Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 maja 2017 r.
8:15

Prezenty na dzień dziecka - co kupić? Najpopularniejsze zabawki

Autor: Zdjęcie autora ask
0 25 A A

Dzień dziecka już 1 czerwca. Jaki prezent kupić dziecku? Prezenty na dzień dziecka dla chłopca i dziewczynki. Klocki Lego, rower lub hulajnoga, nowy telefon, ale i wspólnie spędzony czas – to prezenty, które najczęściej dajemy swoim pociechom z okazji Dnia Dziecka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

1 czerwca upominki zamierza wręczyć 70 proc. rodziców – wynika z raportu przygotowanego przez Payback Opinion Poll. Najczęściej przeznaczą na ten cel 50-100 zł. Wśród pomysłów na prezenty królują zabawki. Ich zakup planuje co trzeci rodzic. Na drugim miejscu najpopularniejszych podarunków plasują się książki (20 proc.), a tuż za nimi gotówka (19 proc.). W dalszej kolejności wybierane są ubrania (14 proc.), kosmetyki (12 proc.) i słodycze (11 proc.).

– Wybierając prezent powinniśmy zastanowić się, co dziecku przyniesie prawdziwą radość – radzi psycholog Marta Kargol. – Rodzice najchętniej wręczaliby prezenty edukacyjne i książki. Oczywiście to bardzo wartościowe podarki. Jeśli dziecko marzy jednak o deskorolce nawet najwspanialsza książka będzie dla niego rozczarowaniem. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup pomyślmy, czy uda się pogodzić nasze preferencje z marzeniami malucha.

 

Dzień dziecka 2017. Najlepsze i najpopularniejsze zabawki

Wśród tegorocznych hitów dla najmłodszych dzieci znajdują się karuzele, rzutniki wyświetlające na sufitach dziecięcych pokoi gwiazdy oraz zabawki interaktywne np. jabłuszko uczące rymowanek i piosenek lub miś pomagający zapamiętać nazwy części ciała. Dużą popularnością cieszą się także zabawki wspomagające motorykę rąk, takie jak np. klocki. Zestawy klocków z ulubionymi bohaterami będą także doskonałym prezentem dla nieco starszych dzieci. Ucieszą się one także zabawkami związanymi z ulubionymi kreskówkami lub książkami opisującymi ich przygody.

Kilkulatki szczęśliwe będą także ze sportowych prezentów – piłek, deskorolek, hulajnóg i rowerów.

– Oprócz wręczenia ich ważne jest by wyjść na dwór razem z dzieckiem i wspólnie pobawić się nową piłką lub zobaczyć, jak radzi sobie na łyżworolkach – podkreśla Kargol. – Nie traktujmy prezentów, jako rzeczy, które wyręczą nas i zajmą dzieci dając nam wolny czas. Wykorzystujmy każdą okazję, by spędzać czas razem. Tylko w ten sposób można nawiązać z maluchem prawdziwą więź.

Dlatego co trzeci rodzic planuje w tym roku zorganizować z okazji Dnia Dziecka dodatkowe atrakcje. Ponad 30 proc. chce zabrać dziecko na wycieczkę np. do zoo, czy wesołego miasteczka, a 28 proc. planuje okolicznościowy obiad lub deser „na mieście”. Nieco ponad 20 proc. rodziców przygotuje niespodziankę w domu, a 20 proc. weźmie z dzieckiem udział w imprezach organizowanych w miejscu zamieszkania. Żeby poświęcić 1 czerwca czas swojej pociesze 14 proc. rodziców planuje wziąć urlop.

– Przez prezent najczęściej rozumiemy coś materialnego, psychologowie jednak uważają, że ludzie są szczęśliwsi, przeżywając określone doświadczenia niż dostając przedmioty materialne. Dziecko to mały, kształtujący się przez otoczenie człowiek, ciekawy świata i otwarty na nowe doświadczenia, pod warunkiem, iż umiejętnie dopasujemy je do jego wieku i możliwości poznawczych – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzen.com

Prezenty z okazji Dnia Dziecka wręczyć zamierzają także dziadkowie (42 proc.) i rodzice chrzestni (35 proc.). Na ich listach upominków prym wiodą zabawki (49 proc.), książki (24 proc.) i słodycze (21 proc.). Na wszystkie zakupy z okazji Dnia Dziecka planują wydać 50-100 zł, a co czwarta osoba mniej niż 50 zł.

Ci, którym portfel na to pozwoli sięgną też po droższe prezenty. Trafią one przede wszystkim do dzieci, które skończyły już 10 rok życia. W tym roku najmodniejsze są smartfony, tablety i laptopy, drony oraz okulary VR.

– Podarunek, który może służyć zabawie, ale też pomóc w nauce i rozwijać pasję dziecka, zawsze będzie dobrym pomysłem. Dotyczy to szczególnie sprzętu elektronicznego, z którym dzieci szybko i łatwo się oswajają – mówi Ireneusz Zygmunt, Dyrektor Działu Zakupu w sieci MediaMarkt. – W każdym przedziale cenowym znajdziemy produkty, które nie tylko ucieszą dziecko, ale także spełnią funkcję edukacyjną.

Bezpieczne zabawki dla dzieci

– Każdy rodzic kupując zabawkę zastanawia się, czy będzie ona odpowiednia dla jego dziecka, a przede wszystkim, czy będzie bezpieczna. System oceny zgodności Polskiego Centrum Akredytacji służy zapewnieniu bezpieczeństwa zabawek i ułatwiają rodzicom wybór – powiedział Andrzej Kober, Kierownik Działu Akredytacji Badań Mechanicznych i Fizycznych.

PCA od lat dba, aby do rąk najmłodszych trafiały w pełni bezpieczne zabawki. Te, które przejdą odpowiednie testy, trafią na sklepowe półki z odpowiednim oznaczeniem na metce.

Dzień dziecka 2017 - życzenia dla dzieci i dorosłych

Rośnij duży dzielny zdrowy, w 100 procentach odlotowy.

Teraz coś dla Twojej główki, by nie było z niej makówki.

Bądź pomocny jak komputer, szybki jak japoński skuter,

sympatyczny jak maskotka i słodziutki jak szarlotka.

***

Lubię Twoją słodką buzię,

mój kochany łobuzie

i serduszko Twoje gorące,

dlatego chcę Ci dać całusów tysiące.

***

Żebyś w każdym dniu czuła się jak dziecko!

***

Pierwszy czerwca dzień radosny

kwitną kwiatki, słońce świeci...

W dniu tak pięknym i wspaniałym

życzę Tobie sercem całym

moc uśmiechu i radości

szczęścia, zdrowia, pomyślności.

***

Z okazji Dnia Dziecka Kochana Córeczko

życzę Ci zawsze uśmiechniętej buzi,

wesołej zabawy i mnóstwa słodkich całusów.

Ciekawych bajek czytanych na dobranoc

i zawsze kolorowych snów...

***

Bądź dzieckiem jak najdłużej

Jak dziecko baw się, śmiej

I kochaj tak jak dziecko

I serce dziecka zawsze miej!

***

Gdy będziesz miała piętnaście lat

to będziesz piękna jak róży kwiat

a teraz jesteś mały pączek

więc trzymaj się mamusi rączek.

***

Z okazji Dnia Dziecka życzę Ci,

aby wszystkie fajne dni

w żółwim tempie upływały.

By nigdy nie było

porannej pobudki

i wiał wiatr specjalny,

co rozwiewa smutki.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
meskor / 22 maja 2018 o 14:27
0
Empik patrzcie - jest cała kategoria z prezentami na dzień dziecka. Mocno przecenili klocki Lego. Tańsze są również gry planszowe - zamówiłam Scrable. Są też smartwatche. Ogólnie można naprawdę tanio trafić wiele różnych rzeczy. Ale oni zawsze odpalają mocne rabaty przed takimi dniami. 
Avatar
Angela / 19 maja 2018 o 16:31
0
Ja w tym roku stawiam na praktyczne prezenty, a że maluszek uczy się samodzielnego picia to chcę jej kupić dwa kubeczki, żeby ćwiczyła picie wykorzystując różne techniki. Chciałam jej wziąc kubek pochylony, ponieważ z tych pije się jak z "dorosłego" kubka i nie trzeba go mocno przechylać, co na pocątku nie jest oczywiste. Drugi to kubek ze słomką, podoba mi się z firmy Chicco, ponieważ jest to kubek termiczny więc moglibyśmy zabierać go wychodząc na spacer i temperatura ciepłego lub chłodnego nopoju byłaby zawsze utrzymana. A dodatkowo są w ładnych dziewczęcych kolorach.
 
rozwiń
Avatar
pekka / 14 maja 2018 o 14:41
0
W Empiku zrobili kategorię związaną z prezentami na dzień dziecka. Tak naprawdę dostępne jest prawie wszystko, z dużymi rabatami. W sumie zawsze lepiej zamówić wszystko za jednym zamachem w jednym sklepie. Największy wybór, w zasadzie jest wszystko. W sumie to z tego Empiku zrobili taki jakby hipermarket ;-) 
Avatar
TatuśCóreczki / 7 maja 2018 o 22:31
0
wracając do tematu, moja propozycj prezentu to uniwerslne, ponadczasowe, ekologiczne i ładne - klocki drewniane o ich zaletach można mówić i mówić, ja z moją córką najczęściej się bawię właśnie kolorowymi klockami z drewna fajny artykuł na temat klocków jest tutaj polecam lekturę, może kogoś przekona ***dzieckuniekupisz.pl/ogolna/klocki-klocki-klocki/ autor ma podobne podejście do tematu jak ja
Avatar
AmeliaV / 4 maja 2018 o 11:30
0
Ja w tym roku kupiłam już prezent na dzień dziecka :) znalazłam w sklepie Gonzo Toys hodowlę morskich smoków Aqua Dragons in Space :) wybrałam wersję  deluxe która zawiera akwarium z podświetleniem led :) moje dzieci uwielbiają wszelkie stworzenia także takie coś przyniesie im na pewno masę radości :)
Avatar
basia80 / 2 maja 2018 o 15:40
0
Słyszałam ze na bestcena korzystnie można kupić sprzet, kolezanka kupiwała tablet i też sporo taniej i byla zadowolona bo zaiszczedziła jak mówiła prawie 2 stówki
Avatar
ganga / 2 maja 2018 o 00:43
0
doradźcie szybko prosze bo czas goni. chrześnik jednak zamarzy l o konsoli na komunie, musze zdążyć  a nie wie co wybrac , rodzice decyzje zostawili nam - xbox one czy coś innego ? znalazłam w dobrej cneie  ***s://bestcena.pl/konsole-i-gogle-vr 
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2018 o 15:26
0
my na dzień dziecka zazwyczaj zabieramy gdzieś dzieciaki i kupujemy jakiś drobny prezent. chociaż dla synka będę musiała w tym roku kupić klocki maple, bo ma jeden mniejszy zestaw i układa bez przerwy - skutecznie odciągnęły go od laptopa :) jakby ktoś chciał zobaczyć, to chodzi o te klocki ***s://dobrezabawki.com/producenci/maple
Avatar
Gość / 27 marca 2018 o 13:53
0
Ja celowałam w dobrej jakości rower na lata. Taki właśnie uzyskałam w Bikeovo we Wrocławiu, ogromny wybór, doskonała jakość i przemiła obsługa, która dobrała sprzęcik idealnie pod moje dziecko. Mały zachwycony, a ja zadowolona, że nareszcie jakiś sport w jego życiu :VV
Avatar
Gość / 22 lutego 2018 o 11:24
0
To już lepiej moim zdaniem ustrzelić dziecku jakiś kurs na Prezent Marzeń - może jazda konna, albo coś innego w takich klimatach? Takim prezentem już na bank zrobicie różnicę. Co wy na to?
Avatar
meskor / 22 maja 2018 o 14:27
0
Empik patrzcie - jest cała kategoria z prezentami na dzień dziecka. Mocno przecenili klocki Lego. Tańsze są również gry planszowe - zamówiłam Scrable. Są też smartwatche. Ogólnie można naprawdę tanio trafić wiele różnych rzeczy. Ale oni zawsze odpalają mocne rabaty przed takimi dniami. 
Avatar
Angela / 19 maja 2018 o 16:31
0
Ja w tym roku stawiam na praktyczne prezenty, a że maluszek uczy się samodzielnego picia to chcę jej kupić dwa kubeczki, żeby ćwiczyła picie wykorzystując różne techniki. Chciałam jej wziąc kubek pochylony, ponieważ z tych pije się jak z "dorosłego" kubka i nie trzeba go mocno przechylać, co na pocątku nie jest oczywiste. Drugi to kubek ze słomką, podoba mi się z firmy Chicco, ponieważ jest to kubek termiczny więc moglibyśmy zabierać go wychodząc na spacer i temperatura ciepłego lub chłodnego nopoju byłaby zawsze utrzymana. A dodatkowo są w ładnych dziewczęcych kolorach.
 
rozwiń
Avatar
pekka / 14 maja 2018 o 14:41
0
W Empiku zrobili kategorię związaną z prezentami na dzień dziecka. Tak naprawdę dostępne jest prawie wszystko, z dużymi rabatami. W sumie zawsze lepiej zamówić wszystko za jednym zamachem w jednym sklepie. Największy wybór, w zasadzie jest wszystko. W sumie to z tego Empiku zrobili taki jakby hipermarket ;-) 
Avatar
TatuśCóreczki / 7 maja 2018 o 22:31
0
wracając do tematu, moja propozycj prezentu to uniwerslne, ponadczasowe, ekologiczne i ładne - klocki drewniane o ich zaletach można mówić i mówić, ja z moją córką najczęściej się bawię właśnie kolorowymi klockami z drewna fajny artykuł na temat klocków jest tutaj polecam lekturę, może kogoś przekona ***dzieckuniekupisz.pl/ogolna/klocki-klocki-klocki/ autor ma podobne podejście do tematu jak ja
Avatar
AmeliaV / 4 maja 2018 o 11:30
0
Ja w tym roku kupiłam już prezent na dzień dziecka :) znalazłam w sklepie Gonzo Toys hodowlę morskich smoków Aqua Dragons in Space :) wybrałam wersję  deluxe która zawiera akwarium z podświetleniem led :) moje dzieci uwielbiają wszelkie stworzenia także takie coś przyniesie im na pewno masę radości :)
Avatar
basia80 / 2 maja 2018 o 15:40
0
Słyszałam ze na bestcena korzystnie można kupić sprzet, kolezanka kupiwała tablet i też sporo taniej i byla zadowolona bo zaiszczedziła jak mówiła prawie 2 stówki
Avatar
ganga / 2 maja 2018 o 00:43
0
doradźcie szybko prosze bo czas goni. chrześnik jednak zamarzy l o konsoli na komunie, musze zdążyć  a nie wie co wybrac , rodzice decyzje zostawili nam - xbox one czy coś innego ? znalazłam w dobrej cneie  ***s://bestcena.pl/konsole-i-gogle-vr 
Avatar
Gość / 9 kwietnia 2018 o 15:26
0
my na dzień dziecka zazwyczaj zabieramy gdzieś dzieciaki i kupujemy jakiś drobny prezent. chociaż dla synka będę musiała w tym roku kupić klocki maple, bo ma jeden mniejszy zestaw i układa bez przerwy - skutecznie odciągnęły go od laptopa :) jakby ktoś chciał zobaczyć, to chodzi o te klocki ***s://dobrezabawki.com/producenci/maple
Avatar
Gość / 27 marca 2018 o 13:53
0
Ja celowałam w dobrej jakości rower na lata. Taki właśnie uzyskałam w Bikeovo we Wrocławiu, ogromny wybór, doskonała jakość i przemiła obsługa, która dobrała sprzęcik idealnie pod moje dziecko. Mały zachwycony, a ja zadowolona, że nareszcie jakiś sport w jego życiu :VV
Avatar
Gość / 22 lutego 2018 o 11:24
0
To już lepiej moim zdaniem ustrzelić dziecku jakiś kurs na Prezent Marzeń - może jazda konna, albo coś innego w takich klimatach? Takim prezentem już na bank zrobicie różnicę. Co wy na to?
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 0 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 5 3

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 1

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 13 7

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 2 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 24 11

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 7 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 17 4

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 2 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 13 2

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 13 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 15 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!