Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 listopada 2015 r.
14:39

Pobrali się po 50 latach znajomości. Mówią, że taka miłość się nie zdarza

0 11 A A

Elizabeth Bennet, Scarlett O’Hara, Pretty Woman i Kopciuszek - która z nas nie marzy o miłości jak z romansu. Coś, co wydaje się być możliwe tylko na kartach książek lub na kinowym ekranie, dzieje się tuż obok nas. A najpiękniej jest wtedy, gdy uczucie dopada po pół wieku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Stanisława i Aleksander nazywany przez swoją wybrankę „Mieciem” poznali się ponad 50 lat temu. Ona miała 20 lat. On był nieco starszy.

- Mieszkaliśmy w pobliżu i chodziliśmy razem na tańce. Dziś powiedzielibyśmy, że na dyskoteki albo na clubbing - śmieje się Stanisława. - A wtedy mówiło się po prostu: „na tańce”.

Dużo nas łączyło

Młodzi od razu przypadli sobie do gustu. Pasowali do siebie zarówno na parkiecie, jak i poza nim. Bliscy mówili, że szykują się już nawet do ślubu.

- Ale nasze drogi rozeszły się. Kontakt się rozluźnił. W zasadzie to nie wiemy dlaczego. Nigdy się nie pokłóciliśmy. Przez jakiś czas dzwoniliśmy do siebie z pracy, ale z czasem coraz rzadziej - przyznaje z zakłopotaniem Aleksander.

Kiedy wracają dziś pamięcią do tamtych czasów przychodzi im jednak do głowy tylko to, że tak widać musiało być. To, że są sobie przeznaczeni było chyba jednak zapisane, gdzieś tam na górze. Zanim do tego doszło, każde założyło jednak swoją rodzinę. Przez te wszystkie lata ich losy przeplatały się, bo Aleksander stanął przed ołtarzem z kuzynką Stanisławy.

- Proszę spojrzeć, jaka to piękna kobieta była - Stanisława pokazuje przepiękne ogromne zdjęcie w starym stylu. - Jej i moja babcia były rodzonymi siostrami. Dlatego ja bawiłam się na weselu Aleksandra, a on na moim. Nawet w tym samym roku braliśmy ślub. Dużo nas łączyło.

Czekała na mnie

Potem spotykali się na ślubach i pogrzebach aż ich drogi całkiem się rozeszły. Oboje mieli wspaniałe życie, którego nie zamieniliby na żadne inne. Stanisława doczekała się dwojga dzieci - syna i córki, czworga wnuków i dwójki prawnuków. Aleksander ma czterech dorosłych już synów, ośmiu wnuków i prawnuczkę.

- Mój mąż umarł 20 lat temu - opowiada kobieta.

- Od tego czasu byłam sama.

- Czekała na mnie - śmieje się Aleksander.

- Nigdy nie myślałam o drugim małżeństwie - przekomarza się kobieta.

Miłość od drugiego wejrzenia

Ich drogi zeszły się ponownie dopiero na początku tego roku.

Spotkali się na organizowanej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zabawie dla seniorów. To była miłość od drugiego (bo pierwsze było przecież pół wieku temu) wejrzenia i chęć jak najdłuższego spędzania ze sobą czasu.

Na zabawy na KUL chodzili w soboty, a do „Lotosu” w niedziele. Do weekendów doszły potem zwykłe codzienne spotkania i wielogodzinne rozmowy. Chęć trzymania się za rękę i przytulenia się do siebie.A potem znów tańce i zabawa.

- Moja żona zmarła dwa i pół roku temu. Od tego czasu prowadziłem własne gospodarstwo. Moi synowie często mówili mi, żebym sobie kogoś znalazł. Trochę to było mówione tak śmiechem-żartem, ale chyba mi to wszystko wykrakali - śmieje się mężczyzna.

To był walczyk

To, że łączy ich ogromna miłość od dawna było jasne dla wszystkich, którzy na nich patrzyli. Na jednej z potańcówek, gdy szykowali się już do wyjścia orkiestra nie pozwoliła im opuścić parkietu.

- Powiedzieli przez mikrofon, że teraz grają wyłącznie dla nas - wspomina Stanisława.

- To był walczyk - dodaje Aleksander.

- Co było robić. Zdjęłam kurtkę, którą miałam już na sobie i ruszyliśmy w tany. Bardzo się wtedy wzruszyłam, bo w pewnej chwili zorientowałem się, że na parkiecie jesteśmy sami. Nikt inny nie tańczył. Stali wokół nas i klaskali.

Miłość widzieli wszyscy, prócz rodzin zakochanej pary. Stanisława mieszkała wtedy z córką. Gdy szykowała się na spotkanie z wybrankiem mówiła, że idzie „do miasta”. Pierwszych kilka razy kłamstewko przeszło, ale potem zaczęły się pytania.

- Nic nie mówiłam - przyznaje Stanisława. - Bałam się, że ludzie zaczną się z nas śmiać, że tacy starzy, a jeszcze im się amorów zachciewa.

Dyspensa na zapowiedzi

Pierwsza dowiedziała się siostra Stanisławy i to ona „pędziła do ślubu”. Mówiła, że Aleksander to dobry chłop i nie ma się czego bać. Mijały jednak kolejne miesiące i świętowane „miesięcznice” miłości, a zakochani o ślubie na poważnie nie myśleli.

Wreszcie mężczyzna powiedział, że nie chce już sam mieszkać, bo za mocno tęskni. Ale jak to tak bez ślubu? Do parafialnego kościoła panny młodej zakradli się po cichu, tak by nikt ich nie zobaczył.

- Bałam się, że ludzie będą się śmiali i dlatego poprosiłam księdza, żeby nie czytał zapowiedzi. Dostaliśmy na nie dyspensę - opowiada panna młoda. - Ślub odbył się dziesięć dni od naszych odwiedzin w kościele. Wybraliśmy czwartek. Godzinę 16. Tak, żeby nikogo nie było w kościele. Zależało nam też, żeby było bez mszy. Szybko, bo po godzinie 17 ludzie schodzą się już na różaniec.

Miało być też bez rodziny. Tylko oni i świadkowie.

Nie do końca to się udało, bo bliscy w ostatniej dosłownie chwili zorientowali się, co się szykuje. Było więc nerwowe poszukiwanie bukietu, błyskawiczne kupowanie prezentów i szykowanie kreacji. A po ślubie malutkie spotkanie na ciastku.

- Nie chcieliśmy ślubu ani wesela ale tak wyszło, że jednak je mieliśmy - wspominają oboje.

Aleksander coś planuje

- Myślicie o podróży poślubnej? - pytam.

- Tak, ale jeszcze nie teraz. Na razie czekamy na wszystkie dokumenty. A potem gdzieś pewnie pojedziemy. Aleksander coś planuje, ale jest bardzo tajemniczy.

- Bo to ma być niespodzianka - cierpliwie tłumaczy małżonek.

A jakie są plany na przyszłość? Powoli powiedzieć znajomym, tak żeby nie przeżyli szoku, że wzięli ślub. A potem, żyć dalej.

- Żeby było tak jak do tej pory, to będzie wspaniale. Nie kłóciliśmy się ani razu. I żeby zdrowie było - przyznają jednocześnie. – I żeby było jeszcze wiele, wiele, wiele wspólnych potańcówek.

- Czy to taka sama miłość, jak wtedy, gdy mieliście po 20 lat? - pytam.

- Jeszcze lepsza - zapewnia Aleksander.

- Bo nie liczy się to co w metryce, tylko to, jak się człowiek czuje - podkreśla Stanisława. - My w środku jesteśmy młodzi. Tacy sami jak wtedy.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 16:57
0
Cudnie.gratuluje i życzę mnóstwo szczęścia.
Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 14:11
0
Zazdrosc nie ma granic .... , Wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia i dużo łask Bożych :).
Avatar
Jan / 8 listopada 2015 o 13:02
0

To tylko małżeństwo dwojga starszych już ludzi owiane słowami o uczuciu od 50 lat.

Po prostu długo się znali lecz to nie to samo ,słowami można wiele dopisać.

Avatar
AMOR / 8 listopada 2015 o 08:28
0

Ale kurde Wam szkoda,że bywają szcześliwi ludzie nie związani z pisem.Zyczcie im długich lat życia tak jak ja.

Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 07:48
0

brać faceta na stare lata tylko po to aby mu gotować i prać, o nie, chyba, ze to ja byłabym tą księżną a on gotował, prał, sprzątał to tak

Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 21:30
0

A co powiedzie o takim przypadku, bo mnie to strasznie nurtuje. Napisze w kilku zdaniach. Było małżeństwo, doczekali się dwóch synów. Po jakimś czasie rozwód. On założył drugą rodzinę. Ślub, dwójka dzieci. Dzieci z obydwóch jego małżeństw są rodzeństwem. Po kilku latach on umiera, a jego druga żona układa sobie życie z jego synem z pierwszego małżeństwa.Czyli żyje z przyrodnim bratem swoich dzieci. Odpowiedzcie mi proszę czy waszym zdaniem to NORMALNE?

Według mnie normalnością trudno to nazwać,albowiem są to sporadyczne przypadki.Sytuacja niezręczna ze względu na pokrewieństwo dzieci,ale jest to związek dwojga dojrzałych ludzi-myślę,że kobieta jest starsza od mężczyzny.Kolejny dowód na to,że serce nie sługa,a miłość czasami ślepa jest.
Według mnie normalnością trudno to nazwać,albowiem są to sporadyczne przypadki.Sytuacja niezręczna ze względu na pokrewieństwo dzieci,ale jest to związek dwojga dojrzałych ludzi-myślę,że kobieta jest starsza od mężczyzny.Kolejny dowód na to,że serce nie sługa,a miłość czasami ślepa jest. rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 21:14
0
A co powiedzie o takim przypadku, bo mnie to strasznie nurtuje. Napisze w kilku zdaniach. Było małżeństwo, doczekali się dwóch synów. Po jakimś czasie rozwód. On założył drugą rodzinę. Ślub, dwójka dzieci. Dzieci z obydwóch jego małżeństw są rodzeństwem. Po kilku latach on umiera, a jego druga żona układa sobie życie z jego synem z pierwszego małżeństwa.Czyli żyje z przyrodnim bratem swoich dzieci. Odpowiedzcie mi proszę czy waszym zdaniem to NORMALNE?
Avatar
miłość cierpliwa jest... / 7 listopada 2015 o 20:29
0

To piękne,że uczucie przetrwało mimo upływu czasu.Myślę,że z nami też tak będzie. ;)

Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 20:09
0
Takich ludzi jest więcej... Serce nie sługa, nie wie, co to pan... - pamiętasz ???
Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 20:09
0
Skoro ich mamy były siostrami to znaczy że to kuzynostwo!
Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 16:57
0
Cudnie.gratuluje i życzę mnóstwo szczęścia.
Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 14:11
0
Zazdrosc nie ma granic .... , Wszystkiego najlepszego na nowej drodze zycia i dużo łask Bożych :).
Avatar
Jan / 8 listopada 2015 o 13:02
0

To tylko małżeństwo dwojga starszych już ludzi owiane słowami o uczuciu od 50 lat.

Po prostu długo się znali lecz to nie to samo ,słowami można wiele dopisać.

Avatar
AMOR / 8 listopada 2015 o 08:28
0

Ale kurde Wam szkoda,że bywają szcześliwi ludzie nie związani z pisem.Zyczcie im długich lat życia tak jak ja.

Avatar
Gość / 8 listopada 2015 o 07:48
0

brać faceta na stare lata tylko po to aby mu gotować i prać, o nie, chyba, ze to ja byłabym tą księżną a on gotował, prał, sprzątał to tak

Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 21:30
0

A co powiedzie o takim przypadku, bo mnie to strasznie nurtuje. Napisze w kilku zdaniach. Było małżeństwo, doczekali się dwóch synów. Po jakimś czasie rozwód. On założył drugą rodzinę. Ślub, dwójka dzieci. Dzieci z obydwóch jego małżeństw są rodzeństwem. Po kilku latach on umiera, a jego druga żona układa sobie życie z jego synem z pierwszego małżeństwa.Czyli żyje z przyrodnim bratem swoich dzieci. Odpowiedzcie mi proszę czy waszym zdaniem to NORMALNE?

Według mnie normalnością trudno to nazwać,albowiem są to sporadyczne przypadki.Sytuacja niezręczna ze względu na pokrewieństwo dzieci,ale jest to związek dwojga dojrzałych ludzi-myślę,że kobieta jest starsza od mężczyzny.Kolejny dowód na to,że serce nie sługa,a miłość czasami ślepa jest.
Według mnie normalnością trudno to nazwać,albowiem są to sporadyczne przypadki.Sytuacja niezręczna ze względu na pokrewieństwo dzieci,ale jest to związek dwojga dojrzałych ludzi-myślę,że kobieta jest starsza od mężczyzny.Kolejny dowód na to,że serce nie sługa,a miłość czasami ślepa jest. rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 21:14
0
A co powiedzie o takim przypadku, bo mnie to strasznie nurtuje. Napisze w kilku zdaniach. Było małżeństwo, doczekali się dwóch synów. Po jakimś czasie rozwód. On założył drugą rodzinę. Ślub, dwójka dzieci. Dzieci z obydwóch jego małżeństw są rodzeństwem. Po kilku latach on umiera, a jego druga żona układa sobie życie z jego synem z pierwszego małżeństwa.Czyli żyje z przyrodnim bratem swoich dzieci. Odpowiedzcie mi proszę czy waszym zdaniem to NORMALNE?
Avatar
miłość cierpliwa jest... / 7 listopada 2015 o 20:29
0

To piękne,że uczucie przetrwało mimo upływu czasu.Myślę,że z nami też tak będzie. ;)

Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 20:09
0
Takich ludzi jest więcej... Serce nie sługa, nie wie, co to pan... - pamiętasz ???
Avatar
Gość / 7 listopada 2015 o 20:09
0
Skoro ich mamy były siostrami to znaczy że to kuzynostwo!
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 1 1

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 8 6

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 13 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 11

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 42 40

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 18 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 154 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 9 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!