Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 listopada 2019 r.
9:17

Nowy kompleks przy stadionie Lublinianki. Planują tu nawet hotel i sklepy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
9 31 A A
Budowa stadionu Lublinianki
Budowa stadionu Lublinianki (fot. Maciej Kaczanowski)

MOSiR zamawia projekty nowych obiektów koło stadionu Lublinianki, gdzie ma stanąć budynek z zadaszoną trybuną, strzelnica, część handlowa i hotel. Problemem okazał się wybór projektanta, bo jedyny chętny zażyczył sobie więcej pieniędzy, niż ma do wydania zarządca stadionu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przetarg na opracowanie projektów został ogłoszony przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, spółkę zarządzającą stadionem na Wieniawie. Wykonawca byłby też odpowiedzialny za zdobycie kompletu pozwoleń na budowę.

– W tegorocznym budżecie obywatelskim są pieniądze na wykonanie dokumentacji projektowej trybun z budynkiem, który będzie pełnił funkcję zaplecza – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR. Spółka wymaga, by wszystkie prace trwały nie dłużej niż 210 dni.

Problem

W zeszłym tygodniu pojawił się problem z wyborem pracowni projektowej. Zleceniem zainteresowała się tylko jedna firma, warszawska pracownia LAP Studio, która złożyła ofertę opiewającą na 551 tys. zł. To znacznie więcej, niż spodziewał się wydać MOSiR, który liczył się z wydatkiem niespełna 300 tys. zł.

Co dalej? – Możemy unieważnić przetarg i ogłosić nowy, albo zdecydować o zwiększeniu kwoty do wydania – stwierdza Bednarczyk. – Decyzję podejmie zarząd spółki, wcześniej musimy poddać ocenie formalnej otrzymaną ofertę.

Budynek

Planowany budynek klubowy miałby stać prostopadle do ul. Leszczyńskiego, w miejscu skarpy po rozebranej trybunie. Nowa ma być zadaszona i pomieścić ok. 2000 miejsc siedzących. Jej zadaszenie ma być przystosowane do montażu reflektorów oświetlających boisko, telebimów (mających ok. 40 mkw.) i nagłośnienia. Istniejące trybuny tymczasowe mają być przeniesione.

W budynku mają się znaleźć szatnie, pomieszczenia socjalne, magazynki, sala konferencyjna, sklepik klubowy i bar. Na parterze dostępnym z poziomu parkingu przewidziane są ogólnodostępne toalety i gastronomia. Na pierwszym piętrze planowane są pomieszczenia klubowe, sala konferencyjna i loże dla VIP-ów. Z kolei poniżej parteru architekci muszą przewidzieć strzelnicę dla planowanej sekcji strzeleckiej, również z niezbędnym zapleczem technicznym i toaletami.

Na parterze i pierwszym piętrze mają powstać „powierzchnie komercyjne”. Zgodnie z warunkami narzuconymi projektantom przez MOSiR mają to być „wielkoprzestrzenne sale z możliwością podziału”, nadające się do ewentualnego wykorzystania jako „powierzchnie biurowe lub handlowe”.

Hotel

Obok zaprojektowany ma być kolejny budynek hotelu dla drużyn gości. Mowa o 22 pokojach dwuosobowych, każdy o powierzchni 23 mkw. Budynek miałby mieć kształt litery „L”, dłuższym bokiem równoległy do ul. Leszczyńskiego. Na parterze jednego ze skrzydeł przewidziano miejsce na przychodnię rehabilitacyjną, mowa jest również o restauracji i sali konferencyjnej.

Kiedy miałaby się zacząć budowa i ile mogłaby kosztować, o ile uda się zaprojektować obiekty? – Naszym zadaniem jest zamówienie dokumentacji – odpowiada Bednarczyk i odsyła nas z pytaniami do Klubu Sportowego Lublinianka.

– W przyszłym roku chcemy zacząć intensywne starania o pieniądze ze wszystkich źródeł, jakie tylko będą możliwe. Ale żeby starać się o pieniądze musimy najpierw mieć pozwolenie na budowę i kosztorys – tłumaczy Krzysztof Gil, prezes Lublinianki. – Pomysł jest taki, żeby klub całkowicie wyniósł się ze starego pawilonu do nowego budynku. Trybuna z tym budynkiem oraz ogrodzenie terenu i zrobienie dojazdu są dla nas priorytetem. Natomiast hotel jest planem na przyszłość, żeby klub miał możliwość utrzymania obiektu. To byłby drugi etap, chyba że znajdzie się na to inwestor.

Jak dużo pieniędzy chce zdobyć klub? – Koszty wszystkiego poza hotelem szacuję teraz na 15 mln zł – odpowiada prezes Gil.

O pieniądze zamierza prosić m.in. w ministerstwie sportu. – Chcielibyśmy, żeby miasto wywiązało się z obietnicy, że pieniądze, które uzyskało ze sprzedaży działki pod apartamentowiec zbudowany na dawnym boisku do piłki ręcznej, zostaną przeznaczone na ten stadion.

Deklaracja Żuka

Przywołana przez prezesa deklaracja padła już siedem lat temu. – Wydzielimy część nieruchomości znajdującą się naprzeciw dawnego kina Kosmos – mówił w sierpniu 2012 r. prezydent Krzysztof Żuk. – Nieruchomość zostałaby sprzedana, a dochód z transakcji byłby wprowadzony do MOSiR z przeznaczeniem na modernizację stadionu – zapowiadał Żuk. Wiosną 2014 r. miejska działka została sprzedana za niecałe 6,6 mln zł, ale pieniądze z transakcji nie trafiły na stadion.

Prezes klubu wierzy, że uda mu się zdobyć pieniądze. – Wiem, że w mieście jest wiele potrzeb, ale mam nadzieję, że zostaniemy potraktowani wyjątkowo – mówi Gil. – Tym bardziej, że Lublinianka, która jest najstarszym istniejącym klubem sportowym istniejącym na Lubelszczyźnie, będzie w 2021 roku obchodzić 100-lecie swojego istnienia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kulson / 4 listopada 2019 r. o 10:53
Kolejny stadion. Po co? Jest Arena mogą tam grać
 jaki kolejny? przecież stadion Lublinianki stoi od dawna
Avatar
o / 4 listopada 2019 r. o 09:59
Żuk zabudowuje kolejny korytaż naPOwietrząjcy
 korytaż? a co to takiego? mam nadzieję, że święty Mikołaj się w tym roku zlituje i  przyniesie ci słownik otrograficzny w prezencie!
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 r. o 10:27
Robić, robić. Będzie centrum treningowe dla meczów na Arenie przy okazji większych imprez piłkarskich. No i to wielka szansa dla Lublinianki na zrobienie kroku w przód.
Avatar
fajnie / 4 listopada 2019 r. o 09:57
Stadion Lublinianki i okolice - do niedawna jeden z najbardziej zdegradowanych obszarów miasta, teraz powoli dostaje drugie życie
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 r. o 10:28
Super sprawa !!!
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 r. o 10:31
hihi trolle pisowskie jak zaprogramowane w kółko klepią wpisy o deweloperach i akademikach
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 r. o 11:18
Przecież tu nie chodzi o żaden nowy stadion tylko ten który już istnieje. To wokół niego ma powstać ta cała nowa infrastruktura.
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 r. o 11:32
'' Wiosną 2014 r. miejska działka została sprzedana za niecałe 6,6 mln zł, ale pieniądze z transakcji nie trafiły na stadion. '' CIEKAWE DO KOGO TRAFIŁY TE PIENIĄDZE. CIEKKKAAAWWEEEEEE ........ Może prezydent się wytłumaczy ? '' Łech, łech, łech, Mellechowicz, ŁECH, ŁECH, ŁECH ....
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 r. o 11:08
opłacony pisowski kundelek japolan waruje jak wierny pies od samego rana, liczba dodanych komentarzy: 1350 komentarzy robi wrażenie hau hau japolan ile dostajesz od wpisu? chyba nie będziesz próbował wmawiać ciemnemu ludowi, że normalny przeciętny czytelnik dodaje ponad 1300 wpisów w przeciągu zaledwie 2-3 miesięcy? pochwal się lepiej kto i ile ci płaci za wrzucanie tego całego szamba na fora lokalnych dzienników
Avatar
Japolan / 4 listopada 2019 r. o 09:30
Miejsce bardzo problematyczne - zwłaszcza na nowe inwestycje.
Avatar
sandra / 12 grudnia 2019 r. o 20:29
Zawsze to jakaś nowa inwestycja w mieście, a taki kompleks przy stadionie to zawsze większy zarobek dla miasta. Chyba finalnie jednak popieram ten projekt ***s://projektowanie-wnetrz-online.pl/projektowanie-wnetrz-lublin/ . Zawsze to coś nowego, wpłynie kasa, to może miasto będzie mogło poświęcić więcej funduszy na to, co ubolewa.
Avatar
problem / 4 listopada 2019 r. o 15:04
problemem jest wynik ostatniego meczu... Lublinianka -Huragan Międzyrzec 0:5... mam wrażenie zaczynania reform od złej strony..Kogo obchodzą hotele i ekskluzywne kompleksy .. myślę że Włodawianka , czy Końskowola, czy tez Powiślak Werbkowice, czy też Lewart Lubartów mogą spokojnie przespać się przed wygranym meczem u siebie...:P
Avatar
lubelak / 4 listopada 2019 r. o 12:30
'' Wiosną 2014 r. miejska działka została sprzedana za niecałe 6,6 mln zł, ale pieniądze z transakcji nie trafiły na stadion. '' CIEKAWE DO KOGO TRAFIŁY TE PIENIĄDZE. CIEKKKAAAWWEEEEEE ........ Może prezydent się wytłumaczy ?   ''  Łech, łech, łech, Mellechowicz, ŁECH, ŁECH, ŁECH ....
 Nie do kogo a raczej na co. Przecież nie jest tajemnicą, że w tamtym okresie były ważniejsze potrzeby i pieniądze poszły na inne miejskie inwestycje.
Avatar
utopia made in Lublin / 4 listopada 2019 r. o 11:38
Po pierwsze: zamierzają budować kompleks a nie maja nawet pieniędzy na projekt!!!! Żenada. Po drugie: mam deja vu bo już kilkanaście lat temu słyszałem podobny pomysł i widzimy co z tego wyszło. Po trzecie: zaraz swoje trzy grosze wtrąci Żydowska Gmina Wyznaniowa bo przecież twierdzą że obok był kirkut. Zaraz zapewne kilku będzie leżało na murawie podczas meczu....
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 r. o 11:32
'' Wiosną 2014 r. miejska działka została sprzedana za niecałe 6,6 mln zł, ale pieniądze z transakcji nie trafiły na stadion. '' CIEKAWE DO KOGO TRAFIŁY TE PIENIĄDZE. CIEKKKAAAWWEEEEEE ........ Może prezydent się wytłumaczy ? '' Łech, łech, łech, Mellechowicz, ŁECH, ŁECH, ŁECH ....
Avatar
No / 4 listopada 2019 r. o 11:30
Możecie minusować- "ciemny lud" i tak wie kto gada dobrze...
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 r. o 11:22
nic mnie nie boli opłacony pisowski kundelku, śmiać mi się po prostu chce jak czytam twoją propagandę wrzucaną codziennie od bladego świtu na forum dw, myślę że z takimi predyspozycjami to miałbyś spore szanse na etat u Kurskiego
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 r. o 11:18
Przecież tu nie chodzi o żaden nowy stadion tylko ten który już istnieje. To wokół niego ma powstać ta cała nowa infrastruktura.
Avatar
Japolan / 4 listopada 2019 r. o 11:13
opłacony pisowski kundelek japolan waruje jak wierny pies od samego rana, liczba dodanych komentarzy: 1350 komentarzy robi wrażenie hau hau japolan ile dostajesz od wpisu? chyba nie będziesz próbował wmawiać ciemnemu ludowi, że normalny przeciętny czytelnik dodaje ponad 1300 wpisów w przeciągu zaledwie 2-3 miesięcy? pochwal się lepiej kto i ile ci płaci za wrzucanie tego całego szamba na fora lokalnych dzienników
Skąd u was zoofilskie ciągoty - wracanie do psiej termimologii??? Ale was zabolało przypomnienie o cmentarzu żydowskim, na którym urządzono stadion Lublinianki! Niech dr Krzysztof Żuk spróbuje podskoczyć środowiskom żydowskim - zwłaszcza rzeczywiście i aktywnie dbającym o żydowskie cmentarze.
Skąd u was zoofilskie ciągoty - wracanie do psiej termimologii??? Ale was zabolało przypomnienie o cmentarzu żydowskim, na którym urządzono stadion Lublinianki! Niech dr Krzysztof Żuk spróbuje podskoczyć środowiskom żydowskim - zwłaszcza rzeczywiście i aktywnie dbającym o żydowskie cmentarze. rozwiń
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 r. o 11:08
opłacony pisowski kundelek japolan waruje jak wierny pies od samego rana, liczba dodanych komentarzy: 1350 komentarzy robi wrażenie hau hau japolan ile dostajesz od wpisu? chyba nie będziesz próbował wmawiać ciemnemu ludowi, że normalny przeciętny czytelnik dodaje ponad 1300 wpisów w przeciągu zaledwie 2-3 miesięcy? pochwal się lepiej kto i ile ci płaci za wrzucanie tego całego szamba na fora lokalnych dzienników
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trzy lata temu zaczynali jako hurtownia. Teraz Sunprofi ma większe plany co do OZE

Trzy lata temu zaczynali jako hurtownia. Teraz Sunprofi ma większe plany co do OZE

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że konieczne jest zwiększenie udziału OZE w polskim miksie energetycznym. Ostatnie wydarzenia m.in. za naszą wschodnią granicą pokazały, że OZE to już nie tylko ekologia i rachunek ekonomiczny, a gwarancja bezpieczeństwa - rozmowa z Piotrem Droździewiczem, wiceprezesem firmy Sunprofi.

Kayah i Viki Gabor zaśpiewają w Teatrze Muzycznym
7 października 2022, 18:00

Kayah i Viki Gabor zaśpiewają w Teatrze Muzycznym

"Słyszę Cię" to tytuł wyjątkowego koncertu charytatywnego, który Teatr Muzyczny w Lublinie zrealizuje w ramach pomocy na rzecz młodych ludzi zmagających się z problemami psychicznymi. Gwiazdami wydarzenia będą Viki Gabor i Kayah. Koncert odbędzie się już 7 października o godz. 18.

Jest 57 mln tabletek jodku potasu. Wiceminister:  Musimy być przygotowani na różne warianty

Jest 57 mln tabletek jodku potasu. Wiceminister: Musimy być przygotowani na różne warianty

Okazuje się, że Państwowa Agencja Atomistyki już przeprowadziła symulacje pod kątem rosyjskich ataków na ukraińskie elektrownie atomowe.

Open City 2022. Inwazja artystów na Lublin. Będzie 3-metrowe niemowlę
zdjęcia
1 października 2022, 16:00
galeria

Open City 2022. Inwazja artystów na Lublin. Będzie 3-metrowe niemowlę

Artystów jest dwudziestu, miejsc gdzie pojawią się ich prace: 25. W sobotę rozpoczyna się Festiwal Sztuki w Przestrzeni Publicznej Open City 2022.

Koncert dla Seniorów w Puławach
4 października 2022, 17:00

Koncert dla Seniorów w Puławach

4 października o godz. 17 w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Koncert odbędzie się w ramach VIII Puławskiej Senioriady.

Październik w Centrum Kultury w Lublinie i przestrzeń tańca
wideo
film

Październik w Centrum Kultury w Lublinie i przestrzeń tańca

Słowo „przestrzeń” nie pada tu przypadkowo, ale równie ważne jest to, że w październiku miłośnicy tańca będą bardzo zadowoleni.

Miasto Lublin musi zwrócić spory kawałek ziemi. Miała być szkoła, ale nie powstała

Miasto Lublin musi zwrócić spory kawałek ziemi. Miała być szkoła, ale nie powstała

Miasto przegrało sądowe spory o własność gruntów położonych między ul. Jana Pawła II a wąwozem. Władze Lublina muszą zwrócić tę ziemię spadkobiercom dawnych właścicieli. Wydane przedwczoraj wyroki są już prawomocne.

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. W niedzielę rusza kolejny sezon najstarszych w naszym regionie rozgrywek

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. W niedzielę rusza kolejny sezon najstarszych w naszym regionie rozgrywek

Tytułu broni zespół 4-tego Piętra. O jego sile stanowili w poprzednim sezonie głównie gracze podkoszowi jak Marcin Ożga, Łukasz Łukawski czy Marek Macieszczuk. Drugie miejsce zajęło The Reds Iglo-Klima, a podium uzupełnił Symbit

Bridget Jones wraca.  Program TV 30 września - 2 października 2022
30 września 2022, 20:00

Bridget Jones wraca. Program TV 30 września - 2 października 2022

W najbliższy weekend w telewizji będzie można zobaczyć m.in. festiwalowy "Portret kobiety w ogniu". Nie zabraknie też rozrywki w postaci takich filmów, jak "Alita: battle Angel" czy "Krzyk". Poniżej prezentuję kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje nowe drogi. To strategiczna kwestia bezpieczeństwa

Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa buduje nowe drogi. To strategiczna kwestia bezpieczeństwa

Zgodnie wytycznymi straży pożarnej, zarządcy osiedli mieszkaniowych muszą poprawić dojazd do wskazanych budynków wielorodzinnych. Chodzi o to, by w razie zagrożenia, strażacy mogli szybko dotrzeć pod każdy adres. Nowych dróg pożarowych najszybciej przybywa na os. Niwa.

Już jutro zmiany na przystankach w Lublinie. Nowy rozkład komunikacji miejskiej

Już jutro zmiany na przystankach w Lublinie. Nowy rozkład komunikacji miejskiej

Od soboty będą obowiązywać nowe rozkłady jazdy autobusów i trolejbusów.

LUK Lublin zaczyna sezon od meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom

LUK Lublin zaczyna sezon od meczu z Cerrad Enea Czarnymi Radom

Cerrad Enea Czarni Radom będą przeciwnikiem LUK Lublin w pierwszej kolejce nowego sezonu. Mecz rozegrany zostanie w hali Globus, w sobotę, o godz 20.30. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Jak czas spędzają przedszkolaki w Chełmie? Np. z robotami

Jak czas spędzają przedszkolaki w Chełmie? Np. z robotami

Eko-warsztaty, nauka robotyki oraz zajęcia z ratownikami dotyczące bezpieczeństwa – takie atrakcje czekały na młodych mieszkańców i mieszkanki Chełma oraz okolic podczas tegorocznego „Lata z CEMEX”. W warsztatach, zabawach integracyjnych i wycieczkach uczestniczyło w sumie ponad 180 dzieci. Organizatorami wydarzenia byli: CEMEX Polska oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Chełmie.

Lubelski ser ricotta. Wszystko zależy od szczęścia krowy
złota setka 2021

Lubelski ser ricotta. Wszystko zależy od szczęścia krowy