Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2015 r.
12:27

Radni ze Świdnika solidarni z kolegą. Bronili go przed zwolnieniem

0 14 A A
Radosław Brzózka stracił posadę naczelnika, ale pozostaje pracownikiem starostwa
Radosław Brzózka stracił posadę naczelnika, ale pozostaje pracownikiem starostwa

Było nie tylko o politycznej dyskryminacji. Padły też mocniejsze słowa: że działania starosty świdnickiego miały charakter mobbingu. Tak miejscy radni bronili wczoraj swojego kolegi, którego starosta chce zwolnić z pracy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o miejskiego radnego Radosława Brzózkę (prawicowy klub Rodzina i Prawo), byłego naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Świdniku. A także rzecznika poprzedniego starosty świdnickiego Mariana Króla (PiS), obecnie opozycyjnego radnego.

Wczoraj świdniccy radni rozpatrywali wniosek starosty Dariusza Kołodziejczyka (PSL) – mieli wyrazić zgodę na rozwiązanie, z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia, umowy o pracę Brzózce.
Po wyborach samorządowych w powiecie świdnickim rządzi koalicja PSL-PO-Świdnik Wspólna Sprawa. W marcu 2015 r. w wyniku reorganizacji urzędu – jak tłumaczy zarząd powiatu świdnickiego – Brzózka stracił posadę naczelnika. Powodem utraty stanowiska miały być też wykryte przez Urząd Kontroli Skarbowej nieprawidłowości za lata 2011–2014, przez co powiat musiał zwrócić ok. 2,6 mln zł nienależnie pobranej subwencji oświatowej. Winą za to zarząd obarczył właśnie Brzózkę.

Brzózka nie zgadza się z tymi zarzutami. Podkreśla, że nie miał prawa kontrolować szkół, zaś problem zwrotu subwencji nie dotyczy tylko powiatu świdnickiego. Uważa, że rzeczywistym powodem utraty stanowiska były powody polityczne.

– Pan starosta Dariusz Kołodziejczyk wskazał wprost, że moje przekonania polityczne i pełniony mandat radnego to główny problem relacji pracownik–pracodawca – mówi radny Brzózka. – Twierdził, że moje dalsze zatrudnienie w starostwie byłoby sytuacją – jak sobie po rozmowie z nim zanotowałem – niekomfortową dla mnie, ciężką, a nawet niezręczną.

– To jest ewidentne łamanie kodeksu pracy – uznał radny Aleksander Suski (Rodzina i Prawo), który wcześniej mówił, że z podobnymi sprawami spotykał się podczas pełnienia funkcji ławnika w sądzie pracy. Podkreślał też, że radny Brzózka nie otrzymał do tej pory nowego zakresu obowiązków.
Niektórzy radni w swojej ocenie poszli dalej. – Te działania ze strony starosty to działania mobbingowe – stwierdził radny Mirosław Tarkowski (Rodzina i Prawo). – To jest przemoc psychiczna, która niejednokrotnie jest gorsza od fizycznej.

Jednak nie cała rada była zgodna. – Stanowiska kierownicze są takie, że je się ma, a po zmianie władzy można ich nie mieć – stwierdził radny Wiesław Księski (Świdnik Wspólna Sprawa). Podkreślił też, że osoby rządzące chcą mieć za współpracowników osoby zaufane. – Z tego względu wydaje mi się, że pan starosta ma prawo sobie ich dobierać.

Ostatecznie nikt z radnych nie opowiedział się za zwolnieniem Brzózki. 16 radnych było przeciwko, 2 osoby wstrzymały się od głosu. Brzózka nie głosował.

Podczas rozpatrywania tego punktu na sali obrad nie było ani starosty świdnickiego, ani żadnego innego członka zarządu.

Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 10:00
0

Dajcie sobie spokój jak Pan Brzózka czuje sie taki pokrzywdzony to czego nie dogada sie z kolegami i nie pracuje w Urzędzie Miasta??? Przeciez tak się to kręci! Cału urzad to pis to zal im d...pe sciska ze w Starostwie sa zaufane osoby Nowego Zarządu??Trzeba miec tupet żeby oczerniać ludzi którzy wkońcu chcą coś zrobić a nie tylko pierdzieć w stołek. Przychodzic do pracy na chwilę, nie widzieć pracowników bo albo powie dzien dobry albo nie iii nic sie nie dzieje poza machlojami w geodezji i przekretami z dzialkami!  Buce pierd.....!!!Ten cały śmieszny pis ujada jak psy zamiast dac sobie spokój i robic cos dla mieszkanców tam gdzie sa na tych swoich stanowiskach. Za mało władzy mają??

Dajcie sobie spokój jak Pan Brzózka czuje sie taki pokrzywdzony to czego nie dogada sie z kolegami i nie pracuje w Urzędzie Miasta??? Przeciez tak się to kręci! Cału urzad to pis to zal im d...pe sciska ze w Starostwie sa zaufane osoby Nowego Zarządu??Trzeba miec tupet żeby oczerniać ludzi którzy wkońcu chcą coś zrobić a nie tylko pierdzieć w stołek. Przychodzic do pracy na chwilę, nie widzieć pracowników bo albo powie dzien dobry albo nie iii nic sie nie dzieje poza machlojami w geodezji i przekretami z dzialkami!  Buce pierd.....!!... rozwiń

Avatar
ul. Kopernika / 4 stycznia 2016 o 09:55
0

Zarząd Starostwa cechuje buta i samouwielbienie dowodem  tego są artykuły w gazetach powiatowych , sami piszą sami się chwalą  Oczywiste rzeczy dla nich są wielkimi sprawami za które lud winien ich na lektyce nosić .Przecież pracujecie za pieniądze i coś prze 8 godzin trzeba robić, nie róbcie  nam takiej wielkiej łaski-  wsparcie ul. Kopernika

Nowe oblicze powiatu - to strona internetowa , to tym trzeba aż napisać w gazecie ?, no ale jak się nie ma o czym napisać .

Napiszcie ,że do urzędu przychodzicie ................

Zarząd Starostwa cechuje buta i samouwielbienie dowodem  tego są artykuły w gazetach powiatowych , sami piszą sami się chwalą  Oczywiste rzeczy dla nich są wielkimi sprawami za które lud winien ich na lektyce nosić .Przecież pracujecie za pieniądze i coś prze 8 godzin trzeba robić, nie róbcie  nam takiej wielkiej łaski-  wsparcie ul. Kopernika

Nowe oblicze powiatu - to strona internetowa , to tym trzeba aż napisać w gazecie ?, no ale jak się nie ma o czym napisać .

Napiszcie ,że do urzędu przychodzicie .... rozwiń

Avatar
ul. Kopernika / 4 stycznia 2016 o 09:53
0

Zarząd Starostwa cechuje buta i samouwielbienie dowodem  tego są artykuły w gazetach powiatowych , sami piszą sami się chwalą  Oczywiste rzeczy dla nich są wielkimi sprawami za które lud winien ich na lektyce nosić .Przecież pracujecie za pieniądze i coś prze 8 godzin trzeba robić, nie róbcie  nam takiej wielkiej łaski-  wsparcie ul. Kopernika

Nowe oblicze powiatu - to strona internetowa , to tym trzeba aż napisać w gazecie ?, no ale jak się nie ma o czym napisać .

Napiszcie ,że do urzędu przychodzicie ................

Zarząd Starostwa cechuje buta i samouwielbienie dowodem  tego są artykuły w gazetach powiatowych , sami piszą sami się chwalą  Oczywiste rzeczy dla nich są wielkimi sprawami za które lud winien ich na lektyce nosić .Przecież pracujecie za pieniądze i coś prze 8 godzin trzeba robić, nie róbcie  nam takiej wielkiej łaski-  wsparcie ul. Kopernika

Nowe oblicze powiatu - to strona internetowa , to tym trzeba aż napisać w gazecie ?, no ale jak się nie ma o czym napisać .

Napiszcie ,że do urzędu przychodzicie .... rozwiń

Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 14:18
0
Wiesław Księski (Świdnik Wspólna Sprawa). Podkreślił też, że osoby rządzące chcą mieć za współpracowników osoby zaufane. – Z tego względu wydaje mi się, że pan starosta ma prawo sobie ich dobierać. Miasto dobiera sobie wszystkich "swoich" to dlaczego Powiat nie może? Na pewno w mieście nie ma nikogo z PO, PSL, czy SWS. Wszyscy wiedzą, że tak się robi ale radni lamentują, dlaczego? Bo tak trzeba;)
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 03:18
0
a mnie interesuje dlaczego w MOPS Świdnik pracuje aż 3 osoby na kierowniczych stanowiskach? może warto zadać to pytanie burmistrzowi panowie i panie dziennikarki?
Avatar
Sebastian / 30 grudnia 2015 o 02:49
0

Czy starosta Kołodziejczyk ma coś wspólnego z Klaudią Kołodziejczyk???

Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 21:59
0
Kiedy w urzędach przestanie rządzić partiokracja? Kiedy będą ludzie zatrudniani ze względu na wiedzę, umiejętności i kompetencje? Oglądaliście wczorajszy wywiad z dżekiem, nie umie się chłop wysłowić.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 20:23
0
mam pytanie czy Kołodziejczyk to jest ten co na plakacie wyglądał jak dupa niemowlaka?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 17:53
0
Każdy funkcyjny czy to burmistrz czy starosta powinni wystąpić z partii po wyborach! A każde takie zachowanie jak "starosty" z R.B. powinno kończyć się usunięciem tego pierwszego z urzędu.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 17:31
0
Poprzedni Starosta - MIROSŁAW nie MARIAN...
Avatar
Gość / 8 stycznia 2016 o 10:00
0

Dajcie sobie spokój jak Pan Brzózka czuje sie taki pokrzywdzony to czego nie dogada sie z kolegami i nie pracuje w Urzędzie Miasta??? Przeciez tak się to kręci! Cału urzad to pis to zal im d...pe sciska ze w Starostwie sa zaufane osoby Nowego Zarządu??Trzeba miec tupet żeby oczerniać ludzi którzy wkońcu chcą coś zrobić a nie tylko pierdzieć w stołek. Przychodzic do pracy na chwilę, nie widzieć pracowników bo albo powie dzien dobry albo nie iii nic sie nie dzieje poza machlojami w geodezji i przekretami z dzialkami!  Buce pierd.....!!!Ten cały śmieszny pis ujada jak psy zamiast dac sobie spokój i robic cos dla mieszkanców tam gdzie sa na tych swoich stanowiskach. Za mało władzy mają??

Dajcie sobie spokój jak Pan Brzózka czuje sie taki pokrzywdzony to czego nie dogada sie z kolegami i nie pracuje w Urzędzie Miasta??? Przeciez tak się to kręci! Cału urzad to pis to zal im d...pe sciska ze w Starostwie sa zaufane osoby Nowego Zarządu??Trzeba miec tupet żeby oczerniać ludzi którzy wkońcu chcą coś zrobić a nie tylko pierdzieć w stołek. Przychodzic do pracy na chwilę, nie widzieć pracowników bo albo powie dzien dobry albo nie iii nic sie nie dzieje poza machlojami w geodezji i przekretami z dzialkami!  Buce pierd.....!!... rozwiń

Avatar
ul. Kopernika / 4 stycznia 2016 o 09:55
0

Zarząd Starostwa cechuje buta i samouwielbienie dowodem  tego są artykuły w gazetach powiatowych , sami piszą sami się chwalą  Oczywiste rzeczy dla nich są wielkimi sprawami za które lud winien ich na lektyce nosić .Przecież pracujecie za pieniądze i coś prze 8 godzin trzeba robić, nie róbcie  nam takiej wielkiej łaski-  wsparcie ul. Kopernika

Nowe oblicze powiatu - to strona internetowa , to tym trzeba aż napisać w gazecie ?, no ale jak się nie ma o czym napisać .

Napiszcie ,że do urzędu przychodzicie ................

Zarząd Starostwa cechuje buta i samouwielbienie dowodem  tego są artykuły w gazetach powiatowych , sami piszą sami się chwalą  Oczywiste rzeczy dla nich są wielkimi sprawami za które lud winien ich na lektyce nosić .Przecież pracujecie za pieniądze i coś prze 8 godzin trzeba robić, nie róbcie  nam takiej wielkiej łaski-  wsparcie ul. Kopernika

Nowe oblicze powiatu - to strona internetowa , to tym trzeba aż napisać w gazecie ?, no ale jak się nie ma o czym napisać .

Napiszcie ,że do urzędu przychodzicie .... rozwiń

Avatar
ul. Kopernika / 4 stycznia 2016 o 09:53
0

Zarząd Starostwa cechuje buta i samouwielbienie dowodem  tego są artykuły w gazetach powiatowych , sami piszą sami się chwalą  Oczywiste rzeczy dla nich są wielkimi sprawami za które lud winien ich na lektyce nosić .Przecież pracujecie za pieniądze i coś prze 8 godzin trzeba robić, nie róbcie  nam takiej wielkiej łaski-  wsparcie ul. Kopernika

Nowe oblicze powiatu - to strona internetowa , to tym trzeba aż napisać w gazecie ?, no ale jak się nie ma o czym napisać .

Napiszcie ,że do urzędu przychodzicie ................

Zarząd Starostwa cechuje buta i samouwielbienie dowodem  tego są artykuły w gazetach powiatowych , sami piszą sami się chwalą  Oczywiste rzeczy dla nich są wielkimi sprawami za które lud winien ich na lektyce nosić .Przecież pracujecie za pieniądze i coś prze 8 godzin trzeba robić, nie róbcie  nam takiej wielkiej łaski-  wsparcie ul. Kopernika

Nowe oblicze powiatu - to strona internetowa , to tym trzeba aż napisać w gazecie ?, no ale jak się nie ma o czym napisać .

Napiszcie ,że do urzędu przychodzicie .... rozwiń

Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 14:18
0
Wiesław Księski (Świdnik Wspólna Sprawa). Podkreślił też, że osoby rządzące chcą mieć za współpracowników osoby zaufane. – Z tego względu wydaje mi się, że pan starosta ma prawo sobie ich dobierać. Miasto dobiera sobie wszystkich "swoich" to dlaczego Powiat nie może? Na pewno w mieście nie ma nikogo z PO, PSL, czy SWS. Wszyscy wiedzą, że tak się robi ale radni lamentują, dlaczego? Bo tak trzeba;)
Avatar
Gość / 30 grudnia 2015 o 03:18
0
a mnie interesuje dlaczego w MOPS Świdnik pracuje aż 3 osoby na kierowniczych stanowiskach? może warto zadać to pytanie burmistrzowi panowie i panie dziennikarki?
Avatar
Sebastian / 30 grudnia 2015 o 02:49
0

Czy starosta Kołodziejczyk ma coś wspólnego z Klaudią Kołodziejczyk???

Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 21:59
0
Kiedy w urzędach przestanie rządzić partiokracja? Kiedy będą ludzie zatrudniani ze względu na wiedzę, umiejętności i kompetencje? Oglądaliście wczorajszy wywiad z dżekiem, nie umie się chłop wysłowić.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 20:23
0
mam pytanie czy Kołodziejczyk to jest ten co na plakacie wyglądał jak dupa niemowlaka?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 17:53
0
Każdy funkcyjny czy to burmistrz czy starosta powinni wystąpić z partii po wyborach! A każde takie zachowanie jak "starosty" z R.B. powinno kończyć się usunięciem tego pierwszego z urzędu.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 17:31
0
Poprzedni Starosta - MIROSŁAW nie MARIAN...