Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 kwietnia 2013 r.
19:33
Edytuj ten wpis

Piwo na miasteczku akademickim jednak nielegalne?

0 40 A A
Wiosenna pogoda wygoniła studentów z akademików. Wychodzą z piwem, policyjnych patroli się nie boją.
Wiosenna pogoda wygoniła studentów z akademików. Wychodzą z piwem, policyjnych patroli się nie boją.

Na miasteczku akademickim posypały się mandaty za picie piwa pod chmurką. Rektor UMCS
nie kryje zdziwienia. – Będę wyjaśniał z komendantem, czy policjanci nie złamali zawartego miesiąc temu porozumienia – zapowiada

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jak to jest z tym piciem na miasteczku? Niby zezwolili na spożywanie niskoprocentowego alkoholu. Tymczasem, policja wystawia mandaty pijącym piwo przed AOS – napisała do nas studentka UMCS Magda.

Mandaty posypały się w czwartek. Patryk relacjonuje rozmowę jednego ze studentów z policjantem: I pan sobie tak pije piwo przy mnie? – pyta policjant. – Rektor pozwolił – odpowiada student. – To niech pan idzie pić przed rektorat. Mandacik będzie – stwierdza mundurowy.

Wiosenna pogoda wygoniła studentów z akademików. Na ławkach, przy murku obok Centrum Kultury Fizycznej (dawny AOS) siedzą przy piwku. Policyjnych patroli się nie boją. Miesiąc temu rektor UMCS prof. Stanisław Michałowski i komendant wojewódzki policji nadinsp. Igor Parfieniuk podpisali porozumienie o współpracy. Wydźwięk był jednoznaczny: Mandatów za picie piwa na terenie miasteczka już nie będzie.

Nadinsp. Parfieniuk zapowiadał: Jeżeli studenci wypiją przysłowiowe piwko na terenie kampusu, będą w jurysdykcji rektora. Dla nich to większa wygoda. Dla nas również, bo będziemy mieli mniejszy teren do patrolowania.

Skąd więc mandaty? Czy z przyjściem wiosny policja zmieniła zdanie?

– Wypowiedź mojego szefa nie do końca została dobrze zrozumiana – tłumaczył wczoraj Janusz Wójtowicz, rzecznik KWP. – Komendant nie mówił o wyłączaniu kogokolwiek spod prawa. Ustawa mówi jasno: jeżeli ktokolwiek pije alkohol na ulicy, łamie prawo. Nieważne, czy to student, czy nie. A kampus uczelni to teren wyznaczony i ogrodzony. Tu takiego nie ma – mówi tymczasem Wójtowicz.

Tyle że zawarte porozumienie podkreślało autonomię przysługującą uczelniom. – Na terenie kampusu mamy własne służby porządkowe i to one będą kontrolowały ten teren – zapowiadał rektor Michałowski.

Obie strony dokładnie określiły, kiedy policja może wejść na teren obiektów uczelni. Chodzi o obrót nielegalnym alkoholem i papierosami, przestępczość komputerową, a także narkotyki czy dopalacze. – Inne działania będą wymagały ustnego uzgodnienia z uczelnią – podkreślał rektor.

O policyjnych patrolach w kampusie rozmawiał wczoraj z prawnikiem uczelni szef samorządu studentów UMCS. – Policja nie powinna wchodzić na teren miasteczka bez zgody władz uczelni – przekonuje Piotr Widomski.

– Nie było takiego pytania ze strony policji – dodaje rektor Michałowski. – Wyjaśnimy, co się działo i gdzie. Czy w autonomicznym obszarze określonym w porozumieniu, czy poza nim. Będę rozmawiał z komendantem, żeby doprecyzować zasady współpracy – dodaje.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
adam / 18 lipca 2013 o 19:18
0

Byłeś Ty kiedyś w akademiku chociaż?

ja byłem. akademik państwowej uczelni to chlew ze świniami. na uczelni prywatnej takiego bydła nie ma.

Avatar
adam / 18 lipca 2013 o 19:16
0

ten rektor to skończony idiota popierający alkoholizm w miejscach publicznych. tego rektora z łatwością można posadzić.

Avatar
Ssaa / 20 kwietnia 2013 o 00:30
0
Również jestem studentką i rozumiem świetnie chęć wypicia piwa ze znajomymi przy wiosennej aurze, ale to, jak wygląda miasteczko akademickie po takiej libacji rano, to już żałosny widok. Tony butelek i śmieci rozrzuconych wszędzie tam, gdzie wieczorem siedzieli studenci. Ludzie, którzy mają choć trochę wyobraźni i kultury osobistej powinni chyba wiedzieć co zrobić ze swoimi śmieciami. Mam nadzieję, że chociaż ekipom sprzątającym dobrze płacą, za to, że sprzątają taki syf po "przyszłej kadrze kierowniczej".
Avatar
Criss92 / 15 kwietnia 2013 o 20:17
0
A ja powiem tak, sam jestem studentem i rozumiem wypić piwo czy dwa ze znajomymi, sam z tej opcji skorzystałem (nie wiedząc że jednak nie można) ale wielu ludziom dać palec to całą rękę ugryzą.. Niedaleko nas grupka z kratą piwa, krzyki, bałagan, wieczorem pewnie durnowate zaczepki, bójki (takim to powinni alko zabronić..).. Takie zachowania nie są w porządku, ale są też ci którzy po prostu w ciepły dzień chcą sobie te jedno czy dwa piwa wypić w dobrym towarzystwie i takie coś jak najbardziej popieram.
Avatar
sprzet / 15 kwietnia 2013 o 11:56
0
[quote name='Romek' timestamp='1366004677' post='758706']
Uczelnia zamiast wychowywać w duchu trzeźwości to przyzwala na alkoholizm, akademik to nie jest prywata, że można chlać do upadłego i wszystko obżygać, do balang są knajpy w mieście, tu oprocz pijusów mieszkają studenci, którzy przyszli zdobywać wiedzę, a nie kąpać się w alkoholu. Wszędzie obowiązuje cisza nocna, to przyzwolenie rektora jest bardzo dziwne, chyba pomylił stanowiska. Uważam, ze powinien za takie postępowanie beknąc.a moze chcę wyrobić opinie, tam to wszystko można, więc studenci chodźcie do nas, bo o każda glowe uczelnie walczą. Co taki pijacy student , na wiecznym kacu wyniesie z zajęć na uczelni, jaki to bedzie w przyszłosci pracownik?
[/quote]

Byłeś Ty kiedyś w akademiku chociaż?
[quote name='Romek' timestamp='1366004677' post='758706']
Uczelnia zamiast wychowywać w duchu trzeźwości to przyzwala na alkoholizm, akademik to nie jest prywata, że można chlać do upadłego i wszystko obżygać, do balang są knajpy w mieście, tu oprocz pijusów mieszkają studenci, którzy przyszli zdobywać wiedzę, a nie kąpać się w alkoholu. Wszędzie obowiązuje cisza nocna, to przyzwolenie rektora jest bardzo dziwne, chyba pomylił stanowiska. Uważam, ze powinien za takie postępowanie beknąc.a moze chcę wyrobić opini... rozwiń
Avatar
Romek / 15 kwietnia 2013 o 07:44
0
Uczelnia zamiast wychowywać w duchu trzeźwości to przyzwala na alkoholizm, akademik to nie jest prywata, że można chlać do upadłego i wszystko obżygać, do balang są knajpy w mieście, tu oprocz pijusów mieszkają studenci, którzy przyszli zdobywać wiedzę, a nie kąpać się w alkoholu. Wszędzie obowiązuje cisza nocna, to przyzwolenie rektora jest bardzo dziwne, chyba pomylił stanowiska. Uważam, ze powinien za takie postępowanie beknąc.a moze chcę wyrobić opinie, tam to wszystko można, więc studenci chodźcie do nas, bo o każda glowe uczelnie walczą. Co taki pijacy student , na wiecznym kacu wyniesie z zajęć na uczelni, jaki to bedzie w przyszłosci pracownik?
Uczelnia zamiast wychowywać w duchu trzeźwości to przyzwala na alkoholizm, akademik to nie jest prywata, że można chlać do upadłego i wszystko obżygać, do balang są knajpy w mieście, tu oprocz pijusów mieszkają studenci, którzy przyszli zdobywać wiedzę, a nie kąpać się w alkoholu. Wszędzie obowiązuje cisza nocna, to przyzwolenie rektora jest bardzo dziwne, chyba pomylił stanowiska. Uważam, ze powinien za takie postępowanie beknąc.a moze chcę wyrobić opinie, tam to wszystko można, więc studenci chodźcie do nas, bo o każda glowe uczelnie walcz... rozwiń
Avatar
Stanisław / 14 kwietnia 2013 o 20:52
0
W tym przypadku rektor mimo, że nosi tytuł profesorski i przydomek "magnifincencji" jest głupi jak but z lewej nogi! Autonomia uczelni winna dotyczyć spraw naukowych, organizacyjnych i dydaktycznych, a nie porządku publicznego, Nie może być "państwem w państwie". Piwo jest takim samym napojem alkoholowym, jak inne. Czy student musi chlać, jak...bydlę. Czy pasażerów przyjeżdżających do Lublina koleją musi witać wielka reklama piwa tuż przed dworcem, jakby nie było innych produktów do reklamy? Zawsze ten UMCS był wylęgarnią lewactwa, Tak jest niestety obecnie.
W tym przypadku rektor mimo, że nosi tytuł profesorski i przydomek "magnifincencji" jest głupi jak but z lewej nogi! Autonomia uczelni winna dotyczyć spraw naukowych, organizacyjnych i dydaktycznych, a nie porządku publicznego, Nie może być "państwem w państwie". Piwo jest takim samym napojem alkoholowym, jak inne. Czy student musi chlać, jak...bydlę. Czy pasażerów przyjeżdżających do Lublina koleją musi witać wielka reklama piwa tuż przed dworcem, jakby nie było innych produktów do reklamy? Zawsze ten UMCS był wylęga... rozwiń
Avatar
Wiktor / 14 kwietnia 2013 o 13:13
0
[quote name='zdzichu' timestamp='1365849224' post='758258']
art 14 ust 2a, art 43 ust 1
[/quote]

"Na ulicach, placach i w parkach"- tak jak pisałem wcześniej. Pytam jeszcze raz. Gdzie tu jest uzyte określenie miejsce publiczne"?
Avatar
ab / 13 kwietnia 2013 o 19:49
0
Dla mnie to jest wogóle żenada, żeby uczelnia tak walczyła o picie piwa w miejscu publicznym. Raczej powinna polemizować o kształceniu młodych ludzi, podnoszeniu poziomu nauczania, a nie o tym, żeby młodzi mogli pić piwo. Żenada totalna, a poziom młodych studentów (nie wszystkich oczywiście, ale wielu..) to dno kompletne i jeszcze uczelnia w tym pomaga aby to dno trwało. jestem zdegustowana.
Avatar
Mitro / 13 kwietnia 2013 o 19:48
0
[quote name='Studentzkrk' timestamp='1365864191' post='758313']
1.jak komus zal d*** sciska ze nie moze sie napic pod chmurka piwa i chce sie przysluzyc panstwu nawolujac do wlepiania mandatow to jest Jeba..m Cio.ą albo niech pojdzie na jakis kampus i na terenie kampusu kazdy powinien moc pic piwo nawet jak nie jest juz studentem a jak masz lipe pod blokiem to rusz d*** na kampus (kAMIL)
2.jak sie komus nie podoba taki widok to niech tamtedy nie przechodzi
3. ciekawe (mITRO) kim ty cwaniaku jestes ?? sam jestes lump i manel ktory pewnie w zyciu niejednego sztosa odwalil a teraz chyba masz uraz do samego siebie i zwazaj na słowa bo nie jeden z tych "lumpów" moze miec wyzsze IQ niz tY i nie wiem czy wiesz kim są Artysci bo wieluz nich bez alkocholu nie stworzyli by zadnego dziela a swiat by byl szary i do du.y jak twoj stan umyslu Pozdrawiam
[/quote]
Studentzkrk - Poziom powyższego komentarza potwierdza tezę z mojego komentarza, że obecni studenci są nimi tylko z przypadku, bo państwo popełniło wielki błąd znosząc egzaminy wstępne, a usprawiedliwianie alkoholizmu byciem artystą to lekka przesada
[quote name='Studentzkrk' timestamp='1365864191' post='758313']
1.jak komus zal d*** sciska ze nie moze sie napic pod chmurka piwa i chce sie przysluzyc panstwu nawolujac do wlepiania mandatow to jest Jeba..m Cio.ą albo niech pojdzie na jakis kampus i na terenie kampusu kazdy powinien moc pic piwo nawet jak nie jest juz studentem a jak masz lipe pod blokiem to rusz d*** na kampus (kAMIL)
2.jak sie komus nie podoba taki widok to niech tamtedy nie przechodzi
3. ciekawe (mITRO) kim ty cwaniaku jestes ??... rozwiń
Avatar
adam / 18 lipca 2013 o 19:18
0

Byłeś Ty kiedyś w akademiku chociaż?

ja byłem. akademik państwowej uczelni to chlew ze świniami. na uczelni prywatnej takiego bydła nie ma.

Avatar
adam / 18 lipca 2013 o 19:16
0

ten rektor to skończony idiota popierający alkoholizm w miejscach publicznych. tego rektora z łatwością można posadzić.

Avatar
Ssaa / 20 kwietnia 2013 o 00:30
0
Również jestem studentką i rozumiem świetnie chęć wypicia piwa ze znajomymi przy wiosennej aurze, ale to, jak wygląda miasteczko akademickie po takiej libacji rano, to już żałosny widok. Tony butelek i śmieci rozrzuconych wszędzie tam, gdzie wieczorem siedzieli studenci. Ludzie, którzy mają choć trochę wyobraźni i kultury osobistej powinni chyba wiedzieć co zrobić ze swoimi śmieciami. Mam nadzieję, że chociaż ekipom sprzątającym dobrze płacą, za to, że sprzątają taki syf po "przyszłej kadrze kierowniczej".
Avatar
Criss92 / 15 kwietnia 2013 o 20:17
0
A ja powiem tak, sam jestem studentem i rozumiem wypić piwo czy dwa ze znajomymi, sam z tej opcji skorzystałem (nie wiedząc że jednak nie można) ale wielu ludziom dać palec to całą rękę ugryzą.. Niedaleko nas grupka z kratą piwa, krzyki, bałagan, wieczorem pewnie durnowate zaczepki, bójki (takim to powinni alko zabronić..).. Takie zachowania nie są w porządku, ale są też ci którzy po prostu w ciepły dzień chcą sobie te jedno czy dwa piwa wypić w dobrym towarzystwie i takie coś jak najbardziej popieram.
Avatar
sprzet / 15 kwietnia 2013 o 11:56
0
[quote name='Romek' timestamp='1366004677' post='758706']
Uczelnia zamiast wychowywać w duchu trzeźwości to przyzwala na alkoholizm, akademik to nie jest prywata, że można chlać do upadłego i wszystko obżygać, do balang są knajpy w mieście, tu oprocz pijusów mieszkają studenci, którzy przyszli zdobywać wiedzę, a nie kąpać się w alkoholu. Wszędzie obowiązuje cisza nocna, to przyzwolenie rektora jest bardzo dziwne, chyba pomylił stanowiska. Uważam, ze powinien za takie postępowanie beknąc.a moze chcę wyrobić opinie, tam to wszystko można, więc studenci chodźcie do nas, bo o każda glowe uczelnie walczą. Co taki pijacy student , na wiecznym kacu wyniesie z zajęć na uczelni, jaki to bedzie w przyszłosci pracownik?
[/quote]

Byłeś Ty kiedyś w akademiku chociaż?
[quote name='Romek' timestamp='1366004677' post='758706']
Uczelnia zamiast wychowywać w duchu trzeźwości to przyzwala na alkoholizm, akademik to nie jest prywata, że można chlać do upadłego i wszystko obżygać, do balang są knajpy w mieście, tu oprocz pijusów mieszkają studenci, którzy przyszli zdobywać wiedzę, a nie kąpać się w alkoholu. Wszędzie obowiązuje cisza nocna, to przyzwolenie rektora jest bardzo dziwne, chyba pomylił stanowiska. Uważam, ze powinien za takie postępowanie beknąc.a moze chcę wyrobić opini... rozwiń
Avatar
Romek / 15 kwietnia 2013 o 07:44
0
Uczelnia zamiast wychowywać w duchu trzeźwości to przyzwala na alkoholizm, akademik to nie jest prywata, że można chlać do upadłego i wszystko obżygać, do balang są knajpy w mieście, tu oprocz pijusów mieszkają studenci, którzy przyszli zdobywać wiedzę, a nie kąpać się w alkoholu. Wszędzie obowiązuje cisza nocna, to przyzwolenie rektora jest bardzo dziwne, chyba pomylił stanowiska. Uważam, ze powinien za takie postępowanie beknąc.a moze chcę wyrobić opinie, tam to wszystko można, więc studenci chodźcie do nas, bo o każda glowe uczelnie walczą. Co taki pijacy student , na wiecznym kacu wyniesie z zajęć na uczelni, jaki to bedzie w przyszłosci pracownik?
Uczelnia zamiast wychowywać w duchu trzeźwości to przyzwala na alkoholizm, akademik to nie jest prywata, że można chlać do upadłego i wszystko obżygać, do balang są knajpy w mieście, tu oprocz pijusów mieszkają studenci, którzy przyszli zdobywać wiedzę, a nie kąpać się w alkoholu. Wszędzie obowiązuje cisza nocna, to przyzwolenie rektora jest bardzo dziwne, chyba pomylił stanowiska. Uważam, ze powinien za takie postępowanie beknąc.a moze chcę wyrobić opinie, tam to wszystko można, więc studenci chodźcie do nas, bo o każda glowe uczelnie walcz... rozwiń
Avatar
Stanisław / 14 kwietnia 2013 o 20:52
0
W tym przypadku rektor mimo, że nosi tytuł profesorski i przydomek "magnifincencji" jest głupi jak but z lewej nogi! Autonomia uczelni winna dotyczyć spraw naukowych, organizacyjnych i dydaktycznych, a nie porządku publicznego, Nie może być "państwem w państwie". Piwo jest takim samym napojem alkoholowym, jak inne. Czy student musi chlać, jak...bydlę. Czy pasażerów przyjeżdżających do Lublina koleją musi witać wielka reklama piwa tuż przed dworcem, jakby nie było innych produktów do reklamy? Zawsze ten UMCS był wylęgarnią lewactwa, Tak jest niestety obecnie.
W tym przypadku rektor mimo, że nosi tytuł profesorski i przydomek "magnifincencji" jest głupi jak but z lewej nogi! Autonomia uczelni winna dotyczyć spraw naukowych, organizacyjnych i dydaktycznych, a nie porządku publicznego, Nie może być "państwem w państwie". Piwo jest takim samym napojem alkoholowym, jak inne. Czy student musi chlać, jak...bydlę. Czy pasażerów przyjeżdżających do Lublina koleją musi witać wielka reklama piwa tuż przed dworcem, jakby nie było innych produktów do reklamy? Zawsze ten UMCS był wylęga... rozwiń
Avatar
Wiktor / 14 kwietnia 2013 o 13:13
0
[quote name='zdzichu' timestamp='1365849224' post='758258']
art 14 ust 2a, art 43 ust 1
[/quote]

"Na ulicach, placach i w parkach"- tak jak pisałem wcześniej. Pytam jeszcze raz. Gdzie tu jest uzyte określenie miejsce publiczne"?
Avatar
ab / 13 kwietnia 2013 o 19:49
0
Dla mnie to jest wogóle żenada, żeby uczelnia tak walczyła o picie piwa w miejscu publicznym. Raczej powinna polemizować o kształceniu młodych ludzi, podnoszeniu poziomu nauczania, a nie o tym, żeby młodzi mogli pić piwo. Żenada totalna, a poziom młodych studentów (nie wszystkich oczywiście, ale wielu..) to dno kompletne i jeszcze uczelnia w tym pomaga aby to dno trwało. jestem zdegustowana.
Avatar
Mitro / 13 kwietnia 2013 o 19:48
0
[quote name='Studentzkrk' timestamp='1365864191' post='758313']
1.jak komus zal d*** sciska ze nie moze sie napic pod chmurka piwa i chce sie przysluzyc panstwu nawolujac do wlepiania mandatow to jest Jeba..m Cio.ą albo niech pojdzie na jakis kampus i na terenie kampusu kazdy powinien moc pic piwo nawet jak nie jest juz studentem a jak masz lipe pod blokiem to rusz d*** na kampus (kAMIL)
2.jak sie komus nie podoba taki widok to niech tamtedy nie przechodzi
3. ciekawe (mITRO) kim ty cwaniaku jestes ?? sam jestes lump i manel ktory pewnie w zyciu niejednego sztosa odwalil a teraz chyba masz uraz do samego siebie i zwazaj na słowa bo nie jeden z tych "lumpów" moze miec wyzsze IQ niz tY i nie wiem czy wiesz kim są Artysci bo wieluz nich bez alkocholu nie stworzyli by zadnego dziela a swiat by byl szary i do du.y jak twoj stan umyslu Pozdrawiam
[/quote]
Studentzkrk - Poziom powyższego komentarza potwierdza tezę z mojego komentarza, że obecni studenci są nimi tylko z przypadku, bo państwo popełniło wielki błąd znosząc egzaminy wstępne, a usprawiedliwianie alkoholizmu byciem artystą to lekka przesada
[quote name='Studentzkrk' timestamp='1365864191' post='758313']
1.jak komus zal d*** sciska ze nie moze sie napic pod chmurka piwa i chce sie przysluzyc panstwu nawolujac do wlepiania mandatow to jest Jeba..m Cio.ą albo niech pojdzie na jakis kampus i na terenie kampusu kazdy powinien moc pic piwo nawet jak nie jest juz studentem a jak masz lipe pod blokiem to rusz d*** na kampus (kAMIL)
2.jak sie komus nie podoba taki widok to niech tamtedy nie przechodzi
3. ciekawe (mITRO) kim ty cwaniaku jestes ??... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 5 2

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 4 1

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 3

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0