Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 marca 2015 r.
8:15
Edytuj ten wpis

Pigułki EllaOne bez recepty. Ale w aptekach ich nie ma

0 22 A A

Od stycznia pigułki antykoncepcyjne EllaOne można kupić bez recepty. W większości aptek jednak ich nie ma. Powód? - Bardzo małe zainteresowanie klientów - tłumaczą aptekarze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ostatni raz o tabletkach EllaOne pisaliśmy pod koniec stycznia. Wówczas mimo decyzji resortu zdrowia, można je było kupić wyłącznie na receptę. Farmaceuci tłumaczyli się brakiem rozporządzenia ministerstwa i nowych opakowań leku zawierających informacje o tym, że można go sprzedawać bez recepty.

- Naszym zdaniem te tabletki mogą być niebezpieczne, więc ich sprzedaż bez recepty to bardzo duża odpowiedzialność. A jeśli komuś coś się stanie? Kto wtedy będzie odpowiadał przed sądem? - mówił ma wówczas Krzysztof Przystupa, wiceprezes Lubelskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej. Nie ukrywał, że część aptekarzy może odmówić ich sprzedaży, np. ze względu na światopogląd.

Sprawdziliśmy jak to wygląda dzisiaj. - Mają już nowe opakowania, więc bez problemu można je sprzedawać bez recepty - mówi Henryka Muda, kierownik apteki Hempla 5 w Lublinie. - Mamy je na stanie, ale zainteresowanie jest znikome. Mniejsze niż wtedy, gdy pojawiła się decyzja resortu zdrowia. Może to wynikać z faktu, że przez jakiś czas EllaOne w ogóle nie było w hurtowniach. Producent był w trakcie wymiany opakowań.
Powodem małego zainteresowania może być również cena, bo to najdroższe tabletki tego typu. - U nas można je kupić za 129 zł. W aptekach, które należą do sieci, mogą kosztować poniżej 120 zł - zaznacza Muda.

Niektóre apteki w ogóle nie sprowadzają pigułek, tłumacząc się małym zainteresowaniem. - Bardzo rzadko się zdarza, żeby ktoś pytał o te tabletki. Jeśli jednak pojawiłby się taki pacjent, to oczywiście sprowadzilibyśmy je - zapewnia Adriana Kryczka z Apteki Hetmańskiej w Zamościu.

- Nie sprowadzamy tych pigułek, bo mamy o nie tylko pojedyncze zapytania - mówi farmaceutka z jednej z aptek w centrum Lublina.

Podobnie usłyszeliśmy w trzech innych aptekach w Lublinie.

Jak działają "pigułki po”

"Tabletka po” nie jest środkiem wczesnoporonnym, tylko antykoncepcyjnym. To tzw. antykoncepcja awaryjna, stosowana wtedy, gdy zawiodą inne metody, np. prezerwatywa. Na rynku są dostępne tabletki różnych producentów. W zależności od rodzaju należy je przyjąć przed upływem 72-120 godzin od stosunku. Po zażyciu pigułek mogą wystąpić m.in. bóle głowy i brzucha, mdłości, wymioty. Ze względu na dużą dawkę hormonów, tabletki mogą również zaburzyć cykl menstruacyjny.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2015 o 13:58
0

Do wiadomości głupołek, które epitetują jakimś lewactwem czyli prawdopodobnie tępych prawaczek, Oczywiście to nic nie znaczy ale głupolki poczują się docenione. Otóż to brednia, że wierzący są przeciw aborcji - nie wszyscy a część jest jak najbardziej za legalną aborcją, zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem.

Avatar
Gość / 1 kwietnia 2015 o 16:50
0

Kiedyś taki jeden spiewał " pieprzyć się byle gdzie byle z kim byle jak,ważne aby zaliczyc" tylko czy dostępność bez recepty zapewni zmniejszenie liczby nie chcianych ciąż , wątpie ale za to może przyczynić sie do wzrostu zachorowań na wiele chorób wenerycznych oraz innych wywołanych infekcjami bateryjnymi, tak jest na zachodzie. Podstawą jest jest wiedza i odrobina edukacji oraz "kapka oleju w głowie". Każdy podobno myśli :huh: więc niech każdy sobie to niech przemyśli i zrobi jak uważa a ewentualne następstwa dadzą do myślenia

Po tej tabletce boli bardzo brzuch , mdłości i nie sądze by stały się antykoncepcją , cena chyba 200 zł więc też nie mało . To jest tabletka awaryjna , na wypadek pęknięcia prezerwatywy , gwałtu . Nie każda kobieta może brać tabletki antykoncepcyjne (zakrzepica) i pozostają jedynie prezerwatywy zawodne . W Europie nawet aborcja jest legalna a poddaje się jej niewiele kobiet i głównie imigrantki (polki) .
Po tej tabletce boli bardzo brzuch , mdłości i nie sądze by stały się antykoncepcją , cena chyba 200 zł więc też nie mało . To jest tabletka awaryjna , na wypadek pęknięcia prezerwatywy , gwałtu . Nie każda kobieta może brać tabletki antykoncepcyjne (zakrzepica) i pozostają jedynie prezerwatywy zawodne . W Europie nawet aborcja jest legalna a poddaje się jej niewiele kobiet i głównie imigrantki (polki) . rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2015 o 16:39
0
Czytam komentarze i widze jaka ciemnota jest wśród ludzi , czy wy myślicie , że w chwili tryśnięcia spermą kobieta momentalnie jest w ciąży ? Poczytajcie ile trwa droga plemnika , zagnieżdżanie jajeczka i powstanie zarodka . Jestem pewna , że wszyscy macie dzieci z wpadki
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2015 o 16:34
0

Jeśli tabletka została wzięta już po stosunku, i zarodek zdążył już powstać, to wtedy taka tabletka powoduje zmiany w błonie śluzowej macicy uniemożliwiając zagnieżdżenie się zarodka.
Lewacy taką procedurą mogą sobie nazywać jak chcą, ale to nie zmieni faktu, że tabletka wtedy przyczynia się do zamordowania człowieka, którego rozwój jest jeszcze na etapie zarodkowym. Więc jak dla mnie tekst, że tabletka nie ma działania wczesnoporonnego to zwykłe, bezczelne kłamstwo. Ale czego się spodziwać po dzisiejszych dziennikarzach....

Poczytaj ofiaro losu ile trwa od stosunku powstawanie zarodka ....ile zagnieżdżanie i pomyśl o godzinach na przyjęcie Ell ... już zrozumiałaś ??? .
Poczytaj ofiaro losu ile trwa od stosunku powstawanie zarodka ....ile zagnieżdżanie i pomyśl o godzinach na przyjęcie Ell ... już zrozumiałaś ??? . rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2015 o 16:29
0

No właście typowy przykład ograniczenia lewaków. Nie jestem kościelna, ale jestem przeciw zabijaniu nienarodzonych. Przyjmijcie, lewaki, do swoich pustych chyba głów, ze przeciw aborcji jest całe mnóstwo niewierzących. A teraz: idąc Twoim tokiem rozumowania, to ludzie na dalszych etapach rozwoju umierają z przeróżnych przyczyn (mówię tu o chorobach). I jeśli nie było w tym świadomej ingenrecji drugego człowieka, to zwyczajowo nazywa się to śmiercią naturalną. Natomiast jeśli takowa ingerencja była, bez która bezpośrednio przyczyniła się do śmierci danej osoby, to prawo nazywa to morderstwem. Zatem, tłumacząc to jak krowie na miedzy tępym lewakom, tabletka "po" jest świadomą ingerencją w proces rozwoju człowieka bezpośrednio przerywającą życie drugiej osoby. Dlatego powtórzę jeszcze raz: tabletki po zabijają człowieka na etapie zarodkowym.
Ty mniej słuchaj tego co Ci mówią w mediach, bo Ci się już na mózg rzuca jakaś poprawno polityczna idiotyczna propaganda.

. Następna głupia ... To nie są tabletki poronne , na poronienie jest co innego . To są hormony które niedopuszczają do zapłodnienia , jak w drugiej fazie cyklu . Gdy jest ciąża to nie zadziałają , dlatego trzeba ją wziąć nie za późno . Jak dojdzie do zapłodnienia , to nic nie da . Tabletki zostały wymyślone z myślą o ofiarach gwałtów
. Następna głupia ... To nie są tabletki poronne , na poronienie jest co innego . To są hormony które niedopuszczają do zapłodnienia , jak w drugiej fazie cyklu . Gdy jest ciąża to nie zadziałają , dlatego trzeba ją wziąć nie za późno . Jak dojdzie do zapłodnienia , to nic nie da . Tabletki zostały wymyślone z myślą o ofiarach gwałtów rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2015 o 16:23
0

Czemu ta lala zza piguły boi sie twarz pokazać? Dziś media wciskają tą pigułę każdej młodej kobiecie. Ten artykuł to równiez szukanie niszy na rynku. Teraz wystarczy by 1 apteka sie wyspecjalizowała i poleci. Później te lalunie poukładają sobie życie i będą chciały normalnie rodzić..... Czy uda im się urodzić.... do tego zdrowe dziecko ??? Czy ewentualnie zaczniemy płacic na ich invitro albo na rehabilitacje dzieci z uszkodzonymi genami itd.... Czemu media nir propagują zdrowia, etc? Eeeeeehhh tylko LGBT/Wykolejeńcy/ wyznawcy czegos tam/ czub czuba goni, a wszystko na karku normalnych, którzy zbudowali i utrzymują te chore tzw mniejszości..

Wracaj do szkoły niedouczony głąbie . Z chwilą urodzenia mamy zapisane geny i tabletki nie zmienią nam tego . Dzieci z wadami genetycznymi rodzą się z mutacji genów (ojciec+matka) każdy zdrowy człowiek ma zapisame pasmo chorób , również ty . Np. mikowiscydoza ojciec nosiciel , matka nie 50% prawdopodobieństwa . Te tabletki to zwykłe hormony i nie są to leki poronne . Na poronienie są inne , te zapobiegają zapłodnieniu
Wracaj do szkoły niedouczony głąbie . Z chwilą urodzenia mamy zapisane geny i tabletki nie zmienią nam tego . Dzieci z wadami genetycznymi rodzą się z mutacji genów (ojciec+matka) każdy zdrowy człowiek ma zapisame pasmo chorób , również ty . Np. mikowiscydoza ojciec nosiciel , matka nie 50% prawdopodobieństwa . Te tabletki to zwykłe hormony i nie są to leki poronne . Na poronienie są inne , te zapobiegają zapłodnieniu rozwiń
Avatar
JA / 1 kwietnia 2015 o 15:51
0

 A jeżeli organizm sam "wydali" zarodek bez stosowania żadnych tabletek to też będzie to taka  straszna zbrodnia i mordowanie człowieka? 

Ty mniej słuchaj tego co ci mówią w kościele bo ci się już na mózg rzuca jakaś kościelna idiotyczna propaganda. 

No właście typowy przykład ograniczenia lewaków. Nie jestem kościelna, ale jestem przeciw zabijaniu nienarodzonych. Przyjmijcie, lewaki, do swoich pustych chyba głów, ze przeciw aborcji jest całe mnóstwo niewierzących. A teraz: idąc Twoim tokiem rozumowania, to ludzie na dalszych etapach rozwoju umierają z przeróżnych przyczyn (mówię tu o chorobach). I jeśli nie było w tym świadomej ingenrecji drugego człowieka, to zwyczajowo nazywa się to śmiercią naturalną. Natomiast jeśli takowa ingerencja była, bez która bezpośrednio przyczyniła się do śmierci danej osoby, to prawo nazywa to morderstwem. Zatem, tłumacząc to jak krowie na miedzy tępym lewakom, tabletka "po" jest świadomą ingerencją w proces  rozwoju człowieka bezpośrednio przerywającą życie drugiej osoby. Dlatego powtórzę jeszcze raz: tabletki po zabijają człowieka na etapie zarodkowym.

Ty mniej słuchaj tego co Ci mówią w mediach, bo Ci się już na mózg rzuca jakaś poprawno polityczna idiotyczna propaganda.

No właście typowy przykład ograniczenia lewaków. Nie jestem kościelna, ale jestem przeciw zabijaniu nienarodzonych. Przyjmijcie, lewaki, do swoich pustych chyba głów, ze przeciw aborcji jest całe mnóstwo niewierzących. A teraz: idąc Twoim tokiem rozumowania, to ludzie na dalszych etapach rozwoju umierają z przeróżnych przyczyn (mówię tu o chorobach). I jeśli nie było w tym świadomej ingenrecji drugego człowieka, to zwyczajowo nazywa się to śmiercią naturalną. Natomiast jeśli takowa ingerencja była, bez która bezpośrednio prz... rozwiń

Avatar
Gość / 31 marca 2015 o 14:26
0

Jeśli tabletka została wzięta już po  stosunku, i zarodek zdążył już powstać, to wtedy taka tabletka powoduje zmiany w błonie śluzowej macicy uniemożliwiając zagnieżdżenie się zarodka.

Lewacy taką procedurą mogą sobie nazywać jak chcą, ale to nie zmieni faktu, że tabletka wtedy przyczynia się do zamordowania człowieka, którego rozwój jest jeszcze na etapie zarodkowym.  Więc jak dla mnie tekst, że tabletka nie ma działania wczesnoporonnego to zwykłe, bezczelne kłamstwo. Ale czego się spodziwać po dzisiejszych dziennikarzach....

 A jeżeli organizm sam "wydali" zarodek bez stosowania żadnych tabletek to też będzie to taka  straszna zbrodnia i mordowanie człowieka? 

Ty mniej słuchaj tego co ci mówią w kościele bo ci się już na mózg rzuca jakaś kościelna idiotyczna propaganda. 

 A jeżeli organizm sam "wydali" zarodek bez stosowania żadnych tabletek to też będzie to taka  straszna zbrodnia i mordowanie człowieka? 

Ty mniej słuchaj tego co ci mówią w kościele bo ci się już na mózg rzuca jakaś kościelna idiotyczna propaganda. 

rozwiń
Avatar
ja2 / 31 marca 2015 o 12:59
0

Nie każde zapłodnione jajeczko zagnieżdża się w błonie macicy. Organizm zatem sam czasem się broni przed ciążą. Czasem z powodu stresu, złej diety czy innych problemów. To też katotalibowie będą pikietować jako szatańską aborcję? Pilnujcie własnego potomstwa, a nie patrzycie innym w majtki.


gdyby temat był tak prosty to tematu by nie było :)

Powiem tak-  w tej pigulce jest tak olbrzymia dawka hormonów, ze nie bez powodu zaleca sie ja jako sporadyczna metoda, wielce awaryjna..pomijajac swiatopoglad osobiscie balabym sie ja brac bez konsultacji z lekarzem... ale koncerny tego nie powiedza.. one nie po to sa , zarobia raz na sprzedazy ,a dwa na leczeniu skutkow.. a my doplacimy do in vitro....


gdyby temat był tak prosty to tematu by nie było :)

Powiem tak-  w tej pigulce jest tak olbrzymia dawka hormonów, ze nie bez powodu zaleca sie ja jako sporadyczna metoda, wielce awaryjna..pomijajac swiatopoglad osobiscie balabym sie ja brac bez konsultacji z lekarzem... ale koncerny tego nie powiedza.. one nie po to sa , zarobia raz na sprzedazy ,a dwa na leczeniu skutkow.. a my doplacimy do in vitro....

rozwiń
Avatar
nie lewak i nie prawiczek / 31 marca 2015 o 12:43
0

Nie każde zapłodnione jajeczko zagnieżdża się w błonie macicy. Organizm zatem sam czasem się broni przed ciążą. Czasem z powodu stresu, złej diety czy innych problemów. To też katotalibowie będą pikietować jako szatańską aborcję? Pilnujcie własnego potomstwa, a nie patrzycie innym w majtki.

Avatar
Gość / 30 kwietnia 2015 o 13:58
0

Do wiadomości głupołek, które epitetują jakimś lewactwem czyli prawdopodobnie tępych prawaczek, Oczywiście to nic nie znaczy ale głupolki poczują się docenione. Otóż to brednia, że wierzący są przeciw aborcji - nie wszyscy a część jest jak najbardziej za legalną aborcją, zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem.

Avatar
Gość / 1 kwietnia 2015 o 16:50
0

Kiedyś taki jeden spiewał " pieprzyć się byle gdzie byle z kim byle jak,ważne aby zaliczyc" tylko czy dostępność bez recepty zapewni zmniejszenie liczby nie chcianych ciąż , wątpie ale za to może przyczynić sie do wzrostu zachorowań na wiele chorób wenerycznych oraz innych wywołanych infekcjami bateryjnymi, tak jest na zachodzie. Podstawą jest jest wiedza i odrobina edukacji oraz "kapka oleju w głowie". Każdy podobno myśli :huh: więc niech każdy sobie to niech przemyśli i zrobi jak uważa a ewentualne następstwa dadzą do myślenia

Po tej tabletce boli bardzo brzuch , mdłości i nie sądze by stały się antykoncepcją , cena chyba 200 zł więc też nie mało . To jest tabletka awaryjna , na wypadek pęknięcia prezerwatywy , gwałtu . Nie każda kobieta może brać tabletki antykoncepcyjne (zakrzepica) i pozostają jedynie prezerwatywy zawodne . W Europie nawet aborcja jest legalna a poddaje się jej niewiele kobiet i głównie imigrantki (polki) .
Po tej tabletce boli bardzo brzuch , mdłości i nie sądze by stały się antykoncepcją , cena chyba 200 zł więc też nie mało . To jest tabletka awaryjna , na wypadek pęknięcia prezerwatywy , gwałtu . Nie każda kobieta może brać tabletki antykoncepcyjne (zakrzepica) i pozostają jedynie prezerwatywy zawodne . W Europie nawet aborcja jest legalna a poddaje się jej niewiele kobiet i głównie imigrantki (polki) . rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2015 o 16:39
0
Czytam komentarze i widze jaka ciemnota jest wśród ludzi , czy wy myślicie , że w chwili tryśnięcia spermą kobieta momentalnie jest w ciąży ? Poczytajcie ile trwa droga plemnika , zagnieżdżanie jajeczka i powstanie zarodka . Jestem pewna , że wszyscy macie dzieci z wpadki
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2015 o 16:34
0

Jeśli tabletka została wzięta już po stosunku, i zarodek zdążył już powstać, to wtedy taka tabletka powoduje zmiany w błonie śluzowej macicy uniemożliwiając zagnieżdżenie się zarodka.
Lewacy taką procedurą mogą sobie nazywać jak chcą, ale to nie zmieni faktu, że tabletka wtedy przyczynia się do zamordowania człowieka, którego rozwój jest jeszcze na etapie zarodkowym. Więc jak dla mnie tekst, że tabletka nie ma działania wczesnoporonnego to zwykłe, bezczelne kłamstwo. Ale czego się spodziwać po dzisiejszych dziennikarzach....

Poczytaj ofiaro losu ile trwa od stosunku powstawanie zarodka ....ile zagnieżdżanie i pomyśl o godzinach na przyjęcie Ell ... już zrozumiałaś ??? .
Poczytaj ofiaro losu ile trwa od stosunku powstawanie zarodka ....ile zagnieżdżanie i pomyśl o godzinach na przyjęcie Ell ... już zrozumiałaś ??? . rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2015 o 16:29
0

No właście typowy przykład ograniczenia lewaków. Nie jestem kościelna, ale jestem przeciw zabijaniu nienarodzonych. Przyjmijcie, lewaki, do swoich pustych chyba głów, ze przeciw aborcji jest całe mnóstwo niewierzących. A teraz: idąc Twoim tokiem rozumowania, to ludzie na dalszych etapach rozwoju umierają z przeróżnych przyczyn (mówię tu o chorobach). I jeśli nie było w tym świadomej ingenrecji drugego człowieka, to zwyczajowo nazywa się to śmiercią naturalną. Natomiast jeśli takowa ingerencja była, bez która bezpośrednio przyczyniła się do śmierci danej osoby, to prawo nazywa to morderstwem. Zatem, tłumacząc to jak krowie na miedzy tępym lewakom, tabletka "po" jest świadomą ingerencją w proces rozwoju człowieka bezpośrednio przerywającą życie drugiej osoby. Dlatego powtórzę jeszcze raz: tabletki po zabijają człowieka na etapie zarodkowym.
Ty mniej słuchaj tego co Ci mówią w mediach, bo Ci się już na mózg rzuca jakaś poprawno polityczna idiotyczna propaganda.

. Następna głupia ... To nie są tabletki poronne , na poronienie jest co innego . To są hormony które niedopuszczają do zapłodnienia , jak w drugiej fazie cyklu . Gdy jest ciąża to nie zadziałają , dlatego trzeba ją wziąć nie za późno . Jak dojdzie do zapłodnienia , to nic nie da . Tabletki zostały wymyślone z myślą o ofiarach gwałtów
. Następna głupia ... To nie są tabletki poronne , na poronienie jest co innego . To są hormony które niedopuszczają do zapłodnienia , jak w drugiej fazie cyklu . Gdy jest ciąża to nie zadziałają , dlatego trzeba ją wziąć nie za późno . Jak dojdzie do zapłodnienia , to nic nie da . Tabletki zostały wymyślone z myślą o ofiarach gwałtów rozwiń
Avatar
Gość / 1 kwietnia 2015 o 16:23
0

Czemu ta lala zza piguły boi sie twarz pokazać? Dziś media wciskają tą pigułę każdej młodej kobiecie. Ten artykuł to równiez szukanie niszy na rynku. Teraz wystarczy by 1 apteka sie wyspecjalizowała i poleci. Później te lalunie poukładają sobie życie i będą chciały normalnie rodzić..... Czy uda im się urodzić.... do tego zdrowe dziecko ??? Czy ewentualnie zaczniemy płacic na ich invitro albo na rehabilitacje dzieci z uszkodzonymi genami itd.... Czemu media nir propagują zdrowia, etc? Eeeeeehhh tylko LGBT/Wykolejeńcy/ wyznawcy czegos tam/ czub czuba goni, a wszystko na karku normalnych, którzy zbudowali i utrzymują te chore tzw mniejszości..

Wracaj do szkoły niedouczony głąbie . Z chwilą urodzenia mamy zapisane geny i tabletki nie zmienią nam tego . Dzieci z wadami genetycznymi rodzą się z mutacji genów (ojciec+matka) każdy zdrowy człowiek ma zapisame pasmo chorób , również ty . Np. mikowiscydoza ojciec nosiciel , matka nie 50% prawdopodobieństwa . Te tabletki to zwykłe hormony i nie są to leki poronne . Na poronienie są inne , te zapobiegają zapłodnieniu
Wracaj do szkoły niedouczony głąbie . Z chwilą urodzenia mamy zapisane geny i tabletki nie zmienią nam tego . Dzieci z wadami genetycznymi rodzą się z mutacji genów (ojciec+matka) każdy zdrowy człowiek ma zapisame pasmo chorób , również ty . Np. mikowiscydoza ojciec nosiciel , matka nie 50% prawdopodobieństwa . Te tabletki to zwykłe hormony i nie są to leki poronne . Na poronienie są inne , te zapobiegają zapłodnieniu rozwiń
Avatar
JA / 1 kwietnia 2015 o 15:51
0

 A jeżeli organizm sam "wydali" zarodek bez stosowania żadnych tabletek to też będzie to taka  straszna zbrodnia i mordowanie człowieka? 

Ty mniej słuchaj tego co ci mówią w kościele bo ci się już na mózg rzuca jakaś kościelna idiotyczna propaganda. 

No właście typowy przykład ograniczenia lewaków. Nie jestem kościelna, ale jestem przeciw zabijaniu nienarodzonych. Przyjmijcie, lewaki, do swoich pustych chyba głów, ze przeciw aborcji jest całe mnóstwo niewierzących. A teraz: idąc Twoim tokiem rozumowania, to ludzie na dalszych etapach rozwoju umierają z przeróżnych przyczyn (mówię tu o chorobach). I jeśli nie było w tym świadomej ingenrecji drugego człowieka, to zwyczajowo nazywa się to śmiercią naturalną. Natomiast jeśli takowa ingerencja była, bez która bezpośrednio przyczyniła się do śmierci danej osoby, to prawo nazywa to morderstwem. Zatem, tłumacząc to jak krowie na miedzy tępym lewakom, tabletka "po" jest świadomą ingerencją w proces  rozwoju człowieka bezpośrednio przerywającą życie drugiej osoby. Dlatego powtórzę jeszcze raz: tabletki po zabijają człowieka na etapie zarodkowym.

Ty mniej słuchaj tego co Ci mówią w mediach, bo Ci się już na mózg rzuca jakaś poprawno polityczna idiotyczna propaganda.

No właście typowy przykład ograniczenia lewaków. Nie jestem kościelna, ale jestem przeciw zabijaniu nienarodzonych. Przyjmijcie, lewaki, do swoich pustych chyba głów, ze przeciw aborcji jest całe mnóstwo niewierzących. A teraz: idąc Twoim tokiem rozumowania, to ludzie na dalszych etapach rozwoju umierają z przeróżnych przyczyn (mówię tu o chorobach). I jeśli nie było w tym świadomej ingenrecji drugego człowieka, to zwyczajowo nazywa się to śmiercią naturalną. Natomiast jeśli takowa ingerencja była, bez która bezpośrednio prz... rozwiń

Avatar
Gość / 31 marca 2015 o 14:26
0

Jeśli tabletka została wzięta już po  stosunku, i zarodek zdążył już powstać, to wtedy taka tabletka powoduje zmiany w błonie śluzowej macicy uniemożliwiając zagnieżdżenie się zarodka.

Lewacy taką procedurą mogą sobie nazywać jak chcą, ale to nie zmieni faktu, że tabletka wtedy przyczynia się do zamordowania człowieka, którego rozwój jest jeszcze na etapie zarodkowym.  Więc jak dla mnie tekst, że tabletka nie ma działania wczesnoporonnego to zwykłe, bezczelne kłamstwo. Ale czego się spodziwać po dzisiejszych dziennikarzach....

 A jeżeli organizm sam "wydali" zarodek bez stosowania żadnych tabletek to też będzie to taka  straszna zbrodnia i mordowanie człowieka? 

Ty mniej słuchaj tego co ci mówią w kościele bo ci się już na mózg rzuca jakaś kościelna idiotyczna propaganda. 

 A jeżeli organizm sam "wydali" zarodek bez stosowania żadnych tabletek to też będzie to taka  straszna zbrodnia i mordowanie człowieka? 

Ty mniej słuchaj tego co ci mówią w kościele bo ci się już na mózg rzuca jakaś kościelna idiotyczna propaganda. 

rozwiń
Avatar
ja2 / 31 marca 2015 o 12:59
0

Nie każde zapłodnione jajeczko zagnieżdża się w błonie macicy. Organizm zatem sam czasem się broni przed ciążą. Czasem z powodu stresu, złej diety czy innych problemów. To też katotalibowie będą pikietować jako szatańską aborcję? Pilnujcie własnego potomstwa, a nie patrzycie innym w majtki.


gdyby temat był tak prosty to tematu by nie było :)

Powiem tak-  w tej pigulce jest tak olbrzymia dawka hormonów, ze nie bez powodu zaleca sie ja jako sporadyczna metoda, wielce awaryjna..pomijajac swiatopoglad osobiscie balabym sie ja brac bez konsultacji z lekarzem... ale koncerny tego nie powiedza.. one nie po to sa , zarobia raz na sprzedazy ,a dwa na leczeniu skutkow.. a my doplacimy do in vitro....


gdyby temat był tak prosty to tematu by nie było :)

Powiem tak-  w tej pigulce jest tak olbrzymia dawka hormonów, ze nie bez powodu zaleca sie ja jako sporadyczna metoda, wielce awaryjna..pomijajac swiatopoglad osobiscie balabym sie ja brac bez konsultacji z lekarzem... ale koncerny tego nie powiedza.. one nie po to sa , zarobia raz na sprzedazy ,a dwa na leczeniu skutkow.. a my doplacimy do in vitro....

rozwiń
Avatar
nie lewak i nie prawiczek / 31 marca 2015 o 12:43
0

Nie każde zapłodnione jajeczko zagnieżdża się w błonie macicy. Organizm zatem sam czasem się broni przed ciążą. Czasem z powodu stresu, złej diety czy innych problemów. To też katotalibowie będą pikietować jako szatańską aborcję? Pilnujcie własnego potomstwa, a nie patrzycie innym w majtki.

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 36 15

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 23

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 20

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!