Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

26 listopada 2014 r.
20:00
Edytuj ten wpis

Pierwsza sesja sejmiku województwa. Dla kogo stanowiska?

Autor: Zdjęcie autora (toma)
0 30 A A

W najbliższy poniedziałek odbędzie się pierwsza sesja sejmiku województwa lubelskiego, którego radni zdobyli mandaty 16 listopada. Podczas niej wybrani zostaną przewodniczący oraz jego zastępcy. Zapadną również decyzje o składzie nowego Zarządu Województwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W wyborach najwięcej, bo 13 mandatów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, ale u władzy najpewniej pozostanie koalicja dotychczas rządząca regionem. Polskie Stronnictwo Ludowe wprowadziło 12 radnych, a Platforma Obywatelska będzie miała siedmiu przedstawicieli. W środę o dalszej współpracy na gruncie lokalnym oficjalnie poinformowali szefowie obu partii - Janusz Piechociński i Ewa Kopacz. Regionalni działacze obu ugrupowań już wcześniej zapowiadali kontynuowanie koalicji.

- Rozmowy koalicyjne będą prowadzone w weekend - zapowiada Sławomir Sosnowski, obecny marszałek województwa z PSL. - Współpracujemy razem od siedmiu lat, więc negocjacje nie powinny być trudne - dodaje Krzysztof Grabczuk, wicemarszałek z PO.

Wiele wskazuje na to, że obaj pozostaną na swoich stanowiskach. Kto jeszcze znajdzie się w składzie zarządu? Poważnym kandydatem jest Artur Walasek z PSL, dotychczasowy sekretarz województwa, który jako radny i tak przestanie pełnić tę funkcję (prawdopodobnie odejdzie na bezpłatny urlop).

Jako kandydat ludowców na członka zarządu odpowiedzialnego za służbę zdrowia wymieniany jest były marszałek Arkadiusz Bratkowski, choć spore szanse ma też Marek Kos, dyrektor szpitala w Kraśniku. Za infrastrukturę miałby odpowiadać Paweł Nakonieczny z PO, ostatnio pełniący funkcję wicestarosty puławskiego.

Tymczasem komisarz wyborczy w Lublinie postanowił o wygaszeniu mandatów dwóch radnych. Chodzi o Krzysztofa Żuka (PO), który po raz kolejny został prezydentem Lublina i Michała Cholewę (PSL), wybranego na burmistrza Piask. Miejsce pierwszego zajmie Celina Stasiak, a drugiego w sejmiku zastąpi Ewa Jaszczuk.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 listopada 2014 o 21:29
0

dobrze, zadam inaczej pytanie bo widzę że nie tędy droga! czy w Lublinie przez ostatnie 8 lat naprawdę nic się nie zmieniło? tak pytam z ciekawości i z lekkim niedowierzaniem bo wydaje mi się, że zmiany widać gołym okiem, dodam od razu że zmiany na lepsze. ale mogę być w błędzie więc proszę o wskazanie przyczyn cofania bądź też zaniechania

oczywiście że się zmieniło i to na lepsze

byłem w Lublinie w tamtym tygodniu po prawie 8 latach od zakończenia studiów i naprawdę w mieście jest lepiej, najbardziej to chyba widać z drogami

oczywiście że się zmieniło i to na lepsze

byłem w Lublinie w tamtym tygodniu po prawie 8 latach od zakończenia studiów i naprawdę w mieście jest lepiej, najbardziej to chyba widać z drogami

rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 27 listopada 2014 o 11:47
0

 " Gdy nie idziesz do przodu to znaczy ze się cofasz "                                                   Igor Hesske                                                               

dobrze, zadam inaczej pytanie bo widzę że nie tędy droga! czy w Lublinie przez ostatnie 8 lat naprawdę nic się nie zmieniło? tak pytam z ciekawości i z lekkim niedowierzaniem bo wydaje mi się, że zmiany widać gołym okiem, dodam od razu że zmiany na lepsze. ale mogę być w błędzie więc proszę o wskazanie przyczyn cofania bądź też zaniechania

dobrze, zadam inaczej pytanie bo widzę że nie tędy droga! czy w Lublinie przez ostatnie 8 lat naprawdę nic się nie zmieniło? tak pytam z ciekawości i z lekkim niedowierzaniem bo wydaje mi się, że zmiany widać gołym okiem, dodam od razu że zmiany na lepsze. ale mogę być w błędzie więc proszę o wskazanie przyczyn cofania bądź też zaniechania

rozwiń
Avatar
lublinianin / 27 listopada 2014 o 11:27
0

I wszystko jasne Piechociński z Kopacz zdecydowali kto ma rządzić w Lublinie! Bzdura goni bzdurę, wstyd i hańba!

Avatar
gosc / 27 listopada 2014 o 11:25
0

Wszystkie świnie najlepiej się integrują przy wspólnym korycie. A frajerzy przy urnie.......pogrzebowej.

Avatar
Gość / 27 listopada 2014 o 11:02
0

JUDE ???

???נאצי

Avatar
EWA / 27 listopada 2014 o 10:49
0

Pani Celina Stasiak nie jest od czterech lat prezesem Okręgu w Lublinie

Avatar
marcin / 27 listopada 2014 o 10:42
0

Niektórzy cierpią też na ataki Paranoi i Schizofrenii, a w ostatnich latach zdiagnozowano nowe schorzenie zwane Zespołem Macierewicza.

Maciarewicza ?? chyba cię POgiełło !!!!  chyba przodownika Niesiołowskiego.

Avatar
Kolo / 27 listopada 2014 o 10:39
0

nie wydaje mi się, że miasto Lublin jak i cały region cofał się od ośmiu lat! proszę mi wskazać dziedziny w których nasze miasto zanotowało cofnięcie w rozwoju! zapomnijmy o władzy, o samorządowcach, o dopłatach unijnych, tylko skupmy się na tym cofaniu, co takiego się wydarzyło, że miasto Lublin się cofnęło w ciągu ośmiu ostatnich lat, rzeczowo, merytorycznie poproszę

 " Gdy nie idziesz do przodu to znaczy ze się cofasz "                                                   Igor Hesske                                                               

 " Gdy nie idziesz do przodu to znaczy ze się cofasz "                                                   Igor Hesske                           &n... rozwiń

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 27 listopada 2014 o 10:36
0

Niektórzy cierpią też na ataki Paranoi i Schizofrenii, a w ostatnich latach zdiagnozowano nowe schorzenie zwane Zespołem Macierewicza.

JUDE ???

Avatar
Heniu / 27 listopada 2014 o 10:32
0

A w Warszawce po staremu,cały czas  " komuszka zakażna " dlatego nadal stoimy w miejscu, wręcz cofamy się już tak od ośmiu lat

Niektórzy cierpią też na ataki Paranoi i Schizofrenii, a w ostatnich latach zdiagnozowano nowe schorzenie zwane Zespołem Macierewicza.

Avatar
Gość / 27 listopada 2014 o 21:29
0

dobrze, zadam inaczej pytanie bo widzę że nie tędy droga! czy w Lublinie przez ostatnie 8 lat naprawdę nic się nie zmieniło? tak pytam z ciekawości i z lekkim niedowierzaniem bo wydaje mi się, że zmiany widać gołym okiem, dodam od razu że zmiany na lepsze. ale mogę być w błędzie więc proszę o wskazanie przyczyn cofania bądź też zaniechania

oczywiście że się zmieniło i to na lepsze

byłem w Lublinie w tamtym tygodniu po prawie 8 latach od zakończenia studiów i naprawdę w mieście jest lepiej, najbardziej to chyba widać z drogami

oczywiście że się zmieniło i to na lepsze

byłem w Lublinie w tamtym tygodniu po prawie 8 latach od zakończenia studiów i naprawdę w mieście jest lepiej, najbardziej to chyba widać z drogami

rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 27 listopada 2014 o 11:47
0

 " Gdy nie idziesz do przodu to znaczy ze się cofasz "                                                   Igor Hesske                                                               

dobrze, zadam inaczej pytanie bo widzę że nie tędy droga! czy w Lublinie przez ostatnie 8 lat naprawdę nic się nie zmieniło? tak pytam z ciekawości i z lekkim niedowierzaniem bo wydaje mi się, że zmiany widać gołym okiem, dodam od razu że zmiany na lepsze. ale mogę być w błędzie więc proszę o wskazanie przyczyn cofania bądź też zaniechania

dobrze, zadam inaczej pytanie bo widzę że nie tędy droga! czy w Lublinie przez ostatnie 8 lat naprawdę nic się nie zmieniło? tak pytam z ciekawości i z lekkim niedowierzaniem bo wydaje mi się, że zmiany widać gołym okiem, dodam od razu że zmiany na lepsze. ale mogę być w błędzie więc proszę o wskazanie przyczyn cofania bądź też zaniechania

rozwiń
Avatar
lublinianin / 27 listopada 2014 o 11:27
0

I wszystko jasne Piechociński z Kopacz zdecydowali kto ma rządzić w Lublinie! Bzdura goni bzdurę, wstyd i hańba!

Avatar
gosc / 27 listopada 2014 o 11:25
0

Wszystkie świnie najlepiej się integrują przy wspólnym korycie. A frajerzy przy urnie.......pogrzebowej.

Avatar
Gość / 27 listopada 2014 o 11:02
0

JUDE ???

???נאצי

Avatar
EWA / 27 listopada 2014 o 10:49
0

Pani Celina Stasiak nie jest od czterech lat prezesem Okręgu w Lublinie

Avatar
marcin / 27 listopada 2014 o 10:42
0

Niektórzy cierpią też na ataki Paranoi i Schizofrenii, a w ostatnich latach zdiagnozowano nowe schorzenie zwane Zespołem Macierewicza.

Maciarewicza ?? chyba cię POgiełło !!!!  chyba przodownika Niesiołowskiego.

Avatar
Kolo / 27 listopada 2014 o 10:39
0

nie wydaje mi się, że miasto Lublin jak i cały region cofał się od ośmiu lat! proszę mi wskazać dziedziny w których nasze miasto zanotowało cofnięcie w rozwoju! zapomnijmy o władzy, o samorządowcach, o dopłatach unijnych, tylko skupmy się na tym cofaniu, co takiego się wydarzyło, że miasto Lublin się cofnęło w ciągu ośmiu ostatnich lat, rzeczowo, merytorycznie poproszę

 " Gdy nie idziesz do przodu to znaczy ze się cofasz "                                                   Igor Hesske                                                               

 " Gdy nie idziesz do przodu to znaczy ze się cofasz "                                                   Igor Hesske                           &n... rozwiń

Avatar
ŁOWCA SKÓR / 27 listopada 2014 o 10:36
0

Niektórzy cierpią też na ataki Paranoi i Schizofrenii, a w ostatnich latach zdiagnozowano nowe schorzenie zwane Zespołem Macierewicza.

JUDE ???

Avatar
Heniu / 27 listopada 2014 o 10:32
0

A w Warszawce po staremu,cały czas  " komuszka zakażna " dlatego nadal stoimy w miejscu, wręcz cofamy się już tak od ośmiu lat

Niektórzy cierpią też na ataki Paranoi i Schizofrenii, a w ostatnich latach zdiagnozowano nowe schorzenie zwane Zespołem Macierewicza.

Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jeden pies po serii ciosów uciekł. Drugi nie mógł, 21-latek uderzał owczarka nożem w pysk
film

Jeden pies po serii ciosów uciekł. Drugi nie mógł, 21-latek uderzał owczarka nożem w pysk 0 0

Bartosz B. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie – tak orzekł wczoraj Sąd Rejonowy w Chełmie, przychylając się do wniosku prokuratury, która postawiła 21-latkowi m.in. zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.

Na czym polega leasing operacyjny?

Na czym polega leasing operacyjny? 0 0

Leasing operacyjny to jedna z wielu opcji finansowania zakupu samochodu w firmie. Ma on zarówno zalety, jak i wady, mimo wszystko polscy przedsiębiorcy często decydują się rozliczać koszty związane z zakupem auta właśnie w ten sposób. Dowiedz się, na czym polega leasing operacyjny i w jaki sposób rozliczyć koszty z nim związane.

Sieć agencji towarzyskich działała m.in. w Zamościu, Chełmie i Biłgoraju
galeria
film

Sieć agencji towarzyskich działała m.in. w Zamościu, Chełmie i Biłgoraju 1 5

Policjanci z CBŚP rozbili agencji towarzyskich. Podczas jednej akcji zlikwidowano 19 tzw. "mieszkaniówek", m.in. w Zamościu, Biłgoraju i Chełmie.

Profesjonalna obróbka metalu w procesie produkcyjnym i jego rola w przemyśle

Profesjonalna obróbka metalu w procesie produkcyjnym i jego rola w przemyśle 0 0

Niewątpliwie branża metalowa ciągle się rozwija, a produkcja wciąż rośnie. Ma to kluczowe znaczenie dla gałęzi motoryzacyjnej, lotniczej, ale również elektrycznej i energetycznej. Warto zauważyć, że proces produkcyjny staje się bardziej innowacyjny, dzięki stosowaniu automatyzacji, a to z kolei wpływa na sam czas wytwarzania tego materiału.

Pierwszy wyjazdowy sparing piłkarzy Górnika Łęczna

Pierwszy wyjazdowy sparing piłkarzy Górnika Łęczna 0 0

Górnik Łęczna po dwóch meczach kontrolnych w Łęcznej w kolejnym sparingu zmierzy się w sobotę w Rzeszowie z tamtejszą Stalą

Lublin: Autobus MPK zderzył się z samochodem. Dwie osoby przewiezione do szpitala
galeria

Lublin: Autobus MPK zderzył się z samochodem. Dwie osoby przewiezione do szpitala 3 6

Do wypadku z udziałem miejskiego autobusu linii 16 doszło dziś rano na ul. Węglarza.

"Redukcja łóżek, lekarzy, pielęgniarek" w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Oświadczenie lekarzy
galeria

"Redukcja łóżek, lekarzy, pielęgniarek" w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Oświadczenie lekarzy 16 12

Obawiamy się o bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców województwa – alarmują lekarze z Oddziału Kardiologii szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie w oficjalnym komunikacie dotyczącym trwającej w placówce restrukturyzacji.

Były wykładowca KUL przestanie być szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Były wykładowca KUL przestanie być szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego 14 5

Piotr Pogonowski przestanie być szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Były wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego złożył rezygnację ze stanowiska.

Koronawirus zabił już 26 osób w Chinach. Jak chronić się przed zakażeniem?
film

Koronawirus zabił już 26 osób w Chinach. Jak chronić się przed zakażeniem? 1 4

Rozmowa z Beatą Nadolską, szefową Oddziału Epidemiologii Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Kurów: Więcej pieniędzy na sport i kulturę

Kurów: Więcej pieniędzy na sport i kulturę 0 0

Trwa otwarty konkurs na upowszechnianie kultury fizycznej oraz wspieranie przedsięwzięć artystycznych i patriotycznych w gminie Kurów. W tym roku władze na obydwa zadania przeznaczyły o 30 proc. więcej pieniędzy, niż w ubiegłym roku.

Biała Podlaska: Stypendyści artystycznie uzdolnieni. Lista wyróżnionych
galeria

Biała Podlaska: Stypendyści artystycznie uzdolnieni. Lista wyróżnionych 4 0

W tym roku siedem młodych osób otrzymało stypendium artystyczne od prezydenta Michał Litwiniuka. Większość stypendystów postawi na samorozwój.

Skoki narciarskie w Zakopanem. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie

Skoki narciarskie w Zakopanem. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie 0 0

Polska po raz drugi w tym sezonie będzie gospodarzem zawodów Pucharu Świata. Po listopadowych konkursach w Wiśle kolej na Zakopane, czyli jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w tegorocznym cyklu

"1917" i "Bad Boys For Life". Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [24-26.01]
24 stycznia 2020, 9:00

"1917" i "Bad Boys For Life". Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [24-26.01] 0 1

Wysyp kinowych premier w najbliższy weekend. Na ekranach lubelskich kin zobaczymy m.in. oscarowe "1917" i "Jojo Rabbit", komedię akcji "Bad Boys For Life", propozycję science-fiction "Proxima", dramat Clinta Eastwooda "Richard Jewell" czy film dla młodszych widzów - "Śnieżka i Fantastyczna Siódemka". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Co oznacza uchwała Sądu Najwyższego? Sędziowie wskazani przez nową KRS są nieuprawnieni do orzekania
film

Co oznacza uchwała Sądu Najwyższego? Sędziowie wskazani przez nową KRS są nieuprawnieni do orzekania 7 107

Orzekające wspólnie trzy izby Sądu Najwyższego stwierdziły w czwartek, że nienależyta obsada sądu występuje wtedy, gdy w jego składzie znajduje się osoba wyłoniona na sędziego przez nową Krajową Radę Sądownictwa. Orzeczenie ma mieć zastosowanie do wyroków wydawanych od dnia dzisiejszego.

Tragiczny wypadek na torach. Szynobus śmiertelnie potrącił młodego mężczyznę

Tragiczny wypadek na torach. Szynobus śmiertelnie potrącił młodego mężczyznę 8 6

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek przed godz. 22 w Krasnymstawie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!