Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 kwietnia 2008 r.
18:42
Edytuj ten wpis

Radni chcą głowy szefa MPK Lubliin

0 9 A A

Odwołania prezesa MPK Krzysztofa Mikuły zażądała dziś od prezydenta Komisja Budżetowo-Ekonomiczna Rady Miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Radni zarzucali mu, że pomylił się o 20 mln zł w prognozie strat. Mikuła nie zgadzał się z tymi zarzutami i tłumaczył, że gdy obejmował stanowisko, w przedsiębiorstwie zatrudniony był tylko jeden ekonomista.

Wątpliwości członków komisji budził też plan wprowadzenia biletu elektronicznego. Według informacji MPK przychody firmy miałyby z tego powodu spaść o milion złotych w ciągu dwóch lat.

Powód? Przewoźnik będzie musiał płacić prowizje za sprzedaż biletów elektronicznych poza kasami MPK. Pieniądze mają trafiać do spółki Mennica, z którą MPK podpisało umowę na wdrożenie i obsługę systemu elektronicznego.

Na dzisiejszym posiedzeniu komisji prezes przyznał, że nie prosił innych o oferty innych firm zajmujących się obsługą tego typu systemów. Prosić w sensie proszenia nie. Badałem tylko - mówił radnym Krzysztof Mikuła.

Przyznał również, że mimo iż uszczuplenie przychodów jest poważne, nie starał się o akceptację Rady Nadzorczej MPK dla wprowadzenia biletu elektronicznego. Zgodnie z przepisami nie musiał tego robić. - Rada Nadzorcza była z tym zapoznawana i wypowiadała się w sposób dyskusji.

Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta Lublina poinformowała, że spółka została zobowiązana do opracowania planu finansowego na trzy lata wraz z wariantami i wieloletniego planu płac i zatrudnienia.

- We wrześniu słyszałem "dajmy mu szansę, niech napisze program naprawczy”. Teraz się dowiaduję, że to nie jest program naprawczy, tylko plan usprawnień i znowu słyszę "dajmy mu szansę”- irytował się radny Michał Widomski (PO), główny krytyk Mikuły.

Radny Krzysztof Siczek (PiS) proponował, by opracowanie programu naprawczego powierzyć zewnętrznej firmie mającej doświadczenie w restrukturyzacji tego typu przedsiębiorstw. Siczek chce też, by prezydent określił jak ma wyglądać przyszłość komunikacji miejskiej w Lublinie: czy Ratusz nadal będzie utrzymywać MPK, czy też poszuka innych rozwiązań. Siczek jako przykład wskazywał likwidację miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

Ratusz przez lata utrzymywał własną sieć publicznych przychodni, do których musiał dokładać dużo pieniędzy. Gdy ZOZ zlikwidowano, a przychodnie przejęli pracujący w nich lekarze problem dopłat zniknął. - I nikt nie przyszedł pod Ratusz z transparentem "źle nas leczą, przywróćcie ZOZ” - stwierdził Krzysztof Siczek.

Za zgłoszonym przez Widomskiego wnioskiem o odwołanie prezesa zagłosowało 3 radnych, 1 przeciw, 4 się wstrzymało. Dzisiejsze żądanie komisji nie jest wiążące dla prezydenta.

- W ogóle nie uważam, że te komisje były kompromitujące dla mnie - stwierdził Mikuła opuszczając salę. (DRS)



Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość-3 / 23 kwietnia 2008 o 00:01
0
Panowie a może na Prezesa niejaki Gallant - podobno bezrobotny od 1 maja! "Uzdrowił" WUP - może uda mu się w MPK! A może obaj z p. Borowskim (jego szefem z SdPL) - tać on ekonomista, a w MPK był tylko jeden!
A w ostateczności to może być Lepper lub Giertych - nie mają co robić chłopy!
Avatar
gość / 22 kwietnia 2008 o 22:42
0
Najpierw polowanie z nagonką w roli łowczego radny Widomski a następnie firma doradcza Widomscy ratuje MPK ! ! !
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2008 o 22:16
0
a czego mozna spodziewać sie po hodowcy strusi?
Avatar
malta / 22 kwietnia 2008 o 21:46
0
Pomysly prezesa Mrowki (powoli, pooowoli, metoda mrowki) sa rodem nie z tego... rynku. Zeby zarzadzac przedsiebiorstwem komunikacyjnym trzeba miec chocby odrobine doswiadczenia, nie mowiac o certyfikatach (te robili bez problemu inni spece od transportu w tym miescie). A dlaczego nie siegnac po fachowcow - Wrzolka, Podsiadlego...? Nieznani sa w Lublinie? Znani, a co najwazniejsze znaja sie na komunikacji...!!!!!
Avatar
X / 22 kwietnia 2008 o 21:08
0
tak Widomski na prezesa i kupujemy wszyscy rowery! bedzie ekologiczniej i prozachodnio!
a moze Widomski do Krasnika!!! hehe
Avatar
lubelak / 22 kwietnia 2008 o 20:29
0
Widomski na Prezesa !
Avatar
Prywatny / 22 kwietnia 2008 o 19:36
0
Przy opłacie za kilometr przewoźnik sam będzie chciał jeździć na nierentownej linii. Spali mniej paliwa gdy mniej wiary we wozie :-)
Avatar
skory / 22 kwietnia 2008 o 19:33
0
Skasować to nieszczęsne MPK gdzie na 1 kierowcę przypada 2 pracowników biurowych! Stworzyć miejski zarząd komunikacji i przetarg na funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Z zastrzeżeniem, że to miasto ustala ceny biletów i płaci za kilometr przewoźnikowi. Z góry zakładając, że jeśli przewoźnik otrzyma jedną rentowną linię to dodatkowo musi obsłużyć 2 nierentowne. I po kłopocie!
Avatar
Lustro / 22 kwietnia 2008 o 19:16
0
A co z tymi ktorzy powolywali "sprawdzonego" wczesniej kandydata na prezesa?
Bezradni radni a moze poazcie, ze macie dlugie spodnie i podejmijcie uchwale o obciazeniu stratami MPK tych ktorzy powolali tego "sprawdzonego" prezesa?
Avatar
Gość-3 / 23 kwietnia 2008 o 00:01
0
Panowie a może na Prezesa niejaki Gallant - podobno bezrobotny od 1 maja! "Uzdrowił" WUP - może uda mu się w MPK! A może obaj z p. Borowskim (jego szefem z SdPL) - tać on ekonomista, a w MPK był tylko jeden!
A w ostateczności to może być Lepper lub Giertych - nie mają co robić chłopy!
Avatar
gość / 22 kwietnia 2008 o 22:42
0
Najpierw polowanie z nagonką w roli łowczego radny Widomski a następnie firma doradcza Widomscy ratuje MPK ! ! !
Avatar
Gość / 22 kwietnia 2008 o 22:16
0
a czego mozna spodziewać sie po hodowcy strusi?
Avatar
malta / 22 kwietnia 2008 o 21:46
0
Pomysly prezesa Mrowki (powoli, pooowoli, metoda mrowki) sa rodem nie z tego... rynku. Zeby zarzadzac przedsiebiorstwem komunikacyjnym trzeba miec chocby odrobine doswiadczenia, nie mowiac o certyfikatach (te robili bez problemu inni spece od transportu w tym miescie). A dlaczego nie siegnac po fachowcow - Wrzolka, Podsiadlego...? Nieznani sa w Lublinie? Znani, a co najwazniejsze znaja sie na komunikacji...!!!!!
Avatar
X / 22 kwietnia 2008 o 21:08
0
tak Widomski na prezesa i kupujemy wszyscy rowery! bedzie ekologiczniej i prozachodnio!
a moze Widomski do Krasnika!!! hehe
Avatar
lubelak / 22 kwietnia 2008 o 20:29
0
Widomski na Prezesa !
Avatar
Prywatny / 22 kwietnia 2008 o 19:36
0
Przy opłacie za kilometr przewoźnik sam będzie chciał jeździć na nierentownej linii. Spali mniej paliwa gdy mniej wiary we wozie :-)
Avatar
skory / 22 kwietnia 2008 o 19:33
0
Skasować to nieszczęsne MPK gdzie na 1 kierowcę przypada 2 pracowników biurowych! Stworzyć miejski zarząd komunikacji i przetarg na funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Z zastrzeżeniem, że to miasto ustala ceny biletów i płaci za kilometr przewoźnikowi. Z góry zakładając, że jeśli przewoźnik otrzyma jedną rentowną linię to dodatkowo musi obsłużyć 2 nierentowne. I po kłopocie!
Avatar
Lustro / 22 kwietnia 2008 o 19:16
0
A co z tymi ktorzy powolywali "sprawdzonego" wczesniej kandydata na prezesa?
Bezradni radni a moze poazcie, ze macie dlugie spodnie i podejmijcie uchwale o obciazeniu stratami MPK tych ktorzy powolali tego "sprawdzonego" prezesa?
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 września 2018 r. 0 1

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego

Liga Mistrzów. Hattrick i kolejny rekord Leo Messiego 2 0

FC Barcelona w pierwszym meczu tegorocznej edycji nie dała żadnych szans PSV Eindhoven i zwyciężyła 4:0, a trzy bramki zapisał na swoim koncie Argentyńczyk. Z kolei w najciekawszym wtorkowym meczu Liverpool wygrał po świetnym widowisku z Paris Saint Germain 3:2 zdobywając decydującą bramkę w doliczonym czasie gry

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin
26 października 2018, 10:00

Militaria XX wieku. Wystawa historyczna w Targach Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Modele pojazdów militarnych z całej Polski, repliki samolotów, pokazy broni i sprzętu wojskowego - to wszystko i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Targi Lublin (ul. Dworcowa 11) w dniach 26-28 października podczas III edycji projektu Militaria XX wieku – Wystawa historyczna.

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie

Bułgarzy na kolanach. Polska z piątym zwycięstwem w Warnie 0 0

Polscy siatkarze zakończyli pierwszą fazę Mistrzostw Świata z kompletem zwycięstw. Podopieczni Vitala Heynena nie dali się Bułgarom, z którymi wygrali 3:1. Było to jednak niezwykle wymagające spotkanie.

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta

Wybory samorządowe 2018 - Zamość. Kandydaci do Rady Miasta 1 1

Wybory samorządowe 2018 Zamość. Oto zarejestrowane listy kandydatów do Rady Miasta.

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia]
galeria

700 badaczy przyjechało do Lublina na Ogólnopolski Kongres Politologii [zdjęcia] 0 2

Z okazji IV Ogólnopolskiego Kongresu Politologii przyjechało ponad 700 badaczy z polskich oraz zagranicznych ośrodków naukowych. W programie ponad setka różnorodnych spotkań panelowych. Wydarzenie potrwa do czwartku.

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary

Przekręcony licznik w samochodzie? Teraz będą za to wysokie kary 10 3

Rada Ministrów przyjęła we wtorek przygotowane w Ministerstwie Sprawiedliwości zmiany w prawie, które pozwolą ukrócić oszukańczy proceder „przekręcania” liczników w używanych autach.

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia”

Starosta puławski nagrodzony tytułem „Samorządowca XX-lecia” 5 2

Starosta puławski, Witold Popiołek (PSL) w październiku dostanie statuetkę z tytułem „Samorządowca XX-lecia”. To nagroda przyznawana przez Zarząd Związku Powiatów Polskich, organizację tworzoną przez innych starostów z całego kraju. W jego zarządzie dominują działacze PSL-u.

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej

Wymienią tablicę na cmentarzu jeńców włoskich w Białej Podlaskiej 4 0

Mieszkaniec Białej Podlaskiej zwrócił się do władz miasta o wymianę tablicy informacyjnej na cmentarzu jeńców włoskich. Samorząd chce to naprawić, ale nie w tym roku.

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców

Jak nazwać te ulice i plac w Kraśniku? Pytają mieszkańców 1 6

Mieszkańcy Kraśnika mogą wypowiedzieć się na temat proponowanych nazw dla nienazwanych jeszcze ulic i placu miejskiego.

Świdnik: Kandydaci już znani

Świdnik: Kandydaci już znani 1 5

79 kandydatów na radnych gmin na terenie powiatu świdnickiego i do Rady Powiatu Świdnickiego zgłosił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Swoich kandydatów do Rady Miasta Świdnik przedstawił też burmistrz Waldemar Jakson, który będzie walczyć o kolejną kadencję w Ratuszu.

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie
22 września 2018, 19:30

Koncert Moriah Woods w Nałęczowie 1 0

W sobotę, 22 września o godz. 19.30 w nałęczowskiej Kawiarni Lipowej odbędzie się koncert artystki z USA - Moriah Woods.

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc

"Lekarz pomylił antybiotyki" i to był początek problemów ze zdrowiem Mai. Potrzebna pomoc 125 7

Potrzeba 10 tysięcy złotych, by 8-letnia Maja Kot ze Świdnika mogła wyjechać na konsultację lekarską do Wielkiej Brytanii. Dziewczynka cierpi na szereg poważnych chorób. Jej rodzice chcą znaleźć przyczynę, by móc skutecznie leczyć swoje dziecko. W pomoc Mai włączyła się już szkoła, w której uczy się trzecioklasistka

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina

Krawczyk: Listy PiS do Rady Miasta to zwyczajna kpina 1 26

– Dzisiaj poznaliśmy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Lublin. Według nas te listy to zwyczajna kpina z mieszkańców Lublina – komentuje Michał Krawczyk, kandydujący na radnego z komitetu Krzysztofa Żuka. – Dla nas to nie do zaakceptowania.

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie
5 października 2018, 19:00

"Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle" w Teatrze Starym w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. 5 października o godz. 19 w Teatrze Starym zaprezentowany zostanie spektakl Żywi i umarli, czyli bandyci w piekle, który cieszył się w Lublinie olbrzymią popularnością... ponad 150 lat temu. Teraz zobaczymy go ponownie, w nowej interpretacji i zupełnie za darmo. W kasie teatru dostępne są bezpłatne wejściówki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!