Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 grudnia 2009 r.
19:14
Edytuj ten wpis

Ratują swoje mieszkania. Wieżowiec Sunhill w rękach mieszkańców

0 11 A A

Zamiast czekać na upadek developera, postanowili sami dokończyć inwestycję. Klienci lubelskiego Antaru przejęli budowę wieżowca Sunhill na LSM. Dzięki temu blisko 150 rodzin nie straci swoich mieszkań.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Uratowaliśmy nasze pieniądze. Jestem przekonany, że uda nam się dokończyć inwestycję – mówi Arkadiusz Liszcz, prezes zarządu "Stowarzyszenia mieszkańców Sunhill”. – Wznowiliśmy budowę. Podpisujemy umowy z kolejnymi wykonawcami. Wszystko jest na dobrej drodze.

Stowarzyszenie założyło 15 klientów Antaru. Rozmowy w sprawie przejęcia bloku przy ul. Jana Sawy trwały od kwietnia. Nad developerem wisiało widmo bankructwa. Firma pogrążała się w długach i sporach z Lubelską Spółdzielnią Mieszkaniową.

W maju wojewoda cofnął pozwolenie na budowę. Antar próbował ponownie zalegalizować inwestycję. Kiedy urzędowe procedury zakończyły się pomyślnie, do drzwi zapukali wierzyciele.

Pojawił się pierwszy wniosek o upadłość developera. Jednocześnie bank wystąpił o wcześniejszą spłatę zaciągniętego na budowę kredytu. Firma potrzebowała ponad 4 mln zł.

By spłacić długi Antar musiał dokończyć inwestycję. Nie było to proste, bo główny wykonawca zbankrutował. Upadający developer nie miał większych szans na znalezienie nowego partnera.

Klienci Antaru obawiali się, że firma ogłosi bankructwo. Budynek przejmie syndyk, a oni stracą swoje mieszkania. Metr kwadratowy przy ul. Jana Sawy kosztował ok. 5 tys. zł.

– Dla mnie to jest inwestycja życia – mówi Monika, przyszła lokatorka Sunhilla. – Mieliśmy się przeprowadzić w ubiegłym roku, ale budowa przeciąga się z miesiąca na miesiąc. Może sami damy radę to dokończyć.

Stowarzyszenie zapewnia, że Sunhill będzie gotowy przed wakacjami.
– Według naszego planu, zakończymy inwestycję w czerwcu przyszłego roku – dodaje Liszcz. – Jest jeszcze sporo spraw do załatwienia, ale to realny termin. Zrobimy wszystko, aby mieszkańcy Sunhilla nie musieli ponosić dodatkowych kosztów związanych z budową.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ewentualne dopłaty mogą sięgać 4 proc. wartości mieszkań. Pieniądze, które klienci mieli wpłacać developerowi, trafiają teraz na konto stowarzyszenia. Antar pozostał z długami wobec podwykonawców.

– To optymalne rozwiązanie i dobra wskazówka dla ludzi w podobnej sytuacji – mówi Liszcz. – Udało się dojść do kompromisu z developerem. Teraz to my jesteśmy udziałowcami i tylko od nas zależy powodzenie inwestycji.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
sunhill / 6 marca 2010 o 19:43
0
www.sunhill.pl
Avatar
RED / 24 grudnia 2009 o 04:28
0
Zamojska, tam wielu odpowiedzialnych z lubelskich spółdzielni mieszkaniowych zamówienia robi i biorą kasę. CBŚ i ABW ma coś tam do zrobienia...
Avatar
Kpm / 24 grudnia 2009 o 01:57
0
Ta, słynni własciciele firmy Antar czyli Joanna P. i Jarosław T.
Strasza zawsze procesami wiec moze ktos sie nie boi i napisze pelne nazwiska aby przestrzec raz na zawsze ludzi
przed tymi osobami.
Nie pisze ze sa oszustami bo trzeba to udowodnic, ale na pewno nie są przykładem wzorowych deweloperów a wrecz odwrotnie.
Poprzednia ich firma czyli Investcorp tez upadła pozostawiając na lodzie iluś ludzi.
Więc jak to może być że zakładają drugą firmę, na dodatek nawet w tej samej siedzibie
na Romanowskiego i znowu klapa.
W Niemczech własciciele zbankrutowanej firmy mają zakaz przez 10 lat prowadzenia działalności gospodarczej.
W Lublinie chyba są już spaleni, pewnie wypączkują w jakims innym miescie.
Ta, słynni własciciele firmy Antar czyli Joanna P. i Jarosław T.
Strasza zawsze procesami wiec moze ktos sie nie boi i napisze pelne nazwiska aby przestrzec raz na zawsze ludzi
przed tymi osobami.
Nie pisze ze sa oszustami bo trzeba to udowodnic, ale na pewno nie są przykładem wzorowych deweloperów a wrecz odwrotnie.
Poprzednia ich firma czyli Investcorp tez upadła pozostawiając na lodzie iluś ludzi.
Więc jak to może być że zakładają drugą firmę, na dodatek nawet w tej samej siedzibie
na Romanowskiego i zn... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2009 o 19:13
0
człowiek płacze jak go jakiś thebill wydyma na allegro na 50 zł - a tu wydymka sięgnęła 500 tys zł - tylko w łeb sobie strzelić bo nawet pracując du*ą tyle sie nie zarobi
Avatar
pokręcony / 23 grudnia 2009 o 11:26
0
a mi się wydaje, że nawet jak oddadzą te mieszkania ludziom którzy zrobili interesy swego życia- głupich to chyba sieją, to i tak będzie to pic na wodę. jaki to apartamentowiec? już jego projekty były jakieś lewe, pewnie bedzie się wszystko sypać co rusz, jak mieszkańcy chcą dokończyć budowę? przecież oni maja jeszcze mniej pojęcia od developera który jak wiadomo nie miał w ogóle pojęcia. co z tego że się wprowadzą jak to kupa gruzu i nic pozatym. reasumując szkoda mi tych ludzi, ale miałem kiedys przyjemność rozmowy z przyszłymi lokatorami tego apartamentowca- chamstwo i szpan to chyba na porządku dziennym u tych Państwa!
a mi się wydaje, że nawet jak oddadzą te mieszkania ludziom którzy zrobili interesy swego życia- głupich to chyba sieją, to i tak będzie to pic na wodę. jaki to apartamentowiec? już jego projekty były jakieś lewe, pewnie bedzie się wszystko sypać co rusz, jak mieszkańcy chcą dokończyć budowę? przecież oni maja jeszcze mniej pojęcia od developera który jak wiadomo nie miał w ogóle pojęcia. co z tego że się wprowadzą jak to kupa gruzu i nic pozatym. reasumując szkoda mi tych ludzi, ale miałem kiedys przyjemność rozmowy z przyszłymi lokatorami ... rozwiń
Avatar
~rydzykant~ / 23 grudnia 2009 o 11:13
0
Gdy mieszkania będą już gotowe komornik zajmie je za długi dewelopera a mieszkańców się wyrzuci na bruk.
Zgodnie z zasadą nowego systemu społecznego.
Avatar
Wieśniak / 23 grudnia 2009 o 10:05
0
Pomału warszafka przychodzi do Lublina. Tam też jeden z "budowniczych" postawił apartamentowiec w którym zamieszkała wierchuszka czytaj: prokuratorzy, sędziowie, generałowie i chwatit. Pozostałym frajerom zostawił pustą działkę z makietą budynku. Teraz likwidator jak sprzeda działkę to odda tym co zostali na lodzie po parę groszy i będzie koniec lata ( w spodniach czy w naturze ?). A ja sądzę, że winną za to że ludzie z Lublina zamieszkają póżniej niż jak obecnie planują ponosi Pan Gąbka, który oprotestował budowę z sobie wiadomych względów. A teraz stroi się w piórka obrońców uciśnionych ( vide: tot motocrossowy ).
Pomału warszafka przychodzi do Lublina. Tam też jeden z "budowniczych" postawił apartamentowiec w którym zamieszkała wierchuszka czytaj: prokuratorzy, sędziowie, generałowie i chwatit. Pozostałym frajerom zostawił pustą działkę z makietą budynku. Teraz likwidator jak sprzeda działkę to odda tym co zostali na lodzie po parę groszy i będzie koniec lata ( w spodniach czy w naturze ?). A ja sądzę, że winną za to że ludzie z Lublina zamieszkają póżniej niż jak obecnie planują ponosi Pan Gąbka, który oprotestował budowę z sobie wiadomych... rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 23 grudnia 2009 o 08:44
0
Lubelak napisał:
Zostaję deweloperem!! Też nie mam kasy a głupcy przyniosą mi za dziurę w ziemi 2000 więcej za m2 niż za piękne mieszkanie w centrum


super napisane 100%! głupcy przyjdą i dadzą Ci kasy bo Ty im powiesz że to będzie apartament jakich mało! wchodzę z Toba w ten biznes, zaraz naszkicuje kredką kilka projektów
Avatar
llubellak@op.pl / 23 grudnia 2009 o 08:43
0
znowu ten Antar! czy nie ma nic innego w tym mieście tylko ciągłe rozpisywanie się o firmie krzak i ludzkiej głupocie! pisałem to już kilka razy, napiszę raz jeszcze! nie można legitymować się dużą dawką rozumu podpisując " umowy swego życia" z firmą krzak, która nigdy nic nie wybudowała- może postawiła szopę i psią budę ale jak to się ma do "apartamentowca" . takie inwestycje realizowane są przez firmy które mają ugruntowaną pozycję, które mają doświadczenie, które wiedzą jak łopatę wbić w ziemię, takie które postawiły już wiele podobnych budowli i zyskali zaufanie klientów. Antar odrazu skoczył na głęboką wodę. klienci pchani szpanem, chęcią pokazania się, powiedzenia w towarzystwie ile to metr kosztuje, podpisywali umowy bez wcześniejszego sprawdzenia kontrahenta. kto tak robi? mając do wydania majątek na auto, 99% ludzi kupi sprawdzonego mercedesa a nie ładne fajne plastikowe autko rodem z chin! tak samo z tym apartamentowcem!

ps-zaraz ktoś napiszę że zrzera mnie zazdrość, że piszę jak typowy Polaczek ale to nie prawda. w momencie kiedy postawienie własnego domu, z własnym ogródkiem, z własnym podjazdem do garażu, z własnymi drzewkami, sadzonkami i marchewką- w momencie kiedy to wszystko jest tanszze niż " apartamentowiec" nie ma mowy o jakiejkolwiek zazdrości!
znowu ten Antar! czy nie ma nic innego w tym mieście tylko ciągłe rozpisywanie się o firmie krzak i ludzkiej głupocie! pisałem to już kilka razy, napiszę raz jeszcze! nie można legitymować się dużą dawką rozumu podpisując " umowy swego życia" z firmą krzak, która nigdy nic nie wybudowała- może postawiła szopę i psią budę ale jak to się ma do "apartamentowca" . takie inwestycje realizowane są przez firmy które mają ugruntowaną pozycję, które mają doświadczenie, które wiedzą jak łopatę wbić w ziemię, takie które... rozwiń
Avatar
Lubelak / 23 grudnia 2009 o 08:38
0
Zostaję deweloperem!! Też nie mam kasy a głupcy przyniosą mi za dziurę w ziemi 2000 więcej za m2 niż za piękne mieszkanie w centrum
Avatar
sunhill / 6 marca 2010 o 19:43
0
www.sunhill.pl
Avatar
RED / 24 grudnia 2009 o 04:28
0
Zamojska, tam wielu odpowiedzialnych z lubelskich spółdzielni mieszkaniowych zamówienia robi i biorą kasę. CBŚ i ABW ma coś tam do zrobienia...
Avatar
Kpm / 24 grudnia 2009 o 01:57
0
Ta, słynni własciciele firmy Antar czyli Joanna P. i Jarosław T.
Strasza zawsze procesami wiec moze ktos sie nie boi i napisze pelne nazwiska aby przestrzec raz na zawsze ludzi
przed tymi osobami.
Nie pisze ze sa oszustami bo trzeba to udowodnic, ale na pewno nie są przykładem wzorowych deweloperów a wrecz odwrotnie.
Poprzednia ich firma czyli Investcorp tez upadła pozostawiając na lodzie iluś ludzi.
Więc jak to może być że zakładają drugą firmę, na dodatek nawet w tej samej siedzibie
na Romanowskiego i znowu klapa.
W Niemczech własciciele zbankrutowanej firmy mają zakaz przez 10 lat prowadzenia działalności gospodarczej.
W Lublinie chyba są już spaleni, pewnie wypączkują w jakims innym miescie.
Ta, słynni własciciele firmy Antar czyli Joanna P. i Jarosław T.
Strasza zawsze procesami wiec moze ktos sie nie boi i napisze pelne nazwiska aby przestrzec raz na zawsze ludzi
przed tymi osobami.
Nie pisze ze sa oszustami bo trzeba to udowodnic, ale na pewno nie są przykładem wzorowych deweloperów a wrecz odwrotnie.
Poprzednia ich firma czyli Investcorp tez upadła pozostawiając na lodzie iluś ludzi.
Więc jak to może być że zakładają drugą firmę, na dodatek nawet w tej samej siedzibie
na Romanowskiego i zn... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2009 o 19:13
0
człowiek płacze jak go jakiś thebill wydyma na allegro na 50 zł - a tu wydymka sięgnęła 500 tys zł - tylko w łeb sobie strzelić bo nawet pracując du*ą tyle sie nie zarobi
Avatar
pokręcony / 23 grudnia 2009 o 11:26
0
a mi się wydaje, że nawet jak oddadzą te mieszkania ludziom którzy zrobili interesy swego życia- głupich to chyba sieją, to i tak będzie to pic na wodę. jaki to apartamentowiec? już jego projekty były jakieś lewe, pewnie bedzie się wszystko sypać co rusz, jak mieszkańcy chcą dokończyć budowę? przecież oni maja jeszcze mniej pojęcia od developera który jak wiadomo nie miał w ogóle pojęcia. co z tego że się wprowadzą jak to kupa gruzu i nic pozatym. reasumując szkoda mi tych ludzi, ale miałem kiedys przyjemność rozmowy z przyszłymi lokatorami tego apartamentowca- chamstwo i szpan to chyba na porządku dziennym u tych Państwa!
a mi się wydaje, że nawet jak oddadzą te mieszkania ludziom którzy zrobili interesy swego życia- głupich to chyba sieją, to i tak będzie to pic na wodę. jaki to apartamentowiec? już jego projekty były jakieś lewe, pewnie bedzie się wszystko sypać co rusz, jak mieszkańcy chcą dokończyć budowę? przecież oni maja jeszcze mniej pojęcia od developera który jak wiadomo nie miał w ogóle pojęcia. co z tego że się wprowadzą jak to kupa gruzu i nic pozatym. reasumując szkoda mi tych ludzi, ale miałem kiedys przyjemność rozmowy z przyszłymi lokatorami ... rozwiń
Avatar
~rydzykant~ / 23 grudnia 2009 o 11:13
0
Gdy mieszkania będą już gotowe komornik zajmie je za długi dewelopera a mieszkańców się wyrzuci na bruk.
Zgodnie z zasadą nowego systemu społecznego.
Avatar
Wieśniak / 23 grudnia 2009 o 10:05
0
Pomału warszafka przychodzi do Lublina. Tam też jeden z "budowniczych" postawił apartamentowiec w którym zamieszkała wierchuszka czytaj: prokuratorzy, sędziowie, generałowie i chwatit. Pozostałym frajerom zostawił pustą działkę z makietą budynku. Teraz likwidator jak sprzeda działkę to odda tym co zostali na lodzie po parę groszy i będzie koniec lata ( w spodniach czy w naturze ?). A ja sądzę, że winną za to że ludzie z Lublina zamieszkają póżniej niż jak obecnie planują ponosi Pan Gąbka, który oprotestował budowę z sobie wiadomych względów. A teraz stroi się w piórka obrońców uciśnionych ( vide: tot motocrossowy ).
Pomału warszafka przychodzi do Lublina. Tam też jeden z "budowniczych" postawił apartamentowiec w którym zamieszkała wierchuszka czytaj: prokuratorzy, sędziowie, generałowie i chwatit. Pozostałym frajerom zostawił pustą działkę z makietą budynku. Teraz likwidator jak sprzeda działkę to odda tym co zostali na lodzie po parę groszy i będzie koniec lata ( w spodniach czy w naturze ?). A ja sądzę, że winną za to że ludzie z Lublina zamieszkają póżniej niż jak obecnie planują ponosi Pan Gąbka, który oprotestował budowę z sobie wiadomych... rozwiń
Avatar
llubellak@op.pl / 23 grudnia 2009 o 08:44
0
Lubelak napisał:
Zostaję deweloperem!! Też nie mam kasy a głupcy przyniosą mi za dziurę w ziemi 2000 więcej za m2 niż za piękne mieszkanie w centrum


super napisane 100%! głupcy przyjdą i dadzą Ci kasy bo Ty im powiesz że to będzie apartament jakich mało! wchodzę z Toba w ten biznes, zaraz naszkicuje kredką kilka projektów
Avatar
llubellak@op.pl / 23 grudnia 2009 o 08:43
0
znowu ten Antar! czy nie ma nic innego w tym mieście tylko ciągłe rozpisywanie się o firmie krzak i ludzkiej głupocie! pisałem to już kilka razy, napiszę raz jeszcze! nie można legitymować się dużą dawką rozumu podpisując " umowy swego życia" z firmą krzak, która nigdy nic nie wybudowała- może postawiła szopę i psią budę ale jak to się ma do "apartamentowca" . takie inwestycje realizowane są przez firmy które mają ugruntowaną pozycję, które mają doświadczenie, które wiedzą jak łopatę wbić w ziemię, takie które postawiły już wiele podobnych budowli i zyskali zaufanie klientów. Antar odrazu skoczył na głęboką wodę. klienci pchani szpanem, chęcią pokazania się, powiedzenia w towarzystwie ile to metr kosztuje, podpisywali umowy bez wcześniejszego sprawdzenia kontrahenta. kto tak robi? mając do wydania majątek na auto, 99% ludzi kupi sprawdzonego mercedesa a nie ładne fajne plastikowe autko rodem z chin! tak samo z tym apartamentowcem!

ps-zaraz ktoś napiszę że zrzera mnie zazdrość, że piszę jak typowy Polaczek ale to nie prawda. w momencie kiedy postawienie własnego domu, z własnym ogródkiem, z własnym podjazdem do garażu, z własnymi drzewkami, sadzonkami i marchewką- w momencie kiedy to wszystko jest tanszze niż " apartamentowiec" nie ma mowy o jakiejkolwiek zazdrości!
znowu ten Antar! czy nie ma nic innego w tym mieście tylko ciągłe rozpisywanie się o firmie krzak i ludzkiej głupocie! pisałem to już kilka razy, napiszę raz jeszcze! nie można legitymować się dużą dawką rozumu podpisując " umowy swego życia" z firmą krzak, która nigdy nic nie wybudowała- może postawiła szopę i psią budę ale jak to się ma do "apartamentowca" . takie inwestycje realizowane są przez firmy które mają ugruntowaną pozycję, które mają doświadczenie, które wiedzą jak łopatę wbić w ziemię, takie które... rozwiń
Avatar
Lubelak / 23 grudnia 2009 o 08:38
0
Zostaję deweloperem!! Też nie mam kasy a głupcy przyniosą mi za dziurę w ziemi 2000 więcej za m2 niż za piękne mieszkanie w centrum
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

100 pieśni na 100-lecie Niepodległości w Kazimierzu Dolnym
30 września 2018, 10:00

100 pieśni na 100-lecie Niepodległości w Kazimierzu Dolnym 0 0

Co Gdzie Kiedy. Wyjątkową, patriotyczną inicjatywę podejmie Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym. 30 września o godz. 10 odbędzie się tam Festiwal pieśni patriotycznych 100 pieśni na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Górnik Łęczna nie chce powtórki sprzed roku

Górnik Łęczna nie chce powtórki sprzed roku 0 0

Po drugiej ligowej wygranej z rzędu nad Błękitnymi Stargard zawodnicy Górnika Łęczna rozpoczynają walkę w Pucharze Polski. Dzisiaj o godz. 15.30 zielono czarni zmierzą się z trzecioligowym KP Starogard Gdański na jego terenie

Poważny wypadek w Lublinie. 12-latka potrącona przez samochód, jest nieprzytomna

Poważny wypadek w Lublinie. 12-latka potrącona przez samochód, jest nieprzytomna 11 14

12-letnia dziewczyna nieprzytomna trafiła do szpitala w wyniku wypadku na ul. Bohaterów Września w Lublinie

Nowy trener Avii, świdniczanie grają w środę w Pucharze Polski

Nowy trener Avii, świdniczanie grają w środę w Pucharze Polski 4 0

W środę zostaną jeszcze rozegrane dwa inne mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski: Iskra Krzemień – Avia Świdnik oraz Lewart Lubartów – Górnik II Łęczna. Oba rozpoczną się o godz. 16. Ostatnie spotkanie, czyli pojedynek Wisły Puławy ze Stalą Kraśnik przełożono na 10 października

Spór o ziemię na Czubach. Osiedle to tylko bloki?

Spór o ziemię na Czubach. Osiedle to tylko bloki? 0 9

Do punktu wyjścia wraca spór o ziemię na Czubach, którą chcą przejąć od miasta spadkobiercy byłej właścicielki. Twierdzą, że skoro ziemia nie została zabudowana, to nie wykorzystano jej pod nowe osiedle, więc należy im się jej zwrot. Wojewoda odmówił, bo uznał, że zieleń też jest częścią osiedla. Sąd uchylił tę decyzję

Malaga: Policjantka z Puław mistrzynią świata

Malaga: Policjantka z Puław mistrzynią świata 41 2

Ogromnym sukcesem dla puławskiej policjantki zakończyły się tegoroczne Mistrzostwa Świata Masters w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w hiszpańskiej Maladze. Nasza Koleżanka - st. sierż. Danuta Woszczek została Mistrzynią Świata Masters w biegu na 2000 metrów z przeszkodami ustanawiając jednocześnie rekord Polski.

Powiślak Końskowola znowu na drodze Motoru w Pucharze Polski

Powiślak Końskowola znowu na drodze Motoru w Pucharze Polski 5 2

Piłkarze Motoru w środę rozegrają ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski LZPN. Ich rywalem będzie Powiślak Końskowola, który przed rokiem wyeliminował żółto-biało-niebieskich, ale na etapie półfinału. Mecz rozpocznie się o godz. 16

Skazany za morderstwo, na przepustce zabił matkę z dzieckiem
film

Skazany za morderstwo, na przepustce zabił matkę z dzieckiem 18 9

To podwójne zabójstwo wstrząsnęło całą Polską. Mężczyzna, który odsiadywał wyrok za zamordowanie swojej dziewczyny, w ostatnim czasie otrzymał 96 przepustek z więzienia. Na ostatniej zamordował kolejną kobietę i jej trzyletniego syna.

Bakłażany, dynie i patisony. Przepisy na 7 jesiennych potraw

Bakłażany, dynie i patisony. Przepisy na 7 jesiennych potraw 0 0

Na horyzoncie złota, polska jesień. Na targu bakłażany, dynie i patisony mienią się kolorami i smakami. Oto siedem smakowitych dań z regionalną kuchnią w tle

Food Trucki pożegnają lato w Puławach
28 września 2018, 0:00

Food Trucki pożegnają lato w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 28-30 września w Galerii Zielonej w Puławach zorganizowany zostanie ostatni w tym sezonie zlot Food Trucków.

Muszą emigrować, żeby ratować dziecko. W Polsce leczenie kosztuje ponad 2 mln zł rocznie

Muszą emigrować, żeby ratować dziecko. W Polsce leczenie kosztuje ponad 2 mln zł rocznie 83 11

Ponad dwa miliony złotych mogłoby kosztować w kraju roczne leczenie 11-miesięcznego Krystiana ze Świdnika, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Jedyną szansą w walce ze śmiertelną chorobą jest lek, który w Polsce nie jest refundowany. – Jeśli nic się nie zmieni, będziemy zmuszeni do emigracji i leczenia dziecka za granicą – mówią zdesperowani rodzice

Na kawę albo na kotleta. Nowe miejsca w Lublinie

Na kawę albo na kotleta. Nowe miejsca w Lublinie 0 0

Już dziś gości zaprosi marka ogólnopolska - Organic Coffee. W połowie października otwarcie nowego baru lubelskiej marki. Swoje czwarte miejsce będzie miał Bar Promyk