Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 grudnia 2009 r.
19:14
Edytuj ten wpis

Ratują swoje mieszkania. Wieżowiec Sunhill w rękach mieszkańców

0 11 A A

Zamiast czekać na upadek developera, postanowili sami dokończyć inwestycję. Klienci lubelskiego Antaru przejęli budowę wieżowca Sunhill na LSM. Dzięki temu blisko 150 rodzin nie straci swoich mieszkań.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Uratowaliśmy nasze pieniądze. Jestem przekonany, że uda nam się dokończyć inwestycję – mówi Arkadiusz Liszcz, prezes zarządu "Stowarzyszenia mieszkańców Sunhill”. – Wznowiliśmy budowę. Podpisujemy umowy z kolejnymi wykonawcami. Wszystko jest na dobrej drodze.

Stowarzyszenie założyło 15 klientów Antaru. Rozmowy w sprawie przejęcia bloku przy ul. Jana Sawy trwały od kwietnia. Nad developerem wisiało widmo bankructwa. Firma pogrążała się w długach i sporach z Lubelską Spółdzielnią Mieszkaniową.

W maju wojewoda cofnął pozwolenie na budowę. Antar próbował ponownie zalegalizować inwestycję. Kiedy urzędowe procedury zakończyły się pomyślnie, do drzwi zapukali wierzyciele.

Pojawił się pierwszy wniosek o upadłość developera. Jednocześnie bank wystąpił o wcześniejszą spłatę zaciągniętego na budowę kredytu. Firma potrzebowała ponad 4 mln zł.

By spłacić długi Antar musiał dokończyć inwestycję. Nie było to proste, bo główny wykonawca zbankrutował. Upadający developer nie miał większych szans na znalezienie nowego partnera.

Klienci Antaru obawiali się, że firma ogłosi bankructwo. Budynek przejmie syndyk, a oni stracą swoje mieszkania. Metr kwadratowy przy ul. Jana Sawy kosztował ok. 5 tys. zł.

– Dla mnie to jest inwestycja życia – mówi Monika, przyszła lokatorka Sunhilla. – Mieliśmy się przeprowadzić w ubiegłym roku, ale budowa przeciąga się z miesiąca na miesiąc. Może sami damy radę to dokończyć.

Stowarzyszenie zapewnia, że Sunhill będzie gotowy przed wakacjami.
– Według naszego planu, zakończymy inwestycję w czerwcu przyszłego roku – dodaje Liszcz. – Jest jeszcze sporo spraw do załatwienia, ale to realny termin. Zrobimy wszystko, aby mieszkańcy Sunhilla nie musieli ponosić dodatkowych kosztów związanych z budową.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ewentualne dopłaty mogą sięgać 4 proc. wartości mieszkań. Pieniądze, które klienci mieli wpłacać developerowi, trafiają teraz na konto stowarzyszenia. Antar pozostał z długami wobec podwykonawców.

– To optymalne rozwiązanie i dobra wskazówka dla ludzi w podobnej sytuacji – mówi Liszcz. – Udało się dojść do kompromisu z developerem. Teraz to my jesteśmy udziałowcami i tylko od nas zależy powodzenie inwestycji.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sunhill / 6 marca 2010 o 19:43
0
www.sunhill.pl
Avatar
RED / 24 grudnia 2009 o 04:28
0
Zamojska, tam wielu odpowiedzialnych z lubelskich spółdzielni mieszkaniowych zamówienia robi i biorą kasę. CBŚ i ABW ma coś tam do zrobienia...
Avatar
Kpm / 24 grudnia 2009 o 01:57
0
Ta, słynni własciciele firmy Antar czyli Joanna P. i Jarosław T.
Strasza zawsze procesami wiec moze ktos sie nie boi i napisze pelne nazwiska aby przestrzec raz na zawsze ludzi
przed tymi osobami.
Nie pisze ze sa oszustami bo trzeba to udowodnic, ale na pewno nie są przykładem wzorowych deweloperów a wrecz odwrotnie.
Poprzednia ich firma czyli Investcorp tez upadła pozostawiając na lodzie iluś ludzi.
Więc jak to może być że zakładają drugą firmę, na dodatek nawet w tej samej siedzibie
na Romanowskiego i znowu klapa.
W Niemczech własciciele zbankrutowanej firmy mają zakaz przez 10 lat prowadzenia działalności gospodarczej.
W Lublinie chyba są już spaleni, pewnie wypączkują w jakims innym miescie.
Ta, słynni własciciele firmy Antar czyli Joanna P. i Jarosław T.
Strasza zawsze procesami wiec moze ktos sie nie boi i napisze pelne nazwiska aby przestrzec raz na zawsze ludzi
przed tymi osobami.
Nie pisze ze sa oszustami bo trzeba to udowodnic, ale na pewno nie są przykładem wzorowych deweloperów a wrecz odwrotnie.
Poprzednia ich firma czyli Investcorp tez upadła pozostawiając na lodzie iluś ludzi.
Więc jak to może być że zakładają drugą firmę, na dodatek nawet w tej samej siedzibie
na Romanowskiego i zn... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2009 o 19:13
0
człowiek płacze jak go jakiś thebill wydyma na allegro na 50 zł - a tu wydymka sięgnęła 500 tys zł - tylko w łeb sobie strzelić bo nawet pracując du*ą tyle sie nie zarobi
Avatar
pokręcony / 23 grudnia 2009 o 11:26
0
a mi się wydaje, że nawet jak oddadzą te mieszkania ludziom którzy zrobili interesy swego życia- głupich to chyba sieją, to i tak będzie to pic na wodę. jaki to apartamentowiec? już jego projekty były jakieś lewe, pewnie bedzie się wszystko sypać co rusz, jak mieszkańcy chcą dokończyć budowę? przecież oni maja jeszcze mniej pojęcia od developera który jak wiadomo nie miał w ogóle pojęcia. co z tego że się wprowadzą jak to kupa gruzu i nic pozatym. reasumując szkoda mi tych ludzi, ale miałem kiedys przyjemność rozmowy z przyszłymi lokatorami tego apartamentowca- chamstwo i szpan to chyba na porządku dziennym u tych Państwa!
a mi się wydaje, że nawet jak oddadzą te mieszkania ludziom którzy zrobili interesy swego życia- głupich to chyba sieją, to i tak będzie to pic na wodę. jaki to apartamentowiec? już jego projekty były jakieś lewe, pewnie bedzie się wszystko sypać co rusz, jak mieszkańcy chcą dokończyć budowę? przecież oni maja jeszcze mniej pojęcia od developera który jak wiadomo nie miał w ogóle pojęcia. co z tego że się wprowadzą jak to kupa gruzu i nic pozatym. reasumując szkoda mi tych ludzi, ale miałem kiedys przyjemność rozmowy z przyszłymi lokatorami ... rozwiń
Avatar
~rydzykant~ / 23 grudnia 2009 o 11:13
0
Gdy mieszkania będą już gotowe komornik zajmie je za długi dewelopera a mieszkańców się wyrzuci na bruk.
Zgodnie z zasadą nowego systemu społecznego.
Avatar
Wieśniak / 23 grudnia 2009 o 10:05
0
Pomału warszafka przychodzi do Lublina. Tam też jeden z "budowniczych" postawił apartamentowiec w którym zamieszkała wierchuszka czytaj: prokuratorzy, sędziowie, generałowie i chwatit. Pozostałym frajerom zostawił pustą działkę z makietą budynku. Teraz likwidator jak sprzeda działkę to odda tym co zostali na lodzie po parę groszy i będzie koniec lata ( w spodniach czy w naturze ?). A ja sądzę, że winną za to że ludzie z Lublina zamieszkają póżniej niż jak obecnie planują ponosi Pan Gąbka, który oprotestował budowę z sobie wiadomych względów. A teraz stroi się w piórka obrońców uciśnionych ( vide: tot motocrossowy ).
Pomału warszafka przychodzi do Lublina. Tam też jeden z "budowniczych" postawił apartamentowiec w którym zamieszkała wierchuszka czytaj: prokuratorzy, sędziowie, generałowie i chwatit. Pozostałym frajerom zostawił pustą działkę z makietą budynku. Teraz likwidator jak sprzeda działkę to odda tym co zostali na lodzie po parę groszy i będzie koniec lata ( w spodniach czy w naturze ?). A ja sądzę, że winną za to że ludzie z Lublina zamieszkają póżniej niż jak obecnie planują ponosi Pan Gąbka, który oprotestował budowę z sobie wiadomych... rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 23 grudnia 2009 o 08:44
0
Lubelak napisał:
Zostaję deweloperem!! Też nie mam kasy a głupcy przyniosą mi za dziurę w ziemi 2000 więcej za m2 niż za piękne mieszkanie w centrum


super napisane 100%! głupcy przyjdą i dadzą Ci kasy bo Ty im powiesz że to będzie apartament jakich mało! wchodzę z Toba w ten biznes, zaraz naszkicuje kredką kilka projektów
Avatar
llubellak@op.pl / 23 grudnia 2009 o 08:43
0
znowu ten Antar! czy nie ma nic innego w tym mieście tylko ciągłe rozpisywanie się o firmie krzak i ludzkiej głupocie! pisałem to już kilka razy, napiszę raz jeszcze! nie można legitymować się dużą dawką rozumu podpisując " umowy swego życia" z firmą krzak, która nigdy nic nie wybudowała- może postawiła szopę i psią budę ale jak to się ma do "apartamentowca" . takie inwestycje realizowane są przez firmy które mają ugruntowaną pozycję, które mają doświadczenie, które wiedzą jak łopatę wbić w ziemię, takie które postawiły już wiele podobnych budowli i zyskali zaufanie klientów. Antar odrazu skoczył na głęboką wodę. klienci pchani szpanem, chęcią pokazania się, powiedzenia w towarzystwie ile to metr kosztuje, podpisywali umowy bez wcześniejszego sprawdzenia kontrahenta. kto tak robi? mając do wydania majątek na auto, 99% ludzi kupi sprawdzonego mercedesa a nie ładne fajne plastikowe autko rodem z chin! tak samo z tym apartamentowcem!

ps-zaraz ktoś napiszę że zrzera mnie zazdrość, że piszę jak typowy Polaczek ale to nie prawda. w momencie kiedy postawienie własnego domu, z własnym ogródkiem, z własnym podjazdem do garażu, z własnymi drzewkami, sadzonkami i marchewką- w momencie kiedy to wszystko jest tanszze niż " apartamentowiec" nie ma mowy o jakiejkolwiek zazdrości!
znowu ten Antar! czy nie ma nic innego w tym mieście tylko ciągłe rozpisywanie się o firmie krzak i ludzkiej głupocie! pisałem to już kilka razy, napiszę raz jeszcze! nie można legitymować się dużą dawką rozumu podpisując " umowy swego życia" z firmą krzak, która nigdy nic nie wybudowała- może postawiła szopę i psią budę ale jak to się ma do "apartamentowca" . takie inwestycje realizowane są przez firmy które mają ugruntowaną pozycję, które mają doświadczenie, które wiedzą jak łopatę wbić w ziemię, takie które... rozwiń
Avatar
Lubelak / 23 grudnia 2009 o 08:38
0
Zostaję deweloperem!! Też nie mam kasy a głupcy przyniosą mi za dziurę w ziemi 2000 więcej za m2 niż za piękne mieszkanie w centrum
Avatar
sunhill / 6 marca 2010 o 19:43
0
www.sunhill.pl
Avatar
RED / 24 grudnia 2009 o 04:28
0
Zamojska, tam wielu odpowiedzialnych z lubelskich spółdzielni mieszkaniowych zamówienia robi i biorą kasę. CBŚ i ABW ma coś tam do zrobienia...
Avatar
Kpm / 24 grudnia 2009 o 01:57
0
Ta, słynni własciciele firmy Antar czyli Joanna P. i Jarosław T.
Strasza zawsze procesami wiec moze ktos sie nie boi i napisze pelne nazwiska aby przestrzec raz na zawsze ludzi
przed tymi osobami.
Nie pisze ze sa oszustami bo trzeba to udowodnic, ale na pewno nie są przykładem wzorowych deweloperów a wrecz odwrotnie.
Poprzednia ich firma czyli Investcorp tez upadła pozostawiając na lodzie iluś ludzi.
Więc jak to może być że zakładają drugą firmę, na dodatek nawet w tej samej siedzibie
na Romanowskiego i znowu klapa.
W Niemczech własciciele zbankrutowanej firmy mają zakaz przez 10 lat prowadzenia działalności gospodarczej.
W Lublinie chyba są już spaleni, pewnie wypączkują w jakims innym miescie.
Ta, słynni własciciele firmy Antar czyli Joanna P. i Jarosław T.
Strasza zawsze procesami wiec moze ktos sie nie boi i napisze pelne nazwiska aby przestrzec raz na zawsze ludzi
przed tymi osobami.
Nie pisze ze sa oszustami bo trzeba to udowodnic, ale na pewno nie są przykładem wzorowych deweloperów a wrecz odwrotnie.
Poprzednia ich firma czyli Investcorp tez upadła pozostawiając na lodzie iluś ludzi.
Więc jak to może być że zakładają drugą firmę, na dodatek nawet w tej samej siedzibie
na Romanowskiego i zn... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2009 o 19:13
0
człowiek płacze jak go jakiś thebill wydyma na allegro na 50 zł - a tu wydymka sięgnęła 500 tys zł - tylko w łeb sobie strzelić bo nawet pracując du*ą tyle sie nie zarobi
Avatar
pokręcony / 23 grudnia 2009 o 11:26
0
a mi się wydaje, że nawet jak oddadzą te mieszkania ludziom którzy zrobili interesy swego życia- głupich to chyba sieją, to i tak będzie to pic na wodę. jaki to apartamentowiec? już jego projekty były jakieś lewe, pewnie bedzie się wszystko sypać co rusz, jak mieszkańcy chcą dokończyć budowę? przecież oni maja jeszcze mniej pojęcia od developera który jak wiadomo nie miał w ogóle pojęcia. co z tego że się wprowadzą jak to kupa gruzu i nic pozatym. reasumując szkoda mi tych ludzi, ale miałem kiedys przyjemność rozmowy z przyszłymi lokatorami tego apartamentowca- chamstwo i szpan to chyba na porządku dziennym u tych Państwa!
a mi się wydaje, że nawet jak oddadzą te mieszkania ludziom którzy zrobili interesy swego życia- głupich to chyba sieją, to i tak będzie to pic na wodę. jaki to apartamentowiec? już jego projekty były jakieś lewe, pewnie bedzie się wszystko sypać co rusz, jak mieszkańcy chcą dokończyć budowę? przecież oni maja jeszcze mniej pojęcia od developera który jak wiadomo nie miał w ogóle pojęcia. co z tego że się wprowadzą jak to kupa gruzu i nic pozatym. reasumując szkoda mi tych ludzi, ale miałem kiedys przyjemność rozmowy z przyszłymi lokatorami ... rozwiń
Avatar
~rydzykant~ / 23 grudnia 2009 o 11:13
0
Gdy mieszkania będą już gotowe komornik zajmie je za długi dewelopera a mieszkańców się wyrzuci na bruk.
Zgodnie z zasadą nowego systemu społecznego.
Avatar
Wieśniak / 23 grudnia 2009 o 10:05
0
Pomału warszafka przychodzi do Lublina. Tam też jeden z "budowniczych" postawił apartamentowiec w którym zamieszkała wierchuszka czytaj: prokuratorzy, sędziowie, generałowie i chwatit. Pozostałym frajerom zostawił pustą działkę z makietą budynku. Teraz likwidator jak sprzeda działkę to odda tym co zostali na lodzie po parę groszy i będzie koniec lata ( w spodniach czy w naturze ?). A ja sądzę, że winną za to że ludzie z Lublina zamieszkają póżniej niż jak obecnie planują ponosi Pan Gąbka, który oprotestował budowę z sobie wiadomych względów. A teraz stroi się w piórka obrońców uciśnionych ( vide: tot motocrossowy ).
Pomału warszafka przychodzi do Lublina. Tam też jeden z "budowniczych" postawił apartamentowiec w którym zamieszkała wierchuszka czytaj: prokuratorzy, sędziowie, generałowie i chwatit. Pozostałym frajerom zostawił pustą działkę z makietą budynku. Teraz likwidator jak sprzeda działkę to odda tym co zostali na lodzie po parę groszy i będzie koniec lata ( w spodniach czy w naturze ?). A ja sądzę, że winną za to że ludzie z Lublina zamieszkają póżniej niż jak obecnie planują ponosi Pan Gąbka, który oprotestował budowę z sobie wiadomych... rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 23 grudnia 2009 o 08:44
0
Lubelak napisał:
Zostaję deweloperem!! Też nie mam kasy a głupcy przyniosą mi za dziurę w ziemi 2000 więcej za m2 niż za piękne mieszkanie w centrum


super napisane 100%! głupcy przyjdą i dadzą Ci kasy bo Ty im powiesz że to będzie apartament jakich mało! wchodzę z Toba w ten biznes, zaraz naszkicuje kredką kilka projektów
Avatar
llubellak@op.pl / 23 grudnia 2009 o 08:43
0
znowu ten Antar! czy nie ma nic innego w tym mieście tylko ciągłe rozpisywanie się o firmie krzak i ludzkiej głupocie! pisałem to już kilka razy, napiszę raz jeszcze! nie można legitymować się dużą dawką rozumu podpisując " umowy swego życia" z firmą krzak, która nigdy nic nie wybudowała- może postawiła szopę i psią budę ale jak to się ma do "apartamentowca" . takie inwestycje realizowane są przez firmy które mają ugruntowaną pozycję, które mają doświadczenie, które wiedzą jak łopatę wbić w ziemię, takie które postawiły już wiele podobnych budowli i zyskali zaufanie klientów. Antar odrazu skoczył na głęboką wodę. klienci pchani szpanem, chęcią pokazania się, powiedzenia w towarzystwie ile to metr kosztuje, podpisywali umowy bez wcześniejszego sprawdzenia kontrahenta. kto tak robi? mając do wydania majątek na auto, 99% ludzi kupi sprawdzonego mercedesa a nie ładne fajne plastikowe autko rodem z chin! tak samo z tym apartamentowcem!

ps-zaraz ktoś napiszę że zrzera mnie zazdrość, że piszę jak typowy Polaczek ale to nie prawda. w momencie kiedy postawienie własnego domu, z własnym ogródkiem, z własnym podjazdem do garażu, z własnymi drzewkami, sadzonkami i marchewką- w momencie kiedy to wszystko jest tanszze niż " apartamentowiec" nie ma mowy o jakiejkolwiek zazdrości!
znowu ten Antar! czy nie ma nic innego w tym mieście tylko ciągłe rozpisywanie się o firmie krzak i ludzkiej głupocie! pisałem to już kilka razy, napiszę raz jeszcze! nie można legitymować się dużą dawką rozumu podpisując " umowy swego życia" z firmą krzak, która nigdy nic nie wybudowała- może postawiła szopę i psią budę ale jak to się ma do "apartamentowca" . takie inwestycje realizowane są przez firmy które mają ugruntowaną pozycję, które mają doświadczenie, które wiedzą jak łopatę wbić w ziemię, takie które... rozwiń
Avatar
Lubelak / 23 grudnia 2009 o 08:38
0
Zostaję deweloperem!! Też nie mam kasy a głupcy przyniosą mi za dziurę w ziemi 2000 więcej za m2 niż za piękne mieszkanie w centrum
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Impreza w Próbie Cafe
28 września 2018, 22:30

Impreza w Próbie Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Próba Cafe (Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a) zaprasza na muzyczną imprezę - Próba Elektryczna, która odbędzie się 28 września o godz. 22.30.

Wojciech Bąkowski w Strefie Innych Brzmień
4 października 2018, 19:00

Wojciech Bąkowski w Strefie Innych Brzmień 0 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejny koncert w ramach cyklu Strefa Innych Brzmień w Warsztatach Kultury (ul Grodzka 5a). 4 października o godz 19 na scenie tamtejszej Próby Cafe wystąpi Wojciech Bąkowski.

Program TV: Filmowy weekend 21-23 września. Co warto zobaczyć?
21 września 2018, 0:00

Program TV: Filmowy weekend 21-23 września. Co warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend w naziemnej telewizji cyfrowej znajdziemy kilka ciekawych produkcji, m.in. Incredible Hulk, czyli jeden z filmów otwierających kinowe uniwersum Marvela czy intrygującą, festiwalową Mamę Xaviera Dolana. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Mateusz Mika (Asseco Resovia Rzeszów): Po prostu graliśmy dobrze w siatkówkę

Mateusz Mika (Asseco Resovia Rzeszów): Po prostu graliśmy dobrze w siatkówkę 0 0

Rosjanie wieźli haszysz wart miliony złotych [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Rosjanie wieźli haszysz wart miliony złotych [wideo, zdjęcia] 0 0

Terespol. Na drogowym przejściu granicznym tamtejsze służby w samochodzie podróżnych z Rosji znaleźli 86 kg haszyszu. Rynkowa wartość przejętego narkotyku to ponad 4 mln zł.

Azoty Puławy chcą odzyskać fotel lidera

Azoty Puławy chcą odzyskać fotel lidera 4 1

Zespół trenera Bartosz Jureckiego zagra w sobotę w hali MOSiR z Chrobrym Głogów. Początek spotkania o godzinie 18

Pracownicy PZL Świdnik na klęczkach. O co chodzi? Firma odpowiada
film

Pracownicy PZL Świdnik na klęczkach. O co chodzi? Firma odpowiada 1 16

Pracownicy klęczący przy stołach montażowych – takie zdjęcie opublikował na facebooku Piotr Sadowski, przewodniczący Związku Zawodowego Inżynierów i Techników w PZL-Świdnik. I podniosła się wrzawa

Nabór wniosków w programie Czyste Powietrze. Jak dostać dopłatę na ocieplenie domu?

Nabór wniosków w programie Czyste Powietrze. Jak dostać dopłatę na ocieplenie domu? 18 1

Ruszyły nabory wniosków w ramach rządowego programu Czyste Powietrze. Przypomnijmy, że jego budżet to aż 103 miliardy złotych.

Duże inwestycje w lubelską edukację zawodową

Duże inwestycje w lubelską edukację zawodową 0

Współpraca szkół zawodowych z biznesem i uczelniami wyższymi, dostosowanie ich programu do wymogów rynku pracy oraz szkolenia dla nauczycieli – to jedynie część zmian, jakim poddana zostanie edukacja zawodowa w Lubelskiem.

Prezydent Zamościa złamał prawo wyborcze? Jest reakcja komisarza wyborczego

Prezydent Zamościa złamał prawo wyborcze? Jest reakcja komisarza wyborczego 6 6

Komisarz wyborczy w Zamościu uznał, że niezgodne z prawem jest prezentowanie na bilbordach Andrzeja Wnuka raz jako kandydata na prezydenta, a raz jako osoby popierającej kandydata do Rady Miasta.

Irena Vrancic (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Chciałabym zagrać w finale

Irena Vrancic (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS): Chciałabym zagrać w finale 0 0