Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 lipca 2011 r.
17:49
Edytuj ten wpis

Radny Nowak chce prohibicji na miasteczku akademickim

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 45 A A
Marcin Nowak, radny PiS. (Archiwum)
Marcin Nowak, radny PiS. (Archiwum)

Ograniczenia godzin sprzedaży alkoholu miasteczku akademickim domaga się jeden z miejskich radnych PiS. Chce, by między godz. 22 a 6 rano nie można było podawać trunków przy ul. Godebskiego i Langiewicza. Na wrzesień zapowiada projekt uchwały w tej sprawie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Na ul. Godebskiego zrobił się wręcz wielki pijacki deptak – wyjaśnia Marcin Nowak, radny PiS. – Dochodzi do napadów, pobić i niszczenia mienia. Spokojna część dzielnicy stała się bandyckim rewirem.

Po interwencji radnego policyjnym statystykom przyjrzał się magistrat. Pod lupę wziął okres od 1 stycznia do 21 czerwca. Z danych Komisariatu IV Policji wynika, że w tym czasie na miasteczku akademickim funkcjonariusze mieli 150 interwencji.

– W większości dotyczyły one zakłóceń ciszy nocnej oraz spożywania alkoholu – pisze do radnego Krzysztof Żuk, prezydent miasta. – Nie mamy większych problemów ze studentami w tym rejonie – potwierdza Janusz Wójtowicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji. – Najwyżej na sam koniec roku akademickiego studenci żegnają się ze sobą i dochodzi do jakichś wybryków, ale tak na bieżąco nie ma dużej liczby interwencji – dodaje.

Ale miejski radny chce ograniczyć sprzedaż alkoholu na dwóch ulicach. Tak, by na Godebskiego i Langiewicza trunki były niedostępne między godz. 22 a 6 rano. Projekt uchwały ma przygotować na tyle wcześnie, by mogła wejść w życie od października.

– Po prostu kilka punktów dystrybucji alkoholu nie radzi sobie z awanturami – wyjaśnia Nowak. Tymczasem zeszłoroczne kontrole Straży Miejskiej i Komisji ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Tak samo jak niedawna kontrola przeprowadzona 28 czerwca.

Czy magistrat popiera takie ograniczenia? – Jeśli taki projekt trafi do radnych, to będą musieli się nad nim pochylić – komentuje Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta. – Ale sprawa jest złożona ze względu na aspekt prawny – dodaje.

Ograniczenie w sprzedaży alkoholu obowiązuje też na os. Piastowskim w Lublinie:

"Godzina policyjna" na sprzedaż alkoholu w sklepie przy Chrobrego



Podobny przepis uchwalili niedawno radni Wrocławia. Zabrania on handlu alkoholem na Starym Mieście między godz. 21 a 6 rano. Legalność tej uchwały badają prawnicy wojewody. – Wezwaliśmy Radę Miasta do dodatkowych wyjaśnień dotyczących niektórych zapisów – mówi Jarosław Perduta, rzecznik wojewody dolnośląskiego. – W uchwale pojawiają się nazwy takie jak "jadłodajnia”, które nie są do końca sprecyzowane, nie do końca dobrze określony został obszar objęty przepisami.

Werdykt w sprawie wrocławskiej uchwały ma zapaść jeszcze w tym tygodniu, przed określonym przez radnych na 1 sierpnia terminem jej wejścia w życie.

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ewa / 5 sierpnia 2011 o 19:22
0
Kochani Zacy lubelscy. Zamiast walczyc z Radnym Marcinem Nowakiem zlozcie prosbe do rektora o zezwolenie na prowadzenie sklepow nocnych z alkoholem w akademikach. Tam mozecie zaopatrywac sie w wodke bezpiecznie i wygodnie. A my wlasciciele sklepikow monopolowych otworzymy przed Wami caly swiat trunkow. Przestancie chodzic po dzielnicy w poszukiwaniu wodki.....MY przyjdziemy do Was tylko zalatwcie pozwolenie.
Avatar
Grzegorz I. SUPER ZBIERACZ / 1 sierpnia 2011 o 16:49
0
WITAJCIE WSZYSCY OTO JA GRZEGORZ I. ZNANY W ŚWIECIE JAKOS SUPER ZBIERACZ. zapraszam wszystkich na you tube -KANAŁ grzesio 255 i grzesio256 - SUPER ZBIERACZ LUBLIN. Gdybym Był Radnym a niestety z nie swojej winy nie udało mnie sie wejśc W WYBORACH SAMORZADOWYCH 2010 do Rady Miasta Lublin pomysł Radnego który chce prohibicji nigdy nie ujżałby światła dziennego. Ja po prostu bym do tego nie dopuścił. Czy Radny PiSu nie wie ze Młodzież i Studenci to dobro Narodowe i gdy młodzi ludzie bawia sie funkcjonuja w Naszym Miescie to napedza gospodarke lokalną do kasy Miasta spływa coraz wiecej pieniedzy a Miasto nie jest wtedy w letargu tak jak to ma teraz miejsce podczas wakacji...chyba to oczywiste ze nie mozna działac na szkode Lublina a taka uchwałą która chce przeforsowac Radny Nowak...przyczyni sie do zapasci jeszcze wiekszej Lublina. Czy po to wybralismy Radnego Nowaka zeby działał na szkode Lublina ? wyglada NA TO ze tak. Dosyc z chorymi pomysłami .Pora działac na dobro Lublina wkoncu i nie wolno Ludziom z całej Polski i świata...rzucac kłód pod nogi.STUDENCI I MŁODZI LUDZIE ZJEDNOCZMY SIE NA FACEBOOKU JEST JUZ NAS PONAD PÓŁTORA TYSIACA PRZECIWKO TEMU POMYSŁOWI PROHIBICJI I NIECH KAZDY SIE DOŁACZY .MUSIMY WALCZYC !!! Jeśli by zakaz Radnego jednak wszedł w życie Ja Grzegorz I. Reaktywuje GIT FIRME i zadnemu studentowi nigdy w dzien wieczór i Noc Piwa nie zabraknie.Z PEŁNA MOCA WKROCZE DO AKCJI TAK ZE NIKOMU ZŁOTEGO TRUNKU NIE ZABRAKNIE... Ja osobiście o To sie postaram TRANSPORT I SPRZEDAŻ - BIORE NA SIEBIE. Grzegorz I.SUPER ZBIERACZ - THE FUTURE IS NOW !!!!! KOM 516801958
WITAJCIE WSZYSCY OTO JA GRZEGORZ I. ZNANY W ŚWIECIE JAKOS SUPER ZBIERACZ. zapraszam wszystkich na you tube -KANAŁ grzesio 255 i grzesio256 - SUPER ZBIERACZ LUBLIN. Gdybym Był Radnym a niestety z nie swojej winy nie udało mnie sie wejśc W WYBORACH SAMORZADOWYCH 2010 do Rady Miasta Lublin pomysł Radnego który chce prohibicji nigdy nie ujżałby światła dziennego. Ja po prostu bym do tego nie dopuścił. Czy Radny PiSu nie wie ze Młodzież i Studenci to dobro Narodowe i gdy młodzi ludzie bawia sie funkcjonuja w Naszym Miescie to napedza gospodarke l... rozwiń
Avatar
łojezoo / 28 lipca 2011 o 22:45
0
[quote name='student' timestamp='1311703618' post='507043']
Panu Nowakowi chyba się pod dekielkiem poprzestawiało. Na Godebskiego mieszka już trochę tych młodych wyrostków mam na myśli lubelaków a nie studentów. To oni zachowują się nie raz nie stosownie ale boją się studentów zaczepiać bo jest nas tam za dużo. Kto wtedy będzie chodził do bossa jak walną tą prohibicję. Tam ruch zaczyna się od godziny 20 do zamknięcia sklepu. A może Panu Nowakowi nie pasują studenci którzy utrzymują tą dziurę zabitą dechami zwaną Lublinem i wszystkie lokale jakie tam są? Lublin jest typowo studenckim miastem i wymierzając cios w stronę studentów to całe miasto na tym w jakiś sposób ucierpi. Gdyby nie uczelnie jakie są i studenci to miasto dawno by się wyludniło. Proponuję Panu Nowakowi by zastanawiał się jak poprawić infrastrukturę drogową bo ta jest w opłakanym stanie a szczególnie śmiać mi się chce z corocznych zim gdzie mimo dokładnych zapowiedzi meteorologów to wciąż cały lublin zaskakuje ale to już wina drogowców i prywatnych firm. Po chodnikach zimą pomimo wysyłanych zdjęć i informowania odpowiednich osób odpowiedzialnych za odśnieżanie ich jak i dróg to są w opłakanym stanie i nie da się ani przejechać ani przejść. Niech się Pan zastanowi jak sprowadzić inwestorów do lublina by Ci otwierali fabryki i inwestowali w Lublin. Lubelacy i wy się dziwicie że nie będziecie europejską stolicą kultury w 2016? Moim zdaniem takie powinny być priorytety radnych a nie odwalanie takiej maniany a to nie tyczy się jedynie lublina bo cała wschodnia Polska jest Polską nawet C. Przez takie osoby jak Pan Nowak śmiem twierdzić że Polska upada a wiele takich osób mamy w rządzie co są tylko po to by mydlić oczy społeczeństwu popierdzieć w stołek wywołać afere zebrać kupę mamony i pokazać jak głęboko w odpowiednim czasie ma się swoich wyborców. Jestem niestety studentem jednej z Lubelskich uczelni na szczęście już na finiszu że tak powiem i nie zamierzam po studiach zostawać w Lublinie bo to miasto bez perspektyw na przyszłość dla kogoś takiego jak ja i wiele studentów z głową zgodzi się ze mną w tej sprawie, nawet osiedlowe dresiki z głową na karku spierniczają z tego miasta bo tam nie ma przyszłości dla młodych. Zwracam się do wszystkich radnych to powinny być wasze priorytety czyli rozwój gospodarczy lublina ściąganie inwestorów poprawienie infrastruktury drogowej i zadbanie o to by drogowcy jak i prywatne firmy wywiązywały się zimą jeśli chodzi o odśnieżanie które i tej zimy która nadejdzie znowu ich zaskoczy bo to znowu będzie obfita w śnieg jak i mrozy zima. Co do chuligaństwa i niszczenie mienia ja przez 3 lata mieszkania na miasteczku nie spotkałem się by jakiś student niszczył czyjeś mienie bo jak by tak było to czy wszelkie sklepy czy też kluby które znajdują się na tych ulicach dawno by zgłosiły do mediów. Policja powinna częściej patrolować lubartowską bronowice tatary to powinny być ich priorytetowe miejsca w lublinie do patrolu i wyłapywania wyrostków. Niech Pan Nowak spróbuję po północy wrócić cały i zdrowy spod leclerca na turystycznej
[/quote]
[quote name='student' timestamp='1311703618' post='507043']
Panu Nowakowi chyba się pod dekielkiem poprzestawiało. Na Godebskiego mieszka już trochę tych młodych wyrostków mam na myśli lubelaków a nie studentów. To oni zachowują się nie raz nie stosownie ale boją się studentów zaczepiać bo jest nas tam za dużo. Kto wtedy będzie chodził do bossa jak walną tą prohibicję. Tam ruch zaczyna się od godziny 20 do zamknięcia sklepu. A może Panu Nowakowi nie pasują studenci którzy utrzymują tą dziurę zabitą dechami zwaną... rozwiń
Avatar
kompan / 27 lipca 2011 o 22:48
0
[quote name='prof. Gąbka' timestamp='1311799250' post='507700']
hahaha ciekawy jestem jaki odsetek studentów pijących na miasteczku wieczorami ma prawo głosu
A z resztą do nauki pijaki.
[/quote]

Od razu pijaki...,a może degustatorzy Sesja zakończona i luz blues.
Avatar
prof. Gąbka / 27 lipca 2011 o 22:40
0
[quote name='Artur' timestamp='1311773449' post='507457']
Panie Nowak.. obiecujemy że nie w następnych wyborach już nie będzie Pan w radzie miasta.
[/quote] hahaha ciekawy jestem jaki odsetek studentów pijących na miasteczku wieczorami ma prawo głosu
A z resztą do nauki pijaki.
Avatar
Gość / 27 lipca 2011 o 22:21
0
[quote name='wykladowca' timestamp='1311752725' post='507254']
I bardzo dobrze ze ktos wreszcie zechcial zajac sie tym problemem.Legalna sprzedaz alkoholu na terenie uniwersytetu i w bliskim sasiedztwie przez 24 godz. na dobe to skandal.Na amerykanskich uniwersytetach to nie do pomyslenia,za picie alkoholu na terenie uczelni jest jedna kara - wylot!I jeszcze jedno - oprocz pijanych osobnikow wszczynajacych awantury,zaczepiajacych przechodniow i zaklocajacych cisze nocna jest jeszcze problem smieci.Teren w okolicy "klubow" na Langiewicza i przychodni akademickiej to jedno wielkie smietnisko,niedobrze sie robi kiedy trzeba tamtedy przechodzic.Gdzie sa osoby odpowiedzialne za sprzatanie?
[/quote]
A może ten "ktoś" sprawiłby, aby pokazywała się tam Straż Miejska która ponoć jest od pilnowania porządku?
Nie będzie sklepów - będą meliny, proste. Nic się nie zmieni, ale mohery będą głosować jak należy.
[quote name='wykladowca' timestamp='1311752725' post='507254']
I bardzo dobrze ze ktos wreszcie zechcial zajac sie tym problemem.Legalna sprzedaz alkoholu na terenie uniwersytetu i w bliskim sasiedztwie przez 24 godz. na dobe to skandal.Na amerykanskich uniwersytetach to nie do pomyslenia,za picie alkoholu na terenie uczelni jest jedna kara - wylot!I jeszcze jedno - oprocz pijanych osobnikow wszczynajacych awantury,zaczepiajacych przechodniow i zaklocajacych cisze nocna jest jeszcze problem smieci.Teren w ok... rozwiń
Avatar
Mgr Dwa Fakultety / 27 lipca 2011 o 19:15
0
Były czasy że w każdym szanującym się akademiku była "meta" nie trzeba było się po nocnych włóczyć... :-) Panie N. studenci to sporo kresek nie ma co walczyć... Zresztą w LU jeszce nie ma jeszcze Prohibicji, bo rozumiem, ze pan N, chce wprowadzić na Miasteczko lokal gastronomiczny o tej nazwie klasy podobnej jak w Warszawie :-) więc czemu nie. Swoją drogą ciekawe kto mu płaci za lobbing? Inna prohibicja to raczej pomyłka i było to przerabiane: http://www.polityka.pl/historia/1507904,1,historia-prohibicji.read


Wypić piwko pod akademikiem, z przyjemnością bym do tego wrócił...
Były czasy że w każdym szanującym się akademiku była "meta" nie trzeba było się po nocnych włóczyć... :-) Panie N. studenci to sporo kresek nie ma co walczyć... Zresztą w LU jeszce nie ma jeszcze Prohibicji, bo rozumiem, ze pan N, chce wprowadzić na Miasteczko lokal gastronomiczny o tej nazwie klasy podobnej jak w Warszawie :-) więc czemu nie. Swoją drogą ciekawe kto mu płaci za lobbing? Inna prohibicja to raczej pomyłka i było to przerabiane: http://www.polityka.pl/historia/1507904,1,historia-prohibicji.read


Wy... rozwiń
Avatar
Artur / 27 lipca 2011 o 15:30
0
Panie Nowak.. obiecujemy że nie w następnych wyborach już nie będzie Pan w radzie miasta.
Avatar
kj / 27 lipca 2011 o 13:01
0
Z czego teraz Super Zbieracz się utrzyma...?
Zresztą studenci zaopatrzą się w alkohol wcześniej, myślę, że zakaz niczego nie zmieni
Avatar
bw / 27 lipca 2011 o 11:31
0
[quote name='Milicjant' timestamp='1311745918' post='507191']
A ja chce aby wprowadzono zakaz podawania do publicznych wiadomości informacji o osobach upośledzonych umysłowo z pisu. Od jutra zbieram podpisy.
[/quote]
Zgadzam się. Tylko dodaj tam jeszcze PO, PSL i SLD. Chyba nie będziesz tolerował osób upośledzoych umysłowo w polityce?
Avatar
ewa / 5 sierpnia 2011 o 19:22
0
Kochani Zacy lubelscy. Zamiast walczyc z Radnym Marcinem Nowakiem zlozcie prosbe do rektora o zezwolenie na prowadzenie sklepow nocnych z alkoholem w akademikach. Tam mozecie zaopatrywac sie w wodke bezpiecznie i wygodnie. A my wlasciciele sklepikow monopolowych otworzymy przed Wami caly swiat trunkow. Przestancie chodzic po dzielnicy w poszukiwaniu wodki.....MY przyjdziemy do Was tylko zalatwcie pozwolenie.
Avatar
Grzegorz I. SUPER ZBIERACZ / 1 sierpnia 2011 o 16:49
0
WITAJCIE WSZYSCY OTO JA GRZEGORZ I. ZNANY W ŚWIECIE JAKOS SUPER ZBIERACZ. zapraszam wszystkich na you tube -KANAŁ grzesio 255 i grzesio256 - SUPER ZBIERACZ LUBLIN. Gdybym Był Radnym a niestety z nie swojej winy nie udało mnie sie wejśc W WYBORACH SAMORZADOWYCH 2010 do Rady Miasta Lublin pomysł Radnego który chce prohibicji nigdy nie ujżałby światła dziennego. Ja po prostu bym do tego nie dopuścił. Czy Radny PiSu nie wie ze Młodzież i Studenci to dobro Narodowe i gdy młodzi ludzie bawia sie funkcjonuja w Naszym Miescie to napedza gospodarke lokalną do kasy Miasta spływa coraz wiecej pieniedzy a Miasto nie jest wtedy w letargu tak jak to ma teraz miejsce podczas wakacji...chyba to oczywiste ze nie mozna działac na szkode Lublina a taka uchwałą która chce przeforsowac Radny Nowak...przyczyni sie do zapasci jeszcze wiekszej Lublina. Czy po to wybralismy Radnego Nowaka zeby działał na szkode Lublina ? wyglada NA TO ze tak. Dosyc z chorymi pomysłami .Pora działac na dobro Lublina wkoncu i nie wolno Ludziom z całej Polski i świata...rzucac kłód pod nogi.STUDENCI I MŁODZI LUDZIE ZJEDNOCZMY SIE NA FACEBOOKU JEST JUZ NAS PONAD PÓŁTORA TYSIACA PRZECIWKO TEMU POMYSŁOWI PROHIBICJI I NIECH KAZDY SIE DOŁACZY .MUSIMY WALCZYC !!! Jeśli by zakaz Radnego jednak wszedł w życie Ja Grzegorz I. Reaktywuje GIT FIRME i zadnemu studentowi nigdy w dzien wieczór i Noc Piwa nie zabraknie.Z PEŁNA MOCA WKROCZE DO AKCJI TAK ZE NIKOMU ZŁOTEGO TRUNKU NIE ZABRAKNIE... Ja osobiście o To sie postaram TRANSPORT I SPRZEDAŻ - BIORE NA SIEBIE. Grzegorz I.SUPER ZBIERACZ - THE FUTURE IS NOW !!!!! KOM 516801958
WITAJCIE WSZYSCY OTO JA GRZEGORZ I. ZNANY W ŚWIECIE JAKOS SUPER ZBIERACZ. zapraszam wszystkich na you tube -KANAŁ grzesio 255 i grzesio256 - SUPER ZBIERACZ LUBLIN. Gdybym Był Radnym a niestety z nie swojej winy nie udało mnie sie wejśc W WYBORACH SAMORZADOWYCH 2010 do Rady Miasta Lublin pomysł Radnego który chce prohibicji nigdy nie ujżałby światła dziennego. Ja po prostu bym do tego nie dopuścił. Czy Radny PiSu nie wie ze Młodzież i Studenci to dobro Narodowe i gdy młodzi ludzie bawia sie funkcjonuja w Naszym Miescie to napedza gospodarke l... rozwiń
Avatar
łojezoo / 28 lipca 2011 o 22:45
0
[quote name='student' timestamp='1311703618' post='507043']
Panu Nowakowi chyba się pod dekielkiem poprzestawiało. Na Godebskiego mieszka już trochę tych młodych wyrostków mam na myśli lubelaków a nie studentów. To oni zachowują się nie raz nie stosownie ale boją się studentów zaczepiać bo jest nas tam za dużo. Kto wtedy będzie chodził do bossa jak walną tą prohibicję. Tam ruch zaczyna się od godziny 20 do zamknięcia sklepu. A może Panu Nowakowi nie pasują studenci którzy utrzymują tą dziurę zabitą dechami zwaną Lublinem i wszystkie lokale jakie tam są? Lublin jest typowo studenckim miastem i wymierzając cios w stronę studentów to całe miasto na tym w jakiś sposób ucierpi. Gdyby nie uczelnie jakie są i studenci to miasto dawno by się wyludniło. Proponuję Panu Nowakowi by zastanawiał się jak poprawić infrastrukturę drogową bo ta jest w opłakanym stanie a szczególnie śmiać mi się chce z corocznych zim gdzie mimo dokładnych zapowiedzi meteorologów to wciąż cały lublin zaskakuje ale to już wina drogowców i prywatnych firm. Po chodnikach zimą pomimo wysyłanych zdjęć i informowania odpowiednich osób odpowiedzialnych za odśnieżanie ich jak i dróg to są w opłakanym stanie i nie da się ani przejechać ani przejść. Niech się Pan zastanowi jak sprowadzić inwestorów do lublina by Ci otwierali fabryki i inwestowali w Lublin. Lubelacy i wy się dziwicie że nie będziecie europejską stolicą kultury w 2016? Moim zdaniem takie powinny być priorytety radnych a nie odwalanie takiej maniany a to nie tyczy się jedynie lublina bo cała wschodnia Polska jest Polską nawet C. Przez takie osoby jak Pan Nowak śmiem twierdzić że Polska upada a wiele takich osób mamy w rządzie co są tylko po to by mydlić oczy społeczeństwu popierdzieć w stołek wywołać afere zebrać kupę mamony i pokazać jak głęboko w odpowiednim czasie ma się swoich wyborców. Jestem niestety studentem jednej z Lubelskich uczelni na szczęście już na finiszu że tak powiem i nie zamierzam po studiach zostawać w Lublinie bo to miasto bez perspektyw na przyszłość dla kogoś takiego jak ja i wiele studentów z głową zgodzi się ze mną w tej sprawie, nawet osiedlowe dresiki z głową na karku spierniczają z tego miasta bo tam nie ma przyszłości dla młodych. Zwracam się do wszystkich radnych to powinny być wasze priorytety czyli rozwój gospodarczy lublina ściąganie inwestorów poprawienie infrastruktury drogowej i zadbanie o to by drogowcy jak i prywatne firmy wywiązywały się zimą jeśli chodzi o odśnieżanie które i tej zimy która nadejdzie znowu ich zaskoczy bo to znowu będzie obfita w śnieg jak i mrozy zima. Co do chuligaństwa i niszczenie mienia ja przez 3 lata mieszkania na miasteczku nie spotkałem się by jakiś student niszczył czyjeś mienie bo jak by tak było to czy wszelkie sklepy czy też kluby które znajdują się na tych ulicach dawno by zgłosiły do mediów. Policja powinna częściej patrolować lubartowską bronowice tatary to powinny być ich priorytetowe miejsca w lublinie do patrolu i wyłapywania wyrostków. Niech Pan Nowak spróbuję po północy wrócić cały i zdrowy spod leclerca na turystycznej
[/quote]
[quote name='student' timestamp='1311703618' post='507043']
Panu Nowakowi chyba się pod dekielkiem poprzestawiało. Na Godebskiego mieszka już trochę tych młodych wyrostków mam na myśli lubelaków a nie studentów. To oni zachowują się nie raz nie stosownie ale boją się studentów zaczepiać bo jest nas tam za dużo. Kto wtedy będzie chodził do bossa jak walną tą prohibicję. Tam ruch zaczyna się od godziny 20 do zamknięcia sklepu. A może Panu Nowakowi nie pasują studenci którzy utrzymują tą dziurę zabitą dechami zwaną... rozwiń
Avatar
kompan / 27 lipca 2011 o 22:48
0
[quote name='prof. Gąbka' timestamp='1311799250' post='507700']
hahaha ciekawy jestem jaki odsetek studentów pijących na miasteczku wieczorami ma prawo głosu
A z resztą do nauki pijaki.
[/quote]

Od razu pijaki...,a może degustatorzy Sesja zakończona i luz blues.
Avatar
prof. Gąbka / 27 lipca 2011 o 22:40
0
[quote name='Artur' timestamp='1311773449' post='507457']
Panie Nowak.. obiecujemy że nie w następnych wyborach już nie będzie Pan w radzie miasta.
[/quote] hahaha ciekawy jestem jaki odsetek studentów pijących na miasteczku wieczorami ma prawo głosu
A z resztą do nauki pijaki.
Avatar
Gość / 27 lipca 2011 o 22:21
0
[quote name='wykladowca' timestamp='1311752725' post='507254']
I bardzo dobrze ze ktos wreszcie zechcial zajac sie tym problemem.Legalna sprzedaz alkoholu na terenie uniwersytetu i w bliskim sasiedztwie przez 24 godz. na dobe to skandal.Na amerykanskich uniwersytetach to nie do pomyslenia,za picie alkoholu na terenie uczelni jest jedna kara - wylot!I jeszcze jedno - oprocz pijanych osobnikow wszczynajacych awantury,zaczepiajacych przechodniow i zaklocajacych cisze nocna jest jeszcze problem smieci.Teren w okolicy "klubow" na Langiewicza i przychodni akademickiej to jedno wielkie smietnisko,niedobrze sie robi kiedy trzeba tamtedy przechodzic.Gdzie sa osoby odpowiedzialne za sprzatanie?
[/quote]
A może ten "ktoś" sprawiłby, aby pokazywała się tam Straż Miejska która ponoć jest od pilnowania porządku?
Nie będzie sklepów - będą meliny, proste. Nic się nie zmieni, ale mohery będą głosować jak należy.
[quote name='wykladowca' timestamp='1311752725' post='507254']
I bardzo dobrze ze ktos wreszcie zechcial zajac sie tym problemem.Legalna sprzedaz alkoholu na terenie uniwersytetu i w bliskim sasiedztwie przez 24 godz. na dobe to skandal.Na amerykanskich uniwersytetach to nie do pomyslenia,za picie alkoholu na terenie uczelni jest jedna kara - wylot!I jeszcze jedno - oprocz pijanych osobnikow wszczynajacych awantury,zaczepiajacych przechodniow i zaklocajacych cisze nocna jest jeszcze problem smieci.Teren w ok... rozwiń
Avatar
Mgr Dwa Fakultety / 27 lipca 2011 o 19:15
0
Były czasy że w każdym szanującym się akademiku była "meta" nie trzeba było się po nocnych włóczyć... :-) Panie N. studenci to sporo kresek nie ma co walczyć... Zresztą w LU jeszce nie ma jeszcze Prohibicji, bo rozumiem, ze pan N, chce wprowadzić na Miasteczko lokal gastronomiczny o tej nazwie klasy podobnej jak w Warszawie :-) więc czemu nie. Swoją drogą ciekawe kto mu płaci za lobbing? Inna prohibicja to raczej pomyłka i było to przerabiane: http://www.polityka.pl/historia/1507904,1,historia-prohibicji.read


Wypić piwko pod akademikiem, z przyjemnością bym do tego wrócił...
Były czasy że w każdym szanującym się akademiku była "meta" nie trzeba było się po nocnych włóczyć... :-) Panie N. studenci to sporo kresek nie ma co walczyć... Zresztą w LU jeszce nie ma jeszcze Prohibicji, bo rozumiem, ze pan N, chce wprowadzić na Miasteczko lokal gastronomiczny o tej nazwie klasy podobnej jak w Warszawie :-) więc czemu nie. Swoją drogą ciekawe kto mu płaci za lobbing? Inna prohibicja to raczej pomyłka i było to przerabiane: http://www.polityka.pl/historia/1507904,1,historia-prohibicji.read


Wy... rozwiń
Avatar
Artur / 27 lipca 2011 o 15:30
0
Panie Nowak.. obiecujemy że nie w następnych wyborach już nie będzie Pan w radzie miasta.
Avatar
kj / 27 lipca 2011 o 13:01
0
Z czego teraz Super Zbieracz się utrzyma...?
Zresztą studenci zaopatrzą się w alkohol wcześniej, myślę, że zakaz niczego nie zmieni
Avatar
bw / 27 lipca 2011 o 11:31
0
[quote name='Milicjant' timestamp='1311745918' post='507191']
A ja chce aby wprowadzono zakaz podawania do publicznych wiadomości informacji o osobach upośledzonych umysłowo z pisu. Od jutra zbieram podpisy.
[/quote]
Zgadzam się. Tylko dodaj tam jeszcze PO, PSL i SLD. Chyba nie będziesz tolerował osób upośledzoych umysłowo w polityce?
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 150 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 408 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 23 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!