Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 lipca 2014 r.
9:45
Edytuj ten wpis

Psy nie mogą wejść do Ogrodu Saskiego. Skarga na tę decyzję trafi do sądu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
83 47 A A

Dziś lub jutro gotowa ma być skarga do sądu na decyzję radnych, którzy zakazali wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Miłośnicy czworonogów uznali, że przepis ten jest niesprawiedliwy i ogranicza ich prawo do korzystania z parku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Mieszkając w mieście trzeba liczyć się z tym, żeby zrobić parę kroków do terenu zielonego - tak zastępca prezydenta Grzegorz Siemiński przekonywał radnych, by odrzucili skargę właścicieli psów na regulamin Ogrodu Saskiego. Psów do Ogrodu Saskiego nie wolno wprowadzać od 19 kwietnia. Zdaniem Siemińskiego właściciele czworonogów mają do wyboru inne miejsca. - Jadąc do pracy często widzę jak dużo ludzi spaceruje z psami wzdłuż Czechówki - mówił do radnych. A ci uznali, że regulamin pozostanie niezmieniony.

Ta decyzja otworzyła niezadowolonym właścicielom psów drogę do dalszej walki. Tym razem w sądzie. Oficjalna skarga na uchwałę ma być gotowa dzisiaj lub jutro. - Złożona będzie w Ratuszu, bo tak przewiduje procedura - informuje Bartłomiej Bałaban z nieformalnej grupy "Lublin z psem”. Później Ratusz będzie musiał przesłać skargę do rozpatrzenia Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu.

Przejrzeliśmy wyroki sądów dotyczące lokalnych uchwał ograniczających wstęp psów do określonych miejsc. Sądy uznawały przeważnie, że nie można zabraniać wprowadzania psów do miejsc ogólnodostępnych, a najwyżej ustalać reguły tak, by ich obecność w tych miejscach nie była dla nikogo uciążliwa lub groźna. Wyroki dotyczyły przeważnie uchwał podjętych na podstawie innych przepisów niż te, na których opierał się lubelski Ratusz i tutejsza Rada Miasta.

Magistrat liczy na to, że wygra w sądzie i nie zamierza wycofywać się z zakazu. - Mamy nadzieję na to, że mieszkańcy się do tego przepisu przyzwyczają. Tak, jak w warszawskich Łazienkach - mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. - Zależy nam na tym, by park był bezpiecznym miejscem wypoczynku dla wszystkich mieszkańców.

A miłośnicy psów twierdzą, że park będzie dla wszystkich, jeśli i im będzie wolno z niego korzystać. Tłumaczą, że wokół Ogrodu Saskiego żyje sporo starszych osób mieszkających samotnie, dla których pies jest jedynym przyjacielem. Podkreślają też, że zgodnie z obecnymi przepisami nie można nie tylko wyprowadzać zwierzęcia, ale nawet przejść z nim skracając sobie drogę przez park.

- Od dnia wejścia w życie regulaminu nałożyliśmy 8 mandatów karnych na łączną kwotę 550 złotych oraz udzieliliśmy 21 pouczeń osobom, które wprowadzały psy do Ogrodu Saskiego wbrew zapisom regulaminu - informuje Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sh / 2 stycznia 2015 o 18:02
0

Ja jestem zadowolony, mogę do woli spacerować z kotem, nie bojąc się że za chwilę jakiś pies bez smyczy i kagańca się na niego rzuci....

Avatar
prewencja / 21 lipca 2014 o 23:38
0

Ale jak ni będzie psów w saskim to przestępczość będzie hulać

Avatar
Gość / 21 lipca 2014 o 00:04
0

Sama posiadam psa, i rozumiem zakazy, aby nie wpuszczać psów do większych parków. Rozumiem też irytację niesprzątaniem po psach, bo nieraz sama jestem zażenowana, gdy znajomy nie sprząta po psie, bo "po co ?", "będą mi ręce, potem śmierdzieć", "to nie mój trawnik"; jednak ustawianie płotków, żeby nie wpuszczać psa na każdy skrawek trawy to przesada, tzn. jeszcze rozumiem odchody, jednak suczka w tej samej pozycji oddaje mocz, przez co już nie raz spotkałam się z nieprzyjemnymi słowami.

Avatar
to-to / 18 lipca 2014 o 08:38
0

NIe wiem jak blisko trzeba podejść, żeby poczuć czuć smród psich odchodów. Chyba trzeba nos pod samo g... przystawić. Widać ty tak chodzisz i wąchasz skoro to czujesz. Ja w Twoje fetysze nie wnikam. Ja tam żadnego smrodu nie czuję, może dlatego, że bardziej czuć "zapach" spalin z tysięcy przejeżdżających samochodów.

Może do tego, żeby te psy nie musiały siedzieć w schroniskach i żeby taki burak jak ty nie narzekał, że musi je utrzymywać ze swoich podatków?


NIe wiem jak blisko trzeba podejść, żeby poczuć czuć smród psich odchodów. Chyba trzeba nos pod samo g... przystawić. Widać ty tak chodzisz i wąchasz skoro to czujesz. Ja w Twoje fetysze nie wnikam. Ja tam żadnego smrodu nie czuję, może dlatego, że bardziej czuć "zapach" spalin z tysięcy przejeżdżających samochodów.

Może do tego, żeby te psy nie musiały siedzieć w schroniskach i żeby taki burak jak ty nie narzekał, że musi je utrzymywać ze swoich podatków?

Wcale blisko nie trzeba podchodzić... -wystarczy się przejść np.przez nowo urządzony park koło kościoła na ul.Gospodarczej -i trudno nie wyczuć fetoru. Chyba, że ktoś nie czuje zapachu... Po drugie: nie wiem czy jesteś na tyle spostrzegawczą osobą, że nie widzisz iż nowe auta/współczesne mają katalizatory oraz, że nawet w Lublinie już wymieniono w ostatnich latach prawie wszystkie stare kopcące autobusy na nowe.

a podchodzić... -wystarczy się przejść np.przez nowo urządzony park koło kościoła na ul.Gospodarczej -i trudno nie wyczuć fetoru. Chyba, że ktoś nie czuje zapachu... Po drugie: nie wiem czy jesteś na tyle spostrzegawczą osobą, że nie widzisz iż nowe auta/współczesne mają katalizatory oraz, że nawet w Lublinie już wymieniono w ostatnich latach prawie wszystkie stare kopcące autobusy na nowe.

rozwiń
Avatar
to-to / 18 lipca 2014 o 08:33
0

NIe wiem jak blisko trzeba podejść, żeby poczuć czuć smród psich odchodów. Chyba trzeba nos pod samo g... przystawić. Widać ty tak chodzisz i wąchasz skoro to czujesz. Ja w Twoje fetysze nie wnikam. Ja tam żadnego smrodu nie czuję, może dlatego, że bardziej czuć "zapach" spalin z tysięcy przejeżdżających samochodów.

Może do tego, żeby te psy nie musiały siedzieć w schroniskach i żeby taki burak jak ty nie narzekał, że musi je utrzymywać ze swoich podatków?

Przede wszystkim: psy w schroniskach są dlatego, że ktoś "dla zartu" weźmie sobie  małego pieska jako zabawkę -a później go wyrzuca na ulicę. Jeśli natomiast będzie to odpowiedzialny człowiek (tak jak było kiedyś u nas w domu na wsi), to psa mieliśmy do jego naturalnego zgonu -i nikt szybciej się go "nie pozbywał". Po drugie: miejsce psa jest w budzie na podwórku, a nie w bloku! Wyjątkiem są jedynie psy "potrzebne w bloku" osobom niepełnosprawnym. To tak, jak miejsce człowieka jest w mieszkaniu, a nie w szopie lub np.lodówce. Czy to takie trudne do zrozumienia???

Przede wszystkim: psy w schroniskach są dlatego, że ktoś "dla zartu" weźmie sobie  małego pieska jako zabawkę -a później go wyrzuca na ulicę. Jeśli natomiast będzie to odpowiedzialny człowiek (tak jak było kiedyś u nas w domu na wsi), to psa mieliśmy do jego naturalnego zgonu -i nikt szybciej się go "nie pozbywał". Po drugie: miejsce psa jest w budzie na podwórku, a nie w bloku! Wyjątkiem są jedynie psy "potrzebne w bloku" osobom niepełnosprawnym. To tak, jak miejsce człowieka jest w mieszkaniu, a nie w szopie lub np.lodówce. Czy to... rozwiń

Avatar
szczeniak / 17 lipca 2014 o 22:01
0

5 osób w rodzinie 50mkw V  piętro w bloku i pies owczarek-właściciela poddać badaniom na normalność.

Avatar
as / 17 lipca 2014 o 14:16
0

A w jaki sposób znikają najlepiej można poczuć na wiosnę, prawda? Smród z trawników miejskich niesie się dniami i nocami!

Może to nie psie odchody ci śmierdzą dniami i nocami, tylko twoje brudne skarpetki?

Avatar
Gość / 17 lipca 2014 o 14:14
0

A w jaki sposób znikają najlepiej można poczuć na wiosnę, prawda? Smród z trawników miejskich niesie się dniami i nocami!

NIe wiem jak blisko trzeba podejść, żeby poczuć czuć smród psich odchodów. Chyba trzeba nos pod samo g... przystawić. Widać ty tak chodzisz i wąchasz skoro to czujesz. Ja w Twoje fetysze nie wnikam. Ja tam żadnego smrodu nie czuję, może dlatego, że bardziej czuć "zapach" spalin z tysięcy przejeżdżających samochodów.

A do czego jest potrzebny pies w mieście (w bloku)??? -pomijając niepelnosprawnych ruchowo i niewidomych... Starsze osoby samotne mogą pójść na spotkania seniorów lub coś podobnego (np.do nieśmierdzącego Ogrodu Saskiego przyjemnie odpocząć) -zamiast "prowadzać się" z psami... Często to widzę nocą lub nad ranem -wstaję siku nad ranem, zerknę przez okno (np.o godz.4-tej), a "nieboraki" z psami w błocie, deszczu, mrozie lub śniegu w tym czasie przed moim blokiem się taplają... :wacko:

Może do tego, żeby te psy nie musiały siedzieć w schroniskach i żeby taki burak jak ty nie narzekał, że musi je utrzymywać ze swoich podatków?

Może do tego, żeby te psy nie musiały siedzieć w schroniskach i żeby taki burak jak ty nie narzekał, że musi je utrzymywać ze swoich podatków?

rozwiń
Avatar
Adam / 16 lipca 2014 o 22:23
0

Akurat psie odchody po tygodniu znikną, a ludzkie odpady pozostaną tam dużo dłużej.

A w jaki sposób znikają najlepiej można poczuć na wiosnę, prawda? Smród z trawników miejskich niesie się dniami i nocami!

Avatar
to-to / 16 lipca 2014 o 21:02
0

Śpij BUCU do szóstej,lub do siódmej a nie zrywaj się np. o czwartej,w czym problem?  bu ha ha ha


Śpij BUCU do szóstej,lub do siódmej a nie zrywaj się np. o czwartej,w czym problem?  bu ha ha ha

A to że piszesz "BUCU" -to mnie nie interesuje jak Cię w szkole nazywali... :-/

A to że piszesz "BUCU" -to mnie nie interesuje jak Cię w szkole nazywali... :-/

rozwiń
Avatar
sh / 2 stycznia 2015 o 18:02
0

Ja jestem zadowolony, mogę do woli spacerować z kotem, nie bojąc się że za chwilę jakiś pies bez smyczy i kagańca się na niego rzuci....

Avatar
prewencja / 21 lipca 2014 o 23:38
0

Ale jak ni będzie psów w saskim to przestępczość będzie hulać

Avatar
Gość / 21 lipca 2014 o 00:04
0

Sama posiadam psa, i rozumiem zakazy, aby nie wpuszczać psów do większych parków. Rozumiem też irytację niesprzątaniem po psach, bo nieraz sama jestem zażenowana, gdy znajomy nie sprząta po psie, bo "po co ?", "będą mi ręce, potem śmierdzieć", "to nie mój trawnik"; jednak ustawianie płotków, żeby nie wpuszczać psa na każdy skrawek trawy to przesada, tzn. jeszcze rozumiem odchody, jednak suczka w tej samej pozycji oddaje mocz, przez co już nie raz spotkałam się z nieprzyjemnymi słowami.

Avatar
to-to / 18 lipca 2014 o 08:38
0

NIe wiem jak blisko trzeba podejść, żeby poczuć czuć smród psich odchodów. Chyba trzeba nos pod samo g... przystawić. Widać ty tak chodzisz i wąchasz skoro to czujesz. Ja w Twoje fetysze nie wnikam. Ja tam żadnego smrodu nie czuję, może dlatego, że bardziej czuć "zapach" spalin z tysięcy przejeżdżających samochodów.

Może do tego, żeby te psy nie musiały siedzieć w schroniskach i żeby taki burak jak ty nie narzekał, że musi je utrzymywać ze swoich podatków?


NIe wiem jak blisko trzeba podejść, żeby poczuć czuć smród psich odchodów. Chyba trzeba nos pod samo g... przystawić. Widać ty tak chodzisz i wąchasz skoro to czujesz. Ja w Twoje fetysze nie wnikam. Ja tam żadnego smrodu nie czuję, może dlatego, że bardziej czuć "zapach" spalin z tysięcy przejeżdżających samochodów.

Może do tego, żeby te psy nie musiały siedzieć w schroniskach i żeby taki burak jak ty nie narzekał, że musi je utrzymywać ze swoich podatków?

Wcale blisko nie trzeba podchodzić... -wystarczy się przejść np.przez nowo urządzony park koło kościoła na ul.Gospodarczej -i trudno nie wyczuć fetoru. Chyba, że ktoś nie czuje zapachu... Po drugie: nie wiem czy jesteś na tyle spostrzegawczą osobą, że nie widzisz iż nowe auta/współczesne mają katalizatory oraz, że nawet w Lublinie już wymieniono w ostatnich latach prawie wszystkie stare kopcące autobusy na nowe.

a podchodzić... -wystarczy się przejść np.przez nowo urządzony park koło kościoła na ul.Gospodarczej -i trudno nie wyczuć fetoru. Chyba, że ktoś nie czuje zapachu... Po drugie: nie wiem czy jesteś na tyle spostrzegawczą osobą, że nie widzisz iż nowe auta/współczesne mają katalizatory oraz, że nawet w Lublinie już wymieniono w ostatnich latach prawie wszystkie stare kopcące autobusy na nowe.

rozwiń
Avatar
to-to / 18 lipca 2014 o 08:33
0

NIe wiem jak blisko trzeba podejść, żeby poczuć czuć smród psich odchodów. Chyba trzeba nos pod samo g... przystawić. Widać ty tak chodzisz i wąchasz skoro to czujesz. Ja w Twoje fetysze nie wnikam. Ja tam żadnego smrodu nie czuję, może dlatego, że bardziej czuć "zapach" spalin z tysięcy przejeżdżających samochodów.

Może do tego, żeby te psy nie musiały siedzieć w schroniskach i żeby taki burak jak ty nie narzekał, że musi je utrzymywać ze swoich podatków?

Przede wszystkim: psy w schroniskach są dlatego, że ktoś "dla zartu" weźmie sobie  małego pieska jako zabawkę -a później go wyrzuca na ulicę. Jeśli natomiast będzie to odpowiedzialny człowiek (tak jak było kiedyś u nas w domu na wsi), to psa mieliśmy do jego naturalnego zgonu -i nikt szybciej się go "nie pozbywał". Po drugie: miejsce psa jest w budzie na podwórku, a nie w bloku! Wyjątkiem są jedynie psy "potrzebne w bloku" osobom niepełnosprawnym. To tak, jak miejsce człowieka jest w mieszkaniu, a nie w szopie lub np.lodówce. Czy to takie trudne do zrozumienia???

Przede wszystkim: psy w schroniskach są dlatego, że ktoś "dla zartu" weźmie sobie  małego pieska jako zabawkę -a później go wyrzuca na ulicę. Jeśli natomiast będzie to odpowiedzialny człowiek (tak jak było kiedyś u nas w domu na wsi), to psa mieliśmy do jego naturalnego zgonu -i nikt szybciej się go "nie pozbywał". Po drugie: miejsce psa jest w budzie na podwórku, a nie w bloku! Wyjątkiem są jedynie psy "potrzebne w bloku" osobom niepełnosprawnym. To tak, jak miejsce człowieka jest w mieszkaniu, a nie w szopie lub np.lodówce. Czy to... rozwiń

Avatar
szczeniak / 17 lipca 2014 o 22:01
0

5 osób w rodzinie 50mkw V  piętro w bloku i pies owczarek-właściciela poddać badaniom na normalność.

Avatar
as / 17 lipca 2014 o 14:16
0

A w jaki sposób znikają najlepiej można poczuć na wiosnę, prawda? Smród z trawników miejskich niesie się dniami i nocami!

Może to nie psie odchody ci śmierdzą dniami i nocami, tylko twoje brudne skarpetki?

Avatar
Gość / 17 lipca 2014 o 14:14
0

A w jaki sposób znikają najlepiej można poczuć na wiosnę, prawda? Smród z trawników miejskich niesie się dniami i nocami!

NIe wiem jak blisko trzeba podejść, żeby poczuć czuć smród psich odchodów. Chyba trzeba nos pod samo g... przystawić. Widać ty tak chodzisz i wąchasz skoro to czujesz. Ja w Twoje fetysze nie wnikam. Ja tam żadnego smrodu nie czuję, może dlatego, że bardziej czuć "zapach" spalin z tysięcy przejeżdżających samochodów.

A do czego jest potrzebny pies w mieście (w bloku)??? -pomijając niepelnosprawnych ruchowo i niewidomych... Starsze osoby samotne mogą pójść na spotkania seniorów lub coś podobnego (np.do nieśmierdzącego Ogrodu Saskiego przyjemnie odpocząć) -zamiast "prowadzać się" z psami... Często to widzę nocą lub nad ranem -wstaję siku nad ranem, zerknę przez okno (np.o godz.4-tej), a "nieboraki" z psami w błocie, deszczu, mrozie lub śniegu w tym czasie przed moim blokiem się taplają... :wacko:

Może do tego, żeby te psy nie musiały siedzieć w schroniskach i żeby taki burak jak ty nie narzekał, że musi je utrzymywać ze swoich podatków?

Może do tego, żeby te psy nie musiały siedzieć w schroniskach i żeby taki burak jak ty nie narzekał, że musi je utrzymywać ze swoich podatków?

rozwiń
Avatar
Adam / 16 lipca 2014 o 22:23
0

Akurat psie odchody po tygodniu znikną, a ludzkie odpady pozostaną tam dużo dłużej.

A w jaki sposób znikają najlepiej można poczuć na wiosnę, prawda? Smród z trawników miejskich niesie się dniami i nocami!

Avatar
to-to / 16 lipca 2014 o 21:02
0

Śpij BUCU do szóstej,lub do siódmej a nie zrywaj się np. o czwartej,w czym problem?  bu ha ha ha


Śpij BUCU do szóstej,lub do siódmej a nie zrywaj się np. o czwartej,w czym problem?  bu ha ha ha

A to że piszesz "BUCU" -to mnie nie interesuje jak Cię w szkole nazywali... :-/

A to że piszesz "BUCU" -to mnie nie interesuje jak Cię w szkole nazywali... :-/

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 0

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 7 7

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 2

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 0

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 1 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 37 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 28 3

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 46 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 73 44

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!