Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 marca 2015 r.
10:00
Edytuj ten wpis

Parking VIP przy ratuszu. 280 zł dziennie na sprzątanie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 21 A A

280 złotych dziennie wydają podatnicy na parking dla VIP-ów na tyłach Ratusza. Po co? Po to, żeby na placu codziennie było czysto. W ciągu roku zbiera się z tego niebagatelna kwota ponad 100 tys. złotych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do spowiedzi z parkingu wezwała miejskich urzędników lubelska Fundacja Wolności. - Interesowało nas między innymi to, kto może korzystać z tych miejsc i czy za to płaci - wyjaśnia Krzysztof Jakubowski, prezes fundacji. - Dlaczego? Jeśli ktoś chce załatwić sprawę w urzędzie znajdującym się w strefie płatnego parkowania, raczej nie może zostawić samochodu za darmo. Stąd nasze pytanie.

Przyległy do Ratusza ogrodzony parking może pomieścić 34 samochody. O tym, kto może tam wjechać mówi zarządzenie podpisane jeszcze w 2010 r. przez prezydenta Adama Wasilewskiego. To na podstawie tego dokumentu ustalana jest lista osób, którym przydzielane są tu miejsca. Na liście tej są obecnie 23 osoby.

Oprócz prezydenta, jego zastępców, skarbnika i przewodniczącego Rady Miasta przydzielone miejsca mają m.in. dyrektorzy Biura Rady Miasta i radcowie prawni Ratusza. Na liście są też prezydenccy doradcy: Zbigniew Targoński, Zdzisław Strycharz i Marek Lembrych.

Z parkingu mogą korzystać też miejscy radni, którzy również dostali piloty otwierające szlaban. - W różnych godzinach przyjeżdża się do Ratusza, nie tylko na komisje, ale się ma spotkania z mieszkańcami - tak radna Helena Pietraszkiewicz już na trzeciej sesji skarżyła się na niedogodności. I dociekała, czy piloty oddali wszyscy, którzy stracili prawo do parkingu. - Tylko bym chciała, żebyśmy jako radni mieli możliwość swobodnego przyjazdu pod Ratusz.
Stając w innym miejscu i radni i urzędnicy musieliby wykupić bilet parkingowy. Ale przy Ratuszu już nie. - Miejsca parkingowe są przydzielane użytkownikom bezpłatnie - potwierdza Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta w odpowiedzi przesłanej Fundacji Wolności.

Ponieważ miejsce jest reprezentacyjne parking sprzątany jest codziennie. Zajmuje się tym wynajęta przez Urząd Miasta firma, do której obowiązków należy m.in. "stałe patrolowanie wraz z oczyszczaniem, z użyciem wózka wyposażonego w pojemnik na nieczystości (worek i miotłę) w godzinach 9-18.”

Sprzątanie kosztuje niemało. - Koszty utrzymania parkingu przy budynku Ratusza w 2014 roku stanowiły kwotę 102 240 zł - wskazuje Wojewódzki. Z tego na codzienne oczyszczanie latem wydano prawie 62 tys. zł, zaś zimą ponad 40 tys. zł, z czego 344 zł na wywóz śniegu.

Podzieliliśmy koszty na liczbę miejsc i wyszło nam, że utrzymanie każdego z nich w czystości kosztuje rocznie 3007 zł. A licząc inaczej: każdego dnia na sprzątanie parkingu miasto wydaje 280 zł.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Barbara Ubryk / 16 marca 2015 o 11:14
0

Taniej by było gdyby zatrudnić po prostu ciecia który w ramach swoich obowiązków sprzątał by teren.

Avatar
BudŻet / 14 marca 2015 o 17:11
0

Zakładając nawet, że fundacja jest z PiS, to tylko szkoda, że nie z PO, bo tam jest niemal tyle samo miejskich radnych.

nalezy jeszcze dodac ze cala ta fundacja jest z pisu

Rzecz dotyczy wszak wydatków w postaci dodatkowych nieodpłatnych bonusów dla urzędników i samorządowców miasta, którego deficyt dochodów finansowany jest z komercyjnych kredytów.

Wspomniane w materiale ponad 100 tysięcy złotych rocznie dotyczy JST, w której ubiegły rok obrachunkowy zakończył się  63,29% zadłużeniem z tytułu zobowiązań według tytułów dłużnych w stosunku do dochodów oraz 98,92% zadłużeniem z tytułu zobowiązań według tytułów dłużnych oraz kredytów i pożyczek i wyemitowanych papierów wartościowych w stosunku
do tych samych dochodów.

Szkoda, że nie ma fundacji z PO, która by podawała takie informacje.

Zakładając nawet, że fundacja jest z PiS, to tylko szkoda, że nie z PO, bo tam jest niemal tyle samo miejskich radnych.

nalezy jeszcze dodac ze cala ta fundacja jest z pisu

Rzecz dotyczy wszak wydatków w postaci dodatkowych nieodpłatnych bonusów dla urzędników i samorządowców miasta, którego deficyt dochodów finansowany jest z komercyjnych kredytów.

Wspomniane w materiale ponad 100 tysięcy złotych rocznie dotyczy JST, w której ubiegły rok obrachunkowy zakończył się  63,29% zadłużeniem z tytułu zobo... rozwiń

Avatar
LU / 14 marca 2015 o 16:11
0

Skoro urzędnicy pchają się w samo centrum samochodami, to jak mają przekonać mieszkańców, żeby tego nie robili i korzystali z komunikacji miejskiej?

Też jeżdżę z obrzeży do ścisłego centrum miasta o różnych porach dnia i z niego wracam. Udaje mi się bardzo dobrze przy wykorzystaniu autobusów, niebawem uzupełnię to o przejazdy rowerem. 

Niedawno nowy prezydent Poznania zamknął parking pod ratuszem i zapowiedział, że odda ten teren do użytku ludziom.

Avatar
cieć / 14 marca 2015 o 15:37
0

skandal. Darmozjady. Ktoś z rodziny dostał pewnie miotłę i zamiata. Kaska niezła.

Avatar
bezpartyjny / 14 marca 2015 o 15:13
0

nalezy jeszcze dodac ze cala ta fundacja jest z pisu

nieważne z pisu,czy srysu.Fakt jest faktem że ktoś kosztem innych na tym korzysta.

Avatar
Gość / 14 marca 2015 o 15:09
0

sensacja na miarę DW ................. ktoś komuś płaci za sprzątanie "ratuszowego" parkingu .......... nie może być ........... o czym jutro przeczytamy? .............. że wynaleziono internet?

Avatar
radio zet / 14 marca 2015 o 14:03
0

nalezy jeszcze dodac ze cala ta fundacja jest z pisu

Avatar
Zzzeet / 14 marca 2015 o 12:30
0

należy dodać, że to jest czubek góry lodowej, taka wisienka na wieeelkim torcie ...

Avatar
podatnik / 14 marca 2015 o 12:20
0

Sensacja. Z ostatniej chwili i tylko u nas. KTOŚ SPRZĄTA PARKING VIP PRZY RATUSZU. Pulitzer dla Smagi.

Tu nie chodzi o sprzątanie,lecz za ile człowieczku.

Avatar
Gość / 14 marca 2015 o 12:06
0

teraz etatowi forumowi frustraci zaczną licytację kto i o ile taniej będzie w stanie utrzymać czystość na tym parkingu

przebijam wszystkich, moja firma zrobi to za 1zł. a jak będzie trzeba to nawet za darmo

Avatar
Barbara Ubryk / 16 marca 2015 o 11:14
0

Taniej by było gdyby zatrudnić po prostu ciecia który w ramach swoich obowiązków sprzątał by teren.

Avatar
BudŻet / 14 marca 2015 o 17:11
0

Zakładając nawet, że fundacja jest z PiS, to tylko szkoda, że nie z PO, bo tam jest niemal tyle samo miejskich radnych.

nalezy jeszcze dodac ze cala ta fundacja jest z pisu

Rzecz dotyczy wszak wydatków w postaci dodatkowych nieodpłatnych bonusów dla urzędników i samorządowców miasta, którego deficyt dochodów finansowany jest z komercyjnych kredytów.

Wspomniane w materiale ponad 100 tysięcy złotych rocznie dotyczy JST, w której ubiegły rok obrachunkowy zakończył się  63,29% zadłużeniem z tytułu zobowiązań według tytułów dłużnych w stosunku do dochodów oraz 98,92% zadłużeniem z tytułu zobowiązań według tytułów dłużnych oraz kredytów i pożyczek i wyemitowanych papierów wartościowych w stosunku
do tych samych dochodów.

Szkoda, że nie ma fundacji z PO, która by podawała takie informacje.

Zakładając nawet, że fundacja jest z PiS, to tylko szkoda, że nie z PO, bo tam jest niemal tyle samo miejskich radnych.

nalezy jeszcze dodac ze cala ta fundacja jest z pisu

Rzecz dotyczy wszak wydatków w postaci dodatkowych nieodpłatnych bonusów dla urzędników i samorządowców miasta, którego deficyt dochodów finansowany jest z komercyjnych kredytów.

Wspomniane w materiale ponad 100 tysięcy złotych rocznie dotyczy JST, w której ubiegły rok obrachunkowy zakończył się  63,29% zadłużeniem z tytułu zobo... rozwiń

Avatar
LU / 14 marca 2015 o 16:11
0

Skoro urzędnicy pchają się w samo centrum samochodami, to jak mają przekonać mieszkańców, żeby tego nie robili i korzystali z komunikacji miejskiej?

Też jeżdżę z obrzeży do ścisłego centrum miasta o różnych porach dnia i z niego wracam. Udaje mi się bardzo dobrze przy wykorzystaniu autobusów, niebawem uzupełnię to o przejazdy rowerem. 

Niedawno nowy prezydent Poznania zamknął parking pod ratuszem i zapowiedział, że odda ten teren do użytku ludziom.

Avatar
cieć / 14 marca 2015 o 15:37
0

skandal. Darmozjady. Ktoś z rodziny dostał pewnie miotłę i zamiata. Kaska niezła.

Avatar
bezpartyjny / 14 marca 2015 o 15:13
0

nalezy jeszcze dodac ze cala ta fundacja jest z pisu

nieważne z pisu,czy srysu.Fakt jest faktem że ktoś kosztem innych na tym korzysta.

Avatar
Gość / 14 marca 2015 o 15:09
0

sensacja na miarę DW ................. ktoś komuś płaci za sprzątanie "ratuszowego" parkingu .......... nie może być ........... o czym jutro przeczytamy? .............. że wynaleziono internet?

Avatar
radio zet / 14 marca 2015 o 14:03
0

nalezy jeszcze dodac ze cala ta fundacja jest z pisu

Avatar
Zzzeet / 14 marca 2015 o 12:30
0

należy dodać, że to jest czubek góry lodowej, taka wisienka na wieeelkim torcie ...

Avatar
podatnik / 14 marca 2015 o 12:20
0

Sensacja. Z ostatniej chwili i tylko u nas. KTOŚ SPRZĄTA PARKING VIP PRZY RATUSZU. Pulitzer dla Smagi.

Tu nie chodzi o sprzątanie,lecz za ile człowieczku.

Avatar
Gość / 14 marca 2015 o 12:06
0

teraz etatowi forumowi frustraci zaczną licytację kto i o ile taniej będzie w stanie utrzymać czystość na tym parkingu

przebijam wszystkich, moja firma zrobi to za 1zł. a jak będzie trzeba to nawet za darmo

Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W budynku dawnego koszarowca powstanie Powiatowe Centrum Usług Społecznych

W budynku dawnego koszarowca powstanie Powiatowe Centrum Usług Społecznych 0 0

Na terenie dawnej jednostki wojskowej powstanie Powiatowe Centrum Usług Społecznych. Pracę znajdzie tu ponad 50 osób

Pieszy zginął na poboczu. Kierowca peugeota wymijał inne auto

Pieszy zginął na poboczu. Kierowca peugeota wymijał inne auto 1 0

43-letni mieszkaniec gminy Rudnik zginął w wypadku na drodze wojewódzkiej w miejscowości Płonka w powiecie krasnostawskim

"Impresjoniści i postimpresjoniści" - wystawa 3D w Targach Lublin
30 marca 2019, 0:00

"Impresjoniści i postimpresjoniści" - wystawa 3D w Targach Lublin 0 0

W dniach 30-31 marca w godz. 13-17 w siedzibie Targów Lublin będzie można podziwiać wystawę "Impresjoniści i postimpresjoniści" w trójwymiarze.

Aeroklub Lubelski znów zorganizuje balonowe mistrzostwa świata w Nałęczowie
galeria

Aeroklub Lubelski znów zorganizuje balonowe mistrzostwa świata w Nałęczowie 0 1

Dobra wiadomość dla miłośników sportów balonowych. Aeroklub Lubelski po raz kolejny zorganizuje Balonowe Mistrzostwa Świata Kobiet. Impreza odbędzie się w Nałęczowie w przyszłym roku. Decyzja zapadła na konferencji w Stambule

Dom Dziecka w Maniach. Dzieci już wprowadziły się do nowego domu

Dom Dziecka w Maniach. Dzieci już wprowadziły się do nowego domu 0 0

W Maniach (gm. Międzyrzec Podlaski) oficjalnie otwarto Dom Dziecka. Powstał w budynku po byłej szkole.

Policjanci przeszukali mieszkanie 25-latki na Czechowie. Grozi jej 10 lat więzienia

Policjanci przeszukali mieszkanie 25-latki na Czechowie. Grozi jej 10 lat więzienia 4 4

Około 100 gramów marihuany miała w domu mieszkanka lubelskiego Czechowa

Wypadek w Opolu Lubelskim. 37-latka z dzieckiem w szpitalu

Wypadek w Opolu Lubelskim. 37-latka z dzieckiem w szpitalu 0 1

Opolscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w piątek w Opolu Lubelskim na ul. Józefowskiej.

Cierpiący pacjent krążył między szpitalami. 63-latek zmarł
film

Cierpiący pacjent krążył między szpitalami. 63-latek zmarł 0 5

Szukająca pomocy dla cierpiącego ojca rodzina przez półtorej doby woziła go od szpitala do szpitala. Pacjenta wypisano dwukrotnie, raz bez wykonania żadnych badań. Mężczyzna zmarł.

Wypadek na obwodnicy Lublina. Wyprzedzał, doszło do dachowania [zdjęcia]
galeria

Wypadek na obwodnicy Lublina. Wyprzedzał, doszło do dachowania [zdjęcia] 5 2

Dwa samochody zderzyły się na obwodnicy Lublina

Lublin: Zaparkowała i... zablokowała przejazd kilkunastu ciężarówkom [zdjęcia]
galeria

Lublin: Zaparkowała i... zablokowała przejazd kilkunastu ciężarówkom [zdjęcia] 26 17

Źle zaparkowany ford mondeo zablokował dziś rano przejazd ul. Berylową w Lublinie

Kuba płakał. Kiedy się nieco uspokoił zapytał: Czy pan mnie uratuje? Odpowiedziałem: Tak, Kubuś, uratuję cię
Magazyn
galeria

Kuba płakał. Kiedy się nieco uspokoił zapytał: Czy pan mnie uratuje? Odpowiedziałem: Tak, Kubuś, uratuję cię 241 8

Katarzyna Zielińska, mama 3-latka: Dla mnie to był cud. Chyba sam Anioł Stróż czuwał nad Kubą. Syn wpadł do 12-metrowej studni i nic mu się nie stało. Mateusz Koszałka, naczelnik OSP KSRG Annopol, pierwszy dotarł do dziecka: Kuba płakał. Kiedy się nieco uspokoił zapytał: Czy pan mnie uratuje? Odpowiedziałem: Tak, Kubuś, uratuję cię

Pożar w Rudniku. Spłonął dom, jedna osoba nie żyje

Pożar w Rudniku. Spłonął dom, jedna osoba nie żyje 9 4

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w miejscowości Rudnik w powiecie krasnostawskim

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby 0 4

Post i ryba, złożenie doskonałe. Mamy dobre przepisy. Zapraszamy w nostalgiczną podróż. Zaczynamy od słynnej restauracji Berensa w Kazimierzu.

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia]
galeria

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia] 24 10

Potrzebni są sprzedawcy, monterzy, ogrodnicy, kucharze, ślusarze, policjanci, a nawet krasnoludy. Nowych pracowników poszukują firmy z całego powiatu puławskiego. Z ofertami można było zapoznać się podczas tegorocznych Targów Pracy i Edukacji. Swoje atuty pokazywały również szkoły i uczelnie

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM
Zdjęcia
22 marca 2019, 13:00
galeria

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM 4 7

Okna, drzwi, piece, bramy, kominki, materiały budowlane, podłogi, schody, meble, dekoracje, oświetlenie, dachy, pokazy fachowców, najprawdziwszy dom zbudowany w hali oraz premierowa edycja Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury – to wszystko w ten weekend na Targach LUBDOM.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!