Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 grudnia 2014 r.
18:30
Edytuj ten wpis

Pobili sympatyków ONR. Sprawa wraca na wokandę

Autor: Zdjęcie autora jsz
2 3 A A

Lubelski sąd wznowił proces dotyczący pobicia uczestników marszu z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. W tej sprawie oskarżonych jest pięć osób. Wszyscy, to młodzi mieszkańcy Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do awantury doszło w ubiegłym roku w pobliżu Ogrodu Saskiego. Zamaskowani napastnicy z okrzykiem "antifa hooligans” rzucili się na mężczyzn wracających z marszu. Według prokuratury, zaatakowali ich używając m.in. nunchaku, scyzoryka i butelki. Oskarżonym grozi do 8 lat więzienia. W środę miał zapaść wyrok, ale sąd wznowił proces. Wszystko przez oskarżonych, którzy nie stawiają się na sali rozpraw.

- Na poprzedniej rozprawie odtworzone zostało nagranie zajścia, ale oskarżeni byli na niej nieobecni - mówi sędzia Anna Folwarczna. - Chociaż wcześniej odmówili odpowiedzi na pytania, to muszą ustosunkować się do materiału dowodowego.

Rozprawę odroczono do 22 stycznia 2015 roku. Jeśli i tym razem oskarżeni nie pojawią się na Sali rozpraw, to zostaną tam doprowadzeni przez policję.

W sprawie odpowiada pięć osób. To 35-letni Krzysztof L., Mikołaj B. - filozof, Łukasz S. - bezrobotny spawacz, Tomasz P. - zaopatrzeniowiec i Miłosz W. - plastyk i student KUL. 1 marca ubiegłego roku bawili się w klubie Tektura. W centrum miasta odbywał się też marsz z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych, organizowany przez Obóz Narodowo Radykalny. Po uroczystościach uczestnicy marszu ruszyli do baru. Do bójki doszło ok. godz. 23 w okolicy Ogrodu Saskiego.
Zdaniem śledczych, oskarżeni zaatakowali sympatyków ONR z pobudek ideologicznych. Krzysztof L. i jego kompani zaprzeczają. Nie przyznali się również do używania niebezpiecznych narzędzi. Krzysztof L. wyjaśniał śledczym, że ochraniacz na zęby i gaz miał dla własnej ochrony. Twierdził, że nikogo nie bił. Podczas kolejnego przesłuchania przyznał, że był "czynnym obserwatorem” i uczestniczył w bójce.

Mikołaj B. wyjaśnił w prokuraturze, że tylko przechodził w pobliżu miejsca bójki. Miał przy sobie nunchaku, żeby "praktykować filozofię zen”. Znaleziony przy nim scyzoryk to pamiątka, kominiarka przydawała się na manifestacjach, a gaz miał chronić go przed dresiarzami. Później mężczyzna wyznał śledczym, że razem z kolegami poszedł w pobliże KUL. Tam czekał na wracających z baru sympatyków ONR. Uczestniczył w bójce, bo członkowie Obozu są "szkodliwi społecznie”. Finalnie Mikołaj B. wycofał się z tych zeznań. Łukasz Sz. przyznał się do udziału w bójce, ale nie z przyczyn ideologicznych.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
"Drukarz" / 18 grudnia 2014 r. o 21:12

...bardzo przepraszam, a gdzie powaga sądu? Praworządność musi być egzekwowana nawet, jeśli kilku idiotów spuści manto bezmózgim faszystom. Jedni i drudzy są siebie warci, co nie znaczy, że mają przyzwolenie do ulicznych burd! Każde odroczenie postepowania sądowego kosztuje nas podatników całkiem sporą sumkę pieniędzy. A uzasadnionym byłoby po prostu posadzić ich do aresztu w oczekiwaniu na sprzyjający termin rozprawy. Święta spędzone daleko od najbliższych także mogłyby wpłynąć resocjalizująco ... nie mówiąc o Sylwestrze!

Avatar
Es Teta / 18 grudnia 2014 r. o 20:12

Ale dno, ale syf - zwolennicy lewizny, polis mrodziarni, lsd-owców, urbachów i WSIarzy... Swoją drogę - dlaczego ten biedny KUL bierze pod swoje skrzydła takie uaino??? Kiedyś polis mród, teraz ten, niby student...? To jest ta POstępowa elyta entelektualna...

Avatar
Olo / 18 grudnia 2014 r. o 19:04

– filozof,  – bezrobotny spawacz, – zaopatrzeniowiec i – plastyk i student KUL, - to są ci młodzi,

wykształceni, z dużych miast walczący dzielnie z "faszystami". No, no ładny elektorat ma PO.

Avatar
"Drukarz" / 18 grudnia 2014 r. o 21:12

...bardzo przepraszam, a gdzie powaga sądu? Praworządność musi być egzekwowana nawet, jeśli kilku idiotów spuści manto bezmózgim faszystom. Jedni i drudzy są siebie warci, co nie znaczy, że mają przyzwolenie do ulicznych burd! Każde odroczenie postepowania sądowego kosztuje nas podatników całkiem sporą sumkę pieniędzy. A uzasadnionym byłoby po prostu posadzić ich do aresztu w oczekiwaniu na sprzyjający termin rozprawy. Święta spędzone daleko od najbliższych także mogłyby wpłynąć resocjalizująco ... nie mówiąc o Sylwestrze!

Avatar
Es Teta / 18 grudnia 2014 r. o 20:12

Ale dno, ale syf - zwolennicy lewizny, polis mrodziarni, lsd-owców, urbachów i WSIarzy... Swoją drogę - dlaczego ten biedny KUL bierze pod swoje skrzydła takie uaino??? Kiedyś polis mród, teraz ten, niby student...? To jest ta POstępowa elyta entelektualna...

Avatar
Olo / 18 grudnia 2014 r. o 19:04

– filozof,  – bezrobotny spawacz, – zaopatrzeniowiec i – plastyk i student KUL, - to są ci młodzi,

wykształceni, z dużych miast walczący dzielnie z "faszystami". No, no ładny elektorat ma PO.

Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Lubelski marszałek traci nerwy. „Ja tego pana nie znam, ja tylko podpisałem”

Marszałek województwa Jarosław Stawiarski (PiS) przyznał, że nie zna szefa amerykańskiej fundacji, która w powiecie kraśnickim obiecuje zainwestować 5 mld zł. – Firmowali to burmistrz i wójt z Kraśnika, a podpisanie listu to wydarzenie symboliczne – przekonuje.

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów [na żywo]

Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów [na żywo]

Motor Lublin w rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi podejmuje u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. Czy lublinianom uda się odrobić 12 punktów straty z pierwszego spotkania i sięgnąć po upragniony tytuł?

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Chełm. Będzie kontrola, bo ktoś może oszukiwać na 1 zł

Urząd Miasta Chełm sprawdzi, czy mieszkańcy nie oszukują, by zaoszczędzić złotówkę miesięcznie. Do końca listopada potrwają kontrole nieruchomości, których właściciele zadeklarowali posiadanie kompostownika i w związku z tym korzystają z częściowego zwolnienia z opłat za wywóz śmieci

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców
zdjęcia
galeria

Złoty orszak na ulicach Lublina. Chcą powiedzieć o bardzo ważnej sprawie dla dzieci i ich rodziców

To dla dobra dzieci – mówią organizatorzy Złotego Września. To duża akcja, której częścią był niedzielny przemarsz przez Lublin.

Andrzej Mathiasz o "Maszynach losu". To nie taki zwykły kryminał z akcją w Lublinie
magazyn

Andrzej Mathiasz o "Maszynach losu". To nie taki zwykły kryminał z akcją w Lublinie

Z Andrzejem Mathiaszem, autorem „Maszyny losu” rozmawiamy o jego najnowszej książce i o tym, czy czuje się pisarzem.

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury
1 października 2022, 11:00

Spektakl i zajęcia dla rodzin w Warsztatach Kultury

1 października w siedzibie Warsztatów Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędą się spotkania z opowieściami i muzyką dla dzieci, rodziców i dziadków. W programie spektakl i warsztaty. Start o godz. 11.

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Stal Kraśnik – POM Iskra Piotrowice 5:0. Koniec kiepskiej passy

Dwie kolejne porażki w lidze, a do tego koniec przygody z Pucharem Polski. Stal Kraśnik po świetnym początku sezonu wyraźnie złapała zadyszkę. Po 45 minutach meczu z POM Iskrą Piotrowice nic nie zapowiadało przełamania. Po przerwie drużyna Daniela Szewca spisała się jednak zdecydowanie lepiej i ostatecznie wygrała… 5:0.

Orlęta Łuków – Świdniczanka 0:7. Goście ciągle na fali

Orlęta Łuków – Świdniczanka 0:7. Goście ciągle na fali

To już nie dołek, a wielki dół. Orlęta Łuków drugi raz z rzędu przegrały 0:7. Tym razem ze Świdniczanką. W sumie drużyna Macieja Sygi doznała czwartej kolejnej porażki. Co innego rywale. „Świdnia” po siedmiu kolejkach nadal ma koncie komplet punktów, a na dodatek nie straciła jeszcze gola. Obecnie może się pochwalić bilansem bramkowym 24-0.

Lublin. Dobre wieści dla stadionu Sygnału

Lublin. Dobre wieści dla stadionu Sygnału

Urząd Miasta wybrał firmę, która na życzenie mieszkańców powiększy oraz odnowi budynek obsługujący stadion Sygnału przy ul. Zemborzyckiej.

Złota Setka 2021. Nad polskim handlem zawisły czarne chmury
Złota Setka

Złota Setka 2021. Nad polskim handlem zawisły czarne chmury

Rozmowa z Tomaszem Starzykiem, specjalistą do spraw public relations w firmie Dun & Bradstreet

Ropa z Rosji już nie popłynie. Czy damy bez niej radę?

Ropa z Rosji już nie popłynie. Czy damy bez niej radę?

Na początku grudnia, zgodnie z szóstym pakietem unijnych sankcji, zacznie obowiązywać embargo na rosyjską ropę, co oznacza, że przestanie ona płynąć do państw UE drogą morską. W ocenie prezesa POPiHN Leszka Wiwały Polska jest na to dobrze przygotowana. – Ropy będziemy mieli pod dostatkiem. Tym, co jest najtrudniejsze, to nie skąd sprowadzać ropę, ale jak to zrobić, ponieważ pula tankowców jest dość ograniczona, a konkurencja duża – zauważa ekspert.

Zwykle ludzie walczą o drogi. Tym razem mieszkańcy takiej drogi nie chcą

Zwykle ludzie walczą o drogi. Tym razem mieszkańcy takiej drogi nie chcą

Część mieszkańców Starej Wsi koło Końskowoli domaga się usunięcia polnej drogi, która przecina ich działki, utrudniając ich zagospodarowanie. Do petycji, jaką służyli, ze zrozumieniem podchodzą lokalne władze, które zamierzają pomóc obywatelom.

Spotkanie autorskie z Aleksandrem Lewtakiem w Puławach
27 września 2022, 17:00

Spotkanie autorskie z Aleksandrem Lewtakiem w Puławach

We wtorek, 27 września o godz. 17 w Starostwie Powiatowym w Puławach odbędzie się spotkanie autorskie z Aleksandrem Lewtakiem.

Nauka wcale nie musi być nudna. Piknik, nie tylko dla dzieci w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Nauka wcale nie musi być nudna. Piknik, nie tylko dla dzieci w Zamościu [zdjęcia]

Z jednym robotem można porozmawiać, z drugim pograć w piłkę, ale możliwości zabawy i nauki jednocześnie jest dzisiaj w Zamościu znacznie więcej. I co ciekawe, dorośli korzystają z tej okazji równie chętnie jak dzieci.

Koncert "Pieśni Kresów Naszych"
30 września 2022, 19:00

Koncert "Pieśni Kresów Naszych"

Dom Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprasza na koncert piosenek autorskich Jana Kondraka i Adama Szabata "Pieśni Kresów Naszych". Wydarzenie odbędzie się 30 września o godz. 19.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!