Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 października 2012 r.
19:15
Edytuj ten wpis

Piotr Kowalczyk szykuje się do wstąpienia do PSL

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 33 A A
Kowalczyk przekonuje, że będąc w PSL – partii, która rządzi w kraju i województwie – będzie miał wię
Kowalczyk przekonuje, że będąc w PSL – partii, która rządzi w kraju i województwie – będzie miał wię

Piotr Kowalczyk, przewodniczący lubelskiej Rady Miasta i do niedawna lider PiS w Lublinie, rozważa wstąpienie do PSL. Ludowcy pierwszy raz w historii mieliby swojego człowieka we władzach stolicy województwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Klub PiS w Radzie Miasta Lublin rozpadł się we wrześniu. Wyszło z niego dziewięciu radnych i utworzyło współpracujący z prezydentem Krzysztofem Żukiem (PO) klub "Wspólny Lublin”. Wtedy Krzysztof Hetman, marszałek województwa i szef PSL w naszym regionie, zaprosił przewodniczącego RM i zarazem lidera "buntowników” do wstąpienia do swojej partii.

Początkowo ta propozycja wydawała się kompletnie nierealna. Ale po kilku spotkaniach marszałkowi chyba udało się przekonać Piotra Kowalczykiem. Po Lublinie zaczęły krążyć wieści, że przewodniczący RM na dniach zapisze się do PSL. Teraz Hetman ma werbować innych radnych ze "Wspólnego Lublina”.

– Muszę być lojalny wobec ludzi z naszego klubu, bo oni mi zaufali. Jak będzie opór to raczej nie wejdę do PSL – zastrzega Kowalczyk. I dodaje: - We "Wspólnym Lublinie” są radni z różnych środowisk i ugrupowań, np. z Solidarnej Polski, którzy chcą działać na rzecz Lublina. Dlatego może też być przedstawiciel ludowców.

Piotr Kowalczyk przekonuje, że będąc w PSL – partii, która rządzi w kraju i województwie – będzie miał większe szanse na zdobycie pieniędzy dla Lublina z przyszłego budżetu Unii Europejskiej. Na pewno liczy też na wsparcie ludowców w wyborach do Rady Miasta za dwa lata.
Do tej pory mieszkańcy Lublina nie chcieli głosować na kandydatów PSL. Dlatego pozyskanie Kowalczyka byłoby wielkim sukcesem ludowców, a Krzysztof Hetman zaprezentuje się jako skuteczny polityk. Zwłaszcza, że teraz PSL chce walczyć o wyborców z dużych miasta.

Jednak dla wielu radnych "Wspólnego Lublina” sytuacja może być niezręczna. Do Rady Miasta weszli z list PiS, teraz wspierają prezydenta z PO, a w przyszłości mieliby wiązać się z ludowcami.

– Trudno mówić o współpracy, skoro na razie PSL w mieście nie ma – ucina Krzysztof Siczek, szef klubu "Wspólny Lublin”.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mietek / 14 października 2012 o 13:53
0
PARANOJA! WYBÓR PRZYNALEŻNOŚCI PARTYJNEJ ZALEŻY OD TEGO, GDZIE POJAWIA SIĘ PROPOZYCJA KORZYŚCI MAJĄTKOWYCH I WŁASNEGO BIZNESU??? Czego można spodziewać się po Panu Kowalczyku, sprzedaje się jak prostytutka polityczna temu, kto da więcej i zaproponuje lepszy interes. Czy doktryna polityczna, program partii i postulaty działania PSL są znane Panu Kowalczykowi - od czego jest Dziennik Wschodni - niech zapyta, bo daję głowę, że Piotr Kowalczyk nie ma otym bladego pojęcia i jego decyzja jest wyrachowaną grą polityczno-biznesową. Przepraszamy, że nie jesteśmy już ociemniałym narodem i nie pozwolimy z siebie robić idiotów. "Skok cywilizacyjny" polega na tym, że dokonujemy czegoś, co do tej pory nie zostało osiągniete, ale dla Marszałka Hetmana wystarczy ludziom naopowiadac, że się skok dokonał i myśli, że wszyscy to łykają jak młody pelikan. Czas jest niemiłosierny i rozlicza już Hetmana, Kowalczyka i im podobnych, więc chcą zbudować sobie wspólną tratwę na której dopłyną do kolejnych wyborów. Szkoda wysiłku Panowie, już nikt nie zaufa człowiekowi, który startuje do sejmu dla zrobienia wyniku, a potem kit pociska, że go chcą tu na miejscu i on byle jakim posłem nie będzie tylko marszałkiem. Podobnie z przeodniczącym Kowalczykiem - od studiów panem politykiem - nie zna się na niczym więc chce być politykiem - ale czas takich nieuków i populistów na szczęście mija, bo czasy są trudne i ludzie przetarli oczy!
PARANOJA! WYBÓR PRZYNALEŻNOŚCI PARTYJNEJ ZALEŻY OD TEGO, GDZIE POJAWIA SIĘ PROPOZYCJA KORZYŚCI MAJĄTKOWYCH I WŁASNEGO BIZNESU??? Czego można spodziewać się po Panu Kowalczyku, sprzedaje się jak prostytutka polityczna temu, kto da więcej i zaproponuje lepszy interes. Czy doktryna polityczna, program partii i postulaty działania PSL są znane Panu Kowalczykowi - od czego jest Dziennik Wschodni - niech zapyta, bo daję głowę, że Piotr Kowalczyk nie ma otym bladego pojęcia i jego decyzja jest wyrachowaną grą polityczno-biznesową. Przepraszamy,... rozwiń
Avatar
Jan / 11 października 2012 o 11:53
0
Bardzo dobra decyzja. PSL jest już w Radzie Miasta w osobie radnego Marcina Nowaka.
Avatar
S Y L W E S T E R / 10 października 2012 o 18:41
0
-------------------PIOTR KOWALCZYK NIECH IDZIE W POLE NA PASTWISKO...-------------------------------- Tam Jego miejsce ! . Radny Kowalczyk, który będąc z patriotycznego ugrupowania "PIS" i będąc jednocześnie Przewodniczącym Rady Miejskiej czyni RAZŁAM w "PIS" i organizuje Grupę Wsparcia kontrowersyjnego Prezydenta Lublina Zuka, nie zasługuje na miano "ZAUFANEGO RADNEGO" . Z tego ogólnie wiadomo, Radny Kowalczyk nie odszedł z "PIS-u" tylko został pozbawiony członkostwa właśnie z powodu działań na niekorzyść "PIS-u" !. Gdzie pójdzie "rozłamowiec" Radny Kowalczyk jest Jego prywatną decyzją ale niech nie myśli, że PSL będzie w Lublinie coś znaczył !. A co się "takiego" wydarzyło w lubelskim Ratuszu ?. W Ratuszu Prezydent Lublina Krzysztof Żuk obwołał się Jedynym "dyspozytorem" DOTACJI "UE" i wypływających z tych DOTACJI Inwestycji . (sic?). "Działalność" Prezydenta zaczęła być na tyle kontrowersyjna,że zaczęła występować na niekorzyść miasta Lublina . Grupa Radnych "PIS" zwróciła uwagę Prezydentowi, że wszystkie decyzje podejmuje bez KONSULTACJI a zwłaszcza bez konsultacji środowiskowej . Prezydent powinien Konsultować swoje decyzje w Ratuszu, bo już powstało tyle "Spółek" w Ratuszu, że nie wiadomo, która jest legalna a która nie (sic?). Straciliśmy na ekspresówce 40 milionow, właśnie przez brak Konsultacji Prezydenta , otrzymaliśmy Milionowe DOTACJE "UE" na oczyszczenie i zagospodarowanie społecznego akwenu wodnego ZALEW ZEMBORZYCKI I DĄBROWE . Cały Lublin oczekuje na czysty Zalew a Prezydent urządza Spółkę " Słoneczny Wrotków" na którym powstają baseny za które pobiera OPŁATY (sic?). Trudno teraz wymieniać kontrowersje Prezydenta Lublina . Zamiast Radny Kowalczyk popierać przeprowadzenie Kontroli "CBA" DOTACJI "UE" I KONTROWERSYJNYCH INWESTYCJI PREZYDENTA , to czyni ROZŁAM w Grupie "PIS" i zakłada "Grupe Wsparcia" Prezydenta o nazwie "Wspólny Lublin" (sic?). Uwzględniając LI TYLKO I NTERES LUBLINA to należy natychmiast wezwać do lubel skiego Ratusza "CBA" (Centralne Biuro Antykorupcyjne) w celu Kontroli finansowej DOTACJI "UE" i Kon troli wszystkich Kontrowersyjnych Inwestycji z DOTACJI "UE" przez Prezydenta Lublina !. Obecnie Klub "Wspólny Lublin" jest w celu ochrony kontrowersyjnych Inwestycji z DOTACJI "UE" i ochrony nowopows tających różnego rodzaju "SPÓŁEK" WE WŁADZACH MIASTA . Jeżeli Radny Kowalczyk, popieraniem krzywdy dla Lublina nazywa działaniem w..."interesie" Lublina, to bez przeszkód niech idzie na wieś PSL.
-------------------PIOTR KOWALCZYK NIECH IDZIE W POLE NA PASTWISKO...-------------------------------- Tam Jego miejsce ! . Radny Kowalczyk, który będąc z patriotycznego ugrupowania "PIS" i będąc jednocześnie Przewodniczącym Rady Miejskiej czyni RAZŁAM w "PIS" i organizuje Grupę Wsparcia kontrowersyjnego Prezydenta Lublina Zuka, nie zasługuje na miano "ZAUFANEGO RADNEGO" . Z tego ogólnie wiadomo, Radny Kowalczyk nie odszedł z "PIS-u" tylko został pozbawiony członkostwa właśnie z powodu d... rozwiń
Avatar
magda / 8 października 2012 o 17:31
0
Miasto lublin potrzebuje spokoju i większości w radzie, ją generalnie zawsze byłem za pisemnie w lublinie ,ale za pisemnie z kowalczykiem, młody prężny, polityk, a Pis teraz to Tulajew , to jakieś nieporozumienie ogromne.
Tulajew zniszczy pis, a na wydaleniu skorzysta Psl, niestety paradoksalnie przez Tulajewa i resztę.

KACZYŃSKI politykę miłości uskutecznia, Tulajew wbrew markowi jest tylko pluje.

Nie chciał pis współrządzic , to będzie współrządzil Psl w mieście.
Mam tylko nadzieję że kowalczyk będzie wspolrzadzil z psl, a nie Psl kowalczykiem.

Jedyny pozytyw to że psl jest w koalicji z po , to jednak popłyną pieniądze strumieniem z warszawy, bo to lublinowi się należy.

Pis się jednak marginelizowal, a już napewno Tulajew to margines polityczny,jest coraz mniej ludzi w lublinie co na jego wypociny się nabiera.

Szkoda bo pis miał potencjał z kowalczykiem, a teraz potencjał będzie miał Psl.

Czytałem komentarz że kowalczyk prowadził kampanię żeby sprawka przegrał wybory, to jakaś masakra, prawda jest taka jak by kampanię nie prowadził kowalczyk to sprawka byłby na góra 5 miejscu.

Jak by prowadził Tulajew kampanię to sary koniec by był, a nie drgań tura.

Reasumując pajace michalkiewicza, i Tulajewa dajcie sobie luz bo się kompromiuTujecie.
Miasto lublin potrzebuje spokoju i większości w radzie, ją generalnie zawsze byłem za pisemnie w lublinie ,ale za pisemnie z kowalczykiem, młody prężny, polityk, a Pis teraz to Tulajew , to jakieś nieporozumienie ogromne.
Tulajew zniszczy pis, a na wydaleniu skorzysta Psl, niestety paradoksalnie przez Tulajewa i resztę.

KACZYŃSKI politykę miłości uskutecznia, Tulajew wbrew markowi jest tylko pluje.

Nie chciał pis współrządzic , to będzie współrządzil Psl w mieście.
Mam tylko nadzieję że kowalczyk będzie ... rozwiń
Avatar
Jura / 8 października 2012 o 16:00
0
Panie Kowalczyk!Niech się pan nie kompromituje!!!Ja i moja rodzina mieszkamy w Lublinie od wielu pokoleń i nigdy nie było tu żadnej partji chłopskiej!Prawdziwy patryjota-lublinianin wie że miejsce PSL jest na polach a nie w naszym pięknym mieście.Niech pan nie idzie tą drogą;drogą zdrady swoich i naszych ideałów,korzeni!!!
Avatar
obywatel / 8 października 2012 o 12:37
0
Bardzo dobrze, PSL ma na Lubelszczyźnie ponad 20 % poparcia, tam potrzeba nowych ludzi, bedąc tam będzie miał większy wpływ na to co się dzieje w regionie. Trzeba niektórym przypomnieć to, że dzieki Hetmanowi i Żukowi buduje się lotnisko i obwodnica, Kowalczyk postąpił slusznie dla dobra miasta i regionu
Avatar
Michalina / 8 października 2012 o 12:22
0
Panie Piotrze, niech Pan nie patrzy na innych tylko robi swoje. Niech w Lublinie dzieje się co raz więcej pozytywnych i ciekawych rzeczy! Politycy przestańcie się kłócić, zacznijcie ze sobą współpracować tak, jak robi to pan Kowalczyk - bez względu na partię.
Avatar
inka / 8 października 2012 o 11:37
0
dla mnie to moze byc koalicja z samym diablem, aby w lublinie sie zmienilo
Avatar
borsalino / 8 października 2012 o 11:00
0
Pływaki i karierowicze idą tam skąd mogą czerpać tylko własne korzyści.Dziś nie liczą się ideały, zasady, moralność, etyka, etc: tylko kasa i prestiż.
Avatar
Sołtys Kierdziołek / 8 października 2012 o 10:50
0
Tak sobie myślim ze szwagrem Maciaszczykiem, że to dobrze byndzie jak Kowalczyków Piotrek zostanie PSL-em. Byndzie komu powalczyć o ceny minimalne. Cie choroba!
Avatar
Mietek / 14 października 2012 o 13:53
0
PARANOJA! WYBÓR PRZYNALEŻNOŚCI PARTYJNEJ ZALEŻY OD TEGO, GDZIE POJAWIA SIĘ PROPOZYCJA KORZYŚCI MAJĄTKOWYCH I WŁASNEGO BIZNESU??? Czego można spodziewać się po Panu Kowalczyku, sprzedaje się jak prostytutka polityczna temu, kto da więcej i zaproponuje lepszy interes. Czy doktryna polityczna, program partii i postulaty działania PSL są znane Panu Kowalczykowi - od czego jest Dziennik Wschodni - niech zapyta, bo daję głowę, że Piotr Kowalczyk nie ma otym bladego pojęcia i jego decyzja jest wyrachowaną grą polityczno-biznesową. Przepraszamy, że nie jesteśmy już ociemniałym narodem i nie pozwolimy z siebie robić idiotów. "Skok cywilizacyjny" polega na tym, że dokonujemy czegoś, co do tej pory nie zostało osiągniete, ale dla Marszałka Hetmana wystarczy ludziom naopowiadac, że się skok dokonał i myśli, że wszyscy to łykają jak młody pelikan. Czas jest niemiłosierny i rozlicza już Hetmana, Kowalczyka i im podobnych, więc chcą zbudować sobie wspólną tratwę na której dopłyną do kolejnych wyborów. Szkoda wysiłku Panowie, już nikt nie zaufa człowiekowi, który startuje do sejmu dla zrobienia wyniku, a potem kit pociska, że go chcą tu na miejscu i on byle jakim posłem nie będzie tylko marszałkiem. Podobnie z przeodniczącym Kowalczykiem - od studiów panem politykiem - nie zna się na niczym więc chce być politykiem - ale czas takich nieuków i populistów na szczęście mija, bo czasy są trudne i ludzie przetarli oczy!
PARANOJA! WYBÓR PRZYNALEŻNOŚCI PARTYJNEJ ZALEŻY OD TEGO, GDZIE POJAWIA SIĘ PROPOZYCJA KORZYŚCI MAJĄTKOWYCH I WŁASNEGO BIZNESU??? Czego można spodziewać się po Panu Kowalczyku, sprzedaje się jak prostytutka polityczna temu, kto da więcej i zaproponuje lepszy interes. Czy doktryna polityczna, program partii i postulaty działania PSL są znane Panu Kowalczykowi - od czego jest Dziennik Wschodni - niech zapyta, bo daję głowę, że Piotr Kowalczyk nie ma otym bladego pojęcia i jego decyzja jest wyrachowaną grą polityczno-biznesową. Przepraszamy,... rozwiń
Avatar
Jan / 11 października 2012 o 11:53
0
Bardzo dobra decyzja. PSL jest już w Radzie Miasta w osobie radnego Marcina Nowaka.
Avatar
S Y L W E S T E R / 10 października 2012 o 18:41
0
-------------------PIOTR KOWALCZYK NIECH IDZIE W POLE NA PASTWISKO...-------------------------------- Tam Jego miejsce ! . Radny Kowalczyk, który będąc z patriotycznego ugrupowania "PIS" i będąc jednocześnie Przewodniczącym Rady Miejskiej czyni RAZŁAM w "PIS" i organizuje Grupę Wsparcia kontrowersyjnego Prezydenta Lublina Zuka, nie zasługuje na miano "ZAUFANEGO RADNEGO" . Z tego ogólnie wiadomo, Radny Kowalczyk nie odszedł z "PIS-u" tylko został pozbawiony członkostwa właśnie z powodu działań na niekorzyść "PIS-u" !. Gdzie pójdzie "rozłamowiec" Radny Kowalczyk jest Jego prywatną decyzją ale niech nie myśli, że PSL będzie w Lublinie coś znaczył !. A co się "takiego" wydarzyło w lubelskim Ratuszu ?. W Ratuszu Prezydent Lublina Krzysztof Żuk obwołał się Jedynym "dyspozytorem" DOTACJI "UE" i wypływających z tych DOTACJI Inwestycji . (sic?). "Działalność" Prezydenta zaczęła być na tyle kontrowersyjna,że zaczęła występować na niekorzyść miasta Lublina . Grupa Radnych "PIS" zwróciła uwagę Prezydentowi, że wszystkie decyzje podejmuje bez KONSULTACJI a zwłaszcza bez konsultacji środowiskowej . Prezydent powinien Konsultować swoje decyzje w Ratuszu, bo już powstało tyle "Spółek" w Ratuszu, że nie wiadomo, która jest legalna a która nie (sic?). Straciliśmy na ekspresówce 40 milionow, właśnie przez brak Konsultacji Prezydenta , otrzymaliśmy Milionowe DOTACJE "UE" na oczyszczenie i zagospodarowanie społecznego akwenu wodnego ZALEW ZEMBORZYCKI I DĄBROWE . Cały Lublin oczekuje na czysty Zalew a Prezydent urządza Spółkę " Słoneczny Wrotków" na którym powstają baseny za które pobiera OPŁATY (sic?). Trudno teraz wymieniać kontrowersje Prezydenta Lublina . Zamiast Radny Kowalczyk popierać przeprowadzenie Kontroli "CBA" DOTACJI "UE" I KONTROWERSYJNYCH INWESTYCJI PREZYDENTA , to czyni ROZŁAM w Grupie "PIS" i zakłada "Grupe Wsparcia" Prezydenta o nazwie "Wspólny Lublin" (sic?). Uwzględniając LI TYLKO I NTERES LUBLINA to należy natychmiast wezwać do lubel skiego Ratusza "CBA" (Centralne Biuro Antykorupcyjne) w celu Kontroli finansowej DOTACJI "UE" i Kon troli wszystkich Kontrowersyjnych Inwestycji z DOTACJI "UE" przez Prezydenta Lublina !. Obecnie Klub "Wspólny Lublin" jest w celu ochrony kontrowersyjnych Inwestycji z DOTACJI "UE" i ochrony nowopows tających różnego rodzaju "SPÓŁEK" WE WŁADZACH MIASTA . Jeżeli Radny Kowalczyk, popieraniem krzywdy dla Lublina nazywa działaniem w..."interesie" Lublina, to bez przeszkód niech idzie na wieś PSL.
-------------------PIOTR KOWALCZYK NIECH IDZIE W POLE NA PASTWISKO...-------------------------------- Tam Jego miejsce ! . Radny Kowalczyk, który będąc z patriotycznego ugrupowania "PIS" i będąc jednocześnie Przewodniczącym Rady Miejskiej czyni RAZŁAM w "PIS" i organizuje Grupę Wsparcia kontrowersyjnego Prezydenta Lublina Zuka, nie zasługuje na miano "ZAUFANEGO RADNEGO" . Z tego ogólnie wiadomo, Radny Kowalczyk nie odszedł z "PIS-u" tylko został pozbawiony członkostwa właśnie z powodu d... rozwiń
Avatar
magda / 8 października 2012 o 17:31
0
Miasto lublin potrzebuje spokoju i większości w radzie, ją generalnie zawsze byłem za pisemnie w lublinie ,ale za pisemnie z kowalczykiem, młody prężny, polityk, a Pis teraz to Tulajew , to jakieś nieporozumienie ogromne.
Tulajew zniszczy pis, a na wydaleniu skorzysta Psl, niestety paradoksalnie przez Tulajewa i resztę.

KACZYŃSKI politykę miłości uskutecznia, Tulajew wbrew markowi jest tylko pluje.

Nie chciał pis współrządzic , to będzie współrządzil Psl w mieście.
Mam tylko nadzieję że kowalczyk będzie wspolrzadzil z psl, a nie Psl kowalczykiem.

Jedyny pozytyw to że psl jest w koalicji z po , to jednak popłyną pieniądze strumieniem z warszawy, bo to lublinowi się należy.

Pis się jednak marginelizowal, a już napewno Tulajew to margines polityczny,jest coraz mniej ludzi w lublinie co na jego wypociny się nabiera.

Szkoda bo pis miał potencjał z kowalczykiem, a teraz potencjał będzie miał Psl.

Czytałem komentarz że kowalczyk prowadził kampanię żeby sprawka przegrał wybory, to jakaś masakra, prawda jest taka jak by kampanię nie prowadził kowalczyk to sprawka byłby na góra 5 miejscu.

Jak by prowadził Tulajew kampanię to sary koniec by był, a nie drgań tura.

Reasumując pajace michalkiewicza, i Tulajewa dajcie sobie luz bo się kompromiuTujecie.
Miasto lublin potrzebuje spokoju i większości w radzie, ją generalnie zawsze byłem za pisemnie w lublinie ,ale za pisemnie z kowalczykiem, młody prężny, polityk, a Pis teraz to Tulajew , to jakieś nieporozumienie ogromne.
Tulajew zniszczy pis, a na wydaleniu skorzysta Psl, niestety paradoksalnie przez Tulajewa i resztę.

KACZYŃSKI politykę miłości uskutecznia, Tulajew wbrew markowi jest tylko pluje.

Nie chciał pis współrządzic , to będzie współrządzil Psl w mieście.
Mam tylko nadzieję że kowalczyk będzie ... rozwiń
Avatar
Jura / 8 października 2012 o 16:00
0
Panie Kowalczyk!Niech się pan nie kompromituje!!!Ja i moja rodzina mieszkamy w Lublinie od wielu pokoleń i nigdy nie było tu żadnej partji chłopskiej!Prawdziwy patryjota-lublinianin wie że miejsce PSL jest na polach a nie w naszym pięknym mieście.Niech pan nie idzie tą drogą;drogą zdrady swoich i naszych ideałów,korzeni!!!
Avatar
obywatel / 8 października 2012 o 12:37
0
Bardzo dobrze, PSL ma na Lubelszczyźnie ponad 20 % poparcia, tam potrzeba nowych ludzi, bedąc tam będzie miał większy wpływ na to co się dzieje w regionie. Trzeba niektórym przypomnieć to, że dzieki Hetmanowi i Żukowi buduje się lotnisko i obwodnica, Kowalczyk postąpił slusznie dla dobra miasta i regionu
Avatar
Michalina / 8 października 2012 o 12:22
0
Panie Piotrze, niech Pan nie patrzy na innych tylko robi swoje. Niech w Lublinie dzieje się co raz więcej pozytywnych i ciekawych rzeczy! Politycy przestańcie się kłócić, zacznijcie ze sobą współpracować tak, jak robi to pan Kowalczyk - bez względu na partię.
Avatar
inka / 8 października 2012 o 11:37
0
dla mnie to moze byc koalicja z samym diablem, aby w lublinie sie zmienilo
Avatar
borsalino / 8 października 2012 o 11:00
0
Pływaki i karierowicze idą tam skąd mogą czerpać tylko własne korzyści.Dziś nie liczą się ideały, zasady, moralność, etyka, etc: tylko kasa i prestiż.
Avatar
Sołtys Kierdziołek / 8 października 2012 o 10:50
0
Tak sobie myślim ze szwagrem Maciaszczykiem, że to dobrze byndzie jak Kowalczyków Piotrek zostanie PSL-em. Byndzie komu powalczyć o ceny minimalne. Cie choroba!
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 5 1

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 0 3

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 10 5

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 4 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 8 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 1 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 13 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 10 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 15 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 10 2

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 4 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.