Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 maja 2008 r.
20:32
Edytuj ten wpis

Pruszkowski idzie do sądu

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 11 A A

Andrzej Pruszkowski chce unieważnienia uchwały sejmiku, przez którą stracił stanowisko dyrektora Agencji Nieruchomości Rolnych w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Żąda też 30 tys. zł odszkodowania.

- W sejmikowej uchwale nie pojawiło się słowo uzasadnienia, a na sesji nie było dyskusji. Dlatego chcę, żeby wojewoda uchyliła uchwałę - mówi Pruszkowski. Dla niego sprawa jest oczywista: dotychczas dobrze oceniano jego pracę na stanowisku dyrektora, dostawał nagrody kwartalne, bez zarzutu wykonał ubiegłoroczny budżet, więc zawinił tylko przynależnością do partii wrogiej Platformie i PSL.

Były prezydent Lublina i radny wojewódzki z PiS tylko przez rok szefował lubelskiemu oddziałowi ANR. Kiedy władzę w kraju przejęła koalicja PO-PSL, pewne było, że prędzej czy później Pruszkowski straci posadę.\

W lutym radni wojewódzcy dostali pismo z warszawskiej centrali agencji. Prezes Wojciech Kuźmiński prosił o zgodę na odwołanie Pruszkowskiego. Nie ma to związku z jego pracą jako radnego - stwierdził. Później dodał, że Pruszkowski zostanie w ANR głównym specjalistą. Sejmik się zgodził. W połowie kwietnia Pruszkowski stracił fotel szefa agencji.

Prawnicy wojewody Genowefy Tokarskiej już zajęli się pismem Pruszkowskiego. Poprosili o wyjaśnienia przewodniczącego sejmiku Jacka Czerniaka (SLD). - Z ustawy o samorządzie województwa nie wynika wprost, że takie uzasadnienie musi być. Zresztą, jako uzasadnienie można traktować pisma prezesa ANR - stwierdza Czerniak.

- Jeśli wojewoda będzie stała na straży prawa, a nie interesów partyjnych, to uchwałę uchyli - uważa Pruszkowski.

Na tym nie koniec. Polityk PiS poszedł do sądu pracy. Za utratę stanowiska chce odszkodowania w wysokości trzymiesięcznych poborów. Nie zdradza ile konkretnie, z naszych wyliczeń wynika, że to powyżej 30 tys. zł.

W ostatnim czasie Pruszkowski nie miał szczęścia. W grudniu stracił stanowisko przewodniczącego sejmiku, później pracę w ANR. Teraz musi zadowolić się dietą radnego: to ok. 1700 zł miesięcznie. - Proszę się o mnie nie martwić, dam sobie radę - ucina pytania. Dodaje jednak, że myśli o otwarciu biznesu.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
adam b / 20 maja 2008 o 12:33
0
Lupej napisał:
Pruszon to największy kataklizm jaki dotknął Lublin po wojnie. Ten gostek zatrzymał miasto na 8 lat w miejscu, co tak naprawdę cofnęło nas o kilkanaście lat w porównaniu z miastami, które w tym czasie "poszły" do przodu i które kiedyś nie miały zadnych szans porównywania się z Lublinem. Mam tu na myśli np. Rzeszów i Kielce, kiedys przy Lublinie "dziury" teraz zaczynają nas bić na głowę. Dzięki Pruszon i Ty jeszcze masz czelność czegokolwiek się domagać??? Ciesz się, że na taczkach Cię nie wywieźli, a powinni.

Dokaładnie się zgadzam, może jeszcze darowałbym mu pierwszą kadencję, ale za drugą powinien oddać cała kasę jaką otrzymał za sprawowanie funkcji Prezydenta Lublina i 10% strat jakie Lublin poniósł w wyniku jego nicnierobienia.

Dokaładnie się zgadzam, może jeszcze darowałbym mu pierwszą kadencję, ale za drugą powinien oddać cała kasę jaką otrzymał za sprawowanie funkcji Prezydenta Lublina i 10% strat jakie Lublin poniósł w wyniku jego nicnierobienia. rozwiń
Avatar
aaa / 19 maja 2008 o 21:42
0
A czego on chce? Jedna partia dopuściła go do koryta a inna odpędziła od tego koryta. Taka jest logika. Czyżby ten pan nie znał zasad materializmu dialektycznego a wyznawał filozofię Kalego
Avatar
Lupej / 19 maja 2008 o 21:35
0
Pruszon to największy kataklizm jaki dotknął Lublin po wojnie. Ten gostek zatrzymał miasto na 8 lat w miejscu, co tak naprawdę cofnęło nas o kilkanaście lat w porównaniu z miastami, które w tym czasie "poszły" do przodu i które kiedyś nie miały zadnych szans porównywania się z Lublinem. Mam tu na myśli np. Rzeszów i Kielce, kiedys przy Lublinie "dziury" teraz zaczynają nas bić na głowę. Dzięki Pruszon i Ty jeszcze masz czelność czegokolwiek się domagać??? Ciesz się, że na taczkach Cię nie wywieźli, a powinni.
Avatar
~Marcin~ / 19 maja 2008 o 10:22
0
Rozumiem, że wg Pana Pruszkowskiego powołanie go na stanowisko prezeza ANR nie było polityczne, ale już odwołanie go z funkcji prezesa jest polityczne i biedak musi koniecznie zaprotestować.
Avatar
-nnn- / 19 maja 2008 o 10:09
0
niech otwiera biznes, niech sam zobaczy jaki bałagan tu panuje dzięki jego nieróbstwu....
Avatar
Przezorny / 19 maja 2008 o 09:34
0
Trochę mi żal Pruszona. Także zaniechania (co do0 braku nadzoru nad samowolnymi i wszechwładnymi urzędnikami) ego ekipy wychodzą obcnie (kazus Dożynkowej), ale to nic z działanami i zaniechaniami jego poprzedników). Żal mi go bo media antypisowskie zrobiły modę szczekania na tego bardzo sympatycznego Prezydenta, ale jak obecnie obserwuję obecnego Pożąlsiębożeprezydenta (np. jego sprawy masztowe, chuć Jego i jego promotorów politycznych na zrobienie łaski ECHU), to wydaje się, że Pruszkowski był 100 x lepszy!!!! Ci co krytykują Pruszkowskiego niech się zastanowią!!!
Trochę mi żal Pruszona. Także zaniechania (co do0 braku nadzoru nad samowolnymi i wszechwładnymi urzędnikami) ego ekipy wychodzą obcnie (kazus Dożynkowej), ale to nic z działanami i zaniechaniami jego poprzedników). Żal mi go bo media antypisowskie zrobiły modę szczekania na tego bardzo sympatycznego Prezydenta, ale jak obecnie obserwuję obecnego Pożąlsiębożeprezydenta (np. jego sprawy masztowe, chuć Jego i jego promotorów politycznych na zrobienie łaski ECHU), to wydaje się, że Pruszkowski był 100 x lepszy!!!! Ci co krytykuj... rozwiń
Avatar
KK / 19 maja 2008 o 07:57
0
OJ CIężKO SIę Z KORYTEM POżEGNAć
Avatar
ogryzek / 19 maja 2008 o 07:22
0
niech otwiera biznes- po takich "osiągnięciach" w zarządzaniu miasta plata gwarantowana a potem zasiłek dla bezrobotnych. powodzenia na nowej drodze życia
Avatar
abc / 19 maja 2008 o 07:12
0
Dobrze byłoby, gdyby redaktorzy Dziennika odróżniali Agencję Rynku Rolnego od Agencji Nieruchomości Rolnych, bo chyba w tej drugiej Pruszon prezesował. A w kwestii jego znakomitej pracy w Agencji, to kilka dni temu Dziennik pisał o sprzedaży w 2007 r. przez ANR dzialki budowlanejnej nad J. Białym za śmieszne pieniądze zięciowi miejscowego notabla. To chyba miało miejsce za rządów wybitnego prezesa P. .... ?
Avatar
Gość / 19 maja 2008 o 06:32
0
POruszon to Pisowska ....
Avatar
adam b / 20 maja 2008 o 12:33
0
Lupej napisał:
Pruszon to największy kataklizm jaki dotknął Lublin po wojnie. Ten gostek zatrzymał miasto na 8 lat w miejscu, co tak naprawdę cofnęło nas o kilkanaście lat w porównaniu z miastami, które w tym czasie "poszły" do przodu i które kiedyś nie miały zadnych szans porównywania się z Lublinem. Mam tu na myśli np. Rzeszów i Kielce, kiedys przy Lublinie "dziury" teraz zaczynają nas bić na głowę. Dzięki Pruszon i Ty jeszcze masz czelność czegokolwiek się domagać??? Ciesz się, że na taczkach Cię nie wywieźli, a powinni.

Dokaładnie się zgadzam, może jeszcze darowałbym mu pierwszą kadencję, ale za drugą powinien oddać cała kasę jaką otrzymał za sprawowanie funkcji Prezydenta Lublina i 10% strat jakie Lublin poniósł w wyniku jego nicnierobienia.

Dokaładnie się zgadzam, może jeszcze darowałbym mu pierwszą kadencję, ale za drugą powinien oddać cała kasę jaką otrzymał za sprawowanie funkcji Prezydenta Lublina i 10% strat jakie Lublin poniósł w wyniku jego nicnierobienia. rozwiń
Avatar
aaa / 19 maja 2008 o 21:42
0
A czego on chce? Jedna partia dopuściła go do koryta a inna odpędziła od tego koryta. Taka jest logika. Czyżby ten pan nie znał zasad materializmu dialektycznego a wyznawał filozofię Kalego
Avatar
Lupej / 19 maja 2008 o 21:35
0
Pruszon to największy kataklizm jaki dotknął Lublin po wojnie. Ten gostek zatrzymał miasto na 8 lat w miejscu, co tak naprawdę cofnęło nas o kilkanaście lat w porównaniu z miastami, które w tym czasie "poszły" do przodu i które kiedyś nie miały zadnych szans porównywania się z Lublinem. Mam tu na myśli np. Rzeszów i Kielce, kiedys przy Lublinie "dziury" teraz zaczynają nas bić na głowę. Dzięki Pruszon i Ty jeszcze masz czelność czegokolwiek się domagać??? Ciesz się, że na taczkach Cię nie wywieźli, a powinni.
Avatar
~Marcin~ / 19 maja 2008 o 10:22
0
Rozumiem, że wg Pana Pruszkowskiego powołanie go na stanowisko prezeza ANR nie było polityczne, ale już odwołanie go z funkcji prezesa jest polityczne i biedak musi koniecznie zaprotestować.
Avatar
-nnn- / 19 maja 2008 o 10:09
0
niech otwiera biznes, niech sam zobaczy jaki bałagan tu panuje dzięki jego nieróbstwu....
Avatar
Przezorny / 19 maja 2008 o 09:34
0
Trochę mi żal Pruszona. Także zaniechania (co do0 braku nadzoru nad samowolnymi i wszechwładnymi urzędnikami) ego ekipy wychodzą obcnie (kazus Dożynkowej), ale to nic z działanami i zaniechaniami jego poprzedników). Żal mi go bo media antypisowskie zrobiły modę szczekania na tego bardzo sympatycznego Prezydenta, ale jak obecnie obserwuję obecnego Pożąlsiębożeprezydenta (np. jego sprawy masztowe, chuć Jego i jego promotorów politycznych na zrobienie łaski ECHU), to wydaje się, że Pruszkowski był 100 x lepszy!!!! Ci co krytykują Pruszkowskiego niech się zastanowią!!!
Trochę mi żal Pruszona. Także zaniechania (co do0 braku nadzoru nad samowolnymi i wszechwładnymi urzędnikami) ego ekipy wychodzą obcnie (kazus Dożynkowej), ale to nic z działanami i zaniechaniami jego poprzedników). Żal mi go bo media antypisowskie zrobiły modę szczekania na tego bardzo sympatycznego Prezydenta, ale jak obecnie obserwuję obecnego Pożąlsiębożeprezydenta (np. jego sprawy masztowe, chuć Jego i jego promotorów politycznych na zrobienie łaski ECHU), to wydaje się, że Pruszkowski był 100 x lepszy!!!! Ci co krytykuj... rozwiń
Avatar
KK / 19 maja 2008 o 07:57
0
OJ CIężKO SIę Z KORYTEM POżEGNAć
Avatar
ogryzek / 19 maja 2008 o 07:22
0
niech otwiera biznes- po takich "osiągnięciach" w zarządzaniu miasta plata gwarantowana a potem zasiłek dla bezrobotnych. powodzenia na nowej drodze życia
Avatar
abc / 19 maja 2008 o 07:12
0
Dobrze byłoby, gdyby redaktorzy Dziennika odróżniali Agencję Rynku Rolnego od Agencji Nieruchomości Rolnych, bo chyba w tej drugiej Pruszon prezesował. A w kwestii jego znakomitej pracy w Agencji, to kilka dni temu Dziennik pisał o sprzedaży w 2007 r. przez ANR dzialki budowlanejnej nad J. Białym za śmieszne pieniądze zięciowi miejscowego notabla. To chyba miało miejsce za rządów wybitnego prezesa P. .... ?
Avatar
Gość / 19 maja 2008 o 06:32
0
POruszon to Pisowska ....