Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 lipca 2015 r.
16:00

Ratusz: Nie damy zgody na wjazd busami na Stare Miasto (SONDA)

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 29 A A
Wojciech Górski ponownie wystąpił do miasta o zgodę na wjazd tam, gdzie teraz nie wolno mu wjeżdżać (Fot. Wojciech Nieśpiałowski)<br />
Wojciech Górski ponownie wystąpił do miasta o zgodę na wjazd tam, gdzie teraz nie wolno mu wjeżdżać (Fot. Wojciech Nieśpiałowski)

O zgodę na jeżdżenie busami przez deptak i Stare Miasto znów prosi przedsiębiorca zarabiający na wożeniu turystów. Ratusz zapowiada, że mu odmówi, choć przedsiębiorcy broni dwóch radnych i to w nietypowym duecie: jeden z koalicji, drugi z opozycji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ta batalia trwa już dwa lata. Wtedy to miejski przewodnik Wojciech Górski i jego żona sprowadzili elektryczne busy, by wozić nimi turystów i pokazywać im lubelskie zabytki. Przedsiębiorca nie dostał jednak zgody na wszystko o co prosił. Dlatego zamiast przez deptak Krakowskiego Przedmieścia jego busy jeżdżą przez ul. Zieloną, a na Stare Miasto nie mogą wjeżdżać wcale. Sprawa stanęła na czerwcowej sesji Rady Miasta, bo przedsiębiorca poskarżył się na prezydenta radnym, a ci przyznali rację prezydentowi. Ten zaś zadeklarował, że w tej sprawie przeanalizuje reakcje mieszkańców.

Górski ponownie wystąpił do miasta o zgodę na wjazd tam, gdzie teraz nie wolno mu wjeżdżać. A do prezydenta trafiło pismo od dwóch miejskich radnych: Marcina Nowaka z koalicyjnego Wspólnego Lublina i Zbigniewa Ławniczaka z opozycyjnego klubu Prawa i Sprawiedliwości. Wspólnie proszą, by Ratusz pozwolił na wjazd elektrycznych busów na Stare Miasto.

– Działania te umożliwiłyby bowiem popularyzowanie piękna zabytków znajdujących się w historycznym sercu Lublina, jak i dałyby asumpt do wybrania przez turystów staromiejskiego lokalu gastronomicznego, bazy noclegowej – czytamy w piśmie radnych do prezydenta.

– Nasze stanowisko pozostaje niezmienione – odpowiada tymczasem Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – To nie jest kwestia dopuszczenia wjazdu na Stare Miasto pojedynczych pojazdów jednego przedsiębiorcy, ale dopuszczenia całej kategorii pojazdów – dodaje.

W użyciu jest aktualnie 108 stałych zezwoleń na wjazd na Stare Miasto wydanych np. mieszkańcom tego obszaru, jak też 1340 pozwoleń czasowych przyznawanych np. na czas prac remontowych. Urzędnicy tłumaczą, że chcą ograniczać ich liczbę.

Także w sprawie wjazdu turystycznych busów na deptak Ratusz nie zmienia swojego stanowiska. – Deptak jest wyłączony z jakiegokolwiek ruchu poza pieszym – informuje Kieliszek i zastrzega, że nie będzie wyjątków. Tak, jak nie było ich m.in. wtedy, gdy przez zamknięty dla samochodów odcinek Krakowskiego Przedmieścia chciała przejechać jedna ze stacji radiowych planująca tu akcję promocyjną.

Zdaniem miejskich urzędników między ustawionymi po obu stronach deptaka kawiarnianymi ogródkami jest zbyt mało miejsca, by przy dużym natężeniu spacerowiczów możliwe było tu jeszcze wpuszczenie turystycznych busów. W najwęższym miejscu między ogródkami jest 4,6 metra odstępu.

Sonda: Czy busy wożące turystów powinny mieć możliwość wjazdu na Stare Miasto?

Liczba głosów: 620
54.03%
Tak
42.74%
Nie
3.23%
Nie mam zdania

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wojciech / 12 lipca 2015 o 22:16
0

Nie po to idę na Stare Miasto usiąść w ogródku, żeby słuchać odgłosów ruchu kołowego. Jeśli urząd uporządkuje to co się tam teraz dzieje (samochodów jest o wiele za dużo) to ewentualnie wtedy można rozmawiać o dodatkowych pojazdach turystycznych. BTW porównania do Krakowa są śmieszne - ileż ma to nasze Stare Miasto, 100 metrów długości? Serio nie da się tego zwiedzić na piechotę? SERIO - NIE DA SIĘ TEGO ZWIEDZIĆ NA PIECHOTĘ!  Zapewniamy audio-guidy w 5 językach. Jesteśmy do dyspozycji turystów i możemy ich obsłużyć również "na żywo" w 4 językach, ale ten turysta musi wiedziec, że szybko, wygodnie i dużą przestrzeń wraz ze Śródmieściem (około 4 km) może zwiedzić w ciągu godziny tylko z nami. NIKT INNY MU TAKIE USŁUGI NIE ZAPEWNI. Bierzmy przykład z innych miast.

rozwiń
Avatar
kriss / 12 lipca 2015 o 22:01
0

Nie po to idę na Stare Miasto usiąść w ogródku, żeby słuchać odgłosów ruchu kołowego. Jeśli urząd uporządkuje to co się tam teraz dzieje (samochodów jest o wiele za dużo) to ewentualnie wtedy można rozmawiać o dodatkowych pojazdach turystycznych. BTW porównania do Krakowa są śmieszne - ileż ma to nasze Stare Miasto, 100 metrów długości? Serio nie da się tego zwiedzić na piechotę?

Avatar
Gość / 11 lipca 2015 o 07:49
0
Pan Żuk przegrał w sondażu? No to jest już początek końca jego rządów w ratuszu. Brawo panie Górski!
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 15:01
0
Zabytki Starego Miasta nie dla turystów ?! Jestem za ograniczeniem ruchu kołowego po Starym Mieście. Urząd jednak przyjął złą strategię, skoro pozwala jeździć tylu samochodom, a nie ekologicznym pojazdom z turystami!
Avatar
Wojciech / 9 lipca 2015 o 14:34
0

Tu nie chodzi o zagrożenia jakieś tam z tytułu wjazdu pojazdów elektrycznych, bo na całym świecie tylko takie mogą wjeżdżać na tereny chronione parków i zabytków. Tu chodzi o to że Pan Prezydent nie może stracić na honorze. Skoro najpierw odmówił, to jak może zmienić zdanie. I to jest najgorsze.

To nie jest honor, tylko zawziętość. Nic nie stało na przeszkodzie panu prezydentowi wykazać ostatecznie dobrą wolę i zmienić zdanie. Trudno mówić o honorze człowieka, który deklaruje, że jest przyjazny turystom i że promuje pojazdy elektryczne w mieście, skoro w tym przypadku działa zupełnie na odwrót. Od kiedy zakłamanie można nazywać honorem?

To nie jest honor, tylko zawziętość. Nic nie stało na przeszkodzie panu prezydentowi wykazać ostatecznie dobrą wolę i zmienić zdanie. Trudno mówić o honorze człowieka, który deklaruje, że jest przyjazny turystom i że promuje pojazdy elektryczne w mieście, skoro w tym przypadku działa zupełnie na odwrót. Od kiedy zakłamanie można nazywać honorem?

rozwiń
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 13:33
0
Tu nie chodzi o zagrożenia jakieś tam z tytułu wjazdu pojazdów elektrycznych, bo na całym świecie tylko takie mogą wjeżdżać na tereny chronione parków i zabytków. Tu chodzi o to że Pan Prezydent nie może stracić na honorze. Skoro najpierw odmówił, to jak może zmienić zdanie. I to jest najgorsze.
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 10:41
0
Sandomierz ma o wiele ciaśniejsze uliczki a turyści zwiedzają takimi odkrytymi busikami az miło (sama korzystałam), jeżdżą bardzo ostrożnie, powoli i nikomu to nie przeszkadza. Spytajcie turystów a nie urzedników!!!
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 10:27
0
Ale dostawczaki wjeżdżające w ludzi i w ogóle nie liczące się z turystami, psujące wszelakie walory turystyczne to sa spoko. Brawo dla władz Lublina, dlatego ciągle jesteśmy za Krakowem, Toruniem czy Wrocławiem. DNO
Avatar
ccc / 9 lipca 2015 o 08:14
0

widzę,że dalej pod każdym artykułem próbuje pan natrętnie przekonywać i reklamować swój biznes i ma pan w głębokim poważaniu tłumaczenia wszystkich dookoła, że jak pan wjedzie na stare miasto swoim mobilem to przechodnie będą uciekać po wszelkim możliwych bramach? TAM NIE MA MIEJSCA NA SAMOCHODY I PROSZĘ NIE PORÓWNYWAĆ STARÓWEK INNYCH MIAST(WIĘKSZYCH I SZERSZYCH) DO TEJ LUBELSKIEJ BO TO NIEPOROZUMIENIE

Sam sobie odpowiedziałeś, nie ma miejsca na samochody ( a co chwila tam wjezdzaja i nikt tego nie ogarnia) ale na 2-3 kursy dziennie city tour napewno sie miejsce znajdzie.

Sam sobie odpowiedziałeś, nie ma miejsca na samochody ( a co chwila tam wjezdzaja i nikt tego nie ogarnia) ale na 2-3 kursy dziennie city tour napewno sie miejsce znajdzie.

rozwiń
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 07:03
0
Spokojnie, ten absurd, że po Starym Mieście jeżdżą pojazdy spalinowe, dostawcze i taksówki, a nie mogą wjechać ekologiczne pojazdy z turystami rozstrzygnie niedługo sąd administracyjny. Skalę absurdu lubelskiego ratusza powiększa fakt, że mamy pozwolenie na wjazd 2 pojazdami spalinowymi na Stare Miasto, a nie wolno nam ich zamienić na pojazdy elektryczne, chociaż mają mniejszą powierzchnię. Skalę absurdu powiększa fakt, że za znak drogowy (parking z kopertą) władze kazały nam zapłacić 1000 zł + VAT, czyli 1230 zł. Gdzie to zwykły obywatel płaci za znaki drogowe na drogach publicznych? (Gwoli ścisłości - tablica ze słupem kosztują w Legionowie razem 160 zł). A Więc, Panie Prezydencie Lublina - ten znak drogowy trafi do wirtualnego Muzeum Absurdu jako eksponat nr 1, a Pan tam trafi, jako osoba najbardziej "przyjazna" turystom oraz "dbająca" o estetyczny wygląd miasta (patrz: ul. Zielona 12). Wojciech Górski.
Spokojnie, ten absurd, że po Starym Mieście jeżdżą pojazdy spalinowe, dostawcze i taksówki, a nie mogą wjechać ekologiczne pojazdy z turystami rozstrzygnie niedługo sąd administracyjny. Skalę absurdu lubelskiego ratusza powiększa fakt, że mamy pozwolenie na wjazd 2 pojazdami spalinowymi na Stare Miasto, a nie wolno nam ich zamienić na pojazdy elektryczne, chociaż mają mniejszą powierzchnię. Skalę absurdu powiększa fakt, że za znak drogowy (parking z kopertą) władze kazały nam zapłacić 1000 zł + VAT, czyli 1230 zł. Gdzie to zwykły obywatel pł... rozwiń
Avatar
Wojciech / 12 lipca 2015 o 22:16
0

Nie po to idę na Stare Miasto usiąść w ogródku, żeby słuchać odgłosów ruchu kołowego. Jeśli urząd uporządkuje to co się tam teraz dzieje (samochodów jest o wiele za dużo) to ewentualnie wtedy można rozmawiać o dodatkowych pojazdach turystycznych. BTW porównania do Krakowa są śmieszne - ileż ma to nasze Stare Miasto, 100 metrów długości? Serio nie da się tego zwiedzić na piechotę? SERIO - NIE DA SIĘ TEGO ZWIEDZIĆ NA PIECHOTĘ!  Zapewniamy audio-guidy w 5 językach. Jesteśmy do dyspozycji turystów i możemy ich obsłużyć również "na żywo" w 4 językach, ale ten turysta musi wiedziec, że szybko, wygodnie i dużą przestrzeń wraz ze Śródmieściem (około 4 km) może zwiedzić w ciągu godziny tylko z nami. NIKT INNY MU TAKIE USŁUGI NIE ZAPEWNI. Bierzmy przykład z innych miast.

rozwiń
Avatar
kriss / 12 lipca 2015 o 22:01
0

Nie po to idę na Stare Miasto usiąść w ogródku, żeby słuchać odgłosów ruchu kołowego. Jeśli urząd uporządkuje to co się tam teraz dzieje (samochodów jest o wiele za dużo) to ewentualnie wtedy można rozmawiać o dodatkowych pojazdach turystycznych. BTW porównania do Krakowa są śmieszne - ileż ma to nasze Stare Miasto, 100 metrów długości? Serio nie da się tego zwiedzić na piechotę?

Avatar
Gość / 11 lipca 2015 o 07:49
0
Pan Żuk przegrał w sondażu? No to jest już początek końca jego rządów w ratuszu. Brawo panie Górski!
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 15:01
0
Zabytki Starego Miasta nie dla turystów ?! Jestem za ograniczeniem ruchu kołowego po Starym Mieście. Urząd jednak przyjął złą strategię, skoro pozwala jeździć tylu samochodom, a nie ekologicznym pojazdom z turystami!
Avatar
Wojciech / 9 lipca 2015 o 14:34
0

Tu nie chodzi o zagrożenia jakieś tam z tytułu wjazdu pojazdów elektrycznych, bo na całym świecie tylko takie mogą wjeżdżać na tereny chronione parków i zabytków. Tu chodzi o to że Pan Prezydent nie może stracić na honorze. Skoro najpierw odmówił, to jak może zmienić zdanie. I to jest najgorsze.

To nie jest honor, tylko zawziętość. Nic nie stało na przeszkodzie panu prezydentowi wykazać ostatecznie dobrą wolę i zmienić zdanie. Trudno mówić o honorze człowieka, który deklaruje, że jest przyjazny turystom i że promuje pojazdy elektryczne w mieście, skoro w tym przypadku działa zupełnie na odwrót. Od kiedy zakłamanie można nazywać honorem?

To nie jest honor, tylko zawziętość. Nic nie stało na przeszkodzie panu prezydentowi wykazać ostatecznie dobrą wolę i zmienić zdanie. Trudno mówić o honorze człowieka, który deklaruje, że jest przyjazny turystom i że promuje pojazdy elektryczne w mieście, skoro w tym przypadku działa zupełnie na odwrót. Od kiedy zakłamanie można nazywać honorem?

rozwiń
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 13:33
0
Tu nie chodzi o zagrożenia jakieś tam z tytułu wjazdu pojazdów elektrycznych, bo na całym świecie tylko takie mogą wjeżdżać na tereny chronione parków i zabytków. Tu chodzi o to że Pan Prezydent nie może stracić na honorze. Skoro najpierw odmówił, to jak może zmienić zdanie. I to jest najgorsze.
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 10:41
0
Sandomierz ma o wiele ciaśniejsze uliczki a turyści zwiedzają takimi odkrytymi busikami az miło (sama korzystałam), jeżdżą bardzo ostrożnie, powoli i nikomu to nie przeszkadza. Spytajcie turystów a nie urzedników!!!
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 10:27
0
Ale dostawczaki wjeżdżające w ludzi i w ogóle nie liczące się z turystami, psujące wszelakie walory turystyczne to sa spoko. Brawo dla władz Lublina, dlatego ciągle jesteśmy za Krakowem, Toruniem czy Wrocławiem. DNO
Avatar
ccc / 9 lipca 2015 o 08:14
0

widzę,że dalej pod każdym artykułem próbuje pan natrętnie przekonywać i reklamować swój biznes i ma pan w głębokim poważaniu tłumaczenia wszystkich dookoła, że jak pan wjedzie na stare miasto swoim mobilem to przechodnie będą uciekać po wszelkim możliwych bramach? TAM NIE MA MIEJSCA NA SAMOCHODY I PROSZĘ NIE PORÓWNYWAĆ STARÓWEK INNYCH MIAST(WIĘKSZYCH I SZERSZYCH) DO TEJ LUBELSKIEJ BO TO NIEPOROZUMIENIE

Sam sobie odpowiedziałeś, nie ma miejsca na samochody ( a co chwila tam wjezdzaja i nikt tego nie ogarnia) ale na 2-3 kursy dziennie city tour napewno sie miejsce znajdzie.

Sam sobie odpowiedziałeś, nie ma miejsca na samochody ( a co chwila tam wjezdzaja i nikt tego nie ogarnia) ale na 2-3 kursy dziennie city tour napewno sie miejsce znajdzie.

rozwiń
Avatar
Gość / 9 lipca 2015 o 07:03
0
Spokojnie, ten absurd, że po Starym Mieście jeżdżą pojazdy spalinowe, dostawcze i taksówki, a nie mogą wjechać ekologiczne pojazdy z turystami rozstrzygnie niedługo sąd administracyjny. Skalę absurdu lubelskiego ratusza powiększa fakt, że mamy pozwolenie na wjazd 2 pojazdami spalinowymi na Stare Miasto, a nie wolno nam ich zamienić na pojazdy elektryczne, chociaż mają mniejszą powierzchnię. Skalę absurdu powiększa fakt, że za znak drogowy (parking z kopertą) władze kazały nam zapłacić 1000 zł + VAT, czyli 1230 zł. Gdzie to zwykły obywatel płaci za znaki drogowe na drogach publicznych? (Gwoli ścisłości - tablica ze słupem kosztują w Legionowie razem 160 zł). A Więc, Panie Prezydencie Lublina - ten znak drogowy trafi do wirtualnego Muzeum Absurdu jako eksponat nr 1, a Pan tam trafi, jako osoba najbardziej "przyjazna" turystom oraz "dbająca" o estetyczny wygląd miasta (patrz: ul. Zielona 12). Wojciech Górski.
Spokojnie, ten absurd, że po Starym Mieście jeżdżą pojazdy spalinowe, dostawcze i taksówki, a nie mogą wjechać ekologiczne pojazdy z turystami rozstrzygnie niedługo sąd administracyjny. Skalę absurdu lubelskiego ratusza powiększa fakt, że mamy pozwolenie na wjazd 2 pojazdami spalinowymi na Stare Miasto, a nie wolno nam ich zamienić na pojazdy elektryczne, chociaż mają mniejszą powierzchnię. Skalę absurdu powiększa fakt, że za znak drogowy (parking z kopertą) władze kazały nam zapłacić 1000 zł + VAT, czyli 1230 zł. Gdzie to zwykły obywatel pł... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 1 0

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 1

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 9

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 2

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 7 3

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 2

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 3

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu 0 4

Miasto remontuje przedszkole. Firma, które realizuje to zadanie zatrudnia więźniów. Prace remontowe w pomieszczeniach przeznaczonych dla maluchów są kolejnym przykładem resocjalizacji osadzonych w miejscowym zakładzie karnym przy współpracy z ratuszem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.