Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 lipca 2017 r.
13:42

Lublin: Przebudują ważną drogę, prowadzącą na LSM i Czuby. Będą duże utrudnienia

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A
Przetarg jest w toku. Najtańsza firma (KPRD z Lublina) deklaruje wykonanie prac do 15 października za 6,8 mln zł
Przetarg jest w toku. Najtańsza firma (KPRD z Lublina) deklaruje wykonanie prac do 15 października za 6,8 mln zł (fot. Maciej Kaczanowski)

W plac budowy ma się zamienić sfatygowana ul. Bohaterów Monte Cassino: droga zostanie rozebrana i zbudowana od nowa. Odcinek od ul. Zana do Armii Krajowej może być dostępny tylko dla komunikacji miejskiej, fragment przy Poczekajce zostanie mocno zwężony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przebudowa ul. Bohaterów Monte Cassino została podzielona na dwa zadania, które będą wykonywane praktycznie w tym samym czasie. Jedna firma zajmie się dwujezdniowym odcinkiem od Armii Krajowej w kierunku al. Kraśnickiej, a druga będzie odnawiać jednojezdniowy fragment od Zana do Armii Krajowej.

Na obydwu odcinkach kierowców czekają duże utrudnienia, bo projekty przewidują całkowitą rozbiórkę konstrukcji drogi. Z tego powodu na dwujezdniowym odcinku kierowcy będą musieli jechać slalomem. I to już niedługo, bo roboty powinny się tu zacząć jeszcze w lipcu.

– Jesteśmy w kontakcie z wykonawcą w zakresie opracowywania tymczasowej organizacji ruchu. Jeszcze w tym tygodniu przekażemy mu plac budowy – informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – Jesteśmy w stanie zaakceptować rozwiązanie, w którym zamknięta byłaby jedna jezdnia ulicy. Lepiej lub gorzej, ale by się przejechało.

Gorzej będzie z jednojezdniowym odcinkiem między Zana i ul. Armii Krajowej. – Pewne jest jedno: nie zezwolimy na wyłączenie z ruchu ulicy dla komunikacji miejskiej – deklaruje Kieliszek. Ale bardzo prawdopodobne jest, że przejazd przez ten odcinek będzie możliwy tylko miejskim autobusem. – Poza komunikacją miejską takie zamknięcie nie dotyczyłoby też mieszkańców bocznych wlotów tego odcinka – dodaje. Chodzi tutaj o ul. Skrzetuskiego, Pana Wołodyjowskiego i Leonarda.

Plany przebudowy

• Na dwujezdniowym odcinku od podstaw zbudowane będą obie jezdnie, wzdłuż nich będą nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Jezdnia po stronie kościoła będzie zwężona do dwóch pasów ruchu. Miejsca postojowe znajdujące się teraz na trzecim pasie jezdni (tym, na którym stoją słupy trakcji trolejbusowej) będą przeniesione na nowy parking zaplanowany koło pomnika. Remont obejmie też kładkę dla pieszych, na której wydzielona zostanie część dla rowerów, oraz odcinek ul. Armii Krajowej do wiaduktów nad ul. Ułanów.

Termin: do 10 listopada Koszt: 7,6 mln zł. Wykonawca: Budimex.

• Jednojezdniowy odcinek będzie miejscami poszerzony tak, by wszędzie zmieściły się cztery pasy ruchu: dwa w stronę Zana, dwa w stronę Czubów. Przystanek w stronę centrum znajdzie się nieco wcześniej, bliżej tego dla jadących na Czuby. Zdemontowane będą stare latarnie, zaś lampy mają być zamocowane na istniejących słupach trakcji trolejbusowej, których część trzeba będzie przestawić. Przebudowa będzie też skutkować wycinką 21 drzew.

Przetarg jest w toku. Najtańsza firma (KPRD z Lublina) deklaruje wykonanie prac do 15 października za 6,8 mln zł.

Zobacz także: Tarantino planuje film z wątkiem zabójstwa żony Polańskiego

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 o 09:03
0
nie robią - ŹLE!! robią - też ŹLE. Ot, cały folklor lubelski.
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 20:26
0
Standard robót inteligentnych inaczej - robią usprawnienie ulicy zwężając ją z 3 pasów do dwóch - ciekawe co się tam będzie działo w niedzielę jak jest wszystko zastawione samochodami przyjeżdżających do kościoła ?! A robót szkoda, że nie zaczynają w grudniu !! - mamy prawie połowę lipca kiedy ruch jest najmniejszy a robót ani widu ani słychu - największe utrudnienia będą jak się zacznie rok szkolny i akademicki, po prostu ręce opadają !!!
Avatar
. / 12 lipca 2017 o 19:28
0
Nie malkontenta a realisty! Postoisz sobie w korkach to może zrozumiesz. No chyba że jesteś pracownikiem partaczy tj. KPRD... Zły okres bo od 1 września rusza szkola, a od 1 października studenci. Poza tym przez rok były spore utrudnienia na Armii Krajowej przez remont mostu. Czy nie można było połączyć tych inwestycji?!? Ale lepiej po 10 razy utrudniać życie ludziom na drodze o długości 5 km (przykład). No ale znajdzie się taki co to wszystkie rozumy posiadał choć żadnych konkretów nie podał (vide - Adam).
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 19:14
0
Przy Leclercu, tam gdzie kiedyś miał końcowy 44, powinen być przywrócony przystanek komunikacji miejskiej.
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 18:42
0
Czy nie można by było zrobić przystanku MPK przy ul. Ułanów? Z każdej strony daleko.
Avatar
Adam / 12 lipca 2017 o 15:45
0
Nie dość że w złym okresie, nie dość że znowu wykopki a przez to utrudnienia i paraliż to jeszcze najgorsza firma wykonawcza. Czy może być jeszcze coś gorszego?.Tak źle i tak niedobrze,nie robią źle robią jeszcze gorzej i jak nie sraczka to przemarsz wojsk.O to przykład malkontenta Lubelskiego a twoim zdanim jest lepszy czas remontów jak okres wakacjny(letni) bo ja lepszego nie widze.
Avatar
"_" / 12 lipca 2017 o 15:12
0
undefined napisał:
Nareszcie !!! Kiedy ul. Zana ???
 a kiedy głęboka? a kiedy racławickie? a kiedy piłsudskiego? a kiedy .... oj długo moznaby wymieniać
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 15:02
0
Nareszcie !!! Kiedy ul. Zana ???
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 14:57
0
Nie dość że w złym okresie, nie dość że znowu wykopki a przez to utrudnienia i paraliż to jeszcze najgorsza firma wykonawcza. Czy może być jeszcze coś gorszego?
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 14:57
0
Czy przewidziane jest umieszczenie świateł dla pieszych na przejściu przy przystanku koło Biblioteki?
Avatar
Gość / 14 lipca 2017 o 09:03
0
nie robią - ŹLE!! robią - też ŹLE. Ot, cały folklor lubelski.
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 20:26
0
Standard robót inteligentnych inaczej - robią usprawnienie ulicy zwężając ją z 3 pasów do dwóch - ciekawe co się tam będzie działo w niedzielę jak jest wszystko zastawione samochodami przyjeżdżających do kościoła ?! A robót szkoda, że nie zaczynają w grudniu !! - mamy prawie połowę lipca kiedy ruch jest najmniejszy a robót ani widu ani słychu - największe utrudnienia będą jak się zacznie rok szkolny i akademicki, po prostu ręce opadają !!!
Avatar
. / 12 lipca 2017 o 19:28
0
Nie malkontenta a realisty! Postoisz sobie w korkach to może zrozumiesz. No chyba że jesteś pracownikiem partaczy tj. KPRD... Zły okres bo od 1 września rusza szkola, a od 1 października studenci. Poza tym przez rok były spore utrudnienia na Armii Krajowej przez remont mostu. Czy nie można było połączyć tych inwestycji?!? Ale lepiej po 10 razy utrudniać życie ludziom na drodze o długości 5 km (przykład). No ale znajdzie się taki co to wszystkie rozumy posiadał choć żadnych konkretów nie podał (vide - Adam).
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 19:14
0
Przy Leclercu, tam gdzie kiedyś miał końcowy 44, powinen być przywrócony przystanek komunikacji miejskiej.
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 18:42
0
Czy nie można by było zrobić przystanku MPK przy ul. Ułanów? Z każdej strony daleko.
Avatar
Adam / 12 lipca 2017 o 15:45
0
Nie dość że w złym okresie, nie dość że znowu wykopki a przez to utrudnienia i paraliż to jeszcze najgorsza firma wykonawcza. Czy może być jeszcze coś gorszego?.Tak źle i tak niedobrze,nie robią źle robią jeszcze gorzej i jak nie sraczka to przemarsz wojsk.O to przykład malkontenta Lubelskiego a twoim zdanim jest lepszy czas remontów jak okres wakacjny(letni) bo ja lepszego nie widze.
Avatar
"_" / 12 lipca 2017 o 15:12
0
undefined napisał:
Nareszcie !!! Kiedy ul. Zana ???
 a kiedy głęboka? a kiedy racławickie? a kiedy piłsudskiego? a kiedy .... oj długo moznaby wymieniać
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 15:02
0
Nareszcie !!! Kiedy ul. Zana ???
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 14:57
0
Nie dość że w złym okresie, nie dość że znowu wykopki a przez to utrudnienia i paraliż to jeszcze najgorsza firma wykonawcza. Czy może być jeszcze coś gorszego?
Avatar
Gość / 12 lipca 2017 o 14:57
0
Czy przewidziane jest umieszczenie świateł dla pieszych na przejściu przy przystanku koło Biblioteki?
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 24 6

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 5 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 21 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 121 11

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 348 14

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 4 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 21 9

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 7 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 16 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela

Czyj to pies? Policjanci szukają właściciela 3 3

W czerwcu w lesie w miejscowości Rokitno (pow. bialski) przypadkowy świadek zauważył błąkające się w rejonie leśnej ścieżki zwierzę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!