Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 maja 2008 r.
20:25
Edytuj ten wpis

Prezes MPK chce podwyżek cen biletów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 10 A A

Do 2,20 zł prezes MPK chciałby podnieść cenę biletu jednorazowego - dowiedział się nieoficjalnie "Dziennik Wschodni"

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Krzysztof Mikuła chce, by prezydent przygotował odpowiedni projekt uchwały. Na podwyżki musiałaby się jednak zgodzić Rada Miasta.

Propozycję podwyżek szef MPK wysłał już prezydentowi miasta. - Ceny nie zmieniły się od 2006 r. i są niższe niż w miastach porównywalnych z Lublinem - wyjaśnia Krzysztof Mikuła, prezes spółki. Nie zdradza, jakich chce podwyżek. Ale zastrzega, że nie dotyczyłyby one biletów okresowych.

Nieoficjalnie ustaliliśmy, że prezes Mikuła chce, by bilet normalny zdrożał z 1,80 zł do 2,20 zł, a studencki z 90 groszy do 1,10 zł.

Bilet uczniowski kosztowałby 1,40 zł, czyli tyle, co teraz.

Rada nadzorcza MPK jeszcze nie badała sprawy. - Możliwe, że ten temat pojawi się na najbliższym posiedzeniu - mówi Andrzej Gregorowicz z rady nadzorczej MPK Lublin.

Ale miejska spółka sama cen biletów nie podniesie, bo stawki ustala Rada Miasta. Mikuła chce, by prezydent napisał radnym projekt uchwały wprowadzającej nowy cennik. Wczoraj nie było wiadomo, czy prezydent ulegnie.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 maja 2008 o 20:46
0
Proszę bardzo:

Ceny biletów jednorazowych normalnych w innych polskich miastach:
Wrocław - 2,00 zł
Białystok - 2,00 zł
Rzeszów - 2,10 zł
Opole - 2,10 zł
Olsztyn - 2,10 zł
Częstochowa - 2,20 zł
Jelenia Góra - 2,24 zł
Warszawa - 2,40 zł
Kraków - 2,50 zł
Avatar
ciekawy :) / 21 maja 2008 o 20:13
0
MAM PYTANIE: MOZE KTOS WIE JAKIE SA CENY BILETOW W INNYCH MIASTACH BO Z TEGO CO PAMIETAM TO LUBLIN W TEJ CHWILI NIE MA NAJTANSZYCH BILETOW... A JESZCZE CHCA PODNOSIC...???
Avatar
Gość / 21 maja 2008 o 14:41
0
Podwyżka cen biletów to działanie na korzyść prywaciarzy. Może to i lepiej, bo prywatni wożą za złotówkę a tabor mają coraz lepszy. Niech żyją prywatni!
Avatar
mamba1 / 21 maja 2008 o 09:56
0
A ja proponuję aby Pan Prezes zajął sie najpierw poprawą np. czystości w autobusach, regularnoscią ich kursowania , dostosowaniem kursowania tychże do potrzeb pasazerów a nie do wygody MPK, przeszkoleniem kierowców w zakresie dobrych obyczajów, zlikwidowaniem tych beznadziejnych oklein na szybach autobusów (mozna nabawić się klaustrofobii) a dopiero wtedy niech proponuje podwyżki cen biletów. A jesli tak porównuje je do innych miast to niech właśnie pofatyguje się do innego miasta i weźmie przykład z innych np. w Gdyni, Warszawie, zobaczy wtedy na czym polega usługa dla PASAŻERA.
A ja proponuję aby Pan Prezes zajął sie najpierw poprawą np. czystości w autobusach, regularnoscią ich kursowania , dostosowaniem kursowania tychże do potrzeb pasazerów a nie do wygody MPK, przeszkoleniem kierowców w zakresie dobrych obyczajów, zlikwidowaniem tych beznadziejnych oklein na szybach autobusów (mozna nabawić się klaustrofobii) a dopiero wtedy niech proponuje podwyżki cen biletów. A jesli tak porównuje je do innych miast to niech właśnie pofatyguje się do innego miasta i weźmie przykład z innych np. w Gdyni, Warszawie, zobacz... rozwiń
Avatar
Wkurzona / 21 maja 2008 o 09:26
0
Niech ze swojej pensji dopłaca do biletów ludziom jak taki "mądry" jest! płace tutaj są tak żenujące ale tego to już nie porównał z innymi miastami!
Avatar
Fang / 21 maja 2008 o 08:53
0
Jak zwykle w takim przypadku prezes spółki miejskiej podobnie jak wodociągów sięga w pierwszej kolejności do kieszeni mieszkańców zamiast popatrzeć gospodarskim okiem gdzie można zaoszczędzić w firmie.Nie są mi znane wysokości poborów towarzystwa prezesa ,zapewne rady nadzorczej ,ale pewnie są za duże.Ponieważ są to pieniądze publiczne nic zdrożnego by sie nie stało gdyby "Dziennik"ujawnił wysokość tych poborów.Nie jest to przecież tajemnica państwowa i chyba nie narusza ustawy o ochronie danych osobowych.
Avatar
Trombalski / 21 maja 2008 o 08:08
0
W d... niech się pocałuje.
Avatar
piechur / 21 maja 2008 o 08:08
0
Obniżyć pensje zarządu i pseudozwiązkowcom,ograniczyć marnotrawienie społecznych pieniędzy na bzdurne zakupy,zlikwidować fikcyjne stanowiska nierobów i kondycja MPK znacznie się poprawi.
Jak to jest,że prywaciarzowi opłaci się jeździć za 1 PLN a MPK nie kalkuluje się za 1,40 (1,80)PLN.
Sprywatyzować MPK i będzie [po kłopocie.A i dochód w budżecie miasta się zwiększy.
P.S.Dlaczego naczalstwo z mpk nie jeździ taborem mpk-owskim tylko samochodami służbowymi (full wypas)?A to są ogromne koszty!!!!!Wywalić tych śmierdzących nierobów-kanarów a do kontroli biletów wysyłać "etatowych" pracowników którzy w danym dniu nie mają co robić a jedynie pierdzą w stołek i czekają na wypłatę .Sporo jest takich.
Po podwyżce cen biletów mpk na pewno padnie.Myślę,ze na tym skorzystają prywatni przewoźnicy,którzy nawet mogą się ubiegać o przewóz osób busikami.
Obniżyć pensje zarządu i pseudozwiązkowcom,ograniczyć marnotrawienie społecznych pieniędzy na bzdurne zakupy,zlikwidować fikcyjne stanowiska nierobów i kondycja MPK znacznie się poprawi.
Jak to jest,że prywaciarzowi opłaci się jeździć za 1 PLN a MPK nie kalkuluje się za 1,40 (1,80)PLN.
Sprywatyzować MPK i będzie [po kłopocie.A i dochód w budżecie miasta się zwiększy.
P.S.Dlaczego naczalstwo z mpk nie jeździ taborem mpk-owskim tylko samochodami służbowymi (full wypas)?A to są ogromne koszty!!!!!Wywalić ty... rozwiń
Avatar
Pawel Chmielewski / 21 maja 2008 o 08:02
0
Pan Mikuła chyba nie rozumie, że ta podwyzka wywoła odwrotny efekt od zamierzonego. Robi się co raz cieplej i mieszkańcy Lublina postawieni przed faktem korzystania z drogiej i przestarzałej komunikacji miejską wybiorą albo przewoźnika prywatnego lub tez przesiądą się na rower. Największy zysk MPK ma ze sprzedaży biletu jednorazowego. Wzrost ceny takie biletu spowoduje spadek sprzedaży tych biletów - czyli zmniejszenie zyku. Błędem jest podwyzka tych biletów zamiast biletów miesięcznych. Bilety miesięczne charakteryzują się niewielkim zyskiem. Poza tym to zły okres na takie podwyżki. Studenci wyjadą na wakacje a przecież to oni bardzo często korzystają z usług MPK. Koło się zamyka.
Pan Mikuła chyba nie rozumie, że ta podwyzka wywoła odwrotny efekt od zamierzonego. Robi się co raz cieplej i mieszkańcy Lublina postawieni przed faktem korzystania z drogiej i przestarzałej komunikacji miejską wybiorą albo przewoźnika prywatnego lub tez przesiądą się na rower. Największy zysk MPK ma ze sprzedaży biletu jednorazowego. Wzrost ceny takie biletu spowoduje spadek sprzedaży tych biletów - czyli zmniejszenie zyku. Błędem jest podwyzka tych biletów zamiast biletów miesięcznych. Bilety miesięczne charakteryzują się niewielkim zyskie... rozwiń
Avatar
~tom~ / 21 maja 2008 o 07:35
0
A nie mówiłem wczoraj że tak bedzie !! Wczoraj był news o elektronicznych biletach i było pewne że zaraz MPK podniesie ceny biletów. Kupujmy rowery, chodźmy piechotą, inwestujmy w komunikację prywatną a nie w MPK.
Avatar
Gość / 21 maja 2008 o 20:46
0
Proszę bardzo:

Ceny biletów jednorazowych normalnych w innych polskich miastach:
Wrocław - 2,00 zł
Białystok - 2,00 zł
Rzeszów - 2,10 zł
Opole - 2,10 zł
Olsztyn - 2,10 zł
Częstochowa - 2,20 zł
Jelenia Góra - 2,24 zł
Warszawa - 2,40 zł
Kraków - 2,50 zł
Avatar
ciekawy :) / 21 maja 2008 o 20:13
0
MAM PYTANIE: MOZE KTOS WIE JAKIE SA CENY BILETOW W INNYCH MIASTACH BO Z TEGO CO PAMIETAM TO LUBLIN W TEJ CHWILI NIE MA NAJTANSZYCH BILETOW... A JESZCZE CHCA PODNOSIC...???
Avatar
Gość / 21 maja 2008 o 14:41
0
Podwyżka cen biletów to działanie na korzyść prywaciarzy. Może to i lepiej, bo prywatni wożą za złotówkę a tabor mają coraz lepszy. Niech żyją prywatni!
Avatar
mamba1 / 21 maja 2008 o 09:56
0
A ja proponuję aby Pan Prezes zajął sie najpierw poprawą np. czystości w autobusach, regularnoscią ich kursowania , dostosowaniem kursowania tychże do potrzeb pasazerów a nie do wygody MPK, przeszkoleniem kierowców w zakresie dobrych obyczajów, zlikwidowaniem tych beznadziejnych oklein na szybach autobusów (mozna nabawić się klaustrofobii) a dopiero wtedy niech proponuje podwyżki cen biletów. A jesli tak porównuje je do innych miast to niech właśnie pofatyguje się do innego miasta i weźmie przykład z innych np. w Gdyni, Warszawie, zobaczy wtedy na czym polega usługa dla PASAŻERA.
A ja proponuję aby Pan Prezes zajął sie najpierw poprawą np. czystości w autobusach, regularnoscią ich kursowania , dostosowaniem kursowania tychże do potrzeb pasazerów a nie do wygody MPK, przeszkoleniem kierowców w zakresie dobrych obyczajów, zlikwidowaniem tych beznadziejnych oklein na szybach autobusów (mozna nabawić się klaustrofobii) a dopiero wtedy niech proponuje podwyżki cen biletów. A jesli tak porównuje je do innych miast to niech właśnie pofatyguje się do innego miasta i weźmie przykład z innych np. w Gdyni, Warszawie, zobacz... rozwiń
Avatar
Wkurzona / 21 maja 2008 o 09:26
0
Niech ze swojej pensji dopłaca do biletów ludziom jak taki "mądry" jest! płace tutaj są tak żenujące ale tego to już nie porównał z innymi miastami!
Avatar
Fang / 21 maja 2008 o 08:53
0
Jak zwykle w takim przypadku prezes spółki miejskiej podobnie jak wodociągów sięga w pierwszej kolejności do kieszeni mieszkańców zamiast popatrzeć gospodarskim okiem gdzie można zaoszczędzić w firmie.Nie są mi znane wysokości poborów towarzystwa prezesa ,zapewne rady nadzorczej ,ale pewnie są za duże.Ponieważ są to pieniądze publiczne nic zdrożnego by sie nie stało gdyby "Dziennik"ujawnił wysokość tych poborów.Nie jest to przecież tajemnica państwowa i chyba nie narusza ustawy o ochronie danych osobowych.
Avatar
Trombalski / 21 maja 2008 o 08:08
0
W d... niech się pocałuje.
Avatar
piechur / 21 maja 2008 o 08:08
0
Obniżyć pensje zarządu i pseudozwiązkowcom,ograniczyć marnotrawienie społecznych pieniędzy na bzdurne zakupy,zlikwidować fikcyjne stanowiska nierobów i kondycja MPK znacznie się poprawi.
Jak to jest,że prywaciarzowi opłaci się jeździć za 1 PLN a MPK nie kalkuluje się za 1,40 (1,80)PLN.
Sprywatyzować MPK i będzie [po kłopocie.A i dochód w budżecie miasta się zwiększy.
P.S.Dlaczego naczalstwo z mpk nie jeździ taborem mpk-owskim tylko samochodami służbowymi (full wypas)?A to są ogromne koszty!!!!!Wywalić tych śmierdzących nierobów-kanarów a do kontroli biletów wysyłać "etatowych" pracowników którzy w danym dniu nie mają co robić a jedynie pierdzą w stołek i czekają na wypłatę .Sporo jest takich.
Po podwyżce cen biletów mpk na pewno padnie.Myślę,ze na tym skorzystają prywatni przewoźnicy,którzy nawet mogą się ubiegać o przewóz osób busikami.
Obniżyć pensje zarządu i pseudozwiązkowcom,ograniczyć marnotrawienie społecznych pieniędzy na bzdurne zakupy,zlikwidować fikcyjne stanowiska nierobów i kondycja MPK znacznie się poprawi.
Jak to jest,że prywaciarzowi opłaci się jeździć za 1 PLN a MPK nie kalkuluje się za 1,40 (1,80)PLN.
Sprywatyzować MPK i będzie [po kłopocie.A i dochód w budżecie miasta się zwiększy.
P.S.Dlaczego naczalstwo z mpk nie jeździ taborem mpk-owskim tylko samochodami służbowymi (full wypas)?A to są ogromne koszty!!!!!Wywalić ty... rozwiń
Avatar
Pawel Chmielewski / 21 maja 2008 o 08:02
0
Pan Mikuła chyba nie rozumie, że ta podwyzka wywoła odwrotny efekt od zamierzonego. Robi się co raz cieplej i mieszkańcy Lublina postawieni przed faktem korzystania z drogiej i przestarzałej komunikacji miejską wybiorą albo przewoźnika prywatnego lub tez przesiądą się na rower. Największy zysk MPK ma ze sprzedaży biletu jednorazowego. Wzrost ceny takie biletu spowoduje spadek sprzedaży tych biletów - czyli zmniejszenie zyku. Błędem jest podwyzka tych biletów zamiast biletów miesięcznych. Bilety miesięczne charakteryzują się niewielkim zyskiem. Poza tym to zły okres na takie podwyżki. Studenci wyjadą na wakacje a przecież to oni bardzo często korzystają z usług MPK. Koło się zamyka.
Pan Mikuła chyba nie rozumie, że ta podwyzka wywoła odwrotny efekt od zamierzonego. Robi się co raz cieplej i mieszkańcy Lublina postawieni przed faktem korzystania z drogiej i przestarzałej komunikacji miejską wybiorą albo przewoźnika prywatnego lub tez przesiądą się na rower. Największy zysk MPK ma ze sprzedaży biletu jednorazowego. Wzrost ceny takie biletu spowoduje spadek sprzedaży tych biletów - czyli zmniejszenie zyku. Błędem jest podwyzka tych biletów zamiast biletów miesięcznych. Bilety miesięczne charakteryzują się niewielkim zyskie... rozwiń
Avatar
~tom~ / 21 maja 2008 o 07:35
0
A nie mówiłem wczoraj że tak bedzie !! Wczoraj był news o elektronicznych biletach i było pewne że zaraz MPK podniesie ceny biletów. Kupujmy rowery, chodźmy piechotą, inwestujmy w komunikację prywatną a nie w MPK.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 25 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!