Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2015 r.
13:29

Przemysław Czarnek, nowy wojewoda lubelski: Nigdy nie byłem osobą publiczną

0 25 A A

Środa to pierwszy dzień urzędowania nowego wojewody lubelskiego. Powołany na to stanowisko we wtorek Przemysław Czarnek tuż po objęciu urzędu spotkał się z dziennikarzami. O czym mówił?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O życiu publicznym

– Nigdy nie byłem osobą publiczną. Wykonywałem zawód prawnika, a to nie jest zawód publiczny. Nie było mnie więc szeroko widać w mediach, natomiast cały czas współpracowałem z posłem Sławomirem Zawiślakiem z Zamościa. W związku z tym miałem styczność z wieloma radnymi, burmistrzami, wójtami, którzy przez biuro poselskie się przewinęli. Stąd pewnie wyszła propozycja objęcia przeze mnie funkcji wojewody. Wyszedł z nią minister Błaszczak w ubiegły piątek, a we wtorek skonkretyzowała ją premier Beata Szydło.

O nowym wicewojewodzie

– Wręczyłem już akt odwołania dotychczasowemu wicewojewodzie Marianowi Starownikowi, serdecznie mu dziękując za pracę, jaką wykonał dla Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Nowy wicewojewoda zostanie powołany w najbliższych dniach.

O pierwszych decyzjach

– Muszę uruchomić komputer i wypełnić kwestionariusz. A tak na poważnie, to pierwsze decyzje będą podejmowane na bieżąco, bo tak działa urząd. Przez ponad miesiąc nie było wojewody, jego obowiązki pełnił wicewojewoda, ale siłą rzeczy pewne kwestie pozostawały w zawieszeniu, więc z dyrektorem generalnym je poruszamy. W czwartek mamy spotkania indywidualne ze wszystkimi dyrektorami i to będzie punkt zaczepienia do podejmowania decyzji.

O pracy na uczelni

– Chciałbym łączyć obowiązki wojewody z pracą na uczelni, o ile zgodzi się na to minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Rektor KUL, ks. prof. Antoni Dębiński wyraził już na to zgodę. Nie widzę tu kolizji, ale jeśli taka zajdzie, to zrezygnuję z uczelni. Uważam jednak, że dla studentów zajęcia z wojewodą mogą być ciekawym doświadczeniem.

O roli wojewody

– Wojewoda jest przedstawicielem terenowym administracji rządowej, czyli wykonawcą polityki i programu Rady Ministrów. Nie jest podmiotem, który kreuje politykę, ale tym który ją wykonuje i dostosowuje do rzeczywistości panującej w województwie. I taka jest moja pierwszoplanowa rola. Ale druga, o której we wtorek mówiła pani premier jest taka, że urząd jest dla ludzi. Mamy do nich wychodzić i tak będziemy robić. Zależy nam na wychodzeniu do zwykłych ludzi, ale też stowarzyszeń, różnego rodzaju podmiotów i przedsiębiorców.

Zapewne często będę też gościł w terenie. Dotychczas, pracując jako prawnik wiele spraw dotyczących całego województwa lubelskiego dotknąłem własną ręką i to na pewno będzie miało zastosowanie podczas sprawowania przeze mnie urzędu. Po trzecie, poprzez liczne spotkania wojewoda jest też „uchem” rządu w terenie, bo jeśli rząd ma rozwiązywać problemy społeczne, to musi wiedzieć, jakie one są.

Dr hab. Przemysław Czarnek

Urodzony w 1977 roku w Kole. Od 15. roku życia lublinianin, w 1996 r. ukończył II L.O. im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. W latach 1996-2001 studiował prawo na KUL. Po uzyskaniu tytułu magistra rozpoczął studia doktoranckie. Od 2003 roku zatrudniony na stanowisku asystenta w Katedrze Prawa Konstytucyjnego . W czerwcu tego roku Rada Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL nadała mu stopień naukowy doktora habilitowanego nauk prawnych. Jest autorem blisko 60 artykułów i haseł encyklopedycznych oraz leksykograficznych. Prywatnie żonaty, ojciec dwójki dzieci.

Źródło: www.kul.pl

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 20:12
0
Dziękuję! Za to, że myśli moje rozumiecie, i to cieszy, że są myślący ludzie na świecie, a że Święta tuż, życzę Wam zdrówka już.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2015 o 23:55
0
Takich nam potrzeba.
Avatar
Janusz / 10 grudnia 2015 o 19:55
0
 PRZEGRANY!
Kiedy prawda boli, to głupoty się pier......li,
a kto z wiochy niech z głupoty się wyzwoli.
Nienawiść jest złoscią ludzika przegranego,
który nienwistnie nie uznaje racji mądrego,
a więc rozważ dobrze, co człekowi szkodzi
i kiedy pojmiesz, to się dowiesz o co chodzi.
Morał zas taki: nie popisuj się i nie filozofuj
bo mądrość radzi, że to, donikąd prowadzi.
Ambicja chora, która w kłamnstwo wierzy,
wcześniej czy pożniej z prawdą się zmierzy.

Prawdziwy poeta, brawo!

poeta, brawo!

rozwiń
Avatar
Chełmianin N / 10 grudnia 2015 o 13:16
0

Chelmianin to powinien wziac rozbieg i pier***nac baranka o sciane, zeby przestac robic wioche non stop.

 PRZEGRANY!
Kiedy prawda boli, to głupoty się pier......li,
a kto z wiochy niech z głupoty się wyzwoli.
Nienawiść jest złoscią ludzika przegranego,
który nienwistnie nie uznaje racji mądrego,
a więc rozważ dobrze, co człekowi szkodzi
i kiedy pojmiesz, to się dowiesz o co chodzi.
Morał zas taki: nie popisuj się i nie filozofuj
bo mądrość radzi, że to, donikąd prowadzi.
Ambicja chora, która w kłamnstwo wierzy,
wcześniej czy pożniej z prawdą się zmierzy.
 PRZEGRANY!
Kiedy prawda boli, to głupoty się pier......li,
a kto z wiochy niech z głupoty się wyzwoli.
Nienawiść jest złoscią ludzika przegranego,
który nienwistnie nie uznaje racji mądrego,
a więc rozważ dobrze, co człekowi szkodzi
i kiedy pojmiesz, to się dowiesz o co chodzi.
Morał zas taki: nie popisuj się i nie filozofuj
bo mądrość radzi, że to, donikąd prowadzi.
Ambicja chora, która w kłamnstwo wierzy,
w... rozwiń
Avatar
Gość / 10 grudnia 2015 o 11:20
0

Pora na zmiany w LUW - Dośc patologii panującej w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami i Skarbu Państwa Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego !!!

Avatar
Gość / 10 grudnia 2015 o 10:56
0

Zgadzam się jak wyżej z Chełmianinem. To będzie rzeczywiście ucho Rządu ! HAHA


Chelmianin to powinien wziac rozbieg i pierdolnac baranka o sciane, zeby przestac robic wioche non stop.
Avatar
hesus / 10 grudnia 2015 o 10:49
0

i jeszcze ukończył liceum Zamoyskiego ;-)

Avatar
Gość / 10 grudnia 2015 o 10:07
0

Zgadzam się jak wyżej z Chełmianinem.  To będzie rzeczywiście ucho Rządu ! HAHA

Avatar
Chełmianin N / 10 grudnia 2015 o 09:41
0
 UCHO RZĄDU!
Rozpoczął urzędowanie
i zaliczył wpadkę Panie.
Odróżnić nazw nie umie,
Lubelszczyznę  wmawia
i historię Polski zmienia,
nazwy użytej nie kumie,
bo ma braki w rozumie.
Wojewoda wierszyk olał
a służący wolę wykonał.
Uczony KUL-u ucho ma
i słucha w co ludzik gra,
bo priorytet rządu zna,
i morał: ucho rządu ma.
 
Avatar
Gość / 10 grudnia 2015 o 09:23
0
ten komentator chyba ma rację "Zwyczajnie na niczym nie zna się i boi się podjąć jakąkolwiek decyzję."
Avatar
Gość / 11 grudnia 2015 o 20:12
0
Dziękuję! Za to, że myśli moje rozumiecie, i to cieszy, że są myślący ludzie na świecie, a że Święta tuż, życzę Wam zdrówka już.
Avatar
Gość / 10 grudnia 2015 o 23:55
0
Takich nam potrzeba.
Avatar
Janusz / 10 grudnia 2015 o 19:55
0
 PRZEGRANY!
Kiedy prawda boli, to głupoty się pier......li,
a kto z wiochy niech z głupoty się wyzwoli.
Nienawiść jest złoscią ludzika przegranego,
który nienwistnie nie uznaje racji mądrego,
a więc rozważ dobrze, co człekowi szkodzi
i kiedy pojmiesz, to się dowiesz o co chodzi.
Morał zas taki: nie popisuj się i nie filozofuj
bo mądrość radzi, że to, donikąd prowadzi.
Ambicja chora, która w kłamnstwo wierzy,
wcześniej czy pożniej z prawdą się zmierzy.

Prawdziwy poeta, brawo!

poeta, brawo!

rozwiń
Avatar
Chełmianin N / 10 grudnia 2015 o 13:16
0

Chelmianin to powinien wziac rozbieg i pier***nac baranka o sciane, zeby przestac robic wioche non stop.

 PRZEGRANY!
Kiedy prawda boli, to głupoty się pier......li,
a kto z wiochy niech z głupoty się wyzwoli.
Nienawiść jest złoscią ludzika przegranego,
który nienwistnie nie uznaje racji mądrego,
a więc rozważ dobrze, co człekowi szkodzi
i kiedy pojmiesz, to się dowiesz o co chodzi.
Morał zas taki: nie popisuj się i nie filozofuj
bo mądrość radzi, że to, donikąd prowadzi.
Ambicja chora, która w kłamnstwo wierzy,
wcześniej czy pożniej z prawdą się zmierzy.
 PRZEGRANY!
Kiedy prawda boli, to głupoty się pier......li,
a kto z wiochy niech z głupoty się wyzwoli.
Nienawiść jest złoscią ludzika przegranego,
który nienwistnie nie uznaje racji mądrego,
a więc rozważ dobrze, co człekowi szkodzi
i kiedy pojmiesz, to się dowiesz o co chodzi.
Morał zas taki: nie popisuj się i nie filozofuj
bo mądrość radzi, że to, donikąd prowadzi.
Ambicja chora, która w kłamnstwo wierzy,
w... rozwiń
Avatar
Gość / 10 grudnia 2015 o 11:20
0

Pora na zmiany w LUW - Dośc patologii panującej w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami i Skarbu Państwa Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego !!!

Avatar
Gość / 10 grudnia 2015 o 10:56
0

Zgadzam się jak wyżej z Chełmianinem. To będzie rzeczywiście ucho Rządu ! HAHA


Chelmianin to powinien wziac rozbieg i pierdolnac baranka o sciane, zeby przestac robic wioche non stop.
Avatar
hesus / 10 grudnia 2015 o 10:49
0

i jeszcze ukończył liceum Zamoyskiego ;-)

Avatar
Gość / 10 grudnia 2015 o 10:07
0

Zgadzam się jak wyżej z Chełmianinem.  To będzie rzeczywiście ucho Rządu ! HAHA

Avatar
Chełmianin N / 10 grudnia 2015 o 09:41
0
 UCHO RZĄDU!
Rozpoczął urzędowanie
i zaliczył wpadkę Panie.
Odróżnić nazw nie umie,
Lubelszczyznę  wmawia
i historię Polski zmienia,
nazwy użytej nie kumie,
bo ma braki w rozumie.
Wojewoda wierszyk olał
a służący wolę wykonał.
Uczony KUL-u ucho ma
i słucha w co ludzik gra,
bo priorytet rządu zna,
i morał: ucho rządu ma.
 
Avatar
Gość / 10 grudnia 2015 o 09:23
0
ten komentator chyba ma rację "Zwyczajnie na niczym nie zna się i boi się podjąć jakąkolwiek decyzję."
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 1 0

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 4 4

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 0 2

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 4 9

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 7

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 21 13

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 40 4

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 7

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 17

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 18 17

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!