Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 września 2012 r.
17:46
Edytuj ten wpis

Poseł pyta o luksusy w rektoracie Uniwersytetu Medycznego

0 31 A A
Tylko na posadzki rektoratu potrzeba ponad 1700 mkw. granitowych płyt (Jacek Świerczyński)
Tylko na posadzki rektoratu potrzeba ponad 1700 mkw. granitowych płyt (Jacek Świerczyński)

Kosztowny granit z Indii, Zimbabwe i RPA w rektoracie UM. – Jeżeli idą na to pieniądze z ministerstwa, być może można by je przeznaczyć na coś innego – uważa poseł Jacek Czerniak (SLD), członek sejmowej komisji zdrowia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
I zamierza zapytać resort zdrowia o dotację na remont rektoratu Uniwersytetu Medycznego przy Al. Racławickich (dawna siedziba KW PZPR).

Jak ujawniliśmy, uczelnia zafundowała sobie kosztowny granit z Indii, Zimbabwe i RPA. Kwoty, którą zamierza wydać na kamień, nie ujawnia. Ale dość wspomnieć, że tylko na posadzki potrzeba ponad 1700 mkw granitowych płyt.

Do tego należy doliczyć blisko tysiąc metrów cokolików, blaty i inne okładziny. Cena? Od kilkuset zł za mkw. kamienia wzwyż. Cały remont rektoratu pochłonie ponad 19 mln zł (brutto).

– Remont jak najbardziej. Na to publiczne pieniądze powinny być przeznaczane. Ale przepych w remoncie to druga sprawa. Tu, mówiąc delikatnie, jest chyba lekka przesada – ocenia poseł Czerniak. I zapowiada, że zapyta o to resort zdrowia. Bo pieniądze na remont pochodzą m.in. z ministerialnej dotacji.

Po co uczelni aż tak dużo egzotycznego kamienia?

– W mojej opinii Uniwersytet Medyczny, jako najlepsza lubelska uczelnia, kształcąca dużą rzeszę studentów, w tym zagranicznych, utrzymująca szeroką współpracę międzynarodową, powinna mieć siedzibę standardem nieodbiegającą od siedzib innych uczelni, oddziałów banków, ZUS-u, sklepów, sądów czy prokuratury – przekonuje kanclerz UM Ewa Abramek. – Budynek rektoratu jest wizytówką.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jasio / 4 grudnia 2012 o 20:38
0
Wreszcie ktoś odważył się na remont rektoratu
Wkońcu to budynek który reprezentuje nas i nasze miasto na cały świat
a jakiś tam towarzysz z PSL niech się zajmie swoim złotem w Amber Gold
Avatar
jds / 22 września 2012 o 23:48
0
a zdjęcie w artykule nie z rektoratu tylko z budynku "Medicum" przy ul. Radziwiłłowskiej
Avatar
lulu / 22 września 2012 o 23:46
0
a w połowie roku akademickiego obcina się stypendia socjale o połowę, bo " nie będzie na wypłaty dla pracowników"
władze uczelni wymagają szacunku, tyle, że na niego nie zasługują w żadnej mierze...
Avatar
Stud um / 22 września 2012 o 20:40
0
[quote name='student' timestamp='1347871455' post='675034']
Możliwew że te remonty za pieniądze studentów, Ostatnio podnieśli stawki za studia niestacjonarne do kosmicznych kwot- najwyższe w kraju, więc na coś musiały one pójść:/
[/quote]

Nie wiem które kierunki porównywałeś ale uwierz na warszawskim stoma i lek na pewno są droższe.

Patrząc na budynek np. PW nie rozumem dlaczego na wchód od Wisły ma być gorzej. Nie bądźmy zaściankiem !!!!
Prawdą jest też że cześć pieniążków można by było przekazać do akademików albo na hale sportowa, by studenci nie musieli w własnym zakresie kupować lodówek albo mieć hale na miarę UP w lub.
[quote name='student' timestamp='1347871455' post='675034']
Możliwew że te remonty za pieniądze studentów, Ostatnio podnieśli stawki za studia niestacjonarne do kosmicznych kwot- najwyższe w kraju, więc na coś musiały one pójść:/
[/quote]

Nie wiem które kierunki porównywałeś ale uwierz na warszawskim stoma i lek na pewno są droższe.

Patrząc na budynek np. PW nie rozumem dlaczego na wchód od Wisły ma być gorzej. Nie bądźmy zaściankiem !!!!
Prawdą jest też że c... rozwiń
Avatar
olo / 22 września 2012 o 15:01
0
[quote name='Lutek' timestamp='1348316608' post='676796']
Dobrze,że remontują stary budynek po KWPZPR,ale powstaje pytanie : czy tańszych materiałów w Europie już brakuje?.Czy po prostu nie ma odpowiednich?.Następny remont w U.M. oznacza sprowadzanie materiałów z Marsa. Dlaczego nie mówią o kosztach?.Uniwersytet podlega służbie zdrowia! Ministerstwo Zdrowia natomiast nie ma pieniędzy nawet na leczenie chorych dzieci-zastanawiają się nad likwidacją CZD.Więc jak można wytłumaczyć ludziom takie zbędne luksusy.Granity polskie w zupełności by wystarczyły.Tych luksusów jest tam więcej-np.wszystkie instalacje z rur miedzianych-bez względu na średnicę (np.fi 80).Cenę sprawdż w necie.Pozdrawiam skromnych,zdrowych na umyśle.
[/quote]Kto tam teraz na to patrzy,ZIELONA WYSPA,kasy od huja.mówi ci to coś ????
[quote name='Lutek' timestamp='1348316608' post='676796']
Dobrze,że remontują stary budynek po KWPZPR,ale powstaje pytanie : czy tańszych materiałów w Europie już brakuje?.Czy po prostu nie ma odpowiednich?.Następny remont w U.M. oznacza sprowadzanie materiałów z Marsa. Dlaczego nie mówią o kosztach?.Uniwersytet podlega służbie zdrowia! Ministerstwo Zdrowia natomiast nie ma pieniędzy nawet na leczenie chorych dzieci-zastanawiają się nad likwidacją CZD.Więc jak można wytłumaczyć ludziom takie zbędne luksusy.G... rozwiń
Avatar
Lutek / 22 września 2012 o 14:23
0
Dobrze,że remontują stary budynek po KWPZPR,ale powstaje pytanie : czy tańszych materiałów w Europie już brakuje?.Czy po prostu nie ma odpowiednich?.Następny remont w U.M. oznacza sprowadzanie materiałów z Marsa. Dlaczego nie mówią o kosztach?.Uniwersytet podlega służbie zdrowia! Ministerstwo Zdrowia natomiast nie ma pieniędzy nawet na leczenie chorych dzieci-zastanawiają się nad likwidacją CZD.Więc jak można wytłumaczyć ludziom takie zbędne luksusy.Granity polskie w zupełności by wystarczyły.Tych luksusów jest tam więcej-np.wszystkie instalacje z rur miedzianych-bez względu na średnicę (np.fi 80).Cenę sprawdż w necie.Pozdrawiam skromnych,zdrowych na umyśle.
Dobrze,że remontują stary budynek po KWPZPR,ale powstaje pytanie : czy tańszych materiałów w Europie już brakuje?.Czy po prostu nie ma odpowiednich?.Następny remont w U.M. oznacza sprowadzanie materiałów z Marsa. Dlaczego nie mówią o kosztach?.Uniwersytet podlega służbie zdrowia! Ministerstwo Zdrowia natomiast nie ma pieniędzy nawet na leczenie chorych dzieci-zastanawiają się nad likwidacją CZD.Więc jak można wytłumaczyć ludziom takie zbędne luksusy.Granity polskie w zupełności by wystarczyły.Tych luksusów jest tam więcej-np.wszystkie in... rozwiń
Avatar
Mariano Italiano / 21 września 2012 o 22:41
0
[quote name='LBN' timestamp='1347655914' post='674433']
Jak rektor chce po granicie chodzić to niech sam sfinansuje w końcu na biednego nie trafiło.[/quote]
A skąd wiesz ile zarabia Rektor, masz wgląd do jego konta? Granity, marmury czy inne kamienie zostały zakupione za kadencji starej władzy, a nowej nie pozostało nic, jak przyglądać sie pracom i efektom.
Avatar
zibbik / 20 września 2012 o 18:03
0
Hehe...fajnie mają kase na luksusy, tymczasem doktorantom przedłużającym studia zabiera się dotychczas przysługujące przez 3 kolejne miesiace stypendium będące często ich jedynym źródłem dochodu, uniwersytet tłumaczy to kryzysem i brakiem pieniędzy...
Avatar
student / 17 września 2012 o 10:44
0
Możliwew że te remonty za pieniądze studentów, Ostatnio podnieśli stawki za studia niestacjonarne do kosmicznych kwot- najwyższe w kraju, więc na coś musiały one pójść:/
Avatar
student / 17 września 2012 o 10:43
0
Możliwew że te remonty za pieniądze studentów, Ostatnio podnieśli stawki za studia niestacjonarne do kosmicznych kwot- najwyższe w kraju, więc na coś musiały one pójść:/
Avatar
jasio / 4 grudnia 2012 o 20:38
0
Wreszcie ktoś odważył się na remont rektoratu
Wkońcu to budynek który reprezentuje nas i nasze miasto na cały świat
a jakiś tam towarzysz z PSL niech się zajmie swoim złotem w Amber Gold
Avatar
jds / 22 września 2012 o 23:48
0
a zdjęcie w artykule nie z rektoratu tylko z budynku "Medicum" przy ul. Radziwiłłowskiej
Avatar
lulu / 22 września 2012 o 23:46
0
a w połowie roku akademickiego obcina się stypendia socjale o połowę, bo " nie będzie na wypłaty dla pracowników"
władze uczelni wymagają szacunku, tyle, że na niego nie zasługują w żadnej mierze...
Avatar
Stud um / 22 września 2012 o 20:40
0
[quote name='student' timestamp='1347871455' post='675034']
Możliwew że te remonty za pieniądze studentów, Ostatnio podnieśli stawki za studia niestacjonarne do kosmicznych kwot- najwyższe w kraju, więc na coś musiały one pójść:/
[/quote]

Nie wiem które kierunki porównywałeś ale uwierz na warszawskim stoma i lek na pewno są droższe.

Patrząc na budynek np. PW nie rozumem dlaczego na wchód od Wisły ma być gorzej. Nie bądźmy zaściankiem !!!!
Prawdą jest też że cześć pieniążków można by było przekazać do akademików albo na hale sportowa, by studenci nie musieli w własnym zakresie kupować lodówek albo mieć hale na miarę UP w lub.
[quote name='student' timestamp='1347871455' post='675034']
Możliwew że te remonty za pieniądze studentów, Ostatnio podnieśli stawki za studia niestacjonarne do kosmicznych kwot- najwyższe w kraju, więc na coś musiały one pójść:/
[/quote]

Nie wiem które kierunki porównywałeś ale uwierz na warszawskim stoma i lek na pewno są droższe.

Patrząc na budynek np. PW nie rozumem dlaczego na wchód od Wisły ma być gorzej. Nie bądźmy zaściankiem !!!!
Prawdą jest też że c... rozwiń
Avatar
olo / 22 września 2012 o 15:01
0
[quote name='Lutek' timestamp='1348316608' post='676796']
Dobrze,że remontują stary budynek po KWPZPR,ale powstaje pytanie : czy tańszych materiałów w Europie już brakuje?.Czy po prostu nie ma odpowiednich?.Następny remont w U.M. oznacza sprowadzanie materiałów z Marsa. Dlaczego nie mówią o kosztach?.Uniwersytet podlega służbie zdrowia! Ministerstwo Zdrowia natomiast nie ma pieniędzy nawet na leczenie chorych dzieci-zastanawiają się nad likwidacją CZD.Więc jak można wytłumaczyć ludziom takie zbędne luksusy.Granity polskie w zupełności by wystarczyły.Tych luksusów jest tam więcej-np.wszystkie instalacje z rur miedzianych-bez względu na średnicę (np.fi 80).Cenę sprawdż w necie.Pozdrawiam skromnych,zdrowych na umyśle.
[/quote]Kto tam teraz na to patrzy,ZIELONA WYSPA,kasy od huja.mówi ci to coś ????
[quote name='Lutek' timestamp='1348316608' post='676796']
Dobrze,że remontują stary budynek po KWPZPR,ale powstaje pytanie : czy tańszych materiałów w Europie już brakuje?.Czy po prostu nie ma odpowiednich?.Następny remont w U.M. oznacza sprowadzanie materiałów z Marsa. Dlaczego nie mówią o kosztach?.Uniwersytet podlega służbie zdrowia! Ministerstwo Zdrowia natomiast nie ma pieniędzy nawet na leczenie chorych dzieci-zastanawiają się nad likwidacją CZD.Więc jak można wytłumaczyć ludziom takie zbędne luksusy.G... rozwiń
Avatar
Lutek / 22 września 2012 o 14:23
0
Dobrze,że remontują stary budynek po KWPZPR,ale powstaje pytanie : czy tańszych materiałów w Europie już brakuje?.Czy po prostu nie ma odpowiednich?.Następny remont w U.M. oznacza sprowadzanie materiałów z Marsa. Dlaczego nie mówią o kosztach?.Uniwersytet podlega służbie zdrowia! Ministerstwo Zdrowia natomiast nie ma pieniędzy nawet na leczenie chorych dzieci-zastanawiają się nad likwidacją CZD.Więc jak można wytłumaczyć ludziom takie zbędne luksusy.Granity polskie w zupełności by wystarczyły.Tych luksusów jest tam więcej-np.wszystkie instalacje z rur miedzianych-bez względu na średnicę (np.fi 80).Cenę sprawdż w necie.Pozdrawiam skromnych,zdrowych na umyśle.
Dobrze,że remontują stary budynek po KWPZPR,ale powstaje pytanie : czy tańszych materiałów w Europie już brakuje?.Czy po prostu nie ma odpowiednich?.Następny remont w U.M. oznacza sprowadzanie materiałów z Marsa. Dlaczego nie mówią o kosztach?.Uniwersytet podlega służbie zdrowia! Ministerstwo Zdrowia natomiast nie ma pieniędzy nawet na leczenie chorych dzieci-zastanawiają się nad likwidacją CZD.Więc jak można wytłumaczyć ludziom takie zbędne luksusy.Granity polskie w zupełności by wystarczyły.Tych luksusów jest tam więcej-np.wszystkie in... rozwiń
Avatar
Mariano Italiano / 21 września 2012 o 22:41
0
[quote name='LBN' timestamp='1347655914' post='674433']
Jak rektor chce po granicie chodzić to niech sam sfinansuje w końcu na biednego nie trafiło.[/quote]
A skąd wiesz ile zarabia Rektor, masz wgląd do jego konta? Granity, marmury czy inne kamienie zostały zakupione za kadencji starej władzy, a nowej nie pozostało nic, jak przyglądać sie pracom i efektom.
Avatar
zibbik / 20 września 2012 o 18:03
0
Hehe...fajnie mają kase na luksusy, tymczasem doktorantom przedłużającym studia zabiera się dotychczas przysługujące przez 3 kolejne miesiace stypendium będące często ich jedynym źródłem dochodu, uniwersytet tłumaczy to kryzysem i brakiem pieniędzy...
Avatar
student / 17 września 2012 o 10:44
0
Możliwew że te remonty za pieniądze studentów, Ostatnio podnieśli stawki za studia niestacjonarne do kosmicznych kwot- najwyższe w kraju, więc na coś musiały one pójść:/
Avatar
student / 17 września 2012 o 10:43
0
Możliwew że te remonty za pieniądze studentów, Ostatnio podnieśli stawki za studia niestacjonarne do kosmicznych kwot- najwyższe w kraju, więc na coś musiały one pójść:/
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 0 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 10 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 1

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 14 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 5 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 28 12

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 7 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 18 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 13 2

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 17 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 16 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!