Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2019 r.
6:38

PiS do prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka: Czas uderzyć się w piersi

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
30 140 A A

To bulwersujące – tak radni PiS oceniają prezydencką obronę Piotra Kowalczyka, byłego przewodniczącego Rady Miasta. Krzysztof Żuk sugerował, że zatrzymanie Kowalczyka przez CBA to zemsta PiS. – Czas uderzyć się we własne piersi, nie szukać winnych tam, gdzie ich nie ma – komentują radni tej partii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sugestia, że akcja CBA mogła być polityczną zemstą padła z ust prezydenta Lublina kilka dni po tym, gdy zamojski sąd posłał Kowalczyka do aresztu. Były przewodniczący Rady Miasta został zatrzymany wraz z trzema innymi przedsiębiorcami przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Według biura zatrzymani podjęli się „załatwienia pozwolenia na budowę” wieżowca przy ul. Zana w Lublinie w zamian za 1 mln zł łapówki, która miała być „ujęta w kosztach umowy” podpisanej przez mężczyzn. Mieli się przy tym powoływać na wpływy w Urzędzie Miasta Lublin. Sąd aresztował całą czwórkę.

Wkrótce po tym w obronie Kowalczyka wystąpił prezydent Krzysztof Żuk. Jednoznacznie zasugerował, że akcja CBA mogła być odwetem za to, że w 2012 r. Kowalczyk wraz kilkoma innymi radnymi wystąpił z klubu PiS, pozbawiając tę partię większości w Radzie Miasta i zarazem zapewniając większość prezydentowi z Platformy Obywatelskiej.

– Krzysztof Żuk nieprawdziwie zarzuca działaczom Prawa i Sprawiedliwości pozaprawne działania w tym zakresie – stwierdzają radni PiS w wydanym w piątek oświadczeniu. Wzywają w nim prezydenta do tego, by nie rzucał „kłamliwych oskarżeń wobec przeciwników politycznych”. Radni PiS apelują także o uruchomienie wewnętrznej kontroli w Ratuszu, bo ich zdaniem cała sprawa „może świadczyć o kryzysie w magistracie”. – Najwyższy czas uderzyć się we własne piersi, a nie szukać winnych tam, gdzie ich nie ma.

Dodają przy tym, że zasadne byłoby przeprowadzenie kontroli przez Komisję Rewizyjną działającą w Radzie Miasta. Komisja miałaby się przyjrzeć działaniom miejskich urzędników wobec deweloperów.

– Prezydent miasta jest podatny na to, żeby robić ukłony w kierunku deweloperów – ocenia Piotr Gawryszczak, przewodniczący klubu radnych PiS. – Sprawa górek czechowskich dowiodła, że nie liczy się zdrowie mieszkańców i ochrona walorów przyrodniczych, tylko wieloletni nacisk kolejnych właścicieli terenu – stwierdza radny, którego zdaniem zbyt często zmieniane są w Lublinie plany zagospodarowania określające możliwy sposób zabudowy danego terenu.

– Jeżeli zmieniamy plan, bo pojawił się deweloper, który chce zbudować w jakimś miejscu budynek, to nie jest to przejrzyste działanie. Plan powinien być niewzruszalny przez kilka lat, bo pracują nad nim fachowcy – dodaje Gawryszczak. Dodatkowo chce, by kontrola na styku urzędników z deweloperami została wpisana do planu przyszłorocznych prac Komisji Rewizyjnej, który ma być ustalany na czwartkowym posiedzeniu Rady Miasta.

Zdaniem radnych PiS twierdzenia prezydenta w sprawie Kowalczyka są równie „niewiarygodne” jak jego wcześniejsze zapewnienia, że CBA niesłusznie zarzuca mu bezprawne łączenie funkcji prezydenta miasta z zasiadaniem w radzie nadzorczej spółki PZU Życie. Przypomnijmy, że 1 lipca sąd prawomocnie orzekł, że Krzysztof Żuk nie miał prawa łączyć tych stanowisk.

e-Wydanie

Komentarze 140

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 o 08:03
+48
piSS to dno, zwłaszcza lubelski z pituchą na czele.
Avatar
Daro / 16 grudnia 2019 o 07:41
+48
Przecież wiadomo jak wyglądają prowokacje CBA. Agenta Tomka nie muszę wspominać
Avatar
_K_ / 16 grudnia 2019 o 08:10
+46
PiS jest zawsze chętny do uderzania w nieswoje piersi. U siebie problemów nie widzą?
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 o 09:05
+43
Panie Gawryszczak, skoro szef CBA już raz został skazany za bezprawną prowokację za waszych rządów, skąd to przekonanie, że tym razem nie doszło do tego samego?
Avatar
jerzy / 16 grudnia 2019 o 07:54
+43
Znając pisowskie metody, to wierzę Żukowi. Żaden z tych toruńsko-moherowych "polityków" nie dorasta Żukowi to pięt. Dajcie sobie spokój...
Avatar
Komuchy / 16 grudnia 2019 o 07:46
+43
Zajadłość PISu nie zna granic. Dla nich człowiek zupełnie się nie liczy. Stosują metody znane z głębokiego komunizmu. Po to im potrzebny prokurator komunistyczny Piotrowicz.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 o 07:28
+42
Ależ gawryszczak zatroskany losem banasia. Ten niepokój, ta złość że szeregowy kaczynski nic nie może a może fakt że banas kaczynskiemu pokazal środkowy palec.
Avatar
Republika Banasiowa / 16 grudnia 2019 o 08:06
+41
Idąc tym tokiem rozumowania, dlaczego Kaczyńskiemu nie postawią zarzutów za Banasia? Przecież to Kaczyński wydał zgodę żeby Banaś został szefem NIK. Przed powołaniem opozycja alarmowała o nieprawidłowościach Banasia a PIS i tak zrobił swoje.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 o 09:08
+38
PiS rządziło 8 lat w Lublinie i wtedy też były zmieniane plany. Oddawano za grosze najlepsze działki pod budowę galerii handlowych i marketów. I co, jakoś wtedy nie było problemu? Nic radnych PiS nie bulwersowało?
Avatar
Gość / 16 grudnia 2019 o 09:06
+38
zakłamane pisowce, ja im nie wierzę
Avatar
Jj / 7 stycznia 2020 o 10:58
0
Ale pan się śmiał kiedyś z PiSu co pan tam robi coś niebywalego
Avatar
spoko / 21 grudnia 2019 o 12:07
-1
A może Gawryszczak teraz się walnie w swój czerep rubaszny?
Avatar
wirek / 20 grudnia 2019 o 16:25
-2
oj pisiory, pisiory - nie macie władzy, konfitury uciekają. pozostaje wam tylko - oblizać się.
Avatar
Toja / 18 grudnia 2019 o 11:30
+13
A Karczewski odda 400.000?
Avatar
belfer / 17 grudnia 2019 o 13:03
+7
Gawryszczak, chłopie ogarnij się, wytrzeźwiej
Avatar
Folkatka / 17 grudnia 2019 o 09:45
+7
Żaden z tych pisowskich jarka  szczekaczy nie jest godzien nawet wypowiadać nazwiska Pana Prezydenta Żuka, Wysłałam zawiadomienie do Ośrodka Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach. To się robi niebezpieczne.
 
Avatar
Folkatka / 17 grudnia 2019 o 09:44
+5
Żaden z tych pisowskich jarka  szczekaczy nie jest godzien nawet wypowiadać nazwiska Pana Prezydenta Żuka, Wysłałam zawiadomienie do Ośrodka Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach. To się robi niebezpieczne. 
 
Avatar
lb / 17 grudnia 2019 o 09:00
+11
PiS rządziło 8 lat w Lublinie i wtedy też były zmieniane plany. Oddawano za grosze najlepsze działki pod budowę galerii handlowych i marketów. I co, jakoś wtedy nie było problemu? Nic radnych PiS nie bulwersowało?
 Wtedy rządził Pruszon będący w układzie z PO i wcześniej UW ( potem do układu dołączył nowy szef regionu Michakiewicz )
Avatar
W.Nadzieja / 16 grudnia 2019 o 20:35
-2
Widać silnie uderzenie elektoratu PO w komentarzach i zwolenników Żuka i Kowalczyka - dziwne ilości negatywnych ocen komentarzy osób komentujących nie przychylnie dla władz miasta ! Dziwne że we wcześniejszych artykułach nie było tak to widoczne ! Chyba jakaś firma pijarowa została za sponsorowana przez któregoś z developerów na oczyszczenie oskarżonego byłego pracownika UM.
Avatar
Karol / 16 grudnia 2019 o 19:16
+1
Pomijając już ten cały wątek korupcyjny to nie sposób zgodzić się ze stwierdzeniem, ze plan powinien być niewzruszalny bo pracują nad nim fachowcy. Plany często konstruowane są bez sensu z tego względu tylko, że dany zapis obowiązywał w poprzednim planie. Bywają bardzo nielogiczne , krzywdzące dla właścicieli terenu nie liczące się z ich interesem ekonomicznym. Wszystko się zmienia - wystarczy popatrzeć na ustawy - też je uchwalają niby fachowcy i co ? Sejm cały czas coś zmienia poprawia bo prawo mamy kulawe bezsensowne często i co nie zmieniać go , niech trwa takie absurdalne dalej ?
Władze publiczne mają ustawowy obowiązek działać w interesie publicznym.Sprawa Górek Czechowskich wyrażnie pokazuje,że Prezydent Miasta i UM Lublina działają rażąco sprzecznie z interesem publicznym,mając na uwadze interes prywatny dewelepora TBV. Prezydent bowiem nakazał Wydziałowi Planowania UM, wszcząć procedurę prowadzącą do zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla Górek Czechowskich (obowiązującego od 2005 r.),zmieniajcą przeznaczenie terenu z cytuję: ZIELENI PUBLICZNEJ OGÓLNODOSTĘPNEJ Z INFRASTRUKTURĄ SPORTOWĄ I REKREACYJNĄ - na teren z przeznaczeniem dopuszczającym zabudowę wielotysięcznym osiedlem mieszkaniowym (wg.słów prezesa TBV W.Dzioby : 3 - 4 tysięcy mieszkań) - czyli ok.10 tys.ludzi (!!!!!).Wg.opinii prof.M.Kaszewskiego z Instytutu Meteorologii i Klimatologii UMCS w Lublinie,gdyby doszło do zabudowy Górek Czechowskich wielotysięcznym osiedlem mieszkaniowym,zablokowałoby to przewietrzanie Lublina.Wzrósłby smog i temperatura powietrza w mieście (tzw.wyspy ciepła).Tym samym zwiększyłaby się zachorowalność i śmiertelność mieszkańców (nowotwory,udary,zawały itp.).Dlatego pod żadnym pozorem nie można dopuścić do zabudowy Górek Czechowskich,ponieważ ważniejsze jest zdrowie i życie ludzi, niż setki milionów które chce zarobić deweloper.Poza tym Konstytucja RP Art.74.1. stanowczo nakazuje władzom publicznym cytuję: WŁADZE PUBLICZNE PROWADZĄ POLITYKĘ ZAPEWNIAJĄCĄ BEZPIECZEŃSTWO EKOLOGICZNE WSPÓŁCZESNEMU I PRZYSZŁYM POKOLENIOM. (!!!!!!)
 To prawda.
 To prawda. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 140

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bimbrownia w bloku. 54-latek podejrzany o nielegalne wytwarzanie alkoholu
ZDJĘCIA

Bimbrownia w bloku. 54-latek podejrzany o nielegalne wytwarzanie alkoholu 13 10

Wyrabianie napojów spirytusowych bez odpowiedniego wpisu do rejestru jest zakazane i podlega karze do roku pozbawienia wolności. Z takimi konsekwencjami prawnymi musi się liczyć 54-latek zatrzymany przez policjantów w Białej Podlaskiej.

Twierdził, że chce pomóc, a okradł 81-latkę. Złodziej został zatrzymany

Twierdził, że chce pomóc, a okradł 81-latkę. Złodziej został zatrzymany 0 0

Najpierw zaoferował pomoc przy pracach w gospodarstwie, później pożyczył 4 zł, a na koniec okradł 81-letnią kobietę. Sprawcy grozi kara więzienia do 10 lat.

Ksiądz z Lublina o wizycie duszpasterskiej: Nie chodzimy po kolędzie, żeby zbierać pieniądze
Magazyn

Ksiądz z Lublina o wizycie duszpasterskiej: Nie chodzimy po kolędzie, żeby zbierać pieniądze 41

Rozmowa z księdzem Robertem Śliżem z archidiecezji lubelskiej o tym, jak wygląda wizyta duszpasterska

Komunikacja miejska w Białaj Podlaskiej. Bilety będzie można kupić w biletomatach

Komunikacja miejska w Białaj Podlaskiej. Bilety będzie można kupić w biletomatach 1 3

Bilety komunikacji miejskiej będzie można kupić w biletomatach. Dwa urządzenia stanęły na przystankach przy ulicy Terebelskiej oraz Narutowicza.

Pijany kierowca uderzył w bariery energochłonne. Miał blisko 2,5 promila alkoholu [zdjęcia]

Pijany kierowca uderzył w bariery energochłonne. Miał blisko 2,5 promila alkoholu [zdjęcia] 0 3

23-letni kierowca hondy stracił panowanie nad autem i wjechał w bariery energochłonne. Do zdarzenia doszło w sobotę rano w Radzyniu Podlaskim, na skrzyżowaniu ul. Międzyrzeckiej i Pomiarowej. Mieszkaniec gminy Kąkolewnica był pijany.

Żona policjanta choruje na białaczkę. Funkcjonariusze apelują o oddawanie krwi

Żona policjanta choruje na białaczkę. Funkcjonariusze apelują o oddawanie krwi 34 4

Po raz kolejny policjanci z Krasnegostawu organizują zbiórkę krwi dla żony jednego z swoich kolegów – Izabeli Kowalik. Kobieta choruje na białaczkę. Zbiórkę krwi zaplanowano na początku lutego w dwóch miastach - Krasnymstawie i Zamościu.

"Chciał tylko zaatakować" samochód. Pijany kierowca zatrzymany na stacji paliw

"Chciał tylko zaatakować" samochód. Pijany kierowca zatrzymany na stacji paliw 8 6

Nie przejął się sądowym zakazem i pijany pojechał na stację paliw. Później tłumaczył policjantom, że "chciał tylko zatankować paliwo do swojego auta". 42-letni kierowca busa miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Rodzinna tragedia w Chełmie. 14-latek zabił macochę, a jej syna ciężko zranił nożem?
NOWE INFORMACJE

Rodzinna tragedia w Chełmie. 14-latek zabił macochę, a jej syna ciężko zranił nożem? 78 9

Dramat w Chełmie. 14-latek zabił nożem macochę i ciężko ranił przyrodniego brata. Później uciekł z domu.

Nie żyje ugodzona nożem 39-letnia kobieta. 14-latka pilnuje w szpitalu policja

Nie żyje ugodzona nożem 39-letnia kobieta. 14-latka pilnuje w szpitalu policja 25 9

Nie żyje 39-letnia mieszkanka Chełma, która została ugodzona nożem. Do szpitala został przewieziony także zraniony 18-letni syn kobiety. W sprawie został zatrzymany 14-letni chłopak.

Studenci wracają do Polski po wizycie w Wuhan w Chinach. MSZ uspokaja ws. zagrożenia groźnym wirusem
film

Studenci wracają do Polski po wizycie w Wuhan w Chinach. MSZ uspokaja ws. zagrożenia groźnym wirusem 1 12

Po Polski mają przylecieć studenci z Politechniki Rzeszowskiej, którzy przebywali w chińskim mieście Wuhan, które jest centrum epidemii koronawirusa 2019-nCoV. Władze uspokajają, że warszawskie Lotnisko Chopina zapewnia, że jest odpowiednio przygotowane na przybycie podróżnych.

Niedziele handlowe w 2020 roku. Czy 26 stycznia zrobimy zakupy?

Niedziele handlowe w 2020 roku. Czy 26 stycznia zrobimy zakupy? 5 2

Dzisiaj jest pierwsza niedziela handlowa w 2020 roku, po zmianie przepisów. W sumie w bieżącym roku będzie zaledwie siedem niedziel, kiedy nie będzie obowiązywać zakaz handlu.

Jeszcze drożej za odpady? Nowe stawki i zasady. "Było bardzo burzliwe posiedzenie"
ZAMOŚĆ

Jeszcze drożej za odpady? Nowe stawki i zasady. "Było bardzo burzliwe posiedzenie" 2 16

W poniedziałek radni będą się musieli zmierzyć z problemem opłat za śmiecie. Nowe, wyższe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązują zaledwie od początku stycznia. Prezydent chce je podnieść. Kolejny pomysł to zmiana metody ich naliczania. Już na posiedzeniach komisji działających w radzie miasta było burzliwie.

Biała Samorządowa: Decyzja wojewody była polityczna. Ale miasto posłuchało jego uwag

Biała Samorządowa: Decyzja wojewody była polityczna. Ale miasto posłuchało jego uwag 0 15

Miasto skieruje uchwałę "żłobkową" do konsultacji Rady Rodziców. Tymczasem, radni Białej Samorządowej uważają że decyzja wojewody, który unieważnił tę uchwałę, była polityczna.

Człowiek z Lublina i jego brzmienie. Współpracuje z uznanymi muzykami z całego świata
Magazyn

Człowiek z Lublina i jego brzmienie. Współpracuje z uznanymi muzykami z całego świata 34 1

- Cieszę się, że znani muzycy potrafią docenić moją pracę. Dla mnie najważniejsze jest to, że po tylu latach człowiek z Lublina zdobył sobie uznanie - Rozmowa z Grzegorzem Kulawiakiem, producentem i realizatorem muzycznym, właścicielem lubelskiego studia SinMix oraz byłym basistą grupy Ravendusk

Studniówki 2020. Bal maturzystów Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Studniówki 2020. Bal maturzystów Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie [zdjęcia] 12 5

Na studniówce maturzystów Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji w Lublinie bawi się ponad 230 osób. Uczniowie siedmiu klas PSBiG zarezerwowali salę balową hotelu Luxor w kwietniu ub. roku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.