Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 lutego 2012 r.
10:55
Edytuj ten wpis

Prokurator: Urzędnik żądał 5 tys. zł łapówki. Zatrzymany przez CBA

Autor: Zdjęcie autora (er)
0 6 A A
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 61-letniego urzędnika lubelskiego oddziału Agencji Nieruch
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 61-letniego urzędnika lubelskiego oddziału Agencji Nieruch

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało 61-letniego Mirosława L., urzędnika lubelskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna żądał kilkutysięcznej łapówki w zamian za pozytywne rozpatrzenie wniosku o przesunięcie zapłaty za wykup jednej z nieruchomości – mówi Jacek Dobrzyński, Rzecznik CBA. - Agenci CBA zabezpieczyli dokumenty w miejscu pracy urzędnika. Badają też czy w przypadku innych decyzji nie doszło do złamania lub naruszenia prawa.

61-latek pracuje w sekcji nadzoru właścicielskiego, która nadzoruje majątek rolny skarbu państwa oddany w dzierżawę lub zarząd. Jest też przewodniczącym komisji, która rozkłada na raty bądź odracza należność za nieruchomości.
W środę w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie urzędnik usłyszał zarzut korupcyjny.

- 30 stycznia 2012 r. w Lublinie uzależnił pozytywne rozpatrzenie wniosku gospodarstwa rybackiego o odroczenie spłaty raty z tytułu wykupu stawu do 31.01.2013 r. żądając od prezesa tegoż gospodarstwa 5 tys. zł. korzyści majątkowej – mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. - Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mirosław L. nie przyznał się do dokonania zarzucanego mu czynu. Złożył wyjaśnienia, treści których z uwagi na dobro śledztwa i początkowy etap postępowania nie ujawniamy.

Prokurator zastosował wobec niego 15 tys. zł poręczenia majątkowego. - Czekamy na informacje z prokuratury, dopiero potem zapadnie decyzja co do kroków dotyczących naszego pracownika – powiedział nam Andrzej Arasimowicz z lubelskiego oddziału ANR.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
GRANIWID SIKORSKI / 17 lutego 2012 o 18:49
0
Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów, Członków Spółdzielni,Wspólnot Mieszkaniowych Kraków dnia 03 sierpnia 2009 i Oczekujących na Mieszkanie oraz Bezdomnych. 31-564 Kraków Al.Pokoju 26/102


Do
Ks.Kardynała Stanisława Dziwisza
Ul.Franciszkańska 3
31-004 Kraków

Eminencjo
W odpowiedzi na list Biura Ekonoma Kurii Metropolitarnej z 03 czerwca 2009 r. oraz wyjaśnienia
Archiprezbitera Bazyliki Mariackiej ks. Bronisława Fidelusa dotyczące Pani Krystyny Sosnowskiej stwierdzamy, co następuje:
Przeprowadziliśmy ponowną rozmowę z Panią Krystyną Sosnowską, która udzieliła nam dodatkowych informacji i wyjaśnień celem ich przekazania Ks. Kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi.
Z wyjaśnień Pani Krystyny wynika, że treść pisma ks. Fidelusa nie odpowiada prawdzie gdyż:
1. Nie jest prawdą, że Pani Krystyna Sosnowska procesowała się ze spółką „Polan” i Komisją Majątkową
o wykup mieszkania za 5% jego wartości. Komisja Majątkowa otrzymała jedynie pismo od lokatorów
mieszkań zakładowych z dnia 9 lutego 2002 r. z prośbą o uwzględnienie ich prawa do wykupu mieszkań za 5% ich wartości, Komisja Majątkowa nie raczyła na nie odpowiedzieć.
Ze spółką „Polan” Pani Krystyna procesuje się od 16 sierpnia 2005 r. o umowę najmu, o czym ks. Bronisław Fidelus jest poinformowany i nawet w tej sprawie wyraził swoją opinię w piśmie do Sądu z dnia 18 maja 2007 r.
2. W Orzeczeniu Komisji Majątkowej nie ma żadnej wzmianki o tym, że lokatorzy nie mają prawa do mieszkań. Ponadto Orzeczenie stwierdza, że dokonana w ten sposób regulacja nie narusza prawa nabytych przez niepaństwowe osoby trzecie. Jeżeli Kościół otrzymał mieszkanie zajmowane przez Panią Sosnowską bez obciążeń to od Kościoła winna wykupić mieszkanie po cenie preferencyjnej, albo otrzymać mieszkanie na zasadach, które zrekompensowałyby niemożność nabycia mieszkania po cenach preferencyjnych.
Orzeczenie Komisji Majątkowej stwierdza jedynie, że w dacie wydania nieruchomość wolna będzie od obciążeń.
3. 100 tys. zł na zakup mieszkania zaproponował pełnomocnik ks. Fidelusa Pan Piotrowski a następnie propozycję powtórzył sam ks. Fidelus w styczniu 2002 r. W roku 2006 ceny mieszkań były wyższe i podobne mieszkanie kosztowało już 150 tys. zł. Natomiast ks. Fidelus zmniejszył swoją ofertę do 70 tys. zł
Pani Sosnowska jedynie ze względu na brata zaproponowała wówczas najem mieszkania o określonych walorach i z niskim czynszem.
4. Nowy właściciel spółka „Bradus” nie rozwiązał w sposób uczciwy i godny problemu mieszkania, w którym mieszka Pani Sosnowska. Nie wykonała żadnego remontu. Większa część mieszkania stała się
Nieużyteczna i koszty ogrzewania są ogromne. Pozostała część mieszkania niszczeje, ulega zagrzybieniu, rdzewieje instalacja centralnego ogrzewania. W takich warunkach pogarsza się stan zdrowia Pani Sosnowskiej i nie ma ona możliwości dorobienia do niskiej emerytury.
W stosunku do spółki „Polan” Pani Sosnowska ma uzasadnione roszczenie, gdyż ta przekazała ją bez tytułu prawnego do mieszkania, prywatnemu właścicielowi i nie uzgodniła z nim warunków najmu. Natomiast w późniejszym okresie winę za to ponosi wyłącznie Kościół i to on winien znaleźć rozwiązanie.
5.Jaki czynsz Pani Sosnowska miałaby płacić za mieszkanie, ks. Bronisław Fidelus sprecyzował w piśmie procesowym do Sądu Rejonowego w dniu 18 maja 2007 r. „tym samym jego wysokość powinna odpowiadać stawkom rynkowym”. Po za tym nie ulega wątpliwości, że ks. Bronisław Fidelus nie starał się nawiązać kontaktu z Panią Sosnowską od 25 kwietnia 2006 r. Zatem propozycje składane za pomocą
„Gazety Wyborczej” słusznie należy uznać za pozorne.
Podsumowując, ponownie jesteśmy głęboko oburzeni odpowiedzią Kurii. Świadczy ona o braku zrozumienia powagi sytuacji i chęci jego rozwiązania. Oczekujemy ponownie, że Kościół zrozumie swoje moralne obowiązki, naprawi krzywdy jej wyrządzone i spowoduje uregulowanie jej sytuacji.
Kuria w żaden sposób nie może się uchylać. Ze swej strony namawialiśmy Panią Krystynę Sosnowską
że, jeżeli Kuria i Archiprezbiter Ks. Bronisław Fidelus uchyla się od nawiązania kontaktu z Panią Sosnowską żeby to ona sama podjęła inicjatywę w tym zakresie.
Wyrażamy głęboką nadzieję że podczas bezpośredniego spotkania z przedstawicielami Kurii i Archiprezbiterem Ks. Bronisławem Fidelusem zostanie znalezione godne rozwiązanie problemu
mieszkaniowego Pani Krystyny Sosnowskiej .
Wyrażamy także głębokie oburzenie zaniechaniem przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewodę Małopolskiego jego podstawowych obowiązków w zakresie rozwiązania tej sprawy.

W załączeniu:
1.Pismo p. Marii Sobczak i p. Anny Sosnowskiej z 9 lutego 2002 r. skierowane do Komisji Majątkowej
Rządu i Episkopatu.
2.Pismo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji znak DWRMNIE-055-4/09/SW z 4 czerwca 2009 r. skierowane do Pani Krystyny Sosnowskiej.
3.Pismo Pani Krystyny Sosnowskiej z 18 maja 2007 r. skierowane do Sądu Rejonowego dla Krakowa-Krowodrzy Wydział I Cywilny.
4.Pismo Pani Krystyny Sosnowskiej z dnia 20 czerwca 2009 r. skierowane do Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów, Członków Spółdzielni, Wspólnot Mieszkaniowych, Oczekujących na Mieszkanie oraz BezdomnychOtrzymuja:
1.Wicepremier Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Grzegorz Schetyna 02-591 Warszawa ul.Stefana Batorego 5
3.Wojewoda Małopolski Pan Jerzy Miller Kraków ul. Basztowa 22
4.Prezydent Miasta Krakowa Pan Prof. Jacek Majchrowski Kraków Plac Wszystkich Św.3/4
5.Przewodnicząca Rady Miasta Krakowa Pani Małgorzata Radwan - Ballada
6.Pani Krys
Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów, Członków Spółdzielni,Wspólnot Mieszkaniowych Kraków dnia 03 sierpnia 2009 i Oczekujących na Mieszkanie oraz Bezdomnych. 31-564 Kraków Al.Pok... rozwiń
Avatar
GRANIWID SIKORSKI / 17 lutego 2012 o 18:47
0
Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów, Członków Spółdzielni,Wspólnot Mieszkaniowych Kraków dnia 27 lutego 2009 i Oczekujących na Mieszkanie oraz Bezdomnych. 31-564 Kraków Al.Pokoju 26/102


Do
Ks.Kardynała Stanisława Dziwisza
Ul.Franciszkańska 3
31-004 Kraków


Eminencjo

Forum wyraża głębokie oburzenie i zaniepokojenie brakiem rozwiązania sprawy Pani Krystyny Sosnowskiej zam.31-351 Kraków ul. Katowicka 41.Pani Krystyna Sosnowska jest ofiarą decyzji Komisji Mąjatkowej z dnia 29 listopada 2005 r. Sygn.akt:W.KM-II-1889/91.
Pani Sosnowska zamieszkiwała w mieszkaniu zakładowym o powierzchni 65 m 2 znajdującym się na terenie spółki ,, Polan” .Jest Ona inwalidką całkowicie niezdolną do pracy.Liczyła na to że będzie mogła swoje mieszkanie wykupić od pracodawcy z odpowiednią bonifikatą która wynosiła wówczas 95%. Decyzją Komisji Majątkowej przekazano Parafii Bazyliki Najświętszej Marii Panny w Krakowie nie tylko nieruchomość gruntową ale i dwa mieszkania zakładowe,hotel pracowniczy,budynki biurowe oraz budynki gospodarcze.Wszystkie zostały one wybudowane bądź gruntownie wyremontowane kosztem wynagrodzeń zatrudnionych tam pracowników po 1950 roku.Kuria doskonale o tym wiedziała.Winny o tym także wiedzieć odpowiednie władze państwowe.Pomimo tego Komisja Majątkowa w Orzeczeniu Częściowym stwierdziła że dokonana regulacja nie narusza praw nabytych przez niepaństwowe osoby trzecie i nie ma
przeszkód formalno- prawnych do przywrócenia Bazylice Mariackiej w Krakowie własności nieruchomości. Negatywną rolę w początkowym okresie postępowania było także stanowisko przedstawicieli Miasta Krakowa i Agencji Nieruchomości Rolnych.Tak więc wiedząc o tej sytuacji Komisja Majątkowa podjęła decyzję w wyniku której Pani Sosnowska została potraktowana jak niewolnik i przekazana wraz z całym inwentarzem Bazylice Mariackiej bez tytułów prawnych do mieszkania. Bazylika Mariacka w osobie księdza Bronisława Fidelusa zachowała się niegodnie.Zamiast uregulować tą sytuację zwodziła Panią Sosnowską obietnicami wypłacenia kwoty pieniężnej za które będzie sobie mogła kupić mieszkanie na wolnym rynku.Bazylika Mariacka nie tylko,nie uregulowała sytuację zamieszkałych tam lokatorów,ale w maju 2006 roku sprzedała nieruchomość spółce ,,Bradus” z Tych. Na terenie nieruchomości kilka lat temu wyłączono kocioł grzewczy,w wyniku tego brak jest ogrzewania. Pani Krystyna Sosnowska zmuszona jest zamieszkiwać w małej kuchni,którą zmuszona jest ogrzewać energią elektryczną a posiada jedynie 740 zł renty.Występuje duża różnica temperatury pomiędzy kuchnią a pozostałymi pomieszczeniami,co odbija się negatywnie na stanie zdrowia Pani Krystyny .Teraz brakuje Jej na leki co stanowi zagrożenie dla jej zdrowia i życia.Spółka ,,Bradus” do tej pory nie przywróciła ogrzewania, gdyż budynek zamierza wyburzyć. Pani Sosnowska zwracała się do władz kościelnych o pomoc i uregulowanie Jej sytuacji.Niestety do tej pory pomimo iż została przekazana z dobrodziejstwem inwentarza Bazylice ,Mariacki Kościół nic nie zrobił aby Jej pomóc.
.Jesteśmy oburzeni stanowiskiem z-cy ekonoma Archidiecezji Krakowskiej ks.W.Olszowskiego,który w piśmie z dnia 16 kwietnia 2008 r.skazuje Panią Krystynę Sosnowską na długie dochodzenie swoich praw drogą sądową w sytuacji,gdy Komisja Majątkowa postępuje niezgodnie z obowiązującym w Polsce prawem,a równocześnie obdarzona,jak widać,zbyt dużym zaufaniem społecznym,nie ma prawa być przez kogokolwiek rozliczana.
A gdzież jest ta chrześcijańska solidarność i miłosierdzie? Zwracamy się do Eminencji aby dojrzał rozpacz i tragedię Pani Krystyny.Nie może być Ona ofiarą finansowych rozliczeń między Państwem a Kościołem. Jeżeli Kościół przejął nieruchomość,to przejął Ją z dobrodziejstwem inwentarza.W tym przypadku są to lokatorzy zajmowanych w tych nieruchomościach mieszkań zakładowych.Winno im służyć prawo dożywocia i życie w godnych warunkach. To Kościół jest za spełnienie tych warunków odpowiedzialny.Może się z nich wykupić dając odpowiednie mieszkanie zamienne lub środki finansowe na ten cel.Taki jest nakaz moralności i elementarnych ludzkich postępowań wobec człowieka.Odpowiedzialność ponoszą tu także władze państwowe,gdyż nieruchomość została przekazana decyzją Komisji Majątkowej,a w jej skład wchodzą przedstawiciele Kościoła i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.Dlatego też oczekujemy odpowiednich działań ze strony MSWiA, które poprawią Orzeczenie Komisji Majątkowej.Oczekujemy także reakcji Ministra Sprawiedliwości gdyż stała się krzywda Pani Krystynie Sosnowskiej.Nie mogą być naruszone Jej prawa człowieka,nie może być traktowana jak rzecz. Reasumując prosimy i domagamy się od Waszej Eminencji,szybkiego i takiego uregulowania sprawy,aby słuszne prawa Pani Krystyny Sosnowskiej zostały uszanowane,a Ona sama mogła godnie żyć. Prosimy o takie załatwienie sprawy,aby wstępowanie na drogę sądową nie było konieczne.Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów, Członków Spółdzielni,Wspólnot Mieszkaniowych Kraków dnia 27 lutego 2009 i Oczekujących na Mieszkanie oraz Bezdomnych. 31-564 Kraków Al... rozwiń
Avatar
huangpan / 17 lutego 2012 o 07:30
0
[url=http://www.topgriffeysshoes.com]griffeys[/url] wholesale shoes
[url=http://www.topairgriffeymax2012.com]griffeys[/url] High shoes
[url=http://www.topairgriffeytrade.com]nike air griffey max[/url] Women's Shoes
[url=http://www.topkengriffeyshoes2012.com]griffeys[/url] Running shoes
[url=http://www.topairmax2009.com]air max 2009[/url] Cheap shoes
[url=http://www.topairmax2011shoes.com]air max 2011[/url] Anta shoes
[url=http://www.topairmax2012trade.com]air max 2012[/url] Basketball shoes
[url=http://www.topairmax90mall.com]air max 90[/url] High shoes
[url=http://www.nbashoesonlineoutletmall.com]kobe shoes[/url] Low shoes
[url=http://www.topbasketballshoestrade.com]nike basketball shoes[/url] Designer shoes
[url=http://www.topgriffeysshoes.com]griffeys[/url] wholesale shoes
[url=http://www.topairgriffeymax2012.com]griffeys[/url] High shoes
[url=http://www.topairgriffeytrade.com]nike air griffey max[/url] Women's Shoes
[url=http://www.topkengriffeyshoes2012.com]griffeys[/url] Running shoes
[url=http://www.topairmax2009.com]air max 2009[/url] Cheap shoes
[url=http://www.topairmax2011shoes.com]air max 2011[/url] Anta shoes
[url=http://www.topairmax2012trade.com]air max 2012[/url] Basketball shoes
[ur... rozwiń
Avatar
Antyblef / 9 lutego 2012 o 12:53
0
Oddać go pod majestat prawa na czele którego bedzie stał MIROSŁAW SEKUŁA !
Będzie POłna gwarancja,że sprawiedliwości stanie się zadość !. Czepiają się płotek a rekiny wywłóczą z Polskich Banków miliardy specjalnie z tym się nie kryjąc.
"ŁAPAĆ ZŁODZIEJA" w wydaniu POdopiecznych Tuska ma kuriozalny wydźwięk ...wystarczy przeanalizować życiorys Bondaryków i już można zacząć się śmaiać z tej Tuskowej ,POpulistycznej propagandy.
Czy ta banda ma nas Polaków za takich idiotów, czy sami są takimi ślepcami,że nie zauważają jakie to jest śmieszne co robią ? To pytanie niczym mara wraca do mnie po takich niusach jak ten powyższy
Oddać go pod majestat prawa na czele którego bedzie stał MIROSŁAW SEKUŁA !
Będzie POłna gwarancja,że sprawiedliwości stanie się zadość !. Czepiają się płotek a rekiny wywłóczą z Polskich Banków miliardy specjalnie z tym się nie kryjąc.
"ŁAPAĆ ZŁODZIEJA" w wydaniu POdopiecznych Tuska ma kuriozalny wydźwięk ...wystarczy przeanalizować życiorys Bondaryków i już można zacząć się śmaiać z tej Tuskowej ,POpulistycznej propagandy.
Czy ta banda ma nas Polaków za takich idiotów, czy sami są takimi ślepcami,że nie... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2012 o 12:42
0
W kodeksie karnym należy poczynić zmiany polegające na tym, że za branie łapówek należy się nagroda. W k.k. z okresu PRL-u była kara dodatkowa w postaci konfiskaty mienia i nie jeden zanim wziął łapówę to 1000 razy się zastanowił za nim wykonał krok. Jeśli to nie wróci to "hulaj dusza piekła nie ma" a przykład idzie z góry.
Avatar
buzal / 9 lutego 2012 o 11:56
0
no i macie pelowcow i tusko michnikowcuw u wladzy...
a jak biednemu potrzeba to nie ma na nic
tylko oni zyja jak pany i limuzynami sie obworza po swiecie

zabrac co maja i rozdac na tych co to w potrzebie sa bo kazdy chce na wczasy za granice a nie tylko tym co u koryta
ale jak wybrali scie takich to i macie a reszta narodu wlasciwie to tylko prawdziwi polacy w niedostatku i biedzie
a dolary wagonami za granice i do izraela wysylaja a potem sie dziela na koszt tych co to polskiej mowy sie nie wstydza
Avatar
GRANIWID SIKORSKI / 17 lutego 2012 o 18:49
0
Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów, Członków Spółdzielni,Wspólnot Mieszkaniowych Kraków dnia 03 sierpnia 2009 i Oczekujących na Mieszkanie oraz Bezdomnych. 31-564 Kraków Al.Pokoju 26/102


Do
Ks.Kardynała Stanisława Dziwisza
Ul.Franciszkańska 3
31-004 Kraków

Eminencjo
W odpowiedzi na list Biura Ekonoma Kurii Metropolitarnej z 03 czerwca 2009 r. oraz wyjaśnienia
Archiprezbitera Bazyliki Mariackiej ks. Bronisława Fidelusa dotyczące Pani Krystyny Sosnowskiej stwierdzamy, co następuje:
Przeprowadziliśmy ponowną rozmowę z Panią Krystyną Sosnowską, która udzieliła nam dodatkowych informacji i wyjaśnień celem ich przekazania Ks. Kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi.
Z wyjaśnień Pani Krystyny wynika, że treść pisma ks. Fidelusa nie odpowiada prawdzie gdyż:
1. Nie jest prawdą, że Pani Krystyna Sosnowska procesowała się ze spółką „Polan” i Komisją Majątkową
o wykup mieszkania za 5% jego wartości. Komisja Majątkowa otrzymała jedynie pismo od lokatorów
mieszkań zakładowych z dnia 9 lutego 2002 r. z prośbą o uwzględnienie ich prawa do wykupu mieszkań za 5% ich wartości, Komisja Majątkowa nie raczyła na nie odpowiedzieć.
Ze spółką „Polan” Pani Krystyna procesuje się od 16 sierpnia 2005 r. o umowę najmu, o czym ks. Bronisław Fidelus jest poinformowany i nawet w tej sprawie wyraził swoją opinię w piśmie do Sądu z dnia 18 maja 2007 r.
2. W Orzeczeniu Komisji Majątkowej nie ma żadnej wzmianki o tym, że lokatorzy nie mają prawa do mieszkań. Ponadto Orzeczenie stwierdza, że dokonana w ten sposób regulacja nie narusza prawa nabytych przez niepaństwowe osoby trzecie. Jeżeli Kościół otrzymał mieszkanie zajmowane przez Panią Sosnowską bez obciążeń to od Kościoła winna wykupić mieszkanie po cenie preferencyjnej, albo otrzymać mieszkanie na zasadach, które zrekompensowałyby niemożność nabycia mieszkania po cenach preferencyjnych.
Orzeczenie Komisji Majątkowej stwierdza jedynie, że w dacie wydania nieruchomość wolna będzie od obciążeń.
3. 100 tys. zł na zakup mieszkania zaproponował pełnomocnik ks. Fidelusa Pan Piotrowski a następnie propozycję powtórzył sam ks. Fidelus w styczniu 2002 r. W roku 2006 ceny mieszkań były wyższe i podobne mieszkanie kosztowało już 150 tys. zł. Natomiast ks. Fidelus zmniejszył swoją ofertę do 70 tys. zł
Pani Sosnowska jedynie ze względu na brata zaproponowała wówczas najem mieszkania o określonych walorach i z niskim czynszem.
4. Nowy właściciel spółka „Bradus” nie rozwiązał w sposób uczciwy i godny problemu mieszkania, w którym mieszka Pani Sosnowska. Nie wykonała żadnego remontu. Większa część mieszkania stała się
Nieużyteczna i koszty ogrzewania są ogromne. Pozostała część mieszkania niszczeje, ulega zagrzybieniu, rdzewieje instalacja centralnego ogrzewania. W takich warunkach pogarsza się stan zdrowia Pani Sosnowskiej i nie ma ona możliwości dorobienia do niskiej emerytury.
W stosunku do spółki „Polan” Pani Sosnowska ma uzasadnione roszczenie, gdyż ta przekazała ją bez tytułu prawnego do mieszkania, prywatnemu właścicielowi i nie uzgodniła z nim warunków najmu. Natomiast w późniejszym okresie winę za to ponosi wyłącznie Kościół i to on winien znaleźć rozwiązanie.
5.Jaki czynsz Pani Sosnowska miałaby płacić za mieszkanie, ks. Bronisław Fidelus sprecyzował w piśmie procesowym do Sądu Rejonowego w dniu 18 maja 2007 r. „tym samym jego wysokość powinna odpowiadać stawkom rynkowym”. Po za tym nie ulega wątpliwości, że ks. Bronisław Fidelus nie starał się nawiązać kontaktu z Panią Sosnowską od 25 kwietnia 2006 r. Zatem propozycje składane za pomocą
„Gazety Wyborczej” słusznie należy uznać za pozorne.
Podsumowując, ponownie jesteśmy głęboko oburzeni odpowiedzią Kurii. Świadczy ona o braku zrozumienia powagi sytuacji i chęci jego rozwiązania. Oczekujemy ponownie, że Kościół zrozumie swoje moralne obowiązki, naprawi krzywdy jej wyrządzone i spowoduje uregulowanie jej sytuacji.
Kuria w żaden sposób nie może się uchylać. Ze swej strony namawialiśmy Panią Krystynę Sosnowską
że, jeżeli Kuria i Archiprezbiter Ks. Bronisław Fidelus uchyla się od nawiązania kontaktu z Panią Sosnowską żeby to ona sama podjęła inicjatywę w tym zakresie.
Wyrażamy głęboką nadzieję że podczas bezpośredniego spotkania z przedstawicielami Kurii i Archiprezbiterem Ks. Bronisławem Fidelusem zostanie znalezione godne rozwiązanie problemu
mieszkaniowego Pani Krystyny Sosnowskiej .
Wyrażamy także głębokie oburzenie zaniechaniem przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewodę Małopolskiego jego podstawowych obowiązków w zakresie rozwiązania tej sprawy.

W załączeniu:
1.Pismo p. Marii Sobczak i p. Anny Sosnowskiej z 9 lutego 2002 r. skierowane do Komisji Majątkowej
Rządu i Episkopatu.
2.Pismo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji znak DWRMNIE-055-4/09/SW z 4 czerwca 2009 r. skierowane do Pani Krystyny Sosnowskiej.
3.Pismo Pani Krystyny Sosnowskiej z 18 maja 2007 r. skierowane do Sądu Rejonowego dla Krakowa-Krowodrzy Wydział I Cywilny.
4.Pismo Pani Krystyny Sosnowskiej z dnia 20 czerwca 2009 r. skierowane do Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów, Członków Spółdzielni, Wspólnot Mieszkaniowych, Oczekujących na Mieszkanie oraz BezdomnychOtrzymuja:
1.Wicepremier Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Grzegorz Schetyna 02-591 Warszawa ul.Stefana Batorego 5
3.Wojewoda Małopolski Pan Jerzy Miller Kraków ul. Basztowa 22
4.Prezydent Miasta Krakowa Pan Prof. Jacek Majchrowski Kraków Plac Wszystkich Św.3/4
5.Przewodnicząca Rady Miasta Krakowa Pani Małgorzata Radwan - Ballada
6.Pani Krys
Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów, Członków Spółdzielni,Wspólnot Mieszkaniowych Kraków dnia 03 sierpnia 2009 i Oczekujących na Mieszkanie oraz Bezdomnych. 31-564 Kraków Al.Pok... rozwiń
Avatar
GRANIWID SIKORSKI / 17 lutego 2012 o 18:47
0
Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów, Członków Spółdzielni,Wspólnot Mieszkaniowych Kraków dnia 27 lutego 2009 i Oczekujących na Mieszkanie oraz Bezdomnych. 31-564 Kraków Al.Pokoju 26/102


Do
Ks.Kardynała Stanisława Dziwisza
Ul.Franciszkańska 3
31-004 Kraków


Eminencjo

Forum wyraża głębokie oburzenie i zaniepokojenie brakiem rozwiązania sprawy Pani Krystyny Sosnowskiej zam.31-351 Kraków ul. Katowicka 41.Pani Krystyna Sosnowska jest ofiarą decyzji Komisji Mąjatkowej z dnia 29 listopada 2005 r. Sygn.akt:W.KM-II-1889/91.
Pani Sosnowska zamieszkiwała w mieszkaniu zakładowym o powierzchni 65 m 2 znajdującym się na terenie spółki ,, Polan” .Jest Ona inwalidką całkowicie niezdolną do pracy.Liczyła na to że będzie mogła swoje mieszkanie wykupić od pracodawcy z odpowiednią bonifikatą która wynosiła wówczas 95%. Decyzją Komisji Majątkowej przekazano Parafii Bazyliki Najświętszej Marii Panny w Krakowie nie tylko nieruchomość gruntową ale i dwa mieszkania zakładowe,hotel pracowniczy,budynki biurowe oraz budynki gospodarcze.Wszystkie zostały one wybudowane bądź gruntownie wyremontowane kosztem wynagrodzeń zatrudnionych tam pracowników po 1950 roku.Kuria doskonale o tym wiedziała.Winny o tym także wiedzieć odpowiednie władze państwowe.Pomimo tego Komisja Majątkowa w Orzeczeniu Częściowym stwierdziła że dokonana regulacja nie narusza praw nabytych przez niepaństwowe osoby trzecie i nie ma
przeszkód formalno- prawnych do przywrócenia Bazylice Mariackiej w Krakowie własności nieruchomości. Negatywną rolę w początkowym okresie postępowania było także stanowisko przedstawicieli Miasta Krakowa i Agencji Nieruchomości Rolnych.Tak więc wiedząc o tej sytuacji Komisja Majątkowa podjęła decyzję w wyniku której Pani Sosnowska została potraktowana jak niewolnik i przekazana wraz z całym inwentarzem Bazylice Mariackiej bez tytułów prawnych do mieszkania. Bazylika Mariacka w osobie księdza Bronisława Fidelusa zachowała się niegodnie.Zamiast uregulować tą sytuację zwodziła Panią Sosnowską obietnicami wypłacenia kwoty pieniężnej za które będzie sobie mogła kupić mieszkanie na wolnym rynku.Bazylika Mariacka nie tylko,nie uregulowała sytuację zamieszkałych tam lokatorów,ale w maju 2006 roku sprzedała nieruchomość spółce ,,Bradus” z Tych. Na terenie nieruchomości kilka lat temu wyłączono kocioł grzewczy,w wyniku tego brak jest ogrzewania. Pani Krystyna Sosnowska zmuszona jest zamieszkiwać w małej kuchni,którą zmuszona jest ogrzewać energią elektryczną a posiada jedynie 740 zł renty.Występuje duża różnica temperatury pomiędzy kuchnią a pozostałymi pomieszczeniami,co odbija się negatywnie na stanie zdrowia Pani Krystyny .Teraz brakuje Jej na leki co stanowi zagrożenie dla jej zdrowia i życia.Spółka ,,Bradus” do tej pory nie przywróciła ogrzewania, gdyż budynek zamierza wyburzyć. Pani Sosnowska zwracała się do władz kościelnych o pomoc i uregulowanie Jej sytuacji.Niestety do tej pory pomimo iż została przekazana z dobrodziejstwem inwentarza Bazylice ,Mariacki Kościół nic nie zrobił aby Jej pomóc.
.Jesteśmy oburzeni stanowiskiem z-cy ekonoma Archidiecezji Krakowskiej ks.W.Olszowskiego,który w piśmie z dnia 16 kwietnia 2008 r.skazuje Panią Krystynę Sosnowską na długie dochodzenie swoich praw drogą sądową w sytuacji,gdy Komisja Majątkowa postępuje niezgodnie z obowiązującym w Polsce prawem,a równocześnie obdarzona,jak widać,zbyt dużym zaufaniem społecznym,nie ma prawa być przez kogokolwiek rozliczana.
A gdzież jest ta chrześcijańska solidarność i miłosierdzie? Zwracamy się do Eminencji aby dojrzał rozpacz i tragedię Pani Krystyny.Nie może być Ona ofiarą finansowych rozliczeń między Państwem a Kościołem. Jeżeli Kościół przejął nieruchomość,to przejął Ją z dobrodziejstwem inwentarza.W tym przypadku są to lokatorzy zajmowanych w tych nieruchomościach mieszkań zakładowych.Winno im służyć prawo dożywocia i życie w godnych warunkach. To Kościół jest za spełnienie tych warunków odpowiedzialny.Może się z nich wykupić dając odpowiednie mieszkanie zamienne lub środki finansowe na ten cel.Taki jest nakaz moralności i elementarnych ludzkich postępowań wobec człowieka.Odpowiedzialność ponoszą tu także władze państwowe,gdyż nieruchomość została przekazana decyzją Komisji Majątkowej,a w jej skład wchodzą przedstawiciele Kościoła i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.Dlatego też oczekujemy odpowiednich działań ze strony MSWiA, które poprawią Orzeczenie Komisji Majątkowej.Oczekujemy także reakcji Ministra Sprawiedliwości gdyż stała się krzywda Pani Krystynie Sosnowskiej.Nie mogą być naruszone Jej prawa człowieka,nie może być traktowana jak rzecz. Reasumując prosimy i domagamy się od Waszej Eminencji,szybkiego i takiego uregulowania sprawy,aby słuszne prawa Pani Krystyny Sosnowskiej zostały uszanowane,a Ona sama mogła godnie żyć. Prosimy o takie załatwienie sprawy,aby wstępowanie na drogę sądową nie było konieczne.Forum w Obronie Godności i Jedności Lokatorów, Członków Spółdzielni,Wspólnot Mieszkaniowych Kraków dnia 27 lutego 2009 i Oczekujących na Mieszkanie oraz Bezdomnych. 31-564 Kraków Al... rozwiń
Avatar
huangpan / 17 lutego 2012 o 07:30
0
[url=http://www.topgriffeysshoes.com]griffeys[/url] wholesale shoes
[url=http://www.topairgriffeymax2012.com]griffeys[/url] High shoes
[url=http://www.topairgriffeytrade.com]nike air griffey max[/url] Women's Shoes
[url=http://www.topkengriffeyshoes2012.com]griffeys[/url] Running shoes
[url=http://www.topairmax2009.com]air max 2009[/url] Cheap shoes
[url=http://www.topairmax2011shoes.com]air max 2011[/url] Anta shoes
[url=http://www.topairmax2012trade.com]air max 2012[/url] Basketball shoes
[url=http://www.topairmax90mall.com]air max 90[/url] High shoes
[url=http://www.nbashoesonlineoutletmall.com]kobe shoes[/url] Low shoes
[url=http://www.topbasketballshoestrade.com]nike basketball shoes[/url] Designer shoes
[url=http://www.topgriffeysshoes.com]griffeys[/url] wholesale shoes
[url=http://www.topairgriffeymax2012.com]griffeys[/url] High shoes
[url=http://www.topairgriffeytrade.com]nike air griffey max[/url] Women's Shoes
[url=http://www.topkengriffeyshoes2012.com]griffeys[/url] Running shoes
[url=http://www.topairmax2009.com]air max 2009[/url] Cheap shoes
[url=http://www.topairmax2011shoes.com]air max 2011[/url] Anta shoes
[url=http://www.topairmax2012trade.com]air max 2012[/url] Basketball shoes
[ur... rozwiń
Avatar
Antyblef / 9 lutego 2012 o 12:53
0
Oddać go pod majestat prawa na czele którego bedzie stał MIROSŁAW SEKUŁA !
Będzie POłna gwarancja,że sprawiedliwości stanie się zadość !. Czepiają się płotek a rekiny wywłóczą z Polskich Banków miliardy specjalnie z tym się nie kryjąc.
"ŁAPAĆ ZŁODZIEJA" w wydaniu POdopiecznych Tuska ma kuriozalny wydźwięk ...wystarczy przeanalizować życiorys Bondaryków i już można zacząć się śmaiać z tej Tuskowej ,POpulistycznej propagandy.
Czy ta banda ma nas Polaków za takich idiotów, czy sami są takimi ślepcami,że nie zauważają jakie to jest śmieszne co robią ? To pytanie niczym mara wraca do mnie po takich niusach jak ten powyższy
Oddać go pod majestat prawa na czele którego bedzie stał MIROSŁAW SEKUŁA !
Będzie POłna gwarancja,że sprawiedliwości stanie się zadość !. Czepiają się płotek a rekiny wywłóczą z Polskich Banków miliardy specjalnie z tym się nie kryjąc.
"ŁAPAĆ ZŁODZIEJA" w wydaniu POdopiecznych Tuska ma kuriozalny wydźwięk ...wystarczy przeanalizować życiorys Bondaryków i już można zacząć się śmaiać z tej Tuskowej ,POpulistycznej propagandy.
Czy ta banda ma nas Polaków za takich idiotów, czy sami są takimi ślepcami,że nie... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lutego 2012 o 12:42
0
W kodeksie karnym należy poczynić zmiany polegające na tym, że za branie łapówek należy się nagroda. W k.k. z okresu PRL-u była kara dodatkowa w postaci konfiskaty mienia i nie jeden zanim wziął łapówę to 1000 razy się zastanowił za nim wykonał krok. Jeśli to nie wróci to "hulaj dusza piekła nie ma" a przykład idzie z góry.
Avatar
buzal / 9 lutego 2012 o 11:56
0
no i macie pelowcow i tusko michnikowcuw u wladzy...
a jak biednemu potrzeba to nie ma na nic
tylko oni zyja jak pany i limuzynami sie obworza po swiecie

zabrac co maja i rozdac na tych co to w potrzebie sa bo kazdy chce na wczasy za granice a nie tylko tym co u koryta
ale jak wybrali scie takich to i macie a reszta narodu wlasciwie to tylko prawdziwi polacy w niedostatku i biedzie
a dolary wagonami za granice i do izraela wysylaja a potem sie dziela na koszt tych co to polskiej mowy sie nie wstydza
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 0 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 0 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 0 0

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 0

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 0

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 0

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu 0 0

Miasto remontuje przedszkole. Firma, które realizuje to zadanie zatrudnia więźniów. Prace remontowe w pomieszczeniach przeznaczonych dla maluchów są kolejnym przykładem resocjalizacji osadzonych w miejscowym zakładzie karnym przy współpracy z ratuszem.

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 2 1

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 11

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 4

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 4

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 141 61

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.