Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lipca 2008 r.
23:01
Edytuj ten wpis

Palikot znieważył prezydenta? (wideo)

0 38 A A

Janusz Palikot znów zaatakował prezydenta. W TVN 24 stwierdził, że uważa go za chama. Tą sprawą z urzędu zajęła się już prokuratura.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak poinformował prokurator Mateusz Martyniuk, prokuratura będzie wyjaśniać czy w tej sprawie doszło do znieważenia prezydenta RP.

Taki czyn zagrożony jest karą do trzech lat więzienia. Martyniuk poinformował też, że prokuratura zwróci się m.in. do TVN24 o nagranie, na którym zarejestrowana jest wypowiedź posła.

- Zgodnie z prawem, w niedługiej odległości Sejm powinien zajmować się wnioskiem o uchylenie immunitetu Januszowi Palikotowi - powiedział w TVN24 Jarosław Kaczyński.

Palikot: prezydent to cham

Na antenie TVN24 szef lubelskiej PO stwierdził, że uważa prezydenta za chama. W ten sposób odniósł się do sposobu, w jaki Lech Kaczyński miał kilka dni temu rozmawiać z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim.

- Jeżeli zapis tej rozmowy opublikowany w "Dzienniku" jest prawdziwy, to uważam Lecha Kaczyńskiego za chama. Życzę Polakom żeby jak najszybciej przestał być
prezydentem - powiedział w "Magazynie 24 godziny" w TVN24.

Palikot stwierdził, że wypowiedzi przytaczane przez "Dziennik" dyskredytują prezydenta.

- Nie można z ministrem rozmawiać tak jak z agentem obcego wywiadu. Nie można mieć za nic najważniejszych racji danego narodu - wyliczał Palikot, zaznaczając jednocześnie, że pozwala sobie na tak ostre słowa pod adresem Lecha Kaczyńskiego na podstawie doniesień "Dziennika". - Mam jednak nadzieję, że są one nieprawdziwe - dodał poseł z Lublina.

Prezydenta próbował bronić Artur Zawisza, strofując Palikota "aby nie próbował być bardziej Sikorski od samego Sikorskiego". - Po raz kolejny pan poseł zachował się jak skorpion - mówił były poseł PiS.

Platforma przeprasza za Palikota

- Jedyne, co mogę powiedzieć, to "przepraszam". Przepraszam pana prezydenta - powiedział chwilę po wystąpieniu Palikota jego klubowy kolega Jarosław Gowin, który też był gościem TVN24. Jak dodał, spodziewa się "zdecydowanej reakcji" klubu PO w stosunku do Palikota.

- Niemożliwe. Tak powiedział? - spytał z niedowierzaniem Eugeniusz Kłopotek z PSL. - To kolejny nieobliczalny występ, który nie przystoi parlamentarzyście. Ja się od tego odcinam zupełnie. To już totalna recydywa. Wstyd mi za takiego posła i to jeszcze posła mojej koalicji - mówił Kłopotek.

- Kiedy słyszę te wypowiedzi, muszę powiedzieć, że ideał sięgnął bruku - komentował wypowiedź Palikota Jerzy Wenderlich z SLD.

Brudziński: "Palikot kwalifikuje się na badania poczytalności umysłowej"

Poseł PiS Joachim Brudziński komentując dla PAP wypowiedź Palikota, powiedział, że po kolejnym ataku na prezydenta - poseł PO kwalifikuje się już na badania poczytalności umysłowej.

- Jest miejsce na błazenadę, ale błazeństwa Palikota nabierają cech niekonstytucyjnych: bo atakowanie i obrażanie głowy państwa jest czynem karalnym - podkreślił.

Brudziński zaapelował do premiera Donalda Tuska, aby "w końcu jasno powiedział", czy zgadza się z zachowaniami Palikota, które - jego zdaniem - uwłaczają imieniu polskiego parlamentarzysty. A jeśli nie - czy wyciągnie konsekwencje wobec Palikota.

- Jeśli premier zgadza się z Palikotem, to znaczy że reprezentuje poziom najniższy z możliwych - podkreślił poseł PiS.

Wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak powiedział, że Platforma nie identyfikuje się z takimi słowami Palikota. - Poseł Palikot to gorączka, zapanować nad jego emocjami jest bardzo trudno - zaznaczył. Według Dolniaka, jeśli Palikot użył takich słów, są one wysoce naganne i nie powinny mieć miejsca w języku polityki.

PALIKOT W TVN24: UWAŻAM PREZYDENTA ZA CHAMA

Źródło: TVN24, onet.pl

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~lleszek~ / 26 sierpnia 2008 o 21:48
0
obywatel napisał:
Popieram posła Palikota. Nikt inny nie ma odwagi mówić publicznie ( w mediach ) prawdy na temat pana Prezydenta. BRAWO BRAWO PANIE POŚLE.
Avatar
zmija / 8 sierpnia 2008 o 12:29
0
Kiks napisał:
Gdyby nie Palikot,to na tym forum nie mogłaby się udzielać społeczność wiejska lubelszczyzny,taka jak większość ,moich przedmówców.
Dziękujcie Januszowi,że was natchnął do pisania.

hihihi-Chyba się zagalopowałeś kolego-to MIASTOWI atakują Palikota (pochodzi on ze wsi Biłgoraj k/Wysokiego),za jego CHAMSKIE wybryki. To ,że on obecnie mieszka w Lublinie (na Starym Mieście),nie oznacza ,że jest z miasta.....Zresztą jego wygląd i zachowanie mówią same za siebie...Daj sobie na luz człowieku.

hihihi-Chyba się zagalopowałeś kolego-to MIASTOWI atakują Palikota (pochodzi on ze wsi Biłgoraj k/Wysokiego),za jego CHAMSKIE wybryki. To ,że on obecnie mieszka w Lublinie (na Starym Mieście),nie oznacza ,że jest z miasta.....Zresztą jego wygląd i zachowanie mówią same za siebie...Daj sobie na luz człowieku. rozwiń
Avatar
Aga / 3 sierpnia 2008 o 20:28
0
Kiks napisał:
Gdyby nie Palikot,to na tym forum nie mogłaby się udzielać społeczność wiejska lubelszczyzny,taka jak większość ,moich przedmówców.
Dziękujcie Januszowi,że was natchnął do pisania.


A "miastowa kultura" wymaga, by wiedzieć, gdzie się stawia znaki interpunkcyjne, tz. przecinki, kropki... Powtórz zasady składni i interpunkcji, być miastowym to wyzwanie i odpowiedzialność...!!!!
Avatar
prawda / 3 sierpnia 2008 o 20:04
0
Kiks napisał:
Gdyby nie Palikot,to na tym forum nie mogłaby się udzielać społeczność wiejska lubelszczyzny,taka jak większość ,moich przedmówców.
Dziękujcie Januszowi,że was natchnął do pisania.

A ty, "miastowy", to za przeproszeniem, skąd jesteś? Chyba jakieś kompleksy ci wyłażą? Najczęściej właśnie chamstwem się je nadrabia, prawda?
Avatar
Kiks / 3 sierpnia 2008 o 19:41
0
Gdyby nie Palikot,to na tym forum nie mogłaby się udzielać społeczność wiejska lubelszczyzny,taka jak większość ,moich przedmówców.
Dziękujcie Januszowi,że was natchnął do pisania.
Avatar
Aga / 3 sierpnia 2008 o 14:34
0
żmija napisał:
Ja tez ,ja tez...



Miło mi.
Avatar
żmija / 3 sierpnia 2008 o 13:35
0
Aga napisał:
Brawo SZTUCZNY PENISIE, jestem za a nawet przeciw.

Ja tez ,ja tez...
Avatar
Aga / 27 lipca 2008 o 12:57
0
Gość napisał:
POWIEDZIAL TO - SZTUCZNY PENIS PALIKOTA !!!!!!!!!



Brawo SZTUCZNY PENISIE, jestem za a nawet przeciw.
Avatar
Gość / 27 lipca 2008 o 12:24
0
ktoś z łęcznej napisał:
[color="#FF0000"][size=5]PAN Palikot ma ZAWSZE RACJę, ja też się z nim zgadzam[/size][/color]

POWIEDZIAL TO - SZTUCZNY PENIS PALIKOTA !!!!!!!!!
Avatar
cyga / 27 lipca 2008 o 12:18
0
antydeb*** napisał:
z głupkiem takim jak ty, a nawet deb***em..........

Wystarczy już ,że jest co najmniej dwóch deb***i: Ty i ten za którym tak obstajesz....Chyba o dwóch za dużo,nie uważasz?
Avatar
~lleszek~ / 26 sierpnia 2008 o 21:48
0
obywatel napisał:
Popieram posła Palikota. Nikt inny nie ma odwagi mówić publicznie ( w mediach ) prawdy na temat pana Prezydenta. BRAWO BRAWO PANIE POŚLE.
Avatar
zmija / 8 sierpnia 2008 o 12:29
0
Kiks napisał:
Gdyby nie Palikot,to na tym forum nie mogłaby się udzielać społeczność wiejska lubelszczyzny,taka jak większość ,moich przedmówców.
Dziękujcie Januszowi,że was natchnął do pisania.

hihihi-Chyba się zagalopowałeś kolego-to MIASTOWI atakują Palikota (pochodzi on ze wsi Biłgoraj k/Wysokiego),za jego CHAMSKIE wybryki. To ,że on obecnie mieszka w Lublinie (na Starym Mieście),nie oznacza ,że jest z miasta.....Zresztą jego wygląd i zachowanie mówią same za siebie...Daj sobie na luz człowieku.

hihihi-Chyba się zagalopowałeś kolego-to MIASTOWI atakują Palikota (pochodzi on ze wsi Biłgoraj k/Wysokiego),za jego CHAMSKIE wybryki. To ,że on obecnie mieszka w Lublinie (na Starym Mieście),nie oznacza ,że jest z miasta.....Zresztą jego wygląd i zachowanie mówią same za siebie...Daj sobie na luz człowieku. rozwiń
Avatar
Aga / 3 sierpnia 2008 o 20:28
0
Kiks napisał:
Gdyby nie Palikot,to na tym forum nie mogłaby się udzielać społeczność wiejska lubelszczyzny,taka jak większość ,moich przedmówców.
Dziękujcie Januszowi,że was natchnął do pisania.


A "miastowa kultura" wymaga, by wiedzieć, gdzie się stawia znaki interpunkcyjne, tz. przecinki, kropki... Powtórz zasady składni i interpunkcji, być miastowym to wyzwanie i odpowiedzialność...!!!!
Avatar
prawda / 3 sierpnia 2008 o 20:04
0
Kiks napisał:
Gdyby nie Palikot,to na tym forum nie mogłaby się udzielać społeczność wiejska lubelszczyzny,taka jak większość ,moich przedmówców.
Dziękujcie Januszowi,że was natchnął do pisania.

A ty, "miastowy", to za przeproszeniem, skąd jesteś? Chyba jakieś kompleksy ci wyłażą? Najczęściej właśnie chamstwem się je nadrabia, prawda?
Avatar
Kiks / 3 sierpnia 2008 o 19:41
0
Gdyby nie Palikot,to na tym forum nie mogłaby się udzielać społeczność wiejska lubelszczyzny,taka jak większość ,moich przedmówców.
Dziękujcie Januszowi,że was natchnął do pisania.
Avatar
Aga / 3 sierpnia 2008 o 14:34
0
żmija napisał:
Ja tez ,ja tez...



Miło mi.
Avatar
żmija / 3 sierpnia 2008 o 13:35
0
Aga napisał:
Brawo SZTUCZNY PENISIE, jestem za a nawet przeciw.

Ja tez ,ja tez...
Avatar
Aga / 27 lipca 2008 o 12:57
0
Gość napisał:
POWIEDZIAL TO - SZTUCZNY PENIS PALIKOTA !!!!!!!!!



Brawo SZTUCZNY PENISIE, jestem za a nawet przeciw.
Avatar
Gość / 27 lipca 2008 o 12:24
0
ktoś z łęcznej napisał:
[color="#FF0000"][size=5]PAN Palikot ma ZAWSZE RACJę, ja też się z nim zgadzam[/size][/color]

POWIEDZIAL TO - SZTUCZNY PENIS PALIKOTA !!!!!!!!!
Avatar
cyga / 27 lipca 2008 o 12:18
0
antydeb*** napisał:
z głupkiem takim jak ty, a nawet deb***em..........

Wystarczy już ,że jest co najmniej dwóch deb***i: Ty i ten za którym tak obstajesz....Chyba o dwóch za dużo,nie uważasz?
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chiński Nowy Rok. Spektakl w Centrum Spotkania Kultur
24 stycznia 2019, 20:00

Chiński Nowy Rok. Spektakl w Centrum Spotkania Kultur 0 0

Już 24 stycznia o godz. 20 na Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprezentowany zostanie barwny spektakl muzyczny w wykonaniu Pekińskiej Akademii Tańca - "Chiński Nowy Rok - Guo Feng".

Dwa brutalne morderstwa w Lublinie. Bezdomni zabijali „po prostu z wściekłości”

Dwa brutalne morderstwa w Lublinie. Bezdomni zabijali „po prostu z wściekłości” 1 1

Zakończył się proces bezdomnych, oskarżonych o podwójne zabójstwo. Obaj zostali skazani na dożywocie. Według śledczych, napastnicy bili swoje ofiary, zostawiając je później na pewną śmierć.

UKS Varsovia Warszawa – MKS AZS UMCS Lublin 27:26. Zabrakło tak niewiele

UKS Varsovia Warszawa – MKS AZS UMCS Lublin 27:26. Zabrakło tak niewiele 0 0

MKS AZS UMCS Lublin stoczył wyrównany bój w Warszawie, ale musiał uznać wyższość miejscowej Varsovii. Podopiecznym Patryka Maliszewskiego nie pomogło nawet dziewięć trafień Katarzyny Suszek i Patrycji Szyszkowskiej

Oscary 2019: Zimna Wojna z trzema nominacjami!
PILNE
film

Oscary 2019: Zimna Wojna z trzema nominacjami! 98 5

Film "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego został nominowany do Oskara. Sam reżyser również otrzymał nominację do prestiżowej nagrody.

Zmiana na stanowisku prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej

Zmiana na stanowisku prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej 0 4

Aleksander Kompa nie jest już prezesem Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. To kolejne zmiany w miejskich spółkach w Białej Podlaskiej.

Sobota literacka w Kazimierzu Dolnym: Marcin Wicha
26 stycznia 2019, 16:00

Sobota literacka w Kazimierzu Dolnym: Marcin Wicha 0 0

Tematem pierwszej w nowym roku Soboty literackiej w Kazimierzu Dolnym będzie książka Marcina Wichy "Rzeczy, których nie wyrzuciłem". Wydarzenie zostanie zorganizowane 26 stycznia o godz. 16 w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki.

Kontrola pokojów zagadek ujawniła, że tylko 83 obiekty na 418 są prowadzone zgodnie z przepisami
film

Kontrola pokojów zagadek ujawniła, że tylko 83 obiekty na 418 są prowadzone zgodnie z przepisami 0 0

Warszawa. Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński przedstawił wyniki kontroli w pokojach zagadek w całym kraju. Skontrolowano 418 tego typu miejsc. Tylko w 83 nie stwierdzono nieprawidłowości. Kontrole rozpoczęły się po tragicznym pożarze w koszalińskim escape roomie, w którym na początku stycznia zginęło 5 nastolatek.

Lublin: Przeprowadzka pomogła. Nowy Wydział Komunikacji obsługuje więcej osób [zdjęcia]
galeria

Lublin: Przeprowadzka pomogła. Nowy Wydział Komunikacji obsługuje więcej osób [zdjęcia] 8 50

Nawet o sto osób dziennie więcej udaje się obsługiwać miejskiemu Wydziałowi Komunikacji dzięki przeprowadzce do nowej siedziby przy ul. Czechowskiej 19a.

TBV II Start wygrywa w Warszawie. Teraz czas na derby

TBV II Start wygrywa w Warszawie. Teraz czas na derby 0 0

TBV Start II Lublin wzmocniony posiłkami z Energa Basket Ligi pokonał na wyjeździe Hutnik Warszawa. W środę o godz. 20 „czerwono-czarni” zmierzą się z U!NB AZS UMCS Lublin

Reportaż filmowy i wernisaż w DK LSM
29 stycznia 2019, 17:00

Reportaż filmowy i wernisaż w DK LSM 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na reportaż filmowy i wernisaż wystawy poświęconych Sardynii. Wydarzenie zaplanowano na wtorek, 29 stycznia o godz. 17.

Zabił żonę i spalił jej zwłoki? Znaleziono je w rozbitym samochodzie
film

Zabił żonę i spalił jej zwłoki? Znaleziono je w rozbitym samochodzie 34 0

Zwłoki Agnieszki Rams zostały znalezione w płonącym, rozbitym na drzewie samochodzie. Okazało się, że 33-latka nie zginęła w wypadku - wcześniej została brutalnie zamordowana.

Gotowanie na 100%! - oszczędnie, wygodnie, zdrowo

Gotowanie na 100%! - oszczędnie, wygodnie, zdrowo 0 0

Gotowanie w domu to oszczędność, głównie na rodzinnym budżecie. Wprawdzie trzeba przeznaczyć nierzadko sporo czasu, na przyrządzanie rozmaitych dań, nawet tych najprostszych, ale efekty zazwyczaj są tego warte. Przede wszystkim liczą się walory smakowe, apetyczny wygląd i właściwości odżywcze. Zdrowe i oszczędne gotowanie jest możliwe, jeśli decydujemy się na wybór odpowiednio dobranych garnków. W jaki sposób odnaleźć się w gąszczu rozmaitych propozycji?

 Nowy szef COZL: Szpital musi na siebie zarabiać

Nowy szef COZL: Szpital musi na siebie zarabiać 0 8

Rozmowa z Piotrem Krawcem, nowym dyrektorem Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej

Przetestowaliśmy nowe Alfa Romeo na torze w Lublinie. Jak wypada? [wideo]
galeria
film

Przetestowaliśmy nowe Alfa Romeo na torze w Lublinie. Jak wypada? [wideo] 0 5

To nieprawda, że właściciele Alfy Romeo nie mówią sobie dzień dobry, bo rano widzieli się w serwisie. Mówią sobie dzień dobry kilka razy dziennie, bo Alfa to styl. A styl zobowiązuje...

Przytulny pokój dzienny oparty na meblach modułowych

Przytulny pokój dzienny oparty na meblach modułowych 0 0

Jeśli poszukujesz rozwiązania, które sprawi, że Twój pokój dzienny będzie jednocześnie przytulny i funkcjonalny, to z pewnością już wiesz, że najlepszym sposobem na uzyskanie takiego rezultatu są meble modułowe. Jak się z nimi obchodzić i na co zwrócić uwagę podczas wyboru najlepszego rozwiązania? Podpowiadamy, co w trawie piszczy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!