Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 listopada 2019 r.
9:17

Nowy kompleks przy stadionie Lublinianki. Planują tu nawet hotel i sklepy

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
9 31 A A
Budowa stadionu Lublinianki
Budowa stadionu Lublinianki (fot. Maciej Kaczanowski)

MOSiR zamawia projekty nowych obiektów koło stadionu Lublinianki, gdzie ma stanąć budynek z zadaszoną trybuną, strzelnica, część handlowa i hotel. Problemem okazał się wybór projektanta, bo jedyny chętny zażyczył sobie więcej pieniędzy, niż ma do wydania zarządca stadionu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przetarg na opracowanie projektów został ogłoszony przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, spółkę zarządzającą stadionem na Wieniawie. Wykonawca byłby też odpowiedzialny za zdobycie kompletu pozwoleń na budowę.

– W tegorocznym budżecie obywatelskim są pieniądze na wykonanie dokumentacji projektowej trybun z budynkiem, który będzie pełnił funkcję zaplecza – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR. Spółka wymaga, by wszystkie prace trwały nie dłużej niż 210 dni.

Problem

W zeszłym tygodniu pojawił się problem z wyborem pracowni projektowej. Zleceniem zainteresowała się tylko jedna firma, warszawska pracownia LAP Studio, która złożyła ofertę opiewającą na 551 tys. zł. To znacznie więcej, niż spodziewał się wydać MOSiR, który liczył się z wydatkiem niespełna 300 tys. zł.

Co dalej? – Możemy unieważnić przetarg i ogłosić nowy, albo zdecydować o zwiększeniu kwoty do wydania – stwierdza Bednarczyk. – Decyzję podejmie zarząd spółki, wcześniej musimy poddać ocenie formalnej otrzymaną ofertę.

Budynek

Planowany budynek klubowy miałby stać prostopadle do ul. Leszczyńskiego, w miejscu skarpy po rozebranej trybunie. Nowa ma być zadaszona i pomieścić ok. 2000 miejsc siedzących. Jej zadaszenie ma być przystosowane do montażu reflektorów oświetlających boisko, telebimów (mających ok. 40 mkw.) i nagłośnienia. Istniejące trybuny tymczasowe mają być przeniesione.

W budynku mają się znaleźć szatnie, pomieszczenia socjalne, magazynki, sala konferencyjna, sklepik klubowy i bar. Na parterze dostępnym z poziomu parkingu przewidziane są ogólnodostępne toalety i gastronomia. Na pierwszym piętrze planowane są pomieszczenia klubowe, sala konferencyjna i loże dla VIP-ów. Z kolei poniżej parteru architekci muszą przewidzieć strzelnicę dla planowanej sekcji strzeleckiej, również z niezbędnym zapleczem technicznym i toaletami.

Na parterze i pierwszym piętrze mają powstać „powierzchnie komercyjne”. Zgodnie z warunkami narzuconymi projektantom przez MOSiR mają to być „wielkoprzestrzenne sale z możliwością podziału”, nadające się do ewentualnego wykorzystania jako „powierzchnie biurowe lub handlowe”.

Hotel

Obok zaprojektowany ma być kolejny budynek hotelu dla drużyn gości. Mowa o 22 pokojach dwuosobowych, każdy o powierzchni 23 mkw. Budynek miałby mieć kształt litery „L”, dłuższym bokiem równoległy do ul. Leszczyńskiego. Na parterze jednego ze skrzydeł przewidziano miejsce na przychodnię rehabilitacyjną, mowa jest również o restauracji i sali konferencyjnej.

Kiedy miałaby się zacząć budowa i ile mogłaby kosztować, o ile uda się zaprojektować obiekty? – Naszym zadaniem jest zamówienie dokumentacji – odpowiada Bednarczyk i odsyła nas z pytaniami do Klubu Sportowego Lublinianka.

– W przyszłym roku chcemy zacząć intensywne starania o pieniądze ze wszystkich źródeł, jakie tylko będą możliwe. Ale żeby starać się o pieniądze musimy najpierw mieć pozwolenie na budowę i kosztorys – tłumaczy Krzysztof Gil, prezes Lublinianki. – Pomysł jest taki, żeby klub całkowicie wyniósł się ze starego pawilonu do nowego budynku. Trybuna z tym budynkiem oraz ogrodzenie terenu i zrobienie dojazdu są dla nas priorytetem. Natomiast hotel jest planem na przyszłość, żeby klub miał możliwość utrzymania obiektu. To byłby drugi etap, chyba że znajdzie się na to inwestor.

Jak dużo pieniędzy chce zdobyć klub? – Koszty wszystkiego poza hotelem szacuję teraz na 15 mln zł – odpowiada prezes Gil.

O pieniądze zamierza prosić m.in. w ministerstwie sportu. – Chcielibyśmy, żeby miasto wywiązało się z obietnicy, że pieniądze, które uzyskało ze sprzedaży działki pod apartamentowiec zbudowany na dawnym boisku do piłki ręcznej, zostaną przeznaczone na ten stadion.

Deklaracja Żuka

Przywołana przez prezesa deklaracja padła już siedem lat temu. – Wydzielimy część nieruchomości znajdującą się naprzeciw dawnego kina Kosmos – mówił w sierpniu 2012 r. prezydent Krzysztof Żuk. – Nieruchomość zostałaby sprzedana, a dochód z transakcji byłby wprowadzony do MOSiR z przeznaczeniem na modernizację stadionu – zapowiadał Żuk. Wiosną 2014 r. miejska działka została sprzedana za niecałe 6,6 mln zł, ale pieniądze z transakcji nie trafiły na stadion.

Prezes klubu wierzy, że uda mu się zdobyć pieniądze. – Wiem, że w mieście jest wiele potrzeb, ale mam nadzieję, że zostaniemy potraktowani wyjątkowo – mówi Gil. – Tym bardziej, że Lublinianka, która jest najstarszym istniejącym klubem sportowym istniejącym na Lubelszczyźnie, będzie w 2021 roku obchodzić 100-lecie swojego istnienia.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kulson / 4 listopada 2019 r. o 10:53
+23
Kolejny stadion. Po co? Jest Arena mogą tam grać
 jaki kolejny? przecież stadion Lublinianki stoi od dawna
Avatar
o / 4 listopada 2019 r. o 09:59
+22
Żuk zabudowuje kolejny korytaż naPOwietrząjcy
 korytaż? a co to takiego? mam nadzieję, że święty Mikołaj się w tym roku zlituje i  przyniesie ci słownik otrograficzny w prezencie!
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 r. o 10:27
+21
Robić, robić. Będzie centrum treningowe dla meczów na Arenie przy okazji większych imprez piłkarskich. No i to wielka szansa dla Lublinianki na zrobienie kroku w przód.
Avatar
fajnie / 4 listopada 2019 r. o 09:57
+21
Stadion Lublinianki i okolice - do niedawna jeden z najbardziej zdegradowanych obszarów miasta, teraz powoli dostaje drugie życie
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 r. o 10:28
+17
Super sprawa !!!
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 r. o 10:31
+11
hihi trolle pisowskie jak zaprogramowane w kółko klepią wpisy o deweloperach i akademikach
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 r. o 11:18
+9
Przecież tu nie chodzi o żaden nowy stadion tylko ten który już istnieje. To wokół niego ma powstać ta cała nowa infrastruktura.
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 r. o 11:32
+8
'' Wiosną 2014 r. miejska działka została sprzedana za niecałe 6,6 mln zł, ale pieniądze z transakcji nie trafiły na stadion. '' CIEKAWE DO KOGO TRAFIŁY TE PIENIĄDZE. CIEKKKAAAWWEEEEEE ........ Może prezydent się wytłumaczy ? '' Łech, łech, łech, Mellechowicz, ŁECH, ŁECH, ŁECH ....
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 r. o 11:08
+7
opłacony pisowski kundelek japolan waruje jak wierny pies od samego rana, liczba dodanych komentarzy: 1350 komentarzy robi wrażenie hau hau japolan ile dostajesz od wpisu? chyba nie będziesz próbował wmawiać ciemnemu ludowi, że normalny przeciętny czytelnik dodaje ponad 1300 wpisów w przeciągu zaledwie 2-3 miesięcy? pochwal się lepiej kto i ile ci płaci za wrzucanie tego całego szamba na fora lokalnych dzienników
Avatar
Japolan / 4 listopada 2019 r. o 09:30
+5
Miejsce bardzo problematyczne - zwłaszcza na nowe inwestycje.
Avatar
sandra / 12 grudnia 2019 r. o 20:29
0
Zawsze to jakaś nowa inwestycja w mieście, a taki kompleks przy stadionie to zawsze większy zarobek dla miasta. Chyba finalnie jednak popieram ten projekt ***s://projektowanie-wnetrz-online.pl/projektowanie-wnetrz-lublin/ . Zawsze to coś nowego, wpłynie kasa, to może miasto będzie mogło poświęcić więcej funduszy na to, co ubolewa.
Avatar
problem / 4 listopada 2019 r. o 15:04
-1
problemem jest wynik ostatniego meczu... Lublinianka -Huragan Międzyrzec 0:5... mam wrażenie zaczynania reform od złej strony..Kogo obchodzą hotele i ekskluzywne kompleksy .. myślę że Włodawianka , czy Końskowola, czy tez Powiślak Werbkowice, czy też Lewart Lubartów mogą spokojnie przespać się przed wygranym meczem u siebie...:P
Avatar
lubelak / 4 listopada 2019 r. o 12:30
-1
'' Wiosną 2014 r. miejska działka została sprzedana za niecałe 6,6 mln zł, ale pieniądze z transakcji nie trafiły na stadion. '' CIEKAWE DO KOGO TRAFIŁY TE PIENIĄDZE. CIEKKKAAAWWEEEEEE ........ Może prezydent się wytłumaczy ?   ''  Łech, łech, łech, Mellechowicz, ŁECH, ŁECH, ŁECH ....
 Nie do kogo a raczej na co. Przecież nie jest tajemnicą, że w tamtym okresie były ważniejsze potrzeby i pieniądze poszły na inne miejskie inwestycje.
Avatar
utopia made in Lublin / 4 listopada 2019 r. o 11:38
0
Po pierwsze: zamierzają budować kompleks a nie maja nawet pieniędzy na projekt!!!! Żenada. Po drugie: mam deja vu bo już kilkanaście lat temu słyszałem podobny pomysł i widzimy co z tego wyszło. Po trzecie: zaraz swoje trzy grosze wtrąci Żydowska Gmina Wyznaniowa bo przecież twierdzą że obok był kirkut. Zaraz zapewne kilku będzie leżało na murawie podczas meczu....
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 r. o 11:32
+8
'' Wiosną 2014 r. miejska działka została sprzedana za niecałe 6,6 mln zł, ale pieniądze z transakcji nie trafiły na stadion. '' CIEKAWE DO KOGO TRAFIŁY TE PIENIĄDZE. CIEKKKAAAWWEEEEEE ........ Może prezydent się wytłumaczy ? '' Łech, łech, łech, Mellechowicz, ŁECH, ŁECH, ŁECH ....
Avatar
No / 4 listopada 2019 r. o 11:30
+2
Możecie minusować- "ciemny lud" i tak wie kto gada dobrze...
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 r. o 11:22
-3
nic mnie nie boli opłacony pisowski kundelku, śmiać mi się po prostu chce jak czytam twoją propagandę wrzucaną codziennie od bladego świtu na forum dw, myślę że z takimi predyspozycjami to miałbyś spore szanse na etat u Kurskiego
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 r. o 11:18
+9
Przecież tu nie chodzi o żaden nowy stadion tylko ten który już istnieje. To wokół niego ma powstać ta cała nowa infrastruktura.
Avatar
Japolan / 4 listopada 2019 r. o 11:13
-8
opłacony pisowski kundelek japolan waruje jak wierny pies od samego rana, liczba dodanych komentarzy: 1350 komentarzy robi wrażenie hau hau japolan ile dostajesz od wpisu? chyba nie będziesz próbował wmawiać ciemnemu ludowi, że normalny przeciętny czytelnik dodaje ponad 1300 wpisów w przeciągu zaledwie 2-3 miesięcy? pochwal się lepiej kto i ile ci płaci za wrzucanie tego całego szamba na fora lokalnych dzienników
Skąd u was zoofilskie ciągoty - wracanie do psiej termimologii??? Ale was zabolało przypomnienie o cmentarzu żydowskim, na którym urządzono stadion Lublinianki! Niech dr Krzysztof Żuk spróbuje podskoczyć środowiskom żydowskim - zwłaszcza rzeczywiście i aktywnie dbającym o żydowskie cmentarze.
Skąd u was zoofilskie ciągoty - wracanie do psiej termimologii??? Ale was zabolało przypomnienie o cmentarzu żydowskim, na którym urządzono stadion Lublinianki! Niech dr Krzysztof Żuk spróbuje podskoczyć środowiskom żydowskim - zwłaszcza rzeczywiście i aktywnie dbającym o żydowskie cmentarze. rozwiń
Avatar
Gość / 4 listopada 2019 r. o 11:08
+7
opłacony pisowski kundelek japolan waruje jak wierny pies od samego rana, liczba dodanych komentarzy: 1350 komentarzy robi wrażenie hau hau japolan ile dostajesz od wpisu? chyba nie będziesz próbował wmawiać ciemnemu ludowi, że normalny przeciętny czytelnik dodaje ponad 1300 wpisów w przeciągu zaledwie 2-3 miesięcy? pochwal się lepiej kto i ile ci płaci za wrzucanie tego całego szamba na fora lokalnych dzienników
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biłgoraj. Chciał pokazać, co potrafi za kierownicą volvo. Nie żyją dwie osoby
zdjęcia
galeria

Biłgoraj. Chciał pokazać, co potrafi za kierownicą volvo. Nie żyją dwie osoby

Sąd aresztował kierowcę, który uderzył autem w wiatę na stacji paliw. Zginęły wtedy dwie osoby.

Świdnik. Glebogryzarka rozszarpała mu nogę

Świdnik. Glebogryzarka rozszarpała mu nogę

Mężczyzna wykonywał prace ogrodowe. Musieli mu pomóc strażacy i lekarze.

Spalarnia odpadów medycznych w środku pojezierza. Mieszkańcy protestują
Alarm 24

Spalarnia odpadów medycznych w środku pojezierza. Mieszkańcy protestują

Już ponad 250 podpisów złożono pod petycją o zaniechanie pomysłu budowy spalarni odpadów medycznych w miejscowości Dratów-Kolonia. Inwestycja miałaby powstać w środku malowniczego pojezierza, 500 metrów od domów.

Budżet obywatelski Lublina. Ostatni moment na zgłoszenie pomysłu

Budżet obywatelski Lublina. Ostatni moment na zgłoszenie pomysłu

Jeszcze tylko w piątek można zgłaszać pomysły do budżetu obywatelskiego na rok 2022. Potem wszystkie propozycje będą oceniane przez komisję mającą zdecydować, które projekty zostaną dopuszczone do jesiennego głosowania.

Lubelska gastronomia szykuje się do przyjęcia klientów. Przybędzie ogródków restauracyjnych

Lubelska gastronomia szykuje się do przyjęcia klientów. Przybędzie ogródków restauracyjnych

W tym roku na deptaku może być więcej ogródków gastronomicznych niż w zeszłym roku. Także na Starym Mieście restauratorzy szykują się już do otwarcia ogródków i składają wnioski o pozwolenie na wystawienie stolików i krzeseł.

W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się gala Suzuki Boxing Night

W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się gala Suzuki Boxing Night

W jej ramach reprezentacja Polski podejmie Mołdawię

Przemycał przez granicę kilka tysięcy pijawek. Miały trafić do Warszawy

Przemycał przez granicę kilka tysięcy pijawek. Miały trafić do Warszawy

14 kilogramów robaków na ryby zadeklarował celnikom na przejściu granicznym w Hrebennem 42-letni mieszkaniec Ukrainy. Ale w wyniku kontroli szybko wyszło na jaw, że w workach są chronione pijawki, na które mężczyzna nie ma stosownej dokumentacji. Wijący się przemyt i przemytnika zatrzymano.

Tkaniny w modnych kolorach – trendy 2021 roku

Tkaniny w modnych kolorach – trendy 2021 roku

Po trudnym roku 2020 nadszedł czas na 2021, który niesie ze sobą mnóstwo optymizmu i nadziei. W związku z tym Instytut Pantone ogłosił najnowsze kolory, które będą królować nie tylko na wybiegach i pokazach mody. Uwidocznione zostaną także we wnętrzach, jako modny dodatek, wyrazisty akcent bądź kolor przewodni. Nie od dziś wiadomo, że kolory w zależności od barwy mogą wywoływać określoną reakcję naszego organizmu - mogą uspokajać, drażnić, pobudzać, dodawać energii lub relaksować. Jakie zatem są kolory Ultimate Grey i Illuminating Yellow i co oznaczają?

Zderzenie samochodów na skrzyżowaniu al. Kompozytorów Polskich i ul. Północnej w Lublinie
galeria

Zderzenie samochodów na skrzyżowaniu al. Kompozytorów Polskich i ul. Północnej w Lublinie

Zderzenie samochodów na skrzyżowaniu al. Kompozytorów Polskich i ul. Północnej w Lublinie.

MKS Perła Lublin gra z KPR Gminy Kobierzyce, czyli mało do zyskania, a wszystko do stracenia

MKS Perła Lublin gra z KPR Gminy Kobierzyce, czyli mało do zyskania, a wszystko do stracenia

To spotkanie może zadecydować o losach srebrnego medalu

Sukienki na lato 2021 - modele, które odmienią Twój styl

Sukienki na lato 2021 - modele, które odmienią Twój styl

W tym sezonie możemy spodziewać się w ofertach butików internetowych wdzięcznych, zwiewnych kreacji, najczęściej o subtelnych, delikatnych motywach. Styl boho nadal jest w modzie! Frędzelki, falbanki i kwiatowe wzory są bez dwóch zdań utrzymującym się trendem. Zastanawiasz się, na jakie sukienki postawić latem 2021, aby prezentować się gustownie i stylowo? Nie martw się, nasze porady trochę Ci podpowiedzą!

Ile może kosztować remont Akademii Zamojskiej? Nawet najtańszy oferent jest droższy

Ile może kosztować remont Akademii Zamojskiej? Nawet najtańszy oferent jest droższy

Ośmiu wykonawców walczy o kontrakt na rewitalizację Akademii Zamojskiej. Wczoraj urzędnicy otworzyli oferty przetargowe. Nawet najtańsza jest o niemal 3 miliony wyższa niż kwota którą zamierzało wydać miasto.

Lato w ogrodzie - harmonogram prac

Lato w ogrodzie - harmonogram prac

Maj i czerwiec to szczególnie ważne miesiące dla ogrodników. To właśnie w tym okresie gwałtownie zmienia się cyrkulacja atmosferyczna, co z kolei powoduje napływ zimnego powietrza polarnego. Według przysłów, w maju są ostatnie dni przymrozków. Oznacza to, że wrażliwe na mróz rośliny doniczkowe powinny być przechowywane jeszcze w pomieszczeniach, aby nie doprowadzić do ich przemarznięcia. Jakie prace ogrodowe powinniśmy wykonać w maju i czerwcu, a by przygotować ogród do lata i sezonu? Podpowiadamy.

Komiksiary - spotkanie z Anną Krztoń
9 maja 2021, 12:00

Komiksiary - spotkanie z Anną Krztoń

Anna Krztoń, autorka komiksu "Weź się w garść" będzie gościem drugiego spotkania z cyklu "Komiksiary" w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe. Spotkanie z autorką odbędzie się 9 maja o godz. 12.

Kwasy humusowe. Czy są ważne dla roślin?

Kwasy humusowe. Czy są ważne dla roślin?

Kwasy humusowe, dwa słowa o których wszyscy mówią, ale czy wszyscy wiedzą co to jest i po co należy je stosować?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!