Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 września 2019 r.
22:05

Radni zbyt przychylni właścicielowi górek czechowskich. Wojewoda zaskarżył do sądu uchwałę umożliwiającą budowę bloków

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
63 106 A A
W skardze do sądu wojewoda podnosi m.in., że negocjacje Ratusza z firmą TBV Investment, właścicielem górek Czechowskich, były „całkowicie nieczytelne”
W skardze do sądu wojewoda podnosi m.in., że negocjacje Ratusza z firmą TBV Investment, właścicielem górek Czechowskich, były „całkowicie nieczytelne” (fot. Maciej Kaczanowski)

Wojewoda zaskarżył do sądu uchwałę Rady Miasta Lublin umożliwiającą budowę blokowisk na części górek czechowskich, chociaż wcześniej uznał, że jest zgodna z prawem. Teraz przekonuje, że radni wyżej postawili interes właściciela terenu niż mieszkańców miasta przeciwnych zabudowie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wojewoda już miał swój czas na zbadanie, czy studium nie łamie prawa. Gdyby uznał, że łamie, mógłby stwierdzić nieważność studium. Na taką decyzję miał czas do 5 sierpnia.

Interes prywatny a publiczny

– Nie było wyraźnych i wystarczających podstaw prawnych do tego, żeby tę uchwałę zanegować, także w zakresie zagospodarowania przestrzennego górek czechowskich – ogłosił w pierwszych dniach sierpnia rzecznik wojewody, Marek Wieczerzak. Zapowiedział jednak, że wojewoda zaskarży studium do sądu.

Taka skarga już jest gotowa. Wojewoda przekonuje w niej, że ustalenia w sprawie górek naruszają Ustawę o planowaniu przestrzennym. Wskazuje przepis mówiący, że ustalając przeznaczenie terenu trzeba „ważyć interes publiczny i interesy prywatne, w tym zgłaszane w postaci wniosków i uwag”.

– Tymczasem przyjęte w studium rozwiązania planistyczne dla terenu górek czechowskich wywołały zdecydowany sprzeciw części mieszkańców – zauważa wojewoda Przemysław Czarnek. Podkreśla, że radni byli zbyt przychylni właścicielowi górek. – Rada Miasta przedłożyła interes prywatny właściciela terenu ponad interes publiczny mieszkańców Lublina, chcących ochronić teren górek czechowskich przed intensywną wielorodzinną zabudową.

Nieczytelne negocjacje

Wojewoda wspomina też o umowie zawartej przed uchwaleniem studium między prezydentem Lublina a spółką TBV Investment będącą właścicielem górek. Spółka obiecała, że w zamian za korzystne dla niej studium sprzeda miastu 77 ha górek za złotówkę. Czarnek przytacza opinie, że negocjacje z firmą były „całkowicie nieczytelne”.

Kolejne argumenty dotyczą przyrody. Wojewoda sięga po pismo Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która opiniując projekt studium stwierdziła, że „zabudowa płaszczyznowa części tego rejonu spowoduje utratę naturalnego rezerwuaru roślin i zwierząt”. Ratusz nie musiał uwzględniać tej opinii, czego Czarnek nie neguje, ale „wątpliwym” wydaje mu się argument używany przez Ratusz przy odrzucaniu uwag od przeciwników zabudowy.

Odrzucając te uwagi miejscy planiści mówili, że „prawidłowość podjętych decyzji została potwierdzona (…) przez organy i instytucje odpowiedzialne za nadzór nad ochroną przyrody”. Wojewoda się z tym nie zgadza: – Organ ochrony przyrody nie potwierdził prawidłowości podjętych decyzji – pisze w skardze i ponownie pyta, czy mieszkańcy byli traktowani na równi z właścicielem terenu i prosi sąd o „jednoznaczne rozstrzygnięcie”, czy podczas uchwalania studium „nie uchybiono zasadzie proporcjonalności”.

Pismo wojewody wpłynęło w środę do Ratusza. – Skarga zostanie przekazana do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego – mówi Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta. – Będziemy wnosili o oddalenie skargi – dodaje Zbigniew Dubiel, koordynator zespołu radców prawnych w Ratuszu. – W naszej ocenie uchwalone studium nie narusza interesu publicznego ani prywatnego, te interesy zostały wyważone.

e-Wydanie

Komentarze 106

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mówię jak jest / 12 września 2019 o 08:21
+45
W sensie prawnym to nie jest skarga. Wojewoda, kiedy miał na unieważnienie uchwały czas i uprawnienia przez 30 dni, niestety, nie stwierdził naruszeń prawa przez uchwałę zatwierdzającą studium. "Zarzuty" jakie wymyślili jego prawnicy w skardze są śmieszne i wszyscy zorientowani w sprawie wiedzą, że wyrok odrzucający skargę wojewody to czysta formalność. Z tego powodu wojewoda powinien być osiemnasty na liście.
Avatar
takii taaammm / 12 września 2019 o 08:20
+41
kampania wyborcza ... wojewoda sobie urządza za nasze pieniadze pokazówkę ...
Avatar
mirek / 12 września 2019 o 08:34
+35
Rewelacyjne zdjęcie obrazujące piekno Górek Czechowskich i ohydę "nowoczesnych osiedli" typu Bangladesz...
 Jest zupełnie na odwrót. To zdjęcie pokazuje degradację Górek Czechowskich. Widać na nim morze inwazyjnej nawłoci. Z góry dla laika wydaje się fajne a w praktyce tam juz człowiek nie przejdzie. Na zdjęciu widać ziemię po wkopaniu ciepłociągu ale i ten jasny pas został błyskawicznie zarośnięty tym chwastem. Kiedyś w tym miejscu była kwietna łąka, różnorodność gatunkowa. Wzdłuż tego zadrzewionego wąwozu po lewej stronie mozna było spacerowac i przejśc w inne części Górek. Teraz w tym zdegradowanym miejscu to już nie możliwe. Za Lidlem wychodzisz na ten obszar widoczny na zdjęciu i koniec... ściana badyli... nie przejdziesz dalej ze względu na inwazję tego chwasta a kiedyś to nawet i rowerem szło przejechać po ścieżkach.
 Jest zupełnie na odwrót. To zdjęcie pokazuje degradację Górek Czechowskich. Widać na nim morze inwazyjnej nawłoci. Z góry dla laika wydaje się fajne a w praktyce tam juz człowiek nie przejdzie. Na zdjęciu widać ziemię po wkopaniu ciepłociągu ale i ten jasny pas został błyskawicznie zarośnięty tym chwastem. Kiedyś w tym miejscu była kwietna łąka, różnorodność gatunkowa. Wzdłuż tego zadrzewionego wąwozu po lewej stronie mozna było spacerowac i przejśc w inne części Górek. Teraz w tym zdegradowanym miejscu to już nie możliwe. Za... rozwiń
Avatar
ses / 12 września 2019 o 09:11
+33
Kampania wyborcza wojewody się zaczyna
Avatar
Gość / 12 września 2019 o 09:12
+32
W końcu wojewoda startuje w wyborach. Więc taka popisówka nie dziwi.
Avatar
mirek / 12 września 2019 o 09:11
+31
Rewelacyjne zdjęcie obrazujące piekno Górek Czechowskich i ohydę "nowoczesnych osiedli" typu Bangladesz...
Jest zupełnie na odwrót. To zdjęcie pokazuje degradację Górek Czechowskich. Widać na nim morze inwazyjnej nawłoci. Z góry dla laika wydaje się fajne a w praktyce tam juz człowiek nie przejdzie. Na zdjęciu widać ziemię po wkopaniu ciepłociągu ale i ten jasny pas został błyskawicznie zarośnięty tym chwastem. Kiedyś w tym miejscu była kwietna łąka, różnorodność gatunkowa. Wzdłuż tego zadrzewionego wąwozu po lewej stronie mozna było spacerowac i przejśc w inne części Górek. Teraz w tym zdegradowanym miejscu to już nie możliwe. Za Lidlem wychodzisz na ten obszar widoczny na zdjęciu i koniec... ściana badyli... nie przejdziesz dalej ze względu na inwazję tego chwasta a kiedyś to nawet i rowerem szło przejechać po ścieżkach.
Obecny właściciel jest za to odpowiedzialny. Polskie prawo zobowiązuje każdego właściciela nieruchomości do utrzymywania na niej porządku- powinny posypać się kary. Tym bardziej, że teren zgodnie z prawem, powinien być dwa razy w roku koszony- to rozwiązałoby problem nawłoci. Nie można się oprzeć wrażeniu że teren jest specjalnie zaniedbywany żeby potem móc używać argumentu 'degradacja' za budową blokowiska. Tylko czy blokowisko na 4 z 6 wysoczyn w którym będzie mieszkać ok 10tys ludzi stłoczonych jak w Bombaju, plus ich kilka tysięcy samochodów przyczyni się do degradacji terenu czy też nie? No chyba odpowiedź jest oczywista. 'Teren jest zdegradowany więc zdegradujemy go kompletnie'. Logika level deweloper.
 Do niczego nie jest w sprawie nawłoci zobowiązany. To jest wasze kolejne KŁAMSTWO. Kłamaliści, kłamiecie i będziecie kłamać! Kałmaliście na tym forum wcześniej, że Studium jest pełne błędów i wojewoda już podjął decyzję o unieważnieniu uchwały. Okazało się cos zupełnie przeciwnego. Sypiecie paragrafami, cytujecie jakieś fragmenty ustaw od czapy aby sprawic wrażenie "posiadania racji" a gdy przychodzi do konfrontacji z faktami to PRZEGRYWACIE W SĄDACH Z WŁAśCiCIELEM TEGO TERENU. Tyle są warte wasze mądrości na tym forum... szkoda klawiatury
 Do niczego nie jest w sprawie nawłoci zobowiązany. To jest wasze kolejne KŁAMSTWO. Kłamaliści, kłamiecie i będziecie kłamać! Kałmaliście na tym forum wcześniej, że Studium jest pełne błędów i wojewoda już podjął decyzję o unieważnieniu uchwały. Okazało się cos zupełnie przeciwnego. Sypiecie paragrafami, cytujecie jakieś fragmenty ustaw od czapy aby sprawic wrażenie "posiadania racji" a gdy przychodzi do konfrontacji z faktami to PRZEGRYWACIE W SĄDACH Z WŁAśCiCIELEM TEGO TERENU. Tyle są warte wasze mądrości na tym fo... rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2019 o 08:25
+31
Radni byli zbyt przychylni? 75% prywatnej działki oddanej Obywatelom za 1 zł pod Park Naturalistyczny to przychylność? 75 ha czyli tyle ile mają Łazienki Warszawskie? To niech Wojewoda i ci co tak twierdzą oddadzą 75% swoich ogródków przydomowych pod publiczne zielone skwery. I tak pozwolenia na budowę już na nich nie dostaną więc w czym problem? Sami przecież będą mogli także korzystać z tej zieleni. Co???? Nie ma chętnych?????
Avatar
Gość / 12 września 2019 o 06:17
+29
Widzę że temat pewniak w dzienniku. Masakra!!!!tego już się nie da czytać!!!!!!
Avatar
Gość / 12 września 2019 o 06:51
+27
Blokowisk Panie Smaga Pogarda na calego A gdzie Pan mieszka?
Avatar
olo / 11 września 2019 o 22:09
+26
Pisowskie szambo wybije za 3 2 1
Avatar
xbdts / 6 dni temu o 10:48
+2
W "województwie" obudzili się. Hahahaha
Avatar
Japolan / 13 września 2019 o 01:39
+2
"Ja wiem, że pan developer nie sprawia wrażenia osoby szcze-gólnie bystrej, ale na miłość boską, kiedyś w końcu przestańcie się z niego na-bijać, miejcie litość nad tym człowiekiem. Wy mu dajecie fałszywy przekaz, że on będzie mógł budować to blokowisko na terenie Górek Czechowskich. Nie będzie takiej możliwości w ogóle. Facet inwestuje pieniądze, inwestuje czas, ma jakieś nadziej. No, przestańcie się z gościa nabijać, przestańcie sobie z niego robić jaja!” (całkowity czas wystąpienia - ~5 min. 50 sek.) (Oklaski i okrzyki publiczności)"
Wiele firm w historii popłynęło przez pazerność i wiele wskazuje, że tak może być i w tym przypadku. Szykują się wieloletnie batalie sądowe, a tymczasem z balonika kupowania apartamęcików na wynajem coraz szybciej uchodzi powietrze. Jednocześnie trzeba płacić za prawników, za agencje PR (które w dodatku zamiast "ocieplać wizerunek", pogrążają go jeszcze bardziej), za lobbystów i kto tam wie jeszcze za jakie zobowiązania, a odsetki od kredytów biją. Nie lepiej było jeść tą zupę łyżką niż chochlą?
Coraz więcej przejawów zdurnienia można spotkać. Przykładem jest hasło na materiałach wyborczych pana Michała Krawczyka: "Zrobimy to, co potrzeba". To brzmi jak reklama sedesów lub środka przeciwko zatwardzeniu - a nie promocja (przed)wyborcza. W dodatku, po co tam jeszcze "występuje" pan dr Krzysztof Żuk? Czy oni razem "robią to, co potrzeba"? A może Pan Michał obawia się w samotności "robić to, co potrzeba"? Albo agent konkurencji POlitycznej prowadzi ich kampanię wyborczą - albo ktoś od promocji "ma odloty".
Coraz więcej przejawów zdurnienia można spotkać. Przykładem jest hasło na materiałach wyborczych pana Michała Krawczyka: "Zrobimy to, co potrzeba". To brzmi jak reklama sedesów lub środka przeciwko zatwardzeniu - a nie promocja (przed)wyborcza. W dodatku, po co tam jeszcze "występuje" pan dr Krzysztof Żuk? Czy oni razem "robią to, co potrzeba"? A może Pan Michał obawia się w samotności "robić to, co potrzeba"? Albo agent konkurencji POlitycznej prowadzi ich kampanię wyborczą - albo... rozwiń
Avatar
Japolan / 13 września 2019 o 01:27
+1
Bardzo dobrze - dobra decyzja - trzeba to jeszcze raz przeanalizować - barwo wojewoda
Wystarczyło zatrzymanie szefa lubelskiej Delegatury CBA, by Pan Wojewoda "w tri miga" skierował skargę na "studium planistyczne". Czyżby to zatrzymanie miało być zapowiedzią "przewietrzenia Lublina"?
Avatar
Japolan / 13 września 2019 o 01:22
+2
Na melodię znanej piosenki (biesiadnej) ***youtube.com/watch?v=wE-oe0WAXoc youtube.com/watch?v=8qfcyZ4W-XE (prezentacja tekstu)        Zwrotka: Czy normalny deweloper Może rozdać trochę kopert? Ależ owszem. Ależ czemuż nie? Jemu też należy się!        Refren: Cztery razy raz po dwa razy. Osiem razy raz po raz. O północy ze dwa razy. I przed głosowaniem jeszcze raz. © Japolan
Avatar
Gerard / 12 września 2019 o 19:21
+9
Niech sobie tam buduje to jego działka tylko na litość boską niech nie oddaje wąwozu miastu!!! Kto to będzie utrzymywał???? Park saski to 16ha i 10mln rocznie tam ma być 75ha...
 Właśnie na tym polega bzczelność i podstep tego geszeftu.Bo pod pretekstem dobroczynności i wspaniałomyślności,że deweloper TBV za darmo praktycznie odda miastu 75 ha terenu pod tzw.park naturalistyczny - faktycznie to będzie zieleń osiedlowa 10 tysięcznego prywatnego osiedla na utrzymaniu wszystkich mieszkańców Lublina !!!!! Pod żadnym pozorem nie można dopuścić do zabudowy terenu Górek Czechowskich i żeby zniszczyć tak cenny przyrodniczo obszar,mający fundamentalne znaczenie dla zachoania zdrowia i życia wszystkich lublinan,bo przewietrzający miasto !!!!
 Właśnie na tym polega bzczelność i podstep tego geszeftu.Bo pod pretekstem dobroczynności i wspaniałomyślności,że deweloper TBV za darmo praktycznie odda miastu 75 ha terenu pod tzw.park naturalistyczny - faktycznie to będzie zieleń osiedlowa 10 tysięcznego prywatnego osiedla na utrzymaniu wszystkich mieszkańców Lublina !!!!! Pod żadnym pozorem nie można dopuścić do zabudowy terenu Górek Czechowskich i żeby zniszczyć tak cenny przyrodniczo obszar,mający fundamentalne znaczenie dla zachoania zdrowia i życia wszystkich lublinan... rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2019 o 16:58
-1
Niech sobie tam buduje to jego działka tylko na litość boską niech nie oddaje wąwozu miastu!!! Kto to będzie utrzymywał???? Park saski to 16ha i 10mln rocznie tam ma być 75ha...
Avatar
nawid / 12 września 2019 o 16:04
+1
Ograniczyć zarobki w NBP i państwowych spółkach< ograniczyć wojskowe loty i nagrody, które im sie należą i bedzie kasa dla samorządów aby pomóc w realizacji obietnic Pisowych.
Avatar
Wieża Babel / 12 września 2019 o 11:10
+12
obrońcy nawłoci podobno od stóp do głów ubierają się na zielono gdy idą na poligon dlatego na żadnym zdjęciu ich nie widać, chodzą też słuchy, że ich przywódca rozkazał, żeby piwo przynosili też wyłącznie w zielonych butelkach
Czyżby chodziło o zwolenników zabudowy tego obszaru? To by się zgadzało, że stali się całkowicie niewidoczni, bo w kwestii urządzenia parku w zamian za możliwość zabudowy poprzez zmianę studium — na niedzielnej nadzwyczajnej sesji wypowiedział się tylko jeden przedstawiciel, pracownik dewelopera. Nawet tym, którzy trzymali transparenty, zabrakło odwagi cywilnej, lub – co gorsza – takiego zakresu obowiązków służbowych albo znajomości języka, w którym prowadzono obrady. 
Czyżby chodziło o zwolenników zabudowy tego obszaru? To by się zgadzało, że stali się całkowicie niewidoczni, bo w kwestii urządzenia parku w zamian za możliwość zabudowy poprzez zmianę studium — na niedzielnej nadzwyczajnej sesji wypowiedział się tylko jeden przedstawiciel, pracownik dewelopera. Nawet tym, którzy trzymali transparenty, zabrakło odwagi cywilnej, lub – co gorsza – takiego zakresu obowiązków służbowych albo znajomości języka, w którym prowadzono obrady.  rozwiń
Avatar
misterny plan / 12 września 2019 o 11:07
+16
Lubelski podatnik wybuduje jeszcze szkołę tam- żeby deweloper mógł jeszcze łatwiej zastosować lex deweloper. Zmiana studium zresztą też temu służyła, bez tego deweloper nie mógłby marzyć o zastosowaniu lex deweloper. Teraz, dzięki radnym Żuka, już może.
 To przykład na to, że zunio, jeśli mu na czymś zależy, potrafi działać sprawnie. Szkoda tylko, że nie wykorzystuje tego daru w sprawach dotyczących ogółu mieszkańców, a jedynie wtedy, gdy w grę wchodzą interesy oligarchów.
Avatar
Wieża Babel / 12 września 2019 o 11:02
+14
Opowieść o tym że na górki chodzą tłumy mieszkańców Czechowa i Botanika to zwykły mit wymyślony przez tych czubków co się najpierw się pobudowali na Górkach a teraz protestują przeciwko budowie nowych bloków. To jest odludzie, które lublinianom służy jedynie jako publiczne i darmowe wysypisko śmieci.
Takie samo odludzie jak inne miejsca, dzięki którym na planecie ziemi i w Lublinie da się żyć (jeszcze). Boot tego rozumieć nie musi — troll powinien, bo nawet on potrzebuje powietrza (czystego), wody (ze zbiorników podziemnych) i odrobiny chłodu (z suchych dolin i wąwozów).
Takie samo odludzie jak inne miejsca, dzięki którym na planecie ziemi i w Lublinie da się żyć (jeszcze). Boot tego rozumieć nie musi — troll powinien, bo nawet on potrzebuje powietrza (czystego), wody (ze zbiorników podziemnych) i odrobiny chłodu (z suchych dolin i wąwozów). rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 106

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym
21 września 2019, 19:00

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym 0 0

"Elvis wiecznie żywy!" to tytuł koncertu, który 21 września o godz. 19 odbędzie się w Dawnej Synagodze w Kazimierzu Dolnym. Na scenie pojawi się Grzegorz Trzciński "LVis", który wykona największe przeboje lat 50., 60., i 70.

Lublin: Przez chwilę stał nad matką i „patrzył w nietypowy sposób”. Potem się na nią rzucił
galeria

Lublin: Przez chwilę stał nad matką i „patrzył w nietypowy sposób”. Potem się na nią rzucił 0 0

Rozpoczął się proces 20-latka z Lublina, oskarżonego o usiłowanie zabójstwa własnej matki. Piotr B. zaatakował kobietę nożem. Nie wiadomo dokładnie, dlaczego to zrobił. Zdaniem psychiatrów, miał ograniczoną poczytalność.

Program TV 20-22 września 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Program TV 20-22 września 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji? 0 0

Kultowy film Spike'a Lee i dwie części "Mrocznego Rycerza" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Azoty kontra Zagłębie czyli starcie sąsiadów z tabeli

Azoty kontra Zagłębie czyli starcie sąsiadów z tabeli 0 0

W czwartej kolejce przeciwnikiem Azotów Puławy będzie Zagłębie Lubin. Sobotnie spotkanie w hali MOSiR rozpocznie się o godzinie 18

Prezydent Lublina zdecydował w sprawie patronatu nad Marszem Równości

Prezydent Lublina zdecydował w sprawie patronatu nad Marszem Równości 12 20

Nie będzie patronatu prezydenta Lublina nad Marszem Równości zaplanowanym na 28 września. O takiej odmowie poinformował dzisiaj Bartosz Staszewski, jeden z organizatorów pochodu, powołując się na telefon z Urzędu Miasta.

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie: Żydowską ulicą na spotkanie z Prawosławiem

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie: Żydowską ulicą na spotkanie z Prawosławiem 0 1

Wernisaże, koncerty, recitale, spotkania autorskie, warsztaty językowe i spektakle teatralne. We Włodawie rozpoczęła się jubileuszowa, dwudziesta edycja dorocznego, trzydniowego Festiwalu Trzech Kultur.

Jak w starożytnym Rzymie. Legioniści i gladiatorzy w Lublinie
Magazyn
galeria

Jak w starożytnym Rzymie. Legioniści i gladiatorzy w Lublinie 8 2

Starcia legionistów, oblężenie germańskiej osady, turniej rycerski i pojedynki gladiatorów. A do tego musztra w języku łacińskim i antyczne potrawy.

Niesmak w Zamościu, kontuzje w Puławach. W sobotę Hetman podejmie Wisłę

Niesmak w Zamościu, kontuzje w Puławach. W sobotę Hetman podejmie Wisłę 0 2

W sobotę warto będzie odwiedzić stadion w Zamościu. Tamtejszy Hetman podejmuje Wisłę Puławy. Obie ekipy chciałyby powetować sobie straty z poprzedniego tygodnia. Początek zawodów zaplanowano na godz. 13

Skoczył ze schodów ratusza w Zamościu. Akcja ratunkowa na rynku [wideo]
film

Skoczył ze schodów ratusza w Zamościu. Akcja ratunkowa na rynku [wideo] 43 13

Do próby samobójczej doszło w piątek o godzinie 12:45 na Rynku Wielkim w Zamościu. Mężczyzna wszedł na schody i przeszedł przez barierki

Rusza pierwsza liga piłki ręcznej. Trio z regionu wchodzi do gry

Rusza pierwsza liga piłki ręcznej. Trio z regionu wchodzi do gry 0 0

W sobotę trzy zespoły z naszego regionu rozpoczną rywalizację na zapleczu PGNiG Superligi. Najbardziej doświadczonym w tym gronie będą akademicy z Białej Podlaskiej, którzy jako jedyni wystąpią na inaugurację przed swoimi kibicami

Policja aresztowała podejrzanych o posiadanie dziecięcej pornografii
galeria

Policja aresztowała podejrzanych o posiadanie dziecięcej pornografii 8 5

Policjanci otrzymali informację, że na terenie całego kraju masowo rozpowszechniane są materiały pornograficzne z udziałem dzieci. Wśród podejrzanych znaleźli się mieszkańcy województwa lubelskiego. Ze względu na charakter i skalę przestępstwa Komendant Główny Policji podjął decyzję o zorganizowaniu specjalnej grupy śledczej.

Protest pracowników sklepów Stokrotka. "Nie znam nikogo z branży, kto zarabia mniej"

Protest pracowników sklepów Stokrotka. "Nie znam nikogo z branży, kto zarabia mniej" 25 27

"Walczymy o godne płace" – można przeczytać na ubraniach niektórych pracowników sieci Stokrotka. Ogólnopolska akcja protestacyjna rozpoczęła się w Lublinie, bo tu mieści się siedziba spółki. – Niestety, nie wszystkie punkty w naszym mieście strajkują – przyznają związkowcy. – Być może boją się ze względu na bliskość zarządu?

Czy warto zainwestować w buty rowerowe do codziennej jazdy?

Czy warto zainwestować w buty rowerowe do codziennej jazdy? 0 2

Jazda na rowerze to bardzo popularny sposób przemieszczania się oraz pomysł na relaks i spędzanie czasu wolnego. Jeśli należysz do grupy rowerowych fanów warto wyposażyć się w odpowiednie wyposażenie. Jednym z jego elementów są buty rowerowe.

Motor Lublin gra z Jutrzenką Giebułtów. Chcą dogonić czołówkę

Motor Lublin gra z Jutrzenką Giebułtów. Chcą dogonić czołówkę 0 17

Jeżeli piłkarze Motoru marzą o zbliżeniu się do czołówki tabeli, to muszą wygrać dwa najbliższe spotkania. W sobotę z przedostatnią Jutrzenką Giebułtów (godz. 12), a w środę z ostatnim Podlasiem Biała Podlaska (godz. 18).

Jak zacząć przygodę z programowaniem IoT?

Jak zacząć przygodę z programowaniem IoT? 0 0

Linux jest powszechnie znanym systemem operacyjnym, który cechuje otwarty kod źródłowy. Jest on wykorzystywany w serwerach, routerach czy nawet odtwarzaczach DVD. Stosowanie Linuxa w urządzeniach wbudowanych lub IOT jest jednak skomplikowanym zadaniem, które wymaga od dewelopera wielu dodatkowych kompetencji. Gdzie je zdobyć? Odpowiedzią jest szkolenie z Linuxa embedded.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.