Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 marca 2015 r.
20:50
Edytuj ten wpis

Radni będą dyskutować o konwencji antyprzemocowej. Kłótnia pewna

Autor: Zdjęcie autora drs
32 12 A A

O przemoc wobec kobiet i tę domową pokłócić się w czwartek mogą miejscy radni z Lublina. A konkretnie o to, czy prezydent RP powinien podpisać konwencję Rady Europy w sprawie zapobiegania przemocy. Szanse na zażartą debatę są spore. Dlaczego?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z apelem do prezydenta, by konwencji nie podpisywał występują radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości i chcą, by taki apel przyjęła jako swoje stanowisko cała Rada Miasta. Ich zdaniem, jeśli Polska zobowiąże się do przestrzegania konwencji, to przyczyni się to "do degradacji polskich rodzin i wpłynie negatywnie na wychowanie młodego pokolenia”.

Po drugiej stronie stanęli radni Platformy Obywatelskiej, którzy konwencję popierają i chcą, żeby prezydent ją podpisał. Zapewniają o tym pod koniec swojego pisemnego stanowiska. We wcześniejszych akapitach piszą, że samorząd Lublina nie jest miejscem na spory ideologiczne, ale ma zajmować się miastem, aby "stawało się coraz lepszym miejscem do życia”.
Nie trzeba było długo czekać, by swoje trzy grosze dorzucił lubelski poseł partii Palikota, Michał Kabaciński, który w rozesłanym mediom liście otwartym do radnych PiS punktuje ich odezwę i broni konwencji.

Stwierdza też, że każdemu "powinno zależeć na ochronie osób nam bliskich przed wszelkimi przejawami dyskryminacji, a tym bardziej przemocy”.

W 31-osobowej Radzie Miasta Lublin klub Prawo i Sprawiedliwość ma 15 mandatów.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
A.T. / 26 marca 2015 o 18:08
0

...nieraz zastanawiam się, czy administrator forum nie powinien z większą starannością przyglądać się zamieszczanym tutaj postom. Nie mam na myśli jakiejkolwiek cenzury, ale odrobinę dobrego smaku.... Czytając niektóre posty można dojść do nieprawdziwego wniosku, iż sympatycy PiS, to jedynie jedna wielka ciżba osobników z poważnym deficytem intelektualnym. Tak nie jest, bo w szeregach partii można spotkać wielu mądrych, elokwentnych i kulturalnych działaczy. Po co więc dopuszczać do publikacji teksty temu faktowi zaprzeczające? Oczywiście i chamstwo także znajdzie swoje gniazdko wśród sympatykow. Jest to jednak margines, którego żadna partia się nie pozbędzie....

...nieraz zastanawiam się, czy administrator forum nie powinien z większą starannością przyglądać się zamieszczanym tutaj postom. Nie mam na myśli jakiejkolwiek cenzury, ale odrobinę dobrego smaku.... Czytając niektóre posty można dojść do nieprawdziwego wniosku, iż sympatycy PiS, to jedynie jedna wielka ciżba osobników z poważnym deficytem intelektualnym. Tak nie jest, bo w szeregach partii można spotkać wielu mądrych, elokwentnych i kulturalnych działaczy. Po co więc dopuszczać do publikacji teksty temu faktowi zaprzeczające? ... rozwiń

Avatar
schaboszczak / 26 marca 2015 o 11:30
0

pisiorki jak zwykle kłamią w żywe oczy :lol: a ja głupi myślałem, że to Bierecki, Kaczyński i ten cały Duda którzy to blokowali wprowadzenie ustawy stanowiącej nadzór KNF nad SKOKami :lol:

Sam widzisz CYCU że bardzo błądzisz, trochę w tym twojej winy że jesteś taki słaby i tak bardzo POdatny na sterowanie przez media mętnego nurtu,ojciec,matka też taka,nie mają wpływu na ciebie,we łbie sama czerwona kaszana.

Avatar
pis to oszuści / 26 marca 2015 o 10:28
0


Kasę w SKOKach rżnie byłe,zbrojne ramię Moskw [ WSI ] uśpiona agentura soviecka w kraju, komoruski & synowie,miej oczy otwarte i nie ulegaj komunistycznej propagandzie bo jedynie słuszne media " mętnego nurtu " zrobią ci we łbie kaszanę!!!!!!

pisiorki jak zwykle kłamią w żywe oczy :lol: a ja głupi myślałem, że to Bierecki, Kaczyński i ten cały Duda którzy to blokowali wprowadzenie ustawy stanowiącej nadzór KNF nad SKOKami :lol:

pisiorki jak zwykle kłamią w żywe oczy :lol: a ja głupi myślałem, że to Bierecki, Kaczyński i ten cały Duda którzy to blokowali wprowadzenie ustawy stanowiącej nadzór KNF nad SKOKami :lol:

rozwiń
Avatar
kiu / 26 marca 2015 o 08:53
0

Konwencja wspiera gender i niszczy rodzinę. to kolejne dziwadło lewackie marksistowskiej Europy i UE. Precz z eurosocjalizmem i lewactwem! Lewactwo już zniszczyło Europę i jej wczesne zdobycze. Nie ma to jak napaść się na gotowym.  

Avatar
schaboszczak / 26 marca 2015 o 07:11
0


zamiast szukać tematów zastępczych PISoSKOczKi mogłyby się wytłumaczyć dlaczego rzną na kasę biednych Polaków trzymających kasę w SKOK-ach 

Kasę w SKOKach rżnie byłe,zbrojne ramię Moskw [ WSI ] uśpiona agentura soviecka w kraju, komoruski & synowie,miej oczy otwarte i nie ulegaj komunistycznej propagandzie bo jedynie słuszne media " mętnego nurtu " zrobią ci we łbie kaszanę!!!!!!

Avatar
Gość / 26 marca 2015 o 07:07
0

Srutu tutu, a tymczasem na ul.Willowej jak na wysypisku śmieci,

Avatar
greg / 26 marca 2015 o 00:32
0

Tupolew chce zaistnieć, bo wybory parlamentarne się zbliżają, a durny elektorat wyśle tego bezrobotnego lenia do sejmu.

Avatar
Marek z jarmarkui / 25 marca 2015 o 22:57
0
PANI TWARDOWSKA BALLADA

 

Jedzą, piją, lulki palą,

Tańce, hulanka, swawola;

Ledwie karczmy nie rozwalą,

Cha cha, chi chi, hejza, hola!

Twardowski siadł w końcu stoła.

Podparł się w boki jak basza;

"Hulaj dusza! hulaj!" - woła,

Śmieszy, tumani, przestrasza.

Żołnierzowi, co grał zucha,

Wszystkich łaje i potrąca,

Świsnął szablą koło ucha,

Już z żołnierza masz zająca.

Na patrona z trybunału,

Co milczkiem wypróżniał rondel,

Zadzwonił kieską pomału,

Z patrona robi się kondel.

Szewcu w nos wyciął trzy szczutki,

Do łba przymknął trzy rureczki,

Cmoknął, cmok, i gdańskiej wódki

Wytoczył ze łba pół beczki.

Wtem gdy wódkę pił z kielicha.

Kielich zaświstał, zazgrzytał;

Patrzy na dno: Co u licha?

Po coś tu, kumie, zawitał?

Diablik to był w wódce na dnie,

Istny Niemiec, sztuczka kusa;

Skłonił się gościom układnie,

Zdjął kapelusz i dał susa.

Z kielicha aż na podłogę

Pada, rośnie na dwa łokcie,

Nos jak haczyk, kurzą nogę

I krogulcze ma paznokcie.

"A! Twardowski; witam, bracie!"

To mówiąc bieży obcesem:

"Cóż to, czyliż mię nie znacie?

Jestem Mefistofelesem.

Wszak ze mnąś na Łysej Górze

Robił o duszę zapisy;

Cyrograf na byczeJ skórze

Podpisaleś ty, i bisy

Miały słuchać twego rymu;

Ty, jak dwa lata przebiegą,

Miałeś pojechać do Rzymu,

By cię tam porwać jak swego.

Już i siedem lat uciekło,

Cyrograf nadal nie służy;

Ty, czarami dręcząc piekło,

Ani myślisz o podróży.

Ale zemsta, choć leniwa,

Nagnała cię w nasze sieci;

Ta karczma Rzym się nazywa,

Kładę areszt na waszeci."

Twardowski ku drzwióm się kwapił

Na takie dictum acerbum,

Diabeł za kuntusz ułapił:

"A gdzie jest nobile verbum?"

Co tu począć? kusa rada,

Przyjdzie już nałożyć głową.

Twardowski na koncept wpada

I zadaje trudność nową.

"Patrz w kontrakt, Mefistofilu,

Tam warunki takie stoją:

Po latach tylu a tylu,

Gdy przyjdziesz brać duszę moją,

Będę miał prawo trzy razy

Zaprząc ciebie do roboty?

A ty najtwardsze rozkazy

Musisz spełnić co do joty.

Patrz, oto jest karczmy godło,

Koń malowany na płótnie;

Ja chcę mu wskoczyć na siodło,

A koń niech z kopyta utnie.

Skręć mi przy tym biczyk z piasku,

Żebym miał czym konia chłostać,

I wymuruj gmach w tym lasku,

Bym miał gdzie na popas zostać.

Gmach będzie z ziarnek orzecha,

Wysoki pod szczyt Krępaku,

Z bród żydowskich ma być strzecha,

Pobita nasieniem z maku.

Patrz, oto na miarę ćwieczek,

Cal gruby. długi trzy cale,

W każde z makowych ziareczek

Wbij mi takie. trzy bratnale".

Mefistofil duchem skoczy,

Konia czyści, karmi, poi,

Potem bicz z piasku utoczy

I już w gotowości stoi.

Twardowski dosiadł biegusa,

Próbuje podskoków, zwrotów,

Stępa, galopuje, kłusa,

Patrzy, aż i gmach już gotów.

No! wygrałeś, panie bisie;

Lecz druga rzecz nic skończona,

Trzeba skąpać się w tej misie,

A to jest woda święcona.

Diabeł kurczy się i krztusi,

Aż zimny pot na nim bije;

Lecz pan każe, sługa musi,

Skąpał się biedak po szyję.

Wyleciał potem jak z procy,

Otrząsł się, dbrum! parsknął raźnie.

"Teraz jużeś w naszej mocy,

Najgorętsząm odbył łaźnię."

"Jeszcze jedno, będzie kwita,

Zaraz pęknie moc czartowska;

Patrzaj, oto jest kobiéta,

Moja żoneczka Twardowska.

Ja na rok u Belzebuba

Przyjmę za ciebie mieszkanie,

Niech przez ten rok moja luba

Z tobą jak z mężem zostanie.

Przysiąż jej miłość, szacunek

I posłuszeństwo bez granic;

Złamiesz choć jeden warunek.

Już cała ugoda za nic."

Diabeł do niego pół ucha,

Pół oka zwrócił do samki,

Niby patrzy, niby słucha,

Tymczasem już blisko klamki.

Gdy mu Twardowski dokucza,

Od drzwi, od okien odpycha,

Czmychnąwszy dziurką od klucza,

Dotąd jak czmycha, tak czmycha.

PANI TWARDOWSKA BALLADA

 

Jedzą, piją, lulki palą,

Tańce, hulanka, swawola;

Ledwie karczmy nie rozwalą,

Cha cha, chi chi, hejza, hola!

Twardowski siadł w końcu stoła.

Podparł się w boki jak basza;

"Hulaj dusza! hulaj!" - woła,

Śmieszy, tumani, przestrasza.

Żołnierzowi, co grał zucha,

Wszystkich łaje i potrąca,

Świsnął szablą koło ucha,

Już z żołnierza masz zająca.

Na patrona z trybunału,

Co milczkiem wyp... rozwiń

Avatar
olo / 25 marca 2015 o 22:31
0

zamiast szukać tematów zastępczych PISoSKOczKi mogłyby się wytłumaczyć dlaczego rzną na kasę biednych Polaków trzymających kasę w SKOK-ach 

Avatar
zniesmaczony ... / 25 marca 2015 o 21:36
0

do:~zed~ radni PiS żyją w świecie alternatywnym. Nie należy więc spodziewać się po nich czegokolwiek rozsądnego...

Avatar
A.T. / 26 marca 2015 o 18:08
0

...nieraz zastanawiam się, czy administrator forum nie powinien z większą starannością przyglądać się zamieszczanym tutaj postom. Nie mam na myśli jakiejkolwiek cenzury, ale odrobinę dobrego smaku.... Czytając niektóre posty można dojść do nieprawdziwego wniosku, iż sympatycy PiS, to jedynie jedna wielka ciżba osobników z poważnym deficytem intelektualnym. Tak nie jest, bo w szeregach partii można spotkać wielu mądrych, elokwentnych i kulturalnych działaczy. Po co więc dopuszczać do publikacji teksty temu faktowi zaprzeczające? Oczywiście i chamstwo także znajdzie swoje gniazdko wśród sympatykow. Jest to jednak margines, którego żadna partia się nie pozbędzie....

...nieraz zastanawiam się, czy administrator forum nie powinien z większą starannością przyglądać się zamieszczanym tutaj postom. Nie mam na myśli jakiejkolwiek cenzury, ale odrobinę dobrego smaku.... Czytając niektóre posty można dojść do nieprawdziwego wniosku, iż sympatycy PiS, to jedynie jedna wielka ciżba osobników z poważnym deficytem intelektualnym. Tak nie jest, bo w szeregach partii można spotkać wielu mądrych, elokwentnych i kulturalnych działaczy. Po co więc dopuszczać do publikacji teksty temu faktowi zaprzeczające? ... rozwiń

Avatar
schaboszczak / 26 marca 2015 o 11:30
0

pisiorki jak zwykle kłamią w żywe oczy :lol: a ja głupi myślałem, że to Bierecki, Kaczyński i ten cały Duda którzy to blokowali wprowadzenie ustawy stanowiącej nadzór KNF nad SKOKami :lol:

Sam widzisz CYCU że bardzo błądzisz, trochę w tym twojej winy że jesteś taki słaby i tak bardzo POdatny na sterowanie przez media mętnego nurtu,ojciec,matka też taka,nie mają wpływu na ciebie,we łbie sama czerwona kaszana.

Avatar
pis to oszuści / 26 marca 2015 o 10:28
0


Kasę w SKOKach rżnie byłe,zbrojne ramię Moskw [ WSI ] uśpiona agentura soviecka w kraju, komoruski & synowie,miej oczy otwarte i nie ulegaj komunistycznej propagandzie bo jedynie słuszne media " mętnego nurtu " zrobią ci we łbie kaszanę!!!!!!

pisiorki jak zwykle kłamią w żywe oczy :lol: a ja głupi myślałem, że to Bierecki, Kaczyński i ten cały Duda którzy to blokowali wprowadzenie ustawy stanowiącej nadzór KNF nad SKOKami :lol:

pisiorki jak zwykle kłamią w żywe oczy :lol: a ja głupi myślałem, że to Bierecki, Kaczyński i ten cały Duda którzy to blokowali wprowadzenie ustawy stanowiącej nadzór KNF nad SKOKami :lol:

rozwiń
Avatar
kiu / 26 marca 2015 o 08:53
0

Konwencja wspiera gender i niszczy rodzinę. to kolejne dziwadło lewackie marksistowskiej Europy i UE. Precz z eurosocjalizmem i lewactwem! Lewactwo już zniszczyło Europę i jej wczesne zdobycze. Nie ma to jak napaść się na gotowym.  

Avatar
schaboszczak / 26 marca 2015 o 07:11
0


zamiast szukać tematów zastępczych PISoSKOczKi mogłyby się wytłumaczyć dlaczego rzną na kasę biednych Polaków trzymających kasę w SKOK-ach 

Kasę w SKOKach rżnie byłe,zbrojne ramię Moskw [ WSI ] uśpiona agentura soviecka w kraju, komoruski & synowie,miej oczy otwarte i nie ulegaj komunistycznej propagandzie bo jedynie słuszne media " mętnego nurtu " zrobią ci we łbie kaszanę!!!!!!

Avatar
Gość / 26 marca 2015 o 07:07
0

Srutu tutu, a tymczasem na ul.Willowej jak na wysypisku śmieci,

Avatar
greg / 26 marca 2015 o 00:32
0

Tupolew chce zaistnieć, bo wybory parlamentarne się zbliżają, a durny elektorat wyśle tego bezrobotnego lenia do sejmu.

Avatar
Marek z jarmarkui / 25 marca 2015 o 22:57
0
PANI TWARDOWSKA BALLADA

 

Jedzą, piją, lulki palą,

Tańce, hulanka, swawola;

Ledwie karczmy nie rozwalą,

Cha cha, chi chi, hejza, hola!

Twardowski siadł w końcu stoła.

Podparł się w boki jak basza;

"Hulaj dusza! hulaj!" - woła,

Śmieszy, tumani, przestrasza.

Żołnierzowi, co grał zucha,

Wszystkich łaje i potrąca,

Świsnął szablą koło ucha,

Już z żołnierza masz zająca.

Na patrona z trybunału,

Co milczkiem wypróżniał rondel,

Zadzwonił kieską pomału,

Z patrona robi się kondel.

Szewcu w nos wyciął trzy szczutki,

Do łba przymknął trzy rureczki,

Cmoknął, cmok, i gdańskiej wódki

Wytoczył ze łba pół beczki.

Wtem gdy wódkę pił z kielicha.

Kielich zaświstał, zazgrzytał;

Patrzy na dno: Co u licha?

Po coś tu, kumie, zawitał?

Diablik to był w wódce na dnie,

Istny Niemiec, sztuczka kusa;

Skłonił się gościom układnie,

Zdjął kapelusz i dał susa.

Z kielicha aż na podłogę

Pada, rośnie na dwa łokcie,

Nos jak haczyk, kurzą nogę

I krogulcze ma paznokcie.

"A! Twardowski; witam, bracie!"

To mówiąc bieży obcesem:

"Cóż to, czyliż mię nie znacie?

Jestem Mefistofelesem.

Wszak ze mnąś na Łysej Górze

Robił o duszę zapisy;

Cyrograf na byczeJ skórze

Podpisaleś ty, i bisy

Miały słuchać twego rymu;

Ty, jak dwa lata przebiegą,

Miałeś pojechać do Rzymu,

By cię tam porwać jak swego.

Już i siedem lat uciekło,

Cyrograf nadal nie służy;

Ty, czarami dręcząc piekło,

Ani myślisz o podróży.

Ale zemsta, choć leniwa,

Nagnała cię w nasze sieci;

Ta karczma Rzym się nazywa,

Kładę areszt na waszeci."

Twardowski ku drzwióm się kwapił

Na takie dictum acerbum,

Diabeł za kuntusz ułapił:

"A gdzie jest nobile verbum?"

Co tu począć? kusa rada,

Przyjdzie już nałożyć głową.

Twardowski na koncept wpada

I zadaje trudność nową.

"Patrz w kontrakt, Mefistofilu,

Tam warunki takie stoją:

Po latach tylu a tylu,

Gdy przyjdziesz brać duszę moją,

Będę miał prawo trzy razy

Zaprząc ciebie do roboty?

A ty najtwardsze rozkazy

Musisz spełnić co do joty.

Patrz, oto jest karczmy godło,

Koń malowany na płótnie;

Ja chcę mu wskoczyć na siodło,

A koń niech z kopyta utnie.

Skręć mi przy tym biczyk z piasku,

Żebym miał czym konia chłostać,

I wymuruj gmach w tym lasku,

Bym miał gdzie na popas zostać.

Gmach będzie z ziarnek orzecha,

Wysoki pod szczyt Krępaku,

Z bród żydowskich ma być strzecha,

Pobita nasieniem z maku.

Patrz, oto na miarę ćwieczek,

Cal gruby. długi trzy cale,

W każde z makowych ziareczek

Wbij mi takie. trzy bratnale".

Mefistofil duchem skoczy,

Konia czyści, karmi, poi,

Potem bicz z piasku utoczy

I już w gotowości stoi.

Twardowski dosiadł biegusa,

Próbuje podskoków, zwrotów,

Stępa, galopuje, kłusa,

Patrzy, aż i gmach już gotów.

No! wygrałeś, panie bisie;

Lecz druga rzecz nic skończona,

Trzeba skąpać się w tej misie,

A to jest woda święcona.

Diabeł kurczy się i krztusi,

Aż zimny pot na nim bije;

Lecz pan każe, sługa musi,

Skąpał się biedak po szyję.

Wyleciał potem jak z procy,

Otrząsł się, dbrum! parsknął raźnie.

"Teraz jużeś w naszej mocy,

Najgorętsząm odbył łaźnię."

"Jeszcze jedno, będzie kwita,

Zaraz pęknie moc czartowska;

Patrzaj, oto jest kobiéta,

Moja żoneczka Twardowska.

Ja na rok u Belzebuba

Przyjmę za ciebie mieszkanie,

Niech przez ten rok moja luba

Z tobą jak z mężem zostanie.

Przysiąż jej miłość, szacunek

I posłuszeństwo bez granic;

Złamiesz choć jeden warunek.

Już cała ugoda za nic."

Diabeł do niego pół ucha,

Pół oka zwrócił do samki,

Niby patrzy, niby słucha,

Tymczasem już blisko klamki.

Gdy mu Twardowski dokucza,

Od drzwi, od okien odpycha,

Czmychnąwszy dziurką od klucza,

Dotąd jak czmycha, tak czmycha.

PANI TWARDOWSKA BALLADA

 

Jedzą, piją, lulki palą,

Tańce, hulanka, swawola;

Ledwie karczmy nie rozwalą,

Cha cha, chi chi, hejza, hola!

Twardowski siadł w końcu stoła.

Podparł się w boki jak basza;

"Hulaj dusza! hulaj!" - woła,

Śmieszy, tumani, przestrasza.

Żołnierzowi, co grał zucha,

Wszystkich łaje i potrąca,

Świsnął szablą koło ucha,

Już z żołnierza masz zająca.

Na patrona z trybunału,

Co milczkiem wyp... rozwiń

Avatar
olo / 25 marca 2015 o 22:31
0

zamiast szukać tematów zastępczych PISoSKOczKi mogłyby się wytłumaczyć dlaczego rzną na kasę biednych Polaków trzymających kasę w SKOK-ach 

Avatar
zniesmaczony ... / 25 marca 2015 o 21:36
0

do:~zed~ radni PiS żyją w świecie alternatywnym. Nie należy więc spodziewać się po nich czegokolwiek rozsądnego...

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha

Biegał nago po ulicy w Lublinie. Chciał udowodnić dziewczynie, że ją kocha 16 0

Mężczyzna, który biegał nago po al. Tysiąclecia usłyszał prokuratorskie zarzuty. 32-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Biegając bez ubrania po ulicy chciał zaimponować swojej dziewczynie.

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu

Kobieta najechała na inny samochód. 6-letnie dziecko w szpitalu 1 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w Dąbrowie. Wśród nich jest 6-letnie dziecko.

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie

Dawali pożyczki, wyłudzali mieszkania. Proces nie ruszył, były policjant nie melduje się na komisariacie 2 3

Znów nie udało się rozpocząć procesu byłego policjanta i trzech jego kolegów oskarżonych o wyłudzenia. Panowie nie stawili się w sądzie, a były mundurowy – mimo że ma taki obowiązek – nie melduje się regularnie na komisariacie

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 10 7

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 2 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 14 9

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 9 12

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Rada Kultury Przestrzeni chce by je zamalować i posadzić bluszcz 43 44

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 8

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 21 6

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 160 18

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!