Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 maja 2008 r.
20:32
Edytuj ten wpis

Pruszkowski idzie do sądu

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 11 A A

Andrzej Pruszkowski chce unieważnienia uchwały sejmiku, przez którą stracił stanowisko dyrektora Agencji Nieruchomości Rolnych w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Żąda też 30 tys. zł odszkodowania.

- W sejmikowej uchwale nie pojawiło się słowo uzasadnienia, a na sesji nie było dyskusji. Dlatego chcę, żeby wojewoda uchyliła uchwałę - mówi Pruszkowski. Dla niego sprawa jest oczywista: dotychczas dobrze oceniano jego pracę na stanowisku dyrektora, dostawał nagrody kwartalne, bez zarzutu wykonał ubiegłoroczny budżet, więc zawinił tylko przynależnością do partii wrogiej Platformie i PSL.

Były prezydent Lublina i radny wojewódzki z PiS tylko przez rok szefował lubelskiemu oddziałowi ANR. Kiedy władzę w kraju przejęła koalicja PO-PSL, pewne było, że prędzej czy później Pruszkowski straci posadę.\

W lutym radni wojewódzcy dostali pismo z warszawskiej centrali agencji. Prezes Wojciech Kuźmiński prosił o zgodę na odwołanie Pruszkowskiego. Nie ma to związku z jego pracą jako radnego - stwierdził. Później dodał, że Pruszkowski zostanie w ANR głównym specjalistą. Sejmik się zgodził. W połowie kwietnia Pruszkowski stracił fotel szefa agencji.

Prawnicy wojewody Genowefy Tokarskiej już zajęli się pismem Pruszkowskiego. Poprosili o wyjaśnienia przewodniczącego sejmiku Jacka Czerniaka (SLD). - Z ustawy o samorządzie województwa nie wynika wprost, że takie uzasadnienie musi być. Zresztą, jako uzasadnienie można traktować pisma prezesa ANR - stwierdza Czerniak.

- Jeśli wojewoda będzie stała na straży prawa, a nie interesów partyjnych, to uchwałę uchyli - uważa Pruszkowski.

Na tym nie koniec. Polityk PiS poszedł do sądu pracy. Za utratę stanowiska chce odszkodowania w wysokości trzymiesięcznych poborów. Nie zdradza ile konkretnie, z naszych wyliczeń wynika, że to powyżej 30 tys. zł.

W ostatnim czasie Pruszkowski nie miał szczęścia. W grudniu stracił stanowisko przewodniczącego sejmiku, później pracę w ANR. Teraz musi zadowolić się dietą radnego: to ok. 1700 zł miesięcznie. - Proszę się o mnie nie martwić, dam sobie radę - ucina pytania. Dodaje jednak, że myśli o otwarciu biznesu.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
adam b / 20 maja 2008 o 12:33
0
Lupej napisał:
Pruszon to największy kataklizm jaki dotknął Lublin po wojnie. Ten gostek zatrzymał miasto na 8 lat w miejscu, co tak naprawdę cofnęło nas o kilkanaście lat w porównaniu z miastami, które w tym czasie "poszły" do przodu i które kiedyś nie miały zadnych szans porównywania się z Lublinem. Mam tu na myśli np. Rzeszów i Kielce, kiedys przy Lublinie "dziury" teraz zaczynają nas bić na głowę. Dzięki Pruszon i Ty jeszcze masz czelność czegokolwiek się domagać??? Ciesz się, że na taczkach Cię nie wywieźli, a powinni.

Dokaładnie się zgadzam, może jeszcze darowałbym mu pierwszą kadencję, ale za drugą powinien oddać cała kasę jaką otrzymał za sprawowanie funkcji Prezydenta Lublina i 10% strat jakie Lublin poniósł w wyniku jego nicnierobienia.

Dokaładnie się zgadzam, może jeszcze darowałbym mu pierwszą kadencję, ale za drugą powinien oddać cała kasę jaką otrzymał za sprawowanie funkcji Prezydenta Lublina i 10% strat jakie Lublin poniósł w wyniku jego nicnierobienia. rozwiń
Avatar
aaa / 19 maja 2008 o 21:42
0
A czego on chce? Jedna partia dopuściła go do koryta a inna odpędziła od tego koryta. Taka jest logika. Czyżby ten pan nie znał zasad materializmu dialektycznego a wyznawał filozofię Kalego
Avatar
Lupej / 19 maja 2008 o 21:35
0
Pruszon to największy kataklizm jaki dotknął Lublin po wojnie. Ten gostek zatrzymał miasto na 8 lat w miejscu, co tak naprawdę cofnęło nas o kilkanaście lat w porównaniu z miastami, które w tym czasie "poszły" do przodu i które kiedyś nie miały zadnych szans porównywania się z Lublinem. Mam tu na myśli np. Rzeszów i Kielce, kiedys przy Lublinie "dziury" teraz zaczynają nas bić na głowę. Dzięki Pruszon i Ty jeszcze masz czelność czegokolwiek się domagać??? Ciesz się, że na taczkach Cię nie wywieźli, a powinni.
Avatar
~Marcin~ / 19 maja 2008 o 10:22
0
Rozumiem, że wg Pana Pruszkowskiego powołanie go na stanowisko prezeza ANR nie było polityczne, ale już odwołanie go z funkcji prezesa jest polityczne i biedak musi koniecznie zaprotestować.
Avatar
-nnn- / 19 maja 2008 o 10:09
0
niech otwiera biznes, niech sam zobaczy jaki bałagan tu panuje dzięki jego nieróbstwu....
Avatar
Przezorny / 19 maja 2008 o 09:34
0
Trochę mi żal Pruszona. Także zaniechania (co do0 braku nadzoru nad samowolnymi i wszechwładnymi urzędnikami) ego ekipy wychodzą obcnie (kazus Dożynkowej), ale to nic z działanami i zaniechaniami jego poprzedników). Żal mi go bo media antypisowskie zrobiły modę szczekania na tego bardzo sympatycznego Prezydenta, ale jak obecnie obserwuję obecnego Pożąlsiębożeprezydenta (np. jego sprawy masztowe, chuć Jego i jego promotorów politycznych na zrobienie łaski ECHU), to wydaje się, że Pruszkowski był 100 x lepszy!!!! Ci co krytykują Pruszkowskiego niech się zastanowią!!!
Trochę mi żal Pruszona. Także zaniechania (co do0 braku nadzoru nad samowolnymi i wszechwładnymi urzędnikami) ego ekipy wychodzą obcnie (kazus Dożynkowej), ale to nic z działanami i zaniechaniami jego poprzedników). Żal mi go bo media antypisowskie zrobiły modę szczekania na tego bardzo sympatycznego Prezydenta, ale jak obecnie obserwuję obecnego Pożąlsiębożeprezydenta (np. jego sprawy masztowe, chuć Jego i jego promotorów politycznych na zrobienie łaski ECHU), to wydaje się, że Pruszkowski był 100 x lepszy!!!! Ci co krytykuj... rozwiń
Avatar
KK / 19 maja 2008 o 07:57
0
OJ CIężKO SIę Z KORYTEM POżEGNAć
Avatar
ogryzek / 19 maja 2008 o 07:22
0
niech otwiera biznes- po takich "osiągnięciach" w zarządzaniu miasta plata gwarantowana a potem zasiłek dla bezrobotnych. powodzenia na nowej drodze życia
Avatar
abc / 19 maja 2008 o 07:12
0
Dobrze byłoby, gdyby redaktorzy Dziennika odróżniali Agencję Rynku Rolnego od Agencji Nieruchomości Rolnych, bo chyba w tej drugiej Pruszon prezesował. A w kwestii jego znakomitej pracy w Agencji, to kilka dni temu Dziennik pisał o sprzedaży w 2007 r. przez ANR dzialki budowlanejnej nad J. Białym za śmieszne pieniądze zięciowi miejscowego notabla. To chyba miało miejsce za rządów wybitnego prezesa P. .... ?
Avatar
Gość / 19 maja 2008 o 06:32
0
POruszon to Pisowska ....
Avatar
adam b / 20 maja 2008 o 12:33
0
Lupej napisał:
Pruszon to największy kataklizm jaki dotknął Lublin po wojnie. Ten gostek zatrzymał miasto na 8 lat w miejscu, co tak naprawdę cofnęło nas o kilkanaście lat w porównaniu z miastami, które w tym czasie "poszły" do przodu i które kiedyś nie miały zadnych szans porównywania się z Lublinem. Mam tu na myśli np. Rzeszów i Kielce, kiedys przy Lublinie "dziury" teraz zaczynają nas bić na głowę. Dzięki Pruszon i Ty jeszcze masz czelność czegokolwiek się domagać??? Ciesz się, że na taczkach Cię nie wywieźli, a powinni.

Dokaładnie się zgadzam, może jeszcze darowałbym mu pierwszą kadencję, ale za drugą powinien oddać cała kasę jaką otrzymał za sprawowanie funkcji Prezydenta Lublina i 10% strat jakie Lublin poniósł w wyniku jego nicnierobienia.

Dokaładnie się zgadzam, może jeszcze darowałbym mu pierwszą kadencję, ale za drugą powinien oddać cała kasę jaką otrzymał za sprawowanie funkcji Prezydenta Lublina i 10% strat jakie Lublin poniósł w wyniku jego nicnierobienia. rozwiń
Avatar
aaa / 19 maja 2008 o 21:42
0
A czego on chce? Jedna partia dopuściła go do koryta a inna odpędziła od tego koryta. Taka jest logika. Czyżby ten pan nie znał zasad materializmu dialektycznego a wyznawał filozofię Kalego
Avatar
Lupej / 19 maja 2008 o 21:35
0
Pruszon to największy kataklizm jaki dotknął Lublin po wojnie. Ten gostek zatrzymał miasto na 8 lat w miejscu, co tak naprawdę cofnęło nas o kilkanaście lat w porównaniu z miastami, które w tym czasie "poszły" do przodu i które kiedyś nie miały zadnych szans porównywania się z Lublinem. Mam tu na myśli np. Rzeszów i Kielce, kiedys przy Lublinie "dziury" teraz zaczynają nas bić na głowę. Dzięki Pruszon i Ty jeszcze masz czelność czegokolwiek się domagać??? Ciesz się, że na taczkach Cię nie wywieźli, a powinni.
Avatar
~Marcin~ / 19 maja 2008 o 10:22
0
Rozumiem, że wg Pana Pruszkowskiego powołanie go na stanowisko prezeza ANR nie było polityczne, ale już odwołanie go z funkcji prezesa jest polityczne i biedak musi koniecznie zaprotestować.
Avatar
-nnn- / 19 maja 2008 o 10:09
0
niech otwiera biznes, niech sam zobaczy jaki bałagan tu panuje dzięki jego nieróbstwu....
Avatar
Przezorny / 19 maja 2008 o 09:34
0
Trochę mi żal Pruszona. Także zaniechania (co do0 braku nadzoru nad samowolnymi i wszechwładnymi urzędnikami) ego ekipy wychodzą obcnie (kazus Dożynkowej), ale to nic z działanami i zaniechaniami jego poprzedników). Żal mi go bo media antypisowskie zrobiły modę szczekania na tego bardzo sympatycznego Prezydenta, ale jak obecnie obserwuję obecnego Pożąlsiębożeprezydenta (np. jego sprawy masztowe, chuć Jego i jego promotorów politycznych na zrobienie łaski ECHU), to wydaje się, że Pruszkowski był 100 x lepszy!!!! Ci co krytykują Pruszkowskiego niech się zastanowią!!!
Trochę mi żal Pruszona. Także zaniechania (co do0 braku nadzoru nad samowolnymi i wszechwładnymi urzędnikami) ego ekipy wychodzą obcnie (kazus Dożynkowej), ale to nic z działanami i zaniechaniami jego poprzedników). Żal mi go bo media antypisowskie zrobiły modę szczekania na tego bardzo sympatycznego Prezydenta, ale jak obecnie obserwuję obecnego Pożąlsiębożeprezydenta (np. jego sprawy masztowe, chuć Jego i jego promotorów politycznych na zrobienie łaski ECHU), to wydaje się, że Pruszkowski był 100 x lepszy!!!! Ci co krytykuj... rozwiń
Avatar
KK / 19 maja 2008 o 07:57
0
OJ CIężKO SIę Z KORYTEM POżEGNAć
Avatar
ogryzek / 19 maja 2008 o 07:22
0
niech otwiera biznes- po takich "osiągnięciach" w zarządzaniu miasta plata gwarantowana a potem zasiłek dla bezrobotnych. powodzenia na nowej drodze życia
Avatar
abc / 19 maja 2008 o 07:12
0
Dobrze byłoby, gdyby redaktorzy Dziennika odróżniali Agencję Rynku Rolnego od Agencji Nieruchomości Rolnych, bo chyba w tej drugiej Pruszon prezesował. A w kwestii jego znakomitej pracy w Agencji, to kilka dni temu Dziennik pisał o sprzedaży w 2007 r. przez ANR dzialki budowlanejnej nad J. Białym za śmieszne pieniądze zięciowi miejscowego notabla. To chyba miało miejsce za rządów wybitnego prezesa P. .... ?
Avatar
Gość / 19 maja 2008 o 06:32
0
POruszon to Pisowska ....
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy?

Czy powstanie koalicja w nowej Radzie Miasta Puławy? 3 14

Największe szanse na utrzymanie stanowiska przewodniczącej rady miasta Puławy ma Bożena Krygier (PiS). Wśród jej zastępców prawdopodobnie znajdą się radni „Samorządowców” Janusza Grobla oraz „Niezależnych Wyborców” Pawła Maja.

Agro na obcasach. Wszystko dla pań

Agro na obcasach. Wszystko dla pań 0 0

To ukłon w stronę kobiet mieszkających i pracujących na terenach wiejskich. Panie zostały zaproszone na koncert trzech tenorów TRE Voci w Filharmonii Lubelskiej w ramach programu „Agro na obcasach”.

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym
15 listopada 2018, 19:30

Promocja książki „Scena Lublin” w Teatrze Starym 0 0

W czwartek o godz. 19.30 (po spektaklu „Żywi i umarli, czyli Bandyci w piekle”) w Teatrze Starym zacznie się promocja książki „Scena Lublin” i spotkanie z jej autorami: Jarosławem Cymermanem, Dominikiem Gacem, Grzegorzem Kondrasiukiem.

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej

Przedsiębiorcy walczą o pieniądze za wykonane prace. Grozili blokadą Centralnej Magistrali Kolejowej 5 3

Nie dojdzie do blokady Centralnej Magistrali Kolejowej, zaplanowanej na środę przez podwykonawców firmy Astaldi, która nie zapłaciła im za prace wykonane przy przebudowie linii kolejowej nr 7 między Lublinem a Dęblinem.

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia
galeria

Nowe miejsce w Lublinie. Dla miłośników meksykańskiego jedzenia 26 2

Przy ul. Lubartowskiej 53 w Lublinie pojawił się „Kartel Mexican Food”, który serwuje dania ostre, średnio ostre i lekko ostre. Pierwsze burritos lokal w kontenerze sprzedał we wtorek.

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki
17 listopada 2018, 18:00

Marta Baum w Pracowniach Kultury Maki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 18 w Pracowniach Kultury Maki odbędzie się koncert Marty Baum - Retroelectro. To połączenie muzyki przedwojennej z nowoczesnymi brzmieniami.

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę"

Urzędnicy marszałka dostali już premie przedświąteczne. "Znam pracowników, trzeba im podziękować za ich pracę" 24 19

Pytania o zatrudnianie w urzędzie marszałkowskim i przyznawanie nagród tuż po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych padły podczas wtorkowej, ostatniej sesji sejmiku województwa upływającej kadencji.

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane

Sensacja w Piotrkowie: Azoty Puławy pokonane 2 4

W meczu rozegranym awansem Azoty Puławy przegrały z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 31:32. Była to trzecia porażka puławian w sezonie. Do tej pory ulegli Górnikowi Zabrze i PGE Vive Kielce.

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa

Lublin: Kobieta znalazła pieniądze w galerii handlowej przy al. Witosa 6 0

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Lublinie poszukują właściciela pieniędzy.

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia]
galeria

Żołnierze mieli obronić puławskie Azoty przed atakiem dywersyjno-sabotażowym [zdjęcia] 47 13

Trwają największe manewry wojskowe w Polsce Anakonda-18. Po raz pierwszy biorą w nich udział żołnierze WOT, w tym blisko 140 z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic?

Po wyborach, to po plakatach. Kiedy materiały wyborcze powinny zniknąć z ulic? 1 0

30 dni – tyle czasu po dniu wyborów ma pełnomocnik wyborczy komitetu wyborczego na usunięcie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia kampanii wyborczej – przypomina Państwowa Komisja Wyborcza. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna.

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią

Biało-Czerwoni w "szpagacie" przed meczami z Czechami i Portugalią 1 0

Trwa zgrupowanie Reprezentacja Polski w Gdańsku, gdzie w czwartek zmierzy się towarzysko z Czechami, a we wtorek w ostatnim meczu Dywizji A w Lidze Narodów spróbuje sprawić niespodziankę i ograć Portugalię

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego

Miliony na turystyczne pomysły. Pożyczki także dla przedsiębiorców z woj. lubelskiego 1 2

50 mln zł – to pula do dyspozycji małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej w jednym z pięciu województw Polski Wschodniej – w ramach drugiej transzy projektu „Przedsiębiorcza Polska Wschodnia – Turystyka”.

Koncert Frozen Catz w Padbarze
17 listopada 2018, 20:00

Koncert Frozen Catz w Padbarze 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 17 listopada o godz. 20 w Padbarze (ul. Grodzka 1) odbędzie się koncert lubelskiej formacji Frozen Catz.

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty

Nowy pomnik w Białej Podlaskiej odsłonięty 0 2

W Białej Podlaskiej przy okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, odsłonięto pomnik "Odrodzenie ojczyzny 1918".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!