Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 czerwca 2017 r.
12:08

Policjanci uszkodzili fontannę na placu Litewskim. "Zbieg okoliczności"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 85 A A

Policyjny radiowóz uszkodził jedną z siedmiu fontann wbudowanych w nawierzchnię promenady wzdłuż przebudowanego pl. Litewskiego. – To był zbieg okoliczności – tłumaczy komenda.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Radiowóz lubelskiej policji uszkodził fontannę linearną na wysokości kościoła kapucynów. Mowa o wodotrysku, którego dysze wbudowane są w kamienne płyty chodnika, dzięki czemu woda tryska wprost z nawierzchni.

– Około godziny 3.45 policjanci podejmowali interwencję na pl. Litewskim, gdzie leżała młoda kobieta, a wokół niej stała grupa ludzi. Na miejsce wezwana została karetka, lekarze stwierdzili, że stan kobiety wynika z jej upojenia i nie trzeba umieszczać jej w szpitalu. Obok był chłopak, który powiedział, że zajmie się kobietą, policjanci spisali jego dane – relacjonuje Renata Laszczka-Rusek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

– Rzeczywiście, podczas tej interwencji doszło do zniszczenia przez radiowóz kilkunastu płyt chodnikowych, nie było to działanie umyślne, był to zbieg okoliczności – podkreśla Laszczka-Rusek. – Od razu przeprowadzone zostały oględziny, została sporządzona dokumentacja fotograficzna, teraz czekamy na zawiadomienie ze strony Urzędu Miasta.

Komentarze 85

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 19:17
+1
Nigdzie na świecie tego typu fontanny nie utrzymają ciężaru samochodu. To mie fuszerka, ale głupota policjantów.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 13:06
+1
Przecież tam jest zakaz ruchu pojazdów samochodowych i nie tylko. Czyżby policji nie obowiązywało prawo i przepisy ruchu drogowego. Te akurat łamią nagminnie. Widać to codziennie. ......
Avatar
Gość / 18 czerwca 2017 o 09:19
0
Jaka władza taka policja.
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 14:45
0
Jakby zwykły człowiek uszkodził to by go paralizatorem potraktowali i kazali placic
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 12:57
0
niech mendownia teraz płaci z własnych kieszeni
Avatar
Gość / 16 czerwca 2017 o 23:42
0
wina leży po obu stronach: miasta (władz, wykonawcy) oraz policji. był kiedyś taki przypadek na pomorzu że policyjny radiowóz uszkodził krawężnik albo schodek. normalną rzeczą jest że chodniku nie projektuje i nie buduje się do wytrzymywania ruchu drogowego, ale normalne jest też używanie chodnika przez np. straż pożarną, pogotowie czy własnie policję. obecność płyt które nie mają pod sobą wypełnienia jest dość nietypowa - trzeba przyznać że bardzo rzadko się je spotyka - właśnie fontanny albo czasami na kolei (linki do zwrotnic). wystarczyłoby postawić jakikolwiek pachołek np. takie z łańcuchami jak na skrzyżowaniu okopowej i narutowicza, i już żadna straż czy coś nie wjechało by w to. poza tym po co komu w lublinie fontanna w chodniku? Żeby ładnie wyglądała? Żeby robić pokazy świetlne? nie ma z tego żadnego realnego zysku społecznego ani ekonomicznego. Żeby to zobaczyć to trzeba i tak przyjechać do lublina, więc nowych turystów to raczej nie przyciągnie. przedsiębiorców i inwestorów interesują rzeczy bardziej codzienne jak np. komunikacja, więc inwestorzy też nie przyjadą. przeciętny mieszkaniec lublina na placu litewskim bywa raz na pół roku, więc też dla niego nie będzie miał znaczenia jego wygląd i gadżety. takie rozwiązania są raczej stosowane jako wyraz bogactwa i przepychu np. zamek krzyżtopór - super ładny, elegancki, symbolika sratatata - szwedzi zdobyli go z palcem w ***. każdy może przyznać że polska na razie nie ma dużo bogactwa - cały czas na nie pracujemy, wciąż jesteśmy daleko za zachodem, a dług publiczny jest ogromny. wiele ciekawszym rozwiązaniem byłoby np. ustawienie zwykłych płyt chodnikowych i danie wolnej ręki lubelskim środowiskom artystycznym - one istnieją i mają się w miarę dobrze. rysunek na chodniku z pewnością nie prezentował by się gorzej niż fontanna.
wina leży po obu stronach: miasta (władz, wykonawcy) oraz policji. był kiedyś taki przypadek na pomorzu że policyjny radiowóz uszkodził krawężnik albo schodek. normalną rzeczą jest że chodniku nie projektuje i nie buduje się do wytrzymywania ruchu drogowego, ale normalne jest też używanie chodnika przez np. straż pożarną, pogotowie czy własnie policję. obecność płyt które nie mają pod sobą wypełnienia jest dość nietypowa - trzeba przyznać że bardzo rzadko się je spotyka - właśnie fontanny albo czasami na kolei (linki do zwrotnic). wystarczył... rozwiń
Avatar
Gość / 16 czerwca 2017 o 12:19
0
zdaniem trolli to pewnie powinni zalać dysze betonem. ciekawe, jakby potem naprawili usterki po fontannach się nie jeździ!
Avatar
Gość / 16 czerwca 2017 o 09:04
0
Proszę policję o szybkie naprawienie szkód!!!!
Avatar
Gość / 16 czerwca 2017 o 08:50
0
Wandale i to policjanci. Gdy ktoś będzie niszczył latarnie lub ławki powie, że to zbieg okoliczności...niefortunny.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2017 o 06:33
0
Plac Litewski jest niebezpieczny dla przebywających na nim ludzi i powinien być natychmiast wyłączony z użytkowania . W żadnym przypadku nie powinno nastąpić załamanie nawierzchni pod samochodem dostawczym (w dodatku nie obciążonym). Prokuratura z urzędu powinna to wyjaśnić.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2017 o 09:19
0
Jaka władza taka policja.
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 14:45
0
Jakby zwykły człowiek uszkodził to by go paralizatorem potraktowali i kazali placic
Avatar
Gość / 17 czerwca 2017 o 12:57
0
niech mendownia teraz płaci z własnych kieszeni
Avatar
Gość / 16 czerwca 2017 o 23:42
0
wina leży po obu stronach: miasta (władz, wykonawcy) oraz policji. był kiedyś taki przypadek na pomorzu że policyjny radiowóz uszkodził krawężnik albo schodek. normalną rzeczą jest że chodniku nie projektuje i nie buduje się do wytrzymywania ruchu drogowego, ale normalne jest też używanie chodnika przez np. straż pożarną, pogotowie czy własnie policję. obecność płyt które nie mają pod sobą wypełnienia jest dość nietypowa - trzeba przyznać że bardzo rzadko się je spotyka - właśnie fontanny albo czasami na kolei (linki do zwrotnic). wystarczyłoby postawić jakikolwiek pachołek np. takie z łańcuchami jak na skrzyżowaniu okopowej i narutowicza, i już żadna straż czy coś nie wjechało by w to. poza tym po co komu w lublinie fontanna w chodniku? Żeby ładnie wyglądała? Żeby robić pokazy świetlne? nie ma z tego żadnego realnego zysku społecznego ani ekonomicznego. Żeby to zobaczyć to trzeba i tak przyjechać do lublina, więc nowych turystów to raczej nie przyciągnie. przedsiębiorców i inwestorów interesują rzeczy bardziej codzienne jak np. komunikacja, więc inwestorzy też nie przyjadą. przeciętny mieszkaniec lublina na placu litewskim bywa raz na pół roku, więc też dla niego nie będzie miał znaczenia jego wygląd i gadżety. takie rozwiązania są raczej stosowane jako wyraz bogactwa i przepychu np. zamek krzyżtopór - super ładny, elegancki, symbolika sratatata - szwedzi zdobyli go z palcem w ***. każdy może przyznać że polska na razie nie ma dużo bogactwa - cały czas na nie pracujemy, wciąż jesteśmy daleko za zachodem, a dług publiczny jest ogromny. wiele ciekawszym rozwiązaniem byłoby np. ustawienie zwykłych płyt chodnikowych i danie wolnej ręki lubelskim środowiskom artystycznym - one istnieją i mają się w miarę dobrze. rysunek na chodniku z pewnością nie prezentował by się gorzej niż fontanna.
wina leży po obu stronach: miasta (władz, wykonawcy) oraz policji. był kiedyś taki przypadek na pomorzu że policyjny radiowóz uszkodził krawężnik albo schodek. normalną rzeczą jest że chodniku nie projektuje i nie buduje się do wytrzymywania ruchu drogowego, ale normalne jest też używanie chodnika przez np. straż pożarną, pogotowie czy własnie policję. obecność płyt które nie mają pod sobą wypełnienia jest dość nietypowa - trzeba przyznać że bardzo rzadko się je spotyka - właśnie fontanny albo czasami na kolei (linki do zwrotnic). wystarczył... rozwiń
Avatar
Gość / 16 czerwca 2017 o 12:19
0
zdaniem trolli to pewnie powinni zalać dysze betonem. ciekawe, jakby potem naprawili usterki po fontannach się nie jeździ!
Avatar
Gość / 16 czerwca 2017 o 09:04
0
Proszę policję o szybkie naprawienie szkód!!!!
Avatar
Gość / 16 czerwca 2017 o 08:50
0
Wandale i to policjanci. Gdy ktoś będzie niszczył latarnie lub ławki powie, że to zbieg okoliczności...niefortunny.
Avatar
Gość / 16 czerwca 2017 o 06:33
0
Plac Litewski jest niebezpieczny dla przebywających na nim ludzi i powinien być natychmiast wyłączony z użytkowania . W żadnym przypadku nie powinno nastąpić załamanie nawierzchni pod samochodem dostawczym (w dodatku nie obciążonym). Prokuratura z urzędu powinna to wyjaśnić.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 22:37
0
Był juz taki przypadek w Tomaszowie Lubelskim, żadna fontanna na swiecie nie utrzyma cieżaru radiowozu, ale do pisowskich pancernych jak brzoza głów to nie trafi. Jak sie bawicie pisowskie bałwany, jak tam Opole, tfu Kielce, oj chyba nie wyszło.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2017 o 22:35
0
poprostu kierowca bombowca i nie patrzy gdzie droga smieszne! Dobrze ze w czlowieka lezacego nie wjechsl bo tez by mowil ze nie widzial!!!a tam wszystko widac!!!! Otwarcie placu i zniszczenie!!! a jezeli interwencja w takim miejscu to gdzie blyski niebieskie przeciz tam zakaz ruchu pojazdow jest slepy byl!!!????? Taka mamy policje na pokaz ktos robi a oni zniszczyli!!!zgroza kogo przyjmuja do policji!!!!??????
Zobacz wszystkie komentarze 85

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 0 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 1

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 8 6

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 13 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 11

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 42 41

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 20 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 154 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!