Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 marca 2010 r.
20:24
Edytuj ten wpis

Ratusz zablokuje plany kolejarzy, którzy chcą zamknąć ul. Mełgiewską

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 17 A A

Jeśli kolej zamknie przejazd przez ul. Mełgiewską to dorobek naszego życia pójdzie na marne, a 40 ludzi straci pracę – załamują się właściciele leżącej koło torów hurtowni. Władze Lublina znalazły już przepis, którym chcą zablokować plany kolejarzy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Problem dotyczy mieszkańców domów stojących przy położonym za torami odcinku ul. Mełgiewskiej. O sprawie pisaliśmy 26 lutego. Kolej chce zamknąć przejazd przez tory po tym, jak miasto zbuduje nową dwupasmówkę (tzw. ul. Nowomełgiewską), która ma biec od ul. Metalurgicznej przez wiadukt nad linią kolejową do węzła obwodnicy i dalej do lotniska w Świdniku.

Okazuje się, że na tym nie koniec problemów, bo za torami ulicę Mełgiewską przetnie obwodnica, na którą okoliczni mieszkańcy nie będą mogli wjechać. – Obwodnica będzie drogą ekspresową, na którą wjazd możliwy jest tylko przez węzły, a niemożliwy np. z dróg lokalnych i pól – wyjaśnia Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Zostaniemy odcięci od świata – alarmuje Jadwiga Jusiak, która wraz z mężem prowadzi położoną w granicach Świdnika hurtownię, która znajduje się tuż przy odcinku ul. Mełgiewskiej – czyli będzie między obwodnicą a torami.

GDDKiA wyjaśnia, że z tych terenów będzie można wyjechać ul. Dojazdową przez miejscowość Świdniczek. Drugą możliwością może być mała gruntowa droga ciągnąca się wzdłuż torów. – Ale ciężkie samochody tymi dróżkami nie przejadą. Będziemy musieli zamknąć działalność, którą prowadzimy już 20 lat i zwolnić 40 osób – obawia się Stanisław Jusiak.

Dla Jusiaków jedynym ratunkiem jest pozostawienie otwartego przejazdu przez tory. Kolej tłumaczy, że to niemożliwe, bo nie pozwalają na to przepisy. – Zgodnie z przepisami w promieniu 3 km od wiaduktu nie może istnieć zwykły przejazd. Trzy kilometry z jednej strony, trzy kilometry z drugiej – wyjaśniał na naszych łamach Lech Olszewski, zastępca dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie.

Ratusz oświadczył wczoraj, że znalazł przepisy, które nie pozwolą na zamknięcie przejazdu. – Można to zrobić tylko wtedy, jeśli obok powstanie wiadukt na drodze o tej samej kategorii jak ta droga, w której przebiegu znajduje się przejazd. Tyle że stara Mełgiewska i Nowomełgiewska będą drogami różnych kategorii – twierdzi Piotr Dańko z Urzędu Miasta. – O zamykaniu przejazdu w takiej sytuacji nie mówi nic Ustawa o drogach publicznych, a ustawa jest aktem prawnym wyższego rzędu niż wewnętrzne przepisy kolejowe. Dlatego kolej ma takie samo prawo zamknąć przejazd, jak my mamy prawo zamknąć tory. Czyli żadne.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 12 marca 2010 o 08:35
0
nie denerwujcie się tak strasznie tymi cenami wystarczy że zajedziecie na stacie gazową obok sklepu i już macie taniej piwko i w kolejkach nie trzeba stać i obsługa milsza i z chłopakam można jeszcze coś załatwić a wędline to moge dalej kupić
Avatar
klijent3 / 12 marca 2010 o 08:22
0
Masz rację kolego bo nawet jadąć po robocie zajeżdżałem tu na piwo a teraz było w miarę tanie to brałem
teraz już tu nie zajeżdzam, wole tak jak mówisz do lecrelka zajechać a ta sama droga
Avatar
klijent2 / 12 marca 2010 o 08:16
0
i dobrze niech zamykają przejazd!!!!!!! ja i tak do tego sklepu już nie zajeżdzam bo oni mają takie ceny że to szok!!!!!!!
jak bende jechał przez turystyczną to przynajmniej do lecrelka sobie zajade i za 100zl zakupów na cały tydzień zrobi a nie jak tu 40zł i w reklamówce nic nie ma a szczególnie ta wędlina droga i w lodówce nawet nie poleży
Avatar
alfa bit / 12 marca 2010 o 00:24
0
odpierdplcie sie od śmigła (ja to umiem napisać przynajmniej 'śmigło
Avatar
śmigacz prawdziwy / 11 marca 2010 o 21:10
0
jak ku*** nie umiesz napisać Śmigacz to sie ode mnie odpier*** i używaj swojej ksywki do jakiś poje***ych komentarzy penisie zaje***y!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
hurtownia / 11 marca 2010 o 19:28
0
pan konik napisał:
widze że w tym całym interesie nie leży dobro mieszkańców tylko hurtowni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dla mnie to jest chore

panie konik chore jest to, że mieszkańcy nie walczą o swoje dobro a niedługo może już byc za późno. Ciesz sie pan, że ktoś sie tym w ogóle zajął
Avatar
beduin / 11 marca 2010 o 16:21
0
P. napisał:
Co za dziwny kraj... Jeden przepis nakazuje zamknąć przejazd, a inny pozwala na zostawienie go. Wystarczy tylko zmienić kategorię drogi.

Jest takie przysłowie pszczół które mówi sra półgłówek gra półsłówek i wszystko jasne no nie a wszystko to zależy kto interpretuje i co chce interpretować bo jak za takie interpretacje biorą się Trutnie takie w czarnych kieckach ale nie mylić z nawiedzonymi to wtedy oho ho gmatwają kombinują i licytują kto da więcej a jak nie to potrafią użądlić !. Miejmy nadzieję że w tym dziwnym kraju znalazł się ktoś kto czuje się obywatelem Europy i wszystko będzie dobrze !.

Jest takie przysłowie pszczół które mówi sra półgłówek gra półsłówek i wszystko jasne no nie a wszystko to zależy kto interpretuje i co chce interpretować bo jak za takie interpretacje biorą się Trutnie takie w czarnych kieckach ale nie mylić z nawiedzonymi to wtedy oho ho gmatwają kombinują i licytują kto da więcej a jak nie to potrafią użądlić !. Miejmy nadzieję że w tym dziwnym kraju znalazł się ktoś kto czuje się obywatelem Europy i wszystko będzie dobrze !. rozwiń
Avatar
Majdanek / 11 marca 2010 o 16:16
0
Tak panie koniku łep urywa zamknął klub dżentelmena i bedzie po ptokach.
Avatar
Gość / 11 marca 2010 o 13:29
0
Nie wiem czy zbieranie podpisów wśród klientów sklepu,za pozostawieniem przejazdu jest w pożądku?
Avatar
klient / 11 marca 2010 o 13:11
0
ZOSTAWMY PRZEJAZD DLA STACJI PALIW,SKLEPU I HURTOWNI PAŃSTWA JUSIAK...
Avatar
ja / 12 marca 2010 o 08:35
0
nie denerwujcie się tak strasznie tymi cenami wystarczy że zajedziecie na stacie gazową obok sklepu i już macie taniej piwko i w kolejkach nie trzeba stać i obsługa milsza i z chłopakam można jeszcze coś załatwić a wędline to moge dalej kupić
Avatar
klijent3 / 12 marca 2010 o 08:22
0
Masz rację kolego bo nawet jadąć po robocie zajeżdżałem tu na piwo a teraz było w miarę tanie to brałem
teraz już tu nie zajeżdzam, wole tak jak mówisz do lecrelka zajechać a ta sama droga
Avatar
klijent2 / 12 marca 2010 o 08:16
0
i dobrze niech zamykają przejazd!!!!!!! ja i tak do tego sklepu już nie zajeżdzam bo oni mają takie ceny że to szok!!!!!!!
jak bende jechał przez turystyczną to przynajmniej do lecrelka sobie zajade i za 100zl zakupów na cały tydzień zrobi a nie jak tu 40zł i w reklamówce nic nie ma a szczególnie ta wędlina droga i w lodówce nawet nie poleży
Avatar
alfa bit / 12 marca 2010 o 00:24
0
odpierdplcie sie od śmigła (ja to umiem napisać przynajmniej 'śmigło
Avatar
śmigacz prawdziwy / 11 marca 2010 o 21:10
0
jak ku*** nie umiesz napisać Śmigacz to sie ode mnie odpier*** i używaj swojej ksywki do jakiś poje***ych komentarzy penisie zaje***y!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
hurtownia / 11 marca 2010 o 19:28
0
pan konik napisał:
widze że w tym całym interesie nie leży dobro mieszkańców tylko hurtowni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dla mnie to jest chore

panie konik chore jest to, że mieszkańcy nie walczą o swoje dobro a niedługo może już byc za późno. Ciesz sie pan, że ktoś sie tym w ogóle zajął
Avatar
beduin / 11 marca 2010 o 16:21
0
P. napisał:
Co za dziwny kraj... Jeden przepis nakazuje zamknąć przejazd, a inny pozwala na zostawienie go. Wystarczy tylko zmienić kategorię drogi.

Jest takie przysłowie pszczół które mówi sra półgłówek gra półsłówek i wszystko jasne no nie a wszystko to zależy kto interpretuje i co chce interpretować bo jak za takie interpretacje biorą się Trutnie takie w czarnych kieckach ale nie mylić z nawiedzonymi to wtedy oho ho gmatwają kombinują i licytują kto da więcej a jak nie to potrafią użądlić !. Miejmy nadzieję że w tym dziwnym kraju znalazł się ktoś kto czuje się obywatelem Europy i wszystko będzie dobrze !.

Jest takie przysłowie pszczół które mówi sra półgłówek gra półsłówek i wszystko jasne no nie a wszystko to zależy kto interpretuje i co chce interpretować bo jak za takie interpretacje biorą się Trutnie takie w czarnych kieckach ale nie mylić z nawiedzonymi to wtedy oho ho gmatwają kombinują i licytują kto da więcej a jak nie to potrafią użądlić !. Miejmy nadzieję że w tym dziwnym kraju znalazł się ktoś kto czuje się obywatelem Europy i wszystko będzie dobrze !. rozwiń
Avatar
Majdanek / 11 marca 2010 o 16:16
0
Tak panie koniku łep urywa zamknął klub dżentelmena i bedzie po ptokach.
Avatar
Gość / 11 marca 2010 o 13:29
0
Nie wiem czy zbieranie podpisów wśród klientów sklepu,za pozostawieniem przejazdu jest w pożądku?
Avatar
klient / 11 marca 2010 o 13:11
0
ZOSTAWMY PRZEJAZD DLA STACJI PALIW,SKLEPU I HURTOWNI PAŃSTWA JUSIAK...
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia]
galeria
film

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia] 6 0

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Zamościu na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 4 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 4 0

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 1

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 0

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 15 6

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 22 16

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 1

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 2

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!