Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 listopada 2014 r.
10:40
Edytuj ten wpis

Piesi nie mają szans. Sześć potrąceń jednego dnia, kobieta nie żyje

Autor: Zdjęcie autora pab
0 18 A A

Aż do sześciu potrąceń pieszych doszło w piątek na drogach woj. lubelskiego. Policjanci poszukują kierowcy, który w miejscowości Gęś (pow. parczewski) śmiertelnie potrącił pieszą i uciekł z miejsca wypadku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Gęś (pow. parczewski). Przed godz. 16 idącą poboczem 80-letnią pieszą potrącił kierujący samochodem, który odjechał nie udzielając jej pomocy. Kobieta zginęła na miejscu. Policjanci ustalają dane sprawcy.

Do innego wypadku doszło przy ul. Głębokiej w Lublinie. Przed godz. 20 na przejściu dla pieszych kierujący oplem przodem pojazdu potrącił kobietę i mężczyznę. - 23-latka w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala. 26-latek również trafił pod opiekę lekarzy, mężczyzna ma złamania - relacjonuje mł. asp. Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Kierujący oplem był trzeźwy.
Do poważnego wypadku doszło także w miejscowości Horodyszcze-Kolonia (pow. chełmski). W piątek rano 8-latka przechodząc przez przejście dla pieszych została potrącona przez kierującego nissanem. Dziewczynka w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala w Lublinie.

Popołudniu na ul. Żywnego w Lublinie 80-latek kierujący oplem potrącił przechodzącego przez przejście 17-latka, który doznał urazu nogi. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ka2 / 19 listopada 2014 r. o 10:35

Ja polecam Competo http://odszkodowania-competo.pl/ - mają doświadczonych prawników, przejrzyste zasady współpracy i oferują kompleksową obsługę. Specjalizują się w odszkodowaniach powypadkowych w Lublinie.

Avatar
Grzegorz K / 13 listopada 2014 r. o 07:50

pomagam poszkodowanym i rodzinom ofiar wypadków w dochodzeniu roszczeń z tytułu odszkodowania z polis oc sprawców

Jeśli mieliście wypadek zgłoście sie do mnie a pomogę

grzegorz.kuryllo@gmail.com

ponadto poszukujemy osób do pracy/wspólpracy praca dodatkowa lub stała wiek i wykształcenie  bez znaczenia pracuje sie gdzie chce i ile chce. Pozdrawiam

pomagam poszkodowanym i rodzinom ofiar wypadków w dochodzeniu roszczeń z tytułu odszkodowania z polis oc sprawców

Jeśli mieliście wypadek zgłoście sie do mnie a pomogę

rozwiń

Avatar
Zwyczajny / 9 listopada 2014 r. o 13:51
Ryży, siedem lat temu, uparł się: każdemu cweelowi dam prawo jazdy !! będą jeżdzić, kupować benzynę 
i części, płacić w stacjach obsługi i myjniach, koniunktura gospodarcza się poprawi!!
Skutki takiej polityki, najdobitniej widać na cmentarzach!! Tam leży pełno takich, którzy mieli
pierszeństwo!!

ha ha ha no tak wina Tuska, nie no co za patologia..

Avatar
max / 9 listopada 2014 r. o 11:05

Trzeba być skończonym debilem żeby dać się potrącić idąc poboczem albo już idiotą do kwadratu żeby na przejściu… żyję już czwartą dekadę, ale takiego wysypu idiotów jeszcze nie widziałem. Zapytajcie kierowców którzy chodzą jako piesi czy mają problemy z chodzeniem przez ulice i przejścia. Barany powinno się wysyłać na reedukację skoro chodzić bezpiecznie nie potrafią.

Autora tego artykułu powinno się zwolnić z pracy za pisanie tendencyjnych stronniczych artykułów.

Trzeba być skończonym debilem żeby dać się potrącić idąc poboczem albo już idiotą do kwadratu żeby na przejściu… żyję już czwartą dekadę, ale takiego wysypu idiotów jeszcze nie widziałem. Zapytajcie kierowców którzy chodzą jako piesi czy mają problemy z chodzeniem przez ulice i przejścia. Barany powinno się wysyłać na reedukację skoro chodzić bezpiecznie nie potrafią.

rozwiń

Avatar
Gość / 8 listopada 2014 r. o 18:28

Naczytają się łajzy, że mają pierwszeństwo i włażą prosto pod koła, nawet się nie rozejrzą przed wejściem na ulicę. Czym większe prawa mają piesi, tym więcej jest potrąceń. 

Avatar
monika / 8 listopada 2014 r. o 17:56

Niektóre przejścia dla pieszych są źle oświetlone. Ludzie w mieście nie mają obowiązku noszenia odblasków, a niestety nie widać ich czasami - np.:przejścia w okolicy Politechniki, przejścia na Skłodowskiej.

Avatar
mosquito / 8 listopada 2014 r. o 16:34

Wczoraj na Filaretów czekałem na mozliwość przejścia (bez świateł) dla pieszych 82 sek. Potem obok mnie stanął umundurowany policjant. Pojazdy zatrzymały się przed przejściem a funkconariusz do mnie mowi: cyt. "trzeba przechodzić jak jest okazja" - no i pzeszliśmy.

Chamstwo w państwie i tyle !

Avatar
brawo ryży / 8 listopada 2014 r. o 15:17
Ryży, siedem lat temu, uparł się: każdemu cweelowi dam prawo jazdy !! będą jeżdzić, kupować benzynę 
i części, płacić w stacjach obsługi i myjniach, koniunktura gospodarcza się poprawi!!
Skutki takiej polityki, najdobitniej widać na cmentarzach!! Tam leży pełno takich, którzy mieli
pierszeństwo!!
Avatar
jo_gurt / 8 listopada 2014 r. o 14:32

"gdy pieszy zbliża się do przejścia kierowca powinien zatrzymać samochód i umożliwić mu przejście na drugą stronę" Od kiedy kierowca jest jasnowidzem i ma odczytac intencje (zamiar) pieszego na chodniku czy będzie przechodził przez przejście czy nie. Zgodnie z Kodeksem R.D. kierowca ma umożliwić przejście przez ulice osobie znajdującej się na przejsciu, a nie hipotetycznie mającej w przyszłości ten zamiar.

Przestrzegaj "Kodeks drogowy" i nie wymyślaj farmazonów, które nie mają pokrycia w obowiązującym prawie.

No to trzeba zmienić KRD. To są słuszene zasady, sprawdzone w innych krajach. Niestety kiepsko sprawa wygląda przy ulicach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku, tu trzeba liczyć na inteligencję dwóch kierowców na raz - trudna sprawa.

Oczywiście ważna jest współpraca pieszych, tj. jasna intencja. Nieraz miałem sytuację, że zarzymałem się na przejściu, żeby przepuścić pieszego, a ten się rozgląda na około jakby ptaszki podziwiał. Chcesz przejść przez przejście - stań na skraju chodnika i patrz uważnie.

eba zmienić KRD. To są słuszene zasady, sprawdzone w innych krajach. Niestety kiepsko sprawa wygląda przy ulicach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku, tu trzeba liczyć na inteligencję dwóch kierowców na raz - trudna sprawa.

Oczywiście ważna jest współpraca pieszych, tj. jasna intencja. Nieraz miałem sytuację, że zarzymałem się na przejściu, żeby przepuścić pieszego, a ten się rozgląda na około jakby ptaszki podziwiał. Chcesz przejść przez przejście - stań na skraju chodnika i patrz uważnie.

rozwiń
Avatar
Zez / 8 listopada 2014 r. o 14:18

Sprawa pierwsza, to kiedy do choroby w końcu zacznie się uczyć kierowców w Polsce, ze gdy pieszy zbliża się do przejścia kierowca powinien zatrzymać samochód i umożliwić mu przejście na drugą stronę ?? Przecież co chwila można przeczytać, ze ktoś potrącił ludzie na ... PRZEJŚCIU dla pieszych !!! To co wyprawiają kierowcy bezpośrednio przed i na przejściach woła o pomstę do nieba. zamiast głupich spotów w TV ,ze jak zwolnisz o 10 km/h to POTRĄCISZ pieszego z prędkością tylko 10 km/h, powinno się wpajać kierowcom, że masz się ZATRZYMAĆ przed przejściem gdy stoi przy nim pieszy, tak aby bezpiecznie umożliwić mu przejście.
Druga sprawa to piesi i ich zachowanie. Należy zacząć edukować ludzi, bo nikt wcześniej tego nie robił, ze okolice przejścia dla pieszych to nie miejsce na ucinanie sobie pogadanek ze znajomymi, ze przechodzi się zdecydowanym krokiem bo to nie chodnik, a kierowcy czekają.
No i na koniec należy BEZWZGLĘDNIE wymuszać na pieszych noszenie elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym (obecnie jest to już wymóg prawa, którego jednak nikt nie przestrzega).
A tak już na zupełny koniec mam pytanie - co robi policja ???!!! Czy naprawdę największym zagrożeniem na drodze jest kierowca który przekroczył dozwoloną prędkość o 15 km/h ??!!! A może jednak ten który nie przepuścił pieszego na przejściu, lub pieszy który idzie w nocy poboczem drogi bez odblasków ??!! Pora Panie komendancie Wojewódzki policji się nad tym poważnie zastanowić. Pora olać statystyki i zacząć działać tak aby policja drogowa faktycznie zapewniała nam, obywatelom, bezpieczeństwo na drogach, a nie wpływy do budżetu. Bo naprawdę piratem nie jest ten kto jedzie o te 15 km/h zbyt szybko, a ten który jedzie z dozwoloną prędkością, ale nie przepuszcza pieszych, nie sygnalizuje manewrów (plaga !!!!) czy też pieszy który przebiega w niewyznaczonym miejscu lub porusza się po zmroku poza terenem zabudowanym bez odblasków. 

Przestrzegaj "Kodeks drogowy" i nie wymyślaj farmazonów, które nie mają pokrycia w obowiązującym prawie.

Przestrzegaj "Kodeks drogowy" i nie wymyślaj farmazonów, które nie mają pokrycia w obowiązującym prawie.

rozwiń
Avatar
ka2 / 19 listopada 2014 r. o 10:35

Ja polecam Competo http://odszkodowania-competo.pl/ - mają doświadczonych prawników, przejrzyste zasady współpracy i oferują kompleksową obsługę. Specjalizują się w odszkodowaniach powypadkowych w Lublinie.

Avatar
Grzegorz K / 13 listopada 2014 r. o 07:50

pomagam poszkodowanym i rodzinom ofiar wypadków w dochodzeniu roszczeń z tytułu odszkodowania z polis oc sprawców

Jeśli mieliście wypadek zgłoście sie do mnie a pomogę

grzegorz.kuryllo@gmail.com

ponadto poszukujemy osób do pracy/wspólpracy praca dodatkowa lub stała wiek i wykształcenie  bez znaczenia pracuje sie gdzie chce i ile chce. Pozdrawiam

pomagam poszkodowanym i rodzinom ofiar wypadków w dochodzeniu roszczeń z tytułu odszkodowania z polis oc sprawców

Jeśli mieliście wypadek zgłoście sie do mnie a pomogę

rozwiń

Avatar
Zwyczajny / 9 listopada 2014 r. o 13:51
Ryży, siedem lat temu, uparł się: każdemu cweelowi dam prawo jazdy !! będą jeżdzić, kupować benzynę 
i części, płacić w stacjach obsługi i myjniach, koniunktura gospodarcza się poprawi!!
Skutki takiej polityki, najdobitniej widać na cmentarzach!! Tam leży pełno takich, którzy mieli
pierszeństwo!!

ha ha ha no tak wina Tuska, nie no co za patologia..

Avatar
max / 9 listopada 2014 r. o 11:05

Trzeba być skończonym debilem żeby dać się potrącić idąc poboczem albo już idiotą do kwadratu żeby na przejściu… żyję już czwartą dekadę, ale takiego wysypu idiotów jeszcze nie widziałem. Zapytajcie kierowców którzy chodzą jako piesi czy mają problemy z chodzeniem przez ulice i przejścia. Barany powinno się wysyłać na reedukację skoro chodzić bezpiecznie nie potrafią.

Autora tego artykułu powinno się zwolnić z pracy za pisanie tendencyjnych stronniczych artykułów.

Trzeba być skończonym debilem żeby dać się potrącić idąc poboczem albo już idiotą do kwadratu żeby na przejściu… żyję już czwartą dekadę, ale takiego wysypu idiotów jeszcze nie widziałem. Zapytajcie kierowców którzy chodzą jako piesi czy mają problemy z chodzeniem przez ulice i przejścia. Barany powinno się wysyłać na reedukację skoro chodzić bezpiecznie nie potrafią.

rozwiń

Avatar
Gość / 8 listopada 2014 r. o 18:28

Naczytają się łajzy, że mają pierwszeństwo i włażą prosto pod koła, nawet się nie rozejrzą przed wejściem na ulicę. Czym większe prawa mają piesi, tym więcej jest potrąceń. 

Avatar
monika / 8 listopada 2014 r. o 17:56

Niektóre przejścia dla pieszych są źle oświetlone. Ludzie w mieście nie mają obowiązku noszenia odblasków, a niestety nie widać ich czasami - np.:przejścia w okolicy Politechniki, przejścia na Skłodowskiej.

Avatar
mosquito / 8 listopada 2014 r. o 16:34

Wczoraj na Filaretów czekałem na mozliwość przejścia (bez świateł) dla pieszych 82 sek. Potem obok mnie stanął umundurowany policjant. Pojazdy zatrzymały się przed przejściem a funkconariusz do mnie mowi: cyt. "trzeba przechodzić jak jest okazja" - no i pzeszliśmy.

Chamstwo w państwie i tyle !

Avatar
brawo ryży / 8 listopada 2014 r. o 15:17
Ryży, siedem lat temu, uparł się: każdemu cweelowi dam prawo jazdy !! będą jeżdzić, kupować benzynę 
i części, płacić w stacjach obsługi i myjniach, koniunktura gospodarcza się poprawi!!
Skutki takiej polityki, najdobitniej widać na cmentarzach!! Tam leży pełno takich, którzy mieli
pierszeństwo!!
Avatar
jo_gurt / 8 listopada 2014 r. o 14:32

"gdy pieszy zbliża się do przejścia kierowca powinien zatrzymać samochód i umożliwić mu przejście na drugą stronę" Od kiedy kierowca jest jasnowidzem i ma odczytac intencje (zamiar) pieszego na chodniku czy będzie przechodził przez przejście czy nie. Zgodnie z Kodeksem R.D. kierowca ma umożliwić przejście przez ulice osobie znajdującej się na przejsciu, a nie hipotetycznie mającej w przyszłości ten zamiar.

Przestrzegaj "Kodeks drogowy" i nie wymyślaj farmazonów, które nie mają pokrycia w obowiązującym prawie.

No to trzeba zmienić KRD. To są słuszene zasady, sprawdzone w innych krajach. Niestety kiepsko sprawa wygląda przy ulicach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku, tu trzeba liczyć na inteligencję dwóch kierowców na raz - trudna sprawa.

Oczywiście ważna jest współpraca pieszych, tj. jasna intencja. Nieraz miałem sytuację, że zarzymałem się na przejściu, żeby przepuścić pieszego, a ten się rozgląda na około jakby ptaszki podziwiał. Chcesz przejść przez przejście - stań na skraju chodnika i patrz uważnie.

eba zmienić KRD. To są słuszene zasady, sprawdzone w innych krajach. Niestety kiepsko sprawa wygląda przy ulicach o dwóch pasach ruchu w jednym kierunku, tu trzeba liczyć na inteligencję dwóch kierowców na raz - trudna sprawa.

Oczywiście ważna jest współpraca pieszych, tj. jasna intencja. Nieraz miałem sytuację, że zarzymałem się na przejściu, żeby przepuścić pieszego, a ten się rozgląda na około jakby ptaszki podziwiał. Chcesz przejść przez przejście - stań na skraju chodnika i patrz uważnie.

rozwiń
Avatar
Zez / 8 listopada 2014 r. o 14:18

Sprawa pierwsza, to kiedy do choroby w końcu zacznie się uczyć kierowców w Polsce, ze gdy pieszy zbliża się do przejścia kierowca powinien zatrzymać samochód i umożliwić mu przejście na drugą stronę ?? Przecież co chwila można przeczytać, ze ktoś potrącił ludzie na ... PRZEJŚCIU dla pieszych !!! To co wyprawiają kierowcy bezpośrednio przed i na przejściach woła o pomstę do nieba. zamiast głupich spotów w TV ,ze jak zwolnisz o 10 km/h to POTRĄCISZ pieszego z prędkością tylko 10 km/h, powinno się wpajać kierowcom, że masz się ZATRZYMAĆ przed przejściem gdy stoi przy nim pieszy, tak aby bezpiecznie umożliwić mu przejście.
Druga sprawa to piesi i ich zachowanie. Należy zacząć edukować ludzi, bo nikt wcześniej tego nie robił, ze okolice przejścia dla pieszych to nie miejsce na ucinanie sobie pogadanek ze znajomymi, ze przechodzi się zdecydowanym krokiem bo to nie chodnik, a kierowcy czekają.
No i na koniec należy BEZWZGLĘDNIE wymuszać na pieszych noszenie elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym (obecnie jest to już wymóg prawa, którego jednak nikt nie przestrzega).
A tak już na zupełny koniec mam pytanie - co robi policja ???!!! Czy naprawdę największym zagrożeniem na drodze jest kierowca który przekroczył dozwoloną prędkość o 15 km/h ??!!! A może jednak ten który nie przepuścił pieszego na przejściu, lub pieszy który idzie w nocy poboczem drogi bez odblasków ??!! Pora Panie komendancie Wojewódzki policji się nad tym poważnie zastanowić. Pora olać statystyki i zacząć działać tak aby policja drogowa faktycznie zapewniała nam, obywatelom, bezpieczeństwo na drogach, a nie wpływy do budżetu. Bo naprawdę piratem nie jest ten kto jedzie o te 15 km/h zbyt szybko, a ten który jedzie z dozwoloną prędkością, ale nie przepuszcza pieszych, nie sygnalizuje manewrów (plaga !!!!) czy też pieszy który przebiega w niewyznaczonym miejscu lub porusza się po zmroku poza terenem zabudowanym bez odblasków. 

Przestrzegaj "Kodeks drogowy" i nie wymyślaj farmazonów, które nie mają pokrycia w obowiązującym prawie.

Przestrzegaj "Kodeks drogowy" i nie wymyślaj farmazonów, które nie mają pokrycia w obowiązującym prawie.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin. Już planują lato dla małych uchodźców i chcą zaprosić polskie dzieci

Lublin. Już planują lato dla małych uchodźców i chcą zaprosić polskie dzieci

Mali uchodźcy wciąż mogą korzystać z pomocy świetlicy działającej w Galerii Labirynt. W planach na lato są spotkania integrujące małych Ukraińców i Polaków.

Zmiany koło dworca PKS w Lublinie. Tego budynku już nie ma

Zmiany koło dworca PKS w Lublinie. Tego budynku już nie ma

Obok Dworca Głównego PKS zburzono jeden z budynków handlowych. Pozostałe na razie zostają.

Łukasz Maciec wraca do ringu

Łukasz Maciec wraca do ringu

Pięściarz z Lublina w piątek w Środzie Wielkopolskiej zmierzy się z Joelem Julio

Lublin. 160 osób na bruk. Przez sankcje

Lublin. 160 osób na bruk. Przez sankcje

Szwajcarska firma likwiduje swoje podmioty w Polsce. Taka zapowiedź to efekt odrzucenia przez polski rząd wniosku firmy o skreślenie z listy podmiotów objętych sankcjami. W tle jest rosyjski oligarcha i najazd armii Putina na Ukrainę.

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy
wideo
film

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy

Komisja Europejska zaakceptowała polski krajowy plan odbudowy, a pieniądze z unijnych funduszy na rzecz odbudowy po pandemii COVID-19 za kilka miesięcy popłyną do Polski szerokim strumieniem - zapewnił Mateusz Morawiecki.

IPN znalazł ludzkie kości na górkach czechowskich. Co na to TBV i miasto?
zdjęcia
galeria

IPN znalazł ludzkie kości na górkach czechowskich. Co na to TBV i miasto?

Około 50 fragmentów ludzkich kości należących do dwóch osób odnaleźli specjaliści z IPN na górkach czechowskich. Teraz znaleziskiem zajmą się eksperci z Zakładu Medycyny Sądowej.

Zamość. ZOO zaprasza do siebie do kina
22 maja 2022, 12:00

Zamość. ZOO zaprasza do siebie do kina

22 maja przypada Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu postanowił to uczcić.

Czy to przyszli lekarze? Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
zdjęcia
galeria

Czy to przyszli lekarze? Dni otwarte Uniwersytetu Medycznego w Lublinie

Jeszcze w piątek będzie można odwiedzić Uniwersytet Medyczny, żeby poznać ofertę uczelni.

Zielone Agro Show. Coś specjalnie dla rolników już w ten weekend

Zielone Agro Show. Coś specjalnie dla rolników już w ten weekend

Zielone Agro Show w Ułężu (powiat rycki) już w ten weekend. „Jest pierwszą imprezą w Polsce poświęconą nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła” – zapewniają organizatorzy.

Nowy odcinek S19 w Lubelskiem. Otwarcie uzależnione od kalendarza premiera
Zdjęcia tuż przed otwarciem
galeria

Nowy odcinek S19 w Lubelskiem. Otwarcie uzależnione od kalendarza premiera

Najprawdopodobniej w sobotę zostanie otwarty 20-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 między Kraśnikiem i Niedrzwicą Dużą. To ostatni fragment ekspresówki z Lublina do Rzeszowa, jaki nie został jeszcze oddany do użytku.

Granica Terespol i Ar-Tig Huta Dąbrowa będą do końca walczyć o utrzymanie

Granica Terespol i Ar-Tig Huta Dąbrowa będą do końca walczyć o utrzymanie

Sytuacja obu ekip na tym etapie rozgrywek nie wygląda różowo. Granica i Ar-Tig zajmują bowiem dwa ostatnie miejsca

Lubelskie. 20 ton na kołach, a za kierownicą pijany Rosjanin
wideo
film

Lubelskie. 20 ton na kołach, a za kierownicą pijany Rosjanin

Na opublikowanym przez policję nagraniu widać, jak ciężarówka jedzie środkiem jezdni. I t w miejscu przejścia dla pieszych.

"Jak rozlana woda" - nowy spektakl Teatru Pierwszego Kontaktu
21 maja 2022, 17:00

"Jak rozlana woda" - nowy spektakl Teatru Pierwszego Kontaktu

W sobotę, 21 maja o godz. 17 w Domu Kultury Błonie (ul. Dragonów 2) zostanie zorganizowana premiera nowego spektaklu Teatru Pierwszego Kontaktu pt. "Jak rozlana woda".

Kancelaria prawna – jakimi sprawami się zajmuje?

Kancelaria prawna – jakimi sprawami się zajmuje?

Nieznajomość prawa szkodzi – tak mówi jedna z podstawowych prawniczych zasad. Trudno jednak wymagać od przeciętnego Kowalskiego biegłości we wszystkich przepisach, kruczkach, pozwach, wnioskach czy procedurach sądowych. Kancelaria prawna jest podmiotem zatrudniającym adwokatów lub radców prawnych, którzy służą poradą prawną oraz reprezentują swoich klientów przed sądami, organami administracji, czy w trakcie transakcji biznesowych.

Zbrojna akcja policji na Kalinowszczyźnie w Lublinie. Niczego się nie spodziewał
wideo
film

Zbrojna akcja policji na Kalinowszczyźnie w Lublinie. Niczego się nie spodziewał

Na jednej z ulic Lublina policja zatrzymała seryjnego włamywacza. W tym celu powołano specjalną grupę śledczą, a akcji nadano kryptonim „Hydra”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!