Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 lipca 2019 r.
12:15

"Potrzeby mieszkańców to nie tylko parkingi". Bronią drzew przy ul. Pana Tadeusza w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
94 110 A A

Zmiany projektu przebudowy ul. Pana Tadeusza żąda grupa mieszkańców przeciwna planowanej wycince około 50 drzew. Cięcia są tłumaczone budową miejsc parkingowych i prowadzącego do nich chodnika. Kontrowersyjna rozbudowa ulicy ma się zacząć już pojutrze. Ratusz zapewnia, że nie zacznie się od wycinek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Potrzeby mieszkańców to nie tylko parkingi – przekonuje w liście do miejskich urzędników Waldemar Kurlej, jeden z mieszkańców krytykujących zatwierdzony już projekt przebudowy ulicy. Jego apel do Zarządu Dróg i Mostów podpisało 46 osób. Sprzed bloku pana Waldemara wkrótce ma zniknąć siedem drzew oraz żywopłot. W zamian powstanie dziesięć miejsc parkingowych oraz mur oporowy.

– Ulica w tym miejscu stanie się betonową studnią, bardziej niż na jakimkolwiek innym jej odcinku. Ta degradacja jest niedopuszczalna – podkreśla autor listu.

Grupa kilkudziesięciu mieszkańców sprzeciwia się również cięciom planowanym wzdłuż północnej strony jezdni, gdzie usuniętych ma być najwięcej drzew. Największe cięcia planowane są wzdłuż północnej strony ulicy, gdzie zgodnie z projektem ma powstać chodnik zapewniający dojście do miejsc parkingowych ciągnących się wzdłuż jezdni.

– Należy koniecznie rozważyć możliwość miejscowego zwężania chodnika, aby ochronić jak najwięcej okazów, a w przypadku szczególnie dorodnych odstąpienia od jego budowy na wybranym odcinku – czytamy w liście mieszkańców, którzy sprzeciwiają się też wycince dwóch jarzębin i lipy pod budowę trzech miejsc parkingowych.

Protestujący proszą także o ocalenie dużego kasztanowca rosnącego na wyspie zieleni koło myjni samochodowej. – To drzewo, z uwagi na swoje położenie i rozmiary jest bardzo charakterystycznym elementem tej ulicy.

Ratusz już pod koniec zeszłego tygodnia zadeklarował, że postara się jeszcze ocalić część drzew. – Na etapie realizacji wykonawca ma pozostawić te drzewa, które w jakiś sposób wbrew inwentaryzacji projektanta da się uchronić – informował Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Wczoraj Urząd Miasta podtrzymał swoją deklarację. – W tym tygodniu przekażemy wykonawcy plac budowy, bo mamy napięte terminy realizacji tego zadania. Ustalone jednak zostało, że roboty nie rozpoczną się od prac z branży zieleniarskiej – zapewnia Kieliszek. – Wykonawca zajmie się na początek budową kanalizacji deszczowej i terenem, gdzie pojawi się plac parkingowy. To są prace i miejsce niewymagające usuwania drzew. Przed przystąpieniem do usuwania zieleni ocenimy czy i jakie w granicach prawa możemy dokonać zmiany.

Rozbudowa ul. Pana Tadeusza ma potrwać nie dłużej niż do końca października.

e-Wydanie

Komentarze 110

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
K4 / 23 lipca 2019 o 17:15
+25
Kupiłem mieszkanie w starym budownictwie że względu na dużo zieleni. Nie chciałem mieszkać na nowych dzielnicach, gdzie jedyny widok z okna to kolejny blok i żadnego drzewa. W ostatnim czasie w Lublinie zostało wyciętych bardzo dużo drzew (stanowczo za dużo). Nowe nasadzenia - klony szczepione, karłowate wielkiej wartości nie przedstawiają.
Avatar
Emka / 23 lipca 2019 o 15:54
+22
Połowa samochodów należy do studentów którzy parkują i blokują cały tydzień miejsce a na weekend robi się pusto..
Avatar
Gość / 23 lipca 2019 o 12:36
+19
Takie osiedlowe uliczki powinny być jednokierunkowe, a samochody powinny parkować na połowie jedni. Droga dwukierunkowa to marnowanie miejsca.
Avatar
Stefan / 23 lipca 2019 o 16:13
+18
Tam większość to przyjezdni, zrobić miejsca tylko dla zameldowanych, nie trzeba ciąć drzew,... Można zrobić szlaban i po problemie...
Avatar
!! / 23 lipca 2019 o 15:47
+15
chora sytuacja - ludzie mają się godzić na dewastację wspólnej przestrzeni i tym samym pogorszenie warunków życia, dlatego że nastała durna moda na trzymanie po 2-3 auta na gospodarstwo. Niech sobie parkują we własnych mieszkaniach! albo kupują miejsca parkingowe w parkingach wielopoziomowych jakie istnieją w promieniu kilkuset metrów!
Avatar
Gość / 23 lipca 2019 o 14:50
+15
'' Ustalone jednak zostało, że roboty nie rozpoczną się od prac z branży zieleniarskiej – zapewnia Kieliszek '' - a potem nagle się okaże, że wykonawca nie zrozumiał szczytnych intencji urzędasów i w 8 godzin wyrżnie wszystkie zaplanowane drzewa a może nawet i więcej bo mu się '' cuś pomyliło '' albo się piła omskła ... austriackie gadanie ...
Avatar
LSM / 23 lipca 2019 o 12:50
+15
LSM był wybudowany w czasach, gdy w przybliżeniu jeden samochód przypadał na blok. Obecnie największą wada LSM-u jest ogromny brak miejsc parkingowych i w wiele jazdni i chodników w tragicznym stanie technicznym. Projekt przebudowy ulicy Pana Tadeusza został przygotowany bardzo rozsądnie. Pozostanie tam nadal bardzo dużo zieleni.
 Dokładnie, największym problemem LSM jest mała liczba miejsc parkingowych. Mieszkam na osiedlu na którym jest ponad 1300 mieszkań a miejsc parkingowych i garaży, UWAGA UWAGA, 260.
Avatar
Gość / 23 lipca 2019 o 12:26
+14
Dobudowa kilkunastu nowych miejsc parkingowych spowoduje, że pojawi się kilkaset nowych samochodów, więc problem z parkowaniem się jeszcze powiększy. Uliczki osiedlowe należy robić jednokierunkowe, żeby wolny pas służył do parkowania.
Avatar
nie wierzę w ani jedno słowo zuka / 23 lipca 2019 o 16:48
+13
Parkingi to tylko pretekst - faktycznym powodem stającym za masowymi wycinkami jest czyszczenie pola dla sieci 5G.
 Dokładnie tak jest: krakow.pl/start/228785,artykul,drzewa_stanowia_przeszkode_dla_rozwoju_technologii_bezprzewodowej_5g_.html. Jeśliby chodziło faktycznie o zwiększenie liczby miejsc parkingowych, wprowadzono by ruch jednokierunkowy. Naiwnością jest wierzyć, że zuczek zrobi cokolwiek, co mogłoby podnieść konkurencyjność mieszkań na rynku wtórnym względem tych produkowanych masowo przez deweloperów, którym służy. Agenda NWO (jak właśnie testowanie 5G na plebsie z bantustanu) jest jednak jeszcze ważniejsza, niż dopieszczanie lokalnej oligarchii.
 Dokładnie tak jest: krakow.pl/start/228785,artykul,drzewa_stanowia_przeszkode_dla_rozwoju_technologii_bezprzewodowej_5g_.html. Jeśliby chodziło faktycznie o zwiększenie liczby miejsc parkingowych, wprowadzono by ruch jednokierunkowy. Naiwnością jest wierzyć, że zuczek zrobi cokolwiek, co mogłoby podnieść konkurencyjność mieszkań na rynku wtórnym względem tych produkowanych masowo przez deweloperów, którym służy. Agenda NWO (jak właśnie testowanie 5G na plebsie z bantustanu) jest jednak jeszcze ważniejsza, niż dopieszczanie lo... rozwiń
Avatar
Gość / 23 lipca 2019 o 18:24
+12
Ja natomiast uważam, że wszelkim LKR, LUB, LSW, LOP, LPU, LBI i tym podobnym my mieszkańcy powinniśmy jeszcze dopłacać za to, że w niedzielę stawiają swojego szrota, który stoi aż do piątku wieczorem i blokuje miejsce parkingowe ludziom, którzy płacą czynsz i wszelkie opłaty. Jeżeli jest dwupokojowe mieszkanie, które wynajmuje 4 studentów i każdy ma swój samochód, to jak mieszkańcy płacący horendalnie wysoki czynsz mają nie być wściekli i nie oczekiwać, że ktoś coś z tym zrobi?
Avatar
Mieszkanka / 29 lipca 2019 o 10:36
-5
Mieszkam w bloku 10 i od południowej strony jest ciemno jak w *** , a od północnej nie ma światła wcale. Panie Kurlej macie park przed oknami jeszcze Wam mało? Robicie zadymę w gazecie i tv jakbyście nie wiedzieli , że od 10 lat wielu mieszkańców zabiegało o przebudowę i remont tej ulicy.Zobaczcie jak zaniedbane są alejki od strony balkonów , bród i smród.Czemu z tym nie zrobicie porządku?Place zabaw zniszczone i puste.Czemu nie protestowaliście jak zasypywali fontannę?
Avatar
Biznesmen / 28 lipca 2019 o 16:09
-6
Od wtorku ponoć zaczynają wycinać drzewa. I dobrze. Nie będzie mi ptak s...ł na mój samochód który muszę stawiać na trawniku pod drzewem. Nie po to mam samochód żebym łaził do niego 200 m. Mój samochód ma stać pod moim blokiem.
Avatar
mieszkańcy LSM / 28 lipca 2019 o 13:10
+7
Projekt został zrobiony. Ktoś z Zarządu Dróg I Mostów odebrał ten projekt. Pytanie - kto ten projekt z Zarządu Dróg odebrał, skoro - jak przyznaje Ratusz - jest do poprawy ze względu na nieprzemyślaną zbyt dużą wycinkę drzew. Chcemy wiedzieć kto zadecydował o odebraniu złego projektu i dlaczego Ratusz za ten projekt zapłacił skoro jest zły.
Avatar
Mieszkaniec Wieniawy / 24 lipca 2019 o 11:44
-5
Dajcie spokój z tą kłótnia od jutra robotnicy zaczynają prace.Opamietajcie się .To wstyd ,żeby na jednej ulicy ludzie tak sie sprzeczali!
Avatar
Wstydek / 24 lipca 2019 o 10:55
+2
Przy 12 też nie powinni ciąć, ogolnie sorawa prosta, zakaz parkowania dla obcych rejestracji i zakaz wjazdu dla samochodów z normą nizsza niż euro 6 i problem sam się rozwiąże, a tak same graty na parkingach... Wstyd
 Postawcie sobie jeszcze szlabany, jak na części jednej z ulic na "W..." na Czubach . . . A tak naprawdę: istotnie - wstyd!!!
Avatar
Miejscowy / 24 lipca 2019 o 10:49
0
A najszybciej to trzeba objac LSM płatna strefa parkowania, miejscowi dostali by darmowe parkowanie i nikt inny by nie wyjeżdżał, a przynajmniej by płacili...
 "Miejscowi", znaczy - kto?
Avatar
Stefan / 24 lipca 2019 o 09:59
-2
A najszybciej to trzeba objac LSM płatna strefa parkowania, miejscowi dostali by darmowe parkowanie i nikt inny by nie wyjeżdżał, a przynajmniej by płacili...
Avatar
Stefan / 24 lipca 2019 o 09:57
0
Proszę się przejść i policzyć samochdiy z rejestracja LU, sa w mniejszości, więc budowa parkingów tylko dla przyjezdnych, także za inwestycje powinny zapłacić słoiki, płatny wjazd do miasta, a dla miejscowych darmowe abonamenty, od razu ruch w Lublinie spadnie. Są rozwiązania tylko trzeba pomyśleć,
Avatar
Zenon / 24 lipca 2019 o 09:54
-1
Przy 12 też nie powinni ciąć, ogolnie sorawa prosta, zakaz parkowania dla obcych rejestracji i zakaz wjazdu dla samochodów z normą nizsza niż euro 6 i problem sam się rozwiąże, a tak same graty na parkingach... Wstyd
Avatar
W punkt! / 24 lipca 2019 o 09:52
+7
Jestem za rozwojem miasta - wytnijmy wszystkie drzewa, zabetonujmy wszystkie parki i poligony. Władza która wybraliśmy w miescie też jest za.
 Trafna ironia :)
Zobacz wszystkie komentarze 110

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Chcą zbudować przetwórnię mięsa. Będą konsultacje z mieszkańcami

Lublin: Chcą zbudować przetwórnię mięsa. Będą konsultacje z mieszkańcami 0 10

Urząd Miasta zażądał dokładnego raportu o możliwym wpływie na środowisko nowej przetwórni mięsa, którą chce zbudować na Felinie świdnicka firma Polski Drób. Ratusz zapowiada też przeprowadzenie w tej sprawie konsultacji z mieszkańcami

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo)
film

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo) 0 0

Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo z Glasgow Rangers w pierwszy spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Europy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019 0 1

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej 2 9

"Cześć, troje studentów szuka mieszkania, najlepiej blisko uczelni, z dobrym dojazdem do centrum". Takie ogłoszenia zasypują w wakacje internet

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności 293 6

Od września sklepy powierzchni powyżej 400 mkw. będą miały obowiązek bezpłatnego przekazywania niesprzedanych, ale dobrych jakościowo artykułów spożywczych, organizacjom charytatywnym. Z czasem będą musiały to robić także mniejsze sklepy

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię 295 37

30 września ma zostać zamknięta onkologia w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. To jeden z efektów programu naprawczego, który ma pomóc lecznicy w wyjściu z wielomilionowych długów.

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin 0 14

Piotr Dreher, były miejski radny PO, a obecnie dyrektor szpitala neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej został nowym członkiem rady nadzorczej spółki Motor Lublin, której większościowym udziałowcem (ponad 93 proc. głosów) jest miasto

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu 8 1

Na terenie parku Radziwiłłowskiego większość prac jest już na finiszu. Amfiteatr z zadaszeniem zobaczymy jesienią.

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie
24 sierpnia 2019, 11:00

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Lubisz modę i sztukę? Czujesz, że czas odświeżyć garderobę? Już w sobotę o godz. 11 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie zacznie się pierwsza edycja targów Artmodes, na których nie zabraknie ciekawych i wyszukanych ubrań oraz dodatków

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury 0 10

Niewykluczone, że prokurator będzie musiał przesłuchać m.in. wiceprezydenta, dyrektora departamentu, przewodniczącego związków i wizytatorów kuratorium. Wszystko przez wyciek z komisji konkursowej na dyrektorów szkół

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej 14 19

– Czas zakończyć polsko –polską wojnę – tymi słowa poseł Stanisław Żmijan (PO) zainaugurował wraz innymi kandydatami z listy Koalicji Obywatelskiej kampanię wyborczą w Białej Podlaskiej.

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas 0 0

Rozmowa z Maciejem Kołodziejczykiem, trenerem siatkarzy LUK Politechnika Lublin, beniaminka I ligi

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje 11 0

Samochody, kosiarki, instrumenty muzyczne, pontony. 29 sierpnia Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie przeprowadzi pisemny przetarg na sprzedaż powojskowego mienia.

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt 0 5

25 projektów neonów w ramach akcji NeonArt ma już Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”.

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy 0 4

Konkurs kulinarny na danie, które powstało na bazie roślin chronionych. Taki zapis znalazł się w regulaminie konkursu współorganizowanego przez Urząd Miejski w Poniatowej (powiat opolski). Burmistrz Poniatowej i autorka regulaminu wyjaśniają, że doszło do pomyłki. Została poprawiona po interwencji mediów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.