Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 kwietnia 2019 r.
15:07

Pył znad Sahary idzie nad woj. lubelskie. Brudne deszcze, zakurzone auta?

0 24 A A

Pomarańczowe niebo, brudne auta i trudne warunki dla alergików. Pył znad Sahary w tym tygodniu może dotrzeć do woj. lubelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Według meteorologów z Twojapogoda.pl już wkrótce możemy spodziewać się... pustynnego pyłu. To skutek burzy piaskowej, która kilka dni temu dotarła nad Europę aż znad Sahary. Pył przeniesiony przez wiatr kilka tysięcy kilometrów może pojawić się również u nas.

Co to oznacza? Owschodzie słońca niebo może mienić się żółto-pomarańczowymi barwami, a widoczność nieco się zmniejszy. Drobny pył osadza się na karoseriach i szybach samochodowych. Według meteorologów astmatycy mogą odczuwać nasilenie objawów choroby.

Może także spaść "brudny deszcz", dlatego lepiej nie zostawiać prania na noc. Największe prawdopodobieństwo zjawiska występuje w górach.

Pierwsza oznaki w Lubelskiem mogą wystąpić już w środę, a apogeum tego zjawiska ma nastąpić w piątek. W sobotę pył ma już opuścić nasz kraj wędrując na wschód.

Pył dał się już we znaki mieszkańcom Makowa Mazowieckiego. Słaba widoczność i trudne warunki na drodze we wtorek doprowadziły do kolizji trzech aut: osobowego, busa oraz ciężarówki. Pył powstał przy polach z powodu silnego wiatru i suszy.

Co z temperaturą?

Będzie rosła. W środę 17 stopni, w czwartek 22, a w piątek aż 25. Według niektórych meteorologów nawet 27. Niestety wraz z gwałtownym wzrostem możemy spodziewać się burz z deszczem. W sobotę znowu chłodniej i deszczowo. Tylko 16 stopni. W niedzielę nieco cieplej, bo 19, ale lepiej zabrać parasolkę.

e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
oko / 23 kwietnia 2019 o 21:41
+19
Zdjęcia nie przedstawiają żadnego pyłu znad Sahary tylko nasz, polski pył. Takie są skutki wylesiania i osuszania terenów podmokłych oraz ocieplania klimatu. Ten znad pustyni dotrze dopiero za kilka dni i nie będzie widoczny w ten sposób.
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2019 o 08:11
+15
Niebo stanie się pomarańczowe, słońce wzejdzie na zachodzie a zajdzie na wschodzie, chłop z chłopem będzie a baba z babą, sodomia, gomoria i koniec świata! Przetrwają tylko sprawiedliwi co to w doopie mają...
Avatar
Henio / 24 kwietnia 2019 o 01:18
+9
Obserwujcie dobrze niebo. Zawsze przed tym pyłem na autach lata dużo samolotów i zostawiają bardzo długie smugi. Od 3 dni ich nie ma ale końcówka tamtego tygodnia była masakra. Pewnie na dniach zaczną i będzie pył. Później zawsze piszą że bardzo zła jakość powietrza po tych nalotach. A niby skąd zła sezon grzewczy się skończył. Chemtrails to się nazywa.
 Tłukostwo i ciemnota to się nazywa.
Avatar
Gość / 23 kwietnia 2019 o 23:20
+8
Warto dla eksperymentu zebrać sobie wtedy trochę tego pyłu i sprawdzić czy aby nie przyciąga się on do magnesu. Jeśli się przyciąga to znaczy, że zawiera metale ciężkie mogące być szkodliwe dla zdrowia. I pytanie kto zamierza nas celowo podtruwać? W ogóle ilość samolotów, które fruwają po niebie momentami jest zadziwiająca, większość z nich pozostawia długie smugi, które nie znikają po 1 minucie. O co w tym wszystkim chodzi to nie wiem, ale jeśli faktycznie okazałoby się to prawdą, że to w istocie wpływa na nasze zdrowie, że częściej chorujemy, łapiemy infekcje i trudniej zdrowiejemy to dla tych, którzy są pilotami tych samolotów śmierci rogacizna już szykuje stosowne ćwiczenia w podziemiach. W każdym bądź razie jest to absolutnie nie normalne by całe niebo było zasnuwane jakimiś substancjami. Nie wiadomo co tam może być, jakie pierwiastki chemiczne. Rok temu czy dwa lata temu też mówiono coś o pyle saharyjskim. Ja w to absolutnie nie wierzę. Mechanik samochodowy umieścił film kiedyś na Youtube, w którym zbierał ten pyłek z zabrudzonego samochodu i wziął magnes i wszystko, cały ten proszek w okamgnieniu przyciągnął się. Niech ktoś wreszcie powie co jest grane i kto udzielił zezwolenia na podobny proceder, by samoloty sobie bezwiednie fruwały nad przestrzenią powietrzną i psikały z nieba nie wiadomo dokładnie czym. No tak być nie może.
Warto dla eksperymentu zebrać sobie wtedy trochę tego pyłu i sprawdzić czy aby nie przyciąga się on do magnesu. Jeśli się przyciąga to znaczy, że zawiera metale ciężkie mogące być szkodliwe dla zdrowia. I pytanie kto zamierza nas celowo podtruwać? W ogóle ilość samolotów, które fruwają po niebie momentami jest zadziwiająca, większość z nich pozostawia długie smugi, które nie znikają po 1 minucie. O co w tym wszystkim chodzi to nie wiem, ale jeśli faktycznie okazałoby się to prawdą, że to w istocie wpływa na nasze zdrowie, że częściej choruje... rozwiń
Avatar
tadek / 23 kwietnia 2019 o 21:49
+8
Kur... na logikę jak pył z nad Sahary tyle tysięcy km jest w stanie dotrzeć nad Polskę ? Co za tym z krajami, miastami leżącymi znacznie bliżej a będącymi na trasie tego pyłu ?? Rozumiem że ich zasypało w pizd....morze Śródziemne też zasypało ? Jaki pył z nad Sahary toż to jedna wielka bujda. Żeby zaraz nie było że to jakieś dziadostwo celowo rozpylone ...
Avatar
xyz / 23 kwietnia 2019 o 17:54
+7
Trzeba zbadać czy ten piasek z sachary nie jest szkodliwy dla zdrowia bo jak jest to ja chce odszkodowanie !!
Avatar
robot / 23 kwietnia 2019 o 17:08
+7
Nie stac człowieka na wyjazd do Afryki...a tu niespodzianka.. będzie okazja poczuć smak pustynnego piasku...
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2019 o 07:28
+5
BZDURA - od kilku lat Polska stepowieje w dodatku poglebiona jest ogromna susza zobaczcie jak wyglada Bystrzyca ! ***s://***youtube.com/watch?v=GpCfakKeRT4&t=35s
Avatar
Beata Kodzirak / 23 kwietnia 2019 o 18:52
+5
Nie ma, nie ma wody na pustyni
Avatar
Pizdzielec / 24 kwietnia 2019 o 10:04
+4
Za PO tego nie bylo...
Avatar
Henio / 26 kwietnia 2019 o 11:23
-1
Lepiej zainteresujcie się jak zwalczać epidemię bezmózgowia. Normalny samolot w różnych warunkach atmosferycznych pozostawia różne smugi kondensacyjne, które utrzymują się dłużej lub krócej, czasem przekształcają się w chmury pierzaste, a czasem nie pozostawia ich wcale.
Avatar
Wiola / 26 kwietnia 2019 o 10:24
+3
Tak kochani jest to chemtrails!!!! Spójrzcie na niebo jak samoloty zostawiają smugi które rozprzestrzeniają się w olnym tempie nad naszymi głowami. Normalny samolot ma spaliny które w połączeniu z powietrzem atmosferycznym skraplają się szybko i zaraz znikają . Weźcie się wreszcie ogarnijcie że to nie jest tlukostwo i ciemnota !!!!!!! Wy jesteście ciemnota która zginie marnie jak nic nie zrobimy. Rząd ukrywa wszystko , to jest międzynarodowy pakt tzw. geoinzynieria , a wiecie co jest ich celem ? Zawładnięcie mózgami naszymi . Poczytajcie artykuły zagraniczne. Jest wiele informacji na ten temat. Zainteresujcie się ! Zanim będzie za późno.
Tak kochani jest to chemtrails!!!! Spójrzcie na niebo jak samoloty zostawiają smugi które rozprzestrzeniają się w olnym tempie nad naszymi głowami. Normalny samolot ma spaliny które w połączeniu z powietrzem atmosferycznym skraplają się szybko i zaraz znikają . Weźcie się wreszcie ogarnijcie że to nie jest tlukostwo i ciemnota !!!!!!! Wy jesteście ciemnota która zginie marnie jak nic nie zrobimy. Rząd ukrywa wszystko , to jest międzynarodowy pakt tzw. geoinzynieria , a wiecie co jest ich celem ? Zawładnięcie mózgami naszymi . Poczytajcie art... rozwiń
Avatar
Henio / 25 kwietnia 2019 o 11:29
0
Te, "chemitralis", zacznij uczyć się pisać i przestań wierzyć w wymysły cierpiących na bezmózgowie.
Avatar
Z Panem Bogiem / 25 kwietnia 2019 o 06:37
-1
Obudź się Polsko! To chemitralis! Wszystko już przepowiedziane uratować może nas tylko wiara. Zacznijcie myśleć logicznie i łączyć fakty. Ale większość woli wierzyć temu co w tv.
Avatar
Karola / 24 kwietnia 2019 o 16:41
+1
w mojej aplikacji apsik mam info o stężeniu pyłów zawieszonych i nie jest dobrze.. cały czas obserwuje czy powietrze się poprawia.
Avatar
Karol / 24 kwietnia 2019 o 14:04
+2
Kur... na logikę jak pył z nad Sahary tyle tysięcy km jest w stanie dotrzeć nad Polskę ? Co za tym z krajami, miastami leżącymi znacznie bliżej a będącymi na trasie tego pyłu ?? Rozumiem że ich zasypało w pizd....morze Śródziemne też zasypało ? Jaki pył z nad Sahary toż to jedna wielka bujda. Żeby zaraz nie było że to jakieś dziadostwo celowo rozpylone ...
masz logikę kurde. szkoda , że inaczej...
Avatar
Pizdzielec / 24 kwietnia 2019 o 10:04
+4
Za PO tego nie bylo...
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2019 o 08:11
+15
Niebo stanie się pomarańczowe, słońce wzejdzie na zachodzie a zajdzie na wschodzie, chłop z chłopem będzie a baba z babą, sodomia, gomoria i koniec świata! Przetrwają tylko sprawiedliwi co to w doopie mają...
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2019 o 07:28
+5
BZDURA - od kilku lat Polska stepowieje w dodatku poglebiona jest ogromna susza zobaczcie jak wyglada Bystrzyca ! ***s://***youtube.com/watch?v=GpCfakKeRT4&t=35s
Avatar
omg / 24 kwietnia 2019 o 07:02
0
Brak mózgu to się nazywa pisowski głąbie.
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kilkanaście nowych neonów pojawi się w Lublinie

Kilkanaście nowych neonów pojawi się w Lublinie 0 0

Kilkanaście nowych neonów ma się pojawić w mieście. Kilka pierwszych będzie jeszcze w tym roku

"Lubelszczyzna stoi transportem". Krzysztof Hetman chce walczyć o prawa polskich kierowców

"Lubelszczyzna stoi transportem". Krzysztof Hetman chce walczyć o prawa polskich kierowców 0 2

- Przeanalizowaliśmy kandydatów do Parlamentu Europejskiego pod kątem tych osób, które są w stanie zawalczyć o Polskę i polski transport w Europie. Na tej krótkiej liście znalazł się, między innymi, poseł Krzysztof Hetman – podkreśla Jacek Bury, który – jak sam zapewniał – pojawił się na konferencji prasowej w roli przedsiębiorcy, a nie polityka.

Korekta deklaracji – a zwrot z podatku

Korekta deklaracji – a zwrot z podatku 0 0

Błędy w deklaracji podatkowej mogą podatnika dużo kosztować. Jednym z największych zagrożeń jest odpowiedzialność karna. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego kto przez podanie nieprawdziwych danych wprowadza organ podatkowy w błąd narażając go na nienależny zwrot podatkowej należności podlega odpowiedzialności karnej w tym karze pozbawienia wolności, karze grzywny, albo obu tym karom łącznie. Dodatkowo podatnik narażać się może na kontrole, weryfikacje dokumentów, konieczność składania wyjaśnień i informacji. W przypadku braku płatności za zobowiązania podatkowe może ruszyć nawet machina postępowania egzekucyjnego. Dodatkowo za cały okres braku wpłaty podatku (lub okres nienależnego zwrotu), w większości przypadków organy mogą naliczać odsetki. Warto więc zastanowić się, w jaki sposób postępować w sytuacji błędu w PIT. W szczególności w sytuacji, kiedy doszło do nieprawidłowego zwrotu z podatku w wyniku takiej pomyłki.

Festiwal Poezji 2019 w Lublinie. Wiersz co krok [program]

Festiwal Poezji 2019 w Lublinie. Wiersz co krok [program] 0 0

Nie, Jan Kochanowski nie kandyduje w żadnych wyborach ale owszem, reklamuje pewien produkt. Produkt jest wysokiej jakości i jest już markowy. Bilbordy z fraszkami poety z Czarnolasu zapowiadają festiwal Miasto Poezji. Wydarzenie zaczyna się 23 maja.

Pożar w kamienicy w centrum Lublina. 40 osób wyszło z budynku [zdjęcia]
galeria

Pożar w kamienicy w centrum Lublina. 40 osób wyszło z budynku [zdjęcia] 1 1

Pożar w budynku przy ul. Radziwiłłowskiej. Na miejscu jest pięć zastępów straży pożarnej.

Koniec spania na podłodze przy chorym dziecku? Rodzice nie będą płacić za łóżko i jedzenie

Koniec spania na podłodze przy chorym dziecku? Rodzice nie będą płacić za łóżko i jedzenie 15 3

Rodzice czuwający w szpitalu przy chorym dziecku nie będą musieli płacić za łóżko oraz jedzenie – zdecydował Sejm. Radość rodziców studzą medycy. – Sama zmiana przepisów jeszcze nie sprawi, że przybędzie miejsca dla osób chcących czuwać blisko dziecka – słyszymy w szpitalu

Kierowca jechał za szybko. Chevrolet uderzył w drzewo i dachował

Kierowca jechał za szybko. Chevrolet uderzył w drzewo i dachował 0 2

Zbyt szybka jazda doprowadziła do zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę w Urzędowie - informuje kraśnicka policja.

Niemka Ama Degbeon ostatnią zagraniczną koszykarką w Pszczółce Polski Cukier

Niemka Ama Degbeon ostatnią zagraniczną koszykarką w Pszczółce Polski Cukier 0 4

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin postawi w nadchodzącym sezonie na mocną rotację podkoszową. Jak ustaliliśmy, kontrakt z klubem podpisała piąta zagraniczna koszykarka – silna skrzydłowa z Niemiec Ama Degbeon

Chciał uniknąć zderzenia z sarną. Razem z pasażerem trafił do szpitala
galeria

Chciał uniknąć zderzenia z sarną. Razem z pasażerem trafił do szpitala 0 0

Kierowca chciał uniknąć zderzenia z sarną, samochód uderzył w betonowe ogrodzenie. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Remisy z rezygnacją w tle. Grała bialska klasa okręgowa

Remisy z rezygnacją w tle. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

W meczu na szczycie wicelider Grom Kąkolewnica podzielił się punktami z liderem Huraganem Międzyrzec Podlaski. Po porażce 0:3 z Olimpią Okrzeja szkoleniowiec Tytana Jan Jakubiec złożył rezygnację. O przyszłości trenera zdecyduje zarząd klubu

Tomaszów Lubelski: Wjechał w rondo i zaczął uciekać

Tomaszów Lubelski: Wjechał w rondo i zaczął uciekać 0 0

Dzięki czujnej postawie świadków pijany 30-latek został zatrzymany.

Podpory się rozsunęły, mężczyźni spadli z rusztowania. Trafili do szpitala

Podpory się rozsunęły, mężczyźni spadli z rusztowania. Trafili do szpitala 0 1

Dwaj mężczyźni spadli z rusztowania podczas prac budowlanych. Obaj trafili do szpitala.

Spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini
22 maja 2019, 17:00

Spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini 0 0

W ramach cyklu "wernisaże literackie Akcentu" w środę, 22 maja o godz. 17 w siedzibie redakcji przy ul. Grodzkiej 3 odbędzie się spotkanie z Urszulą Stefańską-Andreini - przewodniczącą Związku Polaków we Włoszech.

Śmiertelny wypadek pod Zamościem. 17-latek zmarł w szpitalu

Śmiertelny wypadek pod Zamościem. 17-latek zmarł w szpitalu 1 3

Śmiertelny wypadek w miejscowości Barchaczów (gm. Łabunie).

Chełmska PWSZ zaproszona do Sieci Badawczej Łukasiewicz

Chełmska PWSZ zaproszona do Sieci Badawczej Łukasiewicz 2 0

Chełm ma szansę trafić do elitarnego klubu 12 polskich miast w których swą siedzibę będą miały instytuty naukowe zrzeszone w powołanej 1 kwietnia br. Sieci Badawczej Łukasiewicz, holdingu rządowym w którego skład weszło 38 instytutów naukowych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!