Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 lutego 2015 r.
12:54
Edytuj ten wpis

Zburzą pedet, zbudują galerię handlową. Rada Miasta dała zgodę

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 47 A A

Godzinami radni spierali się dziś o budowę nowej galerii handlowej w miejscu pedetu. Ci z klubu PiS pytali po co nam taki obiekt i chcieli by miał większy parking. Radni PO mówili, że galeria ożywi deptak, a większy parking zwiększyłby korki. Zwolennicy budowy wygrali

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Ludzi w śródmieściu nie ma, bo są w galeriach handlowych. My nie zmienimy tego, ludzie chcą tam chodzić - mówi Mariusz Banach, radny Wspólnego Lublina. I tłumaczy, że w mieście nie będziemy mieć kopalni, ale możemy mieć pieniądze górników przyjeżdżających na zakupy. Zapewnienia, że nowy obiekt ożywi centrum nie przekonują radnego PiS, Zdzisława Drozda: - Na przykładzie innych miast widać, że galerie spowodowały upadek handlu - podkreśla radny. - Mamy szansę zostać europejską stolicą galerii - ironizuje Zbigniew Ławniczak (PiS).

- To klient i rynek zdecyduje, czy to rozwiązanie będzie dobre, czy złe - odpowiada Marta Wcisło (PO) i podkreśla, że po raz pierwszy nowa galeria nie została oprotestowana przez kupców. A jej klubowy kolega Bartosz Margul przekonuje, że Plaza pobudziła rejon ul. Lipowej: - Tu nawet mieszkania na parterach zostały zamienione na lokale użytkowe.

Ale w dyskusji padły też pytania o liczbę miejsc parkingowych. Radni PiS mówili, że tych miejsc będzie za mało, a radni PO, że to właśnie większy parking byłby źródłem problemów. - Zakorkowalibyśmy ul. Narutowicza - podkreśla Mateusz Zaczyński z PO.

Uchwalony przed godz. 13 plan zagospodarowania nie pozwala na budowę dużego parkingu: na każde 55 mkw. powierzchni użytkowej obiektu może przypadać tylko jedno miejsce na auto. - Do butiku o powierzchni 55 mkw. przyjdzie sprzedawca, zaparkuje auto i nie będzie miejsca dla klienta? - pyta Tomasz Pitucha (PiS). Szef jego klubu, Sylwester Tułajew, zgłosił poprawkę mówiącą, ze jedno miejsce na samochód ma przypadać na 25 mkw. - Powinniśmy dbać o dodatkowe miejsca parkingowe - wyjaśnia.

Ale zdaniem prezydenta poprawka Tułajewa to tylko gra polityczna. - Czy pan przewodniczący Tułajew zgłaszając te uwagi wie, ze wysadzi w powietrze trzyletnie prace nad planem? Oczywiście, że wie - mówi Krzysztof Żuk.

Wnioski szefa klubu PiS przepadły w głosowaniach, na których początku w ławach PO zapanował niepokój, gdy na tablicy wyników pokazał się remis 15:15. Dla poprawki Tułajewa oznaczało to, że nie uzyskała większości, ale w przypadku remisu takiej większości nie zdobyłby również projekt planu umożliwiający budowę galerii.

To właśnie nieobecność jednej z radnych PO sprawiła, że projekt został przełożony ze styczniowej sesji na lutową przez prezydenta, który w radzie ma większość tylko jednego głosu (16:15). Takim też wynikiem skończyło się dzisiejsze głosowanie w sprawie planu. Tym samym został on uchwalony.

Po jego uprawomocnieniu się inwestor będzie mógł wystąpić o pozwolenie na budowę. Nowy obiekt może o jedną trzecią zmniejszyć plac istniejący przed obecnym pedetem.

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 15:57
0
U mnie tak samo. Za każdym razem wszystko się sprawdza. Deb0308 - Warto sprawdzić:
Avatar
Rysiek 50 / 2 marca 2015 o 13:27
0

A może zapytać mieszkańców miasta co o tym sądzą  jednak to nasze miasto a nie tylko pań i panów z Ratusza !!! :angry:  

Avatar
ρяzємєк ℓєиιαк / 27 lutego 2015 o 11:43
0

ciekawe?
to dobrze

poopowiadam zatem dalej
jak wiadomo miasto bardzo się starało "nie oddać" terenu obecnej zajezdni trolejbusów bo to właśnie tam była owa cegielnia "Rekord" która znacjonalizowano
można ja zresztą zobaczyć na zdjęciach
proszę bardzo
[spoiler][/spoiler]

na tym zdjęciu lotniczym z 1957 bardzo ładnie widać komin cegielni "Rekord"

jak dowiadujemy się z tego tekstu
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150227/LUBLIN/150229681
"Na mocy tej ugody strona kościelna ma przejąć od miasta własność nieruchomości położonych przy ul. Morwowej niedaleko planowanej do zamknięcia zajezdni trolejbusowej."
Zajednia trolejbusowa będzie zlikwidowana
czyli że teren możnaby oddać w naturze 

jest jednak jakiś powód i to wcale nie tak znów tajemniczy dla którego zamiast 2 ha w miejscu likwidowanej zajezdni - Budzik chce mniejszy o ponad połowę obszar tuż obok działki świeżo zdobytej przez Wieckowskiego
[spoiler][/spoiler]


ma to wcale nie ukryty związek z wycinka parku na ZOR-ach i polem na Berylowej gdzie na chwilowo miejskim gruncie stanać ma kościół

to naprawdę bardzo ciekawy przekręt - pokazujący jak bardzo skorumpowany jest Lublin

ciekawe?
to dobrze

poopowiadam zatem dalej
jak wiadomo miasto bardzo się starało "nie oddać" terenu obecnej zajezdni trolejbusów bo to właśnie tam była owa cegielnia "Rekord" która znacjonalizowano
można ja zresztą zobaczyć na zdjęciach
proszę bardzo
[spoiler][/spoiler]

na tym zdjęciu lotniczym z 1957 bardzo ładnie widać komin cegielni "Rekord"

jak dowiadujemy się z tego tekstu
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150227/LUBLIN/150229681
"Na mocy tej ugody strona ko... rozwiń

Avatar
Gość / 27 lutego 2015 o 10:38
0

bezrobotny blogerze człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nigdy, ciekawe są te twoje monologi

Avatar
ρяzємєк ℓєиιαк / 27 lutego 2015 o 10:07
0

hmm to polowanie tak szczerze mówiąc bardziej mi przypomina inny klasyk polski
https://www.youtube.com/watch?v=PH1BCq1cl8M

jest o drzewach jest watek religijny i co najważniejsze jest miś na którym podzielono skórę
i jest lud...

Avatar
ρяzємєк ℓєиιαк / 27 lutego 2015 o 09:02
0

Pedet tez nie jest ciekawy - w sumie był to tylko temat zastępczy...
znacznie ciekawsza jest afera morwowa
zacytuje wam Skomrę który jak wspominałem zasiada w ławach radnych miejskich (i to mimo tego że w wyborach nie startował nawet)
[spoiler]Działka dla Kościoła

Bez dyskusji i bez żadnego głosu sprzeciwu Rada Miasta zgodziła się na przekazanie archidiecezji działki przy ul. Morwowej.

W latach 50. ubiegłego wieku skarb państwa przejął należącą do Bractwa Świętej Trójcy cegielnię "Rekord". Kiedy po latach ziemia stała się miejska, upomniała się o nią Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty (jest prawnym następcą Bractwa Św. Trójcy).

Miasto zawarło z archidiecezją porozumienie, na mocy którego Kościół otrzyma działkę o pow. około 8,5 tys. m kw. Jej wartość wynosi od 3,4 mln zł do 5,1 mln zł.

Na razie nie wiadomo, co z działką zamierza zrobić archidiecezja, ale na pewno nie powstanie tam kościół.
[/spoiler]

brak dyskusji lub jakiegokolwiek głosu sprzeciwu najlepiej pokazuje w jakim stanie jest Lublin i jak zdegenerowane są jego władze

0.85 hektara o wartości ok 5 mln zł jak pisze nam radny Skomra to doskonały deal
o tym jak doskonały szerzej informuje Marek Jackowski tez z gadzinówki
[spoiler]

Lublin daje Kościołowi atrakcyjną działkę. Miasto dobrze się targowało
Michał Jackowski 2015-02-26


Działka przy ul. Morwowej może być warta nawet ponad 5 mln złotych JAKUB ORZECHOWSKI

Lubelski ratusz zamierza oddać archidiecezji wartą kilka milionów złotych działkę przy ul. Morwowej. Nieopodal w przyszłości powstanie prestiżowe city z biurowcami i blokami mieszkalnymi. Transakcja jest korzystna, bo duchowni chcieli od podatników znacznie więcej
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Przekazanie terenu odbywa się w ramach ugody sądowej, która zawierana jest między gminą Lublin a Archidiecezją Lubelską. Muszą się na nią zgodzić jeszcze radni na czwartkowej sesji. Biorąc pod uwagę, że większość radnych jest nastawiona prokościelnie, ich poparcie wydaje się być formalnością.

Wróćmy do 1950 roku. Wtedy to decyzją ministra przemysłu lekkiego komunistycznego rządu ustanowiono przymusowy zarząd państwowy nad cegielnią "Rekord", która należała do Bractwa Świętej Trójcy. Później resort wymyślił, że zakład w całości ma przejść w ręce skarbu państwa.

Po latach Archidiecezja Lubelska wywalczyła prawomocną decyzję stwierdzającą, że nacjonalizacja była bezprawna. To na tej podstawie o zwrot terenu zaczęła się upominać Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty (jest prawnym następcą Bractwa Św. Trójcy).

Chcieli działek z firmami i drogą

Początkowo strona kościelna miała bardzo wygórowane żądania. - W maju 2012 roku archidiecezja chciała zwrotu trzech działek o łącznej powierzchni ponad 20 tys. metrów kwadratowych [dwa hektary]. Dodatkowo kuria domagała się odszkodowania w wysokości ponad 2,75 mln zł za kolejnych pięć działek - informuje nas Arkadiusz Nahuluk, dyrektor wydziału gospodarowania mieniem magistratu.

Od tego czasu trwały negocjacje miasta z przedstawicielami duchownych. W efekcie Kościół obniżył oczekiwania do gruntu przy ul. Morwowej (u zbiegu ul. Nałęczowskiej i Wojciechowskiej) o powierzchni blisko 12 tys. m kw. - Jednak podczas kolejnej tury rozmów miastu udało się jeszcze z tej działki wydzielić drogę. Tak aby ratusz nie musiał później za nią płacić kurii. Co ważne, wydzielenie drogi odbyło się na koszt archidiecezji - podkreśla Nahuluk.

Ostatecznie w ręce Kościoła ma trafić grunt o powierzchni około 8,5 tys. m kw. - Ta ugoda jest bardzo korzystna z punktu widzenia miasta. Na innych działkach, których domagał się Kościół, prowadzona jest działalność. Są sklepy, firmy, parkingi czy po prostu przebiega tamtędy droga - komentuje dyrektor i dodaje, że w ramach porozumienia strona kościelna zrzekła się wszelkich innych roszczeń dotyczących nacjonalizacji cegielni.

Nowego kościoła nie będzie

Na co archidiecezja zamierza przeznaczyć odzyskane grunty? - Nie chcemy dzielić skóry na niedźwiedziu, póki nie mamy w ręku aktu własności, nie podejmujemy decyzji - mówi "Wyborczej" ksiądz Krzysztof Podstawka, rzecznik archidiecezji. - Nie będzie tam jednak kościoła. Na tym terenie nie ma potrzeby budowy kolejnej parafii - zaznacza. W tym rejonie od 2001 roku trwa budowa kościoła pw. Trójcy Świętej przy ul. Nałęczowskiej.

Może zatem Kościół zdecyduje się na sprzedaż cennej nieruchomości? - Tak jak powiedziałem, wszelkie decyzje podejmiemy po sfinalizowaniu ugody - podkreśla ks. Podstawka.

Obok lubelskie city

Teren przy ul. Morwowej jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego. Może więc zostać przeznaczony na budowę mieszkań bądź pod działalność komercyjną. Według szacunków metr ziemi kosztuje tam obecnie od 400 zł do 600 zł. To oznacza, że Kościół dostanie działkę o wartości 3,4 mln - 5,1 mln zł.

Jest też atrakcyjna ze względu na to, że naprzeciwko niej ma powstać nowoczesne centrum biznesowo-mieszkalne. W miejscu po starej zajezdni autobusowej wybudowane zostanie 11 biurowców i cztery bloki mieszkalne (300 mieszkań) o łącznej powierzchni 100 tys. m kw. W pierwszym etapie na rogu al. Kraśnickiej i ul. Nałęczowskiej wyrosną dwa biurowce mające po 14 kondygnacji, a także dwa mniejsze budynki. [/spoiler]

Niedźwiedź jak widać jest już upolowany ;-)
a po jego skórę jak się domyślacie stał w holu ratusza były radny Piotr Wieckowski...

rozumiecie mam nadzieje na czym polega deal w tej aferze morwowej?

jesli nie rozumiecie to wyjaśnię
działka na Morwowej która otrzymał Budzik jest jak wam to wyjaśnia gadzinówka warta jakieś 5 złotych melonów czyli ok 600 zł za metr kwadratowy

ale jak wiecie nie dawno sąsiednią działkę dostali w ramach równie korzystnego dealu pewni deweloperzy z jakiegoś względu kojarzeni z Piotrem Wieckowskim
po ile była ziemia na sąsiedniej działce?

już wam o tym pisałem ;-)
w tym oto poście [post='1003280']Wojciechowska skrzyżowanie z Morwową uzbrojona działeczka stoi 206,74 zł za metr[/post]
i to jest oczywiście całe sedno tej afery

a przy okazji tego polowania na niedźwiedzia jak to określa Krzysiek Podstawka, wycięto las...
a właściwie park na ZOR-ach
ku uciesze okolicznych wyborców Krzysztofa Żuka jak wiadomo...

no niestety w zdradzie Miasta Lublina nie ma ani j

Pedet tez nie jest ciekawy - w sumie był to tylko temat zastępczy...
znacznie ciekawsza jest afera morwowa
zacytuje wam Skomrę który jak wspominałem zasiada w ławach radnych miejskich (i to mimo tego że w wyborach nie startował nawet)
[spoiler]Działka dla Kościoła

Bez dyskusji i bez żadnego głosu sprzeciwu Rada Miasta zgodziła się na przekazanie archidiecezji działki przy ul. Morwowej.

W latach 50. ubiegłego wieku skarb państwa przejął należącą do Bractwa Świętej Trójcy cegielnię "Rekord". Kiedy... rozwiń

Avatar
ρяzємєк ℓєиιαк / 27 lutego 2015 o 08:36
0
wczoraj miałem akurat kilka spraw w byłym Lublinie...
a przy okazji sobie co nieco pochodziłem
...
w samym centrum właściwie nie bardzo jest sie po co pokazywać
owszem byłem i tam bo obiecałem sobie zajrzeć na sesję miejskiej zdrady
zajrzałem - nie był to dobry spektakl choć kilka elementów było ciekawych
...
po pierwsze radny Sławomir Skomra siedzący sobie w ławach radnych
po drugie miejska konserwatora zabytków siedząca w kącie sali na miejscach dla publiczności (tych zawsze okupowanych przez żuczystowskich urzędników)
widziałem też zdradną BSK
[spoiler][/spoiler]
zdradnego Drozda, Daniewskiego o kulach
i co najciekawsze pilnującego wiadomego interesu Wieckowskiego
Piotra Więckowskiego dokładniej...
nic zaskakującego ani ciekawego - prawdę mówiąc
przewidywalna nuda skorumpowanego zaścianka
...
o wiele ciekawsze rzeczy działy się gdzie indziej
np. zwiedziłem ulicę Kunickiego - refleksja z tego spaceru jest circa taka że jest to krajobraz niemal postapokaliptyczny - szaro, pusto na każdym niemal istniejącym jeszcze sklepie informacja o likwidacji, pozabijane witryny tych już zlikwidowanych, zrujnowany sypiący się wiadukt kolejowy...
ogólnie to ciekawe jest to że im dalej od centrum miasta tym sytuacja lepsza
widać że gangrena zjada to miasto od jego środka
...
niejako tradycyjnie obejrzałem sobie też Czerniejówkę
jest z tego filmik - ukazujacy zresztą że bobry które sa znanymi szkodnikami mogą też szczególnie w sytuacji kiedy rzeka jest skrajnie zaniedbana odegrać rolę pozytywną
wrzucę go na You tuba to kto ciekawy sobie oglądnie...
dam i tu w spoilerze
...
byłem na Młyńskiej gdzie oglądnąłem nowe rondo - przepiękna katasrofa inzynieri drogowej
i na Zana
i na rogu Wojciechowskiej i Morwowej
i na pl Litewskim
...
wszędzie było ciekawiej niż w kiepskim teatrze ratusza...
wczoraj miałem akurat kilka spraw w byłym Lublinie...
a przy okazji sobie co nieco pochodziłem
...
w samym centrum właściwie nie bardzo jest sie po co pokazywać
owszem byłem i tam bo obiecałem sobie zajrzeć na sesję miejskiej zdrady
zajrzałem - nie był to dobry spektakl choć kilka elementów było ciekawych
...
po pierwsze radny Sławomir Skomra siedzący sobie w ławach radnych
po drugie miejska konserwatora zabytków siedząca w kącie sali na miejscach dla publiczności (tych zawsze okupowanych przez żuczystowskich urzędnik... rozwiń
Avatar
mig / 27 lutego 2015 o 08:09
0

Przedłużając deptak do 3 Maja i tak zakorkujecie Narutowicza - czy pod nowym pedetem będzie 250 miejsc, czy 1000. 

Myślenie nie boli, a do tego ma kolosalną przyszłość.

Avatar
leoncio / 27 lutego 2015 o 07:29
0

może tez parę kościołów ?

Avatar
ZENEK / 27 lutego 2015 o 00:53
0

Dlaczego prezydend  Lublin mieszkaniec Świdnika  zmusza mieszkanc- ów i turystów  do chodzenia pieszo po centrum Lublina zabraniając przyjechać do Galeri handlowej tz PDT.Ten pan nie myśli o przestrzeni placach lUBLINA TYLKO CHCE ZABETONOWAĆ TO MIAST GALERIAMI W CENTRUM  BEZ PARKINGU.TEN PAN I RADNI NIE MYSLA O LUBLINIE TYLKO O STOŁKACH

Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 15:57
0
U mnie tak samo. Za każdym razem wszystko się sprawdza. Deb0308 - Warto sprawdzić:
Avatar
Rysiek 50 / 2 marca 2015 o 13:27
0

A może zapytać mieszkańców miasta co o tym sądzą  jednak to nasze miasto a nie tylko pań i panów z Ratusza !!! :angry:  

Avatar
ρяzємєк ℓєиιαк / 27 lutego 2015 o 11:43
0

ciekawe?
to dobrze

poopowiadam zatem dalej
jak wiadomo miasto bardzo się starało "nie oddać" terenu obecnej zajezdni trolejbusów bo to właśnie tam była owa cegielnia "Rekord" która znacjonalizowano
można ja zresztą zobaczyć na zdjęciach
proszę bardzo
[spoiler][/spoiler]

na tym zdjęciu lotniczym z 1957 bardzo ładnie widać komin cegielni "Rekord"

jak dowiadujemy się z tego tekstu
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150227/LUBLIN/150229681
"Na mocy tej ugody strona kościelna ma przejąć od miasta własność nieruchomości położonych przy ul. Morwowej niedaleko planowanej do zamknięcia zajezdni trolejbusowej."
Zajednia trolejbusowa będzie zlikwidowana
czyli że teren możnaby oddać w naturze 

jest jednak jakiś powód i to wcale nie tak znów tajemniczy dla którego zamiast 2 ha w miejscu likwidowanej zajezdni - Budzik chce mniejszy o ponad połowę obszar tuż obok działki świeżo zdobytej przez Wieckowskiego
[spoiler][/spoiler]


ma to wcale nie ukryty związek z wycinka parku na ZOR-ach i polem na Berylowej gdzie na chwilowo miejskim gruncie stanać ma kościół

to naprawdę bardzo ciekawy przekręt - pokazujący jak bardzo skorumpowany jest Lublin

ciekawe?
to dobrze

poopowiadam zatem dalej
jak wiadomo miasto bardzo się starało "nie oddać" terenu obecnej zajezdni trolejbusów bo to właśnie tam była owa cegielnia "Rekord" która znacjonalizowano
można ja zresztą zobaczyć na zdjęciach
proszę bardzo
[spoiler][/spoiler]

na tym zdjęciu lotniczym z 1957 bardzo ładnie widać komin cegielni "Rekord"

jak dowiadujemy się z tego tekstu
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150227/LUBLIN/150229681
"Na mocy tej ugody strona ko... rozwiń

Avatar
Gość / 27 lutego 2015 o 10:38
0

bezrobotny blogerze człowiek ze wsi wyjdzie, wieś z człowieka nigdy, ciekawe są te twoje monologi

Avatar
ρяzємєк ℓєиιαк / 27 lutego 2015 o 10:07
0

hmm to polowanie tak szczerze mówiąc bardziej mi przypomina inny klasyk polski
https://www.youtube.com/watch?v=PH1BCq1cl8M

jest o drzewach jest watek religijny i co najważniejsze jest miś na którym podzielono skórę
i jest lud...

Avatar
ρяzємєк ℓєиιαк / 27 lutego 2015 o 09:02
0

Pedet tez nie jest ciekawy - w sumie był to tylko temat zastępczy...
znacznie ciekawsza jest afera morwowa
zacytuje wam Skomrę który jak wspominałem zasiada w ławach radnych miejskich (i to mimo tego że w wyborach nie startował nawet)
[spoiler]Działka dla Kościoła

Bez dyskusji i bez żadnego głosu sprzeciwu Rada Miasta zgodziła się na przekazanie archidiecezji działki przy ul. Morwowej.

W latach 50. ubiegłego wieku skarb państwa przejął należącą do Bractwa Świętej Trójcy cegielnię "Rekord". Kiedy po latach ziemia stała się miejska, upomniała się o nią Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty (jest prawnym następcą Bractwa Św. Trójcy).

Miasto zawarło z archidiecezją porozumienie, na mocy którego Kościół otrzyma działkę o pow. około 8,5 tys. m kw. Jej wartość wynosi od 3,4 mln zł do 5,1 mln zł.

Na razie nie wiadomo, co z działką zamierza zrobić archidiecezja, ale na pewno nie powstanie tam kościół.
[/spoiler]

brak dyskusji lub jakiegokolwiek głosu sprzeciwu najlepiej pokazuje w jakim stanie jest Lublin i jak zdegenerowane są jego władze

0.85 hektara o wartości ok 5 mln zł jak pisze nam radny Skomra to doskonały deal
o tym jak doskonały szerzej informuje Marek Jackowski tez z gadzinówki
[spoiler]

Lublin daje Kościołowi atrakcyjną działkę. Miasto dobrze się targowało
Michał Jackowski 2015-02-26


Działka przy ul. Morwowej może być warta nawet ponad 5 mln złotych JAKUB ORZECHOWSKI

Lubelski ratusz zamierza oddać archidiecezji wartą kilka milionów złotych działkę przy ul. Morwowej. Nieopodal w przyszłości powstanie prestiżowe city z biurowcami i blokami mieszkalnymi. Transakcja jest korzystna, bo duchowni chcieli od podatników znacznie więcej
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
Przekazanie terenu odbywa się w ramach ugody sądowej, która zawierana jest między gminą Lublin a Archidiecezją Lubelską. Muszą się na nią zgodzić jeszcze radni na czwartkowej sesji. Biorąc pod uwagę, że większość radnych jest nastawiona prokościelnie, ich poparcie wydaje się być formalnością.

Wróćmy do 1950 roku. Wtedy to decyzją ministra przemysłu lekkiego komunistycznego rządu ustanowiono przymusowy zarząd państwowy nad cegielnią "Rekord", która należała do Bractwa Świętej Trójcy. Później resort wymyślił, że zakład w całości ma przejść w ręce skarbu państwa.

Po latach Archidiecezja Lubelska wywalczyła prawomocną decyzję stwierdzającą, że nacjonalizacja była bezprawna. To na tej podstawie o zwrot terenu zaczęła się upominać Parafia Rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty (jest prawnym następcą Bractwa Św. Trójcy).

Chcieli działek z firmami i drogą

Początkowo strona kościelna miała bardzo wygórowane żądania. - W maju 2012 roku archidiecezja chciała zwrotu trzech działek o łącznej powierzchni ponad 20 tys. metrów kwadratowych [dwa hektary]. Dodatkowo kuria domagała się odszkodowania w wysokości ponad 2,75 mln zł za kolejnych pięć działek - informuje nas Arkadiusz Nahuluk, dyrektor wydziału gospodarowania mieniem magistratu.

Od tego czasu trwały negocjacje miasta z przedstawicielami duchownych. W efekcie Kościół obniżył oczekiwania do gruntu przy ul. Morwowej (u zbiegu ul. Nałęczowskiej i Wojciechowskiej) o powierzchni blisko 12 tys. m kw. - Jednak podczas kolejnej tury rozmów miastu udało się jeszcze z tej działki wydzielić drogę. Tak aby ratusz nie musiał później za nią płacić kurii. Co ważne, wydzielenie drogi odbyło się na koszt archidiecezji - podkreśla Nahuluk.

Ostatecznie w ręce Kościoła ma trafić grunt o powierzchni około 8,5 tys. m kw. - Ta ugoda jest bardzo korzystna z punktu widzenia miasta. Na innych działkach, których domagał się Kościół, prowadzona jest działalność. Są sklepy, firmy, parkingi czy po prostu przebiega tamtędy droga - komentuje dyrektor i dodaje, że w ramach porozumienia strona kościelna zrzekła się wszelkich innych roszczeń dotyczących nacjonalizacji cegielni.

Nowego kościoła nie będzie

Na co archidiecezja zamierza przeznaczyć odzyskane grunty? - Nie chcemy dzielić skóry na niedźwiedziu, póki nie mamy w ręku aktu własności, nie podejmujemy decyzji - mówi "Wyborczej" ksiądz Krzysztof Podstawka, rzecznik archidiecezji. - Nie będzie tam jednak kościoła. Na tym terenie nie ma potrzeby budowy kolejnej parafii - zaznacza. W tym rejonie od 2001 roku trwa budowa kościoła pw. Trójcy Świętej przy ul. Nałęczowskiej.

Może zatem Kościół zdecyduje się na sprzedaż cennej nieruchomości? - Tak jak powiedziałem, wszelkie decyzje podejmiemy po sfinalizowaniu ugody - podkreśla ks. Podstawka.

Obok lubelskie city

Teren przy ul. Morwowej jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego. Może więc zostać przeznaczony na budowę mieszkań bądź pod działalność komercyjną. Według szacunków metr ziemi kosztuje tam obecnie od 400 zł do 600 zł. To oznacza, że Kościół dostanie działkę o wartości 3,4 mln - 5,1 mln zł.

Jest też atrakcyjna ze względu na to, że naprzeciwko niej ma powstać nowoczesne centrum biznesowo-mieszkalne. W miejscu po starej zajezdni autobusowej wybudowane zostanie 11 biurowców i cztery bloki mieszkalne (300 mieszkań) o łącznej powierzchni 100 tys. m kw. W pierwszym etapie na rogu al. Kraśnickiej i ul. Nałęczowskiej wyrosną dwa biurowce mające po 14 kondygnacji, a także dwa mniejsze budynki. [/spoiler]

Niedźwiedź jak widać jest już upolowany ;-)
a po jego skórę jak się domyślacie stał w holu ratusza były radny Piotr Wieckowski...

rozumiecie mam nadzieje na czym polega deal w tej aferze morwowej?

jesli nie rozumiecie to wyjaśnię
działka na Morwowej która otrzymał Budzik jest jak wam to wyjaśnia gadzinówka warta jakieś 5 złotych melonów czyli ok 600 zł za metr kwadratowy

ale jak wiecie nie dawno sąsiednią działkę dostali w ramach równie korzystnego dealu pewni deweloperzy z jakiegoś względu kojarzeni z Piotrem Wieckowskim
po ile była ziemia na sąsiedniej działce?

już wam o tym pisałem ;-)
w tym oto poście [post='1003280']Wojciechowska skrzyżowanie z Morwową uzbrojona działeczka stoi 206,74 zł za metr[/post]
i to jest oczywiście całe sedno tej afery

a przy okazji tego polowania na niedźwiedzia jak to określa Krzysiek Podstawka, wycięto las...
a właściwie park na ZOR-ach
ku uciesze okolicznych wyborców Krzysztofa Żuka jak wiadomo...

no niestety w zdradzie Miasta Lublina nie ma ani j

Pedet tez nie jest ciekawy - w sumie był to tylko temat zastępczy...
znacznie ciekawsza jest afera morwowa
zacytuje wam Skomrę który jak wspominałem zasiada w ławach radnych miejskich (i to mimo tego że w wyborach nie startował nawet)
[spoiler]Działka dla Kościoła

Bez dyskusji i bez żadnego głosu sprzeciwu Rada Miasta zgodziła się na przekazanie archidiecezji działki przy ul. Morwowej.

W latach 50. ubiegłego wieku skarb państwa przejął należącą do Bractwa Świętej Trójcy cegielnię "Rekord". Kiedy... rozwiń

Avatar
ρяzємєк ℓєиιαк / 27 lutego 2015 o 08:36
0
wczoraj miałem akurat kilka spraw w byłym Lublinie...
a przy okazji sobie co nieco pochodziłem
...
w samym centrum właściwie nie bardzo jest sie po co pokazywać
owszem byłem i tam bo obiecałem sobie zajrzeć na sesję miejskiej zdrady
zajrzałem - nie był to dobry spektakl choć kilka elementów było ciekawych
...
po pierwsze radny Sławomir Skomra siedzący sobie w ławach radnych
po drugie miejska konserwatora zabytków siedząca w kącie sali na miejscach dla publiczności (tych zawsze okupowanych przez żuczystowskich urzędników)
widziałem też zdradną BSK
[spoiler][/spoiler]
zdradnego Drozda, Daniewskiego o kulach
i co najciekawsze pilnującego wiadomego interesu Wieckowskiego
Piotra Więckowskiego dokładniej...
nic zaskakującego ani ciekawego - prawdę mówiąc
przewidywalna nuda skorumpowanego zaścianka
...
o wiele ciekawsze rzeczy działy się gdzie indziej
np. zwiedziłem ulicę Kunickiego - refleksja z tego spaceru jest circa taka że jest to krajobraz niemal postapokaliptyczny - szaro, pusto na każdym niemal istniejącym jeszcze sklepie informacja o likwidacji, pozabijane witryny tych już zlikwidowanych, zrujnowany sypiący się wiadukt kolejowy...
ogólnie to ciekawe jest to że im dalej od centrum miasta tym sytuacja lepsza
widać że gangrena zjada to miasto od jego środka
...
niejako tradycyjnie obejrzałem sobie też Czerniejówkę
jest z tego filmik - ukazujacy zresztą że bobry które sa znanymi szkodnikami mogą też szczególnie w sytuacji kiedy rzeka jest skrajnie zaniedbana odegrać rolę pozytywną
wrzucę go na You tuba to kto ciekawy sobie oglądnie...
dam i tu w spoilerze
...
byłem na Młyńskiej gdzie oglądnąłem nowe rondo - przepiękna katasrofa inzynieri drogowej
i na Zana
i na rogu Wojciechowskiej i Morwowej
i na pl Litewskim
...
wszędzie było ciekawiej niż w kiepskim teatrze ratusza...
wczoraj miałem akurat kilka spraw w byłym Lublinie...
a przy okazji sobie co nieco pochodziłem
...
w samym centrum właściwie nie bardzo jest sie po co pokazywać
owszem byłem i tam bo obiecałem sobie zajrzeć na sesję miejskiej zdrady
zajrzałem - nie był to dobry spektakl choć kilka elementów było ciekawych
...
po pierwsze radny Sławomir Skomra siedzący sobie w ławach radnych
po drugie miejska konserwatora zabytków siedząca w kącie sali na miejscach dla publiczności (tych zawsze okupowanych przez żuczystowskich urzędnik... rozwiń
Avatar
mig / 27 lutego 2015 o 08:09
0

Przedłużając deptak do 3 Maja i tak zakorkujecie Narutowicza - czy pod nowym pedetem będzie 250 miejsc, czy 1000. 

Myślenie nie boli, a do tego ma kolosalną przyszłość.

Avatar
leoncio / 27 lutego 2015 o 07:29
0

może tez parę kościołów ?

Avatar
ZENEK / 27 lutego 2015 o 00:53
0

Dlaczego prezydend  Lublin mieszkaniec Świdnika  zmusza mieszkanc- ów i turystów  do chodzenia pieszo po centrum Lublina zabraniając przyjechać do Galeri handlowej tz PDT.Ten pan nie myśli o przestrzeni placach lUBLINA TYLKO CHCE ZABETONOWAĆ TO MIAST GALERIAMI W CENTRUM  BEZ PARKINGU.TEN PAN I RADNI NIE MYSLA O LUBLINIE TYLKO O STOŁKACH

Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jak się zmienią Al. Racławickie w Lublinie? 12 pomysłów, żeby było ładniej i wygodniej
galeria

Jak się zmienią Al. Racławickie w Lublinie? 12 pomysłów, żeby było ładniej i wygodniej 2 0

O zmiany w projekcie przebudowy Al. Racławickich apeluje do prezydenta Lublina doradzająca mu Rada Kultury Przestrzeni. Prosi o estetyczne chodniki, ozdobną roślinność i miejsca do siedzenia. Lista próśb jest o wiele dłuższa.

Kredyt odnawialny na koncie osobistym – co to jest i jak działa?

Kredyt odnawialny na koncie osobistym – co to jest i jak działa? 0 0

Bieżące wydatki pochłonęły całą pensję, a na kolejną trzeba czekać jeszcze kilka dni? A może pojawił się nieoczekiwany wydatek, przekraczający obecne możliwości domowego budżetu? To tylko przykłady sytuacji, w których pomocny może okazać się dostęp do kredytu odnawialnego na koncie osobistym. Czym dokładnie jest i jak działa taki produkt?

Infomat na Rynku miał prezentować walory turystyczne regionu. A pokazywał film porno

Infomat na Rynku miał prezentować walory turystyczne regionu. A pokazywał film porno 37 6

Film porno zamiast reklam chwalących walory turystyczne okolicy można było zobaczyć w sobotę na infomacie ustawionym na hrubieszowskim rynku.

Paulina Guba znowu blisko rekordu, Polska druga w Pucharze Świata

Paulina Guba znowu blisko rekordu, Polska druga w Pucharze Świata 3 1

W weekend na stadionie olimpijskim w Londynie rozgrywane były zawody o Puchar Świata. Mamy powody do radości, bo Polska zajęła drugą lokatę, jedynie za USA. Biało-Czerwonych w Anglii reprezentowała trójka zawodników z województwa lubelskiego: Paulina Guba i Karolina Kołeczek (obie AZS UMCS Lublin) oraz Dominik Kopeć (Agros Zamość)

Depositphotos otrzymał polską wersję językową

Depositphotos otrzymał polską wersję językową 0 0

W dniu dzisiejszym pragnę poświęcić nieco miejsca stronie Depositphotos.com która to święci tryumfy popularności za naszą zachodnią granicą. Od teraz także Polacy mają możliwość wypróbować funkcjonalności jakie ona oferuje, a to wszystko za sprawą specjalnie przygotowanej dla rodaków nakładki językowej.

USA: Nieprawdopodobny upadek. Rowerzystka wpadła w dziurę między mostem a drogą [wideo]
film

USA: Nieprawdopodobny upadek. Rowerzystka wpadła w dziurę między mostem a drogą [wideo] 3 0

Wydział Transportu z Wisconsin w USA opublikował nagranie wideo przedstawiające rowerzystkę omijającą rogatki przed podnoszącym się mostem w miejscowości Menasha.

LKPS Politechnika Lublin buduje zespół na nowy sezon

LKPS Politechnika Lublin buduje zespół na nowy sezon 0 0

LKPS Politechnika Lublin kompletuje skład. Wiceprezes klubu Maciej Krzaczek: w porównaniu do poprzedniego sezonu będziemy mieli mocniejszy skład, a co za tym idzie, stawiamy przed drużyną wyższe cele

Walizka z niespodzianką. Policjanci już czekali aż pasażer wysiądzie z busa
galeria
film

Walizka z niespodzianką. Policjanci już czekali aż pasażer wysiądzie z busa 26 2

Młody mężczyzna z Lublina wpadł na przemycie 12 kilogramów amfetaminy. Policjanci zatrzymali go, kiedy wysiadał z busa, jadącego z Holandii.

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia]
galeria
film

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia] 16 3

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Zamościu na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 8 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 6 1

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 2

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 1

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.