Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 lipca 2008 r.
23:01
Edytuj ten wpis

Palikot znieważył prezydenta? (wideo)

0 38 A A

Janusz Palikot znów zaatakował prezydenta. W TVN 24 stwierdził, że uważa go za chama. Tą sprawą z urzędu zajęła się już prokuratura.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak poinformował prokurator Mateusz Martyniuk, prokuratura będzie wyjaśniać czy w tej sprawie doszło do znieważenia prezydenta RP.

Taki czyn zagrożony jest karą do trzech lat więzienia. Martyniuk poinformował też, że prokuratura zwróci się m.in. do TVN24 o nagranie, na którym zarejestrowana jest wypowiedź posła.

- Zgodnie z prawem, w niedługiej odległości Sejm powinien zajmować się wnioskiem o uchylenie immunitetu Januszowi Palikotowi - powiedział w TVN24 Jarosław Kaczyński.

Palikot: prezydent to cham

Na antenie TVN24 szef lubelskiej PO stwierdził, że uważa prezydenta za chama. W ten sposób odniósł się do sposobu, w jaki Lech Kaczyński miał kilka dni temu rozmawiać z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim.

- Jeżeli zapis tej rozmowy opublikowany w "Dzienniku" jest prawdziwy, to uważam Lecha Kaczyńskiego za chama. Życzę Polakom żeby jak najszybciej przestał być
prezydentem - powiedział w "Magazynie 24 godziny" w TVN24.

Palikot stwierdził, że wypowiedzi przytaczane przez "Dziennik" dyskredytują prezydenta.

- Nie można z ministrem rozmawiać tak jak z agentem obcego wywiadu. Nie można mieć za nic najważniejszych racji danego narodu - wyliczał Palikot, zaznaczając jednocześnie, że pozwala sobie na tak ostre słowa pod adresem Lecha Kaczyńskiego na podstawie doniesień "Dziennika". - Mam jednak nadzieję, że są one nieprawdziwe - dodał poseł z Lublina.

Prezydenta próbował bronić Artur Zawisza, strofując Palikota "aby nie próbował być bardziej Sikorski od samego Sikorskiego". - Po raz kolejny pan poseł zachował się jak skorpion - mówił były poseł PiS.

Platforma przeprasza za Palikota

- Jedyne, co mogę powiedzieć, to "przepraszam". Przepraszam pana prezydenta - powiedział chwilę po wystąpieniu Palikota jego klubowy kolega Jarosław Gowin, który też był gościem TVN24. Jak dodał, spodziewa się "zdecydowanej reakcji" klubu PO w stosunku do Palikota.

- Niemożliwe. Tak powiedział? - spytał z niedowierzaniem Eugeniusz Kłopotek z PSL. - To kolejny nieobliczalny występ, który nie przystoi parlamentarzyście. Ja się od tego odcinam zupełnie. To już totalna recydywa. Wstyd mi za takiego posła i to jeszcze posła mojej koalicji - mówił Kłopotek.

- Kiedy słyszę te wypowiedzi, muszę powiedzieć, że ideał sięgnął bruku - komentował wypowiedź Palikota Jerzy Wenderlich z SLD.

Brudziński: "Palikot kwalifikuje się na badania poczytalności umysłowej"

Poseł PiS Joachim Brudziński komentując dla PAP wypowiedź Palikota, powiedział, że po kolejnym ataku na prezydenta - poseł PO kwalifikuje się już na badania poczytalności umysłowej.

- Jest miejsce na błazenadę, ale błazeństwa Palikota nabierają cech niekonstytucyjnych: bo atakowanie i obrażanie głowy państwa jest czynem karalnym - podkreślił.

Brudziński zaapelował do premiera Donalda Tuska, aby "w końcu jasno powiedział", czy zgadza się z zachowaniami Palikota, które - jego zdaniem - uwłaczają imieniu polskiego parlamentarzysty. A jeśli nie - czy wyciągnie konsekwencje wobec Palikota.

- Jeśli premier zgadza się z Palikotem, to znaczy że reprezentuje poziom najniższy z możliwych - podkreślił poseł PiS.

Wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak powiedział, że Platforma nie identyfikuje się z takimi słowami Palikota. - Poseł Palikot to gorączka, zapanować nad jego emocjami jest bardzo trudno - zaznaczył. Według Dolniaka, jeśli Palikot użył takich słów, są one wysoce naganne i nie powinny mieć miejsca w języku polityki.

PALIKOT W TVN24: UWAŻAM PREZYDENTA ZA CHAMA

Źródło: TVN24, onet.pl

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~lleszek~ / 26 sierpnia 2008 o 21:48
0
obywatel napisał:
Popieram posła Palikota. Nikt inny nie ma odwagi mówić publicznie ( w mediach ) prawdy na temat pana Prezydenta. BRAWO BRAWO PANIE POŚLE.
Avatar
zmija / 8 sierpnia 2008 o 12:29
0
Kiks napisał:
Gdyby nie Palikot,to na tym forum nie mogłaby się udzielać społeczność wiejska lubelszczyzny,taka jak większość ,moich przedmówców.
Dziękujcie Januszowi,że was natchnął do pisania.

hihihi-Chyba się zagalopowałeś kolego-to MIASTOWI atakują Palikota (pochodzi on ze wsi Biłgoraj k/Wysokiego),za jego CHAMSKIE wybryki. To ,że on obecnie mieszka w Lublinie (na Starym Mieście),nie oznacza ,że jest z miasta.....Zresztą jego wygląd i zachowanie mówią same za siebie...Daj sobie na luz człowieku.

hihihi-Chyba się zagalopowałeś kolego-to MIASTOWI atakują Palikota (pochodzi on ze wsi Biłgoraj k/Wysokiego),za jego CHAMSKIE wybryki. To ,że on obecnie mieszka w Lublinie (na Starym Mieście),nie oznacza ,że jest z miasta.....Zresztą jego wygląd i zachowanie mówią same za siebie...Daj sobie na luz człowieku. rozwiń
Avatar
Aga / 3 sierpnia 2008 o 20:28
0
Kiks napisał:
Gdyby nie Palikot,to na tym forum nie mogłaby się udzielać społeczność wiejska lubelszczyzny,taka jak większość ,moich przedmówców.
Dziękujcie Januszowi,że was natchnął do pisania.


A "miastowa kultura" wymaga, by wiedzieć, gdzie się stawia znaki interpunkcyjne, tz. przecinki, kropki... Powtórz zasady składni i interpunkcji, być miastowym to wyzwanie i odpowiedzialność...!!!!
Avatar
prawda / 3 sierpnia 2008 o 20:04
0
Kiks napisał:
Gdyby nie Palikot,to na tym forum nie mogłaby się udzielać społeczność wiejska lubelszczyzny,taka jak większość ,moich przedmówców.
Dziękujcie Januszowi,że was natchnął do pisania.

A ty, "miastowy", to za przeproszeniem, skąd jesteś? Chyba jakieś kompleksy ci wyłażą? Najczęściej właśnie chamstwem się je nadrabia, prawda?
Avatar
Kiks / 3 sierpnia 2008 o 19:41
0
Gdyby nie Palikot,to na tym forum nie mogłaby się udzielać społeczność wiejska lubelszczyzny,taka jak większość ,moich przedmówców.
Dziękujcie Januszowi,że was natchnął do pisania.
Avatar
Aga / 3 sierpnia 2008 o 14:34
0
żmija napisał:
Ja tez ,ja tez...



Miło mi.
Avatar
żmija / 3 sierpnia 2008 o 13:35
0
Aga napisał:
Brawo SZTUCZNY PENISIE, jestem za a nawet przeciw.

Ja tez ,ja tez...
Avatar
Aga / 27 lipca 2008 o 12:57
0
Gość napisał:
POWIEDZIAL TO - SZTUCZNY PENIS PALIKOTA !!!!!!!!!



Brawo SZTUCZNY PENISIE, jestem za a nawet przeciw.
Avatar
Gość / 27 lipca 2008 o 12:24
0
ktoś z łęcznej napisał:
[color="#FF0000"][size=5]PAN Palikot ma ZAWSZE RACJę, ja też się z nim zgadzam[/size][/color]

POWIEDZIAL TO - SZTUCZNY PENIS PALIKOTA !!!!!!!!!
Avatar
cyga / 27 lipca 2008 o 12:18
0
antydeb*** napisał:
z głupkiem takim jak ty, a nawet deb***em..........

Wystarczy już ,że jest co najmniej dwóch deb***i: Ty i ten za którym tak obstajesz....Chyba o dwóch za dużo,nie uważasz?
Avatar
~lleszek~ / 26 sierpnia 2008 o 21:48
0
obywatel napisał:
Popieram posła Palikota. Nikt inny nie ma odwagi mówić publicznie ( w mediach ) prawdy na temat pana Prezydenta. BRAWO BRAWO PANIE POŚLE.
Avatar
zmija / 8 sierpnia 2008 o 12:29
0
Kiks napisał:
Gdyby nie Palikot,to na tym forum nie mogłaby się udzielać społeczność wiejska lubelszczyzny,taka jak większość ,moich przedmówców.
Dziękujcie Januszowi,że was natchnął do pisania.

hihihi-Chyba się zagalopowałeś kolego-to MIASTOWI atakują Palikota (pochodzi on ze wsi Biłgoraj k/Wysokiego),za jego CHAMSKIE wybryki. To ,że on obecnie mieszka w Lublinie (na Starym Mieście),nie oznacza ,że jest z miasta.....Zresztą jego wygląd i zachowanie mówią same za siebie...Daj sobie na luz człowieku.

hihihi-Chyba się zagalopowałeś kolego-to MIASTOWI atakują Palikota (pochodzi on ze wsi Biłgoraj k/Wysokiego),za jego CHAMSKIE wybryki. To ,że on obecnie mieszka w Lublinie (na Starym Mieście),nie oznacza ,że jest z miasta.....Zresztą jego wygląd i zachowanie mówią same za siebie...Daj sobie na luz człowieku. rozwiń
Avatar
Aga / 3 sierpnia 2008 o 20:28
0
Kiks napisał:
Gdyby nie Palikot,to na tym forum nie mogłaby się udzielać społeczność wiejska lubelszczyzny,taka jak większość ,moich przedmówców.
Dziękujcie Januszowi,że was natchnął do pisania.


A "miastowa kultura" wymaga, by wiedzieć, gdzie się stawia znaki interpunkcyjne, tz. przecinki, kropki... Powtórz zasady składni i interpunkcji, być miastowym to wyzwanie i odpowiedzialność...!!!!
Avatar
prawda / 3 sierpnia 2008 o 20:04
0
Kiks napisał:
Gdyby nie Palikot,to na tym forum nie mogłaby się udzielać społeczność wiejska lubelszczyzny,taka jak większość ,moich przedmówców.
Dziękujcie Januszowi,że was natchnął do pisania.

A ty, "miastowy", to za przeproszeniem, skąd jesteś? Chyba jakieś kompleksy ci wyłażą? Najczęściej właśnie chamstwem się je nadrabia, prawda?
Avatar
Kiks / 3 sierpnia 2008 o 19:41
0
Gdyby nie Palikot,to na tym forum nie mogłaby się udzielać społeczność wiejska lubelszczyzny,taka jak większość ,moich przedmówców.
Dziękujcie Januszowi,że was natchnął do pisania.
Avatar
Aga / 3 sierpnia 2008 o 14:34
0
żmija napisał:
Ja tez ,ja tez...



Miło mi.
Avatar
żmija / 3 sierpnia 2008 o 13:35
0
Aga napisał:
Brawo SZTUCZNY PENISIE, jestem za a nawet przeciw.

Ja tez ,ja tez...
Avatar
Aga / 27 lipca 2008 o 12:57
0
Gość napisał:
POWIEDZIAL TO - SZTUCZNY PENIS PALIKOTA !!!!!!!!!



Brawo SZTUCZNY PENISIE, jestem za a nawet przeciw.
Avatar
Gość / 27 lipca 2008 o 12:24
0
ktoś z łęcznej napisał:
[color="#FF0000"][size=5]PAN Palikot ma ZAWSZE RACJę, ja też się z nim zgadzam[/size][/color]

POWIEDZIAL TO - SZTUCZNY PENIS PALIKOTA !!!!!!!!!
Avatar
cyga / 27 lipca 2008 o 12:18
0
antydeb*** napisał:
z głupkiem takim jak ty, a nawet deb***em..........

Wystarczy już ,że jest co najmniej dwóch deb***i: Ty i ten za którym tak obstajesz....Chyba o dwóch za dużo,nie uważasz?
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem

Lubelskie: Nieszczęśliwy skok ze spadochronem 0 0

Do zdarzenia doszło w niedzielę na lotnisku w miejscowości Mokre koło Zamościa.

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią
galeria

Znika popularna w Lublinie marka supermarketów. Połączenie z dużą siecią 0 0

Jesienią z Lublina znikną sklepy Aldik. Zastąpią je Stokrotki. Pracownicy sieci czekają na zmiany z niepokojem.

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie
film

PO zmieniła kandydata na prezydenta Wrocławia. Duże zaskoczenie 1 0

Kazimierz Michał Ujazdowski nie będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia – ogłosił przewodniczący tej partii Grzegorz Schetyna. Nowego kandydata Koalicji Obywatelskiej wskaże Nowoczesna. 

Musical "Metro" w Lublinie
14 października 2018, 18:00

Musical "Metro" w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Legendarny polski musical Metro zawita do Lublina. Znakomite przedstawienie w gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy 14 października o godz. 18 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS

Awantura o znaną kawiarnię w centrum Lublina. PO pyta o browar i o to czyje interesy reprezentuje radny PiS 5 24

Prokuratura zbada okoliczności zerwania przez Centrum Kultury w Lublinie umowy z przedsiębiorcą, który wynajmował od CK lokal pod kawiarnię. To reakcja na zawiadomienie od przedsiębiorcy, który sugeruje, że na zerwanie umowy naciskał zastępca prezydenta. On sam zaprzecza i mówi, że rozważa pozew o zniesławienie.

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy

Ruch Izbica wygrywa w sparingach i sprawdza bramkarzy 2 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Ruch Izbica zamierza jedynie uzupełnić skład. Pilnie poszukiwani są specjaliści od gry między słupkami W okresie przygotowawczym Ruch Izbica odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem zespół trenera Andrzeja Rycaka rozbił Deltę Nielisz 7:4

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek

Polscy przedsiębiorcy już nie będą musieli stosować pieczątek 0 1

W ciągu roku zniesiony ma być wymóg stosowania pieczątek przez przedsiębiorców.

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną

Radni PSL plan dla wsi przygotowany przez PiS nazywają wyborczą kpiną 1 39

Przygotowany przez rząd PiS plan dla wsi jest zdaniem radnych powiatu bialskiego wyborczą kpiną. A Janusz Skólimowski wicestarosta bialski z PiS przekonuje, że program zapewni rolnictwu wsparcie, rozwój i ochronę.

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach
1 sierpnia 2018, 19:00

Symbol Wolności na rocznicę Powstania Warszawskiego w Puławach 9 4

Co Gdzie Kiedy. 1 sierpnia Puławy włączą się w obchody 74. rocznicy Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy zbiorą się w centrum miasta o godz. 19, aby oddać hołd Powstańcom i ułożyć olbrzymi znak Polski Walczącej.

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej

Lublin: Miasto wydało zgodę na maszt telefonii komórkowej 0 3

Przy Zemborzyckiej 53 w Lublinie może powstać stacja bazowa telefonii komórkowej Play.

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra

Wyrzucił psa przez balkon w trakcie kłótni. Zwierzę spadło z 4 piętra 371 12

W trakcie kłótni pijany mężczyzna wyrzucił psa przez balkon. Zwierzę wypadło z czwartego piętra.

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia

Pamiętasz Baobab? Galeria Labirynt zbiera wspomnienia 0 0

Wspomnienia o najsłynniejszym lubelskim drzewie, wyciętym w maju zeszłego roku z pl. Litewskiego, jeszcze do końca sierpnia będzie zbierać Galeria Labirynt.

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią

Nowy żłobek przy ul. Zelwerowicza przyjmie dzieci od września? Problem z kuchnią 80 1

Unieważniony został przetarg na sprzęt dla nowego żłobka przy ul. Zelwerowicza. Problemem okazało się wyposażenie kuchni. Mimo to władze miasta zapewniają, że placówka zostanie otwarta zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a posiłki będą początkowo dowożone z kuchni innego żłobka.

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji

Jerzy Brzęczek: Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji 1 1

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek spotkał się z mediami na swojej pierwszej konferencji prasowej. 47-letni szkoleniowiec zapewnił, że kadrę czeka ewolucja i stopniowe wprowadzanie nowych zawodników, a jej kapitanem pozostanie Robert Lewandowski

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant

Jechał i pił piwo. Zauważył go ten policjant 4 5

47-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał samochodem i pił. Inni kierowcy musieli zjeżdżać mu z drogi. Wyczyny 47-latka zauważył przypadkiem policjant jadący do pracy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!