłowej.

- Jest miejsce na błazenadę, ale błazeństwa Palikota nabierają cech niekonstytucyjnych: bo atakowanie i obrażanie głowy państwa jest czynem karalnym - podkreślił.

Brudziński zaapelował do premiera Donalda Tuska, aby "w końcu jasno powiedział", czy zgadza się z zachowaniami Palikota, które - jego zdaniem - uwłaczają imieniu polskiego parlamentarzysty. A jeśli nie - czy wyciągnie konsekwencje wobec Palikota.

- Jeśli premier zgadza się z Palikotem, to znaczy że reprezentuje poziom najniższy z możliwych - podkreślił poseł PiS.

Wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak powiedział, że Platforma nie identyfikuje się z takimi słowami Palikota. - Poseł Palikot to gorączka, zapanować nad jego emocjami jest bardzo trudno - zaznaczył. Według Dolniaka, jeśli Palikot użył takich słów, są one wysoce naganne i nie powinny mieć miejsca w języku polityki.

PALIKOT W TVN24: UWAŻAM PREZYDENTA ZA CHAMA

Źródło: TVN24, onet.pl

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~lleszek~ / 26 sierpnia 2008 o 21:48
0
obywatel napisał:
Popieram posła Palikota. Nikt inny nie ma odwagi mówić publicznie ( w mediach ) prawdy na temat pana Prezydenta. BRAWO BRAWO PANIE POŚLE.
Avatar
zmija / 8 sierpnia 2008 o 12:29
0
Kiks napisał:
Gdyby nie Palikot,to na tym forum nie mogłaby się udzielać społeczność wiejska lubelszczyzny,taka jak większość ,moich przedmówców.
Dziękujcie Januszowi,że was natchnął do pisania.

hihihi-Chyba się zagalopowałeś kolego-to MIASTOWI atakują Palikota (pochodzi on ze wsi Biłgoraj k/Wysokiego),za jego CHAMSKIE wybryki. To ,że on obecnie mieszka w Lublinie (na Starym Mieście),nie oznacza ,że jest z miasta.....Zresztą jego wygląd i zachowanie mówią same za siebie...Daj sobie na luz człowieku.

hihihi-Chyba się zagalopowałeś kolego-to MIASTOWI atakują Palikota (pochodzi on ze wsi Biłgoraj k/Wysokiego),za jego CHAMSKIE wybryki. To ,że on obecnie mieszka w Lublinie (na Starym Mieście),nie oznacza ,że jest z miasta.....Zresztą jego wygląd i zachowanie mówią same za siebie...Daj sobie na luz człowieku. rozwiń
Avatar
Aga / 3 sierpnia 2008 o 20:28
0
Kiks napisał:
Gdyby nie Palikot,to na tym forum nie mogłaby się udzielać społeczność wiejska lubelszczyzny,taka jak większość ,moich przedmówców.
Dziękujcie Januszowi,że was natchnął do pisania.


A "miastowa kultura" wymaga, by wiedzieć, gdzie się stawia znaki interpunkcyjne, tz. przecinki, kropki... Powtórz zasady składni i interpunkcji, być miastowym to wyzwanie i odpowiedzialność...!!!!
Avatar
prawda / 3 sierpnia 2008 o 20:04
0
Kiks napisał:
Gdyby nie Palikot,to na tym forum nie mogłaby się udzielać społeczność wiejska lubelszczyzny,taka jak większość ,moich przedmówców.
Dziękujcie Januszowi,że was natchnął do pisania.

A ty, "miastowy", to za przeproszeniem, skąd jesteś? Chyba jakieś kompleksy ci wyłażą? Najczęściej właśnie chamstwem się je nadrabia, prawda?
Avatar
Kiks / 3 sierpnia 2008 o 19:41
0
Gdyby nie Palikot,to na tym forum nie mogłaby się udzielać społeczność wiejska lubelszczyzny,taka jak większość ,moich przedmówców.
Dziękujcie Januszowi,że was natchnął do pisania.
Avatar
Aga / 3 sierpnia 2008 o 14:34
0
żmija napisał:
Ja tez ,ja tez...



Miło mi.
Avatar
żmija / 3 sierpnia 2008 o 13:35
0
Aga napisał:
Brawo SZTUCZNY PENISIE, jestem za a nawet przeciw.

Ja tez ,ja tez...
Avatar
Aga / 27 lipca 2008 o 12:57
0
Gość napisał:
POWIEDZIAL TO - SZTUCZNY PENIS PALIKOTA !!!!!!!!!



Brawo SZTUCZNY PENISIE, jestem za a nawet przeciw.
Avatar
Gość / 27 lipca 2008 o 12:24
0
ktoś z łęcznej napisał:
[color="#FF0000"][size=5]PAN Palikot ma ZAWSZE RACJę, ja też się z nim zgadzam[/size][/color]

POWIEDZIAL TO - SZTUCZNY PENIS PALIKOTA !!!!!!!!!
Avatar
cyga / 27 lipca 2008 o 12:18
0
antydeb*** napisał:
z głupkiem takim jak ty, a nawet deb***em..........

Wystarczy już ,że jest co najmniej dwóch deb***i: Ty i ten za którym tak obstajesz....Chyba o dwóch za dużo,nie uważasz?
Avatar
~lleszek~ / 26 sierpnia 2008 o 21:48
0
obywatel napisał:
Popieram posła Palikota. Nikt inny nie ma odwagi mówić publicznie ( w mediach ) prawdy na temat pana Prezydenta. BRAWO BRAWO PANIE POŚLE.
Avatar
zmija / 8 sierpnia 2008 o 12:29
0
Kiks napisał:
Gdyby nie Palikot,to na tym forum nie mogłaby się udzielać społeczność wiejska lubelszczyzny,taka jak większość ,moich przedmówców.
Dziękujcie Januszowi,że was natchnął do pisania.

hihihi-Chyba się zagalopowałeś kolego-to MIASTOWI atakują Palikota (pochodzi on ze wsi Biłgoraj k/Wysokiego),za jego CHAMSKIE wybryki. To ,że on obecnie mieszka w Lublinie (na Starym Mieście),nie oznacza ,że jest z miasta.....Zresztą jego wygląd i zachowanie mówią same za siebie...Daj sobie na luz człowieku.

hihihi-Chyba się zagalopowałeś kolego-to MIASTOWI atakują Palikota (pochodzi on ze wsi Biłgoraj k/Wysokiego),za jego CHAMSKIE wybryki. To ,że on obecnie mieszka w Lublinie (na Starym Mieście),nie oznacza ,że jest z miasta.....Zresztą jego wygląd i zachowanie mówią same za siebie...Daj sobie na luz człowieku. rozwiń
Avatar
Aga / 3 sierpnia 2008 o 20:28
0
Kiks napisał:
Gdyby nie Palikot,to na tym forum nie mogłaby się udzielać społeczność wiejska lubelszczyzny,taka jak większość ,moich przedmówców.
Dziękujcie Januszowi,że was natchnął do pisania.


A "miastowa kultura" wymaga, by wiedzieć, gdzie się stawia znaki interpunkcyjne, tz. przecinki, kropki... Powtórz zasady składni i interpunkcji, być miastowym to wyzwanie i odpowiedzialność...!!!!
Avatar
prawda / 3 sierpnia 2008 o 20:04
0
Kiks napisał:
Gdyby nie Palikot,to na tym forum nie mogłaby się udzielać społeczność wiejska lubelszczyzny,taka jak większość ,moich przedmówców.
Dziękujcie Januszowi,że was natchnął do pisania.

A ty, "miastowy", to za przeproszeniem, skąd jesteś? Chyba jakieś kompleksy ci wyłażą? Najczęściej właśnie chamstwem się je nadrabia, prawda?
Avatar
Kiks / 3 sierpnia 2008 o 19:41
0
Gdyby nie Palikot,to na tym forum nie mogłaby się udzielać społeczność wiejska lubelszczyzny,taka jak większość ,moich przedmówców.
Dziękujcie Januszowi,że was natchnął do pisania.
Avatar
Aga / 3 sierpnia 2008 o 14:34
0
żmija napisał:
Ja tez ,ja tez...



Miło mi.
Avatar
żmija / 3 sierpnia 2008 o 13:35
0
Aga napisał:
Brawo SZTUCZNY PENISIE, jestem za a nawet przeciw.

Ja tez ,ja tez...
Avatar
Aga / 27 lipca 2008 o 12:57
0
Gość napisał:
POWIEDZIAL TO - SZTUCZNY PENIS PALIKOTA !!!!!!!!!



Brawo SZTUCZNY PENISIE, jestem za a nawet przeciw.
Avatar
Gość / 27 lipca 2008 o 12:24
0
ktoś z łęcznej napisał:
[color="#FF0000"][size=5]PAN Palikot ma ZAWSZE RACJę, ja też się z nim zgadzam[/size][/color]

POWIEDZIAL TO - SZTUCZNY PENIS PALIKOTA !!!!!!!!!
Avatar
cyga / 27 lipca 2008 o 12:18
0
antydeb*** napisał:
z głupkiem takim jak ty, a nawet deb***em..........

Wystarczy już ,że jest co najmniej dwóch deb***i: Ty i ten za którym tak obstajesz....Chyba o dwóch za dużo,nie uważasz?
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji

Paweł Miesiąc (Speed Car Motor): Nie boję się rywalizacji 0 0

ROZMOWA Z Pawłem Miesiącem, żużlowcem Speed Car Motoru Lublin

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki

Chełmskie pogotowie ma nowe karetki 0 0

Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego zakupiła cztery nowe karetki wraz z nowoczesnym wyposażeniem. Pieniądze, 1,7 mln zł, otrzymała z rezerwy wojewody lubelskiego.

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego

Zaginął 49-latek z Janowa Lubelskiego 0 0

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim prowadzą poszukiwania za zaginionym Piotrem Szczurowskim z Janowa Lubelskiego.

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy

83-latek spowodował wypadek. Stracił prawo jazdy 2 0

Do wypadku doszło w środę przed godz. 11 na skrzyżowaniu ul. Sitnickiej, Glinki i Królowej Jadwigi w Białej Podlaskiej.

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim

Pride of Poland i narodowy czempionat znowu razem w Janowie Podlaskim 2 2

W przyszłym roku aukcja koni arabskich i narodowy czempionat odbędą się w jednym terminie w stadninie koni w Janowie Podlaskim. Tak zdecydował minister rolnictwa Jan Ardanowski na posiedzeniu rady ds. rozwoju hodowli koni w Polsce.

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów
17 listopada 2018, 19:00

Koncert zespołu Kairos w Bazylice Dominikanów 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 19 w Bazylice Dominikanów wystąpią Warszawski Chór Międzyuczelniany i Męski Zespół Wokalny KAIROS.

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia]
galeria

Nowi policjanci w lubelskim garnizonie. Złożyli ślubowanie [zdjęcia] 12 3

29 nowo przyjętych policjantów złożyło dziś ślubowanie w lubelskiej komendzie.

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin
22 listopada 2018, 18:00

Koncert "Przemiany" w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 listopada o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) odbędzie się koncert Przemiany z cyklu Zawsze klasyka.

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje

Odchodzący prezydent Puław odwołał wiceprezydenta. Nowy prezydent krytykuje 7 23

Janusz Grobel w ubiegłym tygodniu przyjął rezygnację z pracy wiceprezydent Ewy Wójcik, a w czwartek wręczył wypowiedzenie drugiemu ze swoich zastępców Tadeuszowi Koconiowi. Zrobił to wbrew woli prezydenta-elekta, który przez jakiś czas planował jeszcze zatrzymać przy sobie byłego wójta gminy Janowiec.

Jedzenie zdrożało, szykują się kolejne wzrosty cen. Nawet o 60 procent!

Jedzenie zdrożało, szykują się kolejne wzrosty cen. Nawet o 60 procent! 107 20

Zdrożało masło, pieczywo, niektóre warzywa. Drastyczne wzrosty cen jednak dopiero przed nami. Niektórzy przedsiębiorcy w przyszłym roku mogą dostawać rachunki za energię elektryczną nawet o 60 proc. wyższe. Odczujemy to wszyscy w swoich portfelach.

"Zgnilec. Obszar zapowietrzony". Nietypowe tablice na ulicach Lublina. O co chodzi?

"Zgnilec. Obszar zapowietrzony". Nietypowe tablice na ulicach Lublina. O co chodzi? 18 5

Na tablice informujące o zgnilcu amerykańskim pszczół i tzw. obszarze zapowietrzonym można się natknąć w Lublinie, Niemcach, Wólce i Jastkowie. Ognisko tej groźnej choroby odnotowano w podlubelskim Dysie.

Ochroniarze odwieźli ją po dyskotece. Potem została wykorzystana seksualnie?
film

Ochroniarze odwieźli ją po dyskotece. Potem została wykorzystana seksualnie? 8 11

Adrianna wracała z dyskoteki. Podwózkę do domu zaproponowało jej pięciu ochroniarzy. W mieszkaniu, jak twierdzi dziewczyna, została wykorzystana seksualnie. Dlaczego policja nie chciała przyjąć zawiadomienia o gwałcie?

Kto włamał się do sklepu spożywczego w Łukowie? Złodziej słabo zacierał ślady

Kto włamał się do sklepu spożywczego w Łukowie? Złodziej słabo zacierał ślady 0 0

26-latek z Łukowa bez prawa jazdy, ubezpieczenia i po alkoholu spowodował we wtorek kolizję. Okazało się, że kilka dni wcześniej włamał się do sklepu spożywczego.

Transport na terenie Lublina – najważniejsze informacje

Transport na terenie Lublina – najważniejsze informacje 0 1

Chcesz przewieźć jakiś gabarytowy ładunek na terenie Lublina? Przeprowadzasz się, przenosisz firmę albo sprzedajesz nieużywany sprzęt AGD? Transport możesz załatwić naprawdę bardzo szybko, bezpiecznie i tanio. Tak, jak jeszcze nigdy wcześniej. Wystarczy jeden przemyślany krok.