Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 maja 2017 r.
18:17

Prezent czy kwiaty dla nauczyciela? Awantura rodziców na zebraniu

0 30 A A
Jedna z mam śmiertelnie się obraziła i zapowiedziała, że jej córka przyniesie drogi prezent, a biedota niech nosi kwiatki
Jedna z mam śmiertelnie się obraziła i zapowiedziała, że jej córka przyniesie drogi prezent, a biedota niech nosi kwiatki

Kosze delikatesowe, obrazy, vouchery na wycieczki – wielu nauczycieli przyznaje, że otrzymywanie drogich prezentów jest krępujące. Dlatego też niektóre szkoły odchodzą od tradycji obdarowywania pedagogów na koniec roku szkolnego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Temat prezentów trójka klasowa poruszyła po ostatnim zebraniu. Zaproponowali żeby złożyć się po 5 zł i kupić duży bukiet kwiatów – opowiada ojciec pierwszoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 24. – Okazało się jednak, że część rodziców zażyczyła sobie składki po 30 zł i kupienia nauczycielce prezentu.

Awantura

– Rozmowa o wysokości składki zakończyła się awanturą. Jedna z mam proponowała zrzutkę po 50 zł żeby kupić nauczycielce oryginalny serwis kawowy albo voucher na wycieczkę. Kiedy próbowaliśmy jej wytłumaczyć, że pomysł jest nie na miejscu, śmiertelnie się obraziła i zapowiedziała, że jej córka przyniesie drogi prezent, a biedota niech nosi kwiatki – denerwuje się mama uczennicy Gimnazjum nr 18 w Lublinie.

Wybieranie prezentów na zakończenie roku to temat, który obecnie najbardziej absorbuje rodziców. A co na to nauczyciele?

– Najwspanialszy prezent, jaki dostałem, to album wspomnień od żegnających szkołę szóstoklasistów. Znalazły się w nim zdjęcia z klasowych imprez i karteczki ze wspomnieniami i życzeniami od moich wychowanków – wspomina nauczyciel ze szkoły na Czechowie. – Muszę przyznać, że się wzruszyłem. Cały czas mam go na półce i co jakiś czas z przyjemnością przeglądam.

Ryzyko

– Kilka lat temu dostałam skórzany obraz. To było bardzo krępujące, bo prezent powinien być symboliczny, a nie tak drogi – opowiada Anna, nauczycielka gimnazjalna. – Poza tym mnie taka „sztuka” nie pasuje. W końcu teściowa powiesiła go u siebie w domu. Bałam się też konsekwencji. Droższe rzeczy mogą być przecież uznane za łapówkarstwo.

Takich problemów nie mają nauczyciele Społecznej Szkoły Podstawowej i Społecznego Gimnazjum im. Sebastiana Fabiana Klonowica w Lublinie.

– Tradycją naszej szkoły jest przekazywania pieniędzy przeznaczonych na kwiaty i prezenty dla nauczycieli na pomoc dla ośrodka dla osób z chorobami umysłowymi w Gościeradowie. Z kolei samorząd uczniowski przekazuje pieniądze z nagród dla uczniów otrzymujących świadectwa z czerwonym paskiem. Wszyscy chętnie włączają się w tę akcję – zapewnia dyrektor szkoły Eliza Nowikowska. I dodaje: – To nie jest jednak tak, że nauczyciele nie dostają nic. Przecież nie ma nic piękniejszego niż serdeczne pożegnanie, przytulenie i życzenia udanych wakacji. Kształtowanie takich sensownych postaw jest naszym priorytetem.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 19:23
+1
Nowobogackie towarzycho musi się pokazac. Hehe Ci durni Polaczkowie i stuknięte mamusie. Zaraza.
Avatar
gość / 12 czerwca 2018 o 06:29
0
Prezenty dla nauczycieli......goracy temat w szkole mojego dziecka....sa rodzicie którzy wpłacili mniejsze niż komitet organizacyjny nakazał środki i co ? sa atakowani, poddawani publicznym sądom, grozi się im że pieniądze które wpłacili zostaną im oddane , są zmuszani do wyżej wplaty, bo jak nie to ich dzieci zostaną wyrzucone ze wspólnego zdjęcia dla wychowawczyni. Traktowani są bezosobowo , bo demokratycznie powinni się podporzadkowac reszcie....prym wioda mamy które maja swoje osobiste motywacje by nauczycielowi dac drogi prezent -
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 18:02
0
właśnie, we wszystkich szkołach to chyba problem. idiotyczny pomysł z tymi prezentami! jak uniżone przebłaganie srogiego pana i władcy
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 20:03
0
POJEABAI SA CI CO CHCA TAKIE PREZENTY KUPOWAC, TO ICH JEST PRACA ZA TO BIORA PIENIADZE. PREZENTY? ZA CO? SKORO TO JEST ICH PRACA...
Avatar
Ala / 17 maja 2017 o 13:32
0
undefined napisał:
Własnie taki prezent zrobiony przez uczniów na koniec roku jak własnie album wspomnień jest według mnie super takie cos dane od siebie w koncu w klasie niech bedzie 25 uczniów to coś wymyślą prawda ? A że są ludzie bogaci i biedni i jeden by dał tyle a drugi tyle no niestety tak bedzie najlepiej by było dla tych bogatych żeby otworzyć szkołe w której uczyły by sie dzieci rodziców bogatych poprostu oddzielić od biedoty to by było super......
 Z całym szacunkiem ale nie bardzo mogę się zgodzić z Twoją wypowiedzią dotyczącą segregacji dzieci na bogate i biedne. I jedni i drudzy posidają wiele pozytywnych wartości którymi naturalnie się w grupie dzielą nawet o tym nie wiedząc. Niestety czasami zdarza się klasa w której jedna grupa próbuje zdominować drugą  lub robi ferment. I tu jest nasza rola żeby sobie z tym poradzić. Czasami wymaga to też pomocy ze strony rodziców ale nie zawsze. Nie dzielmy i nie segregujmy. W dorosłym życiu wystarczająco dużo doświadczą podziałów. Wychowujmy i uczmy tolerancji, rozsądku i szacunku dla drugiego. To właśnie jest moim celem przewodnim - nauczyciel gimnazjum z prawie trzydziestoletnim stażem.
 Z całym szacunkiem ale nie bardzo mogę się zgodzić z Twoją wypowiedzią dotyczącą segregacji dzieci na bogate i biedne. I jedni i drudzy posidają wiele pozytywnych wartości którymi naturalnie się w grupie dzielą nawet o tym nie wiedząc. Niestety czasami zdarza się klasa w której jedna grupa próbuje zdominować drugą  lub robi ferment. I tu jest nasza rola żeby sobie z tym poradzić. Czasami wymaga to też pomocy ze strony rodziców ale nie zawsze. Nie dzielmy i nie segregujmy. W dorosłym życiu wystarczająco dużo doświadczą podział... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 11:21
0
Własnie taki prezent zrobiony przez uczniów na koniec roku jak własnie album wspomnień jest według mnie super takie cos dane od siebie w koncu w klasie niech bedzie 25 uczniów to coś wymyślą prawda ? A że są ludzie bogaci i biedni i jeden by dał tyle a drugi tyle no niestety tak bedzie najlepiej by było dla tych bogatych żeby otworzyć szkołe w której uczyły by sie dzieci rodziców bogatych poprostu oddzielić od biedoty to by było super......
Avatar
Uczyciel / 17 maja 2017 o 10:16
0
od 15 lat jestem nauczycielem, jeden raz dostałem prezent - filiżanki, które i tak komuś podarowałem, bo były zupełnie nietrafione. Na dzień dziecka i zakończenia roku to ja kupuję dzieciom prezenty z własnych funduszy, z własnej kieszeni. Jako rodzic za nic w świecie nie dam 30 zł na prezenty, 5 wystarczy.
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 09:02
0
Hahahaha
Avatar
Ala / 17 maja 2017 o 07:12
0
Jestem nauczycielką gimnazjum z prawie trzydziestoletnim stażem pracy. Nie mam zamiaru pisać o tym jakie obowiązki i jak wiele pracy do wykonania ma nauczyciel. Po co? Przecież wy forumowicze wiecie od nas lepiej ile mamy pracy, więc nie mam zamiaru się tu wysilać. Szkoda czasu. Sprawa prezentów zawsze budziła moje zastrzeżenia. Wstyd powiedzieć, że nie chcę tego wziąć, bo obrażę szanowne grono rodziców którzy chcieli dobrze. A  kiedy biorę mam wielki niesmak i  jestem zła na siebie. Na szczęście w mojej wiejskiej szkole jest wielu nauczycieli a klas mało. Wychowawstwo mamy więc co jakiś czas. Sytuacja jest dla mnie bardzo nie komfortowa. Najbardziej to wolałabym żeby poza kwiatka z niczym się nie wychylali. A i kwiatek to czasami za dużo. Największą satysfakcję mam jak spotykam byłych uczniów naszej szkoły w pobliskim miasteczku, którzy potrafią podejść do mnie z przeciwnego chodnika po to tylko żeby się przywitać i chwilkę porozmawiać. Albo kiedy dowiaduję się, że uczeń który był słabszy jednak nie poddał się. Skończył szkołę dobrze się ożenił (lub wyszła za mąż) i fajnie się mu ułożyło. Udział w konkursach dzieciaków sprawia też wielką frajdę. Kiedy zdobywają nagrody w konkursach powiatowych, wojewódzkich a czasami ogólnokrajowych, wtedy człowiek przez chwilę chociaż ma satysfakcję, że to w co wkładam tak wiele wysiłku jest celowe. A najbardziej to chciałabym, żeby rodzice wspomagali mnie w mojej pracy na bieżąco, wtedy takie wyniki byłyby dużo częściej i wszyscy bylibyśmy zadowoleni. Niestety wolicie przytachać jakiś gadżet na koniec roku żeby  zepsuć dobre samopoczucie nauczyciela  i jeszcze potem wylewacie żółć po różnych forach jacy nauczyciele to są rozpaskudzeni. Jest to dla mnie osobiście bardzo krzywdzące i budzi mój sprzeciw. Drodzy rodzice chcemy od was partnerstwa i wsparcia w tym co robimy na bieżąco, a nie ochłapu na koniec roku uciszającego wasze sumienie. Dobre słowo w zupełności wystarcza.
Jestem nauczycielką gimnazjum z prawie trzydziestoletnim stażem pracy. Nie mam zamiaru pisać o tym jakie obowiązki i jak wiele pracy do wykonania ma nauczyciel. Po co? Przecież wy forumowicze wiecie od nas lepiej ile mamy pracy, więc nie mam zamiaru się tu wysilać. Szkoda czasu. Sprawa prezentów zawsze budziła moje zastrzeżenia. Wstyd powiedzieć, że nie chcę tego wziąć, bo obrażę szanowne grono rodziców którzy chcieli dobrze. A  kiedy biorę mam wielki niesmak i  jestem zła na siebie. Na szczęście w mojej wiejskiej szkole jest wielu nauczycie... rozwiń
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 22:47
0
prosimy pisać o najwyższej kaście sędziowskiej bo tam są problemy największe i tam należy reformować i zastanawiać się jak naprawić sądownictwo a nie pisać o pierdołach - sędziowie mają 38 dni roboczych urlopu - biorą kiedy chcą,wielkie pieniądze, stany spoczynku po 50, duże pieniądze, immunitety ***ety
Avatar
gość / 12 czerwca 2018 o 06:29
0
Prezenty dla nauczycieli......goracy temat w szkole mojego dziecka....sa rodzicie którzy wpłacili mniejsze niż komitet organizacyjny nakazał środki i co ? sa atakowani, poddawani publicznym sądom, grozi się im że pieniądze które wpłacili zostaną im oddane , są zmuszani do wyżej wplaty, bo jak nie to ich dzieci zostaną wyrzucone ze wspólnego zdjęcia dla wychowawczyni. Traktowani są bezosobowo , bo demokratycznie powinni się podporzadkowac reszcie....prym wioda mamy które maja swoje osobiste motywacje by nauczycielowi dac drogi prezent -
Avatar
Gość / 19 maja 2017 o 18:02
0
właśnie, we wszystkich szkołach to chyba problem. idiotyczny pomysł z tymi prezentami! jak uniżone przebłaganie srogiego pana i władcy
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 20:03
0
POJEABAI SA CI CO CHCA TAKIE PREZENTY KUPOWAC, TO ICH JEST PRACA ZA TO BIORA PIENIADZE. PREZENTY? ZA CO? SKORO TO JEST ICH PRACA...
Avatar
Ala / 17 maja 2017 o 13:32
0
undefined napisał:
Własnie taki prezent zrobiony przez uczniów na koniec roku jak własnie album wspomnień jest według mnie super takie cos dane od siebie w koncu w klasie niech bedzie 25 uczniów to coś wymyślą prawda ? A że są ludzie bogaci i biedni i jeden by dał tyle a drugi tyle no niestety tak bedzie najlepiej by było dla tych bogatych żeby otworzyć szkołe w której uczyły by sie dzieci rodziców bogatych poprostu oddzielić od biedoty to by było super......
 Z całym szacunkiem ale nie bardzo mogę się zgodzić z Twoją wypowiedzią dotyczącą segregacji dzieci na bogate i biedne. I jedni i drudzy posidają wiele pozytywnych wartości którymi naturalnie się w grupie dzielą nawet o tym nie wiedząc. Niestety czasami zdarza się klasa w której jedna grupa próbuje zdominować drugą  lub robi ferment. I tu jest nasza rola żeby sobie z tym poradzić. Czasami wymaga to też pomocy ze strony rodziców ale nie zawsze. Nie dzielmy i nie segregujmy. W dorosłym życiu wystarczająco dużo doświadczą podziałów. Wychowujmy i uczmy tolerancji, rozsądku i szacunku dla drugiego. To właśnie jest moim celem przewodnim - nauczyciel gimnazjum z prawie trzydziestoletnim stażem.
 Z całym szacunkiem ale nie bardzo mogę się zgodzić z Twoją wypowiedzią dotyczącą segregacji dzieci na bogate i biedne. I jedni i drudzy posidają wiele pozytywnych wartości którymi naturalnie się w grupie dzielą nawet o tym nie wiedząc. Niestety czasami zdarza się klasa w której jedna grupa próbuje zdominować drugą  lub robi ferment. I tu jest nasza rola żeby sobie z tym poradzić. Czasami wymaga to też pomocy ze strony rodziców ale nie zawsze. Nie dzielmy i nie segregujmy. W dorosłym życiu wystarczająco dużo doświadczą podział... rozwiń
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 11:21
0
Własnie taki prezent zrobiony przez uczniów na koniec roku jak własnie album wspomnień jest według mnie super takie cos dane od siebie w koncu w klasie niech bedzie 25 uczniów to coś wymyślą prawda ? A że są ludzie bogaci i biedni i jeden by dał tyle a drugi tyle no niestety tak bedzie najlepiej by było dla tych bogatych żeby otworzyć szkołe w której uczyły by sie dzieci rodziców bogatych poprostu oddzielić od biedoty to by było super......
Avatar
Uczyciel / 17 maja 2017 o 10:16
0
od 15 lat jestem nauczycielem, jeden raz dostałem prezent - filiżanki, które i tak komuś podarowałem, bo były zupełnie nietrafione. Na dzień dziecka i zakończenia roku to ja kupuję dzieciom prezenty z własnych funduszy, z własnej kieszeni. Jako rodzic za nic w świecie nie dam 30 zł na prezenty, 5 wystarczy.
Avatar
Gość / 17 maja 2017 o 09:02
0
Hahahaha
Avatar
Ala / 17 maja 2017 o 07:12
0
Jestem nauczycielką gimnazjum z prawie trzydziestoletnim stażem pracy. Nie mam zamiaru pisać o tym jakie obowiązki i jak wiele pracy do wykonania ma nauczyciel. Po co? Przecież wy forumowicze wiecie od nas lepiej ile mamy pracy, więc nie mam zamiaru się tu wysilać. Szkoda czasu. Sprawa prezentów zawsze budziła moje zastrzeżenia. Wstyd powiedzieć, że nie chcę tego wziąć, bo obrażę szanowne grono rodziców którzy chcieli dobrze. A  kiedy biorę mam wielki niesmak i  jestem zła na siebie. Na szczęście w mojej wiejskiej szkole jest wielu nauczycieli a klas mało. Wychowawstwo mamy więc co jakiś czas. Sytuacja jest dla mnie bardzo nie komfortowa. Najbardziej to wolałabym żeby poza kwiatka z niczym się nie wychylali. A i kwiatek to czasami za dużo. Największą satysfakcję mam jak spotykam byłych uczniów naszej szkoły w pobliskim miasteczku, którzy potrafią podejść do mnie z przeciwnego chodnika po to tylko żeby się przywitać i chwilkę porozmawiać. Albo kiedy dowiaduję się, że uczeń który był słabszy jednak nie poddał się. Skończył szkołę dobrze się ożenił (lub wyszła za mąż) i fajnie się mu ułożyło. Udział w konkursach dzieciaków sprawia też wielką frajdę. Kiedy zdobywają nagrody w konkursach powiatowych, wojewódzkich a czasami ogólnokrajowych, wtedy człowiek przez chwilę chociaż ma satysfakcję, że to w co wkładam tak wiele wysiłku jest celowe. A najbardziej to chciałabym, żeby rodzice wspomagali mnie w mojej pracy na bieżąco, wtedy takie wyniki byłyby dużo częściej i wszyscy bylibyśmy zadowoleni. Niestety wolicie przytachać jakiś gadżet na koniec roku żeby  zepsuć dobre samopoczucie nauczyciela  i jeszcze potem wylewacie żółć po różnych forach jacy nauczyciele to są rozpaskudzeni. Jest to dla mnie osobiście bardzo krzywdzące i budzi mój sprzeciw. Drodzy rodzice chcemy od was partnerstwa i wsparcia w tym co robimy na bieżąco, a nie ochłapu na koniec roku uciszającego wasze sumienie. Dobre słowo w zupełności wystarcza.
Jestem nauczycielką gimnazjum z prawie trzydziestoletnim stażem pracy. Nie mam zamiaru pisać o tym jakie obowiązki i jak wiele pracy do wykonania ma nauczyciel. Po co? Przecież wy forumowicze wiecie od nas lepiej ile mamy pracy, więc nie mam zamiaru się tu wysilać. Szkoda czasu. Sprawa prezentów zawsze budziła moje zastrzeżenia. Wstyd powiedzieć, że nie chcę tego wziąć, bo obrażę szanowne grono rodziców którzy chcieli dobrze. A  kiedy biorę mam wielki niesmak i  jestem zła na siebie. Na szczęście w mojej wiejskiej szkole jest wielu nauczycie... rozwiń
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 22:47
0
prosimy pisać o najwyższej kaście sędziowskiej bo tam są problemy największe i tam należy reformować i zastanawiać się jak naprawić sądownictwo a nie pisać o pierdołach - sędziowie mają 38 dni roboczych urlopu - biorą kiedy chcą,wielkie pieniądze, stany spoczynku po 50, duże pieniądze, immunitety ***ety
Avatar
Gość / 16 maja 2017 o 22:47
0
prosimy pisać o najwyższej kaście sędziowskiej bo tam są problemy największe i tam należy reformować i zastanawiać się jak naprawić sądownictwo a nie pisać o pierdołach - sędziowie mają 38 dni roboczych urlopu - biorą kiedy chcą,wielkie pieniądze, stany spoczynku po 50, duże pieniądze, immunitety ***ety
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 0 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 5

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 14 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!