Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 grudnia 2013 r.
20:16
Edytuj ten wpis

Przyspieszenie z potknięciami, czyli rządy Żuka subiektywnie

0 27 A A
 (Jacek Świerczynski/ Archiwum)
(Jacek Świerczynski/ Archiwum)

Jak upłynęły trzy lata prezydentury Krzysztofa Żuka? Dobrze, ale nie aż tak sielankowo, jak w oficjalnych podsumowaniach podaje sam prezydent. Jak go oceniamy?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Duże inwestycje

Dobrze, że mamy lotnisko, którego głównym udziałowcem jest miasto. Szkoda tylko, że tak mało jest lotów. Zarząd portu cudu nie sprawi, potrzeba chęci po stronie linii lotniczych, ale niedosyt pozostaje.

Stadion? Patrząc chłodno – trudno go ocenić. Bo rację mają ci, którzy mówią, że to za droga zabawka. Ma ją też prezydent, mówiąc, że nie będzie drugiej okazji na stadion za pół ceny.
Pl. Litewski? Trudno dziwić się, że Żuk wstrzymuje przebudowę za kilkadziesiąt milionów.

Ważnych wydatków jest wiele. Estetyka placu kłóci się z rangą Lublina, ale od tego problemu większa jest suma innych kłopotów z estetyką i funkcjonalnością, od straszącego Podzamcza począwszy, po marne oznakowanie skrzyżowań nazwami ulic i wszechobecną przaśność. Pytanie tylko, czy projekt placu nie zszarzeje gdzieś w szufladzie.

Przyspieszenie, ale…

Najwięksi złośliwcy nie zdołają przemilczeć postępu w sferze dróg i komunikacji. Kolejne ulice zyskują równy asfalt: al. Solidarności, Droga Męczenników Majdanka, Unicka, Ruska, Głuska. Ale ul. Łęczyńska straszy wybojami, choć padło już wiele dat i wiele przekleństw z ust kierowców. Są drogowe inwestycje, ze sztandarową al. Solidarności, ale już np. wiadukt w ul. Grygowej to wciąż ruina na podporach.

W komunikacji powiało wielkomiejskością: znikły ikarusy, jelcze to rzadkość, trafia się klimatyzacja i wyświetlacze na przystankach. Ale po co wyświetlacze na przystankach początkowych (Paderewskiego, Okopowa) i mało uczęszczanych (Piastowska, Hempla)? Dlaczego do przetargu na wożenie ludzi ZTM dopuszcza 14-letnie autobusy?

Nie da się odmówić Żukowi odważnej decyzji o wprowadzeniu strefy parkowania. Decyzji niepopularnej, bo płacić nie lubi nikt i wprowadzonej nie bez zgrzytów. Ale potrzebnej, bo łatwiej o miejsce w centrum, a ograniczanie ruchu kołowego w centrum jest nieuchronne. Szkoda, że równocześnie nie powstały parkingi poza strefą. Wstyd cytować, co mówią mieszkańcy ulic wokół strefy.

Co przecieka przez palce

Ratusz nieraz zbyt pobłaża tym, którym płaci. ZTM najpierw mało interesowały szyby wypadające z autosanów. Skręt z Filaretów w Głęboką powstał długo po czasie, a miasto wbrew zapewnieniom nie ukarało wykonawcy. Wiosną poznamy stanowczość Ratusza wobec tych, którzy sknocili ścieżki rowerowe przy Filaretów (gdzieniegdzie asfalt da się zrywać gołą ręką).

Były też inne obciążające Żuka wpadki jego podwładnych. Te wynikające z braku pomyślunku, jak ze strefą kibica na Euro 2012, czy z nocną komunikacją po juwenaliach (słynne zdjęcia studentów na zderzaku). Albo te z niedopatrzenia, jak 200 decyzji miejskiej architektury, które poszły do kosza. Albo te rodzące zgoła inne pytania, jak sprawa wycinki drzew z dawnego cmentarza przy Walecznych po wizji lokalnej, której... nie było.

Jednak i sam Żuk dał powody do kąśliwych komentarzy. Choćby za styl powołania Mirosława Tarasa na szefa LPEC, albo (tu zdania będą pewnie bardziej podzielone) zauważalną uległość wobec kibiców.

Żuk umie słuchać

Bodaj najlepszym przykładem dialogu i gry zespołowej była walka o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. To, że wygrał kto inny, ma już mniejsze znaczenie. Nawet zaciekli wrogowie nie zarzucą Żukowi, że rzadko pyta o zdanie.

Ostatni objazd dzielnic, owszem, rodził pytania, czy to nie autopromocja, ale wysyp różnych konsultacji jest faktem: w sprawie kultury, ścieżek rowerowych, buspasów, pl. Litewskiego, Podzamcza, rozkładów jazdy. Rodziny wielodzietne chciały zniżek? Dostały.

Pasażerom z Głuska nie podoba się nowa trasa autobusu? W dzielnicy odbywa się głosowanie. Nijak to ma się do czasów, gdy MPK tłumaczyło, że rozkład na Wigilię powiesi w pojazdach, bo… na przystankach by się zniszczył.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Luka / 19 grudnia 2013 o 11:37
0

A co z przedłużeniem Głębokiej do ewęzła Sławinek

Avatar
Josef / 15 grudnia 2013 o 06:34
0

Bezrobocie najwyższe w kraju,ludzie sprawni doświadczeni i absolwenci uciekają z Lublina,to dowód na to kim jest prezydent!!!Pozbyto się go z W-wy,to przyszedł męczyć Lublinian swoimi kosztowymi pomysłami.Powinno się doprowadzić do rozliczania karnego wszystkich funkcyjnych po zakończeniu kadencji!To byłby bat na niedorajdów , cwaniaków , hazardzistów,i gumo filcowych!

Avatar
Gość / 14 grudnia 2013 o 12:36
0

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/target
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.

Avatar
Wisnia / 14 grudnia 2013 o 12:33
0
Wszystko to prawda poza tym ze zarząd lotniska nie robi nic Słownie nic w sprawie lotów a bierze wielka kasę Panie prezydencie czas na zmianę prezesa w końcu
Avatar
ana / 14 grudnia 2013 o 10:21
0

Rzeczywiście, o prezydencie media piszą dużo. Ale ja czytam gazety - nie piszą tylko dlatego, ze ma fajny garnitur, tylko o konkretnych projektach, jakie realizuje. Ja widzę zmiany w swoim otoczeniu (mieszkam na Czubach). Filaterów po remoncie jeździ się super, rondo na Bohaterów Monte Cassino wreszcie trochę znormalniało, zmienia sie infratsruktura w całym mieście. Fajnie, ze zamiast rudery na starówce mamy pikny Teatr Stary z dobrym repertuarem, ze centrum kultury zaczęło działać w normalnych warunkach. Cieszę się ze stadionu, bo to inwestycja, która po prostu jest nam potrzebna, mimo, że generuje koszty. Transport publiczny też generuje, a nikt nie mówi o jego likwidacji. Lubli się zmiania, po raz pierwszy rozmawiając ze znajomymi z innych miast mówię o moim mieście z pewną dumą. I nawet jeśli po drodze do realizacji tej wizji miasta władzom czasami powija się noga, to ja się cieszę, że komuś chciało się wziąć za ten bałagan i poukładać te wieloletnie zaniedbania.

Rzeczywiście, o prezydencie media piszą dużo. Ale ja czytam gazety - nie piszą tylko dlatego, ze ma fajny garnitur, tylko o konkretnych projektach, jakie realizuje. Ja widzę zmiany w swoim otoczeniu (mieszkam na Czubach). Filaterów po remoncie jeździ się super, rondo na Bohaterów Monte Cassino wreszcie trochę znormalniało, zmienia sie infratsruktura w całym mieście. Fajnie, ze zamiast rudery na starówce mamy pikny Teatr Stary z dobrym repertuarem, ze centrum kultury zaczęło działać w normalnych warunkach. Cieszę się ze stadionu, bo to inw... rozwiń

Avatar
ed / 14 grudnia 2013 o 10:09
0

To może pan Żuk wytłumaczy dlaczego przez 3 lata nie rozpoczęto nawet przebudowy skrzyżowania Ducha z Solidarności ??? Wszak była to obietnica wyborcza. Codziennie kilka tys. aut oczekuje po średnio 6-10 zmian swiateł na pokonanie odcinka 400 m !!! Dlaczego ratusz przepuścił także okazję zarobienia dla miasta 60mln zł za zmianę podpisu pod planem zagospodarowania terenu poligonu na Górkach Czechowskich wydając jednocześnie zgodę na Galerię Zamek na której miasto nic nie zyska.

Poczekajmy do wyborów panie Żuk !!! - ci kierowcy stojący w meeega korkach na willowej to podatnicy i jednocześnie wyborcy.

Sprawa jest bardzo prosta. Miało to zrobić Echo, jak się wycofało miasto wzięło temat na siebie, ale nie wyczaruje pieniędzy na wszystkie niezbędne projekty, musimy poczekać na nowe unijne rozdanie. Druga sprawa, ze niezłą katastrofa byłoby ruszanie z przebudową ronda, przy obcnych pracah na Solidarności. To dopiero byłby paraliż i lament. Swoją droga Ci, którzy kupowali mieszkania w tej częsci miasta chyba mieli świadomość jak wyglada sytuacja na drogach, liczyli na cud?

Sprawa jest bardzo prosta. Miało to zrobić Echo, jak się wycofało miasto wzięło temat na siebie, ale nie wyczaruje pieniędzy na wszystkie niezbędne projekty, musimy poczekać na nowe unijne rozdanie. Druga sprawa, ze niezłą katastrofa byłoby ruszanie z przebudową ronda, przy obcnych pracah na Solidarności. To dopiero byłby paraliż i lament. Swoją droga Ci, którzy kupowali mieszkania w tej częsci miasta chyba mieli świadomość jak wyglada sytuacja na drogach, liczyli na cud?

rozwiń
Avatar
m / 14 grudnia 2013 o 10:09
0

byłem i widziałem jak poleciało co najmniej kilka siedzisk plus serpentyn...za rzucenie czegokolwiek na murawę/tor są kary. Tak samo było kiedyś z racami na Motorze były be, na żużlu ok. Bo Motor jest medialny i wali się w niego jak w bęben i każdy robi na tym kasę. A budowie stadionu zrobiono największy czarny PR w tym mieście chodź wydaje się 25 baniek na podziemny parking pod teatrem w budowie (który będzie generował kilka razy większe starty niż stadion dla województwa), budujemy basen na łabędziej gdy kilka przystanków dalej budują ogromny basen na zygmuntowskich. Tylko że media czy opinia publiczna nie chce tego widzieć.

byłem i widziałem jak poleciało co najmniej kilka siedzisk plus serpentyn...za rzucenie czegokolwiek na murawę/tor są kary. Tak samo było kiedyś z racami na Motorze były be, na żużlu ok. Bo Motor jest medialny i wali się w niego jak w bęben i każdy robi na tym kasę. A budowie stadionu zrobiono największy czarny PR w tym mieście chodź wydaje się 25 baniek na podziemny parking pod teatrem w budowie (który będzie generował kilka razy większe starty niż stadion dla województwa), budujemy basen na łabędziej gdy kilka przystanków dalej budują o... rozwiń

Avatar
koko / 14 grudnia 2013 o 09:25
0

Na meczu POLSKA-MŚ na tor po meczu poleciały siedziska. Gdyby to miało miejsce na meczu Motor zamknięto by stadion, po meczu żużlowym nikt nie poniósł odpowiedzialności !!!!

Byłeś na meczu i widziałeś? Nie porównuj gąbkowego siedziska o grubości 1cm nie  przymocowanego na stałe do fundamentu z plastikowym krzesełkiem.

Avatar
Josef / 14 grudnia 2013 o 09:12
0

Każdy kolejny prezydent kilkakrotnie więcej korzysta z przywilejów,a niżeli z siebie daje!!!Żuk nie jest inny.Działa,,ale tu chodzi o0 efekty a nie "czy się stoi czy się leży"???Cóż to za prezydent ,ktory przykłada rękę do likwidacji miejsc pracy??? Lotnisko to oszustwo hazar5dzistów i PIS-u.Obiecywali:że będzie najnowocześniejsze w Europie/nawigacja .,długość pasa startowego dla największych samolotów i cargo/ .A co najgorsze to pokazywanie badń,ktore wskazywały ,że już w pierwszym roku bedzie nie mniej jka 350 tys pasażerów! Co Żuk o tym nie wiedział?Przecież to głosił Sobczak! Kto zapłaci za kłamstwa i straty?Prezydent,hazardziści z gumo filcowymi? Kto zapłaci za pomysł przyszłego pustego stadionu???To tak działa prezydent miasta?Ulega pokusie pienięsdzy z unii,ktore są naszymi wspólnymi składkowymi dawanymi etapami i powodującymi dalsze zadłużanie miasta? To on tego nie rozumie???On już jest w grupie panów przed którym będą klęękali biedacy:daj na bułkę,daj pracy!!! Podejrzewałem ,że jakom rozjechany wiceminister rozumie na czym polega władza,ale nie on się za ludzkie pieniądze reklamuje,ma gdzięś podatnika!!!Itd,itd,itp.!!!

Każdy kolejny prezydent kilkakrotnie więcej korzysta z przywilejów,a niżeli z siebie daje!!!Żuk nie jest inny.Działa,,ale tu chodzi o0 efekty a nie "czy się stoi czy się leży"???Cóż to za prezydent ,ktory przykłada rękę do likwidacji miejsc pracy??? Lotnisko to oszustwo hazar5dzistów i PIS-u.Obiecywali:że będzie najnowocześniejsze w Europie/nawigacja .,długość pasa startowego dla największych samolotów i cargo/ .A co najgorsze to pokazywanie badń,ktore wskazywały ,że już w pierwszym roku bedzie nie mniej jka 350 tys pasażerów! Co Żuk o ty... rozwiń

Avatar
wyborca / 14 grudnia 2013 o 09:11
0

To może pan Żuk wytłumaczy dlaczego przez 3 lata nie rozpoczęto nawet przebudowy skrzyżowania Ducha z Solidarności ??? Wszak była to obietnica wyborcza. Codziennie kilka tys. aut oczekuje po średnio 6-10 zmian swiateł na pokonanie odcinka 400 m !!! Dlaczego ratusz przepuścił także okazję zarobienia dla miasta 60mln zł za zmianę podpisu pod planem zagospodarowania terenu poligonu na Górkach Czechowskich wydając jednocześnie zgodę na Galerię Zamek na której miasto nic nie zyska.

Poczekajmy do wyborów panie Żuk !!! - ci kierowcy stojący w meeega korkach na willowej to podatnicy i jednocześnie wyborcy.

Stojąc w korkach układamy listy wyborcze ! A wybory za'rogiem'

Stojąc w korkach układamy listy wyborcze ! A wybory za'rogiem'

rozwiń
Avatar
Luka / 19 grudnia 2013 o 11:37
0

A co z przedłużeniem Głębokiej do ewęzła Sławinek

Avatar
Josef / 15 grudnia 2013 o 06:34
0

Bezrobocie najwyższe w kraju,ludzie sprawni doświadczeni i absolwenci uciekają z Lublina,to dowód na to kim jest prezydent!!!Pozbyto się go z W-wy,to przyszedł męczyć Lublinian swoimi kosztowymi pomysłami.Powinno się doprowadzić do rozliczania karnego wszystkich funkcyjnych po zakończeniu kadencji!To byłby bat na niedorajdów , cwaniaków , hazardzistów,i gumo filcowych!

Avatar
Gość / 14 grudnia 2013 o 12:36
0

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/target
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.

Avatar
Wisnia / 14 grudnia 2013 o 12:33
0
Wszystko to prawda poza tym ze zarząd lotniska nie robi nic Słownie nic w sprawie lotów a bierze wielka kasę Panie prezydencie czas na zmianę prezesa w końcu
Avatar
ana / 14 grudnia 2013 o 10:21
0

Rzeczywiście, o prezydencie media piszą dużo. Ale ja czytam gazety - nie piszą tylko dlatego, ze ma fajny garnitur, tylko o konkretnych projektach, jakie realizuje. Ja widzę zmiany w swoim otoczeniu (mieszkam na Czubach). Filaterów po remoncie jeździ się super, rondo na Bohaterów Monte Cassino wreszcie trochę znormalniało, zmienia sie infratsruktura w całym mieście. Fajnie, ze zamiast rudery na starówce mamy pikny Teatr Stary z dobrym repertuarem, ze centrum kultury zaczęło działać w normalnych warunkach. Cieszę się ze stadionu, bo to inwestycja, która po prostu jest nam potrzebna, mimo, że generuje koszty. Transport publiczny też generuje, a nikt nie mówi o jego likwidacji. Lubli się zmiania, po raz pierwszy rozmawiając ze znajomymi z innych miast mówię o moim mieście z pewną dumą. I nawet jeśli po drodze do realizacji tej wizji miasta władzom czasami powija się noga, to ja się cieszę, że komuś chciało się wziąć za ten bałagan i poukładać te wieloletnie zaniedbania.

Rzeczywiście, o prezydencie media piszą dużo. Ale ja czytam gazety - nie piszą tylko dlatego, ze ma fajny garnitur, tylko o konkretnych projektach, jakie realizuje. Ja widzę zmiany w swoim otoczeniu (mieszkam na Czubach). Filaterów po remoncie jeździ się super, rondo na Bohaterów Monte Cassino wreszcie trochę znormalniało, zmienia sie infratsruktura w całym mieście. Fajnie, ze zamiast rudery na starówce mamy pikny Teatr Stary z dobrym repertuarem, ze centrum kultury zaczęło działać w normalnych warunkach. Cieszę się ze stadionu, bo to inw... rozwiń

Avatar
ed / 14 grudnia 2013 o 10:09
0

To może pan Żuk wytłumaczy dlaczego przez 3 lata nie rozpoczęto nawet przebudowy skrzyżowania Ducha z Solidarności ??? Wszak była to obietnica wyborcza. Codziennie kilka tys. aut oczekuje po średnio 6-10 zmian swiateł na pokonanie odcinka 400 m !!! Dlaczego ratusz przepuścił także okazję zarobienia dla miasta 60mln zł za zmianę podpisu pod planem zagospodarowania terenu poligonu na Górkach Czechowskich wydając jednocześnie zgodę na Galerię Zamek na której miasto nic nie zyska.

Poczekajmy do wyborów panie Żuk !!! - ci kierowcy stojący w meeega korkach na willowej to podatnicy i jednocześnie wyborcy.

Sprawa jest bardzo prosta. Miało to zrobić Echo, jak się wycofało miasto wzięło temat na siebie, ale nie wyczaruje pieniędzy na wszystkie niezbędne projekty, musimy poczekać na nowe unijne rozdanie. Druga sprawa, ze niezłą katastrofa byłoby ruszanie z przebudową ronda, przy obcnych pracah na Solidarności. To dopiero byłby paraliż i lament. Swoją droga Ci, którzy kupowali mieszkania w tej częsci miasta chyba mieli świadomość jak wyglada sytuacja na drogach, liczyli na cud?

Sprawa jest bardzo prosta. Miało to zrobić Echo, jak się wycofało miasto wzięło temat na siebie, ale nie wyczaruje pieniędzy na wszystkie niezbędne projekty, musimy poczekać na nowe unijne rozdanie. Druga sprawa, ze niezłą katastrofa byłoby ruszanie z przebudową ronda, przy obcnych pracah na Solidarności. To dopiero byłby paraliż i lament. Swoją droga Ci, którzy kupowali mieszkania w tej częsci miasta chyba mieli świadomość jak wyglada sytuacja na drogach, liczyli na cud?

rozwiń
Avatar
m / 14 grudnia 2013 o 10:09
0

byłem i widziałem jak poleciało co najmniej kilka siedzisk plus serpentyn...za rzucenie czegokolwiek na murawę/tor są kary. Tak samo było kiedyś z racami na Motorze były be, na żużlu ok. Bo Motor jest medialny i wali się w niego jak w bęben i każdy robi na tym kasę. A budowie stadionu zrobiono największy czarny PR w tym mieście chodź wydaje się 25 baniek na podziemny parking pod teatrem w budowie (który będzie generował kilka razy większe starty niż stadion dla województwa), budujemy basen na łabędziej gdy kilka przystanków dalej budują ogromny basen na zygmuntowskich. Tylko że media czy opinia publiczna nie chce tego widzieć.

byłem i widziałem jak poleciało co najmniej kilka siedzisk plus serpentyn...za rzucenie czegokolwiek na murawę/tor są kary. Tak samo było kiedyś z racami na Motorze były be, na żużlu ok. Bo Motor jest medialny i wali się w niego jak w bęben i każdy robi na tym kasę. A budowie stadionu zrobiono największy czarny PR w tym mieście chodź wydaje się 25 baniek na podziemny parking pod teatrem w budowie (który będzie generował kilka razy większe starty niż stadion dla województwa), budujemy basen na łabędziej gdy kilka przystanków dalej budują o... rozwiń

Avatar
koko / 14 grudnia 2013 o 09:25
0

Na meczu POLSKA-MŚ na tor po meczu poleciały siedziska. Gdyby to miało miejsce na meczu Motor zamknięto by stadion, po meczu żużlowym nikt nie poniósł odpowiedzialności !!!!

Byłeś na meczu i widziałeś? Nie porównuj gąbkowego siedziska o grubości 1cm nie  przymocowanego na stałe do fundamentu z plastikowym krzesełkiem.

Avatar
Josef / 14 grudnia 2013 o 09:12
0

Każdy kolejny prezydent kilkakrotnie więcej korzysta z przywilejów,a niżeli z siebie daje!!!Żuk nie jest inny.Działa,,ale tu chodzi o0 efekty a nie "czy się stoi czy się leży"???Cóż to za prezydent ,ktory przykłada rękę do likwidacji miejsc pracy??? Lotnisko to oszustwo hazar5dzistów i PIS-u.Obiecywali:że będzie najnowocześniejsze w Europie/nawigacja .,długość pasa startowego dla największych samolotów i cargo/ .A co najgorsze to pokazywanie badń,ktore wskazywały ,że już w pierwszym roku bedzie nie mniej jka 350 tys pasażerów! Co Żuk o tym nie wiedział?Przecież to głosił Sobczak! Kto zapłaci za kłamstwa i straty?Prezydent,hazardziści z gumo filcowymi? Kto zapłaci za pomysł przyszłego pustego stadionu???To tak działa prezydent miasta?Ulega pokusie pienięsdzy z unii,ktore są naszymi wspólnymi składkowymi dawanymi etapami i powodującymi dalsze zadłużanie miasta? To on tego nie rozumie???On już jest w grupie panów przed którym będą klęękali biedacy:daj na bułkę,daj pracy!!! Podejrzewałem ,że jakom rozjechany wiceminister rozumie na czym polega władza,ale nie on się za ludzkie pieniądze reklamuje,ma gdzięś podatnika!!!Itd,itd,itp.!!!

Każdy kolejny prezydent kilkakrotnie więcej korzysta z przywilejów,a niżeli z siebie daje!!!Żuk nie jest inny.Działa,,ale tu chodzi o0 efekty a nie "czy się stoi czy się leży"???Cóż to za prezydent ,ktory przykłada rękę do likwidacji miejsc pracy??? Lotnisko to oszustwo hazar5dzistów i PIS-u.Obiecywali:że będzie najnowocześniejsze w Europie/nawigacja .,długość pasa startowego dla największych samolotów i cargo/ .A co najgorsze to pokazywanie badń,ktore wskazywały ,że już w pierwszym roku bedzie nie mniej jka 350 tys pasażerów! Co Żuk o ty... rozwiń

Avatar
wyborca / 14 grudnia 2013 o 09:11
0

To może pan Żuk wytłumaczy dlaczego przez 3 lata nie rozpoczęto nawet przebudowy skrzyżowania Ducha z Solidarności ??? Wszak była to obietnica wyborcza. Codziennie kilka tys. aut oczekuje po średnio 6-10 zmian swiateł na pokonanie odcinka 400 m !!! Dlaczego ratusz przepuścił także okazję zarobienia dla miasta 60mln zł za zmianę podpisu pod planem zagospodarowania terenu poligonu na Górkach Czechowskich wydając jednocześnie zgodę na Galerię Zamek na której miasto nic nie zyska.

Poczekajmy do wyborów panie Żuk !!! - ci kierowcy stojący w meeega korkach na willowej to podatnicy i jednocześnie wyborcy.

Stojąc w korkach układamy listy wyborcze ! A wybory za'rogiem'

Stojąc w korkach układamy listy wyborcze ! A wybory za'rogiem'

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert Olgi Polikowskiej w Kazimierzu Dolnym
14 grudnia 2019, 20:00

Koncert Olgi Polikowskiej w Kazimierzu Dolnym 0 0

Bistro Trzeci Księżyc w Kazimierzu Dolnym zaprasza na koncert Olgi Polikowskiej, który odbędzie się 14 grudnia o godz. 20.

To nie był jego pierwszy raz. Onanista z centrum miasta usłyszał zarzuty

To nie był jego pierwszy raz. Onanista z centrum miasta usłyszał zarzuty 0 6

Ocierał się o nastolatkę, a później onanizował na placu Litewskim w Lublinie. 58-letni Mirosław L. usłyszał właśnie prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna ma już na koncie podobne zdarzenie.

Większa część kompleksu Aqua Lublin zamknięta
film

Większa część kompleksu Aqua Lublin zamknięta 22 3

W najbliższych dniach zamknięta będzie większa część rekreacyjna Aqua Lublin. Wszystko przez awarię większej części kompleksu.

Wypadek na trasie Kraśnik – Annopol. Bus zderzył się z samochodem dostawczym

Wypadek na trasie Kraśnik – Annopol. Bus zderzył się z samochodem dostawczym 0 0

Dziś około godz. 17. w Kowalinie (gm. Kraśnik) doszło do wypadku. Bus zderzył się z samochodem dostawczym. Trzy osoby trafiły do szpitala. Policja prowadzi objazdy.

Wojewoda może wstrzymać budowę boisk na górkach czechowskich

Wojewoda może wstrzymać budowę boisk na górkach czechowskich 2 42

Wojewoda lubelski prowadzi postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności pozwolenia na budowę boisk na górkach czechowskich w Lublinie. Zostało ono wszczęte na wniosek jednego z mieszkańców miasta.

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [13-15.12]
13 grudnia 2019, 0:00

Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [13-15.12] 0 0

Nietypowe, świąteczne kino grozy "Czarne święta" to najgłośniejsza filmowa premiera weekendu. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Granit Bychawa wiosną spróbuje poprawić wynik z jesieni

Granit Bychawa wiosną spróbuje poprawić wynik z jesieni 0 0

Duże powody do radości mają piłkarze Granitu. Beniaminek zakończył rok na piątym miejscu w tabeli. A byłoby jeszcze lepiej gdyby nie seria remisów w końcówce rundy.

Na rower albo spacer w dolinie Krzny. To będzie możliwe już niedługo

Na rower albo spacer w dolinie Krzny. To będzie możliwe już niedługo 44 0

Dolina rzeki Krzny w Białej Podlaskiej zyska nowe oblicze. Na początek powstanie ścieżka pieszo – rowerowa m.in. przy ulicy Zamkowej.

Krasnystaw: Nastolatek włamał się do domu własnego dziadka i go okradł

Krasnystaw: Nastolatek włamał się do domu własnego dziadka i go okradł 0 2

19–latek z gminy Łopiennik Górny (pow. krasnostawski) włamał się do domu swojego dziadka i ukradł mu 3 tys. zł. Niedługo po tym został zatrzymany. Grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia.

"Ta pogoń, ten lęk, blokuje coś najbardziej cennego u człowieka". Czy czerwony pasek zniknie ze świadectw?

"Ta pogoń, ten lęk, blokuje coś najbardziej cennego u człowieka". Czy czerwony pasek zniknie ze świadectw? 25 8

Trwa zbiórka podpisów pod petycją o zlikwidowanie świadectw z tzw. czerwonym paskiem. Jej pomysłodawca uważa, że pogoń za byciem doskonałym ze wszystkich przedmiotów zabija w uczniach ciekawość.

Puławy: Mieszkańcy jednego z osiedli czekają na czystą wodę

Puławy: Mieszkańcy jednego z osiedli czekają na czystą wodę 3 0

Firma BioWet oraz blisko setka mieszkańców osiedla zakładowego przy ul. Arciucha od 5 grudnia nie może korzystać z wody pochodzącej z wodociągu. Wykryto w niej groźne dla zdrowia bakterie. Trwa chlorowanie i oczekiwanie na pozytywny komunikat sanepidu.

Pijany kierowca busa. Wiózł pasażerów do Lublina

Pijany kierowca busa. Wiózł pasażerów do Lublina 13 4

Dziś rano w Majdanie Kawęczyńskim (gm. Piaski) policjanci zatrzymali pijanego kierowcę busa. Mężczyzna miał ponad promil alkoholu we krwi

Roman Giertych obrońcą Piotra Kowalczyka. "Sprawa przypomina mi nielegalną prowokację wobec Andrzeja Leppera"

Roman Giertych obrońcą Piotra Kowalczyka. "Sprawa przypomina mi nielegalną prowokację wobec Andrzeja Leppera" 36 97

Były wicepremier, a obecnie znany adwokat broni Piotra Kowalczyka. Były przewodniczący lubelskiej rady miasta został zatrzymany podczas akcji CBA. W zamian za milion złotych łapówki miał obiecać załatwienie zgody na budowę wieżowca.

Charytatywny maraton zumby dla podopiecznych Fundacji W Dobrych Rękach
13 grudnia 2019, 17:00

Charytatywny maraton zumby dla podopiecznych Fundacji W Dobrych Rękach 18 0

Maraton zumby, ale też m.in. pokazy mody sylwestrowej oraz pokazy sztuk walki i tańca. Będą też atrakcje dla dzieci, zajęcia z robotyki i świąteczny kiermasz

SMS Górnik Łęczna zaprasza na Dzień otwarty

SMS Górnik Łęczna zaprasza na Dzień otwarty 0 1

14 grudnia odbędzie się kolejny Dzień otwarty Szkoły Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna. Na obiektach klubowych obędzie się tego dnia test mecz dla dziewcząt z roczników 2003 – 2006, oraz trening otwarty dla chłopców z roczników 2005 i 2006.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!