Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 września 2011 r.
20:35
Edytuj ten wpis

Politechnika Lubelska buduje nowoczesne laboratoria

Autor: Zdjęcie autora (mb)
0 10 A A
Wmurowanie kamienia węgielnego (Jacek Świerczyński)
Wmurowanie kamienia węgielnego (Jacek Świerczyński)

32 supernowoczesne laboratoria znajdą się w Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii Politechniki Lubelskiej. Budowa już ruszyła, a w poniedziałek został wmurowany kamień węgielny pod nowy gmach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Centrum powstaje przy ul. Nadbystrzyckiej 36, z tyłu Wydziału Mechanicznego, będzie miało kształt ogromnego prostokąta. Na czterech z pięciu kondygnacji znajdą się 32 laboratoria naukowo-badawcze wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i sale dydaktyczne. Pokoje administracyjne i biurowe będą na kondygnacji trzeciej. Pomieszczenia techniczne zajmują piętro pierwsze i trzecie.

Do budynku będzie się wchodzić przez kładkę przerzuconą nad fosą otaczającą gmach. Razem z nim powstanie parking na 127 miejsc.

Łączna wartość projektu to prawie 80 mln zł. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007–2013. Planowane zakończenie inwestycji to czerwiec 2013 r.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sebastian / 28 września 2011 o 10:28
0
Do użytkownika Jurek: nie jestem malkontentem ale chciałem przedstawić trochę z innej strony jak wygląda w tej chwili nauczanie na PL. Nie jest mi wstyd za tę uczelnię. Ale po prostu niektóre rzeczy są tutaj czasami groteskowe. A jeśli chodzi o samokształcenie to uwierz że opanowałem je do perfekcji Musiałem i ciągle muszę. Uczelnia ma nas faktycznie nauczyć jak trzeba się samemu uczyć. Ale te zajęcia mogłbyby być trochę bardziej przydatne. To samo tyczy się całego planu studiów. Wniosek końcowy: mamy zasoby tylko wykorzystajmy je lepiej, a i studenci dadzą z siebie więcej.
Do użytkownika Jurek: nie jestem malkontentem ale chciałem przedstawić trochę z innej strony jak wygląda w tej chwili nauczanie na PL. Nie jest mi wstyd za tę uczelnię. Ale po prostu niektóre rzeczy są tutaj czasami groteskowe. A jeśli chodzi o samokształcenie to uwierz że opanowałem je do perfekcji Musiałem i ciągle muszę. Uczelnia ma nas faktycznie nauczyć jak trzeba się samemu uczyć. Ale te zajęcia mogłbyby być trochę bardziej przydatne. To samo tyczy się całego planu studiów. Wniosek końcowy: mamy zasoby tylko wykorzystajmy je lepiej, a... rozwiń
Avatar
gruby lolo / 27 września 2011 o 22:03
0
kiedyś to WSZYSTKO było inne
nawet nie ma co porównywać
rzadko kiedy zajęcia są ciekawe,
rzadko kiedy zajęcia są praktyczne,
rzadko kiedy zajęcia wymagają zaangażowania...
Avatar
jurek / 27 września 2011 o 21:40
0
Może i macie trochę racji, może szkoła przy swoich aktualnych mozliwościach lokalowych, technicznych czy kadrowych, których nie było 30 czy 40 lat temu nie robi wszystkiego na 5+ ale czy wy robicie to co do was należy, czy samokształcenie jest elementem waszej nauki, czy nawiązaliście dobre relacje naukowe ze swoimi nauczycielami akademickimi, czy wogóle was takowe interesują? Ja kończąc studia na rok przed stanem wojennym, nie uważałem, że szkoła wyższa służy temu czego oczekujecie, tj. napchania głów wiedzą, lecz umiejetnością znalezienia jej i właściwego wykorzystania w zależności od potrzeb wynikajacych z aktualnych zadań zawodowych, które w przypadku mojej pracy zmieniają się z dnia na dzień jak w kalejdoskopie. Można być magistrem inżynierem mechanikiem, a po roku stażu najlepiej na stanowiskach robotniczych w dobrej firmie (ja tak zrobiłem - dostałem kufaję na plecy i brygadę rozpitych mechaników do współpracy) powinien poruszać się sprawnie po zagadnieniach technicznych od szczoteczki do zębów po fabrykę czołgów. Inżynier po otrzymaniu dyplomu ma opuścić dom mamusi i wziąć sprawy w swoje ręce a nie czekać aż mu całki zaczną na dłoniach kiełkować. Chyba macie zbyt duże oczekiwania, a zbyt mało z siebie dajecie. Ja też uczyłem się na studiach między innymi z podręczników do zasadniczych szkół zawodowych bo tam są podstawy wiedzy, którą trzeba posiadać żeby być dobrym inżynierem. A wiecie jak wyglądały nasze zajęcia z informatyki? W zakładzie ETO UMCSu patrzyliśmy jak szpaki w kość na komputer ODRA 2000 wielkości dużego pokoju, którego możliwości obliczeniowe były znacznie mniejsze niż waszego zegarka na lewej ręce, perforowaliśmy stosy kart i taśm, pisaliśmy jakieś nikomu nic nie mówiące programy w języku Fortran. Nie było wtedy PCtów ani do pisania ani do liczenia ani przeglądania zdjęć czy inernetu, ani niczego z tych rzeczy, uwierzycie w to? Kończąc studia nie wiedziałem, że kiedykolwiek bedę mógł wyrażać swoje myśli pisząc tą wiadomość - komentarz korzystając z dobrodziejstw PCta i internetu, i że można będzie czytać to w tym samym momencie na całym świecie. I jakoś nie przeszkodziło nam to w uzyskaniu wysokich kwalifikacji zawodowych właśnie na PL. Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że pewnie PL to nie PW, ale ta pierwsza dała mi na całe życie to, co było mi potrzebne do jego dobrego spełnienia podczas 31 lat pracy zawodowej, w tym od 1982 r. jako właściciel własnej firmy. Dziś mogę powiedzieć, że dzięki tej uczelni osiągnąłem duży sukces zawodowy i społeczny, jestem cenionym specjalistą w swojej bardzo szerokiej dziedzinie, zatrudniam innych inżynierów absolwentów PL i nie wstydzę się za swoją szkołę tak jak wy, ale ja nie narzekałem na laborki i niski poziom języka obcego, bo wtedy był on nikomu niepotrzebny, bo granice były dla nas zamknięte, więc i motywacji nie było. Dziś język obcy jak byście chcieli to powinniście go znać perfekt w połowie podstawówki, tylko, że się nie chciało. Przestańcie narzekać, nie ma przymusu nauki, można zmienić szkołę, nigdy jeszcze nie było takich możliwości kształcenia, a jak się nie chce samemu uczyć i nie ma się mkotywacji do tego żeby byc kimś, to można też być nikim.
Pozdrawiam wszystkich malkontentów jak też i tych zadowolonych, no i przede wszystkim kadrę szkoły za zrobienie ze mnie magistra inżyniera mechanika zadowolnego z siebie, i z którego inni też są zadowoleni
Może i macie trochę racji, może szkoła przy swoich aktualnych mozliwościach lokalowych, technicznych czy kadrowych, których nie było 30 czy 40 lat temu nie robi wszystkiego na 5+ ale czy wy robicie to co do was należy, czy samokształcenie jest elementem waszej nauki, czy nawiązaliście dobre relacje naukowe ze swoimi nauczycielami akademickimi, czy wogóle was takowe interesują? Ja kończąc studia na rok przed stanem wojennym, nie uważałem, że szkoła wyższa służy temu czego oczekujecie, tj. napchania głów wiedzą, lecz umiejetnością znalezienia ... rozwiń
Avatar
ganja / 27 września 2011 o 11:43
0
i nareszcie ktoś napisał prawdę
jestem studentem politechniki i jest mi wstyd za uczelnię
nic z niej nie wynoszę nawet jakbym chciał !
Avatar
Sebastian / 27 września 2011 o 10:39
0
Niestety, ale odkąd poczułem Politechnikę na własnej skórze przestałem się zachwycać takimi jak ten newsami. Tak samo jak np. podniecali się tym klawem, który byl zakupiony do produkcji kompozytów. Najprawdopodobniej wiekszosc z tych laboratoriow bedzie niedostepna dla studentow. Lub tylko raz przez cale studia 15 minut na przeprowadzenie jakichs pomiarow do pracy dyplomowej, ktore to pomiary pewnie przeprowadzi ktos inny, a nie student. Nowoczesne laboratoria i pracownie ... juz od dawna jest ich troche na terenie polibudy. Lecz nikt nie dal nam z nich skorzystac. AutoCada na wydziale mechanicznym uczyli mnie przez 1,5 godziny - z laski prowadzacego - narysujcie prostokat i okrag o podanych wymiarach ... sam wyszedl na fajke. Niestety, ale Uczelnia pokazuje nam tylko ze cos takiego instnieje ale juz nauczyc musimy sie sami. Wydzial mechaniczny dysponuje pracowniami uzbrojonymi w [size="6"]edgecama, autocada, nx, solidedge'a, catii[/size] i wiele innych, a JA podczas studiow nie mialem praktycznie poza krotkimi wyjatkami z nimi kontaktu. Zamiast tego zaproponowano nam jakze potrzebne dla inzynierow zajecia semestralne z filozofii, psychologii i innych. Nie mowię, ze to zle bo to tez moze byc ale nie kosztem podstawowych umiejetnosci inzynierskich. Ale chodzi o to ze szkoda kasy na prąd, albo sam juz nie wiem o co chodzi. Jesli chcesz nauczyc sie czegos konkretnego to zapisz sie na kurs za 1000zł, 50 zł / h, organizowany notabene bardzo czesto przez tych ktorzy mogliby nauczac tego w ramach zajec na studiach. Oczywiscie kursy organizowane sa w pracowniach, polibudy tych samych w ktorych my na zajeciach siedzimy przy stolikach i wpisujemy olowkiem ze starych ksiazek jakies pier***y, zamiast uczyc sie czegos konkretnego. Druga sprawa JĘZYK angielski - techniczny. Nie ma zbyt duzych szans na przyswojenie go na politechnice bo po prostu takiego sie tutaj nie naucza. Jesli chcesz to zapisz sie na kurs PŁATNY, a jakże. DO pobliskiego coe asspect - zbudowanego na bazie nauczycieli z politechniki oraz oczywiscie na terenie politechniki. PIĘKNIE - szlak mnie trafia. Ja sam nauczyłem się CADów i Języka angielskiego specjalistycznego - lecz nie kazdy da radę i sam do tego dojdzie, a potem taka ARMIA PSEUDO inżynierów lub nawet PSEUDO MAGISTRÓW INZYNIERÓW wyrabia opinię tym kumatym, ogarniętym i zawziętym, którzy nie chcą po inż. jechać za granicę na pomidory tylko walczą ciężko o to by pracować w zawodzie, bo inaczej znaczyłoby to ze te studia to na marne poszly i niepotrzebne w ogóle były.
Niestety, ale odkąd poczułem Politechnikę na własnej skórze przestałem się zachwycać takimi jak ten newsami. Tak samo jak np. podniecali się tym klawem, który byl zakupiony do produkcji kompozytów. Najprawdopodobniej wiekszosc z tych laboratoriow bedzie niedostepna dla studentow. Lub tylko raz przez cale studia 15 minut na przeprowadzenie jakichs pomiarow do pracy dyplomowej, ktore to pomiary pewnie przeprowadzi ktos inny, a nie student. Nowoczesne laboratoria i pracownie ... juz od dawna jest ich troche na terenie polibudy. Lecz nikt nie da... rozwiń
Avatar
qwer / 27 września 2011 o 09:24
0
Jak ci się nie podoba, to "paszoł won" matole i półgłówku. Studia nie są przymusowe.
Avatar
agf / 27 września 2011 o 09:20
0
hehe zdjecie jest najlepsze
Avatar
brafs irmalw / 27 września 2011 o 00:33
0
w ch*ju mamy te laborki i inne pierdoły
parkingi są ważniejsze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
chcę przyjechać, zaparkować i otrzymać wiedzę od kadry
a nie chodzić po marmurach i patrzeć na jakieś kosmiczne technologie, które dla większości studentów będą kosmosem
Avatar
jurek / 26 września 2011 o 21:52
0
Brawo władze uczelni! Cieszę się, że moja szkoła tak pięknie się rozwija. W 1973 roku wraz z kolegami podczas praktyk studenckich budowałem nowy gmach Wydziału Mechanicznego, do którego wprowadziliśmy się z tak zwanego Oxfordu, później były kolejne uczelniane place budowy przy Nadbystrzyckiej. Dzisiaj nasi koledzy, będąc u steru zarządzają Politechniką z wielkim rozmachem i skutecznie. Gratuluję Wam, ciesze się razem z Wami i czekam na uroczyste otwarcie, może przy okazji kolejnego Zjazdu Absolwentów? Tylko Trojki żal...
Avatar
Nikt / 26 września 2011 o 21:37
0
A po co?
Avatar
Sebastian / 28 września 2011 o 10:28
0
Do użytkownika Jurek: nie jestem malkontentem ale chciałem przedstawić trochę z innej strony jak wygląda w tej chwili nauczanie na PL. Nie jest mi wstyd za tę uczelnię. Ale po prostu niektóre rzeczy są tutaj czasami groteskowe. A jeśli chodzi o samokształcenie to uwierz że opanowałem je do perfekcji Musiałem i ciągle muszę. Uczelnia ma nas faktycznie nauczyć jak trzeba się samemu uczyć. Ale te zajęcia mogłbyby być trochę bardziej przydatne. To samo tyczy się całego planu studiów. Wniosek końcowy: mamy zasoby tylko wykorzystajmy je lepiej, a i studenci dadzą z siebie więcej.
Do użytkownika Jurek: nie jestem malkontentem ale chciałem przedstawić trochę z innej strony jak wygląda w tej chwili nauczanie na PL. Nie jest mi wstyd za tę uczelnię. Ale po prostu niektóre rzeczy są tutaj czasami groteskowe. A jeśli chodzi o samokształcenie to uwierz że opanowałem je do perfekcji Musiałem i ciągle muszę. Uczelnia ma nas faktycznie nauczyć jak trzeba się samemu uczyć. Ale te zajęcia mogłbyby być trochę bardziej przydatne. To samo tyczy się całego planu studiów. Wniosek końcowy: mamy zasoby tylko wykorzystajmy je lepiej, a... rozwiń
Avatar
gruby lolo / 27 września 2011 o 22:03
0
kiedyś to WSZYSTKO było inne
nawet nie ma co porównywać
rzadko kiedy zajęcia są ciekawe,
rzadko kiedy zajęcia są praktyczne,
rzadko kiedy zajęcia wymagają zaangażowania...
Avatar
jurek / 27 września 2011 o 21:40
0
Może i macie trochę racji, może szkoła przy swoich aktualnych mozliwościach lokalowych, technicznych czy kadrowych, których nie było 30 czy 40 lat temu nie robi wszystkiego na 5+ ale czy wy robicie to co do was należy, czy samokształcenie jest elementem waszej nauki, czy nawiązaliście dobre relacje naukowe ze swoimi nauczycielami akademickimi, czy wogóle was takowe interesują? Ja kończąc studia na rok przed stanem wojennym, nie uważałem, że szkoła wyższa służy temu czego oczekujecie, tj. napchania głów wiedzą, lecz umiejetnością znalezienia jej i właściwego wykorzystania w zależności od potrzeb wynikajacych z aktualnych zadań zawodowych, które w przypadku mojej pracy zmieniają się z dnia na dzień jak w kalejdoskopie. Można być magistrem inżynierem mechanikiem, a po roku stażu najlepiej na stanowiskach robotniczych w dobrej firmie (ja tak zrobiłem - dostałem kufaję na plecy i brygadę rozpitych mechaników do współpracy) powinien poruszać się sprawnie po zagadnieniach technicznych od szczoteczki do zębów po fabrykę czołgów. Inżynier po otrzymaniu dyplomu ma opuścić dom mamusi i wziąć sprawy w swoje ręce a nie czekać aż mu całki zaczną na dłoniach kiełkować. Chyba macie zbyt duże oczekiwania, a zbyt mało z siebie dajecie. Ja też uczyłem się na studiach między innymi z podręczników do zasadniczych szkół zawodowych bo tam są podstawy wiedzy, którą trzeba posiadać żeby być dobrym inżynierem. A wiecie jak wyglądały nasze zajęcia z informatyki? W zakładzie ETO UMCSu patrzyliśmy jak szpaki w kość na komputer ODRA 2000 wielkości dużego pokoju, którego możliwości obliczeniowe były znacznie mniejsze niż waszego zegarka na lewej ręce, perforowaliśmy stosy kart i taśm, pisaliśmy jakieś nikomu nic nie mówiące programy w języku Fortran. Nie było wtedy PCtów ani do pisania ani do liczenia ani przeglądania zdjęć czy inernetu, ani niczego z tych rzeczy, uwierzycie w to? Kończąc studia nie wiedziałem, że kiedykolwiek bedę mógł wyrażać swoje myśli pisząc tą wiadomość - komentarz korzystając z dobrodziejstw PCta i internetu, i że można będzie czytać to w tym samym momencie na całym świecie. I jakoś nie przeszkodziło nam to w uzyskaniu wysokich kwalifikacji zawodowych właśnie na PL. Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że pewnie PL to nie PW, ale ta pierwsza dała mi na całe życie to, co było mi potrzebne do jego dobrego spełnienia podczas 31 lat pracy zawodowej, w tym od 1982 r. jako właściciel własnej firmy. Dziś mogę powiedzieć, że dzięki tej uczelni osiągnąłem duży sukces zawodowy i społeczny, jestem cenionym specjalistą w swojej bardzo szerokiej dziedzinie, zatrudniam innych inżynierów absolwentów PL i nie wstydzę się za swoją szkołę tak jak wy, ale ja nie narzekałem na laborki i niski poziom języka obcego, bo wtedy był on nikomu niepotrzebny, bo granice były dla nas zamknięte, więc i motywacji nie było. Dziś język obcy jak byście chcieli to powinniście go znać perfekt w połowie podstawówki, tylko, że się nie chciało. Przestańcie narzekać, nie ma przymusu nauki, można zmienić szkołę, nigdy jeszcze nie było takich możliwości kształcenia, a jak się nie chce samemu uczyć i nie ma się mkotywacji do tego żeby byc kimś, to można też być nikim.
Pozdrawiam wszystkich malkontentów jak też i tych zadowolonych, no i przede wszystkim kadrę szkoły za zrobienie ze mnie magistra inżyniera mechanika zadowolnego z siebie, i z którego inni też są zadowoleni
Może i macie trochę racji, może szkoła przy swoich aktualnych mozliwościach lokalowych, technicznych czy kadrowych, których nie było 30 czy 40 lat temu nie robi wszystkiego na 5+ ale czy wy robicie to co do was należy, czy samokształcenie jest elementem waszej nauki, czy nawiązaliście dobre relacje naukowe ze swoimi nauczycielami akademickimi, czy wogóle was takowe interesują? Ja kończąc studia na rok przed stanem wojennym, nie uważałem, że szkoła wyższa służy temu czego oczekujecie, tj. napchania głów wiedzą, lecz umiejetnością znalezienia ... rozwiń
Avatar
ganja / 27 września 2011 o 11:43
0
i nareszcie ktoś napisał prawdę
jestem studentem politechniki i jest mi wstyd za uczelnię
nic z niej nie wynoszę nawet jakbym chciał !
Avatar
Sebastian / 27 września 2011 o 10:39
0
Niestety, ale odkąd poczułem Politechnikę na własnej skórze przestałem się zachwycać takimi jak ten newsami. Tak samo jak np. podniecali się tym klawem, który byl zakupiony do produkcji kompozytów. Najprawdopodobniej wiekszosc z tych laboratoriow bedzie niedostepna dla studentow. Lub tylko raz przez cale studia 15 minut na przeprowadzenie jakichs pomiarow do pracy dyplomowej, ktore to pomiary pewnie przeprowadzi ktos inny, a nie student. Nowoczesne laboratoria i pracownie ... juz od dawna jest ich troche na terenie polibudy. Lecz nikt nie dal nam z nich skorzystac. AutoCada na wydziale mechanicznym uczyli mnie przez 1,5 godziny - z laski prowadzacego - narysujcie prostokat i okrag o podanych wymiarach ... sam wyszedl na fajke. Niestety, ale Uczelnia pokazuje nam tylko ze cos takiego instnieje ale juz nauczyc musimy sie sami. Wydzial mechaniczny dysponuje pracowniami uzbrojonymi w [size="6"]edgecama, autocada, nx, solidedge'a, catii[/size] i wiele innych, a JA podczas studiow nie mialem praktycznie poza krotkimi wyjatkami z nimi kontaktu. Zamiast tego zaproponowano nam jakze potrzebne dla inzynierow zajecia semestralne z filozofii, psychologii i innych. Nie mowię, ze to zle bo to tez moze byc ale nie kosztem podstawowych umiejetnosci inzynierskich. Ale chodzi o to ze szkoda kasy na prąd, albo sam juz nie wiem o co chodzi. Jesli chcesz nauczyc sie czegos konkretnego to zapisz sie na kurs za 1000zł, 50 zł / h, organizowany notabene bardzo czesto przez tych ktorzy mogliby nauczac tego w ramach zajec na studiach. Oczywiscie kursy organizowane sa w pracowniach, polibudy tych samych w ktorych my na zajeciach siedzimy przy stolikach i wpisujemy olowkiem ze starych ksiazek jakies pier***y, zamiast uczyc sie czegos konkretnego. Druga sprawa JĘZYK angielski - techniczny. Nie ma zbyt duzych szans na przyswojenie go na politechnice bo po prostu takiego sie tutaj nie naucza. Jesli chcesz to zapisz sie na kurs PŁATNY, a jakże. DO pobliskiego coe asspect - zbudowanego na bazie nauczycieli z politechniki oraz oczywiscie na terenie politechniki. PIĘKNIE - szlak mnie trafia. Ja sam nauczyłem się CADów i Języka angielskiego specjalistycznego - lecz nie kazdy da radę i sam do tego dojdzie, a potem taka ARMIA PSEUDO inżynierów lub nawet PSEUDO MAGISTRÓW INZYNIERÓW wyrabia opinię tym kumatym, ogarniętym i zawziętym, którzy nie chcą po inż. jechać za granicę na pomidory tylko walczą ciężko o to by pracować w zawodzie, bo inaczej znaczyłoby to ze te studia to na marne poszly i niepotrzebne w ogóle były.
Niestety, ale odkąd poczułem Politechnikę na własnej skórze przestałem się zachwycać takimi jak ten newsami. Tak samo jak np. podniecali się tym klawem, który byl zakupiony do produkcji kompozytów. Najprawdopodobniej wiekszosc z tych laboratoriow bedzie niedostepna dla studentow. Lub tylko raz przez cale studia 15 minut na przeprowadzenie jakichs pomiarow do pracy dyplomowej, ktore to pomiary pewnie przeprowadzi ktos inny, a nie student. Nowoczesne laboratoria i pracownie ... juz od dawna jest ich troche na terenie polibudy. Lecz nikt nie da... rozwiń
Avatar
qwer / 27 września 2011 o 09:24
0
Jak ci się nie podoba, to "paszoł won" matole i półgłówku. Studia nie są przymusowe.
Avatar
agf / 27 września 2011 o 09:20
0
hehe zdjecie jest najlepsze
Avatar
brafs irmalw / 27 września 2011 o 00:33
0
w ch*ju mamy te laborki i inne pierdoły
parkingi są ważniejsze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
chcę przyjechać, zaparkować i otrzymać wiedzę od kadry
a nie chodzić po marmurach i patrzeć na jakieś kosmiczne technologie, które dla większości studentów będą kosmosem
Avatar
jurek / 26 września 2011 o 21:52
0
Brawo władze uczelni! Cieszę się, że moja szkoła tak pięknie się rozwija. W 1973 roku wraz z kolegami podczas praktyk studenckich budowałem nowy gmach Wydziału Mechanicznego, do którego wprowadziliśmy się z tak zwanego Oxfordu, później były kolejne uczelniane place budowy przy Nadbystrzyckiej. Dzisiaj nasi koledzy, będąc u steru zarządzają Politechniką z wielkim rozmachem i skutecznie. Gratuluję Wam, ciesze się razem z Wami i czekam na uroczyste otwarcie, może przy okazji kolejnego Zjazdu Absolwentów? Tylko Trojki żal...
Avatar
Nikt / 26 września 2011 o 21:37
0
A po co?
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 3 0

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 1 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 1

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 0

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 327 25

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 10 5

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 17 3

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!