Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 czerwca 2008 r.
20:46
Edytuj ten wpis

Polityk PiS tworzy tenisowy monopol

0 5 A A

Grzegorz Czelej zamierza wydzierżawić dawny tor łuczniczy obok Globusa i zbudować tam korty tenisowe.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jeśli radni się na to zgodzą, będzie absolutnym monopolistą na lubelskim rynku. Już ma trzy największe ośrodki tenisowe w mieście. Z najwyższymi cenami w regionie.

Miejscy radni zajmą się dziś prośbą o wydzierżawienie dawnego toru, którą należące do Czeleja wydawnictwo przesłało do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Były radny, a obecnie senator PiS, chciałby postawić tam kryte korty do tenisa i squasha. Napisała o tym wczoraj "Gazeta Wyborcza”.

Zdaniem dyrektora MOSiR, który teraz zarządza tym miejscem, to dobry pomysł. - Ten teren jest przeznaczony pod rekreację, więc tenis dobrze się w to wpisuje - mówi Mariusz Szmit. - A miasto w najbliższych latach nie będzie w stanie wyłożyć pieniędzy potrzebnych na taką inwestycję. Jeśli jest prywatny inwestor, który chce to zrobić, to czemu nie.

Kim jest osoba, która ma apetyt na tor łuczniczy?

Grzegorz Czelej jest prezesem Klubu Tenisowego 4hand w Lublinie. Klub prowadzi korty już w trzech miejscach: przy Al. Zygmuntowskich (dzierżawi je właśnie od MOSiR), przy ul. Langiewicza (dzierżawi je od Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej) i przy ul. Irydiona.

- Pan Czelej już jest monopolistą na naszym rynku - podkreśla Arkadiusz Nejman, właściciel pojedynczego kortu przy ul. Krasińskiego. - Dyktuje w Lublinie warszawskie ceny.

Sprawdziliśmy. Za godzinę gry na kortach Czeleja od poniedziałku do piątku po południu albo w weekendy trzeba zapłacić 25 zł. Gdy zimą korty przy Al. Zygmuntowskich były przykryte namiotem, ceny sięgały 50 zł za godzinę. A godzinna lekcja gry to wydatek rzędu 75 zł.

Tymczasem kort kryty przy ul. Krasińskiego w Lublinie można wynająć na godzinę za 25 zł, a kort odkryty np. w Zamościu za 15 zł, a w Świdniku za 12 zł. W Świdniku godzinna nauka kosztuje 20 zł, a w Zamościu za cztery lekcje (każda 1,5 godz.) trzeba zapłacić 50 zł.

- A i tak, nawet przy takiej różnicy cen, wszyscy grają u Czeleja, bo w Lublinie jest kortów jak na lekarstwo - mówi pan Andrzej, pasjonat tenisa od 30 lat. - Może więc zamiast dawać mu kolejne miejsce do zarobku, powinno się ogłosić konkurs na zbudowanie nowej hali tenisowej, w którym wystartuje każdy chętny?

- Oczywiście, możemy rozważyć formułę otwartego konkursu. To temat do rozmowy z radnymi - odpowiada Szmit. - Tyle że do tej pory nikt inny poza panem Czelejem nie zgłosił się do nas z żadną propozycją odnośnie tego terenu.

Podobnie mówi sam senator. - Trudno mi przepraszać za to, że chcę coś zbudować. Od wielu lat ten teren jest pusty, każdy mógł się zgłosić. Nie było chętnych - podkreśla Czelej. - Zgłosiłem się dopiero ja. I nie dlatego, żeby na tym zarabiać, tylko po to, żeby rozwijać tenis w Lublinie.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość 27 / 24 czerwca 2008 o 13:24
0
a nasze dzieci w ramach uprawiania sportu będą donosić piłeczki. Może jadnak warto pomyśleć o jakichś działaniach dla dzieci? Co one mają robić, pić piwo i podglądać bogaczy grających w tenisa w centrum miasta? PREZYDENCIE - ZRÓB COŚ DLA SWOICH WYBORCÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 24 czerwca 2008 o 09:21
0
Niestety, typowe piekiełko polskie. Daleki jestem od sympatii dla PiS. Ale tu nie o to chodzi. Czelej, jak słusznie zauważył złożył propozycję wykorzystania istniejącego terenu. Nikt wcześniej się tym nie interesował i dopiero teraz podniósł sie krzyk. Każdy przecież może zgłosić się do Urzędu Miasta i zaproponować swoje warunki dzierżawy.
Ciągle pokutuje w nas przeświadczenie, że najlepiej aby się z niczym nie wychylać. Niestety
Avatar
motor lublin / 24 czerwca 2008 o 09:21
0
jak msa stawiac kolejne namioty to i miasto to moze zrobic tylko ladna architektonicznie vcalosc hal sportowych moze \byc tam realizowana w przeciwnym razie miasto nie powinno sie zgodzic i najlepiej by byl rozpisany konkurs arch. \na ten kompleks
Avatar
alek / 24 czerwca 2008 o 09:18
0
A ja uważam, że na tym terenie powinna powstać szkółka piłkarska dla dzieci, prowadzona przez MOSiR właśnie. Ale problemem jest cel MOSiR nakreslony w statucie. Osiąganie zysku finansowego. Zatem.... o czymś tak zupełnie charytatywnym pewnie nie będzie mowy. Zarabiać, to zarabiać. Zatem będą korty jak nic.
Avatar
monopoly / 24 czerwca 2008 o 09:10
0
Miłosz, moze byś sie zdecydował. "Sprawdziliśmy. Za godzinę gry na kortach Czeleja od poniedziałku do piątku po południu albo w weekendy trzeba zapłacić 25 zł." i dla porównania: "Tymczasem kort kryty przy ul. Krasińskiego w Lublinie można wynająć na godzinę za 25 zł". Jakoś bynajmniej u konkurencji Czeleja nie taniej. Więc o co chodzi ? Nie lubię pisuarów, ale może tak jednak więcej obiektywizmu. A pan z Krasińskiego to w duchu pewnie sie cieszy, że mu monopolizująca konkurencja ceny winduje. Tak się składa, że to brak konkurencji podbija ceny i korzysta na tym każdy z branzy... buuuuuhahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
Miłosz, moze byś sie zdecydował. "Sprawdziliśmy. Za godzinę gry na kortach Czeleja od poniedziałku do piątku po południu albo w weekendy trzeba zapłacić 25 zł." i dla porównania: "Tymczasem kort kryty przy ul. Krasińskiego w Lublinie można wynająć na godzinę za 25 zł". Jakoś bynajmniej u konkurencji Czeleja nie taniej. Więc o co chodzi ? Nie lubię pisuarów, ale może tak jednak więcej obiektywizmu. A pan z Krasińskiego to w duchu pewnie sie cieszy, że mu monopolizująca konkurencja ceny ... rozwiń
Avatar
gość 27 / 24 czerwca 2008 o 13:24
0
a nasze dzieci w ramach uprawiania sportu będą donosić piłeczki. Może jadnak warto pomyśleć o jakichś działaniach dla dzieci? Co one mają robić, pić piwo i podglądać bogaczy grających w tenisa w centrum miasta? PREZYDENCIE - ZRÓB COŚ DLA SWOICH WYBORCÓW!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 24 czerwca 2008 o 09:21
0
Niestety, typowe piekiełko polskie. Daleki jestem od sympatii dla PiS. Ale tu nie o to chodzi. Czelej, jak słusznie zauważył złożył propozycję wykorzystania istniejącego terenu. Nikt wcześniej się tym nie interesował i dopiero teraz podniósł sie krzyk. Każdy przecież może zgłosić się do Urzędu Miasta i zaproponować swoje warunki dzierżawy.
Ciągle pokutuje w nas przeświadczenie, że najlepiej aby się z niczym nie wychylać. Niestety
Avatar
motor lublin / 24 czerwca 2008 o 09:21
0
jak msa stawiac kolejne namioty to i miasto to moze zrobic tylko ladna architektonicznie vcalosc hal sportowych moze \byc tam realizowana w przeciwnym razie miasto nie powinno sie zgodzic i najlepiej by byl rozpisany konkurs arch. \na ten kompleks
Avatar
alek / 24 czerwca 2008 o 09:18
0
A ja uważam, że na tym terenie powinna powstać szkółka piłkarska dla dzieci, prowadzona przez MOSiR właśnie. Ale problemem jest cel MOSiR nakreslony w statucie. Osiąganie zysku finansowego. Zatem.... o czymś tak zupełnie charytatywnym pewnie nie będzie mowy. Zarabiać, to zarabiać. Zatem będą korty jak nic.
Avatar
monopoly / 24 czerwca 2008 o 09:10
0
Miłosz, moze byś sie zdecydował. "Sprawdziliśmy. Za godzinę gry na kortach Czeleja od poniedziałku do piątku po południu albo w weekendy trzeba zapłacić 25 zł." i dla porównania: "Tymczasem kort kryty przy ul. Krasińskiego w Lublinie można wynająć na godzinę za 25 zł". Jakoś bynajmniej u konkurencji Czeleja nie taniej. Więc o co chodzi ? Nie lubię pisuarów, ale może tak jednak więcej obiektywizmu. A pan z Krasińskiego to w duchu pewnie sie cieszy, że mu monopolizująca konkurencja ceny winduje. Tak się składa, że to brak konkurencji podbija ceny i korzysta na tym każdy z branzy... buuuuuhahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.
Miłosz, moze byś sie zdecydował. "Sprawdziliśmy. Za godzinę gry na kortach Czeleja od poniedziałku do piątku po południu albo w weekendy trzeba zapłacić 25 zł." i dla porównania: "Tymczasem kort kryty przy ul. Krasińskiego w Lublinie można wynająć na godzinę za 25 zł". Jakoś bynajmniej u konkurencji Czeleja nie taniej. Więc o co chodzi ? Nie lubię pisuarów, ale może tak jednak więcej obiektywizmu. A pan z Krasińskiego to w duchu pewnie sie cieszy, że mu monopolizująca konkurencja ceny ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Odra nadal groźna. 1992 odmowy szczepień w Lubelskiem

Odra nadal groźna. 1992 odmowy szczepień w Lubelskiem 0 0

Rozmowa z Irminą Nikiel, dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie

Dwulatek miał 1,8 promila alkoholu. Dorośli upili go... dla żartu
film

Dwulatek miał 1,8 promila alkoholu. Dorośli upili go... dla żartu 36 4

Bełchatów (woj. łódzkie). Dwuletni chłopiec z 1,8 promila alkoholu we krwi trafił do szpitala w Bełchatowie.

Tak się zmienia Dom Chemika w Puławach. Postęp prac [zdjęcia]
galeria

Tak się zmienia Dom Chemika w Puławach. Postęp prac [zdjęcia] 3 1

Trwają intensywne prace w ramach przebudowy Domu Chemika. Jak informuje Termochem, zakończono już wymianę górnego dachu - nad salą widowiskową. Za kilka miesięcy zobaczymy natomiast nowy symbol budynku - zadaszoną kolumnadę od strony Placu Chopina.

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 3

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 0

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 3

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 2 8

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 3 17

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 12 6

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 39 11

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 2

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!