Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 kwietnia 2008 r.
19:48
Edytuj ten wpis

Prezydent poleci Fijałce po premii

0 14 A A

Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji nie dostanie 45 tys. zł rocznej nagrody.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Taką kwotę zaproponowała rada nadzorcza przedsiębiorstwa. Ale prezydent Lublina uznał, że za dużo.

- Prezydent Adam Wasilewski nie poddaje pod wątpliwość, że prezesowi MPWiK taka nagroda się należy - mówi Iwona Blajerska, rzeczniczka Wasilewskiego. - Ale, zdaniem prezydenta, jej wysokość musi ulec korekcie. Prezydent ma możliwości wpływu na radę nadzorczą, żeby premia była jednak niższa.

Jak podała wczorajsza "Gazeta Wyborcza”, rada przyjęła propozycję nagrody w wysokości 45 tys. zł na tajnym posiedzeniu w środę. Nam udało się ustalić, że spośród pięciu członków rady, czworo było "za”: prof. Maciej Bałtowski (przewodniczący), Lidia Piort-Krajecka (zastępca przewodniczącego), Jerzy Soboń oraz Marian Surmacki (jeden z dwóch przedstawicieli załogi). "Przeciw” był Marcin Bielski (drugi z przedstawicieli pracowników).

Żaden z członków rady nie chciał wczoraj wypowiadać się na temat głosowania i samej nagrody. A jej przewodniczący prof. Maciej Bałtowski tłumaczy, że to tylko propozycja, która może przecież jeszcze ulec zmianie.

Co na to sam zainteresowany? - Nie jestem od oceny mojej pracy - podkreśla Tadeusz Fijałka. - Mogę tylko powiedzieć, że wyniki firmy są dobre (w ub. roku spółka zarobiła 3,9 mln złotych netto, rok wcześniej 2,1 mln - przyp. red.), a rana nadzorcza przyjęła sprawozdanie finansowe i pozytywnie oceniła moją pracę. Co roku dostawałem jakąś nagrodę, więc liczę, że za ostatni rok też dostanę. Tym bardziej, że nie biorę miesięcznych premii.

- Rok temu dostałem nagrodę poniżej 30 tys. zł, ale w tym czasie zysk spółki wzrósł dwukrotnie - zaznacza prezes.

Ostateczną decyzję na temat nagrody prawdopodobnie pod koniec przyszłego tygodnia podejmie prezydent. Wcześniej, w środę, znowu zbiera się rada nadzorcza MPWiK.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
benek / 15 stycznia 2009 o 20:33
0
Ludzie wszystko drożeje!!! gdyby prąd nie podrożał to i woda mialaby swoją starą cenę!!! A Pan F. to bardzo pożądny facet. Oby wszyscy tacy byli jak on!!!!
Avatar
pracownicy / 28 kwietnia 2008 o 18:23
0
Ludzie a dlaczego zwykłemu pracownikowi Mpwiku od kilku lat doją po 20zł - 30zł brutto podwyżki co roku, a sobie takie kwoty na wyższych stanowiskach przecież tam siedzi klika czas powiedzieć prawdę i rozwalić tą klikę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sobie tak a ludziom ochłapy dosyć tego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ludzie a dlaczego zwykłemu pracownikowi Mpwiku od kilku lat doją po 20zł - 30zł brutto podwyżki co roku, a sobie takie kwoty na wyższych stanowiskach przecież tam siedzi klika czas powiedzieć prawdę i rozwalić tą klikę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
alllo / 28 kwietnia 2008 o 09:04
0
Dokładnie tak. Jezeli chodzi o podwyżki wody która jest najdroższa w kraju to tłumaczą że inaczej firma padnie bo jest na skraju bankructwa, a tu jeżeli chodzi o nagordę dla dyrektora to już nagle przynosi zyski. Zatem po co te podwyżki. Po co sponsorownaie imprez za nasze pieniądze. Imprezy to moga sobie sponsorowac prywatne firmy a nie publiczne. Publiczne są od świadczenia nam usług po jak najniższych kosztach. DOść tego państwa w państwie. Jak chcecie sobie brać nagrody to nie wprowadzajcie co miesiąc podwyżek. Pokaszcie że umiecie wypracować zyski gdy nie wprowadzicie podwyżki - tyo będzie sztuka za jaką nalezy się nagroda, a nie najpierw nagroda a za miesiąc podwyżka bo nie ma na inwestycje. chore. DOść sponsoringu z publicznej kasy.
Dokładnie tak. Jezeli chodzi o podwyżki wody która jest najdroższa w kraju to tłumaczą że inaczej firma padnie bo jest na skraju bankructwa, a tu jeżeli chodzi o nagordę dla dyrektora to już nagle przynosi zyski. Zatem po co te podwyżki. Po co sponsorownaie imprez za nasze pieniądze. Imprezy to moga sobie sponsorowac prywatne firmy a nie publiczne. Publiczne są od świadczenia nam usług po jak najniższych kosztach. DOść tego państwa w państwie. Jak chcecie sobie brać nagrody to nie wprowadzajcie co miesiąc podwyżek. Pokaszcie że umiecie wypra... rozwiń
Avatar
drB / 28 kwietnia 2008 o 07:29
0
imti napisał:
Kużwa a czemu ten Fijałka ma brac tyle kasy ? Pytam sie za co?Za pierdzenie w stołek? Może by sie tak z biednymi podzielił???!!!!!!!


Nie jestem miłośnikiem prezesa F. Ale trzeba przyznac że jest dobrym menagerem . A dobrym menago trzeba dobrze płacić - czy się to kumuś podoba czy nie!! A chrzanienie że trzeba dać biednym to już kiedyś słyszeliśmy! Za komuny pierdziało się w stołki i brało kasę . Dzisiaj trzeba mieć łeb na karku i dobrych ludzi do pracy!!!!
Lublin i jego mieszkańców cechuje wiejski kołtunizm!!!!


Nie jestem miłośnikiem prezesa F. Ale trzeba przyznac że jest dobrym menagerem . A dobrym menago trzeba dobrze płacić - czy się to kumuś podoba czy nie!! A chrzanienie że trzeba dać biednym to już kiedyś słyszeliśmy! Za komuny pierdziało się w stołki i brało kasę . Dzisiaj trzeba mieć łeb na karku i dobrych ludzi do pracy!!!!
Lublin i jego mieszkańców cechuje wiejski kołtunizm!!!! rozwiń
Avatar
aaa / 27 kwietnia 2008 o 22:56
0
Ten zysk to efekt wyśrubowanych cen. Nawet głupi wie, że im drożej coś się sprzeda to i zysk jest wyższy, zwłaszcza gdy rynek jest zmonopolizowany. Mieszkańcy a właściwie spóldzielniemuszą zapłacić MPWiK-owi każdą bo nie mają innego wyjścia. Cała menedżerka prezesa Fijałki polega na tym aby przeforsować u władz miejskich wysoki poziom cen sprzedaży wody i ścieków. Cała reszta to małe piwo przed śniadaniem
Avatar
Fang / 27 kwietnia 2008 o 15:22
0
Latwo jest wypracowywać zyski kiedy jest sie monopolistą i tylko podnosi ceny świadczonych usług.Coś pan prezes gdzieś kłamie bo gdy wprowadzał podwyżki to twierdził że firma bez tego padnie a tu okazuje sie że przynosi zyski i to duże.Ta firma powinna być " non profit " ale na podwyżki godzą się rajcy i włodarze grodu.
Avatar
xerna / 27 kwietnia 2008 o 13:26
0
Niedobrze mi jak czytam takie rzeczy...
Avatar
ferrari 46 / 27 kwietnia 2008 o 12:46
0
takie nagrody to zwykłe prawie legalne okradanie podatników .za taką nagrodę to to można zatrudnić 4 pracowników na rok i ich praca będzie widoczna.lecz pana prezesa pracy nie widać .zawsze tak było że ci co ciężko pracowali to dostali grosze lub nić ale prezesom itp.to duże nagrody .jak ktoś powiedział zrobiłem robotę robotnika rękami.
takie nagrody to zwykłe prawie legalne okradanie podatników .za taką nagrodę to to można zatrudnić 4 pracowników na rok i ich praca będzie widoczna.lecz pana prezesa pracy nie widać .zawsze tak było że ci co ciężko pracowali to dostali grosze lub nić ale prezesom itp.to duże nagrody .jak ktoś powiedział zrobiłem robotę robotnika rękami. rozwiń
Avatar
Piast / 26 kwietnia 2008 o 19:14
0
Za ŁUPIENIE ludności nadmiernymi stawkami (cenami ) powinno się BEZWZGLĘDNIE karać, a nie nagradzać.
Nie dziwię się, że takie propozycje akceptuje przewodniczący Rady, skoro jest to p.Bałtowski ( ?????? )
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2008 o 18:34
0
Za co temu obibokowi taka kasa????!!!!!! I jeszcze beszczelnie i arogancko mówi że wypracował z naszych kieszeni zysk!!!!! To każdy idiota panie prezesie potrafi!!!!! Powinni go dawno wyrzucic. W Lublinie relatywnie do wynagrodzeń cena wody jest najdroższa w Polsce!!!!!
Avatar
benek / 15 stycznia 2009 o 20:33
0
Ludzie wszystko drożeje!!! gdyby prąd nie podrożał to i woda mialaby swoją starą cenę!!! A Pan F. to bardzo pożądny facet. Oby wszyscy tacy byli jak on!!!!
Avatar
pracownicy / 28 kwietnia 2008 o 18:23
0
Ludzie a dlaczego zwykłemu pracownikowi Mpwiku od kilku lat doją po 20zł - 30zł brutto podwyżki co roku, a sobie takie kwoty na wyższych stanowiskach przecież tam siedzi klika czas powiedzieć prawdę i rozwalić tą klikę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sobie tak a ludziom ochłapy dosyć tego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ludzie a dlaczego zwykłemu pracownikowi Mpwiku od kilku lat doją po 20zł - 30zł brutto podwyżki co roku, a sobie takie kwoty na wyższych stanowiskach przecież tam siedzi klika czas powiedzieć prawdę i rozwalić tą klikę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
alllo / 28 kwietnia 2008 o 09:04
0
Dokładnie tak. Jezeli chodzi o podwyżki wody która jest najdroższa w kraju to tłumaczą że inaczej firma padnie bo jest na skraju bankructwa, a tu jeżeli chodzi o nagordę dla dyrektora to już nagle przynosi zyski. Zatem po co te podwyżki. Po co sponsorownaie imprez za nasze pieniądze. Imprezy to moga sobie sponsorowac prywatne firmy a nie publiczne. Publiczne są od świadczenia nam usług po jak najniższych kosztach. DOść tego państwa w państwie. Jak chcecie sobie brać nagrody to nie wprowadzajcie co miesiąc podwyżek. Pokaszcie że umiecie wypracować zyski gdy nie wprowadzicie podwyżki - tyo będzie sztuka za jaką nalezy się nagroda, a nie najpierw nagroda a za miesiąc podwyżka bo nie ma na inwestycje. chore. DOść sponsoringu z publicznej kasy.
Dokładnie tak. Jezeli chodzi o podwyżki wody która jest najdroższa w kraju to tłumaczą że inaczej firma padnie bo jest na skraju bankructwa, a tu jeżeli chodzi o nagordę dla dyrektora to już nagle przynosi zyski. Zatem po co te podwyżki. Po co sponsorownaie imprez za nasze pieniądze. Imprezy to moga sobie sponsorowac prywatne firmy a nie publiczne. Publiczne są od świadczenia nam usług po jak najniższych kosztach. DOść tego państwa w państwie. Jak chcecie sobie brać nagrody to nie wprowadzajcie co miesiąc podwyżek. Pokaszcie że umiecie wypra... rozwiń
Avatar
drB / 28 kwietnia 2008 o 07:29
0
imti napisał:
Kużwa a czemu ten Fijałka ma brac tyle kasy ? Pytam sie za co?Za pierdzenie w stołek? Może by sie tak z biednymi podzielił???!!!!!!!


Nie jestem miłośnikiem prezesa F. Ale trzeba przyznac że jest dobrym menagerem . A dobrym menago trzeba dobrze płacić - czy się to kumuś podoba czy nie!! A chrzanienie że trzeba dać biednym to już kiedyś słyszeliśmy! Za komuny pierdziało się w stołki i brało kasę . Dzisiaj trzeba mieć łeb na karku i dobrych ludzi do pracy!!!!
Lublin i jego mieszkańców cechuje wiejski kołtunizm!!!!


Nie jestem miłośnikiem prezesa F. Ale trzeba przyznac że jest dobrym menagerem . A dobrym menago trzeba dobrze płacić - czy się to kumuś podoba czy nie!! A chrzanienie że trzeba dać biednym to już kiedyś słyszeliśmy! Za komuny pierdziało się w stołki i brało kasę . Dzisiaj trzeba mieć łeb na karku i dobrych ludzi do pracy!!!!
Lublin i jego mieszkańców cechuje wiejski kołtunizm!!!! rozwiń
Avatar
aaa / 27 kwietnia 2008 o 22:56
0
Ten zysk to efekt wyśrubowanych cen. Nawet głupi wie, że im drożej coś się sprzeda to i zysk jest wyższy, zwłaszcza gdy rynek jest zmonopolizowany. Mieszkańcy a właściwie spóldzielniemuszą zapłacić MPWiK-owi każdą bo nie mają innego wyjścia. Cała menedżerka prezesa Fijałki polega na tym aby przeforsować u władz miejskich wysoki poziom cen sprzedaży wody i ścieków. Cała reszta to małe piwo przed śniadaniem
Avatar
Fang / 27 kwietnia 2008 o 15:22
0
Latwo jest wypracowywać zyski kiedy jest sie monopolistą i tylko podnosi ceny świadczonych usług.Coś pan prezes gdzieś kłamie bo gdy wprowadzał podwyżki to twierdził że firma bez tego padnie a tu okazuje sie że przynosi zyski i to duże.Ta firma powinna być " non profit " ale na podwyżki godzą się rajcy i włodarze grodu.
Avatar
xerna / 27 kwietnia 2008 o 13:26
0
Niedobrze mi jak czytam takie rzeczy...
Avatar
ferrari 46 / 27 kwietnia 2008 o 12:46
0
takie nagrody to zwykłe prawie legalne okradanie podatników .za taką nagrodę to to można zatrudnić 4 pracowników na rok i ich praca będzie widoczna.lecz pana prezesa pracy nie widać .zawsze tak było że ci co ciężko pracowali to dostali grosze lub nić ale prezesom itp.to duże nagrody .jak ktoś powiedział zrobiłem robotę robotnika rękami.
takie nagrody to zwykłe prawie legalne okradanie podatników .za taką nagrodę to to można zatrudnić 4 pracowników na rok i ich praca będzie widoczna.lecz pana prezesa pracy nie widać .zawsze tak było że ci co ciężko pracowali to dostali grosze lub nić ale prezesom itp.to duże nagrody .jak ktoś powiedział zrobiłem robotę robotnika rękami. rozwiń
Avatar
Piast / 26 kwietnia 2008 o 19:14
0
Za ŁUPIENIE ludności nadmiernymi stawkami (cenami ) powinno się BEZWZGLĘDNIE karać, a nie nagradzać.
Nie dziwię się, że takie propozycje akceptuje przewodniczący Rady, skoro jest to p.Bałtowski ( ?????? )
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2008 o 18:34
0
Za co temu obibokowi taka kasa????!!!!!! I jeszcze beszczelnie i arogancko mówi że wypracował z naszych kieszeni zysk!!!!! To każdy idiota panie prezesie potrafi!!!!! Powinni go dawno wyrzucic. W Lublinie relatywnie do wynagrodzeń cena wody jest najdroższa w Polsce!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Encyklopedia 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego

Encyklopedia 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 0 0

Blisko trzy tysiące haseł i biogramy ponad dwóch tysięcy związanych z uczelnią osób zawiera „Encyklopedia 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego”. Wczoraj oficjalnie zaprezentowano dwutomowe wydawnictwo.

Pomysły na ferie 2019 w Lublinie. Z robotami i na ściance

Pomysły na ferie 2019 w Lublinie. Z robotami i na ściance 2 0

Ferie zimowe zaczynają się 11 lutego, ale to już ostatnia chwila, żeby pomyśleć o wykupieniu płatnych półkolonii dla uczniów. Sprawdziliśmy, gdzie w Lublinie można się będzie bawić na zimowiskach i ile to kosztuje.

Założyciel straży pożarnej w Masowie skończył 90 lat

Założyciel straży pożarnej w Masowie skończył 90 lat 3 0

W minioną niedzielę Lucjan Ochal, założyciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Masowie, obecnego osiedla w Dęblinie, skończył 90 lat. Życzenia z tej okazji złożyła mu rodzina, strażacy oraz samorządowcy.

Jaki plan dla Lubelszczyzny? Via Carpatia, Szlak Staropolski i droga na Pojezierze
Opinie

Jaki plan dla Lubelszczyzny? Via Carpatia, Szlak Staropolski i droga na Pojezierze 28 11

Jeszcze tylko do środy można zgłaszać uwagi do projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego. Jedno ze spotkań konsultacyjnych w tej sprawie odbyło się 16 stycznia w Białej Podlaskiej.

Dzień babci i dziadka w tym miejscu jest naprawdę wyjątkowy. "Dusza się raduje i serce się cieszy"

Dzień babci i dziadka w tym miejscu jest naprawdę wyjątkowy. "Dusza się raduje i serce się cieszy" 1 0

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 24 i studenci pracy socjalnej UMCS odwiedzili we wtorek starszych państwa z Centrum Dziennego Pobytu dla Seniorów nr 3. Podobne imprezy odbywają się przez cały tydzień.

"Dziennikarz" o Leopoldzie Ungerze. Premiera filmu w Centrum Kultury w Lublinie
23 stycznia 2019, 16:00

"Dziennikarz" o Leopoldzie Ungerze. Premiera filmu w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

W środę 23 stycznia w Centrum Kultury film dokumentalny o wybitnym dziennikarzu Leopoldzie Ungerze, słynnym „Brukselczyku”, który publikował m.in. w belgijskim „Le Soir” i „Gazecie Wyborczej”. Początek seansu o godz. 16, wstęp wolny.

Nowe miejsca pracy w Lublinie. Istotna będzie znajomość języków obcych

Nowe miejsca pracy w Lublinie. Istotna będzie znajomość języków obcych 13 27

Sto osób zamierza zatrudnić wchodząca do Lublina międzynarodowa firma z branży IT. Nabór już się zaczął. Poszukiwani są pracownicy ze znajomością języków obcych. – To kolejny taki inwestor, który zainteresował się naszym miastem – podkreślają w lubelskim Ratuszu.

„Betlejem Polskie” w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim

„Betlejem Polskie” w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim 0 0

Grupa Teatralna „Pokolenie” wystawiła w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim spektakl „Betlejem Polskie”.

Konkurs u marszałka. Szukają dwóch dyrektorów

Konkurs u marszałka. Szukają dwóch dyrektorów 11 14

Urząd marszałkowski ogłosił konkurs na dyrektora Lubelskiego Centrum Konferencyjnego. Osoby zainteresowane czas na składanie dokumentów mają do końca stycznia.

Młodzi Melomani: "Zima, zima, zima...". Koncert w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2019, 12:00

Młodzi Melomani: "Zima, zima, zima...". Koncert w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza młodych słuchaczy w wieku od 4 do 12 lat na koncert Młodych Melomanów, który będzie miał miejsce w niedzielę, 3 lutego o godz. 12.

Lubelskie: Sąsiedzi ostatni raz widzieli go w niedzielę. Dziś znaleziono w mieszkaniu ciało

Lubelskie: Sąsiedzi ostatni raz widzieli go w niedzielę. Dziś znaleziono w mieszkaniu ciało 17 4

Zwłoki 60-latka ujawnili we wtorek po południu policjanci ze strażakami w domu w miejscowości Rogatka (powiat chełmski). Nie wiadomo co było przyczyną śmieci mężczyzny, którego sąsiedzi widzieli ostatni raz w niedzielę. Jeden z nich zadzwonił po pomoc.

Jeden ze szpitali w Lublinie ma ponad 300 milionów długu. "Kryzys finansowy trzeba zażegnać"

Jeden ze szpitali w Lublinie ma ponad 300 milionów długu. "Kryzys finansowy trzeba zażegnać" 38 15

Rozmowa ze Zbigniewem Wojciechowskim, wicemarszałkiem województwa lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!