Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 listopada 2014 r.
21:44
Edytuj ten wpis

PiS chce unieważnienia wyborów do sejmiku województwa. Protest wyborczy złożony

Autor: Zdjęcie autora toma
30 24 A A

Unieważnienia wyborów do Sejmiku Województwa Lubelskiego, stwierdzenia wygaśnięcia mandatów radnych i przeprowadzenia nowych wyborów domaga się pełnomocnik wyborczy Prawa i Sprawiedliwości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Protest wyborczy w tej sprawie został złożony we wtorek w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Na razie nie wiadomo, kiedy zostanie rozpatrzony. Wkrótce partia ma przygotować wnioski dotyczące pozostałych województw.

PiS wylicza przesłanki przemawiające za uznaniem nieważności wyborów. Pierwsza z nich to przeprowadzenie głosowania w obwodowej komisji wyborczej nr 1 w Korchowie Pierwszym (pow. biłgorajski) poza lokalem wyborczym oraz wprowadzanie wyborców w błąd przez jej członków.

Kolejny argument dotyczy komisji obwodowej nr 25 w Lublinie, w której karty do głosowania miały być wydawane bez odcisku pieczęci terytorialnej komisji wyborczej.

W piśmie do sądu jest też mowa o komisji nr 8 w Hrubieszowie, gdzie uniemożliwiono obserwację czynności wyborczych mężowi zaufania oraz o komisji nr 1 w Starym Uścimowie, gdzie protokół z głosowania opublikowano bez podpisów jej członków. Ponadto karty do głosowania zostały zastąpione broszurą.
- W ocenie Prawa i Sprawiedliwości tak liczne naruszenia przepisów Kodeksu skutkują nieważnością wyborów do sejmiku, gdyż miały one wpływ na wyniki głosowania i doprowadziły w efekcie do wadliwego ustalenia wyników wyborów - czytamy w piśmie podpisanym przez Marcina Mastalerka, rzecznika prasowego PiS.

Przypomnijmy, że w wyborach do sejmiku województwa lubelskiego partia Jarosława Kaczyńskiego zdobyła najwięcej, bo 13 mandatów. Ale u władzy najprawdopodobniej pozostanie koalicja PSL i PO. Obie partie wprowadziły odpowiednio 12 i 7 radnych.

We wtorek komisarz wyborczy w Lublinie ustalił datę pierwszego posiedzenia nowowybranego sejmiku. Sesja ma się odbyć w poniedziałek, 1 grudnia.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
schaboszczak / 27 listopada 2014 o 12:16
0

czy jest choć jedna osoba której na tym forum nie nazwałeś komunistyczną świnią?

czy jest tu w ogóle jakiś moderator i mógłby w końcu coś zrobić z osobnikiem który dzień w dzień skupiony jest tylko i wyłącznie na obrażaniu innych osób?

Nasza OJCZYZNA co raz to bardziej się stacza i POgrąża. Nadeszły niestety czasy że nie wolno już nic złego POwiedzieć na żyda,komucha czy konfidenta,oprawców i katów naszej wspólnej sprawy od 1939r bardzo to przykre jest i bardzo negatywnie i żle wyglądamy na tle całej i wolnej UE, wracają niestety czasy wszech obecnego ZAMORDYZMU. Kapuchy i konfidenci na każdym kroku,

Nasza OJCZYZNA co raz to bardziej się stacza i POgrąża. Nadeszły niestety czasy że nie wolno już nic złego POwiedzieć na żyda,komucha czy konfidenta,oprawców i katów naszej wspólnej sprawy od 1939r bardzo to przykre jest i bardzo negatywnie i żle wyglądamy na tle całej i wolnej UE, wracają niestety czasy wszech obecnego ZAMORDYZMU. Kapuchy i konfidenci na każdym kroku,

rozwiń
Avatar
ŁOWCA SKÓR / 27 listopada 2014 o 11:56
0

.....z przymrużeniem oka podchodzę to wszystkich rewelacji głoszonych przez pana Kaczyńskiego. Żałosny człowiek stara się uzasadnić sens własnego istnienia i przy wtórze różnych karierowiczów z wielkimi plamami ´w życiorysie (vide Jojo Brudziński) jakoś udaje mu się zmobilizować żelazny elektorat Pampers +70.  Takie jego zbójeckie prawo. W miarę upływu czasu od wyborów nabieram pogardy do wszystkich członków komisji wyborczych, którzy pozwalają pomiatać sobą i oskarżać o nieuczciwość. Nie słyszałem dotychczas, aby chociaż jeden mąż zaufania lub inny członek komisji wyborczej, wystąpił na drogę sądową celem obrony dóbr osobistych. Ci ludzie zgadzają się na poniewieranie własnego dobrego imienia???   

JUDE ???

JUDE ???

rozwiń
Avatar
saderw / 26 listopada 2014 o 17:20
0

A co, jeśli w wyniku wyborów nie potrzebowaliby koalicjanta, jeśli mogliby rządzić samodzielnie?

A wyników sondaży nie znasz - podobno tylko 36% - więc jakie rządzenie samodzielne

Avatar
"Drukarz" / 26 listopada 2014 o 16:22
0

.....z przymrużeniem oka podchodzę to wszystkich rewelacji głoszonych przez pana Kaczyńskiego. Żałosny człowiek stara się uzasadnić sens własnego istnienia i przy wtórze różnych karierowiczów z wielkimi plamami ´w życiorysie (vide Jojo Brudziński) jakoś udaje mu się zmobilizować żelazny elektorat Pampers +70.  Takie jego zbójeckie prawo. W miarę upływu czasu od wyborów nabieram pogardy do wszystkich członków komisji wyborczych, którzy pozwalają pomiatać sobą i oskarżać o nieuczciwość. Nie słyszałem dotychczas, aby chociaż jeden mąż zaufania lub inny członek komisji wyborczej, wystąpił na drogę sądową celem obrony dóbr osobistych. Ci ludzie zgadzają się na poniewieranie własnego dobrego imienia???   

.....z przymrużeniem oka podchodzę to wszystkich rewelacji głoszonych przez pana Kaczyńskiego. Żałosny człowiek stara się uzasadnić sens własnego istnienia i przy wtórze różnych karierowiczów z wielkimi plamami ´w życiorysie (vide Jojo Brudziński) jakoś udaje mu się zmobilizować żelazny elektorat Pampers +70.  Takie jego zbójeckie prawo. W miarę upływu czasu od wyborów nabieram pogardy do wszystkich członków komisji wyborczych, którzy pozwalają pomiatać sobą i oskarżać o nieuczciwość. Nie słyszałem dotychczas, aby... rozwiń

Avatar
folkatka / 26 listopada 2014 o 15:56
0

 Tylko żeby to działało w obie strony !!!  koniecznie !!! żeby nie było tak że ten pajac z sekty Niesiołowskiego obraża katolików,czy moherów czy zwolenników PIS lub Radia Maryja, i robi ciśnienie w drugą stronę,będziemy się temu równie pilnie przyglądać Folkatko !!!

Na obrażanie katolików jestem szczególnie wyczulona, ponieważ sama do nich się zaliczam. Prosze o informowanie mnie w prywatnych wiadomosciach o tego typu sprawach, bo nie mam fizycznej mozliwosci  wyłapania wszystkiego osobiście. 

Na obrażanie katolików jestem szczególnie wyczulona, ponieważ sama do nich się zaliczam. Prosze o informowanie mnie w prywatnych wiadomosciach o tego typu sprawach, bo nie mam fizycznej mozliwosci  wyłapania wszystkiego osobiście. 

rozwiń
Avatar
luka / 26 listopada 2014 o 15:25
0

Jarosław Kaczyński powinien w końcu abdykować.

Avatar
cenzor publiczny / 26 listopada 2014 o 15:19
0

Chciałabym powiedzieć, ze staram sie usuwać wszystkie jego posty, w których obraża swoich rozmówców, ale cóz, nie siedzę na forum 24 godz na dobę. 

 Tylko żeby to działało w obie strony !!!  koniecznie !!! żeby nie było tak że ten pajac z sekty Niesiołowskiego obraża katolików,czy moherów czy zwolenników PIS lub Radia Maryja, i robi ciśnienie w drugą stronę,będziemy się temu równie pilnie przyglądać Folkatko !!!

 Tylko żeby to działało w obie strony !!!  koniecznie !!! żeby nie było tak że ten pajac z sekty Niesiołowskiego obraża katolików,czy moherów czy zwolenników PIS lub Radia Maryja, i robi ciśnienie w drugą stronę,będziemy się temu równie pilnie przyglądać Folkatko !!!

rozwiń
Avatar
folkatka / 26 listopada 2014 o 14:03
0

Chciałabym powiedzieć, ze staram sie usuwać wszystkie jego posty, w których obraża swoich rozmówców, ale cóz, nie siedzę na forum 24 godz na dobę. 

Avatar
123 / 26 listopada 2014 o 12:57
0

Zlikwidować Sejmiki Wojewódzkie, bo do mnożenie administracji nikomu niepotrzebne.

Avatar
Don / 26 listopada 2014 o 12:42
0

A co na to nowo wybrani radni PiS-u lubelskiego sejmiku ?

Avatar
schaboszczak / 27 listopada 2014 o 12:16
0

czy jest choć jedna osoba której na tym forum nie nazwałeś komunistyczną świnią?

czy jest tu w ogóle jakiś moderator i mógłby w końcu coś zrobić z osobnikiem który dzień w dzień skupiony jest tylko i wyłącznie na obrażaniu innych osób?

Nasza OJCZYZNA co raz to bardziej się stacza i POgrąża. Nadeszły niestety czasy że nie wolno już nic złego POwiedzieć na żyda,komucha czy konfidenta,oprawców i katów naszej wspólnej sprawy od 1939r bardzo to przykre jest i bardzo negatywnie i żle wyglądamy na tle całej i wolnej UE, wracają niestety czasy wszech obecnego ZAMORDYZMU. Kapuchy i konfidenci na każdym kroku,

Nasza OJCZYZNA co raz to bardziej się stacza i POgrąża. Nadeszły niestety czasy że nie wolno już nic złego POwiedzieć na żyda,komucha czy konfidenta,oprawców i katów naszej wspólnej sprawy od 1939r bardzo to przykre jest i bardzo negatywnie i żle wyglądamy na tle całej i wolnej UE, wracają niestety czasy wszech obecnego ZAMORDYZMU. Kapuchy i konfidenci na każdym kroku,

rozwiń
Avatar
ŁOWCA SKÓR / 27 listopada 2014 o 11:56
0

.....z przymrużeniem oka podchodzę to wszystkich rewelacji głoszonych przez pana Kaczyńskiego. Żałosny człowiek stara się uzasadnić sens własnego istnienia i przy wtórze różnych karierowiczów z wielkimi plamami ´w życiorysie (vide Jojo Brudziński) jakoś udaje mu się zmobilizować żelazny elektorat Pampers +70.  Takie jego zbójeckie prawo. W miarę upływu czasu od wyborów nabieram pogardy do wszystkich członków komisji wyborczych, którzy pozwalają pomiatać sobą i oskarżać o nieuczciwość. Nie słyszałem dotychczas, aby chociaż jeden mąż zaufania lub inny członek komisji wyborczej, wystąpił na drogę sądową celem obrony dóbr osobistych. Ci ludzie zgadzają się na poniewieranie własnego dobrego imienia???   

JUDE ???

JUDE ???

rozwiń
Avatar
saderw / 26 listopada 2014 o 17:20
0

A co, jeśli w wyniku wyborów nie potrzebowaliby koalicjanta, jeśli mogliby rządzić samodzielnie?

A wyników sondaży nie znasz - podobno tylko 36% - więc jakie rządzenie samodzielne

Avatar
"Drukarz" / 26 listopada 2014 o 16:22
0

.....z przymrużeniem oka podchodzę to wszystkich rewelacji głoszonych przez pana Kaczyńskiego. Żałosny człowiek stara się uzasadnić sens własnego istnienia i przy wtórze różnych karierowiczów z wielkimi plamami ´w życiorysie (vide Jojo Brudziński) jakoś udaje mu się zmobilizować żelazny elektorat Pampers +70.  Takie jego zbójeckie prawo. W miarę upływu czasu od wyborów nabieram pogardy do wszystkich członków komisji wyborczych, którzy pozwalają pomiatać sobą i oskarżać o nieuczciwość. Nie słyszałem dotychczas, aby chociaż jeden mąż zaufania lub inny członek komisji wyborczej, wystąpił na drogę sądową celem obrony dóbr osobistych. Ci ludzie zgadzają się na poniewieranie własnego dobrego imienia???   

.....z przymrużeniem oka podchodzę to wszystkich rewelacji głoszonych przez pana Kaczyńskiego. Żałosny człowiek stara się uzasadnić sens własnego istnienia i przy wtórze różnych karierowiczów z wielkimi plamami ´w życiorysie (vide Jojo Brudziński) jakoś udaje mu się zmobilizować żelazny elektorat Pampers +70.  Takie jego zbójeckie prawo. W miarę upływu czasu od wyborów nabieram pogardy do wszystkich członków komisji wyborczych, którzy pozwalają pomiatać sobą i oskarżać o nieuczciwość. Nie słyszałem dotychczas, aby... rozwiń

Avatar
folkatka / 26 listopada 2014 o 15:56
0

 Tylko żeby to działało w obie strony !!!  koniecznie !!! żeby nie było tak że ten pajac z sekty Niesiołowskiego obraża katolików,czy moherów czy zwolenników PIS lub Radia Maryja, i robi ciśnienie w drugą stronę,będziemy się temu równie pilnie przyglądać Folkatko !!!

Na obrażanie katolików jestem szczególnie wyczulona, ponieważ sama do nich się zaliczam. Prosze o informowanie mnie w prywatnych wiadomosciach o tego typu sprawach, bo nie mam fizycznej mozliwosci  wyłapania wszystkiego osobiście. 

Na obrażanie katolików jestem szczególnie wyczulona, ponieważ sama do nich się zaliczam. Prosze o informowanie mnie w prywatnych wiadomosciach o tego typu sprawach, bo nie mam fizycznej mozliwosci  wyłapania wszystkiego osobiście. 

rozwiń
Avatar
luka / 26 listopada 2014 o 15:25
0

Jarosław Kaczyński powinien w końcu abdykować.

Avatar
cenzor publiczny / 26 listopada 2014 o 15:19
0

Chciałabym powiedzieć, ze staram sie usuwać wszystkie jego posty, w których obraża swoich rozmówców, ale cóz, nie siedzę na forum 24 godz na dobę. 

 Tylko żeby to działało w obie strony !!!  koniecznie !!! żeby nie było tak że ten pajac z sekty Niesiołowskiego obraża katolików,czy moherów czy zwolenników PIS lub Radia Maryja, i robi ciśnienie w drugą stronę,będziemy się temu równie pilnie przyglądać Folkatko !!!

 Tylko żeby to działało w obie strony !!!  koniecznie !!! żeby nie było tak że ten pajac z sekty Niesiołowskiego obraża katolików,czy moherów czy zwolenników PIS lub Radia Maryja, i robi ciśnienie w drugą stronę,będziemy się temu równie pilnie przyglądać Folkatko !!!

rozwiń
Avatar
folkatka / 26 listopada 2014 o 14:03
0

Chciałabym powiedzieć, ze staram sie usuwać wszystkie jego posty, w których obraża swoich rozmówców, ale cóz, nie siedzę na forum 24 godz na dobę. 

Avatar
123 / 26 listopada 2014 o 12:57
0

Zlikwidować Sejmiki Wojewódzkie, bo do mnożenie administracji nikomu niepotrzebne.

Avatar
Don / 26 listopada 2014 o 12:42
0

A co na to nowo wybrani radni PiS-u lubelskiego sejmiku ?

Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W domu trzymał mefedron, amfetaminę, haszysz i marihuanę. Może spędzić nawet 10 lat za kratkami

W domu trzymał mefedron, amfetaminę, haszysz i marihuanę. Może spędzić nawet 10 lat za kratkami 0 0

23-latek z gminy Trzebieszów trzymał w domu ponad 700 porcji dilerskich amfetaminy i marihuany, a do tego jeszcze mefedron i haszysz. Może mu grozić kara nawet 10 lat więzienia.

Lublin oszczędza na komunikacji miejskiej. Autobusy i trolejbusy na stałe będą jeździć znacznie rzadziej. Lista cięć

Lublin oszczędza na komunikacji miejskiej. Autobusy i trolejbusy na stałe będą jeździć znacznie rzadziej. Lista cięć 15 34

Od lutego już na stale utrzymana zostanie większość ograniczeń w kursowaniu autobusów i trolejbusów. Częściej niż teraz pojedzie za to linia 151. Pojawią się też nowe cięcia, na najbardziej dotkliwe zanosi się w weekendy.

Telewizja Polska pokazała pierwszy zwiastun filmu "Zenek"
film

Telewizja Polska pokazała pierwszy zwiastun filmu "Zenek" 0 6

Telewizja Polska opublikowała w sieci pierwszy zwiastun filmu "Zenek" - produkcji skupiającej się na życiu gwiazdora disco polo Zenka Martyniuka. Produkcja trafi do kin 14 lutego.

Lubelskie: "Przerażające ilości śmieci" w rzece wpisanej do rejestru tzw. wód górskich

Lubelskie: "Przerażające ilości śmieci" w rzece wpisanej do rejestru tzw. wód górskich 9 3

Do Kurówki ludzie wyrzucają niemal wszystko. Rzeka wpisana do rejestru tzw. wód górskich utrzymuje ten status dzięki wolontariuszom, którzy regularnie przeprowadzają akcje usuwania śmieci.

W Szczebrzeszynie powstało Centrum Muzealno-Edukacyjne. Po sąsiedzku jest niezadaszony amfiteatr [zdjęcia]
galeria

W Szczebrzeszynie powstało Centrum Muzealno-Edukacyjne. Po sąsiedzku jest niezadaszony amfiteatr [zdjęcia] 0 0

Już słychać jak ćwiczą muzycy Echa Kniei, a uczestnicy innych zajęć pojawią się w poniedziałek. Zniszczony budynek przy ul. Sądowej 13 w Szczebrzeszynie zmienił się w siedzibę Centrum Muzealno-Edukacyjnego, a po sąsiedzku powstał amfiteatr. Radość z niego będzie większa, jeśli marszałek zgodzi się na zadaszenie sceny

Hetman Zamość stracił ważnego młodzieżowca

Hetman Zamość stracił ważnego młodzieżowca 0 2

Krótko trwała przygoda Bruno Wacławka z Hetmanem. W środę Bruk-Bet Termalika Nieciecza poinformował o podpisaniu kontraktu z 18-latkiem. Zawodnik przenosi się do klubu z zaplecza ekstraklasy na zasadzie transferu definitywnego.

Jerzy Małek Black Sheep w Centrum Kultury
31 stycznia 2020, 20:30

Jerzy Małek Black Sheep w Centrum Kultury 0 0

Już w piątek, 31 stycznia o godz. 20.30 na scenie Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) wystąpi formacja Jerzy Małek Black Sheep.

CBŚP uderzyło w rynek nielegalnego handlu bronią. Zatrzymania także w woj. lubelskim [wideo, zdjęcia]
galeria
film

CBŚP uderzyło w rynek nielegalnego handlu bronią. Zatrzymania także w woj. lubelskim [wideo, zdjęcia] 3 1

28 osób zatrzymanych, blisko 100 przeszukań i przejęte 39 sztuk broni, a także 1500 sztuk amunicji - tak w liczbach przedstawia się zmasowana akcja Centralnego Biura Śledczego Policji wymierzona w rynek nielegalnego handlu bronią. Funkcjonariusze prowadzili działania na terenie czterech województw, w tym w naszym regionie.

Dąbie: Śmiertelny wypadek. 19-letni kierowca audi nie przeżył zderzenia z ciężarówką
galeria

Dąbie: Śmiertelny wypadek. 19-letni kierowca audi nie przeżył zderzenia z ciężarówką 3 3

Tragiczny wypadek w miejscowości Dąbie (gmina Łuków). 19-letni kierowca audi zmarł po zderzeniu z ciężarówką. Policja podaje szczegóły wczorajszego zdarzenia.

Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin będą trenować z Lublinianką?

Tomasz Brzyski i Grzegorz Bonin będą trenować z Lublinianką? 0 1

Niewykluczone, że na wiosnę Tomasz Brzyski będzie piłkarzem Lublinianki. „Brzytwa” rozpoczął już treningi z klubem, w którym zaczynał karierę. Mówi się, że na zajęciach ekipy z Wieniawy może pojawić się także Grzegorz Bonin. Obaj zawodnicy rozwiązali już swoje kontrakty z Motorem.

Centrum rozrywki American Spot w Lublinie. Wrotki, gokarty i strefa VR [zdjęcia]
galeria

Centrum rozrywki American Spot w Lublinie. Wrotki, gokarty i strefa VR [zdjęcia] 1 1

Centrum rozrywki przy ul. Krochmalnej zmienia się na swoje drugie urodziny. Obok wrotek jeździć można tam także na gokartach, pokonując tory przeszkód. Skorzystać z szaleństw w strefie VR i prowadzić zdalnie sterowane auta.

Pukała do drzwi i prosiła o przekazanie wiadomości sąsiadom. Ale chodziło o coś innego

Pukała do drzwi i prosiła o przekazanie wiadomości sąsiadom. Ale chodziło o coś innego 0 4

Policjanci zatrzymali 50-letnią mieszkankę Międzyrzeca Podlaskiego. Kobieta odpowie za kradzieże pieniędzy na tzw. legendę. Podejrzana odwiedzała starsze osoby prosząc o możliwość pozostawienia wiadomości dla sąsiadów.

Zmarła dziennikarka Maja Borkowska. Przez wiele lat pracowała w radiowej "Trójce"

Zmarła dziennikarka Maja Borkowska. Przez wiele lat pracowała w radiowej "Trójce" 37 4

Zmarła Maja Borkowska, dziennikarka, która przez 20 lat była związana z Programem Trzecim Polskiego Radia - informuje portal wirtualnemedia.pl. Od kilku lat walczyła z chorobą nowotworową.