Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 kwietnia 2013 r.
19:33
Edytuj ten wpis

Piwo na miasteczku akademickim jednak nielegalne?

0 40 A A
Wiosenna pogoda wygoniła studentów z akademików. Wychodzą z piwem, policyjnych patroli się nie boją.
Wiosenna pogoda wygoniła studentów z akademików. Wychodzą z piwem, policyjnych patroli się nie boją.

Na miasteczku akademickim posypały się mandaty za picie piwa pod chmurką. Rektor UMCS
nie kryje zdziwienia. – Będę wyjaśniał z komendantem, czy policjanci nie złamali zawartego miesiąc temu porozumienia – zapowiada

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Jak to jest z tym piciem na miasteczku? Niby zezwolili na spożywanie niskoprocentowego alkoholu. Tymczasem, policja wystawia mandaty pijącym piwo przed AOS – napisała do nas studentka UMCS Magda.

Mandaty posypały się w czwartek. Patryk relacjonuje rozmowę jednego ze studentów z policjantem: I pan sobie tak pije piwo przy mnie? – pyta policjant. – Rektor pozwolił – odpowiada student. – To niech pan idzie pić przed rektorat. Mandacik będzie – stwierdza mundurowy.

Wiosenna pogoda wygoniła studentów z akademików. Na ławkach, przy murku obok Centrum Kultury Fizycznej (dawny AOS) siedzą przy piwku. Policyjnych patroli się nie boją. Miesiąc temu rektor UMCS prof. Stanisław Michałowski i komendant wojewódzki policji nadinsp. Igor Parfieniuk podpisali porozumienie o współpracy. Wydźwięk był jednoznaczny: Mandatów za picie piwa na terenie miasteczka już nie będzie.

Nadinsp. Parfieniuk zapowiadał: Jeżeli studenci wypiją przysłowiowe piwko na terenie kampusu, będą w jurysdykcji rektora. Dla nich to większa wygoda. Dla nas również, bo będziemy mieli mniejszy teren do patrolowania.

Skąd więc mandaty? Czy z przyjściem wiosny policja zmieniła zdanie?

– Wypowiedź mojego szefa nie do końca została dobrze zrozumiana – tłumaczył wczoraj Janusz Wójtowicz, rzecznik KWP. – Komendant nie mówił o wyłączaniu kogokolwiek spod prawa. Ustawa mówi jasno: jeżeli ktokolwiek pije alkohol na ulicy, łamie prawo. Nieważne, czy to student, czy nie. A kampus uczelni to teren wyznaczony i ogrodzony. Tu takiego nie ma – mówi tymczasem Wójtowicz.

Tyle że zawarte porozumienie podkreślało autonomię przysługującą uczelniom. – Na terenie kampusu mamy własne służby porządkowe i to one będą kontrolowały ten teren – zapowiadał rektor Michałowski.

Obie strony dokładnie określiły, kiedy policja może wejść na teren obiektów uczelni. Chodzi o obrót nielegalnym alkoholem i papierosami, przestępczość komputerową, a także narkotyki czy dopalacze. – Inne działania będą wymagały ustnego uzgodnienia z uczelnią – podkreślał rektor.

O policyjnych patrolach w kampusie rozmawiał wczoraj z prawnikiem uczelni szef samorządu studentów UMCS. – Policja nie powinna wchodzić na teren miasteczka bez zgody władz uczelni – przekonuje Piotr Widomski.

– Nie było takiego pytania ze strony policji – dodaje rektor Michałowski. – Wyjaśnimy, co się działo i gdzie. Czy w autonomicznym obszarze określonym w porozumieniu, czy poza nim. Będę rozmawiał z komendantem, żeby doprecyzować zasady współpracy – dodaje.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
adam / 18 lipca 2013 o 19:18
0

Byłeś Ty kiedyś w akademiku chociaż?

ja byłem. akademik państwowej uczelni to chlew ze świniami. na uczelni prywatnej takiego bydła nie ma.

Avatar
adam / 18 lipca 2013 o 19:16
0

ten rektor to skończony idiota popierający alkoholizm w miejscach publicznych. tego rektora z łatwością można posadzić.

Avatar
Ssaa / 20 kwietnia 2013 o 00:30
0
Również jestem studentką i rozumiem świetnie chęć wypicia piwa ze znajomymi przy wiosennej aurze, ale to, jak wygląda miasteczko akademickie po takiej libacji rano, to już żałosny widok. Tony butelek i śmieci rozrzuconych wszędzie tam, gdzie wieczorem siedzieli studenci. Ludzie, którzy mają choć trochę wyobraźni i kultury osobistej powinni chyba wiedzieć co zrobić ze swoimi śmieciami. Mam nadzieję, że chociaż ekipom sprzątającym dobrze płacą, za to, że sprzątają taki syf po "przyszłej kadrze kierowniczej".
Avatar
Criss92 / 15 kwietnia 2013 o 20:17
0
A ja powiem tak, sam jestem studentem i rozumiem wypić piwo czy dwa ze znajomymi, sam z tej opcji skorzystałem (nie wiedząc że jednak nie można) ale wielu ludziom dać palec to całą rękę ugryzą.. Niedaleko nas grupka z kratą piwa, krzyki, bałagan, wieczorem pewnie durnowate zaczepki, bójki (takim to powinni alko zabronić..).. Takie zachowania nie są w porządku, ale są też ci którzy po prostu w ciepły dzień chcą sobie te jedno czy dwa piwa wypić w dobrym towarzystwie i takie coś jak najbardziej popieram.
Avatar
sprzet / 15 kwietnia 2013 o 11:56
0
[quote name='Romek' timestamp='1366004677' post='758706']
Uczelnia zamiast wychowywać w duchu trzeźwości to przyzwala na alkoholizm, akademik to nie jest prywata, że można chlać do upadłego i wszystko obżygać, do balang są knajpy w mieście, tu oprocz pijusów mieszkają studenci, którzy przyszli zdobywać wiedzę, a nie kąpać się w alkoholu. Wszędzie obowiązuje cisza nocna, to przyzwolenie rektora jest bardzo dziwne, chyba pomylił stanowiska. Uważam, ze powinien za takie postępowanie beknąc.a moze chcę wyrobić opinie, tam to wszystko można, więc studenci chodźcie do nas, bo o każda glowe uczelnie walczą. Co taki pijacy student , na wiecznym kacu wyniesie z zajęć na uczelni, jaki to bedzie w przyszłosci pracownik?
[/quote]

Byłeś Ty kiedyś w akademiku chociaż?
[quote name='Romek' timestamp='1366004677' post='758706']
Uczelnia zamiast wychowywać w duchu trzeźwości to przyzwala na alkoholizm, akademik to nie jest prywata, że można chlać do upadłego i wszystko obżygać, do balang są knajpy w mieście, tu oprocz pijusów mieszkają studenci, którzy przyszli zdobywać wiedzę, a nie kąpać się w alkoholu. Wszędzie obowiązuje cisza nocna, to przyzwolenie rektora jest bardzo dziwne, chyba pomylił stanowiska. Uważam, ze powinien za takie postępowanie beknąc.a moze chcę wyrobić opini... rozwiń
Avatar
Romek / 15 kwietnia 2013 o 07:44
0
Uczelnia zamiast wychowywać w duchu trzeźwości to przyzwala na alkoholizm, akademik to nie jest prywata, że można chlać do upadłego i wszystko obżygać, do balang są knajpy w mieście, tu oprocz pijusów mieszkają studenci, którzy przyszli zdobywać wiedzę, a nie kąpać się w alkoholu. Wszędzie obowiązuje cisza nocna, to przyzwolenie rektora jest bardzo dziwne, chyba pomylił stanowiska. Uważam, ze powinien za takie postępowanie beknąc.a moze chcę wyrobić opinie, tam to wszystko można, więc studenci chodźcie do nas, bo o każda glowe uczelnie walczą. Co taki pijacy student , na wiecznym kacu wyniesie z zajęć na uczelni, jaki to bedzie w przyszłosci pracownik?
Uczelnia zamiast wychowywać w duchu trzeźwości to przyzwala na alkoholizm, akademik to nie jest prywata, że można chlać do upadłego i wszystko obżygać, do balang są knajpy w mieście, tu oprocz pijusów mieszkają studenci, którzy przyszli zdobywać wiedzę, a nie kąpać się w alkoholu. Wszędzie obowiązuje cisza nocna, to przyzwolenie rektora jest bardzo dziwne, chyba pomylił stanowiska. Uważam, ze powinien za takie postępowanie beknąc.a moze chcę wyrobić opinie, tam to wszystko można, więc studenci chodźcie do nas, bo o każda glowe uczelnie walcz... rozwiń
Avatar
Stanisław / 14 kwietnia 2013 o 20:52
0
W tym przypadku rektor mimo, że nosi tytuł profesorski i przydomek "magnifincencji" jest głupi jak but z lewej nogi! Autonomia uczelni winna dotyczyć spraw naukowych, organizacyjnych i dydaktycznych, a nie porządku publicznego, Nie może być "państwem w państwie". Piwo jest takim samym napojem alkoholowym, jak inne. Czy student musi chlać, jak...bydlę. Czy pasażerów przyjeżdżających do Lublina koleją musi witać wielka reklama piwa tuż przed dworcem, jakby nie było innych produktów do reklamy? Zawsze ten UMCS był wylęgarnią lewactwa, Tak jest niestety obecnie.
W tym przypadku rektor mimo, że nosi tytuł profesorski i przydomek "magnifincencji" jest głupi jak but z lewej nogi! Autonomia uczelni winna dotyczyć spraw naukowych, organizacyjnych i dydaktycznych, a nie porządku publicznego, Nie może być "państwem w państwie". Piwo jest takim samym napojem alkoholowym, jak inne. Czy student musi chlać, jak...bydlę. Czy pasażerów przyjeżdżających do Lublina koleją musi witać wielka reklama piwa tuż przed dworcem, jakby nie było innych produktów do reklamy? Zawsze ten UMCS był wylęga... rozwiń
Avatar
Wiktor / 14 kwietnia 2013 o 13:13
0
[quote name='zdzichu' timestamp='1365849224' post='758258']
art 14 ust 2a, art 43 ust 1
[/quote]

"Na ulicach, placach i w parkach"- tak jak pisałem wcześniej. Pytam jeszcze raz. Gdzie tu jest uzyte określenie miejsce publiczne"?
Avatar
ab / 13 kwietnia 2013 o 19:49
0
Dla mnie to jest wogóle żenada, żeby uczelnia tak walczyła o picie piwa w miejscu publicznym. Raczej powinna polemizować o kształceniu młodych ludzi, podnoszeniu poziomu nauczania, a nie o tym, żeby młodzi mogli pić piwo. Żenada totalna, a poziom młodych studentów (nie wszystkich oczywiście, ale wielu..) to dno kompletne i jeszcze uczelnia w tym pomaga aby to dno trwało. jestem zdegustowana.
Avatar
Mitro / 13 kwietnia 2013 o 19:48
0
[quote name='Studentzkrk' timestamp='1365864191' post='758313']
1.jak komus zal d*** sciska ze nie moze sie napic pod chmurka piwa i chce sie przysluzyc panstwu nawolujac do wlepiania mandatow to jest Jeba..m Cio.ą albo niech pojdzie na jakis kampus i na terenie kampusu kazdy powinien moc pic piwo nawet jak nie jest juz studentem a jak masz lipe pod blokiem to rusz d*** na kampus (kAMIL)
2.jak sie komus nie podoba taki widok to niech tamtedy nie przechodzi
3. ciekawe (mITRO) kim ty cwaniaku jestes ?? sam jestes lump i manel ktory pewnie w zyciu niejednego sztosa odwalil a teraz chyba masz uraz do samego siebie i zwazaj na słowa bo nie jeden z tych "lumpów" moze miec wyzsze IQ niz tY i nie wiem czy wiesz kim są Artysci bo wieluz nich bez alkocholu nie stworzyli by zadnego dziela a swiat by byl szary i do du.y jak twoj stan umyslu Pozdrawiam
[/quote]
Studentzkrk - Poziom powyższego komentarza potwierdza tezę z mojego komentarza, że obecni studenci są nimi tylko z przypadku, bo państwo popełniło wielki błąd znosząc egzaminy wstępne, a usprawiedliwianie alkoholizmu byciem artystą to lekka przesada
[quote name='Studentzkrk' timestamp='1365864191' post='758313']
1.jak komus zal d*** sciska ze nie moze sie napic pod chmurka piwa i chce sie przysluzyc panstwu nawolujac do wlepiania mandatow to jest Jeba..m Cio.ą albo niech pojdzie na jakis kampus i na terenie kampusu kazdy powinien moc pic piwo nawet jak nie jest juz studentem a jak masz lipe pod blokiem to rusz d*** na kampus (kAMIL)
2.jak sie komus nie podoba taki widok to niech tamtedy nie przechodzi
3. ciekawe (mITRO) kim ty cwaniaku jestes ??... rozwiń
Avatar
adam / 18 lipca 2013 o 19:18
0

Byłeś Ty kiedyś w akademiku chociaż?

ja byłem. akademik państwowej uczelni to chlew ze świniami. na uczelni prywatnej takiego bydła nie ma.

Avatar
adam / 18 lipca 2013 o 19:16
0

ten rektor to skończony idiota popierający alkoholizm w miejscach publicznych. tego rektora z łatwością można posadzić.

Avatar
Ssaa / 20 kwietnia 2013 o 00:30
0
Również jestem studentką i rozumiem świetnie chęć wypicia piwa ze znajomymi przy wiosennej aurze, ale to, jak wygląda miasteczko akademickie po takiej libacji rano, to już żałosny widok. Tony butelek i śmieci rozrzuconych wszędzie tam, gdzie wieczorem siedzieli studenci. Ludzie, którzy mają choć trochę wyobraźni i kultury osobistej powinni chyba wiedzieć co zrobić ze swoimi śmieciami. Mam nadzieję, że chociaż ekipom sprzątającym dobrze płacą, za to, że sprzątają taki syf po "przyszłej kadrze kierowniczej".
Avatar
Criss92 / 15 kwietnia 2013 o 20:17
0
A ja powiem tak, sam jestem studentem i rozumiem wypić piwo czy dwa ze znajomymi, sam z tej opcji skorzystałem (nie wiedząc że jednak nie można) ale wielu ludziom dać palec to całą rękę ugryzą.. Niedaleko nas grupka z kratą piwa, krzyki, bałagan, wieczorem pewnie durnowate zaczepki, bójki (takim to powinni alko zabronić..).. Takie zachowania nie są w porządku, ale są też ci którzy po prostu w ciepły dzień chcą sobie te jedno czy dwa piwa wypić w dobrym towarzystwie i takie coś jak najbardziej popieram.
Avatar
sprzet / 15 kwietnia 2013 o 11:56
0
[quote name='Romek' timestamp='1366004677' post='758706']
Uczelnia zamiast wychowywać w duchu trzeźwości to przyzwala na alkoholizm, akademik to nie jest prywata, że można chlać do upadłego i wszystko obżygać, do balang są knajpy w mieście, tu oprocz pijusów mieszkają studenci, którzy przyszli zdobywać wiedzę, a nie kąpać się w alkoholu. Wszędzie obowiązuje cisza nocna, to przyzwolenie rektora jest bardzo dziwne, chyba pomylił stanowiska. Uważam, ze powinien za takie postępowanie beknąc.a moze chcę wyrobić opinie, tam to wszystko można, więc studenci chodźcie do nas, bo o każda glowe uczelnie walczą. Co taki pijacy student , na wiecznym kacu wyniesie z zajęć na uczelni, jaki to bedzie w przyszłosci pracownik?
[/quote]

Byłeś Ty kiedyś w akademiku chociaż?
[quote name='Romek' timestamp='1366004677' post='758706']
Uczelnia zamiast wychowywać w duchu trzeźwości to przyzwala na alkoholizm, akademik to nie jest prywata, że można chlać do upadłego i wszystko obżygać, do balang są knajpy w mieście, tu oprocz pijusów mieszkają studenci, którzy przyszli zdobywać wiedzę, a nie kąpać się w alkoholu. Wszędzie obowiązuje cisza nocna, to przyzwolenie rektora jest bardzo dziwne, chyba pomylił stanowiska. Uważam, ze powinien za takie postępowanie beknąc.a moze chcę wyrobić opini... rozwiń
Avatar
Romek / 15 kwietnia 2013 o 07:44
0
Uczelnia zamiast wychowywać w duchu trzeźwości to przyzwala na alkoholizm, akademik to nie jest prywata, że można chlać do upadłego i wszystko obżygać, do balang są knajpy w mieście, tu oprocz pijusów mieszkają studenci, którzy przyszli zdobywać wiedzę, a nie kąpać się w alkoholu. Wszędzie obowiązuje cisza nocna, to przyzwolenie rektora jest bardzo dziwne, chyba pomylił stanowiska. Uważam, ze powinien za takie postępowanie beknąc.a moze chcę wyrobić opinie, tam to wszystko można, więc studenci chodźcie do nas, bo o każda glowe uczelnie walczą. Co taki pijacy student , na wiecznym kacu wyniesie z zajęć na uczelni, jaki to bedzie w przyszłosci pracownik?
Uczelnia zamiast wychowywać w duchu trzeźwości to przyzwala na alkoholizm, akademik to nie jest prywata, że można chlać do upadłego i wszystko obżygać, do balang są knajpy w mieście, tu oprocz pijusów mieszkają studenci, którzy przyszli zdobywać wiedzę, a nie kąpać się w alkoholu. Wszędzie obowiązuje cisza nocna, to przyzwolenie rektora jest bardzo dziwne, chyba pomylił stanowiska. Uważam, ze powinien za takie postępowanie beknąc.a moze chcę wyrobić opinie, tam to wszystko można, więc studenci chodźcie do nas, bo o każda glowe uczelnie walcz... rozwiń
Avatar
Stanisław / 14 kwietnia 2013 o 20:52
0
W tym przypadku rektor mimo, że nosi tytuł profesorski i przydomek "magnifincencji" jest głupi jak but z lewej nogi! Autonomia uczelni winna dotyczyć spraw naukowych, organizacyjnych i dydaktycznych, a nie porządku publicznego, Nie może być "państwem w państwie". Piwo jest takim samym napojem alkoholowym, jak inne. Czy student musi chlać, jak...bydlę. Czy pasażerów przyjeżdżających do Lublina koleją musi witać wielka reklama piwa tuż przed dworcem, jakby nie było innych produktów do reklamy? Zawsze ten UMCS był wylęgarnią lewactwa, Tak jest niestety obecnie.
W tym przypadku rektor mimo, że nosi tytuł profesorski i przydomek "magnifincencji" jest głupi jak but z lewej nogi! Autonomia uczelni winna dotyczyć spraw naukowych, organizacyjnych i dydaktycznych, a nie porządku publicznego, Nie może być "państwem w państwie". Piwo jest takim samym napojem alkoholowym, jak inne. Czy student musi chlać, jak...bydlę. Czy pasażerów przyjeżdżających do Lublina koleją musi witać wielka reklama piwa tuż przed dworcem, jakby nie było innych produktów do reklamy? Zawsze ten UMCS był wylęga... rozwiń
Avatar
Wiktor / 14 kwietnia 2013 o 13:13
0
[quote name='zdzichu' timestamp='1365849224' post='758258']
art 14 ust 2a, art 43 ust 1
[/quote]

"Na ulicach, placach i w parkach"- tak jak pisałem wcześniej. Pytam jeszcze raz. Gdzie tu jest uzyte określenie miejsce publiczne"?
Avatar
ab / 13 kwietnia 2013 o 19:49
0
Dla mnie to jest wogóle żenada, żeby uczelnia tak walczyła o picie piwa w miejscu publicznym. Raczej powinna polemizować o kształceniu młodych ludzi, podnoszeniu poziomu nauczania, a nie o tym, żeby młodzi mogli pić piwo. Żenada totalna, a poziom młodych studentów (nie wszystkich oczywiście, ale wielu..) to dno kompletne i jeszcze uczelnia w tym pomaga aby to dno trwało. jestem zdegustowana.
Avatar
Mitro / 13 kwietnia 2013 o 19:48
0
[quote name='Studentzkrk' timestamp='1365864191' post='758313']
1.jak komus zal d*** sciska ze nie moze sie napic pod chmurka piwa i chce sie przysluzyc panstwu nawolujac do wlepiania mandatow to jest Jeba..m Cio.ą albo niech pojdzie na jakis kampus i na terenie kampusu kazdy powinien moc pic piwo nawet jak nie jest juz studentem a jak masz lipe pod blokiem to rusz d*** na kampus (kAMIL)
2.jak sie komus nie podoba taki widok to niech tamtedy nie przechodzi
3. ciekawe (mITRO) kim ty cwaniaku jestes ?? sam jestes lump i manel ktory pewnie w zyciu niejednego sztosa odwalil a teraz chyba masz uraz do samego siebie i zwazaj na słowa bo nie jeden z tych "lumpów" moze miec wyzsze IQ niz tY i nie wiem czy wiesz kim są Artysci bo wieluz nich bez alkocholu nie stworzyli by zadnego dziela a swiat by byl szary i do du.y jak twoj stan umyslu Pozdrawiam
[/quote]
Studentzkrk - Poziom powyższego komentarza potwierdza tezę z mojego komentarza, że obecni studenci są nimi tylko z przypadku, bo państwo popełniło wielki błąd znosząc egzaminy wstępne, a usprawiedliwianie alkoholizmu byciem artystą to lekka przesada
[quote name='Studentzkrk' timestamp='1365864191' post='758313']
1.jak komus zal d*** sciska ze nie moze sie napic pod chmurka piwa i chce sie przysluzyc panstwu nawolujac do wlepiania mandatow to jest Jeba..m Cio.ą albo niech pojdzie na jakis kampus i na terenie kampusu kazdy powinien moc pic piwo nawet jak nie jest juz studentem a jak masz lipe pod blokiem to rusz d*** na kampus (kAMIL)
2.jak sie komus nie podoba taki widok to niech tamtedy nie przechodzi
3. ciekawe (mITRO) kim ty cwaniaku jestes ??... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 40

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 5 2

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 4 1

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 3

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0

Dentyści nie mogą już zakładać amalgamatowych plomb dzieciom oraz kobietom w ciąży i karmiącym. Zakaz wprowadziło rozporządzenie Parlamentu Europejskiego. – To bardzo dobry kierunek – komentują lubelscy stomatolodzy

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii

Powiększą swoją siedzibę w Lublinie i ruszają na podbój Indii 11 4

Billennium, lider branży IT, który rozbudowuje swoją lubelską siedzibę rozpoczął ekspansję na rynek indyjski.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 1

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 35 12

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 13 15

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 42 18

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.