Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 kwietnia 2008 r.
19:48
Edytuj ten wpis

Prezydent poleci Fijałce po premii

0 14 A A

Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji nie dostanie 45 tys. zł rocznej nagrody.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Taką kwotę zaproponowała rada nadzorcza przedsiębiorstwa. Ale prezydent Lublina uznał, że za dużo.

- Prezydent Adam Wasilewski nie poddaje pod wątpliwość, że prezesowi MPWiK taka nagroda się należy - mówi Iwona Blajerska, rzeczniczka Wasilewskiego. - Ale, zdaniem prezydenta, jej wysokość musi ulec korekcie. Prezydent ma możliwości wpływu na radę nadzorczą, żeby premia była jednak niższa.

Jak podała wczorajsza "Gazeta Wyborcza”, rada przyjęła propozycję nagrody w wysokości 45 tys. zł na tajnym posiedzeniu w środę. Nam udało się ustalić, że spośród pięciu członków rady, czworo było "za”: prof. Maciej Bałtowski (przewodniczący), Lidia Piort-Krajecka (zastępca przewodniczącego), Jerzy Soboń oraz Marian Surmacki (jeden z dwóch przedstawicieli załogi). "Przeciw” był Marcin Bielski (drugi z przedstawicieli pracowników).

Żaden z członków rady nie chciał wczoraj wypowiadać się na temat głosowania i samej nagrody. A jej przewodniczący prof. Maciej Bałtowski tłumaczy, że to tylko propozycja, która może przecież jeszcze ulec zmianie.

Co na to sam zainteresowany? - Nie jestem od oceny mojej pracy - podkreśla Tadeusz Fijałka. - Mogę tylko powiedzieć, że wyniki firmy są dobre (w ub. roku spółka zarobiła 3,9 mln złotych netto, rok wcześniej 2,1 mln - przyp. red.), a rana nadzorcza przyjęła sprawozdanie finansowe i pozytywnie oceniła moją pracę. Co roku dostawałem jakąś nagrodę, więc liczę, że za ostatni rok też dostanę. Tym bardziej, że nie biorę miesięcznych premii.

- Rok temu dostałem nagrodę poniżej 30 tys. zł, ale w tym czasie zysk spółki wzrósł dwukrotnie - zaznacza prezes.

Ostateczną decyzję na temat nagrody prawdopodobnie pod koniec przyszłego tygodnia podejmie prezydent. Wcześniej, w środę, znowu zbiera się rada nadzorcza MPWiK.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
benek / 15 stycznia 2009 o 20:33
0
Ludzie wszystko drożeje!!! gdyby prąd nie podrożał to i woda mialaby swoją starą cenę!!! A Pan F. to bardzo pożądny facet. Oby wszyscy tacy byli jak on!!!!
Avatar
pracownicy / 28 kwietnia 2008 o 18:23
0
Ludzie a dlaczego zwykłemu pracownikowi Mpwiku od kilku lat doją po 20zł - 30zł brutto podwyżki co roku, a sobie takie kwoty na wyższych stanowiskach przecież tam siedzi klika czas powiedzieć prawdę i rozwalić tą klikę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sobie tak a ludziom ochłapy dosyć tego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ludzie a dlaczego zwykłemu pracownikowi Mpwiku od kilku lat doją po 20zł - 30zł brutto podwyżki co roku, a sobie takie kwoty na wyższych stanowiskach przecież tam siedzi klika czas powiedzieć prawdę i rozwalić tą klikę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
alllo / 28 kwietnia 2008 o 09:04
0
Dokładnie tak. Jezeli chodzi o podwyżki wody która jest najdroższa w kraju to tłumaczą że inaczej firma padnie bo jest na skraju bankructwa, a tu jeżeli chodzi o nagordę dla dyrektora to już nagle przynosi zyski. Zatem po co te podwyżki. Po co sponsorownaie imprez za nasze pieniądze. Imprezy to moga sobie sponsorowac prywatne firmy a nie publiczne. Publiczne są od świadczenia nam usług po jak najniższych kosztach. DOść tego państwa w państwie. Jak chcecie sobie brać nagrody to nie wprowadzajcie co miesiąc podwyżek. Pokaszcie że umiecie wypracować zyski gdy nie wprowadzicie podwyżki - tyo będzie sztuka za jaką nalezy się nagroda, a nie najpierw nagroda a za miesiąc podwyżka bo nie ma na inwestycje. chore. DOść sponsoringu z publicznej kasy.
Dokładnie tak. Jezeli chodzi o podwyżki wody która jest najdroższa w kraju to tłumaczą że inaczej firma padnie bo jest na skraju bankructwa, a tu jeżeli chodzi o nagordę dla dyrektora to już nagle przynosi zyski. Zatem po co te podwyżki. Po co sponsorownaie imprez za nasze pieniądze. Imprezy to moga sobie sponsorowac prywatne firmy a nie publiczne. Publiczne są od świadczenia nam usług po jak najniższych kosztach. DOść tego państwa w państwie. Jak chcecie sobie brać nagrody to nie wprowadzajcie co miesiąc podwyżek. Pokaszcie że umiecie wypra... rozwiń
Avatar
drB / 28 kwietnia 2008 o 07:29
0
imti napisał:
Kużwa a czemu ten Fijałka ma brac tyle kasy ? Pytam sie za co?Za pierdzenie w stołek? Może by sie tak z biednymi podzielił???!!!!!!!


Nie jestem miłośnikiem prezesa F. Ale trzeba przyznac że jest dobrym menagerem . A dobrym menago trzeba dobrze płacić - czy się to kumuś podoba czy nie!! A chrzanienie że trzeba dać biednym to już kiedyś słyszeliśmy! Za komuny pierdziało się w stołki i brało kasę . Dzisiaj trzeba mieć łeb na karku i dobrych ludzi do pracy!!!!
Lublin i jego mieszkańców cechuje wiejski kołtunizm!!!!


Nie jestem miłośnikiem prezesa F. Ale trzeba przyznac że jest dobrym menagerem . A dobrym menago trzeba dobrze płacić - czy się to kumuś podoba czy nie!! A chrzanienie że trzeba dać biednym to już kiedyś słyszeliśmy! Za komuny pierdziało się w stołki i brało kasę . Dzisiaj trzeba mieć łeb na karku i dobrych ludzi do pracy!!!!
Lublin i jego mieszkańców cechuje wiejski kołtunizm!!!! rozwiń
Avatar
aaa / 27 kwietnia 2008 o 22:56
0
Ten zysk to efekt wyśrubowanych cen. Nawet głupi wie, że im drożej coś się sprzeda to i zysk jest wyższy, zwłaszcza gdy rynek jest zmonopolizowany. Mieszkańcy a właściwie spóldzielniemuszą zapłacić MPWiK-owi każdą bo nie mają innego wyjścia. Cała menedżerka prezesa Fijałki polega na tym aby przeforsować u władz miejskich wysoki poziom cen sprzedaży wody i ścieków. Cała reszta to małe piwo przed śniadaniem
Avatar
Fang / 27 kwietnia 2008 o 15:22
0
Latwo jest wypracowywać zyski kiedy jest sie monopolistą i tylko podnosi ceny świadczonych usług.Coś pan prezes gdzieś kłamie bo gdy wprowadzał podwyżki to twierdził że firma bez tego padnie a tu okazuje sie że przynosi zyski i to duże.Ta firma powinna być " non profit " ale na podwyżki godzą się rajcy i włodarze grodu.
Avatar
xerna / 27 kwietnia 2008 o 13:26
0
Niedobrze mi jak czytam takie rzeczy...
Avatar
ferrari 46 / 27 kwietnia 2008 o 12:46
0
takie nagrody to zwykłe prawie legalne okradanie podatników .za taką nagrodę to to można zatrudnić 4 pracowników na rok i ich praca będzie widoczna.lecz pana prezesa pracy nie widać .zawsze tak było że ci co ciężko pracowali to dostali grosze lub nić ale prezesom itp.to duże nagrody .jak ktoś powiedział zrobiłem robotę robotnika rękami.
takie nagrody to zwykłe prawie legalne okradanie podatników .za taką nagrodę to to można zatrudnić 4 pracowników na rok i ich praca będzie widoczna.lecz pana prezesa pracy nie widać .zawsze tak było że ci co ciężko pracowali to dostali grosze lub nić ale prezesom itp.to duże nagrody .jak ktoś powiedział zrobiłem robotę robotnika rękami. rozwiń
Avatar
Piast / 26 kwietnia 2008 o 19:14
0
Za ŁUPIENIE ludności nadmiernymi stawkami (cenami ) powinno się BEZWZGLĘDNIE karać, a nie nagradzać.
Nie dziwię się, że takie propozycje akceptuje przewodniczący Rady, skoro jest to p.Bałtowski ( ?????? )
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2008 o 18:34
0
Za co temu obibokowi taka kasa????!!!!!! I jeszcze beszczelnie i arogancko mówi że wypracował z naszych kieszeni zysk!!!!! To każdy idiota panie prezesie potrafi!!!!! Powinni go dawno wyrzucic. W Lublinie relatywnie do wynagrodzeń cena wody jest najdroższa w Polsce!!!!!
Avatar
benek / 15 stycznia 2009 o 20:33
0
Ludzie wszystko drożeje!!! gdyby prąd nie podrożał to i woda mialaby swoją starą cenę!!! A Pan F. to bardzo pożądny facet. Oby wszyscy tacy byli jak on!!!!
Avatar
pracownicy / 28 kwietnia 2008 o 18:23
0
Ludzie a dlaczego zwykłemu pracownikowi Mpwiku od kilku lat doją po 20zł - 30zł brutto podwyżki co roku, a sobie takie kwoty na wyższych stanowiskach przecież tam siedzi klika czas powiedzieć prawdę i rozwalić tą klikę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sobie tak a ludziom ochłapy dosyć tego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ludzie a dlaczego zwykłemu pracownikowi Mpwiku od kilku lat doją po 20zł - 30zł brutto podwyżki co roku, a sobie takie kwoty na wyższych stanowiskach przecież tam siedzi klika czas powiedzieć prawdę i rozwalić tą klikę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!... rozwiń
Avatar
alllo / 28 kwietnia 2008 o 09:04
0
Dokładnie tak. Jezeli chodzi o podwyżki wody która jest najdroższa w kraju to tłumaczą że inaczej firma padnie bo jest na skraju bankructwa, a tu jeżeli chodzi o nagordę dla dyrektora to już nagle przynosi zyski. Zatem po co te podwyżki. Po co sponsorownaie imprez za nasze pieniądze. Imprezy to moga sobie sponsorowac prywatne firmy a nie publiczne. Publiczne są od świadczenia nam usług po jak najniższych kosztach. DOść tego państwa w państwie. Jak chcecie sobie brać nagrody to nie wprowadzajcie co miesiąc podwyżek. Pokaszcie że umiecie wypracować zyski gdy nie wprowadzicie podwyżki - tyo będzie sztuka za jaką nalezy się nagroda, a nie najpierw nagroda a za miesiąc podwyżka bo nie ma na inwestycje. chore. DOść sponsoringu z publicznej kasy.
Dokładnie tak. Jezeli chodzi o podwyżki wody która jest najdroższa w kraju to tłumaczą że inaczej firma padnie bo jest na skraju bankructwa, a tu jeżeli chodzi o nagordę dla dyrektora to już nagle przynosi zyski. Zatem po co te podwyżki. Po co sponsorownaie imprez za nasze pieniądze. Imprezy to moga sobie sponsorowac prywatne firmy a nie publiczne. Publiczne są od świadczenia nam usług po jak najniższych kosztach. DOść tego państwa w państwie. Jak chcecie sobie brać nagrody to nie wprowadzajcie co miesiąc podwyżek. Pokaszcie że umiecie wypra... rozwiń
Avatar
drB / 28 kwietnia 2008 o 07:29
0
imti napisał:
Kużwa a czemu ten Fijałka ma brac tyle kasy ? Pytam sie za co?Za pierdzenie w stołek? Może by sie tak z biednymi podzielił???!!!!!!!


Nie jestem miłośnikiem prezesa F. Ale trzeba przyznac że jest dobrym menagerem . A dobrym menago trzeba dobrze płacić - czy się to kumuś podoba czy nie!! A chrzanienie że trzeba dać biednym to już kiedyś słyszeliśmy! Za komuny pierdziało się w stołki i brało kasę . Dzisiaj trzeba mieć łeb na karku i dobrych ludzi do pracy!!!!
Lublin i jego mieszkańców cechuje wiejski kołtunizm!!!!


Nie jestem miłośnikiem prezesa F. Ale trzeba przyznac że jest dobrym menagerem . A dobrym menago trzeba dobrze płacić - czy się to kumuś podoba czy nie!! A chrzanienie że trzeba dać biednym to już kiedyś słyszeliśmy! Za komuny pierdziało się w stołki i brało kasę . Dzisiaj trzeba mieć łeb na karku i dobrych ludzi do pracy!!!!
Lublin i jego mieszkańców cechuje wiejski kołtunizm!!!! rozwiń
Avatar
aaa / 27 kwietnia 2008 o 22:56
0
Ten zysk to efekt wyśrubowanych cen. Nawet głupi wie, że im drożej coś się sprzeda to i zysk jest wyższy, zwłaszcza gdy rynek jest zmonopolizowany. Mieszkańcy a właściwie spóldzielniemuszą zapłacić MPWiK-owi każdą bo nie mają innego wyjścia. Cała menedżerka prezesa Fijałki polega na tym aby przeforsować u władz miejskich wysoki poziom cen sprzedaży wody i ścieków. Cała reszta to małe piwo przed śniadaniem
Avatar
Fang / 27 kwietnia 2008 o 15:22
0
Latwo jest wypracowywać zyski kiedy jest sie monopolistą i tylko podnosi ceny świadczonych usług.Coś pan prezes gdzieś kłamie bo gdy wprowadzał podwyżki to twierdził że firma bez tego padnie a tu okazuje sie że przynosi zyski i to duże.Ta firma powinna być " non profit " ale na podwyżki godzą się rajcy i włodarze grodu.
Avatar
xerna / 27 kwietnia 2008 o 13:26
0
Niedobrze mi jak czytam takie rzeczy...
Avatar
ferrari 46 / 27 kwietnia 2008 o 12:46
0
takie nagrody to zwykłe prawie legalne okradanie podatników .za taką nagrodę to to można zatrudnić 4 pracowników na rok i ich praca będzie widoczna.lecz pana prezesa pracy nie widać .zawsze tak było że ci co ciężko pracowali to dostali grosze lub nić ale prezesom itp.to duże nagrody .jak ktoś powiedział zrobiłem robotę robotnika rękami.
takie nagrody to zwykłe prawie legalne okradanie podatników .za taką nagrodę to to można zatrudnić 4 pracowników na rok i ich praca będzie widoczna.lecz pana prezesa pracy nie widać .zawsze tak było że ci co ciężko pracowali to dostali grosze lub nić ale prezesom itp.to duże nagrody .jak ktoś powiedział zrobiłem robotę robotnika rękami. rozwiń
Avatar
Piast / 26 kwietnia 2008 o 19:14
0
Za ŁUPIENIE ludności nadmiernymi stawkami (cenami ) powinno się BEZWZGLĘDNIE karać, a nie nagradzać.
Nie dziwię się, że takie propozycje akceptuje przewodniczący Rady, skoro jest to p.Bałtowski ( ?????? )
Avatar
Gość / 26 kwietnia 2008 o 18:34
0
Za co temu obibokowi taka kasa????!!!!!! I jeszcze beszczelnie i arogancko mówi że wypracował z naszych kieszeni zysk!!!!! To każdy idiota panie prezesie potrafi!!!!! Powinni go dawno wyrzucic. W Lublinie relatywnie do wynagrodzeń cena wody jest najdroższa w Polsce!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 21-23 września 4 0

Najbliższy weekend to przede wszystkim rewanżowy mecz o awans do żużlowej ekstraligi. Speed Car Motor musi odrobić aż 14 punktów straty do ROW Rybnik. Po porażce z Hutnikiem Kraków 3:5 chcą się także zrehabilitować piłkarze Motoru

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo]
aktualizacja
galeria
film

Beata Szydło w Lublinie. Burzliwy wiec na placu Litewskim [zdjęcia, wideo] 11 34

Na plac Litewski w Lublinie przyszli zwolennicy i przeciwnicy wicepremier Beaty Szydło. Nad tłumem latały na zmianę okrzyki: Beata, złodzieje, dobra zmiana, oddaj kasę.

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat

Wypadek w Uściążu. Zginął motocyklista, miał 26 lat 2 6

26-letni motocyklista zginął w wypadku w miejscowości Uściąż w powiecie opolskim. Mężczyzna nie miał prawa jazdy

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami?

Marcin Gortat i Alicja kupili konie w Janowie Podlaskim. Co się stanie ze zwierzętami? 0 3

W Janowie Podlaskim Marcin Gortat z Alicją Bachleda-Curuś pojawili się jakiś czas temu. Znany koszykarz sprezentował ukochanej dwa konie arabskie. Co stanie się z piękną klaczą i ogierem, po tym jak para się rozstała?

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego
28 września 2018, 18:00

Wystawa malarstwa Mieczysława Maławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Galerii Krańcowej DDK Bronowice (ul. Krańcowa 106) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mieczysława Maławskiego.

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej?
galeria
film

Radni PiS: Czy urzędników marszałka zmuszono do udziału w pikiecie politycznej? 38 45

O udostępnienie kserokopii książki wyjść pracowników urzędu marszałkowskiego proszą marszałka radni Prawa i Sprawiedliwości. I pytają, czy urzędnicy zostali zmuszeni do uczestnictwa w pikiecie w trakcie konferencji prasowej ich ugrupowania i czym tym, którzy odmówili, grożą konsekwencje służbowe.

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje"

Niedźwiedź Wojtek patronem przedszkola. "Byłyśmy zaskoczone, że dzieci taka tematyka interesuje" 5 1

To jedyne bezimienne przedszkole w Świdniku, ale to niedługo się zmieni, o ile radni dadzą zgodę. Przedszkole nr 4 ma nosić imię Kaprala Niedźwiedzia Wojtka. To „miś” przygarnięty przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Władysława Andersa.

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach?

Kukiz'15 zawiadamia prokuraturę. Uniemożliwiono im start w wyborach? 1 14

Komitet Kukiz'15 w Białej Podlaskiej zawiadomił prokuraturę. Zdaniem pełnomocnika doszło do przywłaszczenia dokumentów wyborczych.

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego

Lubelskie Pszczółki zagrają w III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego 0 1

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin przygotowują się do drugiego sparingowego sprawdzianu, tym razem w Toruniu. Warto jednak skupić się na tym, co zobaczyliśmy podczas pierwszych spotkań towarzyskich w Lublinie

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić

IPN wzywa do usunięcia orła z pomnika żołnierzy. Nikt nie chce za to zapłacić 2 16

IPN wezwał wspólnotę rolników do przerobienia pomnika poświęconego polskim żołnierzom forsującym Wisłę w 1944 roku w Puławach. Problem w tym, że jest to spory koszt i nikt nie chce go ponosić.

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle"

Dzisiaj nabór do ZPiT "Powiśle" 2 0

Dzieci w wieku 5-8 lat, które lubią taniec, mają szansę trafić do Zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle". Instruktorzy zapraszają do udziału w naborze do grupy chłopców i dziewczynek.

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS?

Zwolennicy Żuka pokazali "Listę Wstydu". Przeciwko czemu głosował Tułajew i PiS? 98 73