Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 września 2019 r.
22:05

Radni zbyt przychylni właścicielowi górek czechowskich. Wojewoda zaskarżył do sądu uchwałę umożliwiającą budowę bloków

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
63 106 A A
W skardze do sądu wojewoda podnosi m.in., że negocjacje Ratusza z firmą TBV Investment, właścicielem górek Czechowskich, były „całkowicie nieczytelne”
W skardze do sądu wojewoda podnosi m.in., że negocjacje Ratusza z firmą TBV Investment, właścicielem górek Czechowskich, były „całkowicie nieczytelne” (fot. Maciej Kaczanowski)

Wojewoda zaskarżył do sądu uchwałę Rady Miasta Lublin umożliwiającą budowę blokowisk na części górek czechowskich, chociaż wcześniej uznał, że jest zgodna z prawem. Teraz przekonuje, że radni wyżej postawili interes właściciela terenu niż mieszkańców miasta przeciwnych zabudowie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wojewoda już miał swój czas na zbadanie, czy studium nie łamie prawa. Gdyby uznał, że łamie, mógłby stwierdzić nieważność studium. Na taką decyzję miał czas do 5 sierpnia.

Interes prywatny a publiczny

– Nie było wyraźnych i wystarczających podstaw prawnych do tego, żeby tę uchwałę zanegować, także w zakresie zagospodarowania przestrzennego górek czechowskich – ogłosił w pierwszych dniach sierpnia rzecznik wojewody, Marek Wieczerzak. Zapowiedział jednak, że wojewoda zaskarży studium do sądu.

Taka skarga już jest gotowa. Wojewoda przekonuje w niej, że ustalenia w sprawie górek naruszają Ustawę o planowaniu przestrzennym. Wskazuje przepis mówiący, że ustalając przeznaczenie terenu trzeba „ważyć interes publiczny i interesy prywatne, w tym zgłaszane w postaci wniosków i uwag”.

– Tymczasem przyjęte w studium rozwiązania planistyczne dla terenu górek czechowskich wywołały zdecydowany sprzeciw części mieszkańców – zauważa wojewoda Przemysław Czarnek. Podkreśla, że radni byli zbyt przychylni właścicielowi górek. – Rada Miasta przedłożyła interes prywatny właściciela terenu ponad interes publiczny mieszkańców Lublina, chcących ochronić teren górek czechowskich przed intensywną wielorodzinną zabudową.

Nieczytelne negocjacje

Wojewoda wspomina też o umowie zawartej przed uchwaleniem studium między prezydentem Lublina a spółką TBV Investment będącą właścicielem górek. Spółka obiecała, że w zamian za korzystne dla niej studium sprzeda miastu 77 ha górek za złotówkę. Czarnek przytacza opinie, że negocjacje z firmą były „całkowicie nieczytelne”.

Kolejne argumenty dotyczą przyrody. Wojewoda sięga po pismo Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, która opiniując projekt studium stwierdziła, że „zabudowa płaszczyznowa części tego rejonu spowoduje utratę naturalnego rezerwuaru roślin i zwierząt”. Ratusz nie musiał uwzględniać tej opinii, czego Czarnek nie neguje, ale „wątpliwym” wydaje mu się argument używany przez Ratusz przy odrzucaniu uwag od przeciwników zabudowy.

Odrzucając te uwagi miejscy planiści mówili, że „prawidłowość podjętych decyzji została potwierdzona (…) przez organy i instytucje odpowiedzialne za nadzór nad ochroną przyrody”. Wojewoda się z tym nie zgadza: – Organ ochrony przyrody nie potwierdził prawidłowości podjętych decyzji – pisze w skardze i ponownie pyta, czy mieszkańcy byli traktowani na równi z właścicielem terenu i prosi sąd o „jednoznaczne rozstrzygnięcie”, czy podczas uchwalania studium „nie uchybiono zasadzie proporcjonalności”.

Pismo wojewody wpłynęło w środę do Ratusza. – Skarga zostanie przekazana do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego – mówi Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta. – Będziemy wnosili o oddalenie skargi – dodaje Zbigniew Dubiel, koordynator zespołu radców prawnych w Ratuszu. – W naszej ocenie uchwalone studium nie narusza interesu publicznego ani prywatnego, te interesy zostały wyważone.

e-Wydanie

Komentarze 106

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mówię jak jest / 12 września 2019 o 08:21
+45
W sensie prawnym to nie jest skarga. Wojewoda, kiedy miał na unieważnienie uchwały czas i uprawnienia przez 30 dni, niestety, nie stwierdził naruszeń prawa przez uchwałę zatwierdzającą studium. "Zarzuty" jakie wymyślili jego prawnicy w skardze są śmieszne i wszyscy zorientowani w sprawie wiedzą, że wyrok odrzucający skargę wojewody to czysta formalność. Z tego powodu wojewoda powinien być osiemnasty na liście.
Avatar
takii taaammm / 12 września 2019 o 08:20
+41
kampania wyborcza ... wojewoda sobie urządza za nasze pieniadze pokazówkę ...
Avatar
mirek / 12 września 2019 o 08:34
+35
Rewelacyjne zdjęcie obrazujące piekno Górek Czechowskich i ohydę "nowoczesnych osiedli" typu Bangladesz...
 Jest zupełnie na odwrót. To zdjęcie pokazuje degradację Górek Czechowskich. Widać na nim morze inwazyjnej nawłoci. Z góry dla laika wydaje się fajne a w praktyce tam juz człowiek nie przejdzie. Na zdjęciu widać ziemię po wkopaniu ciepłociągu ale i ten jasny pas został błyskawicznie zarośnięty tym chwastem. Kiedyś w tym miejscu była kwietna łąka, różnorodność gatunkowa. Wzdłuż tego zadrzewionego wąwozu po lewej stronie mozna było spacerowac i przejśc w inne części Górek. Teraz w tym zdegradowanym miejscu to już nie możliwe. Za Lidlem wychodzisz na ten obszar widoczny na zdjęciu i koniec... ściana badyli... nie przejdziesz dalej ze względu na inwazję tego chwasta a kiedyś to nawet i rowerem szło przejechać po ścieżkach.
 Jest zupełnie na odwrót. To zdjęcie pokazuje degradację Górek Czechowskich. Widać na nim morze inwazyjnej nawłoci. Z góry dla laika wydaje się fajne a w praktyce tam juz człowiek nie przejdzie. Na zdjęciu widać ziemię po wkopaniu ciepłociągu ale i ten jasny pas został błyskawicznie zarośnięty tym chwastem. Kiedyś w tym miejscu była kwietna łąka, różnorodność gatunkowa. Wzdłuż tego zadrzewionego wąwozu po lewej stronie mozna było spacerowac i przejśc w inne części Górek. Teraz w tym zdegradowanym miejscu to już nie możliwe. Za... rozwiń
Avatar
ses / 12 września 2019 o 09:11
+33
Kampania wyborcza wojewody się zaczyna
Avatar
Gość / 12 września 2019 o 09:12
+32
W końcu wojewoda startuje w wyborach. Więc taka popisówka nie dziwi.
Avatar
mirek / 12 września 2019 o 09:11
+31
Rewelacyjne zdjęcie obrazujące piekno Górek Czechowskich i ohydę "nowoczesnych osiedli" typu Bangladesz...
Jest zupełnie na odwrót. To zdjęcie pokazuje degradację Górek Czechowskich. Widać na nim morze inwazyjnej nawłoci. Z góry dla laika wydaje się fajne a w praktyce tam juz człowiek nie przejdzie. Na zdjęciu widać ziemię po wkopaniu ciepłociągu ale i ten jasny pas został błyskawicznie zarośnięty tym chwastem. Kiedyś w tym miejscu była kwietna łąka, różnorodność gatunkowa. Wzdłuż tego zadrzewionego wąwozu po lewej stronie mozna było spacerowac i przejśc w inne części Górek. Teraz w tym zdegradowanym miejscu to już nie możliwe. Za Lidlem wychodzisz na ten obszar widoczny na zdjęciu i koniec... ściana badyli... nie przejdziesz dalej ze względu na inwazję tego chwasta a kiedyś to nawet i rowerem szło przejechać po ścieżkach.
Obecny właściciel jest za to odpowiedzialny. Polskie prawo zobowiązuje każdego właściciela nieruchomości do utrzymywania na niej porządku- powinny posypać się kary. Tym bardziej, że teren zgodnie z prawem, powinien być dwa razy w roku koszony- to rozwiązałoby problem nawłoci. Nie można się oprzeć wrażeniu że teren jest specjalnie zaniedbywany żeby potem móc używać argumentu 'degradacja' za budową blokowiska. Tylko czy blokowisko na 4 z 6 wysoczyn w którym będzie mieszkać ok 10tys ludzi stłoczonych jak w Bombaju, plus ich kilka tysięcy samochodów przyczyni się do degradacji terenu czy też nie? No chyba odpowiedź jest oczywista. 'Teren jest zdegradowany więc zdegradujemy go kompletnie'. Logika level deweloper.
 Do niczego nie jest w sprawie nawłoci zobowiązany. To jest wasze kolejne KŁAMSTWO. Kłamaliści, kłamiecie i będziecie kłamać! Kałmaliście na tym forum wcześniej, że Studium jest pełne błędów i wojewoda już podjął decyzję o unieważnieniu uchwały. Okazało się cos zupełnie przeciwnego. Sypiecie paragrafami, cytujecie jakieś fragmenty ustaw od czapy aby sprawic wrażenie "posiadania racji" a gdy przychodzi do konfrontacji z faktami to PRZEGRYWACIE W SĄDACH Z WŁAśCiCIELEM TEGO TERENU. Tyle są warte wasze mądrości na tym forum... szkoda klawiatury
 Do niczego nie jest w sprawie nawłoci zobowiązany. To jest wasze kolejne KŁAMSTWO. Kłamaliści, kłamiecie i będziecie kłamać! Kałmaliście na tym forum wcześniej, że Studium jest pełne błędów i wojewoda już podjął decyzję o unieważnieniu uchwały. Okazało się cos zupełnie przeciwnego. Sypiecie paragrafami, cytujecie jakieś fragmenty ustaw od czapy aby sprawic wrażenie "posiadania racji" a gdy przychodzi do konfrontacji z faktami to PRZEGRYWACIE W SĄDACH Z WŁAśCiCIELEM TEGO TERENU. Tyle są warte wasze mądrości na tym fo... rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2019 o 08:25
+31
Radni byli zbyt przychylni? 75% prywatnej działki oddanej Obywatelom za 1 zł pod Park Naturalistyczny to przychylność? 75 ha czyli tyle ile mają Łazienki Warszawskie? To niech Wojewoda i ci co tak twierdzą oddadzą 75% swoich ogródków przydomowych pod publiczne zielone skwery. I tak pozwolenia na budowę już na nich nie dostaną więc w czym problem? Sami przecież będą mogli także korzystać z tej zieleni. Co???? Nie ma chętnych?????
Avatar
Gość / 12 września 2019 o 06:17
+29
Widzę że temat pewniak w dzienniku. Masakra!!!!tego już się nie da czytać!!!!!!
Avatar
Gość / 12 września 2019 o 06:51
+27
Blokowisk Panie Smaga Pogarda na calego A gdzie Pan mieszka?
Avatar
olo / 11 września 2019 o 22:09
+26
Pisowskie szambo wybije za 3 2 1
Avatar
xbdts / 6 dni temu o 10:48
+2
W "województwie" obudzili się. Hahahaha
Avatar
Japolan / 13 września 2019 o 01:39
+2
"Ja wiem, że pan developer nie sprawia wrażenia osoby szcze-gólnie bystrej, ale na miłość boską, kiedyś w końcu przestańcie się z niego na-bijać, miejcie litość nad tym człowiekiem. Wy mu dajecie fałszywy przekaz, że on będzie mógł budować to blokowisko na terenie Górek Czechowskich. Nie będzie takiej możliwości w ogóle. Facet inwestuje pieniądze, inwestuje czas, ma jakieś nadziej. No, przestańcie się z gościa nabijać, przestańcie sobie z niego robić jaja!” (całkowity czas wystąpienia - ~5 min. 50 sek.) (Oklaski i okrzyki publiczności)"
Wiele firm w historii popłynęło przez pazerność i wiele wskazuje, że tak może być i w tym przypadku. Szykują się wieloletnie batalie sądowe, a tymczasem z balonika kupowania apartamęcików na wynajem coraz szybciej uchodzi powietrze. Jednocześnie trzeba płacić za prawników, za agencje PR (które w dodatku zamiast "ocieplać wizerunek", pogrążają go jeszcze bardziej), za lobbystów i kto tam wie jeszcze za jakie zobowiązania, a odsetki od kredytów biją. Nie lepiej było jeść tą zupę łyżką niż chochlą?
Coraz więcej przejawów zdurnienia można spotkać. Przykładem jest hasło na materiałach wyborczych pana Michała Krawczyka: "Zrobimy to, co potrzeba". To brzmi jak reklama sedesów lub środka przeciwko zatwardzeniu - a nie promocja (przed)wyborcza. W dodatku, po co tam jeszcze "występuje" pan dr Krzysztof Żuk? Czy oni razem "robią to, co potrzeba"? A może Pan Michał obawia się w samotności "robić to, co potrzeba"? Albo agent konkurencji POlitycznej prowadzi ich kampanię wyborczą - albo ktoś od promocji "ma odloty".
Coraz więcej przejawów zdurnienia można spotkać. Przykładem jest hasło na materiałach wyborczych pana Michała Krawczyka: "Zrobimy to, co potrzeba". To brzmi jak reklama sedesów lub środka przeciwko zatwardzeniu - a nie promocja (przed)wyborcza. W dodatku, po co tam jeszcze "występuje" pan dr Krzysztof Żuk? Czy oni razem "robią to, co potrzeba"? A może Pan Michał obawia się w samotności "robić to, co potrzeba"? Albo agent konkurencji POlitycznej prowadzi ich kampanię wyborczą - albo... rozwiń
Avatar
Japolan / 13 września 2019 o 01:27
+1
Bardzo dobrze - dobra decyzja - trzeba to jeszcze raz przeanalizować - barwo wojewoda
Wystarczyło zatrzymanie szefa lubelskiej Delegatury CBA, by Pan Wojewoda "w tri miga" skierował skargę na "studium planistyczne". Czyżby to zatrzymanie miało być zapowiedzią "przewietrzenia Lublina"?
Avatar
Japolan / 13 września 2019 o 01:22
+2
Na melodię znanej piosenki (biesiadnej) ***youtube.com/watch?v=wE-oe0WAXoc youtube.com/watch?v=8qfcyZ4W-XE (prezentacja tekstu)        Zwrotka: Czy normalny deweloper Może rozdać trochę kopert? Ależ owszem. Ależ czemuż nie? Jemu też należy się!        Refren: Cztery razy raz po dwa razy. Osiem razy raz po raz. O północy ze dwa razy. I przed głosowaniem jeszcze raz. © Japolan
Avatar
Gerard / 12 września 2019 o 19:21
+9
Niech sobie tam buduje to jego działka tylko na litość boską niech nie oddaje wąwozu miastu!!! Kto to będzie utrzymywał???? Park saski to 16ha i 10mln rocznie tam ma być 75ha...
 Właśnie na tym polega bzczelność i podstep tego geszeftu.Bo pod pretekstem dobroczynności i wspaniałomyślności,że deweloper TBV za darmo praktycznie odda miastu 75 ha terenu pod tzw.park naturalistyczny - faktycznie to będzie zieleń osiedlowa 10 tysięcznego prywatnego osiedla na utrzymaniu wszystkich mieszkańców Lublina !!!!! Pod żadnym pozorem nie można dopuścić do zabudowy terenu Górek Czechowskich i żeby zniszczyć tak cenny przyrodniczo obszar,mający fundamentalne znaczenie dla zachoania zdrowia i życia wszystkich lublinan,bo przewietrzający miasto !!!!
 Właśnie na tym polega bzczelność i podstep tego geszeftu.Bo pod pretekstem dobroczynności i wspaniałomyślności,że deweloper TBV za darmo praktycznie odda miastu 75 ha terenu pod tzw.park naturalistyczny - faktycznie to będzie zieleń osiedlowa 10 tysięcznego prywatnego osiedla na utrzymaniu wszystkich mieszkańców Lublina !!!!! Pod żadnym pozorem nie można dopuścić do zabudowy terenu Górek Czechowskich i żeby zniszczyć tak cenny przyrodniczo obszar,mający fundamentalne znaczenie dla zachoania zdrowia i życia wszystkich lublinan... rozwiń
Avatar
Gość / 12 września 2019 o 16:58
-1
Niech sobie tam buduje to jego działka tylko na litość boską niech nie oddaje wąwozu miastu!!! Kto to będzie utrzymywał???? Park saski to 16ha i 10mln rocznie tam ma być 75ha...
Avatar
nawid / 12 września 2019 o 16:04
+1
Ograniczyć zarobki w NBP i państwowych spółkach< ograniczyć wojskowe loty i nagrody, które im sie należą i bedzie kasa dla samorządów aby pomóc w realizacji obietnic Pisowych.
Avatar
Wieża Babel / 12 września 2019 o 11:10
+12
obrońcy nawłoci podobno od stóp do głów ubierają się na zielono gdy idą na poligon dlatego na żadnym zdjęciu ich nie widać, chodzą też słuchy, że ich przywódca rozkazał, żeby piwo przynosili też wyłącznie w zielonych butelkach
Czyżby chodziło o zwolenników zabudowy tego obszaru? To by się zgadzało, że stali się całkowicie niewidoczni, bo w kwestii urządzenia parku w zamian za możliwość zabudowy poprzez zmianę studium — na niedzielnej nadzwyczajnej sesji wypowiedział się tylko jeden przedstawiciel, pracownik dewelopera. Nawet tym, którzy trzymali transparenty, zabrakło odwagi cywilnej, lub – co gorsza – takiego zakresu obowiązków służbowych albo znajomości języka, w którym prowadzono obrady. 
Czyżby chodziło o zwolenników zabudowy tego obszaru? To by się zgadzało, że stali się całkowicie niewidoczni, bo w kwestii urządzenia parku w zamian za możliwość zabudowy poprzez zmianę studium — na niedzielnej nadzwyczajnej sesji wypowiedział się tylko jeden przedstawiciel, pracownik dewelopera. Nawet tym, którzy trzymali transparenty, zabrakło odwagi cywilnej, lub – co gorsza – takiego zakresu obowiązków służbowych albo znajomości języka, w którym prowadzono obrady.  rozwiń
Avatar
misterny plan / 12 września 2019 o 11:07
+16
Lubelski podatnik wybuduje jeszcze szkołę tam- żeby deweloper mógł jeszcze łatwiej zastosować lex deweloper. Zmiana studium zresztą też temu służyła, bez tego deweloper nie mógłby marzyć o zastosowaniu lex deweloper. Teraz, dzięki radnym Żuka, już może.
 To przykład na to, że zunio, jeśli mu na czymś zależy, potrafi działać sprawnie. Szkoda tylko, że nie wykorzystuje tego daru w sprawach dotyczących ogółu mieszkańców, a jedynie wtedy, gdy w grę wchodzą interesy oligarchów.
Avatar
Wieża Babel / 12 września 2019 o 11:02
+14
Opowieść o tym że na górki chodzą tłumy mieszkańców Czechowa i Botanika to zwykły mit wymyślony przez tych czubków co się najpierw się pobudowali na Górkach a teraz protestują przeciwko budowie nowych bloków. To jest odludzie, które lublinianom służy jedynie jako publiczne i darmowe wysypisko śmieci.
Takie samo odludzie jak inne miejsca, dzięki którym na planecie ziemi i w Lublinie da się żyć (jeszcze). Boot tego rozumieć nie musi — troll powinien, bo nawet on potrzebuje powietrza (czystego), wody (ze zbiorników podziemnych) i odrobiny chłodu (z suchych dolin i wąwozów).
Takie samo odludzie jak inne miejsca, dzięki którym na planecie ziemi i w Lublinie da się żyć (jeszcze). Boot tego rozumieć nie musi — troll powinien, bo nawet on potrzebuje powietrza (czystego), wody (ze zbiorników podziemnych) i odrobiny chłodu (z suchych dolin i wąwozów). rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 106

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym
21 września 2019, 19:00

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym 0 0

"Elvis wiecznie żywy!" to tytuł koncertu, który 21 września o godz. 19 odbędzie się w Dawnej Synagodze w Kazimierzu Dolnym. Na scenie pojawi się Grzegorz Trzciński "LVis", który wykona największe przeboje lat 50., 60., i 70.

Lublin: Przez chwilę stał nad matką i „patrzył w nietypowy sposób”. Potem się na nią rzucił
galeria

Lublin: Przez chwilę stał nad matką i „patrzył w nietypowy sposób”. Potem się na nią rzucił 0 0

Rozpoczął się proces 20-latka z Lublina, oskarżonego o usiłowanie zabójstwa własnej matki. Piotr B. zaatakował kobietę nożem. Nie wiadomo dokładnie, dlaczego to zrobił. Zdaniem psychiatrów, miał ograniczoną poczytalność.

Program TV 20-22 września 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Program TV 20-22 września 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji? 0 0

Kultowy film Spike'a Lee i dwie części "Mrocznego Rycerza" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Azoty kontra Zagłębie czyli starcie sąsiadów z tabeli

Azoty kontra Zagłębie czyli starcie sąsiadów z tabeli 0 0

W czwartej kolejce przeciwnikiem Azotów Puławy będzie Zagłębie Lubin. Sobotnie spotkanie w hali MOSiR rozpocznie się o godzinie 18

Prezydent Lublina zdecydował w sprawie patronatu nad Marszem Równości

Prezydent Lublina zdecydował w sprawie patronatu nad Marszem Równości 12 20

Nie będzie patronatu prezydenta Lublina nad Marszem Równości zaplanowanym na 28 września. O takiej odmowie poinformował dzisiaj Bartosz Staszewski, jeden z organizatorów pochodu, powołując się na telefon z Urzędu Miasta.

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie: Żydowską ulicą na spotkanie z Prawosławiem

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie: Żydowską ulicą na spotkanie z Prawosławiem 0 1

Wernisaże, koncerty, recitale, spotkania autorskie, warsztaty językowe i spektakle teatralne. We Włodawie rozpoczęła się jubileuszowa, dwudziesta edycja dorocznego, trzydniowego Festiwalu Trzech Kultur.

Jak w starożytnym Rzymie. Legioniści i gladiatorzy w Lublinie
Magazyn
galeria

Jak w starożytnym Rzymie. Legioniści i gladiatorzy w Lublinie 8 2

Starcia legionistów, oblężenie germańskiej osady, turniej rycerski i pojedynki gladiatorów. A do tego musztra w języku łacińskim i antyczne potrawy.

Niesmak w Zamościu, kontuzje w Puławach. W sobotę Hetman podejmie Wisłę

Niesmak w Zamościu, kontuzje w Puławach. W sobotę Hetman podejmie Wisłę 0 2

W sobotę warto będzie odwiedzić stadion w Zamościu. Tamtejszy Hetman podejmuje Wisłę Puławy. Obie ekipy chciałyby powetować sobie straty z poprzedniego tygodnia. Początek zawodów zaplanowano na godz. 13