Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 marca 2011 r.
13:22
Edytuj ten wpis

Remont Centrum Kultury stanął w miejscu. Warbud zerwał umowę

0 10 A A
Remont Centrum Kultury stanął w miejscu (Wojciech Nieśpiałowski)
Remont Centrum Kultury stanął w miejscu (Wojciech Nieśpiałowski)

Warbud opuszcza plac budowy. Firma remontująca zabytek uznała, że nie skończy prac za ustaloną cenę po tym, jak okazało się, że gmach jest w złym stanie i wymaga większych prac. Miasto ma szukać nowego wykonawcy i zapewnia: Nie grozi nam utrata dotacji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Remont dawnego klasztoru zaczął się w grudniu 2009 r. Przetarg na roboty wygrała firma Warbud, oferując cenę 27 mln zł, podczas gdy miasto w swym kosztorysie zakładało, że roboty pochłoną 47 mln zł.

– Problemy zaczęły się po pierwszych robotach rozbiórkowych i uzupełniających badaniach architektonicznych – mówi Zbigniew Węgier z Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta. Archeolodzy odkryli resztki starych murów i kryptę pod dawnym ołtarzem. Okazało się, że gmach jest w gorszym stanie niż pokazywał to projekt i trzeba dodatkowo wzmocnić ściany i sklepienia. – Musieliśmy zrobić nowy projekt.

– Znaleźliśmy się w pułapce formalnoprawnej – przyznaje Krzysztof Żuk, prezydent miasta. Ratusz sam proponował Warbudowi, by odstąpił od umowy. – Wykonawca nie był w stanie, prowadzić robót za tę kwotę, a my nie byliśmy w stanie jej zwiększyć bez naruszania prawa zamówień publicznych.

Ratusz ma szukać innej firmy. – Nowy przetarg chcemy ogłosić w kwietniu – zapowiada Bernadeta Krzysztofik, dyrektor Wydziału Funduszy Europejskich.

Inwestycja będzie opóźniona

– Zgodnie z umową z Warbudem miała się zakończyć w sierpniu tego roku – informuje Węgier. To, że termin jest nierealny, pewne było już po badaniach zabytku. Nowy przetarg tylko zwiększy opóźnienie. – Teraz planujemy, że prace zakończą się w pierwszym kwartale 2013 r. – dodaje.

Większość kosztów miała pokryć unijna dotacja (ok. 17 mln zł) przyznana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Czy w związku z tym, że nie zdążymy w ustalonym terminie, możemy tę dotację stracić? – Nie ma takiego zagrożenia. Ministerstwo wyraziło wstępną zgodę na wydłużenie terminu do połowy 2013 r. – uspokaja Krzysztofik. Prezydent przyznaje jednak, że miasto najprawdopodobniej będzie musiało więcej dołożyć własnych pieniędzy. Ile? Okaże się po przetargu.

Magistrat w pośpiechu szuka firmy, która ma dozorować obiekt. Musi też zapłacić Warbudowi za to, co dotąd zrobił. W zeszłym roku firma dostała 1,7 mln zł. Ile dostanie za tegoroczne roboty – jeszcze nie wiadomo.

Poważny problem ma też Centrum Kultury, które musiało wynieść się z budynku na czas remontu. Na wygnaniu będzie dłużej. – Łatwo nie będzie. Zwłaszcza, że życie kulturalne w Lublinie zaczęło się intensyfikować, a przestrzeni jest mało – stwierdza Grzegorz Rzepecki z CK.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
najkon / 23 marca 2011 o 15:34
0
Lublin to światowej sławy miasto wielkich planów i wielkich makiet. Codziennie słyszymy, ile to by nie chcieli zrobić. Wielki aquapark, kopiec na Czechowie, obwodnica, remont dróg, kolejka podwieszana, wielkie inwestycje. Jak mamy w to wierzyć, skoro nawet aktualnych nie potrafią zakończyć? Może wszyscy powinniśmy na dźwig wejść?
Avatar
obserwator dna / 22 marca 2011 o 22:49
0
[size="3"][font="Arial"]Jeżeli projekt nie odzwierciedlał rzeczywistości a projektanci nie wykonali kompletu profesjonalnych prac przedprojektowych do których byli zobowiązani umową w tym tak elementarnych jak badania architektoniczne to nic dziwnego że wykonawca zrezygnował z łykania tej żaby.
Badania architektoniczne były elementem umowy na prace projektowe i należało je wykonać przed wykonaniem projektu a nie w trakcie prac budowlanych - to elementarz remontów w obiektach zabytkowych.
Ale Ratusz osłania firmę projektową CZEGEKO z Krakowa parasolem ochronnym od samego początku tego skandalu: nie było problemu z tym że sąd unieważnił ustawiony przetarg, że krakowscy architekci wybrani w tym przetargu nie mieli uprawnień projektowych a badania architektoniczne wykonywał im urzędnik Wydziału Architektury UM bo kiedy się to wydało włos mu nie spadł z głowy. Teraz WARBUD zorientował się że ten projekt to bubel niezgodny z rzeczywistym stanem budynku i spakował manatki a Ratusz wciska nam kit że powstały trudności obiektywne bo ten budynek jest zabytkiem!!!
To i tak cud że WARBUD nie zażądał odszkodowania, a może jednak je po cichutku dostał, żeby prawda nie wyszła na jaw ?????
Pewnie już podpisali z CZEGEKO nie wiadomo który już z kolei aneks na poprawki w projekcie, niech sobie chłopaki dorobią!!! Pieniędzy i czasu mamy w Lublinie od lat w nadmiarze, ogłosi się nowy przetarg na wykonawcę oczywiście za podwójną stawkę,żeby się ktokolwiek skusił na kończenie rozbabranej roboty i zabawa trwa!!! A plebsowi opowie się bajeczkę o gnuśnym, niewdzięcznym Smoku WARBUDZIE albo postraszy Konserwatorem Zabytków![/font][/size]
[size="3"][font="Arial"]Jeżeli projekt nie odzwierciedlał rzeczywistości a projektanci nie wykonali kompletu profesjonalnych prac przedprojektowych do których byli zobowiązani umową w tym tak elementarnych jak badania architektoniczne to nic dziwnego że wykonawca zrezygnował z łykania tej żaby.
Badania architektoniczne były elementem umowy na prace projektowe i należało je wykonać przed wykonaniem projektu a nie w trakcie prac budowlanych - to elementarz remontów w obiektach zabytkowych.
Ale Ratusz osłania fir... rozwiń
Avatar
takaprawda / 22 marca 2011 o 21:17
0
TO JUŻ TRADYCJA ŻE W POLSCE A ZWŁASZCZA NA LUBELSZCZYŹNIE NIC NIE JEST ZROBIONE OD A DO Z. NA KAŻDYM KROKU WIECZNY BURDEL JAK NIE W PAPIERACH TO W LUDZIACH. WSTYD. CHYBA ZACZNĘ ZAPISYWAĆ, CO ROZPOCZĘTO A CZEGO NIE ZAKOŃCZONO NA LUBELSZCZYŹNIE. MYŚLĘ, ŻE LISTA RZECZY I INWESTYCJI NIE DOKOŃCZONYCH BYŁABY MOCNO PORAŻAJĄCA.
Avatar
Gość / 22 marca 2011 o 18:24
0
"WARBUD stwierdził, że nie jest w stanie wykonać robót w ustalonej wcześniej cenie. Okazało się bowiem, że budynek jest w znacznie gorszym stanie, niż wcześniej sądzono"

Czy w tym WARBUD-zie pracują Maćki z "Klanu", że nie potrafią ocenić i skosztorysować zakresu swojej pracy ? Najpierw wygrali przetrag, a teraz każą dopłacać. To typowe dla cwaniaczków.
Parodia biznesu ze wsi Lublin.
Avatar
lool / 22 marca 2011 o 17:25
0
Marian nie denerwuj się chłopie. Ważne że za rządów pisuarów przez 8 lat pruszon zrobił mnóstwo dla LBN, wystarczy na lata
Avatar
TADO / 22 marca 2011 o 16:48
0
A cóż to za centrum kultury to wygląda jak więzienie dla skazanych .Do kompletu przyjąć nazwę placu z propozycji pis i dać sobie spokój .Moja propozycja jest taka :Wynająć ekipę , która wysadzi dynamitem taki monument i na tym miejscu postawić ładny nowoczesny budynek ze szkła i aluminium o ciekawej architekturze .A obecnych propagatorów zaściankowej kultury wysłać na wcześniejszą emeryturę . Amen .
Avatar
mosquito / 22 marca 2011 o 15:35
0
Jak zwykle, rozkrok prawno organizacyjny. Ale biurokracja musi stwarzać problemy bo bez nich nie istniałaby.
Avatar
obserwator dna / 22 marca 2011 o 15:11
0
[size="3"]Zaczęło się od ustawionego miejskiego przetargu na projekt który po protestach i odwołaniach lubelskich architektów został unieważniony przez sąd.(BARDZO PODOBNA HISTORIA Z PRZEKRĘTEM JAK TERAZ Z KONKURSEM NA REWITALIZACJĘ PLACU LITEWSKIEGO!) Pruszkowski oczywiście olał protesty lubelskich architektów i konserwatora a na końcu także zlekceważył wyrok sądu i podpisał umowę z krakowskimi partaczami architektami z firmy CZEGEKO którzy nie mieli pojęcia jak ten projekt zrobić ale za to jak się okazało dawali zarobić urzędnikom miejskim zlecając im np badania architektoniczne (to bardzo ciekawy i obiecujący wątek bo ich brak jest jednym z powodów zerwania umowy przez WARBUD!!!). Powstał z tego projekt-bubel którego najpierw nie chciał zatwierdzić Konserwator Zabytków a gdy po wielu poprawkach zatwierdził to okazuje się ze go wprowadzili w błąd i wyszło szydło z worka kiedy na budowę wszedł WARBUD i okazało się że projekt nie odzwierciedla rzeczywistości.
Oczywiście projekt zamiast w pół roku powstawał coś około dwa i pół roku więc przepadły wszystkie terminy dofinansowania unijnego! Ale co tam, nie stać nas?!
Na forum Gazety wyborczej jest dyskusja na ten temat tocząca się od 2005 roku gdzie wszystko opisano czarno na białym w ponad 300 postach:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,22607772,,SKANDAL_Z_PROJEKTEM_CENTRUM_KULTURY.html?v=2
Nie rozumiem dlaczego tym skandalem nie zajęły się jeszcze odpowiednie służby antykorupcyjne,chociażby CBA??!!! Sukces murowany panowie agenci. [/size]
[size="3"]Zaczęło się od ustawionego miejskiego przetargu na projekt który po protestach i odwołaniach lubelskich architektów został unieważniony przez sąd.(BARDZO PODOBNA HISTORIA Z PRZEKRĘTEM JAK TERAZ Z KONKURSEM NA REWITALIZACJĘ PLACU LITEWSKIEGO!) Pruszkowski oczywiście olał protesty lubelskich architektów i konserwatora a na końcu także zlekceważył wyrok sądu i podpisał umowę z krakowskimi partaczami architektami z firmy CZEGEKO którzy nie mieli pojęcia jak ten projekt zrobić ale za to jak się okazało dawali zarobić urzęd... rozwiń
Avatar
Marian / 22 marca 2011 o 14:44
0
Lublin Europejską Stolicą Kultury!! Za rządów PO nawet kibla na Litewskim nie wyremontowano!! Nic się gamoniom nie udało.
Avatar
sowa / 22 marca 2011 o 14:23
0
nie ma obawy: Z...K znowu podniesie ceny wody, zabierze komunikacji, zamknie pare szkół i pieniądze się znajdą
Avatar
najkon / 23 marca 2011 o 15:34
0
Lublin to światowej sławy miasto wielkich planów i wielkich makiet. Codziennie słyszymy, ile to by nie chcieli zrobić. Wielki aquapark, kopiec na Czechowie, obwodnica, remont dróg, kolejka podwieszana, wielkie inwestycje. Jak mamy w to wierzyć, skoro nawet aktualnych nie potrafią zakończyć? Może wszyscy powinniśmy na dźwig wejść?
Avatar
obserwator dna / 22 marca 2011 o 22:49
0
[size="3"][font="Arial"]Jeżeli projekt nie odzwierciedlał rzeczywistości a projektanci nie wykonali kompletu profesjonalnych prac przedprojektowych do których byli zobowiązani umową w tym tak elementarnych jak badania architektoniczne to nic dziwnego że wykonawca zrezygnował z łykania tej żaby.
Badania architektoniczne były elementem umowy na prace projektowe i należało je wykonać przed wykonaniem projektu a nie w trakcie prac budowlanych - to elementarz remontów w obiektach zabytkowych.
Ale Ratusz osłania firmę projektową CZEGEKO z Krakowa parasolem ochronnym od samego początku tego skandalu: nie było problemu z tym że sąd unieważnił ustawiony przetarg, że krakowscy architekci wybrani w tym przetargu nie mieli uprawnień projektowych a badania architektoniczne wykonywał im urzędnik Wydziału Architektury UM bo kiedy się to wydało włos mu nie spadł z głowy. Teraz WARBUD zorientował się że ten projekt to bubel niezgodny z rzeczywistym stanem budynku i spakował manatki a Ratusz wciska nam kit że powstały trudności obiektywne bo ten budynek jest zabytkiem!!!
To i tak cud że WARBUD nie zażądał odszkodowania, a może jednak je po cichutku dostał, żeby prawda nie wyszła na jaw ?????
Pewnie już podpisali z CZEGEKO nie wiadomo który już z kolei aneks na poprawki w projekcie, niech sobie chłopaki dorobią!!! Pieniędzy i czasu mamy w Lublinie od lat w nadmiarze, ogłosi się nowy przetarg na wykonawcę oczywiście za podwójną stawkę,żeby się ktokolwiek skusił na kończenie rozbabranej roboty i zabawa trwa!!! A plebsowi opowie się bajeczkę o gnuśnym, niewdzięcznym Smoku WARBUDZIE albo postraszy Konserwatorem Zabytków![/font][/size]
[size="3"][font="Arial"]Jeżeli projekt nie odzwierciedlał rzeczywistości a projektanci nie wykonali kompletu profesjonalnych prac przedprojektowych do których byli zobowiązani umową w tym tak elementarnych jak badania architektoniczne to nic dziwnego że wykonawca zrezygnował z łykania tej żaby.
Badania architektoniczne były elementem umowy na prace projektowe i należało je wykonać przed wykonaniem projektu a nie w trakcie prac budowlanych - to elementarz remontów w obiektach zabytkowych.
Ale Ratusz osłania fir... rozwiń
Avatar
takaprawda / 22 marca 2011 o 21:17
0
TO JUŻ TRADYCJA ŻE W POLSCE A ZWŁASZCZA NA LUBELSZCZYŹNIE NIC NIE JEST ZROBIONE OD A DO Z. NA KAŻDYM KROKU WIECZNY BURDEL JAK NIE W PAPIERACH TO W LUDZIACH. WSTYD. CHYBA ZACZNĘ ZAPISYWAĆ, CO ROZPOCZĘTO A CZEGO NIE ZAKOŃCZONO NA LUBELSZCZYŹNIE. MYŚLĘ, ŻE LISTA RZECZY I INWESTYCJI NIE DOKOŃCZONYCH BYŁABY MOCNO PORAŻAJĄCA.
Avatar
Gość / 22 marca 2011 o 18:24
0
"WARBUD stwierdził, że nie jest w stanie wykonać robót w ustalonej wcześniej cenie. Okazało się bowiem, że budynek jest w znacznie gorszym stanie, niż wcześniej sądzono"

Czy w tym WARBUD-zie pracują Maćki z "Klanu", że nie potrafią ocenić i skosztorysować zakresu swojej pracy ? Najpierw wygrali przetrag, a teraz każą dopłacać. To typowe dla cwaniaczków.
Parodia biznesu ze wsi Lublin.
Avatar
lool / 22 marca 2011 o 17:25
0
Marian nie denerwuj się chłopie. Ważne że za rządów pisuarów przez 8 lat pruszon zrobił mnóstwo dla LBN, wystarczy na lata
Avatar
TADO / 22 marca 2011 o 16:48
0
A cóż to za centrum kultury to wygląda jak więzienie dla skazanych .Do kompletu przyjąć nazwę placu z propozycji pis i dać sobie spokój .Moja propozycja jest taka :Wynająć ekipę , która wysadzi dynamitem taki monument i na tym miejscu postawić ładny nowoczesny budynek ze szkła i aluminium o ciekawej architekturze .A obecnych propagatorów zaściankowej kultury wysłać na wcześniejszą emeryturę . Amen .
Avatar
mosquito / 22 marca 2011 o 15:35
0
Jak zwykle, rozkrok prawno organizacyjny. Ale biurokracja musi stwarzać problemy bo bez nich nie istniałaby.
Avatar
obserwator dna / 22 marca 2011 o 15:11
0
[size="3"]Zaczęło się od ustawionego miejskiego przetargu na projekt który po protestach i odwołaniach lubelskich architektów został unieważniony przez sąd.(BARDZO PODOBNA HISTORIA Z PRZEKRĘTEM JAK TERAZ Z KONKURSEM NA REWITALIZACJĘ PLACU LITEWSKIEGO!) Pruszkowski oczywiście olał protesty lubelskich architektów i konserwatora a na końcu także zlekceważył wyrok sądu i podpisał umowę z krakowskimi partaczami architektami z firmy CZEGEKO którzy nie mieli pojęcia jak ten projekt zrobić ale za to jak się okazało dawali zarobić urzędnikom miejskim zlecając im np badania architektoniczne (to bardzo ciekawy i obiecujący wątek bo ich brak jest jednym z powodów zerwania umowy przez WARBUD!!!). Powstał z tego projekt-bubel którego najpierw nie chciał zatwierdzić Konserwator Zabytków a gdy po wielu poprawkach zatwierdził to okazuje się ze go wprowadzili w błąd i wyszło szydło z worka kiedy na budowę wszedł WARBUD i okazało się że projekt nie odzwierciedla rzeczywistości.
Oczywiście projekt zamiast w pół roku powstawał coś około dwa i pół roku więc przepadły wszystkie terminy dofinansowania unijnego! Ale co tam, nie stać nas?!
Na forum Gazety wyborczej jest dyskusja na ten temat tocząca się od 2005 roku gdzie wszystko opisano czarno na białym w ponad 300 postach:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,62,22607772,,SKANDAL_Z_PROJEKTEM_CENTRUM_KULTURY.html?v=2
Nie rozumiem dlaczego tym skandalem nie zajęły się jeszcze odpowiednie służby antykorupcyjne,chociażby CBA??!!! Sukces murowany panowie agenci. [/size]
[size="3"]Zaczęło się od ustawionego miejskiego przetargu na projekt który po protestach i odwołaniach lubelskich architektów został unieważniony przez sąd.(BARDZO PODOBNA HISTORIA Z PRZEKRĘTEM JAK TERAZ Z KONKURSEM NA REWITALIZACJĘ PLACU LITEWSKIEGO!) Pruszkowski oczywiście olał protesty lubelskich architektów i konserwatora a na końcu także zlekceważył wyrok sądu i podpisał umowę z krakowskimi partaczami architektami z firmy CZEGEKO którzy nie mieli pojęcia jak ten projekt zrobić ale za to jak się okazało dawali zarobić urzęd... rozwiń
Avatar
Marian / 22 marca 2011 o 14:44
0
Lublin Europejską Stolicą Kultury!! Za rządów PO nawet kibla na Litewskim nie wyremontowano!! Nic się gamoniom nie udało.
Avatar
sowa / 22 marca 2011 o 14:23
0
nie ma obawy: Z...K znowu podniesie ceny wody, zabierze komunikacji, zamknie pare szkół i pieniądze się znajdą
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 3

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 4 2

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia. 

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek

Wypadek na wesołym miasteczku. Nie żyje 9-latek 0 1

Do tragicznego wypadku doszło na wesołym miasteczku w Szczytnie. 9-latek wypadł z karuzeli, nie przeżył

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie
galeria

Nowy basen w Wólce Rokickiej. Wiadomo, kiedy otwarcie 0 3

W końcu znamy datę uruchomienia krytej pływalni w Wólce Rokickiej: pierwsze kąpiele 8 sierpnia o godzinie 14 lub 14.30.

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 15 10

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 29 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 29 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 183 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 448 18

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!