Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 grudnia 2013 r.
20:16
Edytuj ten wpis

Przyspieszenie z potknięciami, czyli rządy Żuka subiektywnie

0 27 A A
 (Jacek Świerczynski/ Archiwum)
(Jacek Świerczynski/ Archiwum)

Jak upłynęły trzy lata prezydentury Krzysztofa Żuka? Dobrze, ale nie aż tak sielankowo, jak w oficjalnych podsumowaniach podaje sam prezydent. Jak go oceniamy?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Duże inwestycje

Dobrze, że mamy lotnisko, którego głównym udziałowcem jest miasto. Szkoda tylko, że tak mało jest lotów. Zarząd portu cudu nie sprawi, potrzeba chęci po stronie linii lotniczych, ale niedosyt pozostaje.

Stadion? Patrząc chłodno – trudno go ocenić. Bo rację mają ci, którzy mówią, że to za droga zabawka. Ma ją też prezydent, mówiąc, że nie będzie drugiej okazji na stadion za pół ceny.
Pl. Litewski? Trudno dziwić się, że Żuk wstrzymuje przebudowę za kilkadziesiąt milionów.

Ważnych wydatków jest wiele. Estetyka placu kłóci się z rangą Lublina, ale od tego problemu większa jest suma innych kłopotów z estetyką i funkcjonalnością, od straszącego Podzamcza począwszy, po marne oznakowanie skrzyżowań nazwami ulic i wszechobecną przaśność. Pytanie tylko, czy projekt placu nie zszarzeje gdzieś w szufladzie.

Przyspieszenie, ale…

Najwięksi złośliwcy nie zdołają przemilczeć postępu w sferze dróg i komunikacji. Kolejne ulice zyskują równy asfalt: al. Solidarności, Droga Męczenników Majdanka, Unicka, Ruska, Głuska. Ale ul. Łęczyńska straszy wybojami, choć padło już wiele dat i wiele przekleństw z ust kierowców. Są drogowe inwestycje, ze sztandarową al. Solidarności, ale już np. wiadukt w ul. Grygowej to wciąż ruina na podporach.

W komunikacji powiało wielkomiejskością: znikły ikarusy, jelcze to rzadkość, trafia się klimatyzacja i wyświetlacze na przystankach. Ale po co wyświetlacze na przystankach początkowych (Paderewskiego, Okopowa) i mało uczęszczanych (Piastowska, Hempla)? Dlaczego do przetargu na wożenie ludzi ZTM dopuszcza 14-letnie autobusy?

Nie da się odmówić Żukowi odważnej decyzji o wprowadzeniu strefy parkowania. Decyzji niepopularnej, bo płacić nie lubi nikt i wprowadzonej nie bez zgrzytów. Ale potrzebnej, bo łatwiej o miejsce w centrum, a ograniczanie ruchu kołowego w centrum jest nieuchronne. Szkoda, że równocześnie nie powstały parkingi poza strefą. Wstyd cytować, co mówią mieszkańcy ulic wokół strefy.

Co przecieka przez palce

Ratusz nieraz zbyt pobłaża tym, którym płaci. ZTM najpierw mało interesowały szyby wypadające z autosanów. Skręt z Filaretów w Głęboką powstał długo po czasie, a miasto wbrew zapewnieniom nie ukarało wykonawcy. Wiosną poznamy stanowczość Ratusza wobec tych, którzy sknocili ścieżki rowerowe przy Filaretów (gdzieniegdzie asfalt da się zrywać gołą ręką).

Były też inne obciążające Żuka wpadki jego podwładnych. Te wynikające z braku pomyślunku, jak ze strefą kibica na Euro 2012, czy z nocną komunikacją po juwenaliach (słynne zdjęcia studentów na zderzaku). Albo te z niedopatrzenia, jak 200 decyzji miejskiej architektury, które poszły do kosza. Albo te rodzące zgoła inne pytania, jak sprawa wycinki drzew z dawnego cmentarza przy Walecznych po wizji lokalnej, której... nie było.

Jednak i sam Żuk dał powody do kąśliwych komentarzy. Choćby za styl powołania Mirosława Tarasa na szefa LPEC, albo (tu zdania będą pewnie bardziej podzielone) zauważalną uległość wobec kibiców.

Żuk umie słuchać

Bodaj najlepszym przykładem dialogu i gry zespołowej była walka o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. To, że wygrał kto inny, ma już mniejsze znaczenie. Nawet zaciekli wrogowie nie zarzucą Żukowi, że rzadko pyta o zdanie.

Ostatni objazd dzielnic, owszem, rodził pytania, czy to nie autopromocja, ale wysyp różnych konsultacji jest faktem: w sprawie kultury, ścieżek rowerowych, buspasów, pl. Litewskiego, Podzamcza, rozkładów jazdy. Rodziny wielodzietne chciały zniżek? Dostały.

Pasażerom z Głuska nie podoba się nowa trasa autobusu? W dzielnicy odbywa się głosowanie. Nijak to ma się do czasów, gdy MPK tłumaczyło, że rozkład na Wigilię powiesi w pojazdach, bo… na przystankach by się zniszczył.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Luka / 19 grudnia 2013 r. o 11:37

A co z przedłużeniem Głębokiej do ewęzła Sławinek

Avatar
Josef / 15 grudnia 2013 r. o 06:34

Bezrobocie najwyższe w kraju,ludzie sprawni doświadczeni i absolwenci uciekają z Lublina,to dowód na to kim jest prezydent!!!Pozbyto się go z W-wy,to przyszedł męczyć Lublinian swoimi kosztowymi pomysłami.Powinno się doprowadzić do rozliczania karnego wszystkich funkcyjnych po zakończeniu kadencji!To byłby bat na niedorajdów , cwaniaków , hazardzistów,i gumo filcowych!

Avatar
Gość / 14 grudnia 2013 r. o 12:36

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/target
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.

Avatar
Wisnia / 14 grudnia 2013 r. o 12:33
Wszystko to prawda poza tym ze zarząd lotniska nie robi nic Słownie nic w sprawie lotów a bierze wielka kasę Panie prezydencie czas na zmianę prezesa w końcu
Avatar
ana / 14 grudnia 2013 r. o 10:21

Rzeczywiście, o prezydencie media piszą dużo. Ale ja czytam gazety - nie piszą tylko dlatego, ze ma fajny garnitur, tylko o konkretnych projektach, jakie realizuje. Ja widzę zmiany w swoim otoczeniu (mieszkam na Czubach). Filaterów po remoncie jeździ się super, rondo na Bohaterów Monte Cassino wreszcie trochę znormalniało, zmienia sie infratsruktura w całym mieście. Fajnie, ze zamiast rudery na starówce mamy pikny Teatr Stary z dobrym repertuarem, ze centrum kultury zaczęło działać w normalnych warunkach. Cieszę się ze stadionu, bo to inwestycja, która po prostu jest nam potrzebna, mimo, że generuje koszty. Transport publiczny też generuje, a nikt nie mówi o jego likwidacji. Lubli się zmiania, po raz pierwszy rozmawiając ze znajomymi z innych miast mówię o moim mieście z pewną dumą. I nawet jeśli po drodze do realizacji tej wizji miasta władzom czasami powija się noga, to ja się cieszę, że komuś chciało się wziąć za ten bałagan i poukładać te wieloletnie zaniedbania.

Rzeczywiście, o prezydencie media piszą dużo. Ale ja czytam gazety - nie piszą tylko dlatego, ze ma fajny garnitur, tylko o konkretnych projektach, jakie realizuje. Ja widzę zmiany w swoim otoczeniu (mieszkam na Czubach). Filaterów po remoncie jeździ się super, rondo na Bohaterów Monte Cassino wreszcie trochę znormalniało, zmienia sie infratsruktura w całym mieście. Fajnie, ze zamiast rudery na starówce mamy pikny Teatr Stary z dobrym repertuarem, ze centrum kultury zaczęło działać w normalnych warunkach. Cieszę się ze stadionu, bo to inw... rozwiń

Avatar
ed / 14 grudnia 2013 r. o 10:09

To może pan Żuk wytłumaczy dlaczego przez 3 lata nie rozpoczęto nawet przebudowy skrzyżowania Ducha z Solidarności ??? Wszak była to obietnica wyborcza. Codziennie kilka tys. aut oczekuje po średnio 6-10 zmian swiateł na pokonanie odcinka 400 m !!! Dlaczego ratusz przepuścił także okazję zarobienia dla miasta 60mln zł za zmianę podpisu pod planem zagospodarowania terenu poligonu na Górkach Czechowskich wydając jednocześnie zgodę na Galerię Zamek na której miasto nic nie zyska.

Poczekajmy do wyborów panie Żuk !!! - ci kierowcy stojący w meeega korkach na willowej to podatnicy i jednocześnie wyborcy.

Sprawa jest bardzo prosta. Miało to zrobić Echo, jak się wycofało miasto wzięło temat na siebie, ale nie wyczaruje pieniędzy na wszystkie niezbędne projekty, musimy poczekać na nowe unijne rozdanie. Druga sprawa, ze niezłą katastrofa byłoby ruszanie z przebudową ronda, przy obcnych pracah na Solidarności. To dopiero byłby paraliż i lament. Swoją droga Ci, którzy kupowali mieszkania w tej częsci miasta chyba mieli świadomość jak wyglada sytuacja na drogach, liczyli na cud?

Sprawa jest bardzo prosta. Miało to zrobić Echo, jak się wycofało miasto wzięło temat na siebie, ale nie wyczaruje pieniędzy na wszystkie niezbędne projekty, musimy poczekać na nowe unijne rozdanie. Druga sprawa, ze niezłą katastrofa byłoby ruszanie z przebudową ronda, przy obcnych pracah na Solidarności. To dopiero byłby paraliż i lament. Swoją droga Ci, którzy kupowali mieszkania w tej częsci miasta chyba mieli świadomość jak wyglada sytuacja na drogach, liczyli na cud?

rozwiń
Avatar
m / 14 grudnia 2013 r. o 10:09

byłem i widziałem jak poleciało co najmniej kilka siedzisk plus serpentyn...za rzucenie czegokolwiek na murawę/tor są kary. Tak samo było kiedyś z racami na Motorze były be, na żużlu ok. Bo Motor jest medialny i wali się w niego jak w bęben i każdy robi na tym kasę. A budowie stadionu zrobiono największy czarny PR w tym mieście chodź wydaje się 25 baniek na podziemny parking pod teatrem w budowie (który będzie generował kilka razy większe starty niż stadion dla województwa), budujemy basen na łabędziej gdy kilka przystanków dalej budują ogromny basen na zygmuntowskich. Tylko że media czy opinia publiczna nie chce tego widzieć.

byłem i widziałem jak poleciało co najmniej kilka siedzisk plus serpentyn...za rzucenie czegokolwiek na murawę/tor są kary. Tak samo było kiedyś z racami na Motorze były be, na żużlu ok. Bo Motor jest medialny i wali się w niego jak w bęben i każdy robi na tym kasę. A budowie stadionu zrobiono największy czarny PR w tym mieście chodź wydaje się 25 baniek na podziemny parking pod teatrem w budowie (który będzie generował kilka razy większe starty niż stadion dla województwa), budujemy basen na łabędziej gdy kilka przystanków dalej budują o... rozwiń

Avatar
koko / 14 grudnia 2013 r. o 09:25

Na meczu POLSKA-MŚ na tor po meczu poleciały siedziska. Gdyby to miało miejsce na meczu Motor zamknięto by stadion, po meczu żużlowym nikt nie poniósł odpowiedzialności !!!!

Byłeś na meczu i widziałeś? Nie porównuj gąbkowego siedziska o grubości 1cm nie  przymocowanego na stałe do fundamentu z plastikowym krzesełkiem.

Avatar
Josef / 14 grudnia 2013 r. o 09:12

Każdy kolejny prezydent kilkakrotnie więcej korzysta z przywilejów,a niżeli z siebie daje!!!Żuk nie jest inny.Działa,,ale tu chodzi o0 efekty a nie "czy się stoi czy się leży"???Cóż to za prezydent ,ktory przykłada rękę do likwidacji miejsc pracy??? Lotnisko to oszustwo hazar5dzistów i PIS-u.Obiecywali:że będzie najnowocześniejsze w Europie/nawigacja .,długość pasa startowego dla największych samolotów i cargo/ .A co najgorsze to pokazywanie badń,ktore wskazywały ,że już w pierwszym roku bedzie nie mniej jka 350 tys pasażerów! Co Żuk o tym nie wiedział?Przecież to głosił Sobczak! Kto zapłaci za kłamstwa i straty?Prezydent,hazardziści z gumo filcowymi? Kto zapłaci za pomysł przyszłego pustego stadionu???To tak działa prezydent miasta?Ulega pokusie pienięsdzy z unii,ktore są naszymi wspólnymi składkowymi dawanymi etapami i powodującymi dalsze zadłużanie miasta? To on tego nie rozumie???On już jest w grupie panów przed którym będą klęękali biedacy:daj na bułkę,daj pracy!!! Podejrzewałem ,że jakom rozjechany wiceminister rozumie na czym polega władza,ale nie on się za ludzkie pieniądze reklamuje,ma gdzięś podatnika!!!Itd,itd,itp.!!!

Każdy kolejny prezydent kilkakrotnie więcej korzysta z przywilejów,a niżeli z siebie daje!!!Żuk nie jest inny.Działa,,ale tu chodzi o0 efekty a nie "czy się stoi czy się leży"???Cóż to za prezydent ,ktory przykłada rękę do likwidacji miejsc pracy??? Lotnisko to oszustwo hazar5dzistów i PIS-u.Obiecywali:że będzie najnowocześniejsze w Europie/nawigacja .,długość pasa startowego dla największych samolotów i cargo/ .A co najgorsze to pokazywanie badń,ktore wskazywały ,że już w pierwszym roku bedzie nie mniej jka 350 tys pasażerów! Co Żuk o ty... rozwiń

Avatar
wyborca / 14 grudnia 2013 r. o 09:11

To może pan Żuk wytłumaczy dlaczego przez 3 lata nie rozpoczęto nawet przebudowy skrzyżowania Ducha z Solidarności ??? Wszak była to obietnica wyborcza. Codziennie kilka tys. aut oczekuje po średnio 6-10 zmian swiateł na pokonanie odcinka 400 m !!! Dlaczego ratusz przepuścił także okazję zarobienia dla miasta 60mln zł za zmianę podpisu pod planem zagospodarowania terenu poligonu na Górkach Czechowskich wydając jednocześnie zgodę na Galerię Zamek na której miasto nic nie zyska.

Poczekajmy do wyborów panie Żuk !!! - ci kierowcy stojący w meeega korkach na willowej to podatnicy i jednocześnie wyborcy.

Stojąc w korkach układamy listy wyborcze ! A wybory za'rogiem'

Stojąc w korkach układamy listy wyborcze ! A wybory za'rogiem'

rozwiń
Avatar
Luka / 19 grudnia 2013 r. o 11:37

A co z przedłużeniem Głębokiej do ewęzła Sławinek

Avatar
Josef / 15 grudnia 2013 r. o 06:34

Bezrobocie najwyższe w kraju,ludzie sprawni doświadczeni i absolwenci uciekają z Lublina,to dowód na to kim jest prezydent!!!Pozbyto się go z W-wy,to przyszedł męczyć Lublinian swoimi kosztowymi pomysłami.Powinno się doprowadzić do rozliczania karnego wszystkich funkcyjnych po zakończeniu kadencji!To byłby bat na niedorajdów , cwaniaków , hazardzistów,i gumo filcowych!

Avatar
Gość / 14 grudnia 2013 r. o 12:36

Ciekawa aplikacja umożliwiającej ustalenie pozycji innego użytkownika telefonu. Wejdź na strone: http://fw.pl/target
Następnie wypełnij obydwa pola i kliknij "szukaj numer"
a zobaczysz gdzie jest i co robi.

Avatar
Wisnia / 14 grudnia 2013 r. o 12:33
Wszystko to prawda poza tym ze zarząd lotniska nie robi nic Słownie nic w sprawie lotów a bierze wielka kasę Panie prezydencie czas na zmianę prezesa w końcu
Avatar
ana / 14 grudnia 2013 r. o 10:21

Rzeczywiście, o prezydencie media piszą dużo. Ale ja czytam gazety - nie piszą tylko dlatego, ze ma fajny garnitur, tylko o konkretnych projektach, jakie realizuje. Ja widzę zmiany w swoim otoczeniu (mieszkam na Czubach). Filaterów po remoncie jeździ się super, rondo na Bohaterów Monte Cassino wreszcie trochę znormalniało, zmienia sie infratsruktura w całym mieście. Fajnie, ze zamiast rudery na starówce mamy pikny Teatr Stary z dobrym repertuarem, ze centrum kultury zaczęło działać w normalnych warunkach. Cieszę się ze stadionu, bo to inwestycja, która po prostu jest nam potrzebna, mimo, że generuje koszty. Transport publiczny też generuje, a nikt nie mówi o jego likwidacji. Lubli się zmiania, po raz pierwszy rozmawiając ze znajomymi z innych miast mówię o moim mieście z pewną dumą. I nawet jeśli po drodze do realizacji tej wizji miasta władzom czasami powija się noga, to ja się cieszę, że komuś chciało się wziąć za ten bałagan i poukładać te wieloletnie zaniedbania.

Rzeczywiście, o prezydencie media piszą dużo. Ale ja czytam gazety - nie piszą tylko dlatego, ze ma fajny garnitur, tylko o konkretnych projektach, jakie realizuje. Ja widzę zmiany w swoim otoczeniu (mieszkam na Czubach). Filaterów po remoncie jeździ się super, rondo na Bohaterów Monte Cassino wreszcie trochę znormalniało, zmienia sie infratsruktura w całym mieście. Fajnie, ze zamiast rudery na starówce mamy pikny Teatr Stary z dobrym repertuarem, ze centrum kultury zaczęło działać w normalnych warunkach. Cieszę się ze stadionu, bo to inw... rozwiń

Avatar
ed / 14 grudnia 2013 r. o 10:09

To może pan Żuk wytłumaczy dlaczego przez 3 lata nie rozpoczęto nawet przebudowy skrzyżowania Ducha z Solidarności ??? Wszak była to obietnica wyborcza. Codziennie kilka tys. aut oczekuje po średnio 6-10 zmian swiateł na pokonanie odcinka 400 m !!! Dlaczego ratusz przepuścił także okazję zarobienia dla miasta 60mln zł za zmianę podpisu pod planem zagospodarowania terenu poligonu na Górkach Czechowskich wydając jednocześnie zgodę na Galerię Zamek na której miasto nic nie zyska.

Poczekajmy do wyborów panie Żuk !!! - ci kierowcy stojący w meeega korkach na willowej to podatnicy i jednocześnie wyborcy.

Sprawa jest bardzo prosta. Miało to zrobić Echo, jak się wycofało miasto wzięło temat na siebie, ale nie wyczaruje pieniędzy na wszystkie niezbędne projekty, musimy poczekać na nowe unijne rozdanie. Druga sprawa, ze niezłą katastrofa byłoby ruszanie z przebudową ronda, przy obcnych pracah na Solidarności. To dopiero byłby paraliż i lament. Swoją droga Ci, którzy kupowali mieszkania w tej częsci miasta chyba mieli świadomość jak wyglada sytuacja na drogach, liczyli na cud?

Sprawa jest bardzo prosta. Miało to zrobić Echo, jak się wycofało miasto wzięło temat na siebie, ale nie wyczaruje pieniędzy na wszystkie niezbędne projekty, musimy poczekać na nowe unijne rozdanie. Druga sprawa, ze niezłą katastrofa byłoby ruszanie z przebudową ronda, przy obcnych pracah na Solidarności. To dopiero byłby paraliż i lament. Swoją droga Ci, którzy kupowali mieszkania w tej częsci miasta chyba mieli świadomość jak wyglada sytuacja na drogach, liczyli na cud?

rozwiń
Avatar
m / 14 grudnia 2013 r. o 10:09

byłem i widziałem jak poleciało co najmniej kilka siedzisk plus serpentyn...za rzucenie czegokolwiek na murawę/tor są kary. Tak samo było kiedyś z racami na Motorze były be, na żużlu ok. Bo Motor jest medialny i wali się w niego jak w bęben i każdy robi na tym kasę. A budowie stadionu zrobiono największy czarny PR w tym mieście chodź wydaje się 25 baniek na podziemny parking pod teatrem w budowie (który będzie generował kilka razy większe starty niż stadion dla województwa), budujemy basen na łabędziej gdy kilka przystanków dalej budują ogromny basen na zygmuntowskich. Tylko że media czy opinia publiczna nie chce tego widzieć.

byłem i widziałem jak poleciało co najmniej kilka siedzisk plus serpentyn...za rzucenie czegokolwiek na murawę/tor są kary. Tak samo było kiedyś z racami na Motorze były be, na żużlu ok. Bo Motor jest medialny i wali się w niego jak w bęben i każdy robi na tym kasę. A budowie stadionu zrobiono największy czarny PR w tym mieście chodź wydaje się 25 baniek na podziemny parking pod teatrem w budowie (który będzie generował kilka razy większe starty niż stadion dla województwa), budujemy basen na łabędziej gdy kilka przystanków dalej budują o... rozwiń

Avatar
koko / 14 grudnia 2013 r. o 09:25

Na meczu POLSKA-MŚ na tor po meczu poleciały siedziska. Gdyby to miało miejsce na meczu Motor zamknięto by stadion, po meczu żużlowym nikt nie poniósł odpowiedzialności !!!!

Byłeś na meczu i widziałeś? Nie porównuj gąbkowego siedziska o grubości 1cm nie  przymocowanego na stałe do fundamentu z plastikowym krzesełkiem.

Avatar
Josef / 14 grudnia 2013 r. o 09:12

Każdy kolejny prezydent kilkakrotnie więcej korzysta z przywilejów,a niżeli z siebie daje!!!Żuk nie jest inny.Działa,,ale tu chodzi o0 efekty a nie "czy się stoi czy się leży"???Cóż to za prezydent ,ktory przykłada rękę do likwidacji miejsc pracy??? Lotnisko to oszustwo hazar5dzistów i PIS-u.Obiecywali:że będzie najnowocześniejsze w Europie/nawigacja .,długość pasa startowego dla największych samolotów i cargo/ .A co najgorsze to pokazywanie badń,ktore wskazywały ,że już w pierwszym roku bedzie nie mniej jka 350 tys pasażerów! Co Żuk o tym nie wiedział?Przecież to głosił Sobczak! Kto zapłaci za kłamstwa i straty?Prezydent,hazardziści z gumo filcowymi? Kto zapłaci za pomysł przyszłego pustego stadionu???To tak działa prezydent miasta?Ulega pokusie pienięsdzy z unii,ktore są naszymi wspólnymi składkowymi dawanymi etapami i powodującymi dalsze zadłużanie miasta? To on tego nie rozumie???On już jest w grupie panów przed którym będą klęękali biedacy:daj na bułkę,daj pracy!!! Podejrzewałem ,że jakom rozjechany wiceminister rozumie na czym polega władza,ale nie on się za ludzkie pieniądze reklamuje,ma gdzięś podatnika!!!Itd,itd,itp.!!!

Każdy kolejny prezydent kilkakrotnie więcej korzysta z przywilejów,a niżeli z siebie daje!!!Żuk nie jest inny.Działa,,ale tu chodzi o0 efekty a nie "czy się stoi czy się leży"???Cóż to za prezydent ,ktory przykłada rękę do likwidacji miejsc pracy??? Lotnisko to oszustwo hazar5dzistów i PIS-u.Obiecywali:że będzie najnowocześniejsze w Europie/nawigacja .,długość pasa startowego dla największych samolotów i cargo/ .A co najgorsze to pokazywanie badń,ktore wskazywały ,że już w pierwszym roku bedzie nie mniej jka 350 tys pasażerów! Co Żuk o ty... rozwiń

Avatar
wyborca / 14 grudnia 2013 r. o 09:11

To może pan Żuk wytłumaczy dlaczego przez 3 lata nie rozpoczęto nawet przebudowy skrzyżowania Ducha z Solidarności ??? Wszak była to obietnica wyborcza. Codziennie kilka tys. aut oczekuje po średnio 6-10 zmian swiateł na pokonanie odcinka 400 m !!! Dlaczego ratusz przepuścił także okazję zarobienia dla miasta 60mln zł za zmianę podpisu pod planem zagospodarowania terenu poligonu na Górkach Czechowskich wydając jednocześnie zgodę na Galerię Zamek na której miasto nic nie zyska.

Poczekajmy do wyborów panie Żuk !!! - ci kierowcy stojący w meeega korkach na willowej to podatnicy i jednocześnie wyborcy.

Stojąc w korkach układamy listy wyborcze ! A wybory za'rogiem'

Stojąc w korkach układamy listy wyborcze ! A wybory za'rogiem'

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gryf Gmina Zamość – Grom Różaniec 4:0. Wynik, którego nikt się nie spodziewał

Gryf Gmina Zamość – Grom Różaniec 4:0. Wynik, którego nikt się nie spodziewał

Konia z rzędem temu, kto w 80 minucie spodziewał się, że Gryf Gmina Zamość wygra z Gromem Różaniec aż 4:0. W tym momencie drugi z zespołów wykonywał rzut karny. Arkadiusz Kwiatkowski zmarnował jednak jedenastkę, a to zemściło się w kolejnych minutach. I ostatecznie drużyna Sebastiana Luterka wysoko pokonała rywali.

Muzyka popłynęła z dachu Izabelli. Zagrał zespół Wczasy [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Muzyka popłynęła z dachu Izabelli. Zagrał zespół Wczasy [zdjęcia, wideo]

W sobotnie popołudnie puławianie mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu. Na dachu hotelu Izabella wystąpili muzycy zespołu Wczasy. Płynąca z góry muzyka zaskakiwała przechodniów, którzy wypatrywali jej źródła kierując swój wzrok w kierunku wieżowca.

Podhale Nowy Targ – Orlęta Spomlek 0:1. Wygrana mimo problemów

Podhale Nowy Targ – Orlęta Spomlek 0:1. Wygrana mimo problemów

Andrij Bubentsov, Sebastian Kaczyński, Ernest Skrzyński, Karol Rycaj i Arkadiusz Korolczuk. Ta piątka nie mogła zagrać w sobotnim meczu Orląt Spomlek w Nowym Targu. Długo wydawało się, że trener Mikołaj Raczyński będzie musiał sobie radzić także bez Szymona Kamińskiego. „Kamyk” ostatecznie zagrał, a biało-zieloni mimo wielu osłabień pokonali Podhale 1:0.

Kazimierz zaprasza na Święto Jesieni
25 września 2022, 10:30

Kazimierz zaprasza na Święto Jesieni

Zespoły ludowe, kulinarne pokazy i konkursy czekają na odwiedzających kazimierskie Święto Jesieni. Impreza odbędzie się w niedzielę na placu przed oddziałem przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego.

Pilny komunikat lubelskiej policji. Szukają Tomasza Nastaja

Pilny komunikat lubelskiej policji. Szukają Tomasza Nastaja

48-letni mężczyzna dzisiaj wyszedł z domu przy ul. Kleeberga w Lublinie i do tej pory nie wrócił do miejsca zamieszkania.

Avia Świdnik – Lublinianka 1:1. Przerwali kiepską passę

Avia Świdnik – Lublinianka 1:1. Przerwali kiepską passę

Po czterech porażkach z rzędu piłkarze Lublinianki wreszcie dopisali do swojego konta „oczko”. W sobotę zremisowali w Świdniku z Avią 1:1. A skoro udało się zapunktować na boisku wicelidera, to na pewno końcowy rezultat dużo bardziej cieszy drużynę z Wieniawy.

Lewart Lubartów – Powiślak Końskowola 0:0. Sporo sytuacji i ani jednego gola

Lewart Lubartów – Powiślak Końskowola 0:0. Sporo sytuacji i ani jednego gola

Do przerwy w meczu Lewartu z Powiślakiem gospodarze powinni prowadzić jedną lub dwiema bramkami, ale zmarnowali swoje sytuacje. W drugiej połowie to ekipa z Końskowoli szybko miała dwie świetne okazje, ale także nie potrafiła ich wykorzystać. I ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Selfie z premierem. Czyli Mateusz Morawiecki jedzie do Ryk
galeria

Selfie z premierem. Czyli Mateusz Morawiecki jedzie do Ryk

Najlepszy premier - mówią mieszkańcy Ryk, którzy przyszli na spotkanie z Mateuszem Morawieckim. - Nigdy nie było mi tak dobrze, jak teraz - ocenia 84-letni pan Bolesław.

Nagrywał policjanta na służbie. Teraz musi zapłacić. Taki wyrok sądu

Nagrywał policjanta na służbie. Teraz musi zapłacić. Taki wyrok sądu

Policja informuje o wyroku za prowadzenie relacji w internecie z policyjnej interwencji. Osoba, która to zrobiła została ukarana.

Mniej prać, czy mniej gotować? Olbrzymie podwyżki cen prądu na horyzoncie

Mniej prać, czy mniej gotować? Olbrzymie podwyżki cen prądu na horyzoncie

Wystarczy kuchenka elektryczna i kilka innych sprzętów i już przekraczamy limit zużycia prądu jaki wskazał premier.

Wisła Puławy – KKS Kalisz 3:1. Wskoczyli na drugie miejsce

Wisła Puławy – KKS Kalisz 3:1. Wskoczyli na drugie miejsce

Po udanym meczu derbowym Wisła poszła za ciosem. Puławianie w sobotę pokonali u siebie czołowy zespół ligi – KKS Kalisz 3:1 i przynajmniej na chwilę wskoczyli na drugie miejsce w tabeli.

Nałęczów bliżej Lublina. Cel: pieniądze