Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 listopada 2016 r.
10:14

Protestują przeciwko południowej obwodnicy przez Lublin. "Gwarancja korków"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
101 117 A A
A – planowany przebieg nowej drogi <br />
B – alternatywny przebieg tzw. południowej obwodnicy Lublina – poza granicami miasta
A – planowany przebieg nowej drogi
B – alternatywny przebieg tzw. południowej obwodnicy Lublina – poza granicami miasta

Nasila się protest przeciw wytyczeniu tzw. południowej obwodnicy Lublina obok Zalewu Zemborzyckiego i nowych osiedli. Wczoraj o zmianę tej trasy wystąpiła Rada Kultury Przestrzeni, alarmując, że szosa odetnie miasto od zalewu, zburzy spokój i zdegraduje las. Ale Ratusz broni nowej drogi.

Nowa trasa miałaby domknąć pierścień drogowy wokół miasta, czyli połączyć węzeł Lublin Węglin z węzłem Lublin Felin. Zaczynałaby się w Konopnicy, dalej przechodziłaby za lasem Stary Gaj, następnie obok Zalewu Zemborzyckiego w miejscu ul. Żeglarskiej i jej przedłużeniem, potem przecinałaby ul. Abramowicką i dochodziła do węzła Felin. O zamiarach wytyczenia drogi pisaliśmy już w czerwcu 2013 r., ale protesty pojawiły się dopiero teraz, gdy planiści z Ratusza wrysowują trasę w dokument, który uchwalić ma Rada Miasta.

Przeciw wyznaczeniu drogi protestują między innymi właściciele nieruchomości, obok których miałaby biec nowa trasa. Chodzi między innymi o bloki powstające coraz bliżej Zalewu Zemborzyckiego. Ale nie tylko, bo alarm podnoszą również ci, którzy cenią sobie spacery po lesie i wypoczynek nad wodą.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 117

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pisteusz / 22 listopada 2016 o 13:41
+2
ha ha ha mówicie sobie czy warian B czy A..... a ja jako mieszkanieć Strzeszkowic mówie ze nie chce miec tutaj zgiełgu i kolejnej drogi .... wiec wybieram wariant AAAAAAAA u mnie tez jest las tez ludzie wypoczywają i chcą mieć spokój. Co mnie obchodzi ze tam powstają Bloki i osiedla u mnie nikt sie nie postawi bo bedzie jedna droga zaraz druga. Też chcę mieć spokój i to ze miastuchom sie nie podoba droga koło ich posesji albo ze chca sobie jezdzić rowerkami to mnie to Gwano obchodzi:) dziekuje pa pa
Avatar
joker6 / 22 listopada 2016 o 10:58
+2
marnowali czas to poprzednicy Żuka, od 2010 roku jedna duża inwestycja drogowa goni drugą i nadrabiamy zaległości ale nie oczekuj, że w kilka lat się uda wszystko zrobić bo budżet miasta z gumy nie jest a i dofinansowań z UE nie dostaje się na pstryknięcie palca
Avatar
Nie jestem robotem / 22 listopada 2016 o 23:01
+1
tylko radny Daniewski Leszek mozż uratować tę część miasta przed planowanym zniszczeniem po wybudowaniu obwodnic w tych miejscach, w obu zresztą wariantach. Tylko ciekawe czy się za nami wstawi?
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 o 22:31
+1
Bez sensu plan A
Avatar
henry / 22 listopada 2016 o 19:47
+1
Uważam że obwodbnica południow jest UZSADNIONA jak na duże miasto jakie jest Lublin to mniejsze miasta jak Rzeszów ma .Panowie marszałek prezydent Lublina   wojewodo czy posłowie regionu  proszę nie odpuszczakcie tej bardzo ważnej INWESTYCJI
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 o 18:51
+1
Nie po to mieszkańcy doprowadzili do zaorania toru, żeby im teraz miasto zbudowało obwodnicę. Wariant A jest super, ale podejrzewam, że lobbyści, którzy pozbyli się toru mają dostateczne koneksje, żeby pozbyć się i obwodnicy.
Avatar
Gość / 22 listopada 2016 o 15:13
+1
bardzo dobra koncepcja, tak trzymać a dojazd do zalewu to żaden problem , nikt wam nie będzie kazał przebijac sie przez obwodnice
Avatar
ziutek / 22 listopada 2016 o 14:42
+1
Już cię widzę, jak będziesz jeździł tą obwodnicą na południe od Zalewu z Czubów na Czechów. Do przejechania będziesz miał "tylko" ok..... 32km!, w tym dojazd do obwodnicy ulicą Janowską. Inaczej się nie da, no bo Stary Gaj. I teraz skoro tak ci leży na sercu los mieszkańców, pomyślisz może o tych mieszkających przy Janowskiej? Zaraz, chwila...może da się jakoś inaczej skomunikować południowe dzielnice z tą obwodnicą? Mamy po kolei:Janowska, Osmolicka, Abramowicka. Może życzysz sobie poszerzenia którejś z nich do dwóch pasów? Janowska - problem z mieszkańcami. Osobiście nie widzę w czym oni są gorsi od tych z Żeglarskiej (przy Żeglarskiej nawiasem mówiąc mieszkaja trzy osoby na krzyż, przy Janowskiej kilkaset). Osmolicka - droga przez Dąbrowę. Wg mnie docelowo powinna być zlikwidowana. Abramowicka - to jest możliwe, ale na 99% nikt z Czubów nie pojedzie na Abramowicką, żeby pokonać te 30-40km. na Czechów. Zejdź na ziemię. Wariant B to kompletnie bezsensowny, odjechany pomysł. 
Już cię widzę, jak będziesz jeździł tą obwodnicą na południe od Zalewu z Czubów na Czechów. Do przejechania będziesz miał "tylko" ok..... 32km!, w tym dojazd do obwodnicy ulicą Janowską. Inaczej się nie da, no bo Stary Gaj. I teraz skoro tak ci leży na sercu los mieszkańców, pomyślisz może o tych mieszkających przy Janowskiej? Zaraz, chwila...może da się jakoś inaczej skomunikować południowe dzielnice z tą obwodnicą? Mamy po kolei:Janowska, Osmolicka, Abramowicka. Może życzysz sobie poszerzenia którejś z nich do dwóch pasów? Janows... rozwiń
Avatar
ja / 22 listopada 2016 o 14:20
+1
Wariant B popierają wyłącznie ludzie, którzy mają domy w pobliżu planowanej drogi, albo deweloperzy, którzy budują tam bloki i boją się o sprzedaż. Dla Lublina ten wariant jest kompletnie bez sensu, bo nie będzie przejmować ruchu w mieście. Tylko tranzyt na tym skorzysta, a ponieważ z Zamościa, czy Chełma do Rzeszowa jechąć przez Lublin jest kompletnym nonsensem, zbudowanie wariantu B jest nierealne. Nikt odpowiedzialny się na to nie zgodzi. Natomiast wariant A przysłuży się 95% mieszkańców miasta, odkorkuje śródmieście i zapchaną Diamentową, Zemborzycką, JP2.  Ciekawe kto okaże się silniejszy - krzykacze, którzy już niejedną inwestycję opóźnili (doprowadzili też do likwidacji toru kartingowego), czy reszta mieszkańców i władze miasta.
Wariant B popierają wyłącznie ludzie, którzy mają domy w pobliżu planowanej drogi, albo deweloperzy, którzy budują tam bloki i boją się o sprzedaż. Dla Lublina ten wariant jest kompletnie bez sensu, bo nie będzie przejmować ruchu w mieście. Tylko tranzyt na tym skorzysta, a ponieważ z Zamościa, czy Chełma do Rzeszowa jechąć przez Lublin jest kompletnym nonsensem, zbudowanie wariantu B jest nierealne. Nikt odpowiedzialny się na to nie zgodzi. Natomiast wariant A przysłuży się 95% mieszkańców miasta, odkorkuje śródmieście i zapchaną Diament... rozwiń
Avatar
ant / 22 listopada 2016 o 12:58
+1
Obwodnica na służyć nam mieszkańcom Lublina przede wszystkim. Wariant B nic nam kompletnie nie da. Wariant A bardzo rozładuje korki na kilku ważnych ulicach. Co do hałasu i zalewu...Dobrze postawione ekrany akustyczne sprawią iż hałas bedzie mniejszy niz teraz ( wybierzcie się na wycieczkę obok ekranów na trasie Piaski Lublin)
Avatar
Gość / 16 czerwca 2017 o 23:21
0
nie chcieli toru lublin to mają obwodnicę :-)
Avatar
Gość / 8 grudnia 2016 o 12:44
0
Ja nie protestuję!!!. Ja jestem za obwodnicą
Avatar
Bart321 / 4 grudnia 2016 o 10:52
0
Bardzo dobry pomysł. Mam nadzieję, że Ratusz nie ugnie się przed pieniaczami. Żuk jest rozsądnym gościem i wie co jest ważne dla mieszkańców. Spalarnie słomy zablokował.
Avatar
oo / 2 grudnia 2016 o 09:19
0
Wariant ,,A"tak też i ja myślę. W środkowej części drogę wybudować za zalewem.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 17:50
0
Dla mnie wariant N - Nigdy w Życiu. Lublin się zwija, nie potrzebuje obwodnicy w tej części miasta. Ewentualnie zrobić przebicie na Jana Pawła II - Diamentowa - Gusk - Felin i wystarczy.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 14:26
0
W Polsce protestuje się przeciwko wszystkiemu-chcecie jeździć po dobrych drogach? Tak .ale nie koło mojego domu. i tak ze wszystkim.
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 o 23:38
0
żeby to była prawdziwa obwodnica to tylko wariat A i będzie to rozbudowana droga powiatowa lub wojewódzka, jak zwykła większa ulica w mieście więc nie powinno być problemu - to nie będzie trasa szybkiego ruchu typu S, a ruch będzie znacznie mniejszy i będzie obsługiwał południową część miasta i gminy na południu !!!
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 o 23:38
0
Południowa obwodnica Lublina ma sens tylko jako Wariant A z węzła Węgilin do Felin, ponadto bez przesady nie będzie to trasa szybkiego ruchu, a ulica (szosa 1x4 lub 2x2) mam nadzieję że powstanie w wariancie A obok starego lasu i zalewu, a Żuk nie będzie słuchał wypocin jakiś rad ...
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 o 23:38
0
Wariant A - Super.Miejmy nadzieję,że już wkrótce powstanie.
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 o 23:37
0
Wariant A. Jest ok. A to ze ludzie z nizin społecznych zamieszkujący bloki protestują to niech protestują. T
Zobacz wszystkie komentarze 117

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 7

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 419 37

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 15 8

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 5

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 3

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!