Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2009 r.
10:35
Edytuj ten wpis

Policja zatrzymała lekarza z pijanej załogi karetki

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 14 A A

Ukrywający się od piątku lekarz z Kolumny Transportu Sanitarnego "Triomed" wpadł w ręce policji. Funkcjonariusze zatrzymali go w jego własnym domu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Boże Narodzenie 39-letni Sławomir D. pracował jako lekarz w karetce transportowej, której zadaniem było przewożenie chorych z domu do placówek medycznych a także pomiędzy placówkami medycznymi. Pacjent, który był pod jego opieką zmarł później w szpitalu.

Ze szpitala MSWiA z którego załoga karetki zabrała pacjenta, by zawieźć go do szpitala PSK4 policja dostała informację, że pracownicy Triomedu mogą być nietrzeźwi. Mundurowi pojechali do bazy firmy, tam zastali tylko ratownika medycznego, który w organizmie miał 0,8 promila alkoholu i przyznał, że w czasie pracy pił razem z lekarzem, z którym jeździł karetką. Lekarza nie udało się przebadać, bo uciekł, policjanci nie zastali go także w domu.

Dopiero wczoraj wieczorem Sławomir D. wpadł w ręce funkcjonariuszy. - Zatrzymaliśmy go w domu - informuje Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskich policji. - Przewieźliśmy go na komendę, a po przesłuchaniu lekarz został zwolniony do domu.

Dziś odbyć ma się sekcja zwłok zmarłego pacjenta zarządzona przez prokuraturę. Śledczy chcą ustalić, czy postępowanie załogi ambulansu mogło przyczynić się do zgonu mężczyzny.

Tak lekarz, jak i ratownik medyczny stracili już pracę.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ratownik11 / 9 listopada 2010 o 18:47
0
Nie powinno być tej firmy! To nie jest ich pierwszy i pewnie nie jest to ostatni taki wyczyń z piciem. Co oni wiedzą o prawdziwym pogotowiu ratunkowym, o wypadkach, o tragediach ludzkich, to banda popaprańców, w dodatku jak widać za nic mają cudze życie, jeśli wyjeżdżają do zdarzenia pod wpływem alkoholu. Czytałem wiele na ich temat, niestety, nie wyczytałem nic dobrego. Psują opinię Państwowemu pogotowiu, bo zwykły przechodzień nie odróżnia, kiedy jedzie "Triomed", a kiedy Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe. To przykre, że psują Nam opinie, lecz niestety-prawdziwe...Myślę, że ktoś z wyższego szczebla powinien zająć się tym problemem. Wybory za pasem!!!
Nie powinno być tej firmy! To nie jest ich pierwszy i pewnie nie jest to ostatni taki wyczyń z piciem. Co oni wiedzą o prawdziwym pogotowiu ratunkowym, o wypadkach, o tragediach ludzkich, to banda popaprańców, w dodatku jak widać za nic mają cudze życie, jeśli wyjeżdżają do zdarzenia pod wpływem alkoholu. Czytałem wiele na ich temat, niestety, nie wyczytałem nic dobrego. Psują opinię Państwowemu pogotowiu, bo zwykły przechodzień nie odróżnia, kiedy jedzie "Triomed", a kiedy Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe. To przykre, że psują ... rozwiń
Avatar
~anonim~ / 30 grudnia 2009 o 21:57
0
[quote name='tynkarz' date='29.12.2009, 21:54:15' post='211596']
no jak sie jezdzi po kosztach lub wychodzac na zero to wiadomo ze nie ma na elewacje budynku i wyglada jak melina....ale to jest gorzelnia...robia TAM WODKE I WINO...a potem pija w swieta



na grzyba tylko odgrzybianie
Avatar
lol / 29 grudnia 2009 o 21:56
0
teraz jak jedzie karetka Triomedu po miescie to ludzie palcami pokazuja jak by prezydent jechal.....
Avatar
tynkarz / 29 grudnia 2009 o 21:54
0
no jak sie jezdzi po kosztach lub wychodzac na zero to wiadomo ze nie ma na elewacje budynku i wyglada jak melina....ale to jest gorzelnia...robia TAM WODKE I WINO...a potem pija w swieta
Avatar
dora / 29 grudnia 2009 o 17:12
0
dobre ja mam dwóletnia córke która dzieki kierowcyi sanitariuszowiz krasnika teraz zyje bo pani prof. rzarnowska traktowała mnie jak psa tylko tym dwu ludziom zawdzieczam zycie mojej martyne saniteriuszowi mirkowi kowalskieu z zakrzowka i kierowcy karetki imienoie zapomniałam ale oni mnie znaja dzieki stokrotne dorota z wypozyczalni quadów w zakrz ówku
Avatar
gula / 29 grudnia 2009 o 17:04
0
A TO MOCZYMORDY!!!
Avatar
tutejszy / 29 grudnia 2009 o 17:01
0
Lekarz, ratownik,kierowca.Niezły TRIOmed
Avatar
nonim / 29 grudnia 2009 o 16:25
0
salo(no)wa napisał:
Policja popełniła ogromny błąd,albo współdziałała z pijanym konowałem-wypuszczając go do domu przed otrzymaniem wyników sekcji zwłok.KOnował tak namiesza,że okaże się,że to zawinił nieboszczyk.

Przecież oni mają układy w prokuraturze i na 100% pójdzie to na umorzenie.
Avatar
~anonim~ / 29 grudnia 2009 o 16:20
0
A czy Triomed ma podpisane umowy z tymi szpitalami na transport ? Jeśli tak to należy je szybko rozwiązać i wlepić im katy umowne , a na końcu podać do sądu i wyciągnąć odszkodowanie za narażenie podopiecznych tych szpitali. Zostało tu również zszargane dobre imię tak szacownych lubelskich klinik.
Do usług pozostaje wielu renomowanych prawników nie tylko lubelskich, kochających nasz system opieki zdrowotnej!
O czym powinna także pomyśleć przede wszystkim rodzina zmarłego.
Avatar
bart / 29 grudnia 2009 o 15:48
0
W TVP Info podano, że ten lekarz pracował tam na umowę zlecenie, więc to zwolnienie z pracy i tak mu pewnie zwisa kalafiorem. Poza tym twierdzi, że opuścił miejsce pracy, bo nagle dostał niestrawności żołądka, więc i tak nikt mu nie udowodni niczego.
Avatar
Ratownik11 / 9 listopada 2010 o 18:47
0
Nie powinno być tej firmy! To nie jest ich pierwszy i pewnie nie jest to ostatni taki wyczyń z piciem. Co oni wiedzą o prawdziwym pogotowiu ratunkowym, o wypadkach, o tragediach ludzkich, to banda popaprańców, w dodatku jak widać za nic mają cudze życie, jeśli wyjeżdżają do zdarzenia pod wpływem alkoholu. Czytałem wiele na ich temat, niestety, nie wyczytałem nic dobrego. Psują opinię Państwowemu pogotowiu, bo zwykły przechodzień nie odróżnia, kiedy jedzie "Triomed", a kiedy Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe. To przykre, że psują Nam opinie, lecz niestety-prawdziwe...Myślę, że ktoś z wyższego szczebla powinien zająć się tym problemem. Wybory za pasem!!!
Nie powinno być tej firmy! To nie jest ich pierwszy i pewnie nie jest to ostatni taki wyczyń z piciem. Co oni wiedzą o prawdziwym pogotowiu ratunkowym, o wypadkach, o tragediach ludzkich, to banda popaprańców, w dodatku jak widać za nic mają cudze życie, jeśli wyjeżdżają do zdarzenia pod wpływem alkoholu. Czytałem wiele na ich temat, niestety, nie wyczytałem nic dobrego. Psują opinię Państwowemu pogotowiu, bo zwykły przechodzień nie odróżnia, kiedy jedzie "Triomed", a kiedy Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe. To przykre, że psują ... rozwiń
Avatar
~anonim~ / 30 grudnia 2009 o 21:57
0
[quote name='tynkarz' date='29.12.2009, 21:54:15' post='211596']
no jak sie jezdzi po kosztach lub wychodzac na zero to wiadomo ze nie ma na elewacje budynku i wyglada jak melina....ale to jest gorzelnia...robia TAM WODKE I WINO...a potem pija w swieta



na grzyba tylko odgrzybianie
Avatar
lol / 29 grudnia 2009 o 21:56
0
teraz jak jedzie karetka Triomedu po miescie to ludzie palcami pokazuja jak by prezydent jechal.....
Avatar
tynkarz / 29 grudnia 2009 o 21:54
0
no jak sie jezdzi po kosztach lub wychodzac na zero to wiadomo ze nie ma na elewacje budynku i wyglada jak melina....ale to jest gorzelnia...robia TAM WODKE I WINO...a potem pija w swieta
Avatar
dora / 29 grudnia 2009 o 17:12
0
dobre ja mam dwóletnia córke która dzieki kierowcyi sanitariuszowiz krasnika teraz zyje bo pani prof. rzarnowska traktowała mnie jak psa tylko tym dwu ludziom zawdzieczam zycie mojej martyne saniteriuszowi mirkowi kowalskieu z zakrzowka i kierowcy karetki imienoie zapomniałam ale oni mnie znaja dzieki stokrotne dorota z wypozyczalni quadów w zakrz ówku
Avatar
gula / 29 grudnia 2009 o 17:04
0
A TO MOCZYMORDY!!!
Avatar
tutejszy / 29 grudnia 2009 o 17:01
0
Lekarz, ratownik,kierowca.Niezły TRIOmed
Avatar
nonim / 29 grudnia 2009 o 16:25
0
salo(no)wa napisał:
Policja popełniła ogromny błąd,albo współdziałała z pijanym konowałem-wypuszczając go do domu przed otrzymaniem wyników sekcji zwłok.KOnował tak namiesza,że okaże się,że to zawinił nieboszczyk.

Przecież oni mają układy w prokuraturze i na 100% pójdzie to na umorzenie.
Avatar
~anonim~ / 29 grudnia 2009 o 16:20
0
A czy Triomed ma podpisane umowy z tymi szpitalami na transport ? Jeśli tak to należy je szybko rozwiązać i wlepić im katy umowne , a na końcu podać do sądu i wyciągnąć odszkodowanie za narażenie podopiecznych tych szpitali. Zostało tu również zszargane dobre imię tak szacownych lubelskich klinik.
Do usług pozostaje wielu renomowanych prawników nie tylko lubelskich, kochających nasz system opieki zdrowotnej!
O czym powinna także pomyśleć przede wszystkim rodzina zmarłego.
Avatar
bart / 29 grudnia 2009 o 15:48
0
W TVP Info podano, że ten lekarz pracował tam na umowę zlecenie, więc to zwolnienie z pracy i tak mu pewnie zwisa kalafiorem. Poza tym twierdzi, że opuścił miejsce pracy, bo nagle dostał niestrawności żołądka, więc i tak nikt mu nie udowodni niczego.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Komitet wyborczy skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach

Komitet wyborczy skarży się na TVP Lublin. Wytyka nieobecność na konferencjach 0 0

Dlaczego nas nie pokazujecie – pytają Telewizję Polską działacze komitetu Krzysztofa Żuka i składają oficjalną skargę do TVP.

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów

Kajakiem po Chodelce. Trasa spływu ma być bardziej atrakcyjna dla turystów 0 0

Chodelka będzie bardziej dostępna dla kajakarzy. 17-kilometrowa trasa spływu pobiegnie przez Opole Lubelskie, Karczmiska i Wilków.

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin
27 września 2018, 18:00

Wieczne Czytanie: Józef Łobodowski w DDK Węglin 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 września o godz. 18 w Muzeum Józefa Czechowicza (ul. Złota 3) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu DDK Węglin Wieczne Czytanie, które będzie poświęcone twórczości Józefa Łobodowskiego.

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami

Pomysł na biznes w Lublinie. Otworzył pierwszy w mieście automat z kebabami 121 5

Rozmowa z Pawłem Zasadą, właścicielem Kebab Box, pierwszego automatu na kebaby.

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air

Były obawy o kolejne połączenie lotnicze z Lublina. Ważna deklaracja Wizz Air 37 2

Loty linii Wizz Air do Londynu Luton pozostaną siatce połączeń Portu Lotniczego Lublin w przyszłorocznym sezonie letnim. Przewoźnik potwierdza natomiast, że do rozkładów nie wrócą zawieszane z końcem października rejsy do Sztokholmu i Kijowa.

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina

Z opóźnieniem, ale są. Nowe trolejbusy wyjeżdżają na ulice Lublina 8 11

Na ulice Lublina wyjeżdżają dziś nowe, przegubowe trolejbusy marki Ursus. Są klimatyzowane, wyposażone w biletomaty, a dzięki akumulatorom mogą kursować tam, gdzie nie ma nad jezdnią sieci zasilającej. Miasto kupiło w sumie 15 takich pojazdów za ponad 34 mln zł

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [21-23.09]
21 września 2018, 10:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [21-23.09] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Na ekrany lubelskich kin wkracza polski film kostiumowy Kamerdyner. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Miasto pozwało radną. Urząd domaga się przeprosin

Miasto pozwało radną. Urząd domaga się przeprosin 4 2

Władze Białej Podlaskiej pozwały radną niezależną Alicję Łagowską. Sprawa o ochronę dóbr osobistych toczy się przed Sądem Okręgowym w Lublinie.

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście
galeria

Lubelskie: W przychodni zadrwili z RODO. Terminator, Jogi, Batman i inni na liście 209 11

Jogi, Batman, Szogun, Izaura, Masa, Skrzat – to tylko niektóre z zabawnych pseudonimów, jakie mieli otrzymać pacjenci przychodni w miejscowości Wohyń koło Radzynia, w województwie lubelskim. Chodzi o zachowanie anonimowości w związku z RODO (czyli nowego prawa o danych osobowych, które obowiązuje od 25 maja).

Motor gra z Sokołem Sieniawa bez nowego trenera. Rehabilitacja za Hutnika?

Motor gra z Sokołem Sieniawa bez nowego trenera. Rehabilitacja za Hutnika? 4 4

Piłkarze i kibice Motoru chcą, jak najszybciej zapomnieć o tym, co stało się w Krakowie. Ma w tym pomóc sobotni występ żółto-biało-niebieskich. Lublinianie zmierzą się na Arenie z Sokołem Sieniawa (godz. 18). Wszystko wskazuje na to, że na ławce trenerskiej „awaryjnie” zasiądzie Robert Chmura

Wypadek na al. Solidarności. Kierowca wjechał na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Solidarności. Kierowca wjechał na czerwonym świetle? 10 6

Jedna osoba została ranna w wypadku na al. Solidarności w Lublinie.

Armia ukraińska przejęła dowództwo nad brygadą wielonarodową. Uroczystości na pl. Litewskim
galeria

Armia ukraińska przejęła dowództwo nad brygadą wielonarodową. Uroczystości na pl. Litewskim 0 10

Na placu Litewskim w Lublinie odbyły się w piątek dwie ceremonie wojskowe Wielonarodowej Brygady. Dowództwo nad brygadą przejęła armia ukraińska, zaś Batalion Dowodzenia otrzymał sztandar.

The World Biggest Eye Contact Experiment także w Lublinie
22 września 2018, 15:00

The World Biggest Eye Contact Experiment także w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny na całym świecie przeprowadzona zostanie wyjątkowa akcja, podczas której ludzie zatrzymają się, aby popatrzeć sobie w oczy. Ponownie The World Biggest Eye Contact Experiment zorganizowany zostanie także w Lublinie - 22 września w Tarasach Zamkowych.

W Polsce na tę chorobę cierpią tylko dwie osoby. Pomóżmy Michalinie w walce z "zarazą"

W Polsce na tę chorobę cierpią tylko dwie osoby. Pomóżmy Michalinie w walce z "zarazą" 12 5

Rodzina Lubańskich z Białej Podlaskiej zbiera pieniądze na zdiagnozowanie córki Michaliny. Potrzeba 15 tys. zł. na badania genetyczne.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!